Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
17088. Szanita (válaszként erre: 17083. - Bell01)
2016. jan. 31. 21:24
Köszönöm az ötletet! Egyébként gyerekkorom óta utálom a madártejet, de mióta dukanozok, minden tojásos ételt szeretek... Nem tudom miért? De kívánom a madártejet is. Szóval megcsinálom a napokban. :)
2016. jan. 31. 19:45
Lányok,honlapot,terméket nem írunk ki a fórumon,mert reklámnak számít!
17086. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17074. - Bell01)
2016. jan. 31. 19:44

Jövök,jövök...


Fejben még előbb,mint ténylegesen...jó ideje készülök már,bár előbb még csak folytatás lett volna,mára sajna már újrakezdés...


Bell01,nagyon jó ötleteid vannak,fogok én is meríteni belőle!


Ma én is nocarb tésztát alkottam.Lezsírtalanított feketeerdő sonkát apróra vágtam,tapadásmentes serpenyőben megpirítottam.Időközben leöblögettem és lecsöpögtettem a tésztát(most épp rizs akadt a kezembe).A sonkát kitettem és a serpenyőbe került a tészta.Nekem az vált be,hogy kigőzölöm a víztartalmát,addig melegítem,amíg a fényessége kezd eltűnni és kicsit nyikorgós lesz,ahogy keverem.Amikor idáig jutottam,rátettem a sonkát és a már előre elkészített megpirított káposztát jól megborsozva.PV napra isteni!Persze ebben ugyebár nincs fehérje(viszont nagyon laktat),tehát arról más étkezésnél gondoskodni kell.


A nocarb rizs másik felét zuzapörkölttel fogom megenni(a pörkölt is szigorúan dukános).


A tésztát illetve a nocarb rost sütőmixet (ezek másik fajták,kicsit drágább is) a szenhidratmentesteszta magyar honlapon találjátok,ott részletes magyarázat is van hozzá,sőt még receptek is.


Dukan legyen velünk!

2016. jan. 31. 19:29
Vigyázni a keményítővel,mert az nem a megengedett,hanem a tolerálható anyagok között van,mennyiségi korláttal!
17084. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17077. - Szanita)
2016. jan. 31. 19:27

Helló!

A napló(ka)t úgy találod meg,hogy a nevemre kattintasz,megjelennek az általános információk,a felirat mellett van a képek felirat és azt követően az interaktivitás.Ha arra kattintasz,akkor megtalálod a naplóimat.Név szerint is ,ha beírod a keresőbe:Most vagy soha...Dukannal ,a receptes pedig:Duklári receptötletek.


Az édességigényem kielégítésére nagyon jól tudtam használni az ízesített(0,2 zsír%)túrókat,édesítővel és gyümölcsaromával.

17083. bell01
2016. jan. 31. 19:26

Nem tudom megtaláltad-e nyolcvan-ÖT-ven naplóját, abban le van írva hogyan.De ha nem ide bemásolom.


GYORS MADÁRTEJ

1 liter tej, 3 tojás, vanília aroma (vagy rúd),1 evőkanál valamilyen sűrítőanyag (keményítő, pudingpor), édesítőszer ízlés szerint

A 3 tojás sárgáját, vanília aromát, édesítőszert, a csapott evőkanál keményítőt simára keverjük, 1-2 kanál tejet merünk hozzá. A langyos tejbe beleöntjük, és kis lángon sűrűre főzzük. A tojásfehérjét egy mikrózható tálban felverjük, a végén vanília aromát és egy kevés édesítőt teszünk bele. Betesszük a mikróba, teljes teljesítményen 1 percre. Saját gőzében szépen megfő. Kanállal beleszaggatjuk a sodóba.

Mivel én keményítőt és pudingport egyelőre nem engedélyeztem magamnak, csak tojássárgájával sűrítek. Ebben a felállásban optimálisan az 1 l tej---5 tojás arány nagyon bevált.

Hála Neki nem szenvedek az édesség hiánytól.

17082. bell01 (válaszként erre: 17081. - Szanita)
2016. jan. 31. 19:22
Csinálj madártejet, ha szereted. Én imádom, és minden édesség utáni vágyam kielégíti.
17081. Szanita (válaszként erre: 17078. - Bell01)
2016. jan. 31. 17:44
57 kg-ig akarok lemenni. Remélem sikerül. A mai vacak idő hatására megőrülök egy kis édességért, pedig már sütöttem zabpalacsintát is. :(
17080. bell01
2016. jan. 31. 12:53

Ti hogy vagytok ezzel a bánatos idővel. Reggel óta esik, hol jobban hol kevésbé.Engem nagyon lehangol.

Egy ici-pici napsütés jólenne.

17079. bell01
2016. jan. 31. 12:48

Nyolcvan-ÖT-ven szia!

Nagyon mozgalmas napom volt, és megcsináltam a tésztát.Ma a dukan majonézes csirkéhez ettem, holnap paradicsom mártással,( van benne, kakkukfű, bazsalikom, borsikafű, és oregáno is.)na és csirkemell.Itt található a tészta:

[link]

Nos nem helyettesíti a másik tésztát, de szűkösebb napokra jó.

17078. bell01 (válaszként erre: 17075. - Szanita)
2016. jan. 31. 12:41

Szia!

Lehet,hogy elég lett volna 3 nap támadó, és aztán szép lassan leadni a többit.Ha pár napig nem megy le semmi, nincs gond, majd ismét elindul. Mennyi kg akarsz lenni? Kár volt az egy hét.

[link] itt rendelhetsz tésztát.Több féle van, és recepteket is találsz az interneten hozzá.

17077. Szanita (válaszként erre: 17073. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jan. 31. 11:59
Szia! Hogy találom itt meg a naplód?
17076. Szanita (válaszként erre: 17074. - Bell01)
2016. jan. 31. 11:58
Szia! Milyen tészta ez és honnan tudok rendelni? Nem igazán szeretem a tésztát, de néha megenném, csak hogy színesítsem a kínálatot.
17075. Szanita (válaszként erre: 17070. - Bell01)
2016. jan. 31. 11:55
14-e óta csinálom, egy hétig tartottam a támadót, amikor kb. 2 kg ment le (65,8 volt a kezdő súly). ma egy hete csinálom a lépegető szakaszt. Most tartok 62, 3-nál (reggelente). Ez nem nagyon változik most pár napja. :(
17074. bell01 (válaszként erre: 17073. - Nyolcvan-ÖT-ven)
2016. jan. 31. 08:56

Szia!

Már várnak, mert valahogy úgy néz ki a dolog eléggé egyedül vagyok, de legalább aki komolyan veszi.Mint írtam a tászta igen finom volt, bár kétségbeejtő hal szaga volt leöblítés elött.(még szerencse hogy olvastam erről)Én is sága teát iszom és nekem is kedvencem az erdei gyömölcsös.Most vettem fekete ribizlis ízűt nem tudom milyen lesz.

Na! A tésztával kisérletezem, és ez utifűmaggal készül.Nincs benne semmi szénhidrát, de nem tudom hogyan sikerül.

Majd megírom,azt hiszem holnap lesz a napja. Ma csak csirkemell jön, dukan majonézzel.

Kellemes előkészületeket kívánok, mert nem csak testileg lelkileg is fel kell készülni.Lehet, hogy ez a fontosabb.

2016. jan. 30. 20:28

Sziasztok!

Remélem olvadnak a kilók!

Bár még csak a trenírozó szakaszban vagyok,de büszke vagyok magamra.Elutaztam 4 napra,ahol magamnak kellett gondoskodnom a kajáról.Sajna nem volt időm külön menüket csinálni(mint 2 éve),illetve még ugyebár nem véresen komoly a dolog.Deeeee!Úgy készültem,hogy ne kelljen rávetnem magam mindenféle finomfalatra.Főztem 10 tojást és csináltam egy bödön(4 napra kimért adag)pirított zabkorpát,jól megborsoztam.Szerencsére az epém bírja a tojást így egész jól kihúztam a 4 napot.Ja,vittem egy flakon 0,1 tejet a kávémhoz és ott vettem sovány sonka felvágottat.Vittem gyümölcsteát(saga erdei gyümis-vlágbajnok!)Sőt még tornáztam is kicsit...de nagyon kicsit...



Dukan legyen velünk!

17072. bell01
2016. jan. 30. 15:52
Na ja, és aztán a veszélyes harmadik szakasz. A lovak ilyenkor el tudnak szaladni.
17071. bell01
2016. jan. 30. 15:50

Szia! Nem tudom mikor kezdtél, de azt hiszem majdnem akkor amikor és. Nekem az első napom 14-e volt.Hogy őszinte legyek és még jó ideig el fogok itt időzni.Ha jól számolom és úgy mennek a kg még 8-10 hét minimum.Ez azt jelenti, hogy heti 1/2 kg le kellene menni.Azért írom, hogy le kellene menni, mert a fele sem lesz igaz.Biztosan lesz olyan, hogy stagnálok, és erre fel is készítem magam lelkileg.

Talán, még olyan is hogy picivel több leszek mint előzö napokban.Én mindenre felkészültem, hogy ne érjen csalódás, de nagyon elszánt vagyok.Tavaszra fel szeretném venni néhány szoknyámat, nem csak nadrádban járni.Tudom sikerülni fog, és minden erömmel azon leszek.

17070. bell01 (válaszként erre: 17069. - Szanita)
2016. jan. 30. 15:04

Sajna nem.

Azt nem tudom mióta csinálod, és hány kg volt a kitüzött célod.

17069. Szanita
2016. jan. 30. 12:53

Nekem most beállt a súlyom. 62,3 és 62,8 között billeg. Már nagyon szeretném, ha lemenne 60 alá! Szerintetek lehet az, hogy nem mozdul, mert megvan?

Újabb hülye kérdésem van: édesburgonyát ehetünk?

Kitartást, lányok! :)

17068. bell01
2016. jan. 30. 11:41

Sziasztok!

Nos ma volt a napja, megcsináltam a tésztát.Csirkemell volt benne, paradicson lé, és különféle zöld füszerek, na és hagyma mind a 2 féle.

Sajnáltam, hogy elfogyott, mert még ettem volna olyan finom lett.Legközelebb kínai tésztát csinálok belőle. Igaz széles metéltet kaptam csak, de ezzel is kifogástalan lett.Itt a herbária üzlet rendelte meg, mert csak 2 db.mertem venni. Hátha nem ízlik, akkor kár az interneten rendelni többet.Ott olcsóbb is, és lehet, hogy más félét is kapok.

Remélem Ti is fogytok, mindenkinek drukkolok, sé jó volna, ha néha jelentkeznétek.

17067. bell01
2016. jan. 29. 10:06

Sziasztok!

Megjött a csodatészta, de csak hosszúmetélt.Még nem tudom ma csinálom-e meg, izgat is , de félek is tőle. A súlyom ismét lement, a multkori emelkedés után, -2,6 kg.Félve írom le, nehogy holnap más legyen.

17066. bell01
2016. jan. 28. 07:50

Sziasztok!

Ez valóban így van.A könyv, igazi segítség.Nem elég letölteni, hanem kézbe fogni.Az enyám már tele van firkálva. Felkiálltójel, kérdőjel, és aláhúzások.

Még ha valamit meg jegyez az ember, sokszor arra is vissza kell térni, mert biztosan valami elkerülte a figyelmet.Nekem mint írtam ez a második nekirugaszkodás, igaz az első alkalommal is sikerült leadni azokat a kg amit akartam, de egyedül, és könyv nélkül.Mons látom mennyi hülyeséget csináltam, és sok kellemetlen dologtól megkímáltem volna magam a könyvel.Nem elég összeollózni innen-onnan. Sok a ferdítés néha.

Ma a -2,5 kg helyett csak -2,4 a súlyom, de vegyes napom volt.Már várom a szénhidrát mentes tésztát.Első milánói lesz, dukanosítva.Addig kigondolom.

Mindenkinek sok sikert.

2016. jan. 27. 19:30

A mák szintén felejtös!

Ha jót akartok magatoknak,mindenképp a KÖNYVRE hagyatkozzatok!

Abban minden pontosan benne van.A kaják közül is,amit megtaláltok a megengedettek listáján,az mehet,ami ott nincs,az nem mehet.A napok elnevezéséből is következik,hogy fehérjenapon fehérjét szabad enni,a fehérje-zöldség napon mindkettőt.

A zabkorpának megvan a pontos adagolása a különböző szakaszokban,a pontos infók érdekében muszáj a könyvet forgatni!

Mindenkinek zuhanó mérlegnyelvet!

17064. nyolcvan-ÖT-ven (válaszként erre: 17058. - Szanita)
2016. jan. 27. 19:14

Helló mindenkinek!Pár napig csak telóról jövök,azt is csak hellyel-közzel.

Gyömbér mehet,de a méz felejtös!

17063. d57839e20e
2016. jan. 27. 10:23
Mákot szerintem nem nagyon, elég sok bent a szénhidrát sajnos.
17062. d57839e20e
2016. jan. 27. 10:22
Sziasztok! Na elindult nagy nehezen a mérleg lefelé, most 1 kg-nál tartok 2 nap támadó után, de legalább beindult a tetű anyagcserém :) Nekem nem nehéz ezt betartani, mert szeretem a sovány túrót, joghurtot, édesítővel, esetleg vaníliaaromával. Gondolkozom, hogy megkóstolom a tofut, ha jól olvastam, azt lehet, ugye?
17061. Szanita (válaszként erre: 17060. - Szanita)
2016. jan. 26. 21:43
Jaj, megint elfelejtettem megkérdezni(majdnem):mákot lehet enni? Imádom!
17060. Szanita
2016. jan. 26. 21:20
Jaj, bocsi, hogy ennyit kérdezek! De annyira jól esett a palacsinta zabkorpával ( ki vagyok éhezve az édességre), hogy azon agyaltam, megint ennék valamikor napközben. Van, ahol azt olvasom, nem lehet, van ahol azt írják, a zabkorpából nyugodtan lehet készíteni. Szerintetek? A könyvet letöltöttem ugyan, de nem túl jó minőségű és rossz olvasni, na meg hosszú is.
17059. Szanita
2016. jan. 26. 21:17
Ma megfőztem a csodalevest. Nagyon jó lett! Igaz, csak répa, vöröshagyma és káposzta van benne, de jól megfűszereztem. Mit gondoltok, a fehérjenapon azt sem lehet enni?
❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook