Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
16818. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16811. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 24. 15:38

Szia Klári,

Ez nem a válasz bármire cucc, hanem a szembántó naplós villódzásodra reflektálnék...


Egyszerűen "túúúúúúú maccccccccs" a képernyős villogás a naplódban, mert minden ugrál, tolakodóan mozog, villog stb. a háttér izét már rég letiltottam, de még így is villódzik a naplód......


Pls. aki azt írja hogy ez a jó - ne dőlj be neki :-)


Pu



Donnie_ :-)

16817. 79f96aaa89
2015. júl. 24. 14:56

Figyelj capcarás.....


Ma ebben a hőségben nincs is kedvem linkeskedni..

Akinek fontos az info - az utána is keres - sztem.. :-)


Pussssssz


Donnie_


;-)

16816. 79f96aaa89
2015. júl. 24. 14:31
Nem is hagytam ki a 1 db tojást ;-)
16815. 79f96aaa89
2015. júl. 24. 14:18
A mikrós túrógombóc leírásából kihagytam az 1 tojást, de ettől lesz az egész igazán Dukanos fehérjedús kajává :-)
16814. 79f96aaa89
2015. júl. 24. 14:11

A tiramisut is előkeresem, de az nem a mostani gyakorlatom a napi zabkorpa adagra

(1 személyes háztartás, min. gasztronómiás inger - hosszú távon azért bejött ;-)

Pu

16813. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16808. - Franciska49)
2015. júl. 24. 14:04

Kedves Franciska,

a korod és a hormonális állapotod miatt, itt nem kéne szabadkoznod :-)

Ezeket figyelmen kívül hagyva is jól teljesíthető a diétás célod :-)


Amit segíthetek és hozzá tehetnék a kezdeti elhatározásod sikeréhez....



A zabkorpa téma:


Nekem még ma is a "4. szakaszban" megmaradt napi siker receptek a napi zabkorpára:


1. Tejbezabi - 1 fő étkezés kiváltására alkalmas 1.5- 2 ek zabkorpa 1.2-1.8 dl tejjel hevítve - 1-2 percig, közben időnként átkavarod, hogy ne fusson ki a mikróban, vagy kislábosban forralod fahéjjal szórva :-) - pirosbegre nyomán;


2. Túrógombóc mikróban - 125 g (1/2 dz túró) 1 tojás - a napi megengedett zabkorpa mennyiség + citrom reszelt héja (nem köt.) - kutyul - mikró max. 2 perc - öntet, ízesítés ami belefér a diétába;


3. Dukan kenyér - ezt legjobban linkeléssel tudom majd tolni (önreklám), de ehhez a régi naplómban kell majd keresgélnem, ami a lényege, hogy napi szinten pótolni lehet a kenyeret...;

A csúcs, hogy a 4. szakaszban is "elő vehetően" ehetsz a PP napokon is bundás kenyeret például... :-)


4. PERIDOT mikrós sütije.

Kihagyhatatlan....

( A nickje él, és hozzáférhető a reci leírása is :-)


Donnie_

16812. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16810. - Franciska49)
2015. júl. 24. 14:02

Szia, ingyenes dukán könyv letöltésről inkább ne is essen szó ezen a fórumon ;-)


Donnie_

16811. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16810. - Franciska49)
2015. júl. 24. 09:28

Természetesen örülök,ha használhatót találsz a naplóimban,igyekszem a diéta keretein belül élvezetessé tenni az ételeket,ez számomra elengedhetetlen.Javaslom,ha van időd az elejéről olvasgatni,mert írtam egy csomó összefoglalót,ami segítség lehet.


Abszolút reális a célod,ezzel a diétával ez könnyen teljesülhet.Majdnem ennyiről indultam én is,ledobtam 29 kilót,de majd 1 éves lavírozás alatt visszaszedtem párat.Most május 11. óta ismét szigorún csinálom,elhatároztam,hogy a kitűzött 50 kg-t elérem és megtartom.Én sem vagyok már mai csirke,a bőröm eddig elég jól bírta,de rossznyelvek szerint nemcsak a kilók csökkennek,hanem ezzel együtt az évek száma is...


Okosan csinálod,javaslom a könyv legyen a biblia,a netes találatokat kritikával fogadd,rengeteg csúsztatást és hibás infót tartalmaznak!

Dukan legyen velünk!

16810. franciska49 (válaszként erre: 16809. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 24. 08:21
Szia! Köszönöm a befogadást és az ötleteket.Ha nem zavar, megnézném a naplódat, jó lenne egy pár ötlet a kezdéshez. Én letöltöttem az ingyesen Dukán könyvet és a neten is kutakodom.Két /ma már a harmadik/napja kezdtem el. 86 ról indultam, ma reggel 85 volt a mérleg állása.160 cm magas vagyok és már a korom miatt /65/kb csak 15 kg-ot szeretnék leadni. nem szeretnék egy ráncos öregasszonynak kinézni, de szeretném magam jól érezni a bőrömben.
16809. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16808. - Franciska49)
2015. júl. 23. 22:08

Üdv a körünkben Franciska!

Hasonlóképpen vagyok én is a zabkorpával,a fűrészporos állag nem jön be nekem.Mindig valamilyen ételbe teszem,tehát úgy tervezem meg a napi kajámat,hogy valamibe bele tudjam tenni.Ez lehet levesbe zabkorpa galuska,vagy köretként zabnokedli,de lehet édesség,pl dukános túrógombóc,tejbezabi stb.(A naplómban és a receptes naplómban/Duklári/ találhatsz ötleteket.

A diéta szabályairól honnan tájékozódsz?

Mennyit szeretnél leadni és honnan indulsz?Ha szeretnél a fórum súlytáblázatába bekerülni,akkor írd meg az adatokat priviben és beírlak.


Ha kérdésed van írj nyugodtan!

Eredményes diétázást!

2015. júl. 23. 21:31
Üdv Mindenkinek!A héten már sokadszorra, de ujra elkezdtem fogyózni.Most a dukán diétát próbálom ki.A számolgatós és a VV nekem nem jött be sajna.Kérdésem lenne: a napi előirt zabkorpát mibe szoktátok bekeverni?Ma ettem először egy kis joghurtba keverve. Nem volt valami jó ize.
16807. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16806. - Dukanoseva19)
2015. júl. 22. 12:34

Igen,oda magad írod be az adatokat(más nem is tudhatja azokat),az általad jónak látott gyakorisággal,a fórum táblázatába csak a főbb momentumokat rögzítem.


Mindenkinek hűst kívánok és zuhanó mérlegnyelveket!

16806. dukanoseva19 (válaszként erre: 16805. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 22. 06:32
Köszi, megnéztem. Nem tudtam, hogy az én mérlegelőmön keresztül lehet csak követni az aktuális súlyt, de így is jó.
16805. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16804. - Dukanoseva19)
2015. júl. 21. 19:33
Igen,beírtalak a táblázatba.Itt a hozzászólás ablak és a ment gomb alatt "a fórum táblázata " feliratra kattintva láthatod,a listában utolsóként szerepelsz.
16804. dukanoseva19 (válaszként erre: 16803. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 21. 05:35

Szia!

Nekem is írod az adataimat, vagy egyáltalán hol láthatom én is az eredményeimet?

Köszi

2015. júl. 20. 23:14

Ha valaki szeretne bekerülni a fórum súlytáblázatába(ami itt a párbeszéd ablak alatt nyitható meg),vagy fontos új adatot szeretne beíratni,az dobjon egy üzit privátba!

Ezeket az adatokat írjátok meg:


-FOGYI KEZDŐ DÁTUMA,


-INDULÓ SÚLY,


-CÉLSÚLY,


-egyéb szükségesnek itélt adatok(magasság,életkor,stb)!

16802. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16800. - 79f96aaa89)
2015. júl. 20. 18:48

Köszönöm ismét!


Szerencsére kajailag abszolút ki tudom élni magam a diéta keretei között,igen ritkán csábulok el és sokkal kevésbé akarok folyton jóllakott lenni,mint amikor elkezdtem a diétát.A mozgásra kell gondot fordítanom,de a végére járok annak is!


Haragudtam magamra,amiért visszaszedtem a leadott kilók egy részét,de már megbocsájtottam.Újult erővel folytatjuk a harcot!


Zuhanó mérlegnyelveket mindenkinek!

16801. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16800. - 79f96aaa89)
2015. júl. 20. 14:40

A diétás céljaidra gondoltam, csak itt a nagy sötétségben a billentyűk bujkálnak :)


Puszi

16800. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16799. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2015. júl. 20. 14:39

Nagyon jól csinálod a fórum-gazdaságot :-)


Jobbulást neked ebben a hőségben és kívánom, hogy a diétád céljaid is teljesüljenek!


Pussssssz


(Szívesen ;-)


Donnie_

2015. júl. 20. 11:12

Köszönöm Donnie a támogatást!


Fontosnak tartom időről időre hangsúlyozni,amit saját bőrömön is tapasztaltam,hogy a legjobb eredményt a diétától akkor várhatunk,ha mindent pontosan betartunk.Természetesen emberek vagyunk,mindenkinél előfordul,hogy elcsábulunk,ezt be is valljuk(az igazság kedvéért),de ne reklámozzuk ezt és főleg másoknak ne állítsuk be követendő példának,mert annak csak csalódás lehet a vége!


A termékek fogyaszthatóságát pedig ne a felirat(light,baromfi)szerint döntsük el,hanem meg kell nézni a zsír illetve a szénhidrát %-t.

16798. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16794. - Dukanoseva19)
2015. júl. 20. 11:01
Nagyon klassz az eredményed,gratulálok!A mérlegeléssel hasonlóképpen vagyok én is,nálam a heti bevált.
16797. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 16792. - Janosne53)
2015. júl. 20. 10:58
Gratulálok janosne53,nagyon szép eredmény!Mikor kezdted a diétát és mióta tartod?A problémádhoz nemigen tudok szólni(max a mostani vírusom,de azért ezt nem ajánlom senkinek),úgy látszik én nagyon szerencsés vagyok ebben a tekintetben(is).
2015. júl. 20. 10:55

Üdv Mindenkinek!Újra itthon,túl egy kis víruson,szenvedve a kánilukától(Virág után szabadon...).


Kis lelkiismeretfurdalás,a héten nem tudtam annyira kemény lenni,mint az unokatesó találkozón.Lehet a vírusom azért kicsit helyretette a viszonyokat...Mindenesetre tegnap csak késő délután tudtam és mertem enni,akkor viszont pirított zabkorpát(mint a pirított gríz),így két legyet egy csapásra.Este még egy kis túrót ettem,meg folyamatosan persze de egyszerre keveset a folyadékból.

16795. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16794. - Dukanoseva19)
2015. júl. 20. 10:21

Szia, a szlogen nem fontos, hogy mások ne tekinthessék közkincsnek itt, használd te is nyugodtan, ha tetszik :-)

Emléxel?, amikor én kezdtem ezen a fórumon, akkor még az "Olvadó kilókat" szlogenetek futott :-)


Most is aktuális jókívánság ebben a hőségben minden kezdő és újrakezdő, régi és új dukan diétázó felé ;-)


A klasszikus dukan PV napjának 70/30 %-os P/V arányát a dukan coach oldalon ajánlják - nem a könyvben olvasható. Azért ennyi, hogy biztosra menjenek a diéta eredményességét illetően :-) ha már pénzt kérnek a diéta kíséréséért.


A Te 2/1 arányod szuper! és az elért eredményed is!


Sok sikert a diétátokhoz!


Pussssssssz


Donnie_

2015. júl. 20. 06:43

Sziasztok!


8 nap alatt 1,3 kg-ot fogytam és ma 85,1 kg vagyok. Nagyon örülök az eredménynek és mostantól mindig 8 naponként mérlegelek, mert én nem szeretem látni az állandó ingadozást. Pl.: csütörtök reggel a szerdai zöldséges-fehérje nap után 86,1 kg lettem, és engem idegesít, hogy ennyit ingadozik a súlyom menet közben. Ezért döntöttem úgy, hogy inkább megnézem 8 naponként és akkor látom a klassz eredményt. Hét közben azért is tehetem meg, hogy nem állok mindig mérlegre, mert betartom a diéta minden keretét.


Donnie! Szia, köszi a tanácsokat. Én nem tudtam, hog ezek a szlogenek, mint a : "karcsúsodó derekat", vagy "Dukán papa legyen velünk", annyira fontosak a személyeknek, akik ezeket kitalálták, hogy mások ezeket nem használhatják. De lemondok róla, csak azt hittem, hogy ezek közkincsek. A 70/30 P/V arányt nagyon köszönöm, gondoltam, hogy van valami ajánlás a mértékeket illetően erre a napra, de a könyvben nem találtam erre konkrét utalást. Egyébként, ha nem is mértem, de nagyjából megsaccolva is 2/1 arányban eszem a fehérjét és a zöldséget, persze kalóriában számolva az energia értéküket. Ugye így gondoltad?


janosne53! Nekem az vált be a legjobban, hogy mindig könnyű és viszonylag rostdús zöldségeket eszem, mint kovi ubi, tök, paradicsom, paprika, cukkini, hagymafélék, leves zöldségek, vagy zöldbab, spenót, plusz minden reggel úgy kezdem a napomat, hogy ébredés után éhgyomorra megiszom egy nagy pohár hideg vizet. Ezek együttesen beválnak a nagydolog megkönnyítésében. Ezen szeretnék neked gratulálni és szívesen beleolvasnék a naplódba, ha nem bánod, hátha találok nálad sikeres trükköket és recepteket. Esetleg nem írnál nekem priviben arról, hogy milyen volt az egész diétád, vagy amit úgy szívesen megosztanál velem? Előre is köszi.


Szép napot kívánok mindenkinek!

16793. Night Angel (válaszként erre: 16792. - Janosne53)
2015. júl. 19. 11:24

Szia!


Próbáltad már az útifű maghéjat?

Régen kalória számolgatással fogytam és nekem is nagy problémám volt a székrekedés.

Nekem is úgy ajánlották az útifű maghéjat, reggel és este egy-egy evőkanállal vízben vagy valami cukormentes italban elkeverve, gyorsan lehajtani.

Teljesen rendbe tett.

Illetve ajánlani tudom még a chia magot, bőven elég egy evőkanál belőle a reggeli joghurtba.


Sajnos ezek a termékek elég drágának bizonyulnak.

Útfű maghéj 300gr cirka 1400ft, chia mag 5-600ft/100gr (átlag ár), de csodákat tesznek.

A útifű maghéj kalória és szénhidrát értéke elhanyagolható, a chia magnak nagyobb az tápértéke, de még így is szerintem belefér egy Dukan diétába.

16792. janosne53
2015. júl. 19. 09:35
Sikeresen befejeztem a Dukan diétát (-22kg). Tartom a súlyt, már kb rendesen etkezem az ajánlottak betartásával.ami gondom, hogy a reggeli"nagydolog" -al súlyos gondjaim vannak, ami már a diéta alatt is jelentkezett, es nem sikerül rendezni.
16791. 79f96aaa89 (válaszként erre: 16788. - 79f96aaa89)
2015. júl. 17. 21:36

Kedves hópihe14!


Köszi, hogy törölted a "szerzett" cuccost!


Tartósan karcsúsodó derekat Neked is!


Donnie_

16790. 79f96aaa89
2015. júl. 17. 17:32

Ursa!


Már megint csak 2. lett, de a remény ... ;-)


Pu és good luck!

16789. 79f96aaa89
2015. júl. 17. 17:30

Ursa!


Hsjrá Sagan :-)

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook