Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Recycling... avagy, védjük a környezetet! fórum

Recycling... avagy, védjük a környezetet! (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Recycling... avagy, védjük a környezetet!

1 2 3 4
100. doxikri
2012. ápr. 10. 14:05
Szia Kata! Nagyon szívesen kitölteném, de úgy tűnik, hogy én már a Z generációhoz tartozom! Le vagyok írva!! :(
99. doxikri (válaszként erre: 97. - Scara.bosco)
2010. júl. 6. 14:11

Ez tetszik, ez a "belezős-szemezős"......szegény kislány! Az azért neki még nagy trauma.

Régebben, a Nagy Egérvadászat annyira megihletett, hogy írtam egy mesét egy kisegérről, akit Mortinak hívnak. Nagyon aranyos mese lett, de sajnos flopyra mentettem, és mivel még itthon nem volt számítógép, így az évek alatt, letörlődött róla. Akinek meg kinyomtatva odadtam, az meg mind kidobta......szóval ez egy elveszett mese lett, ...egyszer volt, hol nem van! :(((

98. doxikri (válaszként erre: 96. - 0c930ce391)
2010. júl. 6. 14:07

Ezen én csak utólag röhögtem....akkor, kicsit sem volt vicces! Dühös voltam és álmos....nagyon!!!

:DDDDDDDDDDD

97. scara.bosco (válaszként erre: 94. - Doxikri)
2010. júl. 6. 13:28

:-).Azé' te is tudsz :-).

Egy ideig én is tűrtem, vettem sima csapdát. De ez a kis dög egy Houdini. Belement, kilopta a kedvenc zabos kekszét, még oda is kakált, aztán kijött belőle. Tippem sincs, hogyan. Majd 2 hét kergetőzés után a fiam rágott be, hogy veszélyben a csokibogyója, beizzította a belezős, szemezőst. Ez talált. Csak a 6 éves egérmentő lányom találta meg, pedig jól elrejtettem. De a kis kotnyeles megkereste. Még sosem láttam ilyen szomorúnak:-(

96. 0c930ce391 (válaszként erre: 94. - Doxikri)
2010. júl. 6. 11:47

ááá, ez megvolt vizuálisan. Köszi a ma déli nevetőgörcsöt. :-))))

Ööö, amúgy együttérzek Veled..:-))))

2010. júl. 6. 11:18

Bocsi, de a gépemen az n betű néha bedupláz....ezért a furcsa szavak!!

:))

94. doxikri (válaszként erre: 93. - Scara.bosco)
2010. júl. 6. 11:17

Én már nem tudom sajnálni őket, mert iszonyat sok van belőlük. Meg a pelékből is, ami olyan mint a mókus, de mégsem, viszont az egérragacsba nnem ragad bele, mert hosszú, sima a szőre és könnyű a kis dög. Meg fifikás. Tehát, nyugodtan dobáljatok meg sárral, de a 10. átvirrasztott éjszaka után, a teljes idegkimerültség szélén, kénnytelen voltam éjféltájban, gyertyafény mellett (nem szeretik a reflektorfényt) a szobai fotelban ülve, (egy szál bugyogóban) légpuskával a kezemben nvirrasztani és várni, hogy a konyhában lévő kemence ajtajában megjelenjen a drága! Jött....kapott....talált! Utána nem volt többet!

Sajnálom.....de engem ki véd meg az állatoktól????? :((((

93. scara.bosco (válaszként erre: 91. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 22:10
Amennyiben az egérfogó természetes halálnak számít, akkor az enyém is úgy távozott az örök egérmezőkre:-). Mr. Rágcsa vót a böcsületes neve :-)
92. 0c930ce391 (válaszként erre: 90. - Scara.bosco)
2010. júl. 5. 21:52
:-)) A nyanyákat én is nézem néha.. vááá, ahogy a piros műkörmével kapargatja a gedvát!!
91. 0c930ce391 (válaszként erre: 89. - Scara.bosco)
2010. júl. 5. 21:51

:-)))) Nálunk is volt egér, de természetes halált halt végül az egérfogó után megette a kutya. :-)

Mosódiót használtam, illóolajjal, de nem volt az igazi...Már az illata nem, a hatása igen, bár nem olcsó!

90. scara.bosco (válaszként erre: 84. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 21:46
Az ecet jól lemarta a csaptelepemről az aranyozást :-(. De a mosógépbe azt teszek. Meg próbáltam fél citrommal bedörzsölve a zuhanykabinról lenyalni a vízkövet. Nem arattam zajos sikert (azóta inkább ráneveltem azuramat is, hogy zuhany után egy száraz ronggyal lenyalja). Pedig szoktam nézni a 2 angol nyanyát, akik tűsarkúban takarítanak :-), de nekem nem megy úgy a dolog :-). Lehet mert nincs akkora stábom, aki megcsinálja helyettem :-). Meg mert olyan kemény a vizünk, hogy slaggal betonozunk :-)
89. scara.bosco (válaszként erre: 84. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 21:42

Én natúr szappanokat néha, meg kecsketejest. De meg kell mondjam, jobb az illatuk, amíg csak szaglászom, mint magamon.És nem szeretem, hogy nem habzik, és valahogy nem érzem magam olyan tisztának utána. Olyan ragacsos a bőröm. Persze mindig elcsábulok. Meg a 2 betűs nagy német drogériának :-) is vannak jó ilyen típusú cuccai. És az áruk is nagyon jó. Csak az illatuk.......Bár némelyik egész emészthető.

Egy időben használtam egy bazi drága csak természetest mosásra, mosogatásra. Egy ideig határozottan jó volt a mosogatógépbe, aztán már valamiért nem. A mosásra olyan, mint a többi. Ergo a komolyabb foltokat úgysem hozza ki, főleg nem 40 fokon, előtte sikálni kell. (Erről akartam írni egy agyament értekezést-már a mosószerekről- a blogomba, csak még nem volt időm rá :-). Isteni volt az illata, elvileg öblítő sem kellett hozzá, de én öblítőfüggő vagyok :-).

Most olvastam, hogy a mosódióhoz hasonló cuccost lehet tenni a mosogatógépbe is.


Bőrradírnak jó a barnacukor natúr joghurt is ;-).

Na, az én kártevőim már olyan brutálisak, ezeket szerintem csak atomfegyverrel lehet irtani :-(. De fene a szép lelkemet, még egy hülye egeret is 2 hétig üldöztem, mert nem akartam bántani. Aztán csak ki kellett nyírnom a kis nyavalyást. Jól meg is ríkattam a lányomat. Most varrhatok egeret a szülinapjára. De puhafülű legyen ám :-)

88. 0c930ce391 (válaszként erre: 87. - Doxikri)
2010. júl. 5. 21:00
A szódabikásat! :-)
87. doxikri (válaszként erre: 86. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 14:20
Melyiket?? :))
86. 0c930ce391 (válaszként erre: 85. - Doxikri)
2010. júl. 5. 14:19
Na, máris kaptam egy tuti ötletet! :-)
85. doxikri (válaszként erre: 84. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 14:17

Aha...akkor én is....a kávét én is szoktam, a csalánt is!

A hajamra olivaolajos-ricinus pakolás megy!

Fúga fehérítés szódaBB-vel!!

84. 0c930ce391 (válaszként erre: 83. - Doxikri)
2010. júl. 5. 14:11

Á, az a natúr amit mondtál? Hát, kétségkívül m á s , mint a megszokott kozmetikumok.

Én ecetet használok vízkőoldáshoz, meg citromsavat, és "nemmondomki", bevizsgált környezetbarát termékeket is.

Élesztős-mézes arcpakolás-bőrradír, házi készítésű.

Kávés tápsó a virágoknak, csalántea a kártevők ellen a kertben. Most ennyi jut eszembe.

83. doxikri (válaszként erre: 82. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 14:00
Én egyenlőre csak kacérkodok......szappant próbáltam most. A páromnak jobban tetszik mint nekem....egyenlőre! :((
82. 0c930ce391 (válaszként erre: 79. - Doxikri)
2010. júl. 5. 13:55

Köszönjük széééépeeen! :-)

De nem off-téma. Minden terméknevet mellőzve, hogy vélekedtek a természetes alapú, vagy kimondottan környezetbarát tisztítószerekről? használjátok? Mennyit? Mire? (Én igen, de előbb Ti írjatok! :-)

81. doxikri (válaszként erre: 80. - Globus)
2010. júl. 5. 13:43
Őszinte legyek?....én azóta sem próbáltam, de már nem is vonz!
80. globus (válaszként erre: 78. - Doxikri)
2010. júl. 5. 13:35
Néha akciós a multinál ez a víz, megkóstoltam, háááát... rohadtul nem éri meg az árát :)
79. doxikri (válaszként erre: 76. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 12:59
Így van és a témához sem kell ragaszkodnia! ...engedélyezem a fórumom szétoffolását!! :)))
78. doxikri (válaszként erre: 75. - Scara.bosco)
2010. júl. 5. 12:58
Jó pár éve voltunk Franciaországban, Tours-ban. A szálláson volt automata. Mondom a drágámnak, innék vizet.....de ha már...akkor Eviant. No, dobáltuk bele a frankokat, de víz csak nem jött....sok-sok pénz után és még víz előtt, gondoltam, jó lesz nekem a snassz nevű víz is. Vagy már szomjas sem vagyok. Iszonyat drága volt!!!
77. doxikri (válaszként erre: 74. - Scara.bosco)
2010. júl. 5. 12:56

Egyáltalán nem baj, hogy szétoffolod. Egyik téma a másikból adja magát. Beszélgetünk, ennyi.

Nagyon klassz, hogy ilyen polgitok van....sok ilyen kéne!

Most én is megismertem kettő nagyon jó fazont, de ezek közül egyik sem a miénk. :))


Témánál maradva, már ami a "zöldességet" illeti, ma bio-üzemanyagot tankoltam. Egyrész 110 ft-tal olcsóbb a benzinnél, másrészt sokkal jobban suhan vele az autó. Viszont muszáj felesben tankolni, mert a telihez át kéne állíttatni a gyújtást a kocsin....no, meg 50 km-es körzetben, csak egy helyen árulják. Na, mindegy újabb pici lépés....talán még a Holdra is eljutok! :)))

76. 0c930ce391 (válaszként erre: 74. - Scara.bosco)
2010. júl. 5. 11:51
És ezt olvasni is jó! Ne hagyd abba! :-)
75. scara.bosco (válaszként erre: 70. - 0c930ce391)
2010. júl. 5. 10:22

Na még egy, aztán eldugulok :-). Az ásványviz szerintem is a drágított csapvíz kategória. Némelyikben legalább annyi káros anyag van, mint a frissen facsart csapvízben. Lásd fluor. Még fogkrémet is olyat veszek, amiben nincs, nemhogy vizet.

Az meg botrány, hogy pl. az Evian milyen áron fut nálunk, és mennyi pl. Európa legdrágábbnak kikiáltott városában, Londonban. És nem itt olcsóbb.

74. scara.bosco (válaszként erre: 69. - Doxikri)
2010. júl. 5. 10:19

Dehogy adom:-). Végre történik valami. Tényleg vagány az ürge. Valami zenekara is van :-). Szerintem mi vagyunk az egyetlenek, akik a BKV buliból is jól jöttek ki a városban. Végre olyan vezetésünk van, aki nem azt mondja, mindenre, hogy á, ez így nem jó. Odamegy, és közli, hogy ez így nem jó, de így meg így meg így jó lenne nekünk is, meg nektek is. Ja, és tessék itt a fele pénz, nyertünk hozzá egy nemzetközi pályázaton.

Nálunk pl. nagyon nagy gond a repülőtér. Engem ugyan nem érint, de iszonyú zajterhelést jelent az ott lakóknak, és a kerozint is az ő kertjük felett engedik el. Pusztán mert az 1-es reptéren semmilyen előre megállapított szabályt nem tartanak be. Persze a zajmérési adatokat állandóan mahinálták. Erre polgi vett egy saját zajmérő eszközt, és saját hatáskörben kezdte el méricskélni a zajterhelést. De említhetném azt is, amikor egy rágalmazási perben nyert összeget szétdobott a szegény családok között. Persze nem jutott sok, de -15-20.000 ft talált pénz mindig jól jön, amikor ennivalóra sincs pénze valakinek.

Na, most jól szétoffoltam a topikot, elnézést érte. De be kell valljam, nagyon jó érzés, amikor jó dolgok történnek körülöttem.

73. doxikri (válaszként erre: 72. - 0c930ce391)
2010. júl. 3. 20:57
Hát, tényleg kár, de itt a környéken egymás után szűnnek meg a munkahelyek, bár gondolom, máshol is. :((
72. 0c930ce391 (válaszként erre: 71. - Doxikri)
2010. júl. 3. 13:19
Aaaaz igen, hát, kár, hogy megszűnt a gyár...
71. doxikri (válaszként erre: 70. - 0c930ce391)
2010. júl. 3. 08:53

Tervben van, csak az anyagiakat kell rá megteremteni.

Addig hagyományos víztisztítunk...de abból innni nem lehet.

Amúgy a környékünkön hihetetlen jó források vannak, ahol forrásvízgyártó üzemek működnek, működtek.

Az egyiknél én is dolgoztam. Ott bevizsgáltatták a vizet és olyan a minősége, mint az Eviáné. Sajna a rossz vezetésnek köszönhetően a cég megszűnt. Nagy kár érte.

Még bébivizet is gyártottunk, amit patikákban árultak!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook