Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hétköznapi mérgeink...hogyan induljunk el a tudatos vásárlás felé? fórum

Hétköznapi mérgeink...hogyan induljunk el a tudatos vásárlás felé? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
162. nehita4 (válaszként erre: 161. - 35491a860f)
2010. okt. 11. 15:51

A kaja ügyben a húsféléket és tejet sajtot a biopiacon szerezzük be. Vagy házit tanyáról, faluról.

Csak az olcsóbb zöldségfélét veszem a biopiacon pl. hagyma, sárgarépa szezonálisan. Nekem is drágák, így folyamatban van egy vegyszermentes kert létesítése. Jobbat nem tudtam kitalálni.

Gombászni járunk még az erdőbe :)

Amúgy pedig a szokásos boltokban vásárlok.

A deo nálam is szagosabb volt az elején, többször használtam + nedves kendő.

Szerintem ezek is nagy lépések. Amíg pedig a pénztálca nem lesz vastagabb ezeken túl kell lépni.

Állítólag a magyarországi zöldségekben és gyümölcsökben kevesebb vegyszer van mint a külföldiekben. Ez is lehet egy alternatíva. Vagy a piacokon az öregek (hátha nem a nagybanin vásárolnak:)

Kitartás.

A mosószódát pedig nem cserélném le semmiért. Nekem nagyon bejött. Harmadannyit használok belőle, mint a mosóporból. 25kg-os kiszerelésben a József krt. Baross sarkánál lévő vegyszerboltban veszek 5ezer körüli áron. Ez eddig a legolcsóbb.

161. 35491a860f (válaszként erre: 159. - Csilla80)
2010. okt. 11. 10:49

Köszönöm válaszod. Ha valóban 1 teljes évig tart a méregtelenítés, akkor az egy kicsit gáz abból a szempontból, hogy nyáron a 40 fokos hőségben is érződni fog az izzadságszag. És az társaságban elég kínos tud lenni. Főleg egy munkahelyen...!


Nem váltottam vissza a régiekre, tehát nem mérgezem magam, folyamatosan már nem is tudom pontosan, hogy hány hónapja az alverdét használom, csak "szagilag" eddig még nem vált be.


A másik véglet meg a kaja dolog. Igyekszem egészséges élelmiszereket vásárolni. De ez is nagyban pénztárcafüggő. Nem akarok belemélyedni, mert úgyis megkapnám a magamét, de nagyon sokszor tapasztalom, hogy hiába akarom én tudatosan a minőségi, természetes alapanyagú élelmiszereket megvásárolni, egyszerűen nem bírja a pénztárcám, mert ebben az országban minden ami egészséges, az méregdrága. Főleg az élelmiszereket tekintve. Húst sem eszünk minden nap, de azért időnként igényeljük az egész család. Nem tudnánk csak vega kajákon élni. És tudom, hogy az élelmiszerek is befolyásolják az izzadságszagot.

2010. okt. 11. 10:10
Bocs a hibakert... :-(((
159. csilla80 (válaszként erre: 157. - 35491a860f)
2010. okt. 11. 10:09
Jajjj meg vmi, probald ki az Alverde pumpas deojat. Nekem ez szuper,de az igaz,hogy lassan egy eve semmivel nem mergezem magam csak kajaval neha... :-(((
158. csilla80 (válaszként erre: 157. - 35491a860f)
2010. okt. 11. 10:07

Azert izzadsz budoset a tiszta deoktol,mert meregtelenit a szervezeted,es ez kb. egy evig igy is marad,de,ha tovabbra is mergezed magad kivul belul,nagy esellyel egyik deo sem fog segiteni.Es meg vmi,nem a szoszalak miatt budos vki,hanem az izzadasa miatt...


A mososzoda onmagaban nagyon jo,a tobbicsak remhir,en lassan egy eve hasznalom,es minden ok,megvagyok elegedve vele,sot sehol nem olvastam-hallottam,hogy onmagaban nem lehet hasznalni...

157. 35491a860f (válaszként erre: 154. - Nehita4)
2010. okt. 11. 09:43

Ezeket a termékeket mind ismerem én is. A babylove babafürdetőt és az alverde szappanjait használjuk is. Viszont az alverde golyós deóját hiába használom (teljesen mindegy melyik illatot), ugyanúgy érzem az izzadságszagot. És engem sohasem maga az izzadság, mint érzet zavart, hanem a szaga! Pedig szőrtelen a hónaljam, tehát még csak azt sem lehet ráfogni, hogy a szőrszálak miatt.


Tudtok olyan AL-C mentes izzadsággátlót, amitől nem fogom érezni az izzadságszagot?


A mosószódáról sok helyen azt olvastam-hallottam, hogy azt önmagában nem lehet használni, csak úgy, ha a mosóporhoz adagolod. Mi ebből az igazság?

156. csilla80 (válaszként erre: 152. - B486c9cf7d)
2010. okt. 10. 14:34
Azt azert hozzatennem,hogy az aluminium szilikat nem karos... inkabb az ammoniumert kell aggodni... :-(((,ez nem az az aluminium,mint ami a deokban van!
155. csilla80 (válaszként erre: 150. - Nehita4)
2010. okt. 10. 14:32
Koszi,hogy valaszoltal helyettem,en sem irhattam volna jobban... ;-)))
154. nehita4 (válaszként erre: 151. - 35491a860f)
2010. okt. 8. 09:02

Ha nem futja egy hónapban csak kevésre:

Deo: citromos alverde - kb500ft dm

Tusfürdő helyett: alverde grapefruitos szappan 200ft vagy alverde tusfürdő 500ft

Sampon: babylove 300ft dm vagy rossmann nem emlékszem

Mosópor: mosószóda: 1kg 400ft körüli

Öblítő: bio almaecet dm 400ft

Fogkrém: Dentomin fogpor natúr 350ft.

Testápoló: babylove vagy natúr olaj (az ált. szokott otthon lenni:) zuhanyozás után a vizes bőrödre.

Müller tőlem is messze van, de évente 3x szoktam arra menni :)

153. 35491a860f (válaszként erre: 152. - B486c9cf7d)
2010. okt. 7. 22:27
Az pont kék volt, amit én láttam.
152. b486c9cf7d (válaszként erre: 149. - 35491a860f)
2010. okt. 7. 22:24
Ha megis Weledat vennel, csak a zold nem tartalmaz aluminiumot, azt erdemes csak megvenni.
151. 35491a860f (válaszként erre: 150. - Nehita4)
2010. okt. 7. 22:21

Nem vitatom, igazad van. És amióta tudok ezekről a méreganyagokról már messze elkerülöm a boltokban a régen vásárolt mérgező anyagokat tartalmazó kencéket, tusfürdőket. Csak olyankor szívás ez az egész, amikor az embernek fillérre pontosan ki kell számolnia a pénzét, be kell osztani de úgy istenesen, és bárhogy csűröm-csavarom, nem tudom megvenni azt, amiről tudom, hogy egészséges.


Ez ilyenkor elég keserves tud lenni.

A sokak által emlegetett Müller a mi környékünkön sajnos továbbra sincs.

150. nehita4
2010. okt. 7. 18:38

Szia!

Fogkrémben a legolcsóbb a Dentomin fogpor - a natúr csak a jó. 1000 alatt van a Paradontax (classic a jó). Elmex narancssárga. Ezeket szoktam használni. Néha szódabikarbónát is lehet.

Testápoló olcsó: Babylove. - de ez nem ér annyit mint a bio és natúr. Az Alverdét is kipróbálhatod úgy emlékszem, de inkább nézd meg az összetételt.

Igen, szerintem is sokba kerülnek, nekem is van olcsó méregmentes változat natur és bio is. Mikor mit engedhetek meg magamnak.

De egy csomó felesleges dolgot nem veszek meg, mint azelőtt.

Valamint figyelem az akciókat. Müllerben szoktam venni a Weleda és Sante dolgokat, ott szoktak szépen akciózni.

Kitartás mert megéri.

És tényleg igaza van Csilla80nak, mert jobban vigyáz az ember a drága cuccokra és így kevesebb fogy.

149. 35491a860f (válaszként erre: 148. - Csilla80)
2010. okt. 6. 12:07

Tudnál nekem olcsó termékeket mondani?

Mert mindegyik 1000 Ft-on felül van, de még a legolcsóbb is egy 1000-esbe kerül.


Tegnap néztem a Weleda fogkrémet a DM-ben.

Csak 75 ml és 1499 Ft. Nagyon drága a mi fizetésünkhöz mérten!

148. csilla80 (válaszként erre: 146. - 35491a860f)
2010. okt. 5. 21:31

A penztarcam -mert csak az en nevemben beszelhetek- a mereganyagmentes termekeket sokkal jobban birja,mint a mergezo tarsait... :-)))


Hirtelen nem kell 6 krem es 6 tusfurdo,mindenikbol eleg egy is,es mindenikre jobban vigyazok...


Es vannak olcso termekek is.

147. csilla80 (válaszként erre: 145. - 35491a860f)
2010. okt. 5. 21:29

Draga Cherry30,azert kell ecetbe csepegtetni az illoolajat,mert az ecet vizkooldo,es a Calgon helyett hasznaljuk. A ruhak nem veszik at az illoolaj illatat annyira mint az oblito illatat,de,ha mar minden meregrol es mu illatrol leszoktal,tuti,hogy erezni fogod.


A ferjem mergezo borotvahab helyett meregmentes szappant hasznal,es csodak csodaja szuperul mukodik.

2010. okt. 5. 15:11

Sziasztok!


Pénztárcával hogy bírjátok ezt a sok méreganyagmentes, viszont méregdrága terméket megvásárolni? Mert ezek egy kisebb vagyonba kerülnek.

2010. szept. 13. 10:00

Sziasztok!


Lehet, hogy már írta valaki előttem, de nincs időm végigolvasni a fórumot. Ezért kérdezem meg újra!

Miért fontos az, hogy az öblítésnél almaecetbe csöpögtessük az illóolajat? Miért nem lehet csak sima vízbe? A hatása nem ugyanaz lesz? Mennyire lesz illatos a ruha? Érezni egyáltalán? Vagy olyan seillatú ruhák lesznek?


Másik: borotvahabok közül melyik az, ami biztonsággal használható és nem tartalmaz mérgezőanyagokat?


Mindenkinek köszönöm az infót.

144. juliannahocza (válaszként erre: 142. - BioCica)
2010. szept. 9. 14:16
huhh, az kellemetlen lehetett.. vigyázni kell az adagolással. nekem egy nagy tál nyírfacukros mákos guba volt ami kicsit meghajtott, de tanultam belőle. elég sok nyírfacukrot használok azóta, főztem lekvárt is, nagyon jó lett, sütiket rendszeresen csinálok belőle.
143. 35491a860f (válaszként erre: 142. - BioCica)
2010. szept. 7. 15:00
Akkor nekem ez jó fogyókúra lenne. :D
142. BioCica (válaszként erre: 141. - 35491a860f)
2010. szept. 6. 11:53

Igen, de mivel még a fruktóznál is kisebb a GI értéke és nem táplálja a candida gombát, ezért elég drága: 0,5 kg kb. 2e forint. :-(

Ráadásul hozzá kell szoktatni a szervezetet, ezért az első három hétben csak napi 1 kiskanállal lehet "enni", utána szépen fokozatosan lehet emelni az adagot. Én belefutottam az 1 l tea készítéséhez használt xilit mennyiség mellékhatásaiba... :-(

Egész nap a WC-t látogattam, nem kis dologra...

2010. szept. 6. 10:40
Xylitet honnan lehet beszerezni? Azt is árulják bioboltokban?
140. csilla80 (válaszként erre: 138. - BioCica)
2010. szept. 3. 14:17
Hoppa,latom ismered a Xylitet,akkor nem szoltam semmit a barna cukorrol,mert tudtad/tudod,hogy nem jo.
139. csilla80 (válaszként erre: 136. - BioCica)
2010. szept. 3. 14:14

Csak annyi,hogy a barna cukor ugyanolyan mergezo,mint a feher,egy ici pici fokkal jobb,mint a feher... :-(((


A Fontos naplomba bemasoltam par adatot Valiektol.

138. BioCica (válaszként erre: 137. - 35491a860f)
2010. szept. 3. 10:11

Hát én már szinte mindent csak bioboltban vásárolok, vagy a Herbaházban, mert az a megbízható márka.

Én barna cukrot nem veszek, csak nádcukrot (az is barna színű), csak a barna cukorral ellentétben még az összes tápanyagot és jó dolgokat tartalmazza. És ezekre is rá van írva, hogy ökológiai termesztésből származik.

Lehet, hogy nem minden bio, de hogy sokkal jobb a barna cukor néven csak melasszal átitatott fehér cukornál, na abban biztos vagyok! :-)


Mivel IR-em is van, ezért én magamnak Xylitből készítem az édes dolgokat. Ez drága mulatság, nem is vitás (0,5 kg 2e forint), de az édesítők közül csak ezt az egyet ehetem (már ha nem akarok mesterséges édesítőt használni).

Graham liszttel nem próbálkoztam még, szóval nem tudok véleményt mondani. Nem tudom, hogy mennyivel jobb-vagy rosszabb a tk. lisztnél, esetleg interneten kutatva jobban körül lehetne járni a témát. Ezt most másoltam ki a tudatos vásárló oldalról:


Rozsliszt (RL)

A rozs a búza után a legfontosabb gabonafélénk. A rozslisztet (pl. RL 60; RL 90; RL 125; RL 190) leginkább kenyérsütéshez használják. Vitalizáló, immunerősítő hatású, növeli a fizikai erőnlétet. Gazdag B-vitaminokban, kalciumban, magnéziumban, nitrogénben és foszforban. Alacsony sikértartalma miatt célszerű más lisztekkel keverni.


Durum simaliszt (DSL)

A durumbúza a mediterrán vidék búzája. Magas a fehérjetartalma. A durumbúza ­ magbelsőjére jellemző ­ sárgás alapszínű, finomszemcsés őrlemény. Csekély mennyiségben a lisztszemcsékkel azonos méretű világos héjrészeket is tartalmaz. A durumbúza lisztje magas fehérjetartalmú, kitűnő tészták készülhetnek belőle.


Graham liszt (GL 200)

A Graham liszt abban különbözik a teljes kiőrlésű liszttől, hogy a liszt szemcsemérete nagyobb. A szervezetbe jutva a szénhidrát, mivel nagy szemcseméretű, lassan szívódik fel, illetve ezzel egyidejűleg étkezés után nem alakul ki olyan hamar éhségérzet. Nem mellékes a Graham lisztben található búzacsíra-, ásványianyag-, folsav- és B-vitamin-, továbbá kálium-, kalcium-, foszfor-, magnézium-, cink- és mangántartalom sem. Jobb a tápértéke, mert magasabb a vitamin-, ásványianyag- és rosttartalma.


Tönkölybúzaliszt (TBL)

A közönséges búzához képest a tönkölybúza (pl. TBL 70; TBL 300) fehérjetartalma hatszor magasabb. Az emberi szervezet számára sokkal jobban hasznosítható fehérjéket tartalmaz, aminosav-összetétele kiváló. A tönköly értékeit tovább növeli a közönséges búzához viszonyított magas ásványianyag-tartalma és változatos vitamin-összetétele is.



Szóval sztem használd nyugodtan!

Most kezdtem el olvasni Szendi Gábor paleolit táplálkozásról szóló könyvét, nagyon érdekes dolgokat ír, amit alá is támaszt tudományos kísérletek publikálásával.

Kezdjük a tejjel. Mint mindannyiszor, most is bizonyítást nyert, h a tejet a bocinak adják és olyan növekedési hormonok vannak benne, amit az ember nem tud hasznosítani és hosszú távon súlyos betegséghez, pl. allergia, cukorbetegség, izületi fájdalom, ismeretlen eredetű megbetegedések, stb. okozhat. (Tegnaptól nem fogyasztok tejet...)

Aztán a gluténérzékenység. Dettó hasonló tüneteket produkál úgy, h az ember még csak nem is tudja, h gluténérzékeny.


Persze abban Ő is egyetértett, h a mai világban nem lehet egészségesen élni, mert meg kell tanulnunk alkalmazkodni v.mennyire, de egészségesebben igenis lehet élni, ha az ember tudatos.


És mindig minden ide lyukad ki: tudatosan kell élnünk! :-)

137. 35491a860f (válaszként erre: 136. - BioCica)
2010. szept. 3. 09:45

Igen, és ezt sokan ki is használják. Én időnként ezért próbálom ki félve a súlyos ezresekbe kerülő termékeket, mert mindig megvan bennem az az apró kétely, hogy mi van ha ez is csak egy üzlet a gyártó részéről és nem is olyan különleges és hatásos az adott termék? Mindig csak olyan termékeket vásárolok hosszú távon, ami nekem és családtagjaimnak hosszú távon be is vált és hatott.


És ezek 10-ből 10 esetben kivétel nélkül mindig olyan termékek, amelyeket nem reklámoznak a tévében, de még csak magazinok oldalain se nagyon látható, olvasható. Én ezért szoktam azt mondani minden rokonomnak, hogy amit reklámoznak az egy se jó, mert pont azért reklámozzák, hogy az emberekre rá tudják tukmálni a szarjaikat (már bocsánat). Ezért nem hiszek például a reklámokban nyomatott allergia gyógyszerekben sem, mert régen, amíg a Claritine és társai tablettákat vettük, sosem éreztük, hogy akár egy hangyányit is hatott volna és javított volna az allergiás tüneteinken, vagy nálam pl: a Vanish is leszerepelt. Olyan gyönyörűen "kifoltozta" a lányom törölközőjét, mint a hypo, pedig állítólag a Vanish gond nélkül távolítja el a foltokat a ruhákból. És még sorolhatnám... Rám teljes mértékben hatástalanok a reklámozott termékek, mert tudom mit tartalmaznak, de a rokonságomban meg sokan úgy hisznek a reklámoknak, mint Istenben és én ezt már erős túlzásnak érzem.


Egyébként régebben ha valaki kigúnyolt az egészséges életvitelem miatt, akkor nagyon bántott a dolog, de most már két dologgal szoktam visszavágni.


1. Azt felelem, hogy: "Majd meglátjuk ki nevet a végén és 30-40 év múlva melyikünk lesz fittebb?"


2. Vagy azt felelem: "Én is elfogadom, hogy te egészségtelenül élsz és nem szólok bele, akkor te is fogadd el az én egészséges életvitelemet."


Ha már említetted a barnacukrot, nem félsz, hogy nem igazi barnacukrot vásárolsz?


Csak azért, mert mint ahogy a rozskenyereket is időnként hamisítják és csak malátával színezik, hogy kelendőbb legyen, így honnan tudod, hogy a barna cukor esetében ez nem fordul elő?


Melyik márkájút veszed?


A Graham lisztről mi a véleményed?

Annak is vannak áldásos hatásai a szervezetre és olcsóbb, mint a tönköly vagy a teljes kiörlésű lisztek.

136. BioCica (válaszként erre: 135. - 35491a860f)
2010. szept. 3. 09:33

Hát engem bent a kollegáim csak két lábon járó bioboltnak "csúfolnak". Nem igazán csúfolnak, de mindig megkapom, h igazából nincs is bio termék, mert a levegőben lévő szennyeződéstől nem lesz v.mi bio, eltúlzottank érzik azt, h csak tk. lisztből főzök és nincs otthon csak barna cukor és méz, hogy az milyen baromság, hogy a tej egészségtelen, hiszen mi is azon nőttünk fel, stb.

Én úgy vagyok Vele, hogy mindenkinek szíve-joga azt gondolni, amit akar, már megtanultam nem foglalkozni ezekkel a dolgokkal és inkább nem is szólok, amikor előkerülnek ezek a témák.

A hitetleneket úgysem tudod/tudom/tudjuk meggyőzni, aki pedig lát ebben fantáziát, az úgyis megkeres, hogy akkor hogy is van ez? Pont ma reggel a Class-on hallottam, hogy Balázs ugyanazt mondja, mint AntalVali, miszerint nem a napfény a mérgező (hiszen abból kapjuk a D-vitamint, amit mellesleg csak receptre lehet kiváltani, és itt kérdezném, hogy miért??? ), hanem azokkal a mérgező anyagokkal lép kölcsönhatásba, amit magunkra kenünk és ettől kapjuk a bőrrákot.

Tudjátok mi volt utána? Égtek a vonalak, hogy ez mekkora baromság (70%) és igen, ez így van (30%).

Akkor mi a legnagyobb biznisz? A betegség...

135. 35491a860f (válaszként erre: 134. - Csilla80)
2010. szept. 2. 15:04

Igazad van, egyáltalán nem vagyok 100%-ig biztos abban, hogy azok az emberek teljes mértékben egészségesek, de annak látszanak.


A túlzott gyógyszerfogyasztás a 40-50-60 évesek körében még a szoci átka. Akkoriban még nagyon hittek a gyógyszerekben, és ők ebben a hitben nőttek fel, amiről mára már mind-mind kiderült, hogy tömény méreg, de ők már nem tudnak, vagyis nem akarnak lemondani róla, mert azt hiszik, ettől függ az életük.


Én azóta próbálok tudatosan egészségesen élni, mióta az első gyermekünk megszületett. Az egy akkora lökést adott ilyen téren, hogy az valami hihetetlen. 2003-ban született az első gyermekem, és akkoriban még nagyon nehéz volt például anyósomnak megmagyarázni, hogy miért nem szabad tehéntejet adni 1-1,5 éves koráig a lányomnak. Nem is hitte el nekem és folyamatosan megkaptam, hogy: "az ő gyerekei is tehéntejen nőttek fel, mégis itt vannak és élnek és virulnak!" Azt már kifelejtette a sztoriból, hogy a nagyobbik fiának nem véletlenül lett asztmától kezdve mindenféle nyavalyája, a kisebb fia (az én férjem) meg folyton hasfájós volt egész gyerekkorába és kb. 18 éves korától allergiás a pollenekre. Iszonyú harcot kellett emiatt végigküzdenem vele, de akkor is kiálltam a magam igaza mellett és nem hagytam 1,5 éves koráig, hogy tehéntejjel kínálja a lányomat. És még számtalan ilyen példa volt az esetünkben. És ami a legjobban lefáraszt engem, hogy én tudom, hogy mi a helyes és egészséges és mi 4-en úgyis étkezünk pénztárcánkhoz mérten, és úgyis élünk, viszont a rokonság nagyon konok, nagyon makacs és bizony van 1-2 ember aki ki is gúnyol engem amiatt, ha nem akarok például gumiarábikummal és egyéb E-adalékanyagokkal telepumpált 12%-os gyümölcsleveket traktálni a gyerekeimbe.


Na olyankor mindig kapom a gúnyos megjegyzéseket. Eleinte ez nagyon bántott, de ilyenkor mosolyogva csak annyit szoktam mondani ennek az 1-2 embernek, hogy:"majd meglátjuk ki nevet a végén!" Hiszen nem véletlen az sem, hogy az én gyerekeim alig-alig betegek télen is, míg ennek az 1-2 embernek a gyerekei örökké otthon betegeskednek a téli időszakban.


Ti hogy küzditek meg a magatok harcát azokkal az emberekkel szemben, akik kigúnyolnak az egészséges életmód miatt? Mert engem baromira le tudnak fárasztani és szívem szerint, ha tehetném, ilyenkor mindig "kifordítanám" őket és megmutatnám nekik, hogy na ennyire le van rombolva a ti szervezetetek a sok 12%-os gyümölcslé és ezernyi társai miatt.

134. csilla80 (válaszként erre: 131. - 35491a860f)
2010. szept. 2. 13:49

En beleastam magam a temaba,Te meg uj vagy,lassan letisztulnak nalad is a dolgok.

En azt tudom,hogy amiota nem iszom a tejet,jobban erzem magam es a mindennapi hasmenes is elkerul,ami a napi kakaoadagom,vagy pohat tejem utan par percel ramtort,csak akkor meg nem tudtam mitol,mert az emberek nagyon nagy szazaleka nem birja a tejet,csak nem figyel a tunetekre.


Te pedig orulj,hogy nem volt bajod a tejtol gyerekkent,mert en ket baratnommel egyetemben megjartam a hadak utjat a hasfajassal es szenvedessel,mert koran, par hetes korunk ota tehentejjel neveltek minket es megittuk a levet rendesen.


Es Te biztos vagy abban,hogy azok az altalad ismert nagy husevo es tejivo emberek mind egeszsegesek??? Mert en is azt hittem,mig korbe nem neztem,es eszre nem vettem,hogy szinte mind tulsulyos,vagy korosan sovany,mind!!! gyogyszert szednek,vagy vernyomasra,vagy a szivukre,vagy az idegeikre,vagy az izuleteikre,vagy csak ugy,hogy jol erezzek magukat,mert az orokos faradtsagot es fajdalmat az ido mulasanak tudjak be. Es ne feledkezzunk meg a 30-as korosztalyrol amelyik nem jar orvoshoz,de szinte mindene faj.


Amugy pedig lehet genetika is,szerencsesek,de az utodaik mar nem lesznek ilyen szerencsesek,mert ok mindent megtesznek,hogy leromboljak a szervezetuk immunrendszeret es mergezzek a testuk.


Csak egy pelda a csaladombol. Anyukamek 8-an voltak testverek. Egyikuk meghalt 8 honaposan,masikuk 2 evesen,a harmadik pedig 22 evesen... oten maradtak,es anyukam volt aki a szivbetegseget orokolte az anyukajatol,o abba halt bele szegenykem,de az edesanyja nem,hanem belrakban. A tobbi testver kozul ketto nagyon sovany (egyikuk mar meghalt),ketto nagyon kover,a koverek minden nap gyogyszert szednek,falun,tiszta levegon elnek tehen tejjel es hazi malackaval,de mind beteg... ennyit az egeszsegrol,a sovany pedig aki el,alig el,mert mindene faj,de arra gyogyir az ital. Es ez csak a csaladom egy resze.

2010. szept. 2. 11:04
Akkor hogy lehet mérgező mégis a tej az emberi szervezetre?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook