Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
14553. Anda83 (válaszként erre: 14552. - Kori54)
2013. máj. 27. 19:33
:D az enyém baromi finom, imádom (tam...)és reggel, meg edzés után tök jólesett (botmixerrel keverve tejszínesen krémes állagú:)) szóval eléggé sajnálom, hogy le kell mondani róla :S nem beszélve, hogy az edzéshez jól jönne. De hát így...
14552. kori54 (válaszként erre: 14551. - Anda83)
2013. máj. 27. 19:14
Jó, hogy én nem kezdtem el, mert pocsék volt az íze :) Ezek után nem próbálkozom. Biztosan a veseműködést befolyásolja, az meg a hajjal van kapcsolatban. A Te eseted egy jó bizonyíték erre.
14551. Anda83
2013. máj. 27. 18:24

Képzeljétek, ittam a fehérjét ugye másfél hónapig, és azért hagytam abba, mert megduplázódott a hullásom. Abbahagytam másfél hete, és azóta folyamatosan csökken a hullás mértéke, most ott tartok, ahol a fehérje előtt tartottam. Persze még mindig sok, mert napi 100 körül van, de a fehérjénél minimum a duplája volt. Furi.


Mondjuk ezt a 100ast lenne még jó lefaragni...

14550. 5c98b496b3
2013. máj. 27. 18:10

tegnap kaptam egy tippet a fodraszomtol.

nekem mondjuk szules utan jott ki.


Azt mondta, egyek elesztot,ha szeretem, mert minden vitamin benne van, ami kell. Ugyhogy most kurara fogom magam :)

14549. kori54
2013. máj. 27. 18:07
Babák! Melyikőtök ette a D vitamint nagyobb adagban? Bocsi, de összekeveredtem :)
14548. sütibaba1 (válaszként erre: 14535. - Usignolo)
2013. máj. 27. 17:31

Hát el vagyok keseredve, hogy ennyi új fórumozó tűnik fel hétről-hétre, komolyan már ez a hajhullás is népbetegség lett.. :( Én mindenképp hormon irányában indulnék a helyedben. Magánklinikákon hipp-hopp meg tudnak csinálni egy teljes hormontükröt (persze borsos áron - de állami rendelésen meg hónapokat kellene várni egy időpontra, legalábbis itt vidéken).

A ne stresszelj tényleg egy hülye tanács, nekem már óriási kopasz foltok vannak a fejemen és néha egész nap ezen jár az agyam, reggeltől elalvásig, sőt még álmomban is.. próbálok pozitív lenni de egyszerűen nem megy. És nekem már olyan régóta hullik a hajam, annyiszor végigfutottam ezeket a háziorvos-bőrgyógyász-fogászat-fül orr gégészet-nőgyógyászat-endokrinológia köröket, hogy egyszerűen nincs erőm újra belekezdeni, hónapok óta megint csomókban jön a hajam és 1 orvoshoz bírtam elvánszorogni.. De most megfogadtam, hogy ma este kiírom az összes telefonszámot, és holnap bejelentkezek mindenhova, mert NEM SZABAD FELADNI!! Kitartás, tudom hogy borzasztó megterhelő az erős hajhullás, de gondolj bele, hogy vannak akinek évek-évtizedek óta hullik a hajuk, mégis még mindig van nekik. 1 év az rövid táv, még gond nélkül helyrejöhet a hajad, nekem is visszasűrűsödött már egyszer.

Amúgy az én előző munkahelyem is stresszes volt, és én el is jöttem onnan. Ahol most dolgozom sokkal nyugisabb, persze manapság stressz az mindenhol van, de nem mindegy hogy mennyi... Ennek ellenére nem sok pozitív történt a hajammal...

14547. katababa2 (válaszként erre: 14545. - Babesz81)
2013. máj. 26. 21:21

Gratula sz írásodhoz!!! :)

Magamra ismertem...:)

Osztom a véleményed, de azért kutatok ezerrel nehogymán :) kicsesszen velem a jó sorsom...:)

Azért is én győzök!!!! :)

14546. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14542. - Cifra)
2013. máj. 26. 19:20
Ez igaz, én is azt olvastam, hogy az emberek nagy része inzulinrezisztens...
14545. babesz81 (válaszként erre: 14535. - Usignolo)
2013. máj. 26. 12:16

A stessz most biztosan közrejátszik abban, hogy ennyire hullik a hajad. Azt nem tudom, hogy konkrétan emiatt kezdődött-e el neked, de tuti rátesz egy lapáttal.

Nekem is így volt és tudom milyen nehéz. Amint felkeltem, rögtön a hajam járt az eszemben. Egész nap a hajamat b@szogattam, csak erre tudtam gondolni. Amint egyedül voltam bőgtem. Ha megláttam a tvben vagy az újságban egy embert, akkor rögtön azt néztem, hogy bezzeg ennek mennyi haja van. Én is elkezdtem nézni a parókákat, sőt még a hajbeültetést is, hgy megnyugtassam magam van megoldás a kopaszságra.

Nem tudom mi segíthetne azon, hogy kevésbé stresszelj. Az tudom nekem sokat segített, hogy vettünk egy kutyát. Vele napi szinten foglalkozni kell és tökjól kikapcsol. Szobakutya, tökjó mikor mellém fekszik és csak simogatom, minden bajom elmúlik és tudom ő feltétlenül szeret, még majd akkor is amikor már egy szál hajam se lesz :)


Az jó, ha valakivel megtudod osztani a gondolataid (ez a fórum erre szuperjó). Engem az elején mindenki lehurrogott a családban, hogy ne hülyéskedjek, nincs kevesebb hajam. Most 3 év után nagyon látszik hogy kevés a hajam. Múltkor lefenyképeztem a fejem búbját, aztán gyorsan ki is töröltem, sok helyen átlátszik már a fejbőröm (még jó hogy a fejem tetejét én konkrétan nem látom :)). Senki, szó szerint senki, még a párom se meri megemlíteni, hogy de kevés hajad van (lehet nem akarnak megbántani), de ha megemlítem, hogy de rossz, hogy csak ennyi hajam van akkor nagyon hamar megpróbálnak átlépni a problémán :)

14544. babesz81
2013. máj. 26. 11:06
Bocsi az elütésekért meg az esetleges értelmetlen mondatokért, mobilról írtam, nem tudtam átnézni :)
14543. babesz81
2013. máj. 26. 11:02

Sziasztok!

Régóta olvasgatom a fóeumot, gondolom megosztom én is a tapasztalataimat.

Kb. 3 éve észrevettem, hogy csökken a hajam mennyisége és teljesen bepánikoltam, akkoriban írtam is ide. Annyira de annyira bestresszeltem hogy a hajhullásomból extrém méretű hajhullás lett. Ha végighúztam a kezem a hajamon akkor tincsek maradtak a kezemben. Szörnyű volt, egész nap csak bőgtem, egyre rosszabb volt. Elkezdtem járni hajgyógyászhoz, megállapította hogy ez meg az a bajom, és fél év alatt konkrétan 300ezret nála hagytam de javulás nem lett. Méregtelenítettem, vitaminokat szedtem, egészségesebben éltem de semmi. És így félév után eljött nálam a belenyugvás időszsks hogy jó akkor kopasz leszek, nem érdekel. Nem foglalkoztam az egésszel és hullott ugyan utána is a hajam de jóval kisebb mértékben, valamennyit vissza is dúsult.

Elmentem kivizsgáltatni magam, semmit nem találtak. Azóta is fogy a hajam, de sajnos nálam ez úgy néz ki örökletes. Anyai ágon a férfiak szinte mind kopaszok és a nőknek is nagyon kevés haja van. Nagynéném konkrétan kopasz pedig még hajbeültetésre is ment de az is kihullott, parókát hord de a többieknek se sok haja van.

32 éves vagyok, elég rossz belegondolni hogy már most alig van hajam de azért próbálkozom, hátha valami segít majd.

Nah a sok rizsának a lényege az lenne hogy ne stresszeljetek! Tudom hogy szar, a fene se akar megkopaszodni, de ne aggódjatok rajta nagyon sokat, mert csak annál rosszabb lesz. Próbáljatok kikapcsolni és elfelejtkezni néha az egészről. Nem egyszerű de én már ott tartok hogy csak viccelődök rajta, mást úgyse tudok csinálni. Most voltam a fodrásznál, az életben nem volt még ennyire kevés hajam. Régen emiatt napokig bőgtem volna, most meg úgy állok hozzá, hogy hurrá azért még van hajam. Persze nálam is vannak mélypontok néha, de az általában 1 nap alatr elmúlik aztán félévig semmi. Csak pozitívan, mégha nehéz is :)

14542. cifra (válaszként erre: 14535. - Usignolo)
2013. máj. 26. 10:23
szia! nekem 2 éve hullik a hajam, természetesen IR, PCOS, állítólag, de már kezdem azt hinni, h nem, hiszen tényleg gyanús, h manapság mindenkinek ez a baja.. szedem a gyógyszert, tartom a dietát, heti 4-5 sport, de a hullás nem javult. ami miatt írok egyébként, az az, hogy a körmön nekem is beharántbarázdásodott. a hüvelykujjon látszik a legjobban, a kisujjon már semmi. nálad is ez van? biztos vagyok benne, h van összefüggés a hajjal, de eddig egyik orvos sem mondott érdemlegeset rá, csak hogy hát lehet, h gomba...hát nem az, az tuti.
14541. Piglet81
2013. máj. 26. 09:09
Bocs a hlyesírásért,csak a billentyűzetem bemondta az unalmast.
14540. Piglet81
2013. máj. 26. 09:09

Sziaztok!


Gondoltam megosztom veletek,hogy elmntem a bőrgyógyászhoz,amiről múltko írtam Neketek! Hát teljesen felesleges volt! Jól megijesztett. Ráadásul elsősorban már a bőröm miatt is mntem. Életem végéig hajszeszt használjak,minden nap,mert ez nem fog megállni,csak csökkenteni lehet. Meg sem nézett,alig hallgatott végig. Hogy az androgén hormonokkal van baj,mérmint nem az,hogy túlsúlyban vannak,hanem a kis "érzékelőikkel" NÉs köz nincs a stresszhez...jah,mondom én.. Nem tudja,milyen károk étek,és mennyire kvázi már depressziós volta. a nagy dúrva göbökre is az arcomon azt mondta,attól van. De hát meg sem kérdezte milyen életet élek. A nagy pattanások,csak most jöttek ki,a hajhullásom 2004 óta van. A bőrömre is olyan kapszulát írt fel,aminek annyi mellékhatása van,hogy be sem mrem szedni,szigorúan labor kell hozzá havonta. Sotret a neve. Sokminden okozhat ilyen dolgokat,én mindig a stesszel hozom összefüggésbe,mert hogy vissza is sűrűsödött a hajam,persze nem olyan mértékbn,mint annak előtte. Mondtam neki,hogy megvárnám a hormonvizsgálat eredményét,utána szedek be bármit is,ha tényleg ettől van. Kedden ott hagytam 22 ezer Ft-ot a nőgyógyászati vizsgálattal együtt,a homon még 16... amiket kiváltottam, plussz 6000. Az aLpicortot meg nem szeretném minden nap használni életem végéig...Mit gondol,betörtem az OTP-be? Mert nekem a fizetésem is gyalázatosan kevés.... Nekem a vitaminok is segítettek. aMúgy is az mber haja valamilyen szinten csökken élete végéig.De kopasz én sem szeretnék lenni.

14539. Annie1130 (válaszként erre: 14535. - Usignolo)
2013. máj. 25. 21:57
Szia! A stressz sajnos képes olyanokra, amiket leírtál. Nem vagyok orvos, de azok alapján, amiket leírtál, szerintem mikrotápanyag-hiányod van. Hallottál már a Schüssler-féle sókról?Ha nem, most nem kezdenék bele a leírásásba, mert rengeteg infó van az Interneten, de érdemes lenne tenned egy próbát a sókkal. Persze nem egyik napról a másikra hatnak, hanem szépen lassan épülnek be a szükséges sók a szervezetbe, ezzel is visszaálítva a rendet. A fejbőrre én biztos, hogy nem használnék hajszeszt. Semmilyen típusút sem!Kizárólag olajokkal, vajakkal kényeztetném. Olívaolaj, ricinusolaj, mangóvaj, shea vaj és társai... A méregtelenítésre is nagy hangsúlyt kellene fektetned. Ajánlom a Neera kúrát és a májtisztító kúrát. Mindkettőről sokat olvashatsz itt a hoxán, ha beírod a keresőbe. A kivizsgálásokat persze ne hagyd abba! Fontos, hogy kiderüljön, mi okozza mindezt. Ha nem találnak semmit, ami indkolttá tenné a tüneteidet, akkor valószínűleg tényleg a stressz az oka...Annak kezelése meg valóban nem a legegyszerűbb történet, de nem lehetetlen. A sport sokat segít benne pl. Feltétlen írj, hogy mi a helyzet a vizsgálatokkal és gyógyulj meg minél előbb!
14538. kori54
2013. máj. 25. 20:50

Szia! Nekem is eszembe jutott a fejbőrhúzódásról valami.. Próbáld ellazítani tudatosan, hogy ne legyél Te se és a fejbőrőd sem feszült.

Ezt olvastam, hgy minél jobban elmozdul a fejbőröd a koponyán annál jobb a hajtüszők tápanyagfelvétele. Az alacsony vérnyomás biztos, hogy nem tesz jót a fejbőr vérkeringésének sem.

Ez irányban is vizsgálódhatnának.

Nekem a H.clinik segített enyhíteni a hullást.

Kitartást a javulás lassan jön.

14537. Vali72 (válaszként erre: 14535. - Usignolo)
2013. máj. 25. 20:22

Szia!

A hajszeszektől ki tud száradni a fejbőr és az egész haj is. A varga alkoholos, a másikat amit használsz nem tudom. Ez a húzó érzés tipikusan a kiszáradt fejbőr tulajdonsága. Hidratálni kell, tovább szárítani nem.

A stresszre próbálj nyugtató teát inni, vagy vannak természetes gyugtató bogyók is, a homeopátiás sedatif pc is nagyon jó. Az tényleg nem működik, hogy azt mondják, ne stresszelj, attól nem fog megoldódni.

Ahogy Betssy írja a hormonokat is meg kell nézetni, mert az majdnem mindenkinél bejátszik a problémába és a fogászatot se hagyd ki.

14536. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14535. - Usignolo)
2013. máj. 25. 16:47

Hát üdv ebben a szomorú klubban.

Nőgyógyásznál voltál-e, nincsenek cisztáid? Hormonjaid milyenek?

14535. usignolo
2013. máj. 25. 13:53

Kedves Sorstársnőim!

Hetek óta olvasgatom levelezéseteket. Lelkileg nagyon támogat mindez. Új tag vagyok, most regisztráltam. Leírom én is a személyes történetemet egyrészt, mert a tapasztalat megosztása nagyon sokat segít, másrészt hátha másnak esetleg pontosan az én történetem fog erőt adni.

Tavaly ősszel indult minden, ha visszagondolok az eseményekre. A munkahelyemen egy feszítettebb időszak kezdődött – naná sok stresszel is járt, na de hol nem? Túlóra hegyek, no szabadság, rendszertelen étkezések, inkább nem étkezések, extrém étvágytalanság. Levegőn hónapokig szinte nem is voltam. Szép lassan elkezdtem fogyni. 53-54 kg vagyok normál esetben, ez 48, sajnos inkább 47 lett mostanra. Rögtön hozzáteszem, nem tűnök csontkollekciónak, nem is vagyok az. Tudjátok, nem a súly a lényeg, hanem a súlyvesztés mértéke. (a normál súlyomnál pl. derék, has tájon volt feleslegem, de nem foglalkoztam vele). A hajam elkezdett hullani, érzékelhetően. Vasat szedtem rá automatikusan, mivel mindig vashiányos voltam. A probléma nem oldódott meg, a hajhullás erős volt, de még nem éreztem extrémnek. Márciusban felső légúti megbetegedésem lett, tartós, száraz köhögéssel/ugatással. Nem voltam lázas, orvoshoz sem mentem. Sajnos. Ismét fogytam. És itt kezdődik a kálvária. Április elején észrevettem, hogy a hajam rasztásodik, csavarodik, száraz, sprőd lett, TINCSENKÉNT hullott. Amúgy is vékonyszálú, tartás nélküli hajam volt, gondolhatjátok. Orvos – vérvizsgálat, pajzsmirigy. Minden rendben, még a vasam is. Le is állított a háziorvos a Maltorerről, nincs rá szükségem szerinte. Revalid 90 db beszedése, Varga hajcseppek semmi. Az intenzív hajhullás mértéke a háziorvosomat és aztán a szakorvos bőrgyógyászt is megijesztette. Mindenhol korrekten álltak hozzám. Most a méregtelenítés miatt Aloe Vera gélt iszom, a fejemre Dermovat hajszeszt kaptam átmenetileg, Isoprisonin tablettát immunerősítőnek, és Plantur hajszeszt. Próbálkoznak. Jövő héten Helicobacter kilégzéses tesztre kell mennem, lesz egy komolyabb vizsgálatokat biztosító vérvételem, hasi UH, mellkasröntgen stb. Közben szedek Lenkei alap multivitamint plusz Cink pótlást….vannak napok, hogy az anyagcserém pörög – ha értitek – nem hasmenés. Az aloe vera géltől? Ki tudja. Félek, hogy ez az egész idegi, stressz alapon van, amit nagyon nehéz lesz kezelnem. Mert ugye egyetértetek velem a Ne stresszeljen hölgyem! felszólítás csak tovább generálja ezt az érzést. Családom nagyon aranyos, férjem mellettem áll, bár látom sokszor a szemén az ijedtséget, mikor végighúzom a kezem a hajamon és 10-15 hajszál a kezemben marad. Úgy érzem, a hajhagymáim feladták a küzdelmet. A hajam már nem hajszálakból áll, inkább piheszerűek lettek, extrémen elvékonyodtak. És nincsenek babahajak…Két hónap alatt a felére csökkent a hajmennyiségem, vagy így látszik. A hajamat korábban festettem, most kb. két és fél hónapos lenövéssel nagyon ápolatlannak tűnik. Miközben olyan a munkám, hogy a külső megjelenésre hangsúlyt kellene helyezni – elvárják, persze én magam is.... Próbálok a táplálkozásra odafigyelni, minőségi, értékes dolgokat fogyasztani, plusz komplex vitaminpótlást bevinni a szervezetembe, de nem látom, hogy egy picit is jobb lenne. Lehet, hogy nem is ezzel függ össze. Az orvosom gyomorhurutra tippel, a vizsgálatok majd kiderítik. Én nem hiszem. Semmi panaszom nincs, még csak fáradékonyabb sem vagyok. Most pár hete elkezdtem futni, jól esik, de nem merem erőltetni, mert félek nehogy tovább fogyjak. Amit fixen érzek, hogy nagyon alacsony a vérnyomásom, sokszor szédülök, nem vészesen, csak picit, és a körmeim vízszintesen hullámosak – amúgy szép erősek lettek a sok vitamintól - és nem tudom, hogy ez mit jelent, de mintha gyulladt lenne a fejbőröm. Ennek semmi külsőleges nyoma nincs, szép, tiszta a fejbőröm. Hajhagyma gyulladás? Annak vannak külső nyomai? Fejbőr feszültség? Ez sem lenne lehetetlen, na de hogyan oldjam a krónikus hajhullás miatti stresszt? Vagy csak a hajszeszek hatása? De nem olyan kellemes bizsergető érzés ez, inkább feszül a fejbőröm, mint amikor túlhúzzuk a copfot.

Elnézést tudom, hogy hosszú lett és talán nem is chat-oldalra kellett volna feltölteni, de itt sok aktív tag van, tapasztalattal, és ez a stresszfaktor kérdés úgy látom, szintén mindenkinél aktiválódott. Érdekelne, hogy milyen megoldást találtatok a feszültség oldására. Én ma elkezdtem parókákat nézni, de csak folytak a könnyeim, nem nyugodtam meg…

14534. a2bbd13f84
2013. máj. 25. 10:09
Na én úgy határoztam, hogy vágatok a hajamból kedden, még most, mielőtt rosszabbra fordulna a helyzet. Ha más nem is, de legalább optikailag javuljon a helyzet. Másrészt a rövidebb hajjal nincs annyi gond, nem kell talán annyit formázni se. Már azzal is hajat spórolok. Amire még jutottam, amit tenni tudok még a vitaminok mellett: elkezdtem balzsamot használni, hogy könnyebben ki lehessen fésülni. Persze nem úgy, hogy a mosás végén, hisz az még kétszer annyi haj lenne, hanem összekeverem a samponnal. Valamint nem meleg vízzel mosom a hajam, mert azt olvastam, hogy az kitágítja a pórusokat. És a hajam formázását sem közvetlen a mosás után csinálom (mint eddig), hanem másnap reggel. Így nem jön ki annyi. Persze előbbivel jóval dúsabb hatást lehetett elérni, de az ember örüljön ugyebár, ha van mit formáznia...
14533. katababa2
2013. máj. 24. 20:10

És eljött az étkezési zselatin ideje.....

Fogyasztotta már valaki? Ha igen, milyen adagban, miben? Használt?????? :)

Köszöntem :)

14532. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14531. - Kori54)
2013. máj. 23. 20:57

Enyhe tél. :D

Hát amúgy ezt nem értem én, hogy jó, voltak már melegek, de nem tartósan, meg nem 50 fok, és mégis nekilátott már most hullni. :( És hát borítékolom, hogy a hűvösebb időjárás se fog rajta segíteni.

14531. kori54 (válaszként erre: 14530. - A2bbd13f84)
2013. máj. 23. 17:55
Én folyamatosan eszem a mandulát, én semmit nem vettem észre. Remélem nem attól hullik a hajam jobban. Az izzadás biztos bűnösebb ebben. Mostanában lehet majd futni ebben az enyhe télben izzadás nélkül.
14530. a2bbd13f84 (válaszként erre: 14528. - Anda83)
2013. máj. 23. 16:52
Lehet. Én pl. pár éve nyáron elég sok kesudiót ettem. Valószínű allergiás lettem rá, mert hullott is a hajam, de emellett minden reggelre csalánkiütések lettek rajtam. Sztem erre kell legyen más jel is. Egyébként mostanában elég sok mogyorót, mandulát behúztam. Na, ezekkel most leálltam... Végül is ugyanaz a család, gondolom.
14529. Anda83 (válaszként erre: 14525. - Sütibaba1)
2013. máj. 23. 14:16

én is pont írtam, hogy másfél hónapja kezdtem inni fehérjét, és most jobban hullik. (jóval jobban)

lehet, hogy tényleg a vesét terheli, vagy csak savasít, és az is elég, vagy csak szimplán felhozza az addig rejtett laktózallergiát, ami ilyen tömény bevitelnél erősebb reakciókat vált ki.

úgyhogy én 5 napja kerülök minden laktózféleséget, hátha....

14528. Anda83 (válaszként erre: 14526. - A2bbd13f84)
2013. máj. 23. 14:14

A táplálkozás okozta hulláshoz azért hozzátartozhat, hogy bármikor kialakulhat bármi intolerancia, allergia. Felnőttként is, 20, 30, 40,50 évesen is. És nem biztos, hogy nem pont hajhullást fog okozni. Ehetsz te tök egészségesen, plusz vitaminokat nyomatva, ha éppen egyszer csak kialakul pl. egy gluténallergia, laktózallergia, amire akár évekig nem jössz rá, mert már minden létező hülyeséget megnéztek, csak pont ezt nem :(


Amúgy a futás szerintem nem sok vizet zavarhat a hullásban, én inkább ellenkezőleg gondolnám, kiviszi a méreganyagokat (persze ha tele vagy, és van minek ürülnie, akkor jöhet hajjal együtt:S), pezsdíti a vérkeringést, oxigént szállít, szerintem ettől nem kéne jobban hullania.


De hát annyi mindentől nem kéne, és mégis...

14527. feketepanna (válaszként erre: 14526. - A2bbd13f84)
2013. máj. 23. 09:41
Én amikor kijárok futni het 3-4szer akkor sokkal kevesebb hullik, ha meg ellustullok akkor 2szer annyi...:(tehát nem szabad tespednem:Dilletve ha elmegyünk wellness hétvégére meg ilyenek és szaunázok akkor attól még inkább csökken...nem tudom rám miért van ennyire jó hatással az izzadás...
14526. a2bbd13f84
2013. máj. 22. 21:44

Annyi mindenről írtok, már fene se tudja, mi a jó/nem jó.

Én a táplálkozás okozta hajhullásban nem igazán hiszek. IR-esek persze figyeljenek oda, kerüljék a cukrot, stb., de egy diéta, ha közben sok gyümölcsöt, zöldséget eszel, sztem nem lehet gond. Én is inkább a fehérje italra tippelek.

A futás akkor szerintetek sem a legjobb a hajhullásnak. Sajnálom, mert már nagyon belejöttem. :(

14525. sütibaba1
2013. máj. 22. 21:01

Na szóval a szárazsampon lehet, hogy tényleg csak ront a dolgon, meg tényleg eltömítheti a pórusokat, de szerintem érdemes adni neki 1 esélyt, ha az ember lemossa, úgyis megtisztul a fejbőr tőle...


A hajpótlással/dúsítással az a baj, hogy szerintem a hulló hajat nagyon megterheli, és esetleg kitép olyan szálat is, ami amúgy nem jönne ki. De persze meg kell kérdezni a szakembert. Nekem két oldalt és végig alul a tarkómnál ritkul, tehát a legszarabb területeken (mondjuk mindenkinek az a legszarabb, ami neki van..). Ha a fejem tetejéről hullana, vehetnék pepit, de így ki van zárva, mert a fejem tetején annyi a haj, mint égen a csillag, és új hajak is vannak, kétoldalt meg kevés van és egyáltalán nem akar visszadúsulni. Szóval ha nekem parókám lesz, akkor rendes, és le kell majd vágni teljesen rövidre a hajam.


Betsssy a fehérjeporral vigyázz, nekem tavaly életem legdrasztikusabb hajhullása egy olyan 3 hónapos diéta után volt, ami egyáltalán nem volt durva (1400 kcal körül ettem és rengeteg olajos magvat, zöldséget, gyümölcsöt), DE mindennap ittam fehérjeport, ráadásul a D betűs sportáruházban kaphatót, ami gondolom nem a minőség csúcsa.. Fogalmam sincs mi az összefüggés a fehérje és a hajhullás között, lehet a sok fehérje megterheli a vesét, ami ugye a kínai gyógyászat szerint a fejbőr területéért is felelős. Amúgy én se iszom tejet, házi kókusztejet szoktam gyártani, de tejtermékeket - joghutot, kefirt, sajtokat - eszem. Az intenzív mozgás meg mindenki másképp hat, mikor sokat futottam nekem is jobban hullot, szerintem részben az izzadás is közrejátszhat. Amúgy anno azt olvastam valahol, hogy a túl magas pulzusszámmal végzett edzés valamiért nem jó a hajhagymáknak sem... Tehát ha futni mész ne sprintelj, hanem szép lassan kocogj, azzal tuti nem ártasz semmit.


Amúgy most, hogy ennyien írjátok, hogy IR meg PCOS van diagnosztizálva nálatok, én is el fogok menni júniusban vizsgálatra. Bár a petefészkem 1 hónapja nézték ultrahangon, semmi baja nem volt, mondjuk akkor még Diane-t szedtem ami gondolom visszafogja a cisztákat..

14524. sütibaba1
2013. máj. 22. 20:51

Sziasztok! Jó sokat írtatok pár nap alatt. Nem tudom, mondok-e valakinek bármi újat ezzel, de ha már egy embernek segít, akkor megérte...

Berka honlapján már tavaly olvastam a gyógynövényes áztatásról/lemosásról. Nagy lelkesen be is rendeltem az összes növényt (csalán, levendula, kamilla, körömvirág meg asszem még vmi), és elkezdtem csinálni, de belustultam (meg nem is hatott különösebben).

Ellenben ugyanott van leírva a dióleveles áztatás/lemosás, amit szintén berendeltem, de már utána vettem észre, hogy a diólevelet a barnáknak ajánlják, mert kicsit be tudja fogni a hajat. Régen még ezzel "festették" a hajukat a nők, igaz akkor 1 napot áztatták a leveleket, nem 5 percig.. :)Lényeg a lényeg, hogy mivel ha megkopaszodom tökmind1 milyen színű haj hullik ki a fejemről, meg úgyis hónapokkal ezelőtt elkezdtem lenöveszteni a szőkítést, adtam neki 1 esélyt. És azt kell hogy mondjam, hogy működik.

Elvileg a dió fertőtlenítő, összehúzó hatású. Arra gondoltam, hogy lehet hogy tényleg van abban igazság, amit írt valaki itt nem rég, hogy nyáron a hirelen melegtől kitágulnak a fejbőr pórusai és könnyebben kijön a hajszál.. és talán ezért hat ez a kis gyógynövényke.

Amúgy neten mindenhol azt írjk, hogy a diólevelet csak forrásban levő vízzel le kell önteni, és rövid ideig, kb. fél percig áztatni, majd leszűrni kell. Ellenben a zacsin az volt, hogy főzetet kell belőle csinálni, nem forrázatot; azaz forralni kell a diólevelet a vízzel együtt 4-5 percig, majd utána leszűrni. Azt tapasztaltam, hogy minél inkább a zacsira való leírást tartom be, azaz minél jobban kiáztatom a hatóanyagot, annál inkább kevésbé hullik utána a hajam. Amúgy mosásnál, fésülködésnél ugyanannyi hullik, mint a dióleveles mosás nélkül, ellenben hajmosás utáni napon kb. semennyi, és a 2. nap is csak pár szál.

Tudom, hogy most ezzel nem találtam fel a spanyolviaszt, de talán érdemes neki egy esélyt adni (a másik gyógynövényes lemosást is kipróbálhatjátok, hátha vkinek az jön be..).. Pláne, hogy én most Diane abbahagyása után vagyok, és ugyan még csak 1 hónapja nem szedem és a hajhagyjmáknak ugye kell 2-3 hónap mire érzékelik a dolgokat... de annnnyira remélem, hogy nem és nem és nem, és most megúszom, komolyan már bebeszéltem magamnak - és amúgy is mikor 5 éve abbahagytam a Diane-t, már azt hiszem az elején is hullott, most meg nem.

Amúgy lehet töltök fel képet a megkopaszodott területről a profilomba, legalább mindenki, akinél ennél jobb a helyzet, megkönnyebbül, hogy na mennyivel jobb a haja, és kap egy pozitív löketet. Akinek meg ugyanilyen vagy rosszabb a haja (vagyis a nem haja:D), az meg megkönnyebbül, hogy NINCS EGYEDÜL!:) Bocsi hogy megint regényt írtam, amúgy szerintem mindjárt reagálok még a ti hozzászólásaitokra..

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook