Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
1310. zsuzsmota (válaszként erre: 1309. - SSszonja)
2015. máj. 15. 10:14

Szia SSszonja!


Igen, nekem is olyan, mintha tűvel szurkálnák, de ez csak nagyon ritkán jellemző. Ezek a tünetek hirtelen hő hatására jelentkeznek leginkább, de rögtön el is múlnak, ahogy a bőröm alkalmazkodik a hőhöz. Pl. ha beülök a forró autóba, rögtön érzem, hogy dolgozik az arcom, de el is múlik néhány másodperc múlva. Ilyenkor egy kicsit hozzá kell érnem az arcomhoz.

Ami nekem még van, hogy az állcsontom pereme alatt a fülem felé viszket a bőröm. Itt pedig nem olyan piros, mint pl. az arcomon, mégis itt viszket. Ezt is ha óvatosan megérintem, akkor elmúlik.


Ezek a lelki-idegi dolgok nehezek, mert tulajdonképpen feltétlen reflexként jönnek, nem igazán tudjuk irányítani őket. Mégis dolgozni kell rajta, higgyétek el működik. Mindenkinek meg kell találnia azt, ami megnyugtatja. Megvan az is, hogy mire reagálunk idegességgel és szorongással, de meg kell találni azt is, ami a boldogsághormonokat szabadítja fel bennünk, vagyis amiben megnyugvást lelünk. Mindenkiben megvan ez is, csak kutatni kell, és minél többet kell erre koncentrálni.

Nem azt mondom, hogy ez könnyű, vagy hogy mindig sikerül, de összességében működik. Azt szokták mondani, hogy a psziché nagy úr, és ennél a pontnál kicsit igazad is van a neuro rozáceával.


Azt én is tapasztaltam, hogy amikor rosszabbodott a bőröm (az elmúlt 3 hónapban), akkor egyre többet kezdtem vele foglalkozni, és sokáig úgy tűnt, minél többet, annál rosszabb lett a helyzet. Néztem képeket a neten, megijedtem én is. Már azt sem tudtam mit csináljak. Kerestem fórumokat a tapasztalatokért. Ezért is vagyok itt. (soha életemben semmilyen formában nem fórumoztam, tök új nekem ez az egész)

De muszáj lenyugodni, és higgadtan kezelni a dolgot. Illetve igénybe kell venni a rendelkezésre álló lehetőségeket (krémek, stb.)Azért ezek sokat segítenek.

Biztosan befolyásolják a rozáceát a lelki dolgok, de mint lentebb írtam, én ezt csak egy faktornak tartom, nem a betegség okának.


Nekem például az egy fontos kapaszkodó, hogy lézerrel sokat lehet javítani a bőr állapotán, tehát ha lényegesen rosszabbodik, vagy végképp nem tudok vele mit kezdeni, akkor fel tudok keresni egy szakembert. (addig lehet rá gyűjteni, mert nem olcsó)


Közben pedig átrendezem az életem, sajnos a változó körülményekhez mindig alkalmazkodni kell.


Nekem még ami bejön már régóta: annyit alszom, amennyit csak tudok. Figyelek, hogy a min. 8 óra meglegyen, és hétvégén is, ha csak tudok szundítok, amennyit csak tudok. Ez regenerálja az idegrendszert is, és a rozáceás bőrnek is nagyon jó. Én ezt nem szégyenlem, lehet, hogy vagányabb, ha valaki csak napi 4 órát alszik, sajnos nekem nincs ilyen különleges képességem. :)

üdv:

Zs.

1309. SSszonja (válaszként erre: 1308. - Zsuzsmota)
2015. máj. 15. 07:00

Szia zsuzsmota!igen az hogy véleményeket ütköztünk az nem baj.nincs is veszekedes:)

Nalad az égő szúró érzés milyen?nekem olyan mintha kis tűkkel szúrkalnak a bőrömet.

De mint irtam most semmi bajom.tobb dolog lehet ennek az oka bar vhogy azt gondolom ez magától húzódik néha vissza es egyenes kapcsolat van a lelki-idegi állapottal.

Tavaly hosszu hónapokig semmi nem volt.aztan mar epp magamban oromkodtem hogy nekem nincs is talan es Elkezdtem a neten nezelidni rosacea temaban.es amint lelkileg megint erre osszpontositottam visszajött!na ezeket nem tudom én hova tenni.ugyanez forditva:szenvedtem mar jo ideje mostanában es amint hirtelen letettem egy nagy idegi megterhelest (elvegeztek nalam a lézeres szemkorrekciot)láss csodát azonnal megszűnt minden!na ebből gondolom én hogy ezt vhol nalam az idegrendszer indítja be ill állítja le.ram pl krémek nincsenek hatással barmit rakenhetek nem irritál.de amint felborul a leli egyensulyom azonnal lobban be a rosacea.na ezert hiszem en is el mar hogy van neuro rosacea.es hogy nekem ez lehet.persze semmi nem biztos.

1308. zsuzsmota (válaszként erre: 1307. - SSszonja)
2015. máj. 14. 10:07

Nagyon örülök, hogy segített az IPL kezelés, ez jó hír, van remény. (én lézeres kezeléseken még nem voltam)

Egyelőre a bőrdoki által ajánlott gélt használom éjszakára, és egy rozáceára kifejlesztett nappali púderes krémet. Nagyon szépen lenyugodott a bőröm, kb. 1 hete használom őket.(remélem így marad)

Közben kiiktattam minden "zavaró" tényezőt: futás, az új hajvégápoló szer, és tartom a javasolt diétát. Merthogy, jó lenne a krémeket majd elhagyni. Főleg a receptkötelest (nem hormonos).


Én továbbra sem látok nagy különbséget az általatok elkülönített neuro és a normál rozácea között. Eleddig pl. nekem sem volt semmilyen fájdalmas, szúró érzésem, pedig már évek óta küzdök a rozáceával. Most már vannak ilyen tüneteim is. Sohasem lobbant még be (eddig azt sem tudtam mit jelent ez), most áprilisban mégis belobbant.

Én úgy gondolom, ezek a tünetek a rozácea előrehaladásával, elhatalmasodásával kerülnek elő.


Persze nem kell egyetértenünk,és nem is baj, ha több vélemény van. Az enyém is csak 1 a sok közül.

(fontos: nem ellenvéleményként írom ezeket, nem megcáfolni szeretném az általatok leírtakat. Kizárólag azért írok ide, mert amennyien vagyunk annyifélét gondolunk erről a betegségről, és lehet, hogy meríteni tudunk egymás véleményéből. Én maximálisan tiszteletben tartom a Ti álláspontotokat is, az, hogy én ezzel egyelőre nem értek egyet, az nem von le belőle semmit az értékéből).


Mindenkinek kell egy támpont, egy alap, amire felépítheti a gyógyulását, egy kvázi kapaszkodó.

Nekem ez: az életmódváltás, vagyis inkább a tudatos odafigyelés.


Minél több a tapasztalat, annál könnyebb eligazodni, hogy számunka mi a legjobb.


Köszi, hogy reagáltatok a véleményemre.

Minden jót,

Zs.

1307. SSszonja (válaszként erre: 1305. - Zsuzsmota)
2015. máj. 13. 16:14

Igen mint azt előttem gyogyulnivágyó jól megfogalmazta vannak specifikus tünetek. Neki pl teljesen más, mint ami nekem van és mégis egy kalap alatt kezelnek az orvosok.Ezért próbálunk "okoskodni" kutakodni.

Ez az égő, túlérzékeny érzés mindenképp érdekes, merthogy időnként teljesen megszűnik és mert sok rosaceásnak ilyen egyáltalán nincs. Ezért örültünk a neuro rosacea címszó felbukkanásának.A másik érdekesség, hogy nálam egy vírusfertőzés indította el, sok egyéb nem rosacea tünettel megspékelve. Egyik napról a másikra kirobban egy olyan rosacea roham, ami soha nem volt jellemző-ezen egyébként az IPL-es bőrgyógyász is igencsak csodálkozott.

Egyébként most telt el kb 1 hónap az IPL -em óta és nekem segített.A bőrömre meg külön nagyon jó hatása lett, olyan telt feszes lett, godolom serkenti rendesen a kollagéntermelést. Már csak ezért is fogok még menni.

1306. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1305. - Zsuzsmota)
2015. máj. 13. 15:56

Kedves Zsuzsmota!

Köszönjük a hozzászólásodat.

Csak ezzel az egy mondattal nem értek egyet, „Amit gyógyulnivágyó leír, /mert olvasta/ az valójában magába foglalja a rosacea összes tünetét függetlenül attól, hogy "neuro" vagy csak "normál" rosaceáról van szó.”

Valahol a hozzászólások között többen felsoroltuk, hogy kinek, mi a tünete. Ketten panaszkodtak bőrfájdalomra, a többiek nem. Nekem világosan lejött, hogy SSszonjának és Zefexnek teljesen más rosaceája van, mint nekem.

Igen, kell a pihenés, a stressz-mentes egészséges életmód, a helyes bőrápolás, a helyes táplálkozás. Minél előbb el kell kezdenünk, mert a jelennél lesz még rosszabb állapot is, ha ezt nem tudatosítjuk magunkban és nem valósítjuk meg.

Üdv.

gyógyulnivágyó

1305. zsuzsmota
2015. máj. 13. 12:13

Nekem erről a neuro rosaceáról a következő a véleményem.

Amit gyógyulnivágyó leír, az valójában magába foglalja a rosacea összes tünetét függetlenül attól,hogy "neuro" vagy csak "normál" rosaceáról van szó.


Mindannyian tudjuk, hogy az ideges állapot, szorongás, feszültség bőrpírral jár, még a nem rozáceás egyéneknél is. Nyilvánvaló tehát, hogy a fokozott idegi állapot hozzájárul a rozácea kialakulásához is, és a belobbanáshoz is. De véleményem szerint csak ez miatt nem alakul ki rozácea. Ez a betegség genetikai alapú, ha örököltük a hajlamot, akkor a betegség kódolt, tehát előjön, mindegy mitől.

Nekünk a felelősségünk és lehetőségünk abban van, hogyan élünk, mennyire terheljük a bőrünket.


Aki ideges típus, annál hamarabb és nagyobb mértékben nyilvánul meg a rozácea. Minél előbb dolgozni kell azon, hogy jól viseljük a stesszt, lehet ebben sikereket elérni, csak sokszor későn kezdünk hozzá.


A stressz, egy olyan faktor, mint a fűszeres étel, kerülni kell, hogy szebb legyen a bőrünk.


Életmódváltás kell az étrendünket illetően, és életfelfogás váltás kell a stressz kezelését illetően is.


Utánaolvastam én is az angol oldalaknak, azt szűrtem le a kutatások konklúzióiból, hogy a stressz csak egy faktor ebben a betegségben, erre vannak adatok, de kifejezett neuro rozáceát én nem találtam. Ahol túl nagy a stressz faktor, ott emlegetnek neuro rozáceát, de valójában rozácea csak 1 van.

(ahogy én olvastam)


Szerintem ne kapaszkodjatok bele ebbe a neuro rozáceába, inkább kezeljétek komplexen a problémát, ha már kialakult. Gondoljátok át!Ez innentől már bőrdoki nélkül (krémek, lézer) nem fog menni!


Viszont az utódaink kapcsán érdemes elgondolkodni, és javasolni már most bizonyos dolgokat, mert bár láttam édesanyám és édesapám bőrét, nem vettem mindezt komolyan a 20-as 30-as éveimben. Egyszerűen nem tudtam erről a betegségről. (megjegyzem nekem a legcsúnyább a bőröm a családban, tehát ilyet, mint nekem van, még nem láttam senkinél- de még így sincs veszve semmi, mert a neten egészen borzalmakat vannak.)

Nálam is a legfőbb faktor a stressz volt, 12 órát dolgoztam multi cégnél űzve-hajtva az eredményeket. Volt is és van is sikerem, de milyen áron?


Ezért írom, hogy életmód és életfelfogás váltás kell. Nem feltétlen megy a siker rovására, bár igaz, sokkal nagyobb a tapasztalatom a munkámat illetően, másként látok (át) helyzeteket mint zöldfülű koromban.


A lényeg, az utódokra is nagyobb figyelmet kell fordítanunk, jó tanácsokkal kell ellátnunk őket, időben.


Zs.

1304. SSszonja (válaszként erre: 1301. - Gyógyulnivágyó)
2015. máj. 13. 06:41
Meg annyi ehhez a neuro rosaceahoz hogy sajnos itt hiaba mondod ezt bőrgyogyasznak nem fognak vele máshogy foglalkozni,mas kezelést adni.ez inkabb talan mar neurologusra tartozik nem is bőrgyógyászra,na de ha neurologushoz mész az meg nem fogja komolyan venni a problemat. én ezert nem is foglalkozom ezzel túlzottan.ja es ott ahol elismerik hogy van ilyen fajta rosacea ott is a gyógyszer ra csak a különféle nyugtatom es antidepresszánsok.Lirica nevű gyógyszert adnak pl.
1303. SSszonja (válaszként erre: 1302. - Gyógyulnivágyó)
2015. máj. 13. 06:33
Szia!ez illik rám is.azert gondolom hogy ez vmi idegrendszer által irányított dolog mivel időnként teljesen megszűnik az égő,túlérzékeny bőr.en azt olvastam,hogy a bőrben túl aktívak lesznek valamiért az idegek,ugrásra készen az ingerekre (pl meleg)es mivel van rájuk "kereslet"ezert emiatt növekszik is a számuk a kis erecskekkel egyutt.tulburjanzik,túlérzékeny lesz a bőr.lehet hogy hülyén írom le de vmi ilyesmi tortenik.nezzetek utana a neten az alábbi kulcsszavaknak:warm room effect rosacea.Egy orvos kutatta ezt az ongerjeszto folyamatot es leírja azt is hogyan lehet leállítani Elméletileg.vagyis hogy ne reagáljon az arc Ennyire hevesen pl a melegre.ha lesz idom beteszem ide a cikket,majd esetleg gyogyulnivagyo ha segítesz hogyan kell a szoveget lefordítani googleban azt koszi.
1302. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1300. - SSszonja)
2015. máj. 11. 15:20

Szia, ennyit szűrtem le a mai olvasgatásból:

Neurogenic Rosacea fő tünete:


égő vagy szúró fájdalom

arc duzzanata (ödéma)

arc bőrpír (erythema)

Flushing

arcon erek


Kevésbé gyakori tünetek a viszketés (pruritus) és papules.

Neurogenic Rosacea gyakori kiváltó okai:


Hőség

napfény

Forró zuhany

feszültség

Gyakorlat

alkohol



"Neurogenic rosacea tényleg egy formája a rosaceanak. A betegek főleg nők, átlagéletkor 38 év és ők panaszkodnak gyakori arcpírra, bőrpírra, égő és szúró arcbőrre, fejfájásra.

Tanulmány szerzői arra utalnak, hogy a neurogén rosacea együttese egy genetikai hajlam és külső tényezők, a fény, a hő vagy a mikrobák. "Ezek a tényezők kezdeményezik a neurovascularis választ, az értágulatot, fehérje felszabadulását és a fájdalom fokozódását.

Neuro-terápiás kezelések, lézer és fény-alapú terápiák úgy tűnik, hogy hatékonyabbak ebben a betegcsoportban.

1301. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1300. - SSszonja)
2015. máj. 10. 09:58
Szia! Én is szeretnék többet megtudni az ideg eredetű bőrbetegségekről. Van egy ismerősöm kb. 12 éve mondják neki, hogy DLE bőrbetegsége van, fényvédőt és szteroidot adnak vagy ajánlanak neki folyamatosan. A napfény nem okoz neki annyi problémát, mint a lelki problémái. Aki tud angolul, nézzünk már utána az angol nyelvű honlapokon, mit írnak ott az idegeredetű bőrproblémákról.
1300. SSszonja
2015. máj. 10. 09:12

Sziasztok!

Nálam a helyzet per pillanat tökéletes, eltűnt a pirosság semmi tünetem. A helyzet az, hogy lézeres szemműtétem volt, ami miatt azota szteroidos szemcseppet használok, egész pontosan május 4 ota. Azota semmi tünetem, nuku érzékenység, nuku vörösség, semmi! Létezik, hogy ez a pici szteroid első naptol kezdve így beszívodik és így hat? A másik amire gondolok: nálam a szemműtét (nem kell többé szemüveg) hatalmas lelki megkönnyebbülés volt, lehetséges, hogy nálam neuro rozacea volt vagyis idegi alapon ment az egész és most ez a lelki megnyugvás lenyugtatta az idegeket. Majd kiderül. Mindenesetre érdekes megint, hogy miket tapasztalok.

1299. vanitas1
2015. máj. 9. 07:40
jaj, bocsánat eperella, azt hittem nekem írtad :)
1298. vanitas1
2015. máj. 9. 07:40

Szia eperella!


a zinktablettát kezdtem el és a gyógyszertári krémet. igen, ezeket egyszerre most.

Rc termékeket most nem használom, a rosex-et is abbahagytam.

1297. eperella (válaszként erre: 1294. - Julcsi123)
2015. máj. 9. 07:07
Szia ezeket mind egyszerre szedted?
1296. vanitas1
2015. máj. 8. 20:33
Sziasztok! Új vagyok. 3 hónapja jelentkezett a pirosság az orrom környékén, majd lehúzódott a szám alá is. A bőrgyógyász rosex-et írt fel, persze nem használt semmit. rendeltem Rosacea care termékmintát, valamennyit segít, csökkenti a pirosságot, de a göböket nem tünteti el. A bőrgyógyász legutóbb cinktablettát írt fel, most kezdtem el szedni és egy gyógyszertári krémet, amit ma este fogok kipróbálni. Érdeklődve olvasgatom a kommentjeiteket, tapasztalataitokat. Szép estét, vanitas.
1295. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1294. - Julcsi123)
2015. máj. 8. 10:41

Szia, nem írtad le, hogy mire szeded ezeket a szereket.

Feketedió tinktúra

Antiszeptikus, parazitaölő, féregűző, fungicid hatású Segíthet a gyomor-bélrendszeri betegségek és fertőzések, valamint a különféle eredetű hasmenések esetén, mert elősegíti a bőr és a nyálkahártya gyógyulását.

Külsőleg számos bőrbetegség, pl. pikkelysömör, ekcéma, herpesz kezelésére, illetve bőrparaziták kiirtására használják.

Fehérüröm kapszula

Stresszoldó hatású, kiváló parazita és féreghajó szer nemcsak a belekben, hanem a májban, hasnyálmirigyben lévő élősködőket is kiűzi. Javítja az étvágyat, serkenti az emésztést és fokozza a gyomornedv elválasztást, görcsoldó, enyhe vizelethajtó, javítja az epe működését.

Szegfűszeg kapszula

• fertőtleníti a gyomrot és a bélrendszert

• kipusztítja a parazitákat az emésztőrendszerből

• afrodiziákum (szexuális vágyfokozó hatású)

• véd a fertőzések ellen

• elpusztítja a kórokozókat és gátolja a szaporodásukat

• enyhíti a hasmenést és a hányingert -

1294. julcsi123
2015. máj. 7. 23:55

Extra eros feketediohej tinktura: EGY CSEPP 1 1/4 VIZBE.EHGYOMORRA BARMELYIK ETKEZES ELOTT.


2 NAP: 2 CSEPP


3 NAP: 3 CSEPP


4 NAP: 4 CSEPP



5 NAP: 5 CSEPP


6 NAP: 2 KAVESKANAL 1/2 DL VIZBE ISZOGASD DE 15 PERCNEL NE KORTYOLGASD TOVABB.


eN MEGITTAM EGYSZERRE.EZUTAN EGYSZER EGY HETEN 2 KAVESKANALLAL AKAR ELETED VEGEIG SZEDJED.



33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333



Feherurom - kapszula:


1 NAP: 1 KAPSZULA EBED ELOTT


2 NAP: 1 KAPSZULA


3 NAP: 2 KAPSZULA


4 NAP: 2 KAPSZULA


EZEN A MODON FOLYTATVA AZ ADAG EMELESET A 14 IK NAPIG AMIKORRA MAR ELERTED A 7 KAPSZULAT.EZUTAN MAR EGY HETEN EGYSZER 7 KAPSZULA KELL CSAK.



33333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333333



Szegfuszeg kapszula:



1 NAP: 3X 1 KAPSZULA ETKEZES ELOTT


2 NAP: 3X2 KAPSZULA


3 - 10 NAPIG 3X3 KAPSZULA


10 NAP UTAN EGYSZER EGY HETEN 3 KAPSZULA


Eleted vegeig,vagy amig vagy a panasz vegleges megszuneseig.En meg csinaltam kozbe a zippelest,es szedek meg belflorat naponta egy szemet.Nekem elmult mar 5 hete sikerult hogy nem jon elo.

1293. zsuzsmota (válaszként erre: 1292. - 8f8f3a827e)
2015. ápr. 30. 10:06

Köszönöm Kolbi a segítséget.Jó, hogy vagy nekünk ezen a fórumon.


A bőrgyógyászom a következőkkel bocsájtott utamra:


- ajánlott egy nappali és éjszakai krémet rozáceára (mindkettő hormonmentes)

- az utóbbi 3 hónapban egy kicsit magasabb a gyomorsavam (sosem volt ilyen gondom eddig), próbáljam diétával tünetmentessé tenni

(hozzáteszem, az arcom is kb. 3 hónapja romlik nagyobb mértékben, de van még egy hajápoló szer is, amit pont 3 hónapja használok, erre is figyelnem kell, nehogy ez okozza ezt a jelentős változást)

- tartsak diétát egyébként is (fűszermentes, füstöltmentes, néhány hónapig a tejtermékeket is kiiktathatnám, stb.)

- a futást felejtsem el úgy, ahogy van, keressek mást, kevésbé kipirosítót (nem tudom, van-e olyan sport, amit ha normálisan csinál az ember nem pirosít ki: pl. jóga? Van valakinek tapasztalat? (régebben úsztam, az egy kicsit jobb, valóban lehet úgy úszni, hogy nem vörösödik ki az ember, de a klóros víz ugyanúgy szétszedi az arcom, szerintem.)Az úszást is imádtam.


- IPL kezelésre javasolt egy dokit, de ha jól éreztem, inkább csak azért, mert erre tudott szakembert a városban, más lézeres kezelésekről és lehetőségekről egyáltalán nem beszélt (ez nem tetszett)


De egyelőre és először inkább diétázzak még, próbáljak elérni ezzel eredményt.


Itt járok tehát. Megírom majd mire jutottam, ha lesznek tapasztalataim.


Zs.

1292. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1291. - Zsuzsmota)
2015. ápr. 28. 17:59

A rozácea idült betegség. Ez azt jelenti, fokozatosan alakul ki és hosszú a lefolyása. Ellentéte például egy mandula vagy orrmelléküreg gyulladás, mely gyorsan jön és gyorsan is gyógyul. Az orvos rövid idő után csaknem minden esetben ki tudja jelenteni, a betegségéből kigyógyult, ön egészséges. Ezt azért írom le ilyen dedósan, mert ha visszaolvasol, láthatod azt az óriási, kielégítetlen igényt, hogy egy huszárvágással megtalálják a rozácea okát és egyből meg is gyógyítsuk. Ilyenkor talán szerencsésebb, ha megpróbálunk valamilyen más, egyszerűbb, közérthetőbb betegséghez viszonyítani. Így merül fel a cukorbetegség, magas vérnyomás, pajzsmirigy alulműködés, stb. De ezek nem igazán jó példák, mert ezekből a betegségekből nincsen visszaút, egész életen át szedni kell a gyógyszereket. A legjobb hasonlat a láb visszeresség. Lassan alakul ki, fokozatosan romlik, rohamokban jelentkezik, sohasem gyógyul meg véglegesen, állandó feladatot ad. De hasonló ehhez a fogínysorvadás is. Van egy örökletes rendellenesség, aminek a bekövetkeztét az életvitelünkkel gyorsíthatjuk, illetve késleltethetjük.


Tehát megint egy fontos szabály: a rozácea lassan alakul ki és lassan is gyógyul. És ilyen szabályt, rengeteget lehet találni, ha visszaolvasol: a rozáceás beteg tehet arról, hogy rozáceában szenved. Kegyetlen mondat! De ilyen fontos kijelentés az is: nincs egy kizárólagos gyógymód a rozácea tünetmentesítésére. Amiről kérdezel, az, hogy a fénykezelés is egy metódus, egy nagyon fontos rész a kezelésben. Ez az egyetlen, ami igazából megpróbálja a renyhévé vált erek falában visszaállítani a rugalmasságot. De ha az életmódunkon nem változtatunk? Különböző fényfajtákkal, különböző hullámhosszon mintegy égetjük a bőrben lévő ereket, új rostot képezve. Lassan, hónapok alatt. Általában 5, havonta felvett kezelésből áll egy kúra, mely után 3-4 havonta fenntartó, szinten tartó, szóló kezelések követnek. Egy kezelés ára 30-75 000 Ft között mozog.


A legtöbb ezzel foglalkozó orvos büszke a munkájára és az eredményére. Ők jelentős fotó gyűjteménnyel rendelkeznek. Őket részesítsed előnyben, ne a bőrgyógyászod ismerősét.


Kolbi

1291. zsuzsmota
2015. ápr. 27. 10:13

Szia Kolbi!

Még mindig olvasom a kommentjeidet, nagyon időigényes folyamat a végére járni, főleg, mivel többnyire válaszok, és az előzmények kellenek a megértéshez, de leköti a figyelmemet, a hasonlatok és a sztorik kifejezetten szórakoztatóak, pedig amúgy ugye elég elszomorító egy rozáceás helyzete.


Felfogható, hogy nem gyógyítható, és a betegség idővel csak rosszabbodik. Rajtunk múlik, hogy ez ellen dolgozunk, vagy sem.


Ma megyek bőrgyógyászhoz címet kérni, hová fordulhatok a lézeres kezelésekkel kapcsolatban- mivel ő nem vállal ilyet.


Valahol írod, hogy csak nagyon keveseket tudnál ajánlani. Milyen tanáccsal tudsz ellátni egy laikust, aki minden kezelés előtt áll.

Mire kell figyelnem? Felfogható, hogy mire való a kezelés, és mi megy végbe alatta -ezt már tudom Tőled-, de, hogy milyen kezelések vannak, és mi mit csinál, ez nincs meg (lehet, hogy ez nekem nem is kell).


Tehát csak röviden, mire kell figyelnem, és kb. milyen nagyságrendet képvisel egy kezeléssorozat anyagilag.


Ha tudsz segíts nekem, ha nem válaszolsz, annak biztosan oka van, de akkor már nem gyötörlek tovább.


Zsuzsmota, aki tenni akar és tenni is fog a bőréért

1290. zsuzsmota (válaszként erre: 1289. - 8f8f3a827e)
2015. ápr. 25. 14:43

Köszönöm a segítséget.

Jó néhány perce ülök és gondolkodok, mit tudnék reagálni.

Rossz az, amikor az embert a komfortzónájából próbálják kirángatni, a saját érdekében, de annak azért örülök, hogy nem a teljes eltiltás volt a tanács.

Megfogadom amit mondtál, mert meg kell találnom azt az arany középutat, ami még jó a bőrömnek is.


Esetemben a széthajtásról eddig sem volt szó. A 8 km-t 58 perc alatt futottam, épp, hogy átléptem azt a határt, amit futásnak lehet nevezni és nem gyaloglásnak. Tartottam közben 5-6 kb. 15-20 másodperces sétát is, hogy a pulzusomat levigyem. Nagyon pozitív hatással volt mindenre, kivéve a bőrömre. Sok örömömet leltem benne: segített gondolkodni, sok jó ötlet jutott eszembe futás közben, ez nagy segítség a munkámban is. Egész prezentációkat raktam össze fejben, míg futottam. Mindemellett segített megszabadulni a fölös kilóktól (nem volt belőle sok, és még van is hátra valamennyi, pár kg), és valóban a prevenció is fontos számomra.

Mivel viszont a rosacea is halad előre, mindenképpen változtatnom kell, amin csak tudok. Túlsúlyos nem vagyok, így nem okoz gondot amit javasoltál.

Majdnem végigolvastam a témában az összes anyagodat - ahogy azt javasoltad itt többeknek-, tényleg sokat lehet belőle tanulni. Hálás köszönet érte.


Valóban igaz, hogy amennyiben az ember 2 hétre ágynak esik a rosacea is javul. Ezen jót mosolyogtam, mármint azon, hogy ez OK, abszolút igaz, de nem fenntartható. Fekvésből és punnyadásból az ember nem él meg, sajnos, pedig nincs is jobb a Szent Heverdel napoknál.:)

A rosaceás, mármint én, már attól is piros leszek, hogy felkelek és reggelit készítek. Amint beindul a nap, már piros vagyok.


A második kérdésemre nem reagáltál. Még semmilyen kezelést nem vettem igénybe. Semmilyen speciális krémet nem használtam, csak átlagos érzékeny bőrre valókat, fényvédővel. Mit javasolsz? Milyen kezeléssel érdemes kezdeni?


Nyáron egy alapozóval egészen rendben van a bőröm, télen viszont alig tudok vele mit kezdeni. Gyanítom, ahogy beindul a fűtésszezon, egyből pirosabb a bőröm is.


Köszi, Zsuzsmota

1289. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1286. - Zsuzsmota)
2015. ápr. 24. 23:04

A mozgás kétélű fegyver. A médiából folyamatosan hallani, meg orvosoktól is, a mozgás életet hosszabbít, jobb minőségű életet biztosít.


Igazából három dolgot javít, mely bizonyított: szív- és érrendszeri betegségek, öregkori cukorbetegség és az elbutulás. De ha gonoszkodni akarok, akkor a rekorder százéves öregek, ha megkérdezik őket, soha vagy alig említik az aktív sportot. Említik persze az aktív életet (50 évig biciklivel járt dolgozni, a negyediken lakik és nincs lift, mindennap sétált és a többi).


Nekem a mozgással ott van a bajom, hogy szélsőséges a média.


Mert azt sugallja, hogy a mozgás felülír minden más élethosszabbító tevékenységet. Pedig a táplálkozás, ami igazából dönt, amivel tényleg befolyásolni tudunk. Az vagy, amit megeszel. Ki ne hallotta volna ezt az örökérvényű kijelentést? A média azt sugallja, vétkeztél, bezabáltál, lerészegedtél? Menj le a konditerembe, fuss inad szakatyáig és meg fogsz tisztulni. Hát nem! A legtöbb túlsúlyos embernek elegendő lenne, ha két megállót erőteljesebben végiggyalogolna. Ehelyett kilométereket fut, edzőteremben személyi edzővel gyötörteti magát mindenféle önsanyargató gyakorlatokkal. És megmurdel 50 évesen.

Hol van az Aranycsapat? Mind elmentek. Hol vannak 90 éves sportolók? Hasonlítsuk össze Nemzet Sportolóit a Nemzet Színészeivel. A színészek öregebbek. Érdekes? A sport is kismértékben orvosság, nagymértékben méreg. Most is volt egy páciensem, 57 évesen büszkén mondta, semmilyen gyógyszert nem szed, hetente fél maratont fut. 70 évesnek nézett ki, olyan meggyötört, kiszenvedett volt! Elégett, kiégett, lerongyolódott. Ki ne emlékezne Schirillára? Nyilatkozta, 160 évig fog élni! Olyan acélos edzései voltak a jéghideg vízben. Aztán, hipp-hopp, máris elment.


Gondolj a kutyára. Otthon fetreng, lötyög, döglik a lakásban, meg csóválja a farkát. Aztán leviszik sétálni. Őrjöngve fut, de csak pár percet, aztán már nyomja is ki a kakát. Méregtelenít! Ennyi mozgás kell! Ez a fajta méregtelenítés kell a rozáceásnak is. Gyors, a szívet megdobogtató, de nem széthajtó. 40 évesen ne fussunk heti 10 km-eket, de fussunk rövidtávokat, nagyon gyorsan. Pörögjön a szív, de ne szétpörögjön. Háromszor 80-150 métert fuss teljes erőből, ha nem vagy túlsúlyos. Közben meg pihenő, míg a pulzusod visszaáll. A rozáceás meg bent fusson, de leginkább elliptikus tréneren, nagy terheléssel, rövid ideig mozogjon.


Kolbi

1288. zsuzsmota (válaszként erre: 1287. - 8f8f3a827e)
2015. ápr. 24. 12:10
Mert karban tart mentálisan és fizikálisan is.
1287. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1286. - Zsuzsmota)
2015. ápr. 24. 11:13

Most dolgozom, nincs időm írni, hétvégén részletesen válaszolok.

Addig csak egy rövid kérdés: miért futsz?


Kolbi

1286. zsuzsmota (válaszként erre: 1284. - 8f8f3a827e)
2015. ápr. 24. 08:19

Kedves Kolbi!

Az én arcom is rozáceás (42 éves vagyok), próbálom kordában tartani több kevesebb sikerrel. Nyáron szebb, pedig futok, és a futás után az arcom nem piros, hanem inkább lila. Télen rosszabb a helyzet, ekkor nem futok. Kb. 6-8 km-t kocogok hetente 2-szer, 3-szor. Mostanában inkább 4 km-t tervezek és heti 5-ször.

Segíts nekem azzal, hogy :

1. kifejted véleményed a futásról.Szabad-e egyáltalán? Vagy milyen sportot javasolsz? A bőrgyógyászom szerint a házimunkát is úgy kellene végeznem, hogy ne izzadjak meg. De ha nem sportol az ember, akkor más téren vállal nagyobb egészségügyi kockázatot.

2. a lézeres kezelési blokkok többször ismételhetőek?

Egyelőre az én arcom folyamatosan piros, néha gyulladt pattanásszerű göbökkel, de ezeket többnyire sikerül visszaszorítani. Lézeres kezelésen meg nem voltam, sőt semmilyen kezelésen.

Előre is köszi, Zsuzsmota

1285. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1283. - SSszonja)
2015. ápr. 20. 18:03

Szia,

Én is voltam IPL-en. Én úgy tudom a kezelés a bőrben gyulladást okoz, majd elmúlik, felszívódik és a kezelt ér eltűnik. A változás lassan következik be.

Sok sikerélményt kívánok!

1284. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1283. - SSszonja)
2015. ápr. 18. 16:37

Szóval tegnap... és máris javulsz. Már megint csoda történt.

Az ipl kezelés folyamatosan, hónapok alatt fejti ki a jótékony hatását.


Kolbi

1283. SSszonja
2015. ápr. 18. 12:12
Sziasztok!tegnap voltam IPL kezelesen es nagyon boldog vagyok mert mar egy kezeléstől látok eredményt.Egyébként 5-6 keezelest Javasolt a Dr. Nő es el tudom képzelni hogy ennyitől teljesen tünetmentes lehetek ill majd félévente egy szinte tartó kezelés kell csak.azt vettem észre hogy ma ha elvorosodok pl meleg vagy lehajolas mar nem leszek olyan rákvörös,ill vannak mar területek amik nem,is pirosodnak be.eddig az arcom ugy mukodott hogy bármi kiváltó hatásra rákvörös lett most meg egy szinte vállalható pirosodas tortenik csak ill foltosan,ami azert jo mert gondolom egyre tobb lesz a tiszta folt a kezelésekkel.szoval nekem Bejött egyenlőre.es nincs fájdalom csak utana kb fel napig ég.
1282. SSszonja (válaszként erre: 1280. - Bridzsida)
2015. ápr. 16. 06:33
Az ilyen hszekért érdemes idejárni.Én már olvastam a veinwaveről külföldi forumokon, együtt emlegetik az IPL-el hogy mindkettő jo, bár erről én se tudok sokat. Remélem válaszolsz a privimre, biztosan sokan kérdezik az elérhetőséget.Köszi, hogy ezt beírtad, mert adsz némi reményt , hogy nagyobb fájdalom vagy sebek nélkül(gondolok itt a durvább lézeres beavatkozásokra, amihez nincs merszem) is elérhet talán javulást.
1281. gyógyulnivágyó (válaszként erre: 1280. - Bridzsida)
2015. ápr. 13. 20:53

Szia,

Még nem hallottam erről az eljárásról, ezért gyorsan megnéztem mi ez.

Röviden ennyit olvastam róla.

„Veinwave jóváhagyott biztonságos eltávolítása a seprűvénáknak és telangiectasia (vékony, kusza ereknek, amelyek hasonlók a seprűvénákhoz) az USA-ban. Az orvosok használják a Veinwave-t sikeresen betegek kezelésére az Egyesült Királyságban és Európában 2001 óta.”

2001 óta? - 2015-öt írunk, csak van nálunk máshol is erre lehetőség?

Gondolom, többen elkérik majd a doktornő telefonszámát.

Köszönjük a hasznos információt.

Üdvözlettel:

Gyógyulnivágyó

❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook