Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segitséget kérnék Ausztriában élőktöl GYES temában! fórum

Segitséget kérnék Ausztriában élőktöl GYES temában! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2019. jan. 24. 20:42

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni.

Párommal ez a 3. Évünk itt kint de csak szezon munkában dolgozunk.

Lehetséges, hogy megtörtént nálunk is a csoda.

Nagyon sok kérdésem van.

Nem tudjuk hogy hol induljunk el,mire figyeljünk, mit kell csinálni.

Ha valaki tudna segíteni az jó lenne előre is köszönöm.

Jelenleg most is dolgozunk párom szakács én pedig szobalány.

Köszönöm.

100. fitti19
2018. jan. 17. 20:40
Sziasztok.Remélem valaki tud nekem segíteni...16 hetes terhes vagyok egy hónapja jöttem vissza Ausztriàba mert otthon semmilyen biztosítàsom nincs így orvoshoz sem tudtam menni.Idekint megvan az egy èvem ledolgozva viszont jelenleg nem dolgozom mert elküldtek a próbaidő letelte utän 2 nappal de szerződèsem nem volt.csak a kilèpő papírokat kaptam meg.jogosult vagyok e valamilyen ellàtäsra(arbeitslosgeld) esetleg??
99. mgagi
2016. márc. 4. 17:47
Tudna valaki nekem segíteni hogy a terhesgondozás hogy működik itt Ausztriába? Mikor van az első uh, és milyen időközönként kell ellenőrzésekre menni?
2016. febr. 28. 08:48
Sziasztok!Valaki tudna segiteni Ausztriaban mennyi ido - munkaviszony kell hogy csaladi potlekot (gyes) igenyelni tudjak.Magyarorszagon elunk a parommal en kint dolgozok es szeretnenk mar babat.Koszonom szepen a valaszokat!
97. mgagi (válaszként erre: 96. - Főnix01)
2016. febr. 8. 08:20
Mi itt élünk és a gyerekek ide járnak suliba, oviba, de még nem kaptuk meg a családit. Mi előtte németből kaptuk és tavaly október óta vagyunk családi pótlék nélkül.
2016. febr. 8. 00:40

Hallottátok, hogy mit vezetnek be az osztrákok? Nem lehet családipótlék meg egyéb különbözetet megkéni, hiába dolgozik az apa itt. Csak akkor jár, ha a pici baba is itt él Ausztriában.

Szerintem ez jogos.

2016. febr. 4. 12:10

Sziasztok!

Teljesen egyetértek Ausztria01-el, mert mi is Sopronban készíttetjük a HBB Irodával az összes osztrák dolgunkat, csp, adó, gyes, magyar adót is és maximálisan meg vagyunk elégedve velük! Mind a hozzáállásuk, segítőkészségük nagyon jó. És azt is megmondják, ha valamiben nem tudnak segíteni. Egy másik soproni ügyintézőtől, akit most itt nem akarok minősíteni, hoztuk el a papírjainkat, mert 2,5 évig sem történt semmi sem. Bátran ajánlom a HBB Irodát!

94. mgagi
2016. febr. 3. 20:39
Bocsi 3 hónapja vagyok heti 10 órába
93. mgagi
2016. febr. 3. 20:35

Sziasztok!

Én heti 10 órában dolgozom két hónapja egy diákszállón, de nyáron bő egy hónapot hotelszezonban dolgoztam. Mi számít fél év munkaviszonynak?

92. főnix01 (válaszként erre: 91. - Szöszimacs)
2016. febr. 3. 15:55

Szia!

Sokat nem lehet tenni, legalábbis az én ismereteim szerint. A kollégám tapasztalataiból tudom ezeket:

a feleségének nem volt meg a hat hónapos munkaviszonya, nem kapott semennyit a kilenc hónap alatt. Ami nagyon fontos: kb két hónappal elötte, mielött megszületik a kicsi, kérjetek idöpontot a nagykövetségen, mert csak ha a babának meglesz az útlevélszáma, akkor fogsz kapni gyedet/gyest.

Esetleg meg lehetne ezen kívül próbálni, hogy a férjed próbál igényelni egy kis kiegészítést, mert egyedüli családfenntartó.

Sok sikert kívánok Nektek!

2016. febr. 1. 14:56
Sziasztok!Remélem tud valaki segíteni.A férjemmel Salzburg régióban élünk.Neki éves állása van,nekem nyáron részmunkaidős szezonmunkám volt.Júliusban teherbe estem,így télre már nem tudtam a munkahelyemre visszamenni.Az Ams "Notstanshilfe"-t állapított meg,melynek összege napi kb. 2 euró.Tehát egy fizetésből kell megoldanunk a mindennapokat,amely így albérlet mellett igen nehézkes.A kérdésem az lenne,hogy milyen segítséget tudnék esetleg igénybe venni?Próbáltam munkát is vállalni,de így terhesen senkinek nem kellek.A babának is még sok mindent be kellene szerezni,amit most nem tudom,hogyan tudunk megoldani.KÉRLEK SEGÍTSETEK,HA TUDTOK VALAMI INFORMÁCIÓT,KÉRLEK OSSZÁTOK MEG VELEM!
90. főnix01 (válaszként erre: 89. - Paca1224)
2016. jan. 19. 14:49

Sziasztok!

Engem az érdekelne, hogy ha terhesen elmegyek táppénzre, mikor kapok pénzt, ha fél év munkaviszony után megyek el, vagy az utolsó egy évben kell meglennie a fél év munkaviszonynak?

Elöre is köszönöm a választ :)

2015. júl. 17. 18:19
Sziasztok valaki tudna nekem abban segíteni hogy fél év vagy egy év folyamatos munkaviszony után fizet az osztrák állam ha teherbe esek?!köszönöm szepen előre is a segítséget es ha esetleg valaki azt is tudja hogy mennyi idő utan jár munkanélküli segély kint Ausztriában akkor azt is megköszönném
2015. máj. 13. 08:27
Sziasztok! Mi Sopronban vagyunk és végre folyamatosan kapjuk a családit! Két évig húzódott az ügyintézés, magunk próbáltuk először, de mindig belekötöttek valamibe és a végére már belefáradtunk. Össze-vissza beszélt mindenki, ismerősök, barátok segíteni akartak, de csak még rosszabb volt. Kerestem egy irodát és 5 hónap alatt megkaptuk az összes családit egyben, azóta havonta. Nagy megkönnyebbülés volt! Azóta sokaknak ajánlottam őket, az ország másik feléről jött férjem kollégájának is sikerült náluk minden és az elválr barátnőmnek is, korrektek, értenek hozzá és normális áron dolgoznak. Kiírom ide nektek, ha kell segítség: HBB Iroda Sopron, Rákóczi u. 2. T: 0699/363750
87. mgagi
2014. máj. 18. 14:47
Esetleg egy jó nőgyógyászt? Nem feltétlen magyar kell hogy legyen.
86. mgagi
2014. máj. 13. 14:39
Esetleg van vki aki Salzburgban vagy a környékén lakik és tud magyar orvost?
85. mgagi
2014. máj. 11. 07:44

Sziasztok!

Mi még Németországban lakunk de a jövő hónaptól ha minden jól megy már osztrákban leszünk, mert a férjem ott kapott munkát.

A napokban kiderült hogy kismama vagyok.

Az érdekelne elsősorban hogy Ausztriában milyen a terhesgondozás?

Mire vagyunk a gyerek születése után jogosultak?

Köszönöm előre is a válaszokat.

84. SzE68 (válaszként erre: 83. - Husi00)
2014. ápr. 1. 23:03
Megoldodott mar a problema?
83. husi00
2014. márc. 7. 19:46
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni,Férjem Ausztriába dolgozik,és a MÁK. megszüntette a gyerekek után járó családit,és gyest, mondván mivel nekem nincs munkaviszonyom,én nem vagyok jogosult,igényeljem meg kintről.Ebbe szeretnék segítséget kérni,tudna e valaki ajánlani nekem,valaki ügyvédet,ügyintézőt aki foglalkozik ilyennel!Segítségeteket köszönöm!!! Judit.
82. Winziger (válaszként erre: 81. - Mbarbi)
2014. jan. 29. 11:18

Szia mbarbi!


Én is Ausztriából kapom a gyest és most járt le...15+3 hónapra kértük! A 15 hónap letelt és már nem kapok, a férjemnek kellene el mennie arra a 3 hónapra gyesre, de nekem akkor mennem kell dolgozni mivel ő nem dolgozhat mellette...így ez a 3 hónap el úszik! Nem keresnék annyit, mint a férjem...

A lényeg hogy a férjednek kellene el mennie gyesre és neked kell el menned dolgozni! Az adóval kapcsolatban...elvileg a cégnek kell hogy legyen könyvelője és ő megcsinálja, mi nekünk saját könyvelőnk van mivel a férjem ingázik Magyarország és Ausztria között és több mindent tud vissza igényelni! Remélem hogy tudtam segíteni :)

81. mbarbi
2014. jan. 15. 20:24

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni. Ausztriában él az egész család 2 gyerekkel, de nem beszéljük jól a nyelvet. A gyes 30+6 hónapra jár nekünk. Szeretnénk, ha a férjem átvállalná a 6 hónap miatt, de nem tudjuk mi a feltétele. Munka mellett átvállalhatja-e, vagy sem? Van-e valami összeghatár a keresetben?

A másik kérdés, hogy mikor van adóbevallás Ausztriában és a cég csinálja-e, vagy nekünk kell, illetve hogyan igényelhető az adóvisszatérítés?

Nagyon köszönöm a válaszotokat

2013. júl. 26. 16:44
Sziasztok! Szeretném megkérdezni tőletek, hogy valaki tud-e valami lehetőséget arra, hogy visszamenőleg meg tudjuk kapni a gyes kompenzációt? Sajnos most tudtuk meg, hogy járt volna. 2009, 2010, 2011 évekre, 2,5 évre. Köszönöm előre is a válaszokat.
79. Tina222 (válaszként erre: 75. - Tyukanyo76)
2013. febr. 24. 21:58
Ha még aktuális:egy lakcimen levo gyerekek utan igemyelhetsz tamogatast.Ha ferjednek legalabb 6honappal a gyerek születése elôtt volt munkaviszonya a közös gyerekra jár a csp és a gyes,de ha te itthonròl kapsz akkor csak a különbözet jár!
78. Tina222 (válaszként erre: 77. - Siklosi1230)
2013. febr. 24. 21:54
Hìvjàtok fel a Finanzamtot és megmondjàk hol àll az ügu!90 napjuk van az utalàsra onnantól hogy az E401+411t a magyarok visszaküldik nekik!
2013. jan. 31. 19:24
Sziasztok!Ausztriából érkező gyes és családi miatt tenném fel kérdésem,remélem valaki tud segíteni.Párom kint dolgozik,emiatt két gyermekünk után megigényeltük kintről a családit és a gyest.Ügyintézőt fogadtunk(nem is volt olcsó),ő benyújtott minden papírt,ez rendben is van,viszont időközben kiderült,hogy a nagyobbik lány után,mivel nem jelentettük,hogy a párom kint helyezkedett el,jogtalanul vettük fel ezidáig a családit,ezért kiküldtek erről az összegről egy csekket amit már be is fizettünk.Kérdésem az lenne,hogy ezek után szerintetek mennyit kell még várni arra ,hogy utalják a pénzt?Tavaly augusztusban adtuk be először a papírokat,azóta semmi.Van valakinek hasonló tapasztalata?
2012. dec. 9. 22:47
Ja azt elfelejtettem írni, hogy két nagyobb gyerkőc 17 és 16 évesek, még tanulnak itthon, 11 és 9 osztályba. Ha ez számít valamit.
2012. dec. 9. 22:36

Sziasztok! Érdeklődnék a már kint élőktől, családi pótlék ügyben. Férjem neveli előző házasságomból született gyerekeimet (2), és még egy közös gyerekünk is van. Azt olvastam az imént egy oldalon, hogy nem igényelhet csp-ot, csak vér szerinti szülő vagy ha örökbe fogadja a gyerekeket. Ha mi kiköltözünk Ausztriába akkor nem kaphatunk csp? Olvasom még itt, hogy lehet igényelni gyest is (közös gyerkőc 6 hónapos), de ha én nem dolgozok Ausztriában, és a férjem mondjuk nem jogosult a csp-ra az én gyerekeim után, akkor mi van?

Köszi ha valaki tud valamit mondani!

2012. dec. 4. 13:31
Sziasztok szeretnék érdeklődni van valaki aki Auerbach közelében lakik fordítóra lenne szükségem persze fizetnék érte köszönöm Edina
2012. nov. 28. 16:11
Sziasztok szeretnék segítséget kérni kint élünk családommal Ausztriában és igényeltük a családi pótlékot de az Osztrákok azt mondták hogy ahhoz hogy megkapjuk ki kell jelentkeznünk magyarból mivel itt kint is állandóra vagyunk bejelentve tud nekem erről valaki mondani valamit?Mi kell ahhoz hogy megkapjuk a családit Előre is köszönöm a hozzászólásokat!
72. Adele8 (válaszként erre: 71. - Erikaa10)
2012. szept. 14. 10:59

Szia! Kaptál választ a kérdésedre?

Azaz hogy ki kell e tölteni az E401-es papírt. Én is kint élek, kint van a főlakcímem, viszont eddig otthonról kaptam a családi pótlékot és a tgyást is.

Uh nem tudom hogy vajon ugyanazokat a nyomtatványokat kell e beküldenem?!

Válaszodat előre is köszi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook