Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
14853. Sly001
2013. szept. 10. 20:22

Nekem olyan 3 éve óta folyamatosan hullik, vérképben nem találnak semmit. Vasárnap is legalább 200 szálat számoltam meg nagyjából...

Pedig 8 éve szedek fog. gátlót.

Mi lenne, ha abbahagynám??? Kihullana az összes hajam? Ha összefogom a hajam, olyan fele, mint 10 évvel ezelőtt. Vagy a korral jár? 36 vagyok.

Amúgy hosszú, és mindig össze van kötve, csak éjjel nem.

14852. sütibaba1 (válaszként erre: 14850. - SSszonja)
2013. szept. 10. 19:54

Na ja, de ennél sajnos kicsit bonyolultabb a helyzet.. anno Diane35öt írtak fel a tini pattanásaimra, amit 2 év szedés után abbahagytam, utána elkezdett hullani a hajam (de nem vészesen), 1 évet vártam hogy elmúljon, majd hormonvizsgálat stb, majd megint Diane35. Ezt szedtem 3 évig, most hagytam abba májusban, viszont tavaly nyár óta már emellett is hullott a hajam, ráadásul kb 10x jobban mint korábban...Számítottam rá, hogy rosszabbodni fog ha most abbahagyom, de hogy ennyire, arra nem. Már összefogva is siralmasan néz ki a hajam:( És csak reménykedek benne, hogy csak a hirtelen hormonszint változás okozta, és nemsokára elmúlik...


Ezekszerint neked is hullott korábban a hajad? Mondjuk ha csak a fogamzásgátló abbahagyása után, az még nem vészes. Nem vártad meg te sem, hogy elmúljon, hanem újrakezdted mindig? Most szeded még?

14851. e6429b7168
2013. szept. 10. 19:02
Egy kopasz áll előttetek és férfi tárasaimnak mondom eddig egyedül a hajbeültetést láttam megoldásnak,de én semmiképp sem mert nekem nagyon jól áll:)
14850. SSszonja (válaszként erre: 14849. - Sütibaba1)
2013. szept. 10. 18:57

Voltam a dokinál. Igazábol csak hümmögött az elméleteimre, de azt se mondta hogy hülyeség. Felírt 2 havi nagy dozisú vasat-meglátjuk.


Ja ha most hagytad abba a fogamzásgátlot akkor sajnos tapasztalatbol mondom, hogy attol hullik az biztos. Én 2 szer hagytam abba mindkétszer kb 2-3 hét múlva dőlt ki a hajam.Annyira bepánikoltam, hogy visszavettem a gyogyszert. Ez olyan mint a terhesség utáni hullás, valahol "természetes"-tudom nem megnyugtato..Állítolag helyreáll magátol egyébként!

14849. sütibaba1 (válaszként erre: 14848. - SSszonja)
2013. szept. 10. 18:35

Szia, igen nálam volt!

A vasam 16,3.

A transzferrinem: 3,8.

A teljes vaskötő kapacitásom: 86,68.


Utóbbi kettő magasabb, mint a referenciatartomány, tehát lehetséges, hogy mégis vashiányom van. Ferritint nem nézettem, mert magánban rohadt drága itt ahol én voltam legutoljára, de legközelebb azt is nézetek.

Majd írd le, mit mondott a dokid! Én nem voltam azóta sehol a leletekkel, lévén most hagytam abba a fogamzásgátlót, és úgy gondolom hogy emiatt hullik most csomókban.. a múlt héten megint volt egy 20ezres kiadásom (vitaminok, hajszeszek stb), meg most elkezdek majd járni arra a kezelésre amire Anda is jár, aztán várom a csodát..

14848. SSszonja (válaszként erre: 14818. - Sütibaba1)
2013. szept. 9. 19:53

Sziasztok új vagyok itt, de szintén hajhullással küzdök pár hnapja.

Sütibaba Nálad olvastam, hogy a vasad normál volt, de a transferrin és a ferritinnél rossz volt az eredmény? Csak mert nálam is ez van a leleteken (Fe:18, transzerrin:3,8; ferritin:33) és holnap pont készülök a háziorvoshoz. Kíváncsi vagyok mit mond egy szakember lehet ez vashiány? Annak ellenére, hogy az Fe értéke normális?


Egyébként a transzerrin minél magasabb annál inkább rosszabb a helyzet vas téren.

Ja és még van egy vas-mutato, az MCV nálam ez határ alatti. Ez is a vashiányra utal.


Bocsi mindenkitől, de nincs hosszú o betűm:)

14847. Nissi (válaszként erre: 14845. - -manoka-)
2013. szept. 9. 19:09
Gratula!
14846. Nissi (válaszként erre: 14842. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 9. 19:04
Már elég rossz volt az eredményem ezért kaptam gyógyszert. 113 volt a terhelt. Persze ha neked ennyhe akkor ne szedj, de a diétát mindenképpen tartani kell. A hajhullás egyébként a IR, PCOs egy tipikus jele. Sajnos sokáig tart mire rendbe jönn. En még csak egy hónapja szedem igy nincs sok eredményem de másoktól ugy hallottam hogy 3-6 hónap után van látszatja. Nekem egyébként nagyon zsirosodik is 2 naponta kell mosni. Mostmár néha kibirja 3 napig is :)
14845. -manoka-
2013. szept. 9. 14:35

Sziasztok! Ismét rég írtam ide. Nagyon boldog vagyok: én is gyermeket várok, most vagyok a 16. hétben. A hajhullásom szépen lecsökkent, tudom hogy szülés után várható majd a nagy roham, de most sokkal szebb színben látom a világot :)


Tudjátok IR-PCOS ügyben nagyon megosztott az orvosi szakma, tudnék mesélni, mert én is eüben dolgozom. Két egymással gyökeresen ellentétes irányzat is van, így ne csodálkozzatok ha valaki rálegyint, hogy hülyeség, más meg mindent ennek tulajdonít.


Hogy érdemben is hozzászóljak, ha itt Budapesten él valaki pl. bérlakásban és nincs bejelentett lakcímkártyája az nem gond, nyugodtan menj el a tartózkodási hely szerinti illetékes háziorvoshoz és írasd be az albérletet tart. címnek, el fog látni. Minden körzeti orvos köteles a "feltalálási cím" alapján ellátni a betegeket, tehát függetlenül attól, hogy hivatalosan be vagy-e jelentkezve vagy sem. Egyébként lakcímkártyától függetlenül át is kérheted magad ahhoz a körzetihez praxisba, át fognak venni simán és aztán lehet beutalót kérni.

14844. Vali72
2013. szept. 9. 08:34

Hétvégén hallottam egy ismrőstől, hogy vashiányra pitypang teát ivott két hónapig és most már azért van megcsillagozva a vas, meg minden vassal összefüggő dolog, mert túl sok lett neki.

Akinek van kedve kísérletezni, kipróbálhatja.

14843. sütibaba1 (válaszként erre: 14842. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 8. 21:54

Ha nem olyan rossz az inzulinod, sztem ne is szedjél rá gyógyszert. Viszont a diéta és a rendszeres mozgás nagyon fontos. A diétát betartod?


Amúgy ha gyanítod, hogy Crohn-os vagy, annak is nézz utána szerintem, hogy ott milyen diétát írnak elő (bár ha a barátodnak is ilyen betegsége van, akkor gondolom képben vagy). Plusz ugye ha Crohn beteg vagy, akkor kevésbé hatékony a tápanyag felszívódásód, tehát próbálj meg minél több vitamint bevinni. De ez egyébként is fontos :)

14842. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14841. - Nissi)
2013. szept. 8. 20:55

Hátizé én nem szedek gyógyszert, nem is szeretnék. Mert annyira nem volt rossz az inzulinom. Edzéssel próbálnám helyrehozni, csak a hajam még attól hullik. Igaz, nekem régen is hullós volt, nem újkeletű a dolog :/

Javult neked egyébként? Megkérdezhetem, milyen inzulinértékeid voltak?

14841. Nissi (válaszként erre: 14836. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 8. 20:18

Szia!


En is IR-es vagyok, ssintén magánba mentem megnézetni. Az IR egyik tünete az erös hajhullás, nekem is már a fele kihullott, de ha szeded a gyógyszert és tartod a diétát javulni fog.

14840. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14838. - Kori54)
2013. szept. 7. 12:34
Én még nem találkoztam kivétellel. És kezdenek már baromira az agyamra menni.
14839. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14838. - Kori54)
2013. szept. 7. 12:32

Nem tudom, van-e vagy nincs, a barátomnak pl. elég enyhe Crohn-ja van (szinte nincs tünete, CT mutatta ki a gyulladást a belein, amúgy endoszkóppal sem találtak semmit), a nagynénémnek ezzel szemben nincs már vastagbele 10 éve. A Crohn miatt. Egyik napról a másikra 40 fokos lázzal és elfeketedett lábszárral ébredt fel, kilyukadt béllel. Előtte nem volt semmi baja. Az elmúlt 20 évben volt vagy 5 életmentő műtéte, meg vagy 12-3 egyéb.

Egyébként vagy Crohn, vagy lisztérzékenység, de a lelet miatt inkább Crohn-ra tippelnék. Őszintén remélem, hogy nincs.

14838. kori54 (válaszként erre: 14837. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 7. 11:53
Remélem nem vagy crohn beteg, biztos ismered a tüneteket. Tényleg jobb, ha privát laborba mész, ott Te diktálod, hogy mit nézzenek meg. Sajnos nem olcsó, én 2x voltam per 8500-ért és csak tényleg a legfontosabbakat nézettem meg ami a hajhullással összefügghet. Mondjuk az is elég szerteágazó.... Lassan már magunkat kell meggyógyítani, a kőrzeti orvosok csak gyógyszereket szeretnek felírni. Tisztelet a kevés kivételnek aki legalább továbbküld más vizsgálatokra :(
2013. szept. 7. 10:07

Ja meg hát az ASCA a Crohn-betegek 76%-nál pozitív (más forrás 80-90-es számokat ír), az IgE-m, ami szintén allergiával vagy gyulladásos megbetegedésekkel hozható összefüggésbe, az is magas (határérték duplája), és így SEM tartotta egyértelműnek az orvos, hasi panaszokkal együtt, hogy egy beutalót adjon. Csak ennyit.

Vicc az egész. Én meg nem az a típus vagyok, aki eljár könyörögni, ajtón dörömbölni, úgyhogy hagyom a f*ba. Majd valahogy összeszedem a pénzt diákmelóval arra, hogy végre kiderüljön, van-e valami a hasammal vagy nincs.

14836. felhasználóibecenév (válaszként erre: 14834. - Kori54)
2013. szept. 7. 10:04

Az én háziorvosom, amikor 18-19 évesen elmentem hozzá (most vagyok 25), hogy meg kéne nézni az inzulinomat, mert olvastam már akkor arról, hogy IR okozhat hajhullást is többek között, ránézett az előző leletemre, ilyet szól: Az éhgyomri vércukor teljesen jó, felesleges.

Azóta nem voltam nála. Sajnos a papírjaim még ott vannak, de amíg nincs máshová lakcímkártyám, nem is tudom kikérni. Természetesen tavaly igazolódott az IR, de úgy, hogy saját zsebből fizettem a terhelést Bp-n.

Aztán szintén tavaly hazautaztam, mert iszonyúan elkezdett hullani, nem úgy, mint addig, hogy tompán, hanem nagyon. Elmentem egy nőgyógyhoz, hogy vizsgáljuk ki (arra játszottam, hogy elküld hormonvizsgálatra), mert én már kivagyok. Nem küldött az sehová, csak bőrgyógyászhoz, úgy, hogy tudta, hogy előzőleg már láttak a petefészkeimben cisztákat. PCO. De ő megszakértette, hogy biztos nem vagyok PCO-s, mert ő nem olyan típusú cisztákat lát. És hazazavart kvázi.

Aztán most állandóan fáj a hasam, hülye kiütéseim vannak az arcomon, pár hetente előjönnek, eltűnnek. Kis bevérzések bőr alatt. Elmentem fülészetre itt, Bp-n, allergiatesztet cakkumpakk megcsinálták. Kijött, hogy a Crohn-nal erősen összefüggésben lévő antitestem, az ASCA pozitív (barátom Crohn-beteg, nála is pozitív). Kértem beutalót gasztroenterológiára. Szerintetek kaptam? :) Nem. Azt hazudta az asszisztens, hogy nem tud adni, menjek a helyileg illetékeshez, mikor világosan megmondtam, hogy nem tudok 300 km-re hazautazgatni vizsgálatokra sem és orvoshoz sem, mert az odavissza út csak 6000 forint. Diákként erre sem időm, sem lehetőségem.

Úgyhogy ennyit az orvosokról. Legszívesebben némelyiket agyonverném.

14835. kori54 (válaszként erre: 14833. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 7. 09:43
Szerintem is :)
14834. kori54 (válaszként erre: 14831. - Anda83)
2013. szept. 7. 09:41

Ezt jó lenne, ha tudná a k. háziorvosom is, mert nem tarja indokoltnak, hogy ezeket is megnézzük.

Nem tudom hol végzett, de számomra az ilyen nem orvos. Azt hiszem attól fél kirúgják, ha túl sok rezsit csinál a TB-nek. Még várnom kell, hogy orvost váltsak :(

2013. szept. 6. 22:39
De így viszonylag jó vassal kevéssé valószínű az alacsony ferritin, nem?
2013. szept. 6. 22:39

Hát vassal kapcsolatos dolgok csak ezek vannak a vérképben, nekem a hemoglobin és hematokrit meg vvt-szám alacsony, határértékek alatt.

A vasas dolgok:

vas: 18,2 (9-26)

transferrin total: 2,95 (2,4-3,6)

totál vaskötő kapacitás: 67,1 (55,0-82,0)

transferrin szaturáció: 27,1% (16,0-45,0)


De a ferritint meg fogom nézetni, úgyis megyek cöliákiás vérvételre..

14831. Anda83 (válaszként erre: 14830. - Felhasználóibecenév)
2013. szept. 6. 20:56
Ha a vasad az alsó értéken van, a ferritined valószínűleg kritikus, nézess azt is (plusz vasraktárat), minimum 70-80-nak kéne lennie a ferritinnek, ha esetleg a vashiány a hullás oka (a ferritin hamarabb kiürül, mint a vérben mérhető vas, mert onnan pótlódik - így a határtékes vas simán lehet súlyos ferritinhiány...)
2013. szept. 6. 19:53
Diffúz hajhullása van itt valakinek? Annyira ijesztő, hogy az évek során kivilágosodott, elvékonyodott a hajam és még hullik is.. kész. Azt sem tudom, meg lehet-e vérvétellel nézni, van-e valami ásv.anyag hiány. Vashiányom most épp nincs, friss vérvétel alapján. Vérszegény is csak úgy vagyok, hogy alig alsó határérték alatt. Tköm televan az egésszel.
14829. kori54 (válaszként erre: 14828. - Rosszcsontka81)
2013. szept. 6. 17:43

Szia Rosszcsontka!

Persze, hogy Rád is értettem. Hogy vagytok? Az is fontos, hogy a kicsi jól legyen :) Nekem sem szaporodik a hajam, csak feltűnésmentesen fogy :( Nem veszem észre csak mosáskor, hogy nagy a kupac. És hát jobb, ha nem fújja szét a hajam a szél, mert attól rózsaszínű lesz a választékom.:(

Kár, hogy az a szín (még) nem divat. :)

14828. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14826. - Kori54)
2013. szept. 6. 13:49

Szia kori!


Ha rám is értetted ezt, akkor köszi.) Ezzel tisztában is vagyok, rengeteg hasonló tartalmú cikket olvastam én is. Nem is ezzel van a baj, hanem, hogy olyan durva a hullás, hogy nem marad hajam.. Te hogy állsz hajügyileg egyébként?

14827. kori54
2013. szept. 5. 16:46
Na jó, tudom ezt könnyű mondani :(
14826. kori54
2013. szept. 4. 23:31

Nyugi babás lányok :) Nálatok van esély a javulásra:

"Az ösztrogén védőhatásának megnyilvánulásaként jelentkezik a szülés után két-három hónappal az ún. effluvium post-partum, a nők terhességet követő átmeneti intenzív hajhullása. A jelenségtől sokan megijednek, látván a nagymértékű hajvesztést, pedig a hátterében egy teljesen természetes és egyszerű ok áll: a babavárás időszaka alatt a női szervezetben az ösztrogénszint igen magas, s ez blokkolja a telogén fázisban lévő hajszálak kihullását. A szülés utáni hónapokban a normális szintre visszaeső ösztrogénszint miatt megszűnik a hajszálak rendkívüli védettsége, és az a hajmennyiség hullik ki egy rövid időintervallumon belül, ami a terhesség hónapjai alatt a blokkolt természetes hajvesztés miatt nem tudott távozni"

14825. Rosszcsontka81 (válaszként erre: 14824. - Sütibaba1)
2013. aug. 30. 08:33
Nekem a fejem tetején hullik főleg és emiatt oldalt is olyan kevés, hogy "csíkos" a fejem. Vagyis még nem, de nemsokára az lesz. Ja, a két hónap nem lenne olyan durva,ha lenne miből hullni. De valószínű tényleg hasonlók az okok nálunk, hiszen a fogigátló is úgy csapja be a szervezetet, mintha terhes lenne. Voltam már hormonos vérvételen, de minden teljesen jó volt. Most a pm eredményemet várom, mert az viszont nem mindig jó...Én fogigátlót nem fogok szedni.. Én nem összefogva hordom, mert bénán áll, vasalni kéne hogy valahogy kinézzek, de vasalgatja a fene. Csak itthon kötöm össze, mert minden telítve lenne hajjal.. :SS
14824. sütibaba1 (válaszként erre: 14823. - Rosszcsontka81)
2013. aug. 29. 19:25

Neked is kétoldalt hullik? Nekem is. Mondjuk már a fejem tetején is látszik, hogy ritkul, de onnan kisebb ütemben. Amúgy ez az ösztrogéndominancia tünete (mármint a kétoldali hajhullás). De pl. terhesség után meg a fogamzásgátló abbahagyásával is ponthogy durván lecsökken az ösztrogénszint a szervezetben, és ez okozza a hajhullást... szóval szerintem inkább alkati kérdés. Nem tudom amúgy, hogy ki járt jobban: akinek a feje tetején férfiasan hullik, vagy mi... Te is csak összefogva hordod a hajad?? Nekem kibontva annyira gáz, látszik hogy oldalt két szál hajam van, tiszta csoffadt az egész :S

Amúgy ez a 2 hónap nem rossz ahhoz képest, amiket hallottam, valakinek 8-9 hónapig is eltart a terhesség utáni hullás.. hormonos vérvételre nem akarsz majd menni pár hónap múlva?? vagy már voltál korábban? ha tisztában vagy vele, hogy melyik értékeid a rosszak, akkor azokon már természetes úton is lehet javítgatni. nekem anno egyedül a tesztoszteron volt picit magas, de az ösztrogén és a progeszteron asszem jók voltak, erre kaptam azt a méreg diane35-öt, ami most kb minden problémám okozója:(

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook