Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Köldökpiercing fórum

Köldökpiercing (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
709. cicanilla (válaszként erre: 694. - Ében11)
2009. szept. 9. 19:09
fekve szúrták a köldökpiercingemhez a lyukat... akkor elrontotta a piercinges... köszi a választ :)
708. ében11
2009. szept. 9. 17:44

nem lesz allergiás-de az a tapasztalat lassabban gyógyul-az orvosi fém bírja a sebből szivárgó testnedveket,fertőtlenítőt.az aranyból ezek hatására oldódhat ki-reakcióba léphet vele-és elnyúlhat a gyógyulás esetleg begyulladhat.az hogy esetleg felszívódik a szervezetbe-nos erről nem tudok mit írni okozhat-e gondot.az orvosi fémet direkt erre találták ki-ebből készülnek a csavarok amit csontba csavarnak be egy törésnél-vagy fogpotlásnál-műgyökér és még sorolhatnám.

de ki lehet próbálni.ha valaki egy erős fertőtlenítőt vagy betadinet ken az arany vagy ezüst ékszerére-az ékszeren látni hogy reakcióba lép vele-az ezüst ugye megfeketedik, az arany foltos lehet...és ha egy tiszta rongyon végighúzzuk rajta marad ami reakcióba lépet-nos ez simán belemegy a sebbe...mindenki döntse el ez jó-e neki.saját felelősség.

707. Wera16
2009. szept. 9. 16:21
Helló Ében, fehérarany köldökpiercing? Szerinted? Mennyi az esély az allergiára? A fülem az bírja,remélem a köldököm is fogja.
706. ében11 (válaszként erre: 705. - B_hanna)
2009. szept. 7. 09:09

szia!

nem lesz a pirosságból gyulladás.azért piros mert végül is egy seb és gyógyul.

705. b_hanna (válaszként erre: 692. - Ében11)
2009. szept. 6. 21:52

Szia :)

Köszi a választ. Úgy döntöttem, holnap megmondom a piercernek, hogy nem szeretném, hogy bármit is csináljon vele. Megvárom, hogy gyógyuljon be teljesen, és majd esetleg kicserélem sima piercingre. De azért még remélem, hogy később vissza tudom fordítani a helyére.

Nemsokára fogok fotót is feltenni róla.

Néha amúgy enyhén piros a lyuk körül, de csak 1-2 mm-es sugarú körben, és tényleg nem mindig, inkább napközben vagy csak este. Ebből gyulladás lesz? Remélem nem, mert nagyon vigyáztam rá és kezelgettem úgy, ahogy kellett...

704. marykeee94 (válaszként erre: 700. - Ében11)
2009. szept. 6. 17:17
köszönöm szépen =)
703. ében11 (válaszként erre: 702. - 5419337c3b)
2009. szept. 6. 16:11

akkor jó.bár kicsit aggódom hogy az ékszer csak ezüst...oxidálódhat a bőrödben és az nem tudom jó e egy friss sebnek.elsőnek orvosi fém ékszert szoktak vagy szilikont beszúrni(arany ezüst bizsut nem, legalábbis nálunk nem szúrják be).

remélem fog gyógyulni és tényleg jól sikerült a szúrás is!

2009. szept. 6. 08:43

Hali

Tudom mit müveltem.Steril körülmények közt dolgoztam,steril anyagokkal pl.Steril kesztyü(amit a sebészeten használnak,steril legvastagabb egészségügyi tü,steril tampon.Az ékszer ezüstből van ,olyan mint a többi hagyományos piercing,csak a végén van egy kis lánc!Az ékszert lefertötlenitettem mielött betettem,betadinnal!A helyenem piros,nem fáj,pedig csak a hasamon tudok éjszaka aludni!Oxigénes sprayel fertötlenitem minden nap.

Az egészégügyben dolgozom,egészségügyi iskolát vágeztem,igy természetes,hogy tudom mivel jár egy szúrt seb kezelése.Semmi körúlmény közt sem szeretnék pont magamnak bajt okozni igy vigyázok nagyon rá,fertötlenitem,sterilen kötözöm.

Köszönöm,hogy aggodtok és köszönöm a válaszaitokat!

Szép napot mindenkinek

701. ében11 (válaszként erre: 698. - 5419337c3b)
2009. szept. 6. 08:11

szia!

hát érdekes amit magaddal műveltél...nem tudom az az ékszer milyen anyagból készült fog e vele szépen gyógyulni ez majd kiderül pár nap múlva.

cserélni jó pár hétig nem lehet, de úgy gondolom nem fogsz tudni bele tenni más ékszert mert nem biztos belemegy.tűvel sem fogod tudni tágítani.

azt tanácsolom ha pirosodik gyullad a köldököd vedd ki.

illetve ha rendes köldökpiercinget szeretnél akkor keress fel egy piercingest.inkább áldozz rá anyagilag-minthogy bajod legyen belőle.

egy rosszul szúrt ékszer, ami nehezen gyógyul okozhat gyulladást, vadhúst stb. és ennek nyoma örökre megmaradhat a bőrödön.

700. ében11 (válaszként erre: 697. - Marykeee94)
2009. szept. 6. 08:05

beforrhat-minden piercing beforr.

le kell kezelni miután kiveszed belőle az ékszert és bepanthen kenőccsel kenni-az hámosító és szépen beforr.

699. Cloe08 (válaszként erre: 698. - 5419337c3b)
2009. szept. 6. 07:11

Célszerűbb lett vna hozzáértő emberrel csináltatnod, mivel fertőtleníteni kell az ilyet+kaptál vna alkoholt rá, amivel kenegetni kell, + Bepanthen kenőcsöt, ami gyulladáscsökkentő is. Örülhetsz, ha nem fertőződik el!!!

Legalább a piercinget, amit betettél, lefertőtlenítetted? Orvosi fémet tettél bele?? Ha kicsit utánaolvastál volna, először a sima egyszerűt ajánlják, semmiképp nem lógós láncosat.

Pár hónapot kellene várni, míg kicseréled!!!

És ha bármi "gond" fellépne, azonnal fordulj piercingeshez! Ha elfertőződik, az nem játék!!!

2009. szept. 6. 00:27

Hali!Nekem is van köldök piercingem!Egy napja van meg.Saját magamnak lyukasztottam,fájdalomcsillapitó nélkül!Nem fájt a helye nem is vérzett mikor betettem a piercinget!Egy kis lánc is van rajta.Éjszakára gumifáslival lekötöttem a hasam,hogy nehogy valamibe a lánc megakadjon!Az lenne nekem a kérdésem,hogy ha idövel más piercinget szeretnék tenni,mert ez már nem tetszik annyira akkor mennyi idő múlva cserélhetem ki,illetve ha az a piercing nem fér át ezen a lyukon akkor új lyukat kell majd furnom,vagy tüvel kell megnagyitanom?

Előre is köszönöm a választ.

697. marykeee94 (válaszként erre: 696. - Ében11)
2009. szept. 5. 21:40

hátt én is így terwezem...

csk azt mondták h nem fog beforrni mert löwettem:s

amúgy 2 hónapja löwettem kb...

696. ében11 (válaszként erre: 695. - Marykeee94)
2009. szept. 5. 19:35

szia!

lehet hogy nem egyenes a lyuk és ezért ilyen nehézkes beletenni az ékszert.

esetleg piercinges segíthet-de ha ferde neki is nehezebben fog menni meg a vérzés esetleges fájdalom is emiatt van.sokat nem tudsz tenni ellene.

esetleg kiveszed, ha begyógyul újra szúratsz piercinget és nem löveted mert az ehhez hasonló dolgokat okoz.

2009. szept. 5. 18:50

sziasztok.

lenne egy két hülye kérdésem orrpc-wel kapcsolatban:$

löwettem az orrom...aztán mikor már nagyon mozgott a pc az orromban kicseréltem bogyós wagy mien wégűre,hogy elnne hagyjam wagy wmi...

aztán abból kiesett a kő és kiakartam cserélni másik bogyós wégűre.

szépen ówatosan kiszedtem az orromból,erre elkezdett ömleni a wér :s

a másikat beleakartam tenni de nem ment be csak félig.

akkor inkábbb kiszedtem és wisszaraktam azt amiből kiesett a kő.

pár nappal később megint kiakartam cserélni,de akkor azt akartam belerakni amiwel lőtték mert annak a wégén nincs semmi.

de az sem ment be csak félig,és akkor megpróbáltam még egyszer azt ami az első alkalomnál nem ment be.

és érdekes módon bement o.O

aztán 1hét sem telt el...kistesóm kitépte az orromból és akkor meg ien derékszögűt akartam betenni de whogy az sem ment xĐ

bárhogy forgattam mindig kiállt egy kicsit. bár lehet csk túl béna wagyok nem tom xĐ

derékszögűwel kapcsolatban tudtok wmit tanácsolni? :$

amikor lőtték az orrom egy helyen megakadt és utána nyomták towább a pc-t

arra gondoltam hogy lehet hogy elmozdították és nem egyenes a lyuk.

nektek erről mi a wéleményetek?

bocs ha értelmetlen lett :$ xĐ


és bocsi h ez nem orrpc-s fórum de hátha tud wki segíteni =/

694. ében11 (válaszként erre: 693. - Cicanilla)
2009. szept. 5. 09:05

szia!

lehet piercinged-én nem aranyat vennék bele-hanem szilikon ékszert-és mikor legyógyul akkor raknék bele aranyat(arannyal lassabban gyógyul!)-viszont jó ha mindkét ékszer megvan-mert nem mindegy mekkorát szúrnak.és jó lenne ha a szilikon kb. akkora lenne mint az arany.

nem hiszem a súlyfelesleg miatt lett túl nagy szúrva, valószínű a piercinges nem jól csinálta.

úgy szokták bejelölni hogy állsz mindkét kezed leengedve lábaid összezárva és odapróbálja az ékszert közben bejelöli.általában egy picivel kisebbre jelöli 1-2 mm hogy ne legyen túl szoros tudjon gyógyulni.csak ez után kell lefeküdni a kezelő székbe hogy beszúrja.

ha rosszul van szúrva az azért szokott lenni mert esetleg fekve jelöli be, vagy be sem jelöli csak megfogja a fogóval és beszúrja esetleg ha áll az illető és bejelöli nem egyenesen áll(terpeszben, mozgatja a kezeit stb.)

2009. szept. 5. 08:52

Sziasztok!

Én fémérzékeny vagyok, egyedül a sárga színű aranyra nem vagyok allergiás.

Volt már egyszer köldökpiercingem és volt egy szemöldökpiercing is, de egyik sem akart begyógyulni, ezért kivettem őket és a lyukak beforrtak.

Most újra szeretnék legalább egy köldökpiercinget, vennék aranyat, hogy ne legyek rá allergiás.

Mi a véleményetek, előjöhet mégis valahogy a fémallergiám? Vagy be fog gyógyulni szépen?

Másik kérdés: az előzőt túl "mélyre" szúrták, az alja az ékszernek, ami a köldökmélyedés felől van, alig látszott... van rajtam mondjuk súlyfelesleg. Lehet, hogy a súlyfelesleg miatt volt ez, vagy ferdén szúrták (nagyon befelé irányban)?

692. ében11 (válaszként erre: 690. - B_hanna)
2009. szept. 5. 08:38

szia!

így látatlanban elég nehéz megmondani miért áll féloldalasan az ékszered-nem gondolnám hogy az ékszer hibája.

talán ferdén szúrt a piercinges-nem a két kivezető lyuk a ferde hanem ami a bőr alatt van és emiatt nem áll szépen benne az ékszer.

én most nem babrálnám az ékszert-nem sok esély van rá hogy hajlítani tekerni lehet rajta, mert a menet miatt mindig ugyanúgy lehet visszatekerni és hajlítani is nehéz úgy hogy esetleg benned van , mert nagyon kemény anyagból készülnek.

másik ékszert sem kérnék-még túl friss a köldököd a cseréhez ha bolygatják begyulladhat!

szerintem várd meg még begyógyul 1-2 hónap és utána cserélj ékszert.vagy keres másik piercingest és kérd meg nézze meg, ferdén van-e szúrva.sajnos ha nagyon ferde(belül) akkor minden ékszer félrefordul benne majd-esetleg sima ékszert tudsz beletenni(nem köves stb.)-és akkor nem látszik.és akkor csak az marad-ki kell venni és ha meggyógyult újra lehet szúrni.ez velem is előfordult már-a köldökömet úgy szúrták meg hogy a két lyuk nem lett ferde,de túl sokat szúrt át és szoros volt benne a piercing-nem gyógyult ki kellett vennem és újra szúrták :( !

esetleg fotózd le és tedd fel a képet róla...

691. ében11 (válaszként erre: 687. - Rekacuda)
2009. szept. 5. 08:27

szia!

talán korai volt a strandolás vele-kb.2 hónapot szoktunk mondani.kezeld!úgy mintha most szúrattad volna-hiszen be van gyulladva.

octenisept sprayt szoktunk ajánlani-napi 3-4 alkalommal kell fújni vele.és közben meg lehet mozgatni annyi elég neki.

neked valószínű a genny miatt tapad oda.ne piszkáld sűrűbben, és ha hozzáérsz előtte alaposan moss kezet.akár fél év is lehet még tökéletesen legyógyul-a köldök elég érzékeny vigyázni kell rá!

690. b_hanna
2009. szept. 5. 00:56

Sziasztok. Nekem is van egy problémám.. múlt péntek óta van köldökpiercingem. A felső lyuk talán egy milliméterrel arrébb van, mint az alsó, de szerencsére ez nem látszik annyira (legalábbis remélem, hogy nem...). Viszont az a baj, hogy a piercing el van fordulva balra; ha pedig visszafordítom a helyére, hogy egyenesen álljon, egy másodperc múlva megint el van fordulva. Ma visszamentem a piercer-hez, és azt mondta, hogy két megoldást tud ajánlani: 1. az alsó bogyót egy csipesz segítségével megpróbálja elfordítani valahogy jobbra (ezt én nem nagyon tudom elképzelni, hogyan lehetséges, hogy az utána jó is legyen..), 2. kicseréli a piercinget egy olyanra, amit már előzőleg egyhén meghajlít. Nekem egyik verzió sem tetszik különösebben...

Hogyha megvárnám, hogy begyógyuljon rendesen, utána vajon már a helyére tudnám fordítani?

Elnézést, hogy ilyen hosszasan írtam.. Remélem valaki tud mondani valami okosat :) Előre is köszönöm :)

2009. szept. 4. 23:22
nekem kb. fél évig gyógyult...
2009. szept. 4. 23:11
és az kimaradt, h néha vérzik is kicsit
2009. szept. 4. 23:10
Sziasztok.olyan problémám van, hogy június elején csináltattam köldökpiercinget, semmi baj nem volt vele, alig gennyezett, 1x-2x elmentem vele strandra kb 1 hónap után, de mostanában ha nem mozgatom meg fél napig rátapad a bőröm és fáj ha lehúzom róla, és dől belőle a genny olyankor.Pedig minden nap fertőtlenítem...létezik h ennyi ideje még nem gyógyult be?:S
686. ében11 (válaszként erre: 685. - Lora Baba)
2009. szept. 4. 09:24

szia!

ha látnám meg tudnám mondani görbére sikerült-e a piercinged.

sokat nem szokott változni a gyógyulás alatt, szóval ha most görbe nem igazán fog kiegyenesedni-ha nagyon csúnya ki kell venni és újra kell szúratni.:(

remélem nem olyan gáz, tegyél fel képet róla.

2009. szept. 3. 18:33

Sziasztok!

Tegnap szúrattam egy köldök piercinget, de szerintem görbén sikerült....nem is kicsit...:( Ilyenkor mi a teendő?

Egy ismerősöm azt mondta, hogy az ékszer majd helyreállítja (súlyánál fogva korrigálja a szöveteket), de nem tudom...

Valakinek valami tanács vagy hozzáfűznivaló?

Segítsetek!

Előre is köszönöm.

684. ében11 (válaszként erre: 683. - Juci0515)
2009. aug. 30. 18:14
az nem túl sok,mármint az 5 mm.a kosz tényleg nem tesz jót-ilyenkor le lehet tapasztani-illetve reggel este ismét kezelni fertőtlenítővel-akkor is ha nem frissen van szúrva-mert ártani nem árt ha a piszkot letisztogatja az ember róla...
2009. aug. 28. 19:08
Igazából gáz nincs vele, mert nem gennyes, nem viszket, semmi baja nincs. De mivel egész nyáron lovardában voltam (lovastábor miatt), és elég sokat lovagoltam, így természetesen elég sok kosz érte. Kb 5 mm-es a bőr, amiben a pc van. Elvileg allergiám nincs. Remélem tovább nem fog vékonyodni, legfeljebb visszamegyek oda, ahol csináltattam, és ott érdeklődök.
682. Crimson (válaszként erre: 680. - Juci0515)
2009. aug. 27. 21:46

Szerintem nem normális, hogy folyamatosan vékonyodik a bőröd...mert akkor egyszer csak nem lesz bőr és kiszakad. Lehet allergiás vagy rá vagy valami ilyesmi és ezért lökődik ki.

Én már kétszer csináltattam,először mikor 16 voltam,titokban.2500Ft volt piercinggel együtt, benne is volt majdnem háromnegyed évig csak egy családi nyaralás során ki kellett vegyem ugyanis bikiniben elég jól látszik:D És be is gyógyult szépen a lyuk, nem tudtam visszatenni a piercinget.

Aztán másodjára most nyáron szúrattam át, a munkatáborban ahol melóztam ott volt egy piercer srác aki akciósan 1500Ftért csinálta, mondom ezt nem hagyhatom ki:D Így megcsináltattam másodjára, sokkal kevésbé fájt, mint az első(nem tudom miért), és eddig(lekopogom)jól is viselkedik, semmi baja:)

681. ében11 (válaszként erre: 680. - Juci0515)
2009. aug. 27. 19:38
egy picivel vékonyabb normális, de ha már több mint két hónapos a piercinged és nem gyógyult meg akkor kilökődhet a folyamatos gyulladás miatt.kezeld és csak ha megmostad előtte a kezed érj hozzá mert a gyulladás azért van mert a legtöbb piszok a kézről megy oda.
2009. aug. 27. 18:52
Jaja... Én pl 8500-ért csináltattam Pesten, februárban. Lehetett választani, volt olcsóbb is, ami egyköves volt, vagy szilikon. Azóta van egy kis bibi... Folyamatosan vékonyodik a bőröm :S Egy csomó ismerőstől megkérdeztem, azt mondták, h ez normális, de sztem nem az...
❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook