Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK fórum

MISKOLC - Semmelweis Kórház - TAPASZTALATOK (beszélgetős fórum)


179. Drozd
2011. szept. 23. 14:40
Ja, ez szép, annyi a munkanélküli hogy csak na...de nővérhiány van! Nem is tudom miért? Talán kevés a zsé amit itt fizetnek ebbe a car országba...!
178. Juttta
2011. szept. 23. 14:32
Az alsó szint tényleg le van zárva, de azért mert nővérhiány van, ezért a terhespatológiát egy szintre hozták a gyerekággyal, de külön szárnyon van.
177. Drozd
2011. szept. 23. 14:05
én is hülyeségnek tartom, de a pletyka hamar terjed:))
2011. szept. 22. 19:11
szerintem hülyeség az egész, ne dőlj be az ilyeneknek és főleg ne idegeskedj miatta...
175. Drozd
2011. szept. 22. 14:37
Hallottatok róla olyan rémhirek keringenek hogy bezárják a Semmelweist mert feljött vmi szennyviz és nem tudnak vele mit kezdeni? Vki vmi infó?
174. kicsipetraa (válaszként erre: 173. - Husy32)
2011. szept. 21. 09:53
Igen én is hallottam, hogy ők nyerték el :)!!! Ennek azért nagyon örülök. Köszönöm az infót a ruháról és minden másról.
173. Husy32
2011. szept. 21. 09:22

Papásruha!

Igen fizetni kell érte. Kb. augusztustól van egy automata, amiből 2x1000 ft.-ért tud ruhát venni az apuka! Az ingyenes ruha megszünt!!!!!!

Ez van változnak az idők!

A kórházról ill. azon belül a szülészetről: minden hónap utolsó keddjén 13:00-tól van szülőszoba ill. osztálylátogatás, ami a földszinten kezdődik az orvosi tanácskozóba egy elméleti beszélgetéssel, és utána lehet megnézni. Nem kell bejelentkezni előre!!!!


Egyébként tudtátok, hogy elnyerték az "ÉV SZÜLÉSZETE 2011" címet? Kismamák szavazhattak egy internetes oldalon és az ország 62 szülészetéből Ők nyertek!!!

172. kicsipetraa (válaszként erre: 170. - Birkill)
2011. szept. 20. 08:16

Jajj nagyon aranyos vagy, köszönöm szépen a jó tanácsokat, nagyon sokat segítettél vele. Jó, hogy valaki ilyen részletesen tudott írni nekem, megnyugtattál egy kicsit :)!!! Persze a szüléstől félek, de amilyen pozitívan írtál már attól sem annyira :)!!!


Köszönöm!!!

171. Ágica8410 (válaszként erre: 169. - Birkill)
2011. szept. 19. 19:57
Köszönöm a választ! Átgondolom a tanácsod!
170. birkill (válaszként erre: 164. - Kicsipetraa)
2011. szept. 19. 13:48
Májusban szültem a Semmelweisben. A szülőszoba szép tágas, a szülésznők nagyon aranyosak. Nálunk nem volt apás szülés, de úgy tudom, hogy lábzsákot kell húzni, adnak ruhát apukának. Nekem fél óra alatt lezajlott, de úgy tudom, van bordásfal, és gimn. labda a vajúdás segítéséhez. Az osztályon max. 4 ágyas szobák vannak. A szétválogatásra figyelnek! :-) A nővérek jelentős része nagyon aranyos. A csecsemős nővérek, egy külön kaszt, általában nem szokták őket kedvelni. Néhányat leszámítva nem túl barátságosak és nem túl segítőkészek! :-) Jobban jártok, ha vagy saját tapasztalataikra vagy a már többedszer szült anyukákéra támaszkodtok! Többnyire egy egy problémával kapcsolatosan több véleményt és több lehetőséget fogtok hallani. Konkrétan: ahányat kérdeztek, mindenki mást fog mondani. Szellőztetni csak akkor szabad, ha a babák nincsenek ott. A baba mindig legyen cicin. A szobából csak a nővér viheti ki a kicsit! Ha Hardonyi vizitel, a kicsit tegyétek be az ágyába, mert kikaptok érte! Az vigasztaljon benneteket, hogy néhány nap után otthon már úgy csináljátok, ahogy jól esik.
169. birkill (válaszként erre: 165. - Ágica8410)
2011. szept. 19. 13:37
Írtam neked privibe.
168. b.evka
2011. szept. 18. 18:08

Sziasztok!

Én holnap megyek Dudás doktorhoz, őt ajánlották többen is. Valakinek van tapasztalata vele?

Viktória csak nem tiszaújvárosi vagy?

167. Drozd (válaszként erre: 165. - Ágica8410)
2011. szept. 17. 19:59
Nála szültem, írtam privit!
166. kicsipetraa (válaszként erre: 165. - Ágica8410)
2011. szept. 16. 23:12
Szia!!! Én nem hozzá járok, de én sem kérdezem meg a dokimat mennyi a tarifa. Én is kellemetlennek tartom így annyit adunk amennyit mi gondolunk. Azt szokták mondani, hogy általában a magánrendelésen kért összeg 10x szokták kérni általában. Szóval mi sem kérdezzük meg. Nem akarok kellemetlen helyzetbe kerülni, és nem tudom, hogy a doki, hogy reagálna rá. Így marad az az összeg amit mi gondolunk.
2011. szept. 16. 20:15

Kedves Fórumozók!


Segítséget szeretnék kérni. 8 hetes kismama vagyok, és Sikó doktor úrnál szeretnék szülni. Valaki szült nála mostanság? Mennyit kér el egy szülésért?

Előre meg kell tőle kérdezni a rendelésén vagy én döntöm el mennyit kívánok neki adni?

Én cikinek tartom megkérdezni tőle, igazság szerint nem is tudom mikor kell, meg hogyan kérdezzem meg tőle. Minden tapasztalatot, segítséget szívesen várok.


Köszönöm előre.

2011. szept. 14. 12:33

Sziasztok!!!


Én december 6-ra vagyok kiírva a kisfiunkkal. Mi Dr. Lőkös Bélához járunk, csak ajánlani tudom mindenkinek. Nagy szaktudással rendelkezik, rettenetesen figyelmes a kismamákkal, utánajár a dolgoknak és mindent nagyon alaposan kivizsgál. Én 17 éves korom óta hozzá járok, de nem cserélném el egy orvosért sem. A magánrendelője nagyon igényes és én az árral is meg vagyok elégedve, nem több mint bárki másnál. Örülök, hogy ilyen megbízható orvost találtam, aki minden alkalommal úgy enged haza, hogy egy csepp kétség nem marad bennem.


Én is kíváncsi lennék a tapasztalatokról a kórházat illetően. Felszereltség, hogy zajlik a vajúdás(apás szülés lesz), milyenek a szobák stb. Köszönöm előre is a válaszokat!!!

163. Mó07 (válaszként erre: 161. - Viktoria1)
2011. szept. 12. 09:02

Én 3 hete szültem nála másodszor. Vele bármikor újra és újra! A szabijáról jött be, nem sietett, kedves volt.

Amikor vizsgál meg sem érzed, ellentétben Hajassal. Nekem is az a tapasztalatom,hogy elég durva, bár ő is jó orvos.

162. Andibaba36 (válaszként erre: 161. - Viktoria1)
2011. szept. 9. 22:34
Szia!Én utoljára 16 hónapja szültem Szemán doktornál. Szívből ajánlom!!! Biztos rendes Hajas doktor is, de engem egyszer vizsgált meg,azt hittem meghalok,akkora ujja van...
2011. szept. 9. 21:20

Sziasztok!

7 hetes terhes vagyok. Végig olvastam a fórumot és érdekelne, hogy mostanában valaki szült-e Szemán Györgynél vagy Hajas Sándornál?

Tud valaki segíteni abban, hogy Tiszaújvárosba kik járnak ki magánrendelésre?

160. fd8e423e9e (válaszként erre: 159. - Mó07)
2011. aug. 14. 22:00
nem kell, januárban még nem kellett
159. Mó07
2011. aug. 14. 17:55
Szüléskor ha apa bejön kell fizetni a ruháért? Két éve nem kellett, de most valami automatát láttam kirakva.
158. pf01
2011. aug. 11. 17:21

Ma bementem a Semmelweis Kórház Urológiai osztályára,mert nagyon szenvedek már egy jó ideje, nem vártam, h rögtön fogadjanak,csak egy időpontot szerettem volna kérni.Közel 3/4 órás várakozás után bekopogtam,mert az egyik beteg (a kettő (!!!) közül) jelezte,h ő bizony már reggel óta ott várakozik,de az orvos rég elment,tehát bátran kopogjak mert csak a három(!!!!)ápolónő van bent,akik biztosan segítenek az ügyemben.

No,én "mertem ÁM" bekopogni, de az a három arc amit felém szavak nélkül kifejeztek,aztán folytatták mondatokkal,háááááát nem tudom finoman megfogalmazni azt amit éreztem, mert éreztettek velem :-( !!!

Kint még várakoztam fél órácskát,aztán eljöttem szomorúan,csalódottan,és ezer kérdéssel a fejemben.

Az egyik legfontosabb:-ezek várnak fizetésemelést,szeretnének a zsebbe némi hála pénzt,de miért???Hisz még csak egy fikarcnyi emberség SINCS bennük,hol van a gyógyításra feltett esküjük.

Már bánom,h nem mentem vissza,h a nevüket megtudjam,mert az ilyen embereknek a betedjogi képviselő legalább egy figyelmeztető

"ejnye-bejnyét" ha megfogalmazna,talán rájönnének,h lennének akik ezt a munkát szívvel,lélekkel (még azért a fizetésért is, amit ők keveselnek, amiért ott elüldögéltek semmit téve)egy fő helyére hatan lennének.

Szomorú vagyok,és azt hiszem felkeresek egy magán urológust,és fizetek, mert ez nekem mindent elárult az osztályról is.

2011. aug. 3. 12:42
Én 2x szültem a Szemmelweisbe, nagyon meg vagyok elégedve, mind az orvosokkal, mind a szülésznőkkel, szerintem a környék legjobb kórháza. Szakmailag mindenki top-on van, nagyon segítőkészek, látszik rajtuk az elhivatottság. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
156. fd8e423e9e (válaszként erre: 155. - 7f0f4a4cd9)
2011. júl. 27. 15:27

Ha a Semmelweiset választod, akkor a GDM miatt Sikó doktorhoz fogsz kerülni, mert ő viszi a GDM-s szakrendelést. De ez a kötelező. Nem kell őt választanod.


Én azt tapasztaltam, hogy mindenki jár a saját dokijának a kötelező terhesgondozására, néha elmegy egy-egy magánrendelésre, ott jobban meg lehet beszélni a dolgokat, egyeztetni a szülést. Legtöbb doki nem szeret szülésznőt ajánlani, de elvileg megoldható, hogy legyen (nekem nagy segítség volt).


Én meg azt hallottam egyébként (ismerőseim tiszaújvárosiak, sokan Debrecent választják), hogy Debrecen jobb:)

2011. júl. 27. 14:16
Üdvözlök mindenkit! Érdeklődnék mivel Szombathelyről költöztem Hajdúnánásra igaz Debrecen közelebb lenne mint Miskolc de azt hallottam, hogy a Semmelweis Kórházban Miskolcon nagyon jó orvosok vannak, Szeretnék érdeklődni felőlük, olyan orvost keresek aki lelkiismeretes,figyelmes és nem nagyon pénzéhes.Veszélyeztetett terhes vagyok és sajnos cukorbeteg is lettem.ennél a babánál.Fontos e hogy szülésznőt is keressek?ha igen, tudnátok valakit ajánlani. Az előző gyermekeimnél nem volt semmi gond.Magánrendelésen kérdezzem meg az orvost vagy a terhesgondozáson. Miskolcon mi a szokás? priviben is lehet a válaszokat küldeni. Mindent nagyon szépen köszönök, ha tudtok segíteni az információkkal.További szép napot kívánok mindenkinek.
154. Timilini (válaszként erre: 149. - Fd8e423e9e)
2011. júl. 25. 14:33

Nem minden orvosnál kell UH-on borítékolni. Én még egy fillért nem adtam a dokimnak. Ennek ellenére, ellát, megvizsgál, 3 hónapig hánytam, sokszor hívogattam.. normális volt mindig.

Egyedül amikor rákszűrésen voltam magánrendelésen akkor fizettem.. Bár ma terhesgondozáson mondta egy lány, hogy Ő dugdos borítékokat a zsebébe.. :)

Én nem dugdosok, majd szüléskor adok. de tény sok pénzéhes van, sőt én azt mondanám az enyémre, hogy nem az, de akik borítékolnak lehet azt mondják az.

153. aveobazs (válaszként erre: 151. - Andibaba36)
2011. júl. 14. 19:26
Bocsánat, hogy belepofátlankodok, de engem nagyon érdekelnének a Szemán doktorral kapcsolatos tapasztalataid, ill. elérhetősége, milyen ember, stb?Írnál privátban róla? Előre is köszönöm! Vica
152. fd8e423e9e (válaszként erre: 150. - Nikusz23)
2011. júl. 1. 09:16
Priviben
151. Andibaba36 (válaszként erre: 148. - Nikusz23)
2011. jún. 30. 22:44
Szia!Én nagyon tudom neked ajánlani Dr.Szemán György főorvost.3 gyermekemet szültem nála,2 császár,egy simán.Nem voltam egyszerű eset,de áldom azt a napot,mikor 15 éve először őt választottam.Kedves,szakmailag magasan a top-on van,és nem pénzéhes.Ha az ember egyszer beszél vele,biztos,hogy szimpatikus lesz neki.Ha érdekel az elérhetősége,priviben szívesen megadom.
2011. jún. 30. 18:28

Kedves JuditMiskolc!

Köszi a választ.Még annyit kérdeznék,hogy mikor és hogy kell megmondani a dokinak hogy nála akarok szülni?Mondjuk elmegyek a magánrendelésére és ott?Meg hogy kell hozzá járni terhestanácsadásra?Meg kell vele beszélni előre időpontot?Bocs ha egy kicsit buta kérdéseket teszek fel,de az első szülésemnél nem volt fogadott orvosom,most viszont szeretnék.Ja,még annyit,hogy mennyit kért Sikó a szülésért?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook