Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
14703. Anda83 (válaszként erre: 14698. - Sütibaba1)
2013. júl. 10. 18:11
nekem is gyanús a tabiszüneti hajhullás, lehet, hogy a gyógyszer mellékhatása simán, nem? nem próbáltad abbahagyni? vagy még hormonokat zavarhatja, de simán lehet egy mellékhatás is csak. én biztos kipróbálnám abbahagyni a gyógyszert.
14702. Anda83 (válaszként erre: 14700. - Kori54)
2013. júl. 10. 18:09
a centrumlabban van most egy jó akció, minden női hormon plusz d vitamin, és teljes vas (kapacitás, ferrin, vas, meg ami van) plusz teljes vérkép, tsh, meg mások is, és összesen 12,000 ft. Babaváró csomag a neve, én is ezt csináltattam meg (plusz nézettem a férfi hormonokat) ez az ár elég jó most így ennyiért. nem tudom, meddig tart....
14701. myself (válaszként erre: 14698. - Sütibaba1)
2013. júl. 10. 17:53

Sziasztok!

Hátha valakinek tudok segíteni. Nekem nem hormonális, hanem ilyen kis sima nyári hajhullásom volt, már tavaly is és idén nyár elején. Fokozott zsírosodás és korpásodás, ennek köszönhetően zsíroskorpa is jelentkezett a nyár beköszöntével és pár héttel utána hajhullás. Tavaly nagy nehez jött csak rendbe, őszre, amikor hűvösebb lett. De ami nekem idén teljesen rendbe tette, az a korpásodás elleni samponok mellett a Zink+Histidin+Cystein tabletta. Konkrétan 2 hét alatt olyan szinten lecsökkent a hajhullásom tőle, hogy az számomra csodaszámba megy. Már hajmosásnál sem hullik, max. 10-20 szál mindennel együtt, rossz időszakban simán odaveszett 120-150 is. Kevésbé zsírosodik a fejem az arcbőrömmel együtt, valamint az arcomon látom, hogy egészségesebb, feszesebb a bőr. Gondolom a fejemen is:)


Sütibaba, a fogamzásgátló még nem jött szóba, hogy neked amiatt hullik? Ez a 7 napos szünet nem gyanús?

14700. kori54 (válaszként erre: 14698. - Sütibaba1)
2013. júl. 10. 17:02
Szia! Magánlaborba nem kell beutaló. Oda mész ahova akarsz és azt kérsz amit akarsz. A recepciós még segít is, hogy mire mit nézessél. Igaz nem lesz olcsó, de ha a doki ilyen hülye, akkor magad megnyugtatására csináltasd meg. Én is így tettem. Vasat és vele összefüggő öszes értéket (vaskapacitás, ferritin, transferrin )is nézesd meg, mert az is okozhat fáradékonyságot és hajhullást. Bocs, ha ezeken, már túlvagy :)
14699. sütibaba1 (válaszként erre: 14698. - Sütibaba1)
2013. júl. 10. 16:50
Elrontottam, a terheléses inzulinom a 120. percben: 36,4 mIU/L. véletlenül a 60 perceset másoltam ki:)
14698. sütibaba1 (válaszként erre: 14693. - Boccci)
2013. júl. 10. 16:49

a Boncz Ágota.. de ez még mind hagyján, mert konkrétan hazugságokat írt rá a papíromra. Pl elmondtam, hogy nagyon fáradékony vagyok, meg rákérdezett hogy izzadékony vagyok-e, én meg mondtam hogy igen. erre a papíron ez szerepel: fáradékonyság és izzadékonyság nem jellemző... plusz az egész problémám forrása ugye a hajhullás, ez a fő tünetem, és ez a 2 oldalas lapon fél mondat erejéig szerepel a status: bőrnél így zárójelesen.

ja és annyira felidegesítettem magam azon, hogy nem hajlandó elküldeni a háziorvosom által javasolt pajzsmirigyes vizsgálatukra A SAJÁT LABORUKBAN - ami piaci ár, tehát rajta van a haszon - hogy elfelejtettem megkérdezni, hogy nem baj-e hogy a fogamzásgátlóm 7 napos szünetében megyek a vérvételre, ugyanis ilyenkor nem nagyon hullik a hajam, csak abban a 3 hétben amíg szedem a bogyót. szóval most született egy viszonylag normális TSH érték amit majd tuti senki nem akar kezelni, meg tovább vizsgálódni hogy mégis miért kopaszodom.. amúgy itt vannak az értékeim:


GLÜKÓZ

Éhgyomri: 4,9 mmol/L

Terhelés 60': 4,6 mmol/L

Terhelés 120': 5,3 mmol/L


INZULIN

Éhgyomri: 8,9 mIU/L

Terhelés 60': 20,2 mIU/L

Terhelés 120': 20,2 mIU/L


TSH: 2,88 (Ref: 0,400 - 4,000)


Most legközelebb egy Koppány Viktória nevű nőhöz megyek a budai endokrinközpontban. Hátha ő tud mondani vmi okosat és tényleg kiír egy teljes pajzsmirigy panel vizsgálatra, mert a tsh-val kitörölhetem a fenekem, ha pl. autoimmun betegségem van.. én valami nagyobb volumenű dologra gondolnék a hajhullásom és a fáradékonyságom mértékéből, mint egy IR.

A Bonczot meg senkinek nem ajánlom a mesmentisből, amúgy ha 10 percet voltam benn már sokat mondok..

14697. kori54 (válaszként erre: 14694. - Felhasználóibecenév)
2013. júl. 10. 11:19
Ezekkel az értékekkel ne is menj orvoshoz, legalábbis pajzsmirigyeshez ne.
14696. Anda83 (válaszként erre: 14694. - Felhasználóibecenév)
2013. júl. 10. 09:32
Az fT4 értéknek a referencia felső harmadában kellene lennie (amúgy az fT3-nak is, de az nagyjából jó) A TSH teljesen jó.
14695. Boccci (válaszként erre: 14694. - Felhasználóibecenév)
2013. júl. 10. 00:05
Szerintem jók, igen.
14694. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14690. - Anda83)
2013. júl. 9. 23:22

én elkérhetném a doki elérhetőségeit? mondjuk nem feltételezem, hogy pm-gondom van, de fene tudja.

ezek jó értékek, nem?



TSH 1,309 mIU/L 0,400 - 4,500 Valid

FT4 14,33 pmol/L 11,50 - 22,70 Valid

FT3 5,07 pmol/L 3,50 - 6,50 Valid

14693. Boccci (válaszként erre: 14691. - Sütibaba1)
2013. júl. 9. 21:45
Sütibaba nemár, a Mensmentisben mondták neked, hogy jó a 3,83-as tsh? :-O Most ezen nagyon ledöbbentem! Kinél voltál? Ott nem szoktak ilyet csinálni :-( Egyébként a tsh 2 alatt optimális, akkor a legjobb ha az 1-hez van közelebb az értéke.
14692. katababa2 (válaszként erre: 14669. - 591e676e61)
2013. júl. 9. 21:30

Tomi na ne mán....:) Hová kell költözni a megvalósításához??? :) Ha valaminek az okát nem tudják kideríteni mindig a stresszre fogják.... A hajhullásom előtt is elég stresszes voltam, de mióta hullik főleg. Tehát nem a stressz okozza a hajhullást, hanem épp fordítva....szerintem....

Tegye fel a kezét az, aki foltos hajhullásnál nem stresszelne!!!

14691. sütibaba1 (válaszként erre: 14690. - Anda83)
2013. júl. 9. 20:14

ez jól hangzik. nekem a 3,83as tsh-mra azt mondta ez a tegnapi orvos, hogy az teljesen jó.. és anti tpo-t se nézet most.

egyelőre bejelentkeztem egy másik orvoshoz, dr. Koppány Viktória a neve, nemsokára megyek hozzá, ha ő se válik be akkor írok majd neked a dokid elérhetőségéért. amúgy az IR-t meg a pajzsmirigyet is még csak most fogják nekem vizsgálni, de majd írok ha meglett az eredmény, bár sztem a TSH önmagában nem biztos, hogy mindent kimutat, de hát ennyit a mensmentisről...

14690. Anda83 (válaszként erre: 14689. - Sütibaba1)
2013. júl. 8. 23:24

Én még csak 1x voltam a dokinál, akit választottam, de nála lehet közvetlenül vért vetetni, és a hormonok darabja 1000 ft. (persze első vizsgálat meg 10,000 ft, utána 8) hogy milyen, arról még nem tudok nyilatkozni, de nekem a panaszaimra való tekintettel is írt fel bogyót, bár a 2.2 tsh még nem indokolta volna, de mivel autoimmun, azt mondta, vigyük lejjebb. Budapesti. Ha érdekel, írj. Mondjuk ő kifejezetten pajzsmirigyre van állva, nem tudom, a többi dologgal hogy áll az endokrinológián belül.


Elhiszem, hogy el vagy keseredve:( nem vagy egyedül:((( én már álmomban is ettől vagyok ki (ez persze biztos használ is ráadásul:))

14689. sütibaba1 (válaszként erre: 14684. - Vali72)
2013. júl. 8. 22:02

nekem oldalt ritkult meg. kétoldalt a fülem körül tenyérnyi foltban az összes hosszú hajam kihullott, csak pár rövidebb szál maradt meg amik a tavalyi extrém hajhullásim óta nőttek vissza. ezt a kevés hajat leszámítva kopasz vagyok ott.

ebből kifolyólag most már csak felül és hátul van hajam, és most onnan hullik csomókban. kb pár hét és már sehogy se fogom tudni hordani a hajam és meg kell rendelnem a parókát amit kinéztem.


ehhez képest a doki akinél ma voltam SZINTÉN lefitymálta a problémámat, és 12ezer forintért még csak azokra a vizsgálatokra se utalt be, amiket én szerettem volna. a faszom kivan, szó szerint. kérem aki tud egy rendes, lelkiismeretes endokrinológust, akinek ha azt mondom hogy szeretnék egy teljes pajzsmirigy panelt - mert már a 3 éves leletemen is az van, hogy tömött a pajzsmirigyem, és szarok az akkori értékek is - akkor tényleg megcsináltatja és nem csak a száját jártatja. nagyon el vagyok keseredve gondolom ezt mondanom sem kell. a hétköznapokban próbálom a vidámságot magamra erőltetni, itthon meg összeomlok totálisan minden este. és elment újabb 1 hónap a nagy büdös semmire hátha a pénzéhes szar magánklinikáknak..

14688. Boccci (válaszként erre: 14687. - Anda83)
2013. júl. 8. 19:35

Ha egyenletesen ritkul akkor lehet, hogy neked tényleg a pajzsmirigyed okozza. Érdemes lenne keresni egy jó endokrinológust és megpróbálni kideríteni a dolgot.


Dr. Immunt már próbáltam, de már nagyon régen. Nekem nem történt tőle semmi változás, de az is tény, hogy huzamosabb ideig kellett volna használnom, nem csak 1-2 hónapig.

14687. Anda83 (válaszként erre: 14686. - Boccci)
2013. júl. 8. 17:53

Nekem egyenletesen ritkul, hátul is hullik a tarkón, és a kieső szálakon látom is, mivel a tarkón lévők erősebbek, és sok olyan is van, ami kiesik.

Csak mivel a fejtető eleve nem ugyanolyan sűrű, mint a tarkó, ugyanolyan arányú ritkulásnál felül jobban észrevehető. Igazából egyelőre más még nem látja, hogy kimondottan ritkulna, nem olyan dús, de benne van az átlagban. (jó, nem a dúsabb átlagban, az tény)


dr immunt te próbáltad már?

14686. Boccci (válaszként erre: 14685. - Anda83)
2013. júl. 8. 17:48
Anda, pajzsmirigy probléma esetén a haj egyenletesen ritkul mindenhol, szóval nincs olyan jellegzetessége mint a hormonok okozta női hajhullásnak. Igazából az sem lehet egy kellemes dolog :-/
14685. Anda83
2013. júl. 8. 17:35

Bocci, ha én azt tudnám, mit lehetne csinálni.... azt se tudom, mitől hullik. Hajfestéstől kezdte, de annak már 2 éve. Szóval már tuti nem az. Egyelőre csak az autoimmun pm alulműködés gyanús, minden másom rendben van, ill. lehet fokozni, ha az autoimmunitás a hajhagymáimat is feleslegesnek gondolja. Na arra gondolom még annyira sincs gyógyír, mint a többi dologra.



Vali, ugyanannyi hullik, most is volt, hogy 1-1 nap kimaradt, és csak két napra mostam (2x volt ilyen) de nincs különbség, javulni se javul, de a gyakori mosástól se hullik több. A zsírosodás jobb valamivel. Ja, a vérvételen megint savas vagyok, az is lehet, hogy nem jó (amíg ibr-eztem, addig nem voltam savas - lehet még egynek nekiugrok, csak most betartok mindent, meg találtam egy másik helyet, ahol féláron van a kezelés a másikhoz képest)


eva, és hogy jöttek rá a gyulladásra így?

14684. Vali72 (válaszként erre: 14681. - Anda83)
2013. júl. 8. 13:06

Szia Anda!

Most, hogy minden nap mosod, mennyi hullik? Ront a dolgon a naponkénti mosás? És a zsírosodás csökkent esetleg?

Amit találtál oldalt, azon tény, hogy női hajhullást ír, de máshol meg ezt hívják "férfias típusú hajhullásnak". Szóval tök mindegy szerintem, hogy ki hogy nevezi a dolgot, inkább az ellenszerét mondaná már meg valaki.


Van itt valaki olyan, akinek oldalt riktult?

14683. Boccci (válaszként erre: 14681. - Anda83)
2013. júl. 8. 12:57
Anda igen, ez a típus van nekem. Neked is? És ezzel mit lehet csinálni vajon?
14682. eva7171
2013. júl. 8. 11:53
Gyulladás a szervezetben szintén okozhat hajhullást.Nálam a hólyaghurut ritkitotta meg a homlokom feletti részt(csak ott).A vérsűllyedés nem mutatott gyulladást,pedig volt bizony elég nagy foku.Nálam a góckeresés nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket
14681. Anda83 (válaszként erre: 14665. - Boccci)
2013. júl. 8. 11:20

Amúgy én úgy tudom, meg most is találtam egy cikket erről, hogy női hajritkulás esetén a fronti, a közvetlenül a homlok feletti rész nem ritkul, csak a fejtető, míg a férfiaknál felkopik a haj a homloknál. Nekem a homlokomnál a hajvonalam nem sokat változott (még) ennyi hullás után sem, neked?


[link]


Csak mert itt külön kiemelik, hogy a fejtetőn lévő ritkulás, ami a választék szélesedésével jár, az női hullás, nem androgén. És minden egyéb is az androgén hullás ellen szól, ha jól értelmezem, nálad is.

14680. Anda83
2013. júl. 8. 11:04
a dr. immunt próbálta valaki? arra gondoltam, használnék valamit, ha már a szteroidos cumót nem is:)
14679. kori54 (válaszként erre: 14678. - Anda83)
2013. júl. 7. 21:13
Én pont ettől félnék, ezért nem is mertem még kipróbálni. Mások is írták, hogy hullást okozott.
14678. Anda83
2013. júl. 7. 18:14

Nekem a ricitől akkor is hullott a hajam, amikor még amúgy nem hullott. Felkentem a ricinust, már akkor elkezdett jönni, mikor lemostam, mire mindenki mondta, hogy ilyenkor ez jó, kijön ami amúgy is kijönne. Mivel nem hullott egészen addig soha, úgy voltam vele, hát jó. Aztán másnap is jó sok kijött, kb 150-200, harmadnap is kb ennyi, aztán hajmosás, ismét rici, így mentünk egy hónapig, de annyira nem realizálódott, hogy most hullik, aztán elutaztam, egy hét kimaradt, és a hullás teljesen megszűnt a hét végére. Hazajöttem, rici, ismét hullt, többet nem kentem, egy hét múlva visszaállt, megszűnt a hullás.

Szóval okozhat hullást is....

14677. Boccci (válaszként erre: 14676. - Kori54)
2013. júl. 7. 16:30
Én már magában is használtam a ricit :-) Ráadásul úgy, hogy 6-8 órákat hagytam a fejemen. Először én is féltem tőle mert alapból gyorsan zsírosodik a hajam. 2x-i samponozással simán kijön belőle, nem marad trutyis, sőt olyan kellemes tapintása lesz utána a hajnak. Ráadásul nekem minden ricinusozás alkalmával később lett zsíros. Szóval tényleg jó. Egy időben gyakran használtam, csak aztán azt mondták nekem, hogy ha valakinek nagyon hullik a haja akkor nem szabad túl gyakran mert az olajozás hatására még jobban meglazulnak a hajhagymák és még hamarabb kihullanak.
14676. kori54 (válaszként erre: 14675. - Siss27)
2013. júl. 7. 15:18
Koöszi szépen! Talán igy megpróbálom, mert magában a ricit nem mertem, pláne tojássárgájával :)
14675. siss27 (válaszként erre: 14674. - Kori54)
2013. júl. 7. 15:06
Szia! Ezelőtt én sem.Teljesen könnyen keveredik,olyan lesz mint egy hajfesték.Pudingos tálkát meleg vízbe állítom és feltapicskolom a fejemre.Rá egy zuhanysapi,nem muszáj,csak akkor lehet csöpögne,majd 2-3 óra vagy kevesebb idő után lemosom.Pofon egyszerűen kimosható,egyáltalán nem látszik meg rajta az olaj.A sampon teljesen kihozza,meg már a balzsamos cucc leöblítésekor sem olajos.
14674. kori54 (válaszként erre: 14673. - Siss27)
2013. júl. 7. 14:43
Szia! A ricinustól kezdtek el nőlni új hajacskáid? Ez jól hangzik :) én még egyszer sem pakoltam vele. Könnyen keveredik a balzsammal?
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook