Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyakori kérdések a 90 napos diétáról fórum

Gyakori kérdések a 90 napos diétáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyakori kérdések a 90 napos diétáról

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
2011. szept. 17. 20:13

Sziasztok,


Nituska Üdv a klubban :-)


Seashell maximálisan egyetértek veled, "agyban dől el minden".

Ha azt mondom x kaja hízlal, akkor hízok is tőle; de ha azt mondom ennyit még megehetek, nem fogok hízni tőle, akkor az is úgy lesz. A gondolatnak teremtő ereje van, biztos hallotátok már... Ezt is lehet alkalmazni a diéta és a mozgás mellé. Ha minden nap el tudod képzelni magad az új csinos alakoddal, akkor az biztos úgyis lesz. És nem szabad görcsölni a diétán, mert akkor a kilók megijednek és még jobban fognak ragaszkodni a testünkhöz. Szerintem...

54246. Nituska18
2011. szept. 17. 19:07
sziasztok beszálnék én is:) 69 kg-ról indulok, most 68 vagyok a 7ik nap után. 60kg-t szeretném elérni. decemberre!!!:D holnap gyümi nap:)
54245. kittuka87
2011. szept. 17. 18:43

sziasztok

37. nap -6 kiló bár pár napja sehova sem mozdul! nem értem mi lehet most velem de elég nehezen bírom megállni hogy ne egyek mást mint a napi előírt étel, de azért sikerül, pedig az elején olyan könnyen ment minden, még a víznap is! ma gyüminapom van és háát alig várom hogy holnap legyen, és finom húsleves főtt husival (ma azt főztem meg rántott húst a páromnak)!!

Remélem ti jól vagytok!!

KITARTÁS!!!!! :)

2011. szept. 17. 17:40

Kedves Mesita es Zsuci!

En Juliusban fejeztem be a 90 napost.nem tartottam be mindent 100%ban mert akkor kin lett volna az egesz.De sajat magamhoz szabtam a dietat. Es nagyon jol mukodott.Igaz, csak 7 kilototl akartam szabadulni, es sikerult is.

Szerintem a lenyeg azon van, hogy tenyleg ne keverjuk az etelfajtakat.

Zsuci a pizzara szenhidrat napon nem jon kukorica es borso. Susd meg a pizzad rendesen, aztan a te reszedrol vegyel le mindent es add a parodnak. Az ize nagyszeru igy is!

A gyumolcs es kave kozott hagyjal mindig 2 ora szunetet de legalabb masfelet. Ha feketen iszod a kavet akkor ez nem szukseges persze.

Mesita , a sajtot dobd le a pizzarol! Gyumi napon ehetsz nyugodtan mogyorot ezert ne legyen lelkiismeret furdalasod. De csak egy mareknyit! Kibirod!

Es a legfontosabb: az agyban dol el minden! ne arra gondoljatok, hogy milyen szar, hogy nem ehettek ezt meg azt...hanem arra, hogy nemsokara minden jol fog allni rajtatok :D fantasztikus erzes!

Sok sikert! Es fel a fejjel!;)

54243. zsuci7 (válaszként erre: 54242. - Mesita)
2011. szept. 17. 17:00

Mesita én is " el vagyok keseredve, betartottam 90%-ban mindent és visszafele jönnek a dkg-ok:-(

Nekem ma szénhidrát nap, reggeli egy körte+ kávé, ebéd pizza paradicsomszósszal kukorica és borsó feltéttel, és már most irtó éhes vagyok, ettem fél kiflit.

6.30-ra megyek egy kerti partyra ahol paprikás krumpli fő bográcsban virslivel, és nem tudom mi lesz mert én azt ma nem ehetem:-(

A holnapi gyüminapba pedig bele sem tudok gondolni.....ááááááá

54242. Mesita
2011. szept. 17. 13:42

Szasztok!

Tertozom egy vallomással..:(

Tegnap szénhidrát napom volt...általában minden nap délután 5-6után már nem eszek semmit!

Most mégis este 10kor ültünk be egy étterembe a párommal...:(

Bár pizzáztam...de elég sokat ettem belőle....és....volt rajta nagyon sok sajt:(:(

Ma reggel ráálltam a mérlegre és ismét 9-essel keződik...:(ma gyüminap...de nem birom megállni, hogy ne egyek mogyorót....úgy érzem egyre nehezebben megy...és nem tudom betartani a kis adagokat...segíííítsssééééggg!!!!:(

54241. Mesita (válaszként erre: 54230. - Csavargocsaj)
2011. szept. 17. 13:37

igen, sokat:)

köszönöm:)

54240. kicsiko
2011. szept. 17. 12:01
Sziasztok! Keményítő nap...jó volt végre úgy leülni a családdal, hogy ugyanazt ehettem, mint ők - paprikás krumpli, na persze nekem husi nélkül. De azért az íze megvolt...hmmm. Jó étvágyat mindenkinek!
54239. gyöngyi
2011. szept. 17. 10:21
Ma szokás szerint hétvégi fehérjenap lesz. Jönnek apukámék, kakaspörkölt fő a bográcsban. A többieknek nokedli lesz mellé, én majd sok salátával, csalamádéval eszem.
54238. kicsiko (válaszként erre: 54237. - Gyöngyi)
2011. szept. 16. 11:18

Naná, hogy jó!!!:-))) Csak így tovább!!!

Valakinél olvastam, hogy összeírta, miket szeret és azokat kategorizálta be az egyes napokhoz - nem egy rossz elképzelés. Egyébként igyekszem úgy elkészíteni az én kajáimat, hogy azt, vagy annak kissé variált módját adhassam a fiúknak. Ez egy kicsit segít elviselni. De azért mindent összevetve szerintem ez a legkönnyebb fogyókúra, amit eddig próbáltam, bár én jó helyzetben vagyok, mert ami a többségnek gondot okoz (gyümi nap), az nekem a legkönnyebb - imádom a gyümölcsöket és lazán elvagyok vele egész nap.

Szép napot és így tovább!

54237. gyöngyi
2011. szept. 16. 11:09
33. nap -5 kiló-szerintem ez jó!
54236. gyöngyi
2011. szept. 16. 11:07
Nekem is az a legnehezebb, hogy végignézzem, ahogy a párom vacsorázik-főleg gyümölcsnapon szenvedek!
54235. kicsiko (válaszként erre: 54233. - Zsuci7)
2011. szept. 16. 10:06

Elolvastam a naplódat. Hát nem egyszerű a dolgod neked sem, ráadásul te is úgy vagy, mint én, csak keveset kellene fogynod, ami sokkal kevésbé látványos.

Ha beleolvasol a naplómba, láthatod, hogy én is hasonló helyzetben vagyok. Nem kínzom magam a mérleggel. Szigorúan csak a 3x4 nap+víznap, azaz a 13. nap után mérlegelek, centizek. Persze piszkálja a csőröm a mérleg, de nem...

Nálunk egyébként a nassolás a fő probléma - a fiúknak ez elengedhetetlen napi tevékenység: evés után valami finomság, de azért nagy erővel küzdök ellene. Anyósom imád sütni, hétvégente náluk eszünk...szerencsére ő tekintettel van rám, ha kell, nekem külön főz...rendes, nem? Tegnap este elég gáz volt. Nekem gyümi nap. Fiúk: párom sonkás rántotta, kisfiam gabonapehely és persze mindezt este fél nyolckor. De hősiesen végigültem a vacsorájukat, pedig a fiam még meg is kérdezte (3 éves múlt), hogy én miért nem eszem. Ha már belekezdtünk, ki kell tartanunk, hogy elérjük a célunkat. Én szorítok neked, és ha segítségre, receptre van szükséged, írj bátran.

Szép napot!

54234. kicsiko (válaszként erre: 54233. - Zsuci7)
2011. szept. 16. 09:55

Nekem fehérje napom van, épp az előbb készítettem el a tojásos csibecsíkokat...istenien néz ki. Tulajdonképpen sült csirkehúsos rántotta. Nekem ez még csak az 5. napom és nem mérlegelek csak 13 naponta, de nagyon jól bírom, jól érzem magam és semmi nehézséget nem okoz, hogy betartsam a dolgokat, leszámítva a folyadék mennyiségét, de azzal mindig hadilábon álltam. Most főztem egy jó adag teát, friss citromlével ízesítve és ezt kötelezően meg kell innom ma.

Te régóta csinálod? Hogy haladsz?

54233. zsuci7
2011. szept. 16. 09:45

Ezek szuper receptek, a paprikás krumpli már megvolt előzőleg, pont ahogy te csináltad.

Te ma mit eszel,Hogy haladsz?

54232. kicsiko (válaszként erre: 54229. - Zsuci7)
2011. szept. 16. 08:48

Szia! Küldök párat, én is a netről szemezgettem...

Krumplifasírt

Hozzávalók

• teáskanál só

• 2 evőkanál liszt

• 1 evőkanál apróra vágott petrezselyem zöldje

• 2 evőkanál apróra vágott pritaminpaprika

• 1 evőkanál apróra vágott hagyma

• 6 közepes burgonya nyersen lereszelve


Elkészítés

Mindezt alaposan keverjük össze, formázzunk pogácsákat, helyezzük beolajozott tepsire. 180 °C-on 45 percig sütjük.


Töltött burgonya


Elkészítés

Egészben főtt burgonyát meghámozom, belsejét kicsit kikaparom. Gombából és ízlés szerint más zöldségekkel kombinálva (borsó, cukkíni, sárgarépa stb.) ragut készítek (natúr megpárolom, esetleg Maggi bolognai fix-el megbolondítom) és a krumpli belsejével összekeverve visszatöltöm a burgonyák üregébe. Sütőben kicsit összepirítom. Esetleg meg lehet locsolni ketchup-pal. A nem diétázók reszelt sajttal is megszórhatják.


Zöldborsó francia módra

Hozzávalók

• 40 dkg mirelit zöldborsó

• fél fejes saláta

• 1 fej hagyma

• 1,5 dl zöldségerőleves

• 5 dkg vaj

• fél csokor petrezselyem

• fél csokor turbolya (el is maradhat)

• só

• fehér bors


Elkészítés

2 dkg megforrósított vajon üvegesre pároljuk a kockára vágott hagymát. Hozzáadjuk a mirelit zöldborsót és 2 percig pároljuk. Felöntjük a levessel és fedő alatt megfőzzük. A fedőt levéve, a lé nagy részét elpárologtatjuk. Hozzáadjuk a darabokra tépdesett fejes salátát. Sóval, fehér borssal, frissen vágott petrezselyemmel és turbolyával ízesítjük. A tányéron rámorzsoljuk a maradék, hideg vajat. Párolt rizzsel körítjük.


Ha nem sikerült kedvedre valót küldenem, írd meg, milyen alapanyagokat szeretsz és megpróbálok az alapján keresni. Egyébként ehetsz pl paprikás krumplit is, csak ne tegyél bele húst. Én holnap azt főzök a fiúknak, csak magamnak veszek ki belőle, mielőtt beleteszem nekik a virslit (ők azzal szeretik). Jó főzőcskézést! Szép napot!

54231. kicsiko
2011. szept. 16. 08:44
Sziasztok! Ma újra indul - fehérje. Olyan könnyű, csak úgy peregnek a napok...
54230. Csavargocsaj (válaszként erre: 54228. - Mesita)
2011. szept. 16. 08:32

Az hogy valami hízlal elég elvont fogalom. A hízás úgy működik, hogy több kalóriát eszünk meg annál, mint amire a napi élethez szükségünk van, és ezt már nem dolgozzuk le. A fogyás akkor jön létre, amikor kevesebb kalóriát viszünk be, mint az előző életmódunkban. Szerintem... Az olivaolajnak, magas a kalória tartalma,( [link] ) fogyni konkrétan nem lehet tőle, inkább "Csak" egészségesebbnek tartják, mint a sima napraforgó olajat, mert nagyon sok benne a tápanyag. Az olajak fontos szerepet játszanak a zsírban oldódó vitaminok felszívódásában, nem szabad teljesen kiiktatni az étrendünkből, mértékkel kell fogyasztani, mint minden mást. Én nyers salátára mindig locsolok egy kicsit, jó hatással van az emésztésre is. :-) [link]


Remélem segítettem. Pusz

54229. zsuci7
2011. szept. 15. 19:24
Sziasztok, holnap keményítő nap, ha tudtok szívesen fogadok recepteket:-)
54228. Mesita
2011. szept. 15. 17:46

Lányok!

Az oliva olaj, nem hízlal vagy egyszerűen csak egészségesebb mint a másik?

54227. Mesita
2011. szept. 15. 17:25

Hát ez elég durva az biztos!!!!

Igyekszem nem türelmetlenkedni...csak nem annyira egyszerü:)

54226. gyöngyi (válaszként erre: 54215. - Kicsiko)
2011. szept. 15. 15:09
Én sohasem eszem ugyanazt ebédre és vacsorára. Az túl unalmas lenne, sőt a napi húslevest is kihagyom. Mostanában egész nap csak gyümölcsöt ettem és vacsira ettem csak a napi megfelelő kaját.Hét végén legtöbbször 2 húsnapot tartok. Én ezzel a módszerrel heti 1-1,5 kilót tudok fogyni és az nekem elég.Ha így számolok a 90 nap végére -12-14 kiló.
54225. kicsiko
2011. szept. 15. 10:14

Sziasztok! Ma imádott gyümi nap!!! Isteni salit csináltam, igazi finomságokkal: alma, körte, barack, ananász, eper, banán. Ez valami fenséges.

Mesita! Szerintem tényleg az a legjobb, ha meg tudod állni, hogy gyakran állj a mérlegre. Dugd el, de még jobb, ha vkit a családból megkérsz, tegye el, hogy te ne tudd, hol van - így kisebb lesz a kísértés. Én 13 napig a közelébe sem megyek - remélem. Szép napot mindenkinek!!!

54224. Mesita (válaszként erre: 54222. - 67dc2aa1fb)
2011. szept. 14. 20:38

Szia:)

Én is sportolok, boxolok és mellette edzek is!

Főleg kardiómozgás amit csinálok egyelőre, és van mit még leadni....kb. 20kg....elöbb fogyni fogok tőle mint az a 20kg zsír alakulgat majd izommá...ha így is lesz elenyésző mennyiségben!

Természetesen a centit én is állandóan nézem:)

jelenleg stagnál...remélem az is beindul mint a kilóim...:)

eddig -10kg és kb. 3-4-5 centi innen onnan!

Haladok, csak ez a súlyingadozás...lehet tényleg nem kéne, csak hetente mérnem magam....minden gyüminap után mérem...de van hogy a kiváncsiságom azt sem bírja ki:):):)ez itt a baj:)

54223. Gömbilány (válaszként erre: 54216. - Mesita)
2011. szept. 14. 19:32
Én is azt tapasztaltam, amit Kicsiko. Mindig ugyanarra a helyre kell tenni a mérleget. Nekem az egyik járólapkocka van kiválasztva a fürdőben, és reggelente dolgom végeztével, tusolás előtt szoktam megmérni a súlyomat. Ez így bejött...Ha szőnyegre teszed a mérleget akkor akár 1-1;5 kilóval is többet mutat. Én a sok fogyókúra alatt úgy tapasztaltam, hogy kb. annyi kiló megy le a derekamról, ahány kiló fogyásnál tartok. Hozzá kell tennem, hogy alma alkatom van, lehet, hogy a körte típusúaknál ez nem így van...
54222. 67dc2aa1fb (válaszként erre: 54219. - Mesita)
2011. szept. 14. 17:26
Szia! Én nem szoktam mérlegelni, én a ruháimon látom, és centivel mérem magam! A diéta mellett elkezdtem intenzíven sportolni és mondta az edzőm, hogy az izom nehezebb, mint a zsír, szóval ne álljak mérlegre, mert az be fog csapni, inkább szalagot használjak mércének! Hmm?
54221. zsuci7
2011. szept. 14. 16:08
Szuperek vagytok csajok! Kitartás!Nekem ma gyümi nap:-((((
54220. Mesita (válaszként erre: 54217. - Kicsiko)
2011. szept. 14. 13:52

Kicsiko!

A centik egy ideje megálltak....de a pasik azért néznek:D

köszi mindent:):):):)

54219. Mesita (válaszként erre: 54218. - Encsi1984)
2011. szept. 14. 13:51

Encsi!

Köszi az infót, nekem is ugyanazon a helyen mutat mást....persze ha máshova teszem akkor is!

Nekem is üveg a lapja,és sajnos nem fél hanem másfél kiló eltérés van...ezért nem értem...!!!

54218. Encsi1984
2011. szept. 14. 12:44

Mesita : :) Én is voltam hasonlóan, nekem ugyanazon a helyen is képes mást mutatni,de szerintem fél kg ide, vagy oda tök mindegy.

SZóval nyugi!

Amúgy nekem üveg a mérleg lapja,ahova állok, és úgy csináltam, hogy 4 járólap találkozásánál van a kör alaku üveglap közepe.

Nálam most stagnálás van :( . Sőt máshol van az irodám,délután ide tűz a nap. Este meg iszom 1000-rel. :( Szóval így mindig több, mint előtte.

❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook