Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
14823. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14822. - Sütibaba1)
2013. aug. 28. 08:30

Szia sütibaba!


Köszi a vígasztalást, aranyos vagy! Én is remélem, hogy Neked is hamarosan lecsökken a hullás. A nagyobb lányomnál két hónapig tartott a durva hullás. Azt hagyjuk, hogy utána hogy néztem ki.. A fejem két oldalán végig látszott a fejbőröm. És akkor a terhesség alatt gyönyörűen bedúsult. A második terhességem alatt csak "normálisan" néztem ki, szóval nem nagyon van miből hullani.. (((( Én már felkészültem a legrosszabbra... :SSSSSSSSSS

14822. sütibaba1
2013. aug. 27. 20:41

Vali és Anda, köszi a bíztatást!! Próbálok nem kiborulni. Nagyon remélem, hogy csak a hirtelen ösztrogénszint csökkenése okozza, és pár hét alatt visszaáll. Addig is kezelgetem Vargával meg a gyógynövényes főzettel... meg igyekszem minél jobban elfoglalni magam, hogy ne kelljen ezen agyalni. Közben a több éves párkapcsolatomnak is vége szakadt, szóval a baj csőstül jön.. de a hobbipszichológus bnőm szerint a hajhullásomnak a lelki oka a rossz kapcsolatom volt, szóval majd most mennyivel jobb lesz.. hát kíváncsi vagyok:D



Rosszcsontka, az első szülésednél mennyi idő után múlt el a hullás? Annál tovább biztos most sem fog tartani. Bár tudom, hogy ez nem vigasz a jelenlegi helyzetben:( Kitartás!! Küldjük az energiákat.

2013. aug. 27. 15:07
Sziasztok! Nekem most szombatig tartott az örömöm... Lagziba mentünk, reggel hajmosás. De ha aznap 1000 szál haj nem jött ki, akkor egy sem.. Azt hittem estig megkopaszodom. :SSSSSS Ááááááá...... A nagyobb lányomnál már a szülés után 10. héten kezdődött ez, most kicsit később, pedig nagyon reménykedtem és imádkoztam, hogy hátha csoda történik majd és megúszom. De nem.. :((((((
14820. Anda83 (válaszként erre: 14818. - Sütibaba1)
2013. aug. 26. 11:56

Pfff, elhiszem, hogy kivagy, nekem 2 éve volt ez a hullás, napi 2-3-500. Szerintem a napi hajmosástól nem fog kevesebb hullani, én azt vettem észre, akármennyi ki akar hullani, az ki fog, csinálhatsz vele akármit :( mármint ha éppen napi 100 az átlagom, akkor ha naponta mosom, ha 3 naponta, mindig kb 100-ra jön ki az átlag.

Szerintem is a fogamzásgátló az oka, mármint hogy most meg aztán teljesen felborult a hormonháztartásod. Kell neki szerintem pár hónap :((

Nincs ötletem, mi segíthet, nekem fogalmam sincs, az én hullásomat mi okozza egyáltalán, de most 90 körül van egy nap a kezeléssel, egy hónap alatt vitte le 200-250/napról, ha érdekel, írj, nincs benne részesedésem (sajnos:)))) - de egy gépet elfogadnék otthonra)

nekem ez volt az utolsó mentsváram 2 éve, és akkor a napi 500-at vitte le 5-6 hét alatt 100 körülre, pár hétre rá meg teljesen megszűnt a hullás, más kérdés, hogy újrakezdte, de addig se hullott. Ja, a menzeszemet is beállította, szóval hat elvileg a hormonrendszerre, lehet, neked is használna esetleg. (ibr system a neve)

14819. Vali72 (válaszként erre: 14818. - Sütibaba1)
2013. aug. 26. 09:22

Nyugi, itt még senki sem hordott parókát és nem is fog!

Biztos most üt be, hogy elhagytad teljesen a gyógyszert. Próbálj ne idegeskedni (jó vicc), szerintem ez hamar el fog múlni.

14818. sütibaba1
2013. aug. 25. 09:11
Na, az elmúlt 10 napban 180 fokos fordulat történt és tincsenként jön a hajam.. Kb napi 200-300 szál lehet, egy hajmosás pedig 500 szál. Most lehet megpróbálom minden nap mosni, hátha akkor kevesebb jön vagy nem tudom. Nagyon kiborultam:( Nem akarok parókát hordani..
14817. sütibaba1 (válaszként erre: 14815. - Anda83)
2013. aug. 15. 18:25

Ez milyen kezelés? Örülök, hogy feleződött a hullás!! Így tovább:)


Én is pozitív fejleményekről tudok beszámolni, ma van 2 hete, hogy bevettem az utolsó fogamzásgátló tablettámat. Nekem ugye a szünetekben mindig kevésbé hullott, de amint elkezdtem egy új levelet, visszaállt napi 100 szál körülire.

Most 2 hete kb. 20-30 hullhat naponta (ez nálam még így is sok, mert kétoldalt szinte kopasz vagyok).

Mindenesetre remélem, hogy ez már így is marad és tényleg kiderül, hogy a fogamzásgátlótól hullott. Próbálom én is betartani az IR diétát, de néha becsúszik egy kis cukor, illetve hétvégenként alkohol.. de sok vizet iszom, minden nap mozgok, poztitív gondolatok stb.:) Ezek remélem ellensúlyozzák. Meg hát jön az ősz, ami mindig megváltás.

14816. Anda83 (válaszként erre: 14815. - Anda83)
2013. aug. 13. 21:03

ja igen: kopkopkop

le kell kopognom mindenképpen:)))

14815. Anda83 (válaszként erre: 14807. - Ava29)
2013. aug. 13. 21:03

Ezzel egyetértek, valamit elcsesztünk a hajhagymáknál, amitől érzékenyek lettek, és minden csipcsup dologtól már hullik.

Nekem mondjuk rögtön festés után 3 napra elkezdett hullani a hajam, szóval akkor 100%, hogy ez volt az oka, hogy most mitől, azt nem tudom.


Viszont vannak totálisan pozitív fejleményeim, másfél hónapja írtam, hogy mivel megint 200-220 körül hullott a hajam/nap (volt 250 is) hogy megyek megint a szokásos kezelésre, ami eddig ugye 2x bevált, (csak sajnos utána újra kezdte...) na mindegy, a lényeg az, hogy múlt héten volt a 4. kezelésem, és az eredmények biztatóak, ugyanis az első két hétben bár nem történt semmi, a 2-3 kezelés között már napi 170-180 volt a hullásom, a 3-4 hét között 130 körül, most vagyok a 4-5 kezelés között, és 110 az elmúlt pár napom átlaga, vagyis eljutottunk a felezésig! Úgy örülök:)))) most amúgy máshova járok, és bevallom azt is, hogy a diétát sem vagyok képes tartani, szégyenszemre, mivel a 40 fokokban folyamatosan strandoltunk, és bizony lecsúsztak a lángosok-palacsinták, volt több nagy szülinapozás, szóval ebből a szempontból totál gáz vagyok, és ennek ellenére lecsökkent a felére a hullásom. Mindenesetre azért igyekszem figyelni, és nagyon sok vizet is iszom azért, hátha ellensúlyozok valamit vele, de a lényeg a lényeg, csökken.


Persze az is lehet, hogy mivel 2,5 hónapja szedem a pajzsmirigy gyógyszert, az kezd hatni, fene tudja... de nekem az a megérzésem és meggyőződésem, kiindulva abból, hogy már 2x elállt a hullás a kezeléstől, hogy az lehet az oka.

14814. kori54 (válaszként erre: 14812. - Twiggy Ramirez)
2013. aug. 10. 19:06
Ha az első hajgyógyászati vizsgálatnál ezt állapítja meg a "hajgyógyász" akkor ettől a tudattól biztos pszihésen terhelt lesz a paciens tényleg. Egyébként nem tudom ki nyilatkozta ezeket, mert név nem szerepelt sehol.
14813. 45b4ec3330
2013. aug. 10. 17:23
Nekem ősszel és télen nagyon hullott a hajam, de hetente 1x vagy 2x tettem rá ricinus olajat és megállt a hajhullásom. Ráadásul növeszti is a hajat! Én mindenkinek csak ajánlani tudom, ráadásul nem drága :)
14812. Twiggy Ramirez (válaszként erre: 14811. - Kori54)
2013. aug. 10. 17:09

Pedig ez bizony így van, szóról szóra, nagyon jól leírta!!!

és bizony ez a stresszes "betegségtudat", pszichés terheltség is okozhat hormonális eltéréseket(mellékvese, androgének...)amiket ki sem lehet mutatni, ezek is elsősorban androgén eredetű hormonok, amik nincsenek is úgy a köztudatban, rengeteg hormon létezik amiket nem is mérnek.

14811. kori54
2013. aug. 10. 13:47

Egy hajgyógyász nyilatkozatából:

"A második csoportba azok tartoznak, akik semmilyen belső betegséggel nem küzdenek, mégis komoly, akár évek óta fennálló haj és fejbőrproblémákkal küzdenek. Ezek az emberek problémájukból kifolyólag pszichésen terheltek, hosszú és néha eredménytelen próbálkozásaik miatt kialakul bennük a "betegségtudat". Nagyon fontos, hogy az első hajgyógyászati vizsgálatnál pontos érthető magyarázatot kapjanak a betegségükről."

No comment :)

14810. Vali72 (válaszként erre: 14809. - Ava29)
2013. aug. 9. 19:46

Nahát, milyen új technikák vannak:), remélem beválik.

Amúgy, mióta én is bio festékkel festek meg samponnal mosom a hajam, sokat javult az állaga, vastagabb lett egy kicsit és van tartása. Hulláson nem segített persze, de hát nem is várom én azt már semmilyen pacsmagtól.

14809. Ava29 (válaszként erre: 14808. - Vali72)
2013. aug. 9. 12:33

Szia Vali!

Pont ma nezettem a progeszteron szintem, a ciklus 21-ik napja van nekem, estere lesz eredmeny elvileg. Valoszinu hogy a progi nem lesz a csucson, es az anti mullerin hormon (termekenyseg szintjet mutatja)az also hataron csucsul. Az FSH 5.7 UI/L (3.5-12.4) es a 3.napi osztrogen 72 pg/ml (12.5-166)szerintem korrekt.Igen nekem is mindig egybol reagal a hajam, a menstruacio elott par nappal mindig jobban hullik. Tegnap kiprobaltam még valamit. Itt kint egyre jobban divat a bio fodraszat, ahol bio samponnal, balzsammal es termeszetes alapanyagu festekkel ( henna, indigo stb) festik a hajat. Mivel allandoan a netet bujom hajhullas ugyben, igy talaltam ra egy szalonra, ahol mindemellett egy masfajta hajvagasi technikat alkalmaznak ami kifejezetten jot tesz a fejbornek, serkenti a fejen levo meridianokat es csokkenti a hajhullast. Energetikus vibracios hajvagasnak hivjak. A fodribodri 3 oran keresztul csak velem foglalkozott. Hajmosas es a pakolas utan SHiatsu masszazs teknikat alkalmazvan 15 percig maszirozta a fejem, majd borotvaval vagta le a hajam. :oo Ez felelmetesen hangzik de korantsem volt az, tincsenkent emelte fel a hajam es ahogy levagott 2-3 centit a hajambol, ilyen bizsergo vibralo erzes jrata at a fejorom, elvileg ez lenne a technika lenyege. Hat nem mondom, jobb format adott a hajamnak mint amikor olloval vagtak, nem volt egy olcso mulatsag de egy evben 2* talan belefer. Kozben meghallottam hogy ket kliensuk arrol beszelget hogy a legutobbi hajvagas ota tele vannak kis baba hajakkal, es akkor mondta a fodrasz hogy emiatt a hajvagasi technika miatt van. Meglatjuk. Nyilvan nem ettol fog elmulni a hullas (vagy ki tudja), de ha erositene a hajam es serkentene a haj novekedest, mar megerne. A remeny hal meg utoljara :s.

14808. Vali72 (válaszként erre: 14807. - Ava29)
2013. aug. 9. 09:18

Szia!

Sajnálom ami történt Veled, legközelebb, ha pozitívat tesztelsz használd a progi krémet, állítólag az sokat segít a terhesség megtartásában.

Az én tapasztalatom az, hogy hülyeség az, hogy majd három hónap múlva fog hullani a haj, ha valami történik az emberrel. Nekem is rögtön reagál minden szarra: melegre, influenzára, tüszőrepedésre, menstruációra, tavaszra, őszre....

Én azt mondom, hogy ez nálunk valami érzékenység, vagy genetika, úgymint másoknál a pattanásos bőr, vagy bármi más betegségre való hajlam és amikor történik az emberrel valami, akkor rögtön reagál a haj. Ezért van az, hogy lehet bármire fogni, hogy most épp miért hullik. Van egy olyan érzésem, hogy ezzel együtt kell már élnünk:(

14807. Ava29 (válaszként erre: 14806. - Anda83)
2013. aug. 8. 21:31
Anda en azt gondolom hogy a festes volt ami kivaltotta a hullast(nalad es nalam is), valahogy erzekennye tehette a hajszalakat/hagymakat, es mostmar minden szartol hullik, vashianytol, tej erzekenysegtol (ugy emlekszem neked volt ilyen), stressztol, pici hormonvaltozastol, nyari melegtol mikor mitol stb. Nekem is egy rossz festessel kezdodott, egy nap ketszer rahuztam a festeket mert nem tetszett a szin 2007-ben, akkor elsokorben elvekonyodott a hajam, de hullani csak ra 7-9 honapra kezdett, akkor neztek 9-es ferritint. Amugy iden nekem mar tobb honapja viszonylag rendben volt a hajam, hullott persze mosaskor, de nem annyi mint pl a diane alatt vagy a legelejen. Aztan terhes lettem, eltelt 2 honap de a hullason nem javitott. Aztan elveteltem :s amit muszeresen kellett befejezni. 3 antibiotikumot szedettek velem 2 hetig es hat volt vervesztesseg is. A mutetre ra 2 hetre ismet felerosodott a hullas, ugy hulott mint a legelejen 2008-ban, csomokban. Akit kerdeztem hogy lehet e koze a veteleshez mind azt monda hogy nem mert 3 honap utan kene hogy hullani kezdjen, viszont ugye itt egyszer felborult a hormonhaztartas, majd a vervesztessegtol ala ment a vas, es a hosszutavu antibiotikum szedes is okozhat hajhullast. Tehat ma mar minden amitol csak hullhat a haj attol nekem hullani is fog, ezert gondolom hogy nekem az a 2007-es festes vegervenyesen erzekennye tette a hajhagymaimat. :s es szerintem neked is kihatassal lesz az a ket evvel ezelotti festes az elkovetkezo idoszakra. Remelem most nem kovezel meg hogy ezt irom. En akarhanyszor kiprobalok valami ujat, par honapig vagy hetig jobb, aztan midnen kezdodik elolrol, es valami mindig van amire lehet fogni.
14806. Anda83 (válaszként erre: 14805. - Ava29)
2013. aug. 8. 16:22

A haematológusnak külön gratulálok, hogy a hormonszint piszkálásával akarta nézegetni a ferritint, hihetetlen. Én anno (terhesen) szedtem az elevitet, de olyan székrekedést csinált, hogy abbahagytam, mert féltem, hogy megszülök az erőlködés közben :D Most rendeltem az iherbről 65 mg-os vasat (ferrous sulfate), egy hete szedem, még nem okozott semmi ilyesmi gondot, majd késő ősszel nézetek ferritin szintet, addig szedegetem. (65 mg vas) Most néztem ezt a ferrograd c-t, az 105 mg vasat tartalmaz. Viszont ha 3 euróért vetted, az elég jó, én a neten a 30 db-osat 15 dollárért találtam. (mondjuk én ezt a 120 dbosat vettem 4,5 dollárért, ha kettőt szednék egy nap, akkor is jobban jönnék ki)


sütibaba, szerintem ha nem ér a bőrhöz a festék, nem nagyon tehet kárt benne, nem? én nem festem, mert anno attól kezdett hullani, de szerintem véletlen egybeesés volt, mert a festéktől tuti nem hullik már 2 éve.

14805. Ava29 (válaszként erre: 14802. - Anda83)
2013. aug. 8. 10:14
Igen egyezik a kinti bordoki ( es mas francia szakirodalom) velemenye azzal amit talaltal, en egyet ertek veled. Nem, nem birtam ravenni senkit hogy intravenasan adjon vasat. Voltam hematologusnal, de o azt mondta hogy egy erosen menstrualo nonel a 20-30 kozti ferritin normalisnak tekintheto,ezzel az ertekkel az intravenas vaspotlast nem tartotta indolokltnak. Hoztam otthonrol vas injekciot - mar nem emlekzem a pontos nevere ez meg 2009-ben volt, amit a haziorvos intravenasan beadhatott volna de nem vallalta mondvan hogy nagyon rizikos. A hematologusnak csak egy "kivalo" otlete volt, hogy hormonokkal egy evre leallitsa a havi verzesemet hogy lassuk akkor jobb lesz e a ferritin ertek, hat ebbe nem mentem bele a korabbi hormonokkal valo rossz tapaszatalataim miatt ( diane, androcure hajhullasra, amitol minden csak rosszabb lett). Amugy a d vitaminom az ami alacsony meg, a B vitaminok es kalcium az rendben vannak ( mar amit verkepbol nezni lehet). Evek ota szedek mindenfele vasat, elobb a tardy feronnal kezdtem amit a hazidoki irt fel, majd otthon a nodokim attett a ferro folgammara mondvan hogy a tardit Magyarorszagon mar kivontak a forgalombal mert szart se ert ( nem tudom igy van e). Ami nem volt rossz az a Fero Grad C vmi 3 euro, talan ez a legnagyobb dozisu keszitmeny amivel talalkoztam de nem tudom otthon kaphato e, ill nekem a hosszu tavu vasszedestol eleg surun ramjon hirtelen kiszamithatatlanul egy hasgorcs es hasmenes es ketszer mar majdnem osszeestem a metroban, igy ezutan mar termeszetes keszitmenyekkel probalkoztam, mint a Salus - Floradix, egy novenyi kivonatokat tartalmaz, hatranya hogy elszinezte a fogaimat, ami ha abbahagyod a szert akkor lekopik :s, szerencsere. A gond az ilyen herbariakban hkaphato vassal hogy mind kb 18-25 mg vasat tartalmaz amitol egy ilyen alacsony ferritin mint ami nekem van nem fog ugy feltoltodni hogy 70 korul szarnyaljon az ertek...Most a legutolso vas amit szedtem/szedek az a Solgartol van, ezt viszonylag jol birtam, nem gorcsoltem be tole de ebben is csak 25 mg van. HOlnap megyek a verkep eredmenyert, a ferritinit is neztek, meglatjuk ert e valamit. HA elfogy akkor az Elevitet fogom szedni mert babarojektre keszulunk, ez abban 60 mg vas van.
14804. sütibaba1
2013. aug. 6. 16:50
Szerintetek a hajfestésnek lehet bármi befolyása a hajhullásunkra, ha a fejbőrünkkel nem nagyon érintkezik a festék..? Már több, mint 6 hónapja nem volt melírozva a hajam, és most rámjött az 5perc, hogy befesteném... de valami olyannal, ami olyan színű mint a saját hajszínem, hogy egyszínű legyen a hajam hossza, ne ilyen tarka.. vmi ammóniamentessel.. ti festitek a hajatokat??
14803. kori54
2013. aug. 6. 13:12
Ami még vérszegénységnek számit az a B12 hiány és ugyanazokat a tüneteket okozza, mint a vashiány. Ezt is szokták vénásan adni.
14802. Anda83
2013. aug. 6. 11:17

Én nem tudom, még nem vagyok otthon a vaskészítmények terén. De nekem is kéne szedni, mert az én ferritimem is csak 20.

Ava, ha nem szívódik fel neked, intravénásan nem kaphatsz?

Most olvastam valakit, akinek így kell kapnia élete végéig (2 havonta), mert orálisan nem hasznosítja, de azóta rendeződött neki. (neki 2 volt a ferritin, így felment 90-re, és azóta nem fáradt+nem hullik a haja)

14801. kori54 (válaszként erre: 14800. - Anda83)
2013. aug. 6. 11:10
A maltofer az tényleg nulla. Ferrográd folic ér valamit.
14800. Anda83 (válaszként erre: 14799. - Ava29)
2013. aug. 6. 11:04

akkor ezek szerint egyezik a vélemény, amit találtam, hogy minimum 70 kéne hogy legyen a ferritin.

Humicin ferrumot ismered? Én azon gondolkozom, hogy olyat veszek a sima vastablettám mellé, amit találtam róla, ott dícsérik, hogy tényleg felviszi az értéket, és viszonylag gyorsan (vérképben is rendezi) Ellentétben pl. a maltoferrel. (ezt hozták kipróbált példának)

14799. Ava29 (válaszként erre: 14778. - Anda83)
2013. aug. 4. 18:14
Franciaorszagban a ferritin "normalis" tartomanya a 10-291 ng/ml. Pont most juliusban unnepeltem az 5. evfordulomat hajhullas teren, es ezalatt az egyetlen amit sikerult "diagnosztizalni" mint hajhullas oka, az az alacsony ferritin. Amikor 2008-ban hullani kezdett akkor 9 volt a ferritinem, azota a legmagasabb ertekem 40 ng/ML volt. Amikor jobban hullani kezd a hajam es ferritint nezetek akkor mindig alacsonyabb, olyan 19- 25 kozotti. Egy jobb hiru borgyogyasz akinel a sokezer orvos kozt voltam, megmondta, hogy amig 70 fele nem megy az ertek, ne is varjam hogy javul a hullas. Barmelyik mas mezei orvos (aki nem hajhullasra szakosodott) csak annyit tud mondani hogy ha hatarerteken belul van a vas akkor nem attol hullik. Ennek nem kell bedolni. nekem az a gondom hogy mar tobbfele vasat is kiprobaltam es probalok vasban gazdag etrendet tartani - azt leszamitva hogy nem szeretem a voros hust - nem sikerult olyan vaskeszitmenyt talalni ami feljebb viszi ezt az erteket, igy egyelore marad a hullas; :S
14798. SnOOpy_ (válaszként erre: 14797. - Emi1206)
2013. aug. 2. 00:10

Már ez is segítség volt, köszönöm :)

Igazából eddig sosem volt gondom a hajhulással, most a háziorvos említette, amikor panaszkodtam neki, hogy gyakran ilyesmi van a háttérben (és jelenleg egy elég stresszes idszakom van, ezért gondolom, hogy igaza lehet.) Barátnőm megcsinálta a 3 hónapos revalid kúrát, igaz nem kimondottan hajhullásra. Neki szép erős haja lett, elég gyorsan nőtt is, viszont minden más szőre is, ami nyáron nem túl előnyös... Sajnos a revalid nagyon drága, én ezt 1-et fizet 2 kap akcióban vettem, így egész olcsón megúsztam (főleg, ha tényleg használ)

14797. emi1206 (válaszként erre: 14795. - SnOOpy_)
2013. aug. 2. 00:02

Én még nem próbáltam.

Revalidot próbáltam tablettában és a hajtonikját is, de nem segített, a kapszulától ráadásul iszonyatosan fájt a gyomrom. Próbáltam még a ricinusolajat, amitől egy mosásnál annyi hajam kijött, amennyi máskor egy hét alatt, nekem hosszú távon sem jött be, de sokan dicsérik. Aztán még a Bánfi hajszesszel próbálkoztam, de attól is csak fokozódott a hajhullásom. A Biovanne sem használt, de legalább nem is ártott. A csalános hajmosások sem jöttek be. Jaj, még a diólevél jött be (hajmosás után diólevél teával öblítettem le a hajam), az megállította a hajhullásom, de nem nőttek tőle új hajszálaim.

Nem tudom, hogy a hajfestés mennyire befolyásolja, nekem nem befolyásolta, de ez egyéni beállítottság kérdése.

Remélem valaki tud segíteni Neked. :-)

14796. emi1206 (válaszként erre: 14794. - Emi1206)
2013. aug. 1. 23:55
Ja meg a hajam is száraz, amióta szedem a gyógyszereket.
14795. SnOOpy_
2013. aug. 1. 23:47
Sziasztok! Ne haragudjatij, de nincs időm visszaolvasni ezt a rengeteg hozzászólást, ezért elnézést, ha már beszéltetek erről. Szedett valaki közületek Béres Szépségvitamint hajhullásra? Valószínűleg a stressz vagy esetleg, hogy 2 nap eltéréssel lett egymás után befestve a hajam utoljára nagyon elkezdett hullani a hajam és arra gondoltam, hogy hátha elég, ha csak vitaminpótlással próbálkozom. szívesen megismerném mások tapasztalatát is
14794. emi1206 (válaszként erre: 14792. - Sütibaba1)
2013. aug. 1. 23:40

Lehet, hogy a pajzsmirigyem miatt, csak azért gondoltam a gyógyszerekre, mert egy darabig nem kezeltettem a pm-em és akkor nem hullott a hajam. Persze volt amikor meg akkor is hullott. A szteroidra meg leginkább azért gyanakszom, mert attól nagyon száraz a bőröm és gondoltam esetleg a fejbőröm is kiszárad és ettől hullik a hajam. Meg hát szinte minden gyógyszernél a lehetséges mellékhatások között ott a hajhullás is.

Nem volt teljes hormonvizsgálatom, viszont most hogy írtad, erről jutott eszembe, hogy anno ittam szurokfű teát (ami Gyuri bácsi szerint az agyalapi mirigy működésére hat) és ha jól emlékszem attól is abbamaradt a hajhullásom.

Köszi :-)

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook