Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
14613. babesz81 (válaszként erre: 14608. - Eva7171)
2013. jún. 17. 21:00

Tényleg? Ha ilyen egyszerű lenne akkor már egyikőnknek se hullana a haja.

Igaz nekem az egyik ilyen okos megállapította mitől hullik a hajam... Túl önzetlen vagyok, senkinek sem tudok nemet mondani és az akkora feszültségeket, stresszt okoz, hogy amiatt hullik a hajam. Nah mondom köszi.. aztán persze kiírt egy 60ezres kúrát is a hajamra, mert zsíros korpám van.. többet nem mentem hozzá.

14612. babesz81
2013. jún. 17. 20:04

Próbálta már valamelyikőtök a Varga hajcseppet?

Megrendeltem egy két hónapos kúrát (most tényleg lelkiismeretesen csinálom, reggel-este kenem), és most így a 3. hétre tényleg olyan mintha drasztikusan csökkent volna a hajhullásom, ami azért meglepő, mert ebben a nagy melegben szokott a legjobban menekülni a fejbőrömből a sok haj :) Az nagyon idegesít, hogy 1 nap után zsíros tőle a hajam, de elfogadom, ha ez az ára, hogy ne hulljon. Vajon arra jó, hogy visszadúsuljon a hajam? Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

14611. Anda83
2013. jún. 16. 21:23

Nekem az orvos-természetgyógyász először elállította a hajhullásomat, majd fokozatosan szépen újraindult. Ismét mentem hozzá, megint csökkent, de mivel az előírt diétát+vitaminokat nem tartottam, így , emiatt vagy sem, nem is állt el, és megint jobban hullik. Plusz közölte, szedjek jódot, majd most kiderült, hogy autoimmun pajszmirigy-alulműködésem van, aminek baromira nem tesz jót a jód.

Most abban bízom, hogy tényleg ettől hullik, de a fenébe is, szkeptikus vagyok, nincsenek olyan értékeim, amik indokolnák, csak minimális eltérések. Bár az energiám sokat javult, pedig csak másfél hete szedem a bogyót, de pár napja érezhetően kevésbé fáradok. Jó lenne, ha a hajamra is hatna....


Sütibaba, a pajzsmirigynek mindenképp nézz utána, nekem ha másra nem is, de a fáradtságra tényleg hatott a gyógyszer. (de hajra még amúgy sem hathatna, remélem, jobban nem fog hullani tőle :S) de nem fog!)

14610. eva7171 (válaszként erre: 14609. - Katababa2)
2013. jún. 16. 18:14

Valószínű nem mindegy milyen természetgyógyásznál voltál,biorezonancia nélkül egyik se tudja 100%-an az összes okot.

Megtapasztaltam ezt én egy életre,és nem cserélem le.20 évig keresgéltem a sötétben,de kitaláltam.

Sajna van sok természetgyógyász aki miatt általánosítanak.Csak olyanhoz érdemes menni amelyik rendelkezik a fent említett készülékkel(persze csak szerintem)

14609. katababa2 (válaszként erre: 14604. - Kori54)
2013. jún. 16. 17:31

Meg a természetgyógyászok, meg a kineziológusok, meg az akupunktúra, meg az akupresszúra, meg a vitaminok, meg a hajszeszek-kencék-samponok..., dokik(bőrgyógy.,endodoki,belgyógy.,immunológus, STB.), meg a vizsgálatok(CT,röntgen,panoráma is, vérvételek STB.)a többi nem jut eszembe....:)

Nos, ezzel nem voltam hátrább, de előrébb SEM.....

Ja, voltam jósnőnél is....:))

A remény hal meg utoljára....,de azt hiszem ezt már "elsütöttem" egyszer....:)

14608. eva7171
2013. jún. 16. 12:16

Nem olvastam itt szinte semmit ,igaz csak éppen benéztem.

De ha olyan természetgyógyászhoz mennétek aki biorezonanciával vizsgál,megtudnátok mitől hullik a hajatok.

14607. sütibaba1 (válaszként erre: 14605. - Kori54)
2013. jún. 16. 11:47

Köszi Kori! A Diane-t 2 hónapja abbahagytam, mert mi értelme szedni, ha mellette is hullott a hajam. Igaz, mióta abbahagytam, felerősödött a hullás, mert gondolom most még hormonálisan is káosz van a testemben, és ez rásegít. Most egy alacsonyabb hormontartalmú fogamzásgátlót szedek, de csak azért mert több orvos is aki megkérdeztem, egyöntetűen azt mondta hogy KELL a levezetés a Diane után, mert így kevésbé viseli meg a szervezetet... De elvileg pár hónap és ezt is abbahagyhatom.

A vaamat többször is nézték, vicces mert mindig a felső érték közelében, vagy még fölötte volt. Szerintem ez se normális, de persze egyik orvos se mondott rá semmit...

14606. bianna
2013. jún. 16. 10:59
Hajgyógyász
14605. kori54 (válaszként erre: 14603. - Sütibaba1)
2013. jún. 16. 10:24

Még mindig szeded a Diane-t?remélem nem!Ha igen válts valami gyengédebre. Érdekes, hogy nálunk az idén volt hír, hogy a franciáknál betiltották, pedig az már 2005-ben volt. A vashiány is pont ilyen tüneteket okozhat, okvetlen nézesd meg és az egyéb vassal összefüggő értékeket is. Ferritin, transferrin stb...

Fel a fejjel, még ha kevés is rajta a haj :)

14604. kori54 (válaszként erre: 14601. - Katababa2)
2013. jún. 15. 18:56
Igaz-igaz! Úgy mint az fránya D vitamin is milyen sokatigérő volt, és tessék! :)
14603. sütibaba1
2013. jún. 15. 18:54

Hát igen, én is elég szkeptikus vagyok a kineziológust tekintve... Mindenesetre ártani tuti nem fog (reméljük:D)

3 nap alatt 300 hajszál körül vagyok szerintem, de hát már tényleg alig van hajam:( Szóval nagyon nem ennyinek kéne lennie.. És életemben most először a babahajak sem nőnek, már április óta kb. kopasz vagyok két oldalt a fülem körül.

Kori: 2008-2009ben mindent kivizsgáltak már nálam, akkor egyedül a tesztoszteron volt kicsit emelkedett, és arra kaptam a Diane-t, de hát hiába mert tavaly óta ömlik a hajam, szóval ez most nem hormonális. Az anyósom kérte el az összes leletemet, és ő szúrta ki, hogy 1,5 éve 3,9 körül volt a TSH-m, és mint itt is írtátok egy fiatal szülőképes korú nőnek egyáltalán nem ennyinek kéne lennie. Szóval most erre a pajzsmirigy alulműködésre gyanakszom, mert amúgy az utóbbi években extrém módon fázós lettem, és fáradékony is, és elvileg ezek is a tünetei lehetnek. De már tényleg a t***öm kivan az egésszel, próbálok pozitív maradni, de akárhányszor tükörbe nézek kb elsírnám magam legszívesebben, úgy meg van már ritkulva a hajam...

14602. Vali72 (válaszként erre: 14599. - Sütibaba1)
2013. jún. 15. 16:51
Nem akarom elvenni a kedved, de a természetgyógyász- kinezes, majd ad egy méregtelenítő diétát, meg teákat, meg kapszulákat, nem tud vele mást csinálni, megmondani, hogy mitől van nem fogja, mert hát honnan tudná egy beszélgetés után. Mint kinezes meg majd azt mondja, hogy magzat korodban, vagy egész kisgyerek, vagy ami még vadabb, hogy előző életedben történt veled valami és attól van a hajhullás, és majd Ő kioldja a blokkot és nem fog a hajad hullani. Nekem már sok ismerősöm meg én is jártam kinezesél, soha senkinek a problémáját nem oldották meg sajnos. Kivételek biztos vannak, de ráadásul ez a sok ember körülöttem legalább 8 kinezesnél járt. De hátha Te kifogod, aki tényleg tud segíteni!
14601. katababa2 (válaszként erre: 14597. - Sütibaba1)
2013. jún. 15. 16:42
Aha, hát persze, hogy elállt csak szerintem nem a hajhullása, hanem a sok küzdelem után a szava....:) Én is ide-ide "lapozok" hátha mond valaki valami okosat igaz kori???? :)
14600. kori54 (válaszként erre: 14599. - Sütibaba1)
2013. jún. 15. 15:00

Hát ez egy kicsit soknak tűnik, de én is így számolok már mosáskor. Biztos, hogy minél több nap telik el annál több haj jön ki. De ha ezt összeadod, még mindig 300 alatt vagy 3 naponta, nem? Azt mondják napi 100 még normális, de szerintem aki ennyire emelte a tétet az a nem normális. Régen 60 szálat mondtak, az ma már ideális lenne. Ez már szinte népbetegség és szerintem a környezetszennyezés is belejátszik.

Az élelmiszerek vitamintartalma lecsökkent, miközben a vegyszeres "ápolás" is megtette a hatását. Még eddig nem vizsgáltak semmit nálad a hullás miatt?

14599. sütibaba1 (válaszként erre: 14598. - Kori54)
2013. jún. 15. 14:18

Szerintem már az is jó jel, hogy a nyári meleg ellenére csökkent kicsit:)

Én teljesen padlón vagyok, már csak 3 naponta mosom a hajam, habár így sokkal több jön ki mintha 2 naponta mosnám, de nincs lelkierőm ehhez minden másnap. Ma csak a hajmosás utáni fésülködéskor 100 szál jött ki, meg kb. a szűrőben is ennyi maradt. Ja és akkor még reggel is fésülködtem, az kb 30 szál volt, és még nincs vége a napnak.. Bejelentkeztem egy természetgyógyász-kineziológus nőhöz, majd meglátjuk tud-e vmit. Jövő héten meg vérvétel.

14598. kori54 (válaszként erre: 14597. - Sütibaba1)
2013. jún. 15. 12:18
Kicsikét csökkent, de sosem leszek már nyugodt ezen a téren :)vagy inkább :(
14597. sütibaba1
2013. jún. 15. 09:41
Remélem mindenkinek elállt a hajhullása, azért van ilyen nagy csend:)
14596. sütibaba1
2013. jún. 6. 21:25

Köszi lányok az információt a pajzsmiriggyel kapcsolatban, valószínűleg sikerül 2 héten belül eljutnom egy részletes pajzsmirigy laborra, és akkor azzal egyidejűleg megcsinálják majd a terheléses inzulint. Nem tudom, hogy mit gondoljak erről az egészről: egyrészről szeretnék egészséges lenni... másrészről ha kiderülne, hogy mi okozza a hajhullásom, akkor el lehetne kezdeni kezelni és felcsillanna a remény a javulásra.


Kismamáknak sok boldogságot és egészséget!!:)


Ez a "Drakula kezelés" érdekesen hangzik, én akár még az ára ellenére is kipróbálnám, csak épp ez is egy újkeletű dolog, ki tudja milyen hatásai vannak hosszútávon.. ráadásul a gondolattól, hogy az érzékeny, kopasz fejbőrömet 300szor szúrják meg tűvel, kiráz a hideg:D

14595. Boccci (válaszként erre: 14594. - Katababa2)
2013. jún. 6. 21:01
Igazából azt írják, hogy 24-30 hónapig tart a hatása. De én már ennek is nagyon tudnék örülni, ha valóban hatásos lenne. Addig lehet gyűjteni a következőre :-) Aztán ki tudja addigra mit találnak még ki.
14594. katababa2 (válaszként erre: 14593. - Boccci)
2013. jún. 6. 20:35

Ez jó lenne, ha.....a haj nem hullana ki...

Nem biztos, hogy kihullik....Ennyi pénzért akár ott is maradhatna, mármint a fejen :)Próbálta már valaki a kezelést???? Bár nem gondolnám.... :)

14593. Boccci
2013. jún. 6. 13:14

Sziasztok!


Hónapok óta nem jártam itt a fórumon, majd visszaolvasok ha lesz egy kis időm.


Nézzétek csak mit találtam! Egy új eljárás, Mo-on is végzik. Érdekesen hangzik. Mit gondoltok?


[link]

14592. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14588. - Anda83)
2013. jún. 5. 07:27
Köszi!!)) Igen,nézték folyamatosan. Terhesség alatt meg ugye még fontosabb volt, hogy a kisbabának ne legyen baja. Szerencsére végig olyan 1,7-1,8 volt, sőt 0.7-el estem teherbe. Mondjuk amiatt nagyon szomorú vagyok, hogy a kisbabámtól is elvileg kell vért venni, bár azt is úgy tudom, hogy ha nálam minden rendben volt terhesség alatt, akkor nem kell. Persze jó tudni, hogy minden rendben nála is, de azért nem csecsemő korban akarnám kínoztatni szegényt... :SSS Ja, persze tudom, hogy nem gyógyszer, csak nálam a tudatalattiban ami tabletta alakú=gyógyszer.)))
14591. kori54 (válaszként erre: 14590. - Anda83)
2013. jún. 4. 20:29
Bocs, ha félreérthető voltam. Két lebenye van.
14590. Anda83 (válaszként erre: 14589. - Kori54)
2013. jún. 4. 19:28
pajzsmirigyből nem csak egy darabunk van???:) nem nyirokmirigyről van szó?
14589. kori54 (válaszként erre: 14588. - Anda83)
2013. jún. 4. 19:07
Unokaöcsémnek az egyik oldali pajzsmirigye egyáltalán nem működik. Időnként beduzzad neki, de kopp-kopp-kopp nem kopaszodik :)
14588. Anda83 (válaszként erre: 14579. - Rosszcsontka81)
2013. jún. 4. 18:43

Gratulálok a kiscsajhoz!!


Jó lenne, ha visszadúsulna. Elvileg jódosat (korlátozott mennyiségben) ehetsz, én úgy tudom, pont az autoimmun nem ehet jódot. A 10-es TSH elég magas, néztétek azóta? A gyógyszert alulműködés esetén tényleg életünk végéig kell szedni, de ez tulajdonképpen nem is gyógyszer, hanem az általunk meg nem termelt hormont juttatod be kívülről. És amiatt van a kontroll, hogy ha még kevesebbet termelsz (autoimmunnál pl. totál el fog halni a pajzsmirigy) hozzáigazítsák.


Legalábbis én így vettem ki, de nem vagyok egy nagy szaki azért:)))

14587. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14583. - Vali72)
2013. jún. 4. 15:28
Köszönöm szépen! Kislány Ő is.))
14586. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14582. - A2bbd13f84)
2013. jún. 4. 15:28
Köszi Betsssy, aranyos vagy.) A hajam még szép, de Petránál is 6 hetesen kezdődött a rémálom... :SSSS
14585. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14581. - Kori54)
2013. jún. 4. 15:26
Szia! Köszi szépen.)) Attól tartok a hullásmentesség még max. 2 hétig tart... :O
14584. Vali72 (válaszként erre: 14577. - Sütibaba1)
2013. jún. 4. 14:32
Az a TSH sok, nekem már 2,5-re gyógyszert akartak adni. El kéne menned valami normális dokihoz ezzel. Lehet, hogy ezért hullik a hajad.
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook