Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr fórum

Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Rosacea-Couperosa avagy rózsás bőr, borvirágos orr

❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
1730. Hamil (válaszként erre: 1728. - 8f8f3a827e)
2017. jan. 16. 17:20
Köszi a választ,hát nekem dec 8óta mióta használom,nem jött elö egy göb se és a böröm határozottan szebb! Ilyen még egy kenöcstöl sem volt,talán még a finacea volt ami segitett,de ott is mindig jött ujjabb elő.
1729. SSszonja
2017. jan. 16. 09:40

Sziasztok! Elkezdtem használni a Finacea krémet. Krémmánián nagyon sokan írnak róla véleményt és sokan írják, hogy fehér foltokat csinál az arcukon (itt mondjuk nem csak rosaceások írogatnak, hanem akik egyszerűen csak hámlasztás miatt használják, de véleményezte sok rozaceas is ). Ezt hogyan kell érteni? Ti is tapasztaltátok ezt? Nem lenne mondjuk gond, mert minél fehérebb annál jobb:) csak érdekel, hogy ez miért van.

Egyébként a piros az azért van mert olyankor gyulladásban vannak a pici erek? vagy egyszerűen csak ki vannak tágulva és ezért érezzük ezt az égő érzést?

Nálam amúgy régóta nagyon jó a helyzet,van azért egyre több erecském de az a nagyon fájó, szúró égő érzés nagyon ritkán jön elő.Most a Finaceával tervezem javítani az összeképet.

Voltam három IPL-enm nemrég, akkor lelkendeztem róla, de összességében meg kell állapítanom, hogy semmit nem használt:(

1728. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1727. - Hamil)
2017. jan. 15. 10:33

A rosacea teljesen kiszámíthatatlan, a fellobbanások és javulások semmilyen ritmushoz nem igazodnak. Nem tudok pontos időpontot adni, meddig tart a tünetmentes időszak.


Ha figyelmesen végighallgatjuk a pácienst, minden fellobbanás után megtaláljuk a provokáló tényezőt. Tavaly volt egy érdekes, első pillanatra megfejthetetlen esetsorozatom. 30-as hölgyek (hárman) külön-külön időnkénti rosszabbodásról számoltak be, de úgy, hogy jártak szorgalmasan fénykezelésre, betartották az utasításokat és mégse javultak. Annyira zavaró volt, hogy egy csomó pénzt rááldozva sem jött az eredmény, hogy az egyikkel nekiugrottunk, végig beszéltük az egész hetét, mit csinált, mit evett, hol járt, stb. Aztán kiderült, évekig futott, de most már az utasításomnak megfelelően teremben edzett és rendszeresen kortyolgatott "méregtelenítés" végett reszelt gyömbért tartalmazó vizet. Amiben egy kis citrom és méz is volt....


A másik két hölgynél is a gyömbér volt a ludas.


Kolbi

1727. Hamil
2017. jan. 8. 11:05
Okoskolbasztol kerdeznem,hogy mennyire lehet tartos ez a javulas,mert ilyet meg semmilyen szertöl nem tapasztaltam.Illetve gondolkodom hogy mar csak minden masnap kenem vele. Az ára elegge sok,de mondjuk szerintem 3-4honapig eleg lehet mindennapos hasznalatnal is. Elöre is köszi
1726. Hamil
2017. jan. 8. 10:54
Ma van 1 honapja hogy hasznalom a Soolantra kenocsot! Nekem nagyon bevalt!!! Estenkent bekenem vele vekonyan,es ennyi! Azota,egy göb se jott ki,es sokkal szebb lett a böröm!!
1725. Kentory
2016. dec. 19. 16:47

Tudom h orvoshoz kellett volna menni s nem itt kérdezkedni.

Viszont most anyagilag nem engedheted meg egy 10.000Ft-os vizt.

probléma: piros gömb olyan pattanásos szerű középen el elválasztva egy vonallal. Kinyomohatatlan. Mi ez? Érdekes hogy a ds krémet használom enyhe rosacea-ra és lás csodát működik. Így térnek át a másik kérdésemre. Egyszere lehetek szeboreás és rosacea-ás is? Tudjátok az LRP krem óta kevesebb a hajszál erem. Lehet elcsesztem de tényleg használ.

1724. Fesztere (válaszként erre: 1718. - Fandrea1984)
2016. dec. 19. 11:57
Szia! Én kipróbáltam nagyon sok, a rosaceára ajánlott népszerű gyógyszertári krémet és natúrkozmetikumot is. Van amelyikbe zöld pigmenteket tesznek, hogy ne tűnjön annyira pirosnak az arc.. A kremmania.hu oldalon az összes rosaceára való termék ki van elemezve, rengeteg hozzászólással, tapasztalattal hogy kinek mi vált be. Érdemes megnézni, mielőtt bármit megveszel. Ha engem kérdezel, nekem a Sudocream vált be, de eddig még jól kiröhögött bárki akinek elmondtam. Pedig ha jó olyan gyulladásokra mint a pelenka kiütés, meg a felfekvések, úgy voltam vele, hogy jó lehet rosaceára is.. Csak cink tartalmú, úgyhogy vékonyan kenem, hogy ne legyek falfehér tőle, bár ha felszívódik akkor már nem látszik. De szerintem a legfontosabb, hogy a Soolantra és a Finacea krémek legyenek használatban, ha valaki tényleg javulni akar.
1723. Fesztere
2016. dec. 19. 11:31
Sziasztok! Van itt valaki, akinek a rosacea szemproblémát is okoz? Nekem egyszer nagyon begyulladt tőle a szemem, azóta nem volt ilyen problémám, de a szemem alapból sokkal érzékenyebb lett bármire (hideg, szél, fény, nem alvás stb..) mint rosacea előtt.
1722. Hamil (válaszként erre: 1721. - Fandrea1984)
2016. dec. 15. 16:54
Legjobban azzal jarsz sztem ha felkeresel egy börgyogyaszt első körbe,ő majd mindnet elmond.
1721. fandrea1984 (válaszként erre: 1720. - Hamil)
2016. dec. 15. 09:33
Kezdeti stádiumban van
1720. Hamil
2016. dec. 15. 07:54

Szia,olvass vissza sok minden le van irva.Igazabol nem is irtad hogy egyaltalan mil

lyen stadiumba van a rosacead,ez is szamit.Ha engem kerdezel,en finaceat hasznaltam idaig,most soolantrat 1 hete kb es mar most szebb lett az arcom! :)

2016. dec. 14. 16:40

Mincer Pharma termékeket próbálta valaki? Leginkább az ára vonzó, mert kb. fele a többi hasonló terméknek. Mondjuk az összetevői annyira nem győznek meg:

gesztenye, japán ginkgo, fekete áfonya

2016. dec. 14. 16:39
Sziasztok! Most derült ki, hogy rosacea-m van, annyira nem durva a helyzet, de sajnos nem is szép az arcom. Milyen nappali krémet tudnátok ajánlani? Illetve lemosót? Köszi, Andi
1717. Fesztere (válaszként erre: 1715. - 8f8f3a827e)
2016. dec. 13. 19:57
Igen, ma már én is tudom, nem használok több AHA-t viszont 2évig amíg nem tudtam, csak ezzel lehetett kordában tartani a gyulladást. Antibiotikum tabletta+steroid krém volt a másik alternatíva, azt csak tűzoltásra hsználtam. Azt tapasztaltam, hogy ha a bőrgyógász nem lát erecskéket, nem biztos a rozacea diagnózisban. Nálam csak kiütések, göbök jelentkeztek, ezért félrekezeltek allergiára, meg pelioralis dermatitiszre, utána kaptam a Rozex gélt is, de nem hatott. A Finaceát háziorvossal írattam ki, mert ebben a fórumban pozitív visszajelzéseket olvastam róla és tényleg működött nálam is!
1716. Hamil (válaszként erre: 1714. - 8f8f3a827e)
2016. dec. 12. 14:40
Koszi szepen,hat mar megvettem..4napja hasznalom,uj göböm nem jött azota(nem tudom hogy ettol-e) Majd beszamolok rola,hogy milyen a hatása!
1715. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1700. - Fesztere)
2016. dec. 12. 11:52

A rozáceás bőrt nagyon óvatosan kell hámlsztani, erre jó az azelain sav (Skinoren, Finacea), de nem jó az AHA. Túl erős.


Kolbi

1714. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1699. - Hamil)
2016. dec. 12. 11:48

A válasz egyszerű: a Soolantra és egy atka ölő szer. Akinek a tágult erei miatt a bőr védekező képessége lecsökkent, ott az atka felszaporodik és ördögi körbe kerülve rontja az állapotot. Ha ezt az akta mennyiséget állandóan csökkentjük (fertőtlenítés, krémek, gyógyszer belsőleg) látványos a javulás, de végső gyógyulást nem érünk el. A Rozex, metronidazol ugyanígy hat, csak lényegesen olcsóbb. Tehát próbának ezt tenném első helyre.


Kolbi

1713. 8f8f3a827e (válaszként erre: 1695. - Zefex)
2016. dec. 12. 11:42

Bocsánat, nem mérgező, csak a rozácás pácienst én speciel minden illó, csípő anyagot tartalmazó ételtől tiltom. Ilyen a savanyúkáposzta, a méz, a mák, a gyömbér, a hagymafélék, a magvak, a csokoládé, a citrusfélék, a paprika minden formája, de lehetne még sorolni. A csalánt nem ismerem, de tudom, hogy csíp, ezért tiltom.


Kolbi

1712. Fesztere (válaszként erre: 1711. - Gabor86)
2016. dec. 9. 17:09

Nekem nem zsíros a bőröm. Előtte is teljesen normál, hibátlan bőröm volt, még tini koromban sem volt rajta egy pattanás se. Csak az a tipikus kék szem + brutál fehér bőr.

Egyébként zsíros bőr + rosacea esetén szerintem a kénes/ichtiolos termékek meg a fekete szappan hozhatnak javulást, nekem is jó lett volna, csak a kezdeti sikerek után abbahagytam, mert nagyon szárított. Szerintem hosszútávon csak zsíros bőrrel lehet bírni ezeket a termékeket. Van tapasztalatom, de gondolom itt nem lehet termékeket reklámozni.

1711. Gabor86 (válaszként erre: 1708. - Fesztere)
2016. dec. 9. 15:20
Köszi a választ. Én használtam egy hónapig a soolantrát, de (szerintem a benne levő alkohol miatt) csak mégjobban kipirosodott tőle... illetve nekem, ahogy mondtam alapból nagyon zsíros a bőröm, nemtudom ez nektek mennyire áll fenn..
1710. Reményhal (válaszként erre: 1709. - Fesztere)
2016. dec. 8. 22:00
Köszi! Már háromszor megnézettem, de nem találtak. Az arcomat is kétszer, mióta nincs tünetem. :) Szerencsére ott sem találtak. Szerintem jól tetted, h annak ellenére kezelted magad, h nem találtak, mert valószínű neked mégis lehetett, ha használt a kezelés. Először nekem sem találtak, mert hogy nagyon mélyen vannak. Aki először nézte csak óvatosan vett mintát. Aki másodszorra, hát azt megkönnyeztem. Láttam is őket...
1709. Fesztere (válaszként erre: 1703. - Reményhal)
2016. dec. 8. 20:47

Kedves Reményhal!

Úgy tudom, hogy akinél kimutatják a demodexet, annak a fejbőrét is érdemes kezelni. Biztos van rá valami, én még csak gyógynövényes csodasampont láttam erre a célra, de abban nem bízom.

1708. Fesztere (válaszként erre: 1705. - Gabor86)
2016. dec. 8. 20:42
Keresem a képet, egyelőre nincs meg. Nekem kezdetben nagyon hasonlított egy allergiás csalánkiütéshez. Először érdes lett az arcom, utána piros apró tűhegynyi pettyek jöttek ki teljesen szimmetrikusan. Kimaradt a szemem és az orrom, a többi részen viszont egybefüggő sötétbordó gyulladás alakult ki, ami az állkapcsom vonalában ért véget, teljesen olyan volt mint egy maszk. Utána megjelent néhány nagyobb csomó is, de "csak" nagyon piros volt, nem lett gennyes. És bármit csináltam, úgy tűnt, hogy így marad örökre.. Antibiotikum és szteroid sem javított rajta jelentősen, ami használt az az AHA savas hámlasztás és a kénes pakolások, arckrémek. Ezek javítottak, de önmagában kevés volt. Csak a Finacea és a Soolantra krémek használata alatt lett tünetmentes.
1707. Gabor86
2016. dec. 8. 19:45
Nekem egybefüggően piros a bőröm, szimetrikus, és zsíros... ja és nincsenek pattanások.. akkor ezt valszeg nem demodex okozza..
1706. Reményhal (válaszként erre: 1705. - Gabor86)
2016. dec. 8. 10:34
Bocs, de nem tudok feltenni, mert teljesen tiszta a bőröm mindenütt. :)Nekem fehér gennyes pattanások voltak és összefüggően piros volt az arcom. Csípésszerű kiütésekkel kezdődött.Nem mindenkinek a demodex-től van rozacea-ja. De ha igen, szerintem önmagában a Soolantra nem mindig elég. Néha ki kell egészíteni gyógyszerrel, előtte lekezelni, h jobban hasson a Soolantra.Ezeket viszont bőrgyógyász írja ki.
1705. Gabor86
2016. dec. 8. 08:32

Srácok! Fényképet kis arcrészletekről, természetesen úgy, hogy csak pizonyos részek látszódjanak a fertőzött területekről, tegyetek már fel légyszives... Pl. [link] csak behúzod a képet és dobja is a linket rá...

Kiváncsi vagyok, hogy milyen bőrt hoz rendbe a soolantra! Köszönöm! GBR

1704. Reményhal (válaszként erre: 1703. - Reményhal)
2016. dec. 7. 21:30
Azt elfelejtettem írni, hogy én minden nap kimostam a párnahuzatot kb fél évig 60fokon.Macerás volt, de senki nem hiszi el, hogy rozaceám van, volt...Szóval megérte.
1703. Reményhal (válaszként erre: 1702. - Fesztere)
2016. dec. 7. 21:26

Szia!

Nekem is hatásos volt a Soolantra. Azóta nincs tünetem. Én hetente kétszer bekenem este az arcom még. Nekem sajnos kimutatták a demodex-et, de jelenleg nincs:)

1702. Fesztere (válaszként erre: 1701. - Hamil)
2016. dec. 7. 20:28
A Soolantra krémet naponta 1-szer kenem este, az egész arcomra. Kb 1,5 hónapja használom, most tünetmentes vagyok, olyan mintha sosem lett volna rosaceám, de nem tudom mi következik majd, ha abbahagyom a krémet. Meglátjuk.. Lehet, hogy félre értetted a betegtájékoztatót, mert nem azt írja, hogy maximum 3 hónapig lehet használni, hanem azt, hogy ha 3 hónap után sem tapasztalható javulás, akkor abba kell hagyni. A krém egyébként könnyű és gyorsan felszívódik, de a párnámra az atkák miatt minden nap teszek egy friss pelenkát, amit magas hőfokon mosok ki. Erre nem biztos, hogy szükség van, a Soolantra krém betegtájékoztatója sem ír erről semmit, de kórházban azt mondták, hogy ha pozitív lenne a demodex teszem, akkor ezt javasolják. (Igazából negatív lett a teszt, de ez a krém mégis segít)
1701. Hamil (válaszként erre: 1700. - Fesztere)
2016. dec. 6. 22:36
Ertem es köszi a gyors választ,hat akkor mkepp kiprobalom.Az egész arcot kened vagy csak a göböket? Napi 1x este? Latom max 3-4honapog lehet csak hasznalni...akkor te mar nem is hasznalod ha igy rendbe jott a böröd? Bocs a sok kerdesert :)
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook