Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ráckevei kismamák fóruma fórum

Ráckevei kismamák fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
255. Kippy
2010. júl. 7. 21:48
A helyesírási hibákért tudom, pont levonás jár. :)
254. Kippy
2010. júl. 7. 21:47

Szép jó estét a korán kelőknek!


Ma olyan jól éreztem magam egy órára, hogy minden feledésbe merült. (még a lejárt mosógép is)

Magamra kötöttem a kismajmocskámat, füttyentettem egyett, és elindultunk a rétre sétálni. Nagyon élevezetes volt. A kutyák annyira boldogok voltak, hogy szinte szárnyaltak. (Jó, ők pár napja amúgy is rózsaszínben látnak mindent, mert Gréti állandóan dumál nekik, és néha megengedem a simit. Kész vannak azóta.)Kicsi édese anyának pedig, a sok nézelődésbe belealudt. Annyira boldog vagyok azóta is.


Hát, csak ezt akartam elmesélni.


Pusssz

253. Kippy
2010. júl. 7. 14:39

Ja, egyébként jó kedvem van!! :))

Csak a süki csaj bömbölteti a földszinten továbbra is a zenét (amit, nem tudom mennyire érzékel halláskárosultsága lévén). Asszem, csak megírom a levelenet az anyukájának, mert ma sem reagált rám a bejáratiajtónál.

252. Kippy (válaszként erre: 251. - Sulawesy)
2010. júl. 7. 14:28

Ó, nekem azért eltenni akár befőttet, vagy lekvárt nem lenne türelmem. Aztán lehet, hogy csak azért gondolom így, mert még nem készítettem ilyen eltevős ételeket. Nagyon időigényes pl. a lekvár? Azt el kell tenni órákra a dunyha alá, igaz? Mondjuk, egy finom eper-banán kombináció élvezetes lehet.


Jövőre, majd lehet meglesem hogy csinálod.


A nyaralás nem gáz, mert mehetnénk, de sok a szúnyog. Ill. egy nagy házban lesznek, amit én a megérkezésünk után órákig takarítanék, mert nem bírom a kosz legapróbb megjelenését sem. Főleg másét.

Aztán, ők egész nap a strandon, én meg főzhetek rájuk az tuti, ill. este ugyan az lenne, mint itthon. Én intézném Grétikét egyedül, feküdnék le vele. Ja, és olyan emberek hívott meg magával nyaralni, akik üzleti partnerei. Őket én marhára nem ismerem.

2010. júl. 6. 23:11

Sziasztok!


Andi: Reni mikortól mászott? Csak, mert Artúr forog mint a propeller meg már tesz hernyó mozdulatokat, igaz ezt még nem nevezném mászásnak, de azért már helyváltoztatás.

Hogy viselik a csajok a meleget? Mivel szórakoztatjátok magatokat napközben?


Kippy: A tészta hagyományos kézzel gyúrt "nagyi" tészta. Én szeretem a házi tésztát és a Sanyi nagymamája megtanított gyúrni (én nagymamáim sajnos már nem tudtak...) Szoktam itthon is túrós, grízes, mákos tésztát csinálni belőle. Szerintem sokkal finomabb. De én pl. a lekvárt, a szörpöt, a paradicsomlevet, lecsót is magam rakom el. A fagyasztóba is rakok el most pl. zöld babot. Szeretem ezeket csinálni :D


A bejegyzésed elolvastam. Írd ki magadból nyugodtan. Jobb, mintha benned maradna.

Sanyival is vannak esték, mikor nem tudunk nem beszélni, de kommunikálni sem!! Irritál néha a gyerekhez való hozzáállása, de Artúrért mindent!!


Balcsira miért megy nélküled?? Nem lehetett volna együtt, vagy akkor ő sem?? Ez nem túl fair, nem gondolod??


Jó éjt nektek!!

250. Kippy
2010. júl. 6. 22:08

Hello csajszik!


Gondolom, nem mondok újat ezzel, de leírom, mert legalább ti elolvassátok. Szóval, hulla vagyok. Gréti alig alszik valamit nappal. Igaz, éjszaka sem viszi túlzásba, de legalább olyankor feküdhetek mellette. A férjem alig van itthon. Amikor a közelemben tartózkodik, akkor magától sosem dob fel beszélgetéses témát. Mindig én kezdem. Legújabban „JaJa” a válasz minden kiejtett gondolatomra. Lehet kérdő, vagy felkiáltó. Pedig, régebben olyan sokat tudtunk beszélgetni. És jókat. Nem tudom mi történt az utóbbi fél évben. De, már sokszor ha hív telefonon, nincsen nagyon kedvem, és nincsis nagyon mit mondanom. Remélem, visszaáll hamarosan minden a régibe. :O(

Most is bent van Pesten a kis barátaival (ezt kedvesen értem, mert szeretem őket, és ez a gyűjtőnevük nálam) focit nézni. Jövő 7en elutazik nyaralni a balcsira, így egyedül maradunk. Egyedül? Négyen maradunk pontosabban fogalmazva. Gréti, Bufi és Toto, na meg én. Mókás lesz. Legfőbb gondom a boxi sétája lesz. Vele ki kell jutnom a rétre, ami nincsen messze, de sok a szúnyi, bármikor mész is. Szóval, Schnucki hálós lefedettséggel kell hogy kommandózzon a cabriójában. Na, de ha éppen nem alszik, akkor nem szeretne benne lenni. Mondjuk, 30fokban én sem szívesen gőzölögnék oda bent. Remélem, lesz majd egy kis hűsítő az időjárásban kárpótlásul.


Ez az irományom nem minősül nyavalygásnak, csak puszta tények közlése.

Köszönöm! :O)))


Köszönöm Andi, hogy minden idegesítő kérdésemre válaszolsz.

Reméltem, hogy a szopi eltünésével is megmarad az A kapocs, de nagyon furi lesz majd. Gréti maga a szopikirálylány, a szopi gyakorlott főistennője, a jolly joker. Jégesőben, oldalszéllel, fejen állva is tud cicizni. Lehetőség szerint minél gyakrabban, annál jobb elvre építkezve.


Sulaw, mi lesz a házi tésztából? Nekem ezen kapcsán a nagymamám jutott eszembe :O( Nagyon finom volt a gyúrt tésztája, és laktató. Nem úgy, mind a mostani zacskósok. Sajnos gyerek voltam még nagyon, és eszembe nem jutott leírni a receptet. Senki nem emlékszik már rá. Sok finomságtól fosztottam így meg magunkat. Hát, igen. A múltat nem lehet visszahozni, hogy változtassunk rajta. Pedig, jó volna. Sokkal könnyebb volna talán a lelkem.

De, lehet hogy azért vagyok ilyen érzékeny ám mindenre , mert anyuék most renoválják a mama lakását a halála óta. Elajándékozzák a régi bútorokat, és edényeket. Együtt laktunk. Egy udvarban. Nagyon szerettem, Én azóta nem léptem át a küszöböt, mert annyira fáj még mindig. És, ez most nagyon tépi a sebemet. Tudom, hogy nem ide kellene leírnom. De, kijött. Bocsánat érte.


/Emlékezz rám, amikor fúj a szél.

Emlékezz mikor minden véget ér.

Nézz rám, fogd meg a kezem,

Szorítsd meg bátran, míg lehunyom a szemem./


Jó éjt.


ps. nem akartam lehúzni a fórumot, és nem leszek öngyi ne aggódjatok. Holnap már megint jó kedvem lesz!!!!

Köszi, hogy meghallgattatok és pussz!

2010. júl. 6. 20:37

Sziasztok


Reni most 8 és fél hónapos, 19-én lesz 9 hónapos.Sajnos korán abbahagyta a cicit már 3 hónaposan mert kevés volt neki a tej és kapott mellé tápszert. Ugyhogy fokozatosan elhagyta a cicit. Elég rossz ez mikor már nem cicizik, de szerintem attól még ugyanugy megmarad az bensöséges kapcsolat. Legalábbis nálunk igen, de azért jobb lett volna ha cicizik még.


Majd jövök holnap mert Reni felébredt, megnézem mi a gond.


Jó Éjt

248. Sulawesy (válaszként erre: 244. - Andi2379)
2010. júl. 6. 18:29

Sziasztok!

Igen Artúr csak anyatejes. Na jó pár napja iszik napközben egy kis sütőtöklevet is...


Kippy: Örülök, hogy tetszik amit írok :D Megtiszteltetés, hogy olvassátok! :D


Andi: Reni most mennyi idős pontosan?


Artúr ma fél kettőtől fél ötig húzta a lóbőrt. Addig gyúrtam jó kis házi tésztát!!! Nyami, szeretem naon!!! :D

247. Kippy
2010. júl. 6. 10:58

Sulaw,


volt időm egy kicsit jobban olvasgatni a naplódat. Nagyon tetszik, ahogyan írsz. Egy kicsit úgy érzem hasonlítunk. :)

246. Kippy (válaszként erre: 243. - Sulawesy)
2010. júl. 6. 10:45

Hú, az jó. Ő is kis gombóc. Jó nehéz lehet neked is már tartani. Nekem egyre gyakrabban, és legalább marhára fáj a csuklóm. De, ez van. Hiszen lesz még a duplája is, és akkor is cipelteti majd a popót.

Grétát centire nem tudom. Súly: 7230

245. Kippy (válaszként erre: 244. - Andi2379)
2010. júl. 6. 10:38

Na, örülök neki, hogy akkor ezek szerint nektek is normális a védőnőtök.


Mennyi idős volt, amikor már nem akart cicizni? És, csak simán elfordult tőle vagy hogyan jelezte? Utána fejted még neki? Adriennél is ez történt?

És, lekileg milyen, amikor elmarad az összebújás a babával? Én úgy félek még tőle, hogy milyen érzés lesz, amikor elfordul majd. Főleg, ha korábban, mint ahogyan azt én szeretném.

Bocsi a sok kérdésért! :)


Most már kíváncsivá tettél mama ügyben.


Pussz

2010. júl. 5. 19:27

Sziasztok


Beszéltem a védönövel és azt mondta adjak neki tejpépet tápszer helyett. Sok mindent eszik Reni gyümölcs, zöldség félékböl mostmár sok mindent ehet, és szereti is.Bármit adhatok neki megeszi, kivéve a tökfözelék. Artúr súlya nagyon szép. Csak anyatejcije van? Reni két hét mulva viszem mérni, kb 9kg és 75cm. Nem evett végig tápszert volt anytejci is de azt is ö hagyta abba mint ahogy most a tápszert is. Tudja mit akar. Nekünk a humana tápszer jött be de volt a dm-es is most utólag az is jó volt. Remélem mindenre válaszoltam.Én annyira nem örülök hogy megyünk de majd ezt egyszer bövebben kifejtem nektek.


Puszi nektek

2010. júl. 5. 18:46

Sziasztok!


Nagyon mozgalmas hétvégénk volt. Már szinte csak arra vágyom, hogy ne jöjjön senki és kettesben is tudjunk lenni.

Artúr 8415 gramm és 70 cm-nem mérték. a cm-rel kicsit vitatkoznék, szerintem kicsit hosszabb...

A doki néni és a védő néni is aranyosak, de azért van bennük kivetnivaló. Sajnos én ilyen vagyok, ilyen kis kritikus.


Ti jól vagytok? Reni, hogy eszik? Kippy, Andi nálatok a babák paraméterei. (Artúrnak ezek 5 hónapos adatai)


Puszezer!

242. Kippy (válaszként erre: 240. - Sulawesy)
2010. júl. 5. 11:47

Ezt nem értem!! Nekünk csak 6hósan kell majd menni. Nekünk nincsen 5hós státusz. Ki érti ezt már.

Aranyos a dokinéni?Elégedett vagy?

241. Kippy (válaszként erre: 239. - Andi2379)
2010. júl. 5. 11:44

Hát, ez nekem még magas! :)))

Kutakodjál a neten, ha van időd. Vagy, ha jó fej a védőnéni, akkor kérdezz.


A Gréti barátnője 8 hónapos. Ő is zsokott ilyeneket csinálni, de akkor az anyukája kenyeret valamivel ad neki. Hát, nem tudom. Viszont van olyan is, amikor egész nap csak tápit nyomat.


Végig tápiztatok? Melyiket márka jött be a legjobban?

És, mit eszik már Reni?


Azért, ha lesz megoldás, akkor írd le, hogy tudjam én is. Köszi.


Már, megint mamázni készülök???? De, jó nektek!


Azért tartasz már a suli kezdéstől Andi?

2010. júl. 5. 09:59

Sziasztok!


na talán ma jut időm is Rátok... de nem most, megyünk doki nénihez. Nincs baj, csak méreckedés, státusz vizsgálat...


Szép napot!

2010. júl. 5. 07:35

Jó reggelt



Sajnos mi is itthon élveztük a meleget,nem mentünk sehová mert apa dolgozik. Hétvégén lehet megyünk megint a mamáékhoz. Reni állandóan állni akar annyira tetszik neki. Nagyon kis huncut baba. Reggel és este tápszert kapott napközben meg gyümi, zöldség, meg ilyenek. Egy pár napja nem akarja elfogadni a tejcit, se reggel, se este. Nem tudom már mivel próbálkozzam és mit adjak helyette neki.

238. Kippy
2010. júl. 4. 21:31

Hát, rendben.

Akkor, legyen inkább: Kippy fóruma, vagy Kippy szösszenetek, esetleg Kippy életjelek.

Erre még aludnom kell, hogy jó döntést hozzak.


Jó éjt!

237. Kippy
2010. júl. 4. 15:54

Ja, ma is egyedül vagyunk. Olyan, mintha hétköznap volna, annyi különbséggel, hogy a szomszédok nem dolgoznak, ha nem a strandon vannak. Mondhatom szép.

Gréti ma új hangokat ad ki magából. Megzabálom!!!

236. Kippy
2010. júl. 4. 15:51
Akkor most hűsítőt mindenkinek!!! :O)))
235. Kippy
2010. júl. 4. 10:00

Naptejet mindenkinek!!!!!!!!!!!(és jó sok vizet)


pussz

234. Kippy
2010. júl. 3. 12:06

Na, mizu csajszik?? Kitört a kánikula és a 7vége?

Fogadjunk, mindenki a Balatonon élvezkedik!!!Csak én ücsörgök itthon a hercegnővel. :(

Zoli és gyereke elmentek bográcsozni a szomi faluba, de előtte kimentek a reptérre kutyátsétáltatni. Mi nem mehettünk, mert sok a szúnyog továbbra is. Bográcsozni, meg azért nem, mert tegnap teltház volt nálunk és el kellett hárítanom a dzsuvát (meccs volt)+ valamikor délután jönnek anyuék. Ja, és le kellene cuccolni a kocsiba mindent (Isofix, babhordó, babakocsi...), ha átakarunk vergődni Fótra. Mind ezt a másodikról Grétivel. Nincsen kedvem.


Na, ennyi volt a netezésem. 25 perc alvás bőven elég egy 5 hónapos tökéletes fejlődéséhez!! Grrrrrrrrrrrrrrrrrrrr!!!

Bocs, hogy csak magamról írok.


Pusssz

2010. júl. 2. 13:53

Minden jó ha a vége jó!


Amúgy persze sziasztok!

Fülöp nálunk élvezi a Duna közelségét és szinte minden nap ott vagyunk, hogy csobbanjunk egyet! Főleg ő!

Artúr végre elaludt, de olyan nyűgös mostanában, hogy csak na. Alig tudtam kimászni mellőle az ágyból, pedig van mit tennem.


Raktam el eper meg málna szörpöt. Csudi jó lett szerintem.


Ma pedig nagy elhatározásra jutottam. Részletek a naplómban. Csak még alakul a molekula.


Na most kicsit eltűnt a nap, nem is bánom, mert olvad minden. Kicsit a virágok közt gyomláltam, de 10 perc után elment a kedvem.


Szépséges napot!!

Pusszezer!

232. Kippy (válaszként erre: 231. - Kippy)
2010. júl. 2. 13:49
Természetesen pontos jével. :O)
231. Kippy
2010. júl. 2. 09:37
Ja, és kaptatok jel formályában a szerencsénkből. :O)
230. Kippy
2010. júl. 2. 09:33

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!

Hát, így kezdtem a reggelemet, mert apás séta közben a boxerem eltűnt, mint csacsi a ködben. Egyből pánik. Mindenki elindult keresni. Hol itt látta valaki, hol ott, de egyik sem ő volt. Már minden végigfutott a fejemben...,soha többet nem jön haza. Kegyetlen érzés. És, az idő csak múlik, a kocsik meg egyre többen vannak. Semmi hír. Mi is lementünk Grétivel keresni. Talán. De, sokat nem tudtam menni, mert még is csak egy csecsemővel járom a környéket. Nem cibálhatom a karomban végig a városon. Így is sokan nem értették a látvány. Szerintem azt hitték többen, hogy zizi lettem. Reggel 7kor kint lófrál céltalanul ez a hülye.

De, nagyon rendes ismerőseink vannak. 8 autó és 5 gyalogos csapat kereste Bufit. Én elindultam egy kanyar után haza, mert nem akartam Grétit a kelleténél jobban körbe vinni. Úgy voltam vele, hogy én is megtettem a tőlem telhetőt. Erre mit ad Isten? A hátsó kapu fele mentünk, és éppen a 32. szomszédod informáltam az eseményekről, amikor előkúszott a boxerem. Habzott a pofája félelmében, és hatalmas öröm lett úrrá mind a "hármunkon". Csodás volt. Az a kis hülye meg mintha azt akarta volna mondani: "Anya, képzeld elvesztem!!!!De, most már itt vagyok. Majd nem visszakerültem a menhelyre. Naon szeretlek!" Körbe csörögtem mindenkit, hogy köszi "Lessie haza tért!".

Szóval, ma délután mindenki vendégünk egy sörre, üdítőre vagy amit akar-ra. Bpoldog vagyok.

Azt mondták, hogy 2 napja a rendőrség a rétre jár a ki kutyákkal (kb.20 an vannak), és a sok idegen szag megzavarta. Hát, nem tudom. Én nem hiszem. Szerintem csak megzizzent egy pillantra, mert biztosan meglátott valami madarat.De, már mindegy. Boldog vagyok.


Tegnap jól sikerült a nőgyógyis látogató. 2 képet csináltunk. Faarc Gréti persze alig akart egy mosolyt engedni a szájának. :) Azután elmentünk a cukiba Vácon, ahová minden ultrahang os vizsgálat után betértünk, hogy én ehessek egy csupacsoki sütikockát. Nagyon élveztem, és megható volt, hogy Grétike szintén, de most másképpen van velünk. Szuper nap volt a tegnapi. Ahogyan vesszük, minden ellenére a mai is az.


Zolinak ma átadtam a megbizatást. Délután elméletileg hozza az etetőszéket. Annyira tudok mindennek örülni, ami a kislányomé, hogy csak na.


Ma megint kegyetlen meleg lesz. Szerintem ma többször fogok fürdetni. Úgy tud szegény kis csibéről folyni víz, hogy csuda.


Ja, és a földszinten süketek laknak nálunk. van egy lányuk (14 éves), aki itthon van már 3 hete egyedül napközben. Van hallókészüléke, így valamennyire hall. A lényeg, 3 hete bömböl nála a zene. Dübörög, mint a nem tudom mi. Eddig egyszer le is mentem szólni neki, de nem nyitott ajtót. Persze, mert normál estben sem hallja meg. Pláne most. Zsong a fejem már, és unom, hogy 1 cd -t játszik oda-vissza egész nap. Pedig, megértő vagyok. Had tomboljon kamasz. De, már azért gondolkozom egy cetlis megoldáson. Legalább napi 3 óra szünet legyen. :)))


Na, lépek!

Csá csajok!

2010. júl. 1. 17:52

Sziasztok



Jaj nagyon meleg van, 29 fok van nálunk a lakásban, már nehezen birjuk. Megy szépen a külön alvás. Renivel nincs gond, Adrienn néha próbálkozik. Ti hogy birjátok a meleget?


Jók legyetek

sziasztok

228. Kippy
2010. júl. 1. 13:07

Ja, és apa tegnap elhozta a Felicitas-os babacsomagunkat. Na, de pont ma járt le benne az üveges bébiétel. Felhívtam a kiadóhelyet, aki nem nagyon mutattak érdeklődést a téma iránt. Mossák kezeiket. De, hát banyek!!!! Babáknak megy. Remélem, minden anyuka alaposan körültekint, mit is ad a kicsinek.

Ja, és lejárt B.r.e.n.d.o.n.os kupont tartalmazott. :((


Na, pá

227. Kippy
2010. júl. 1. 11:36

Hello Mindenkinek!


Jó idő van, így egész nap kint vagyunk. Meg nincs is kedvem netezni. Most is kénytelenségből kapcsoltam be, mert etetőszéket vadásztam. Találtam is. :O)


Gréti egész nap pörög, majd túlpörög, ezután nyűgi lesz és igen nehezen, de kidől. Most is ez történt. Enni nem nagyon eszik. Gondolom, a meleg végett.


Az nem baj, ha elalszik. Amúgy is neked kell ott tanulni. Sokan vagytok?


Délután megyek 28ezres szervízre! :O)))) Megyek a nődokikámhoz. Viszek fényképezőt és Grétit, majd beleültetem ez utóbbit a doki ölébe és szuper képet készítek végül a babanaplóba! :O)))))) Remélem, jó kedve lesz csibének!


A kutyáim is úgy horkolnak per pillant, hogy hihetetlen. Nekem is aludnom kellene. Á, nem tudok....Grrrrrrrrr


Pussssssz

2010. júl. 1. 08:46

Sziasztok!


Nemsokára indulunk Ringatóra. Remélem most nem alszik Artúr (múltkor majdnem végigaludta...)

Úgy tűnik ma is elég kánikula lesz.

Andi, hogy megy a külön alvás?? Nálunk Artúr 3 éjszakát egyben most velünk aludt... ma már remélem sikerül a helyére vinni :D


Szép napot!

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook