Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
15393. pink habroló (válaszként erre: 15391. - Sweetscorpion)
2015. márc. 21. 07:27

Szia!

Volt itt egy lány a fórumon,még 2009-2010-ben írt aktívan Rovely néven.

Ő elment egy hajátültetéssel foglalkozó kanadai plasztikai sebészhez,aki szerint nála indokolatlan lenne ez sz eljárás,és ő is a vasat mondta,hogy legalább 1,5 évig kell szedni rendszeresen ahhoz,hogy feltöltődjön a vasraktár,és látható javulás álljon be a hajnál.

Na a lényeg,Rovely elkezdte szedni a vasat,és szépen eltűnt a fórumról.

Nem tudom,hogy azért-e mert javult,vagy csak beletörődött,mint itt annyian.Őszintén remélem,hogy azért tűnt el,mert meggyógyult.


Nekem személy szerint androgén alopeciám van,sajnos feladtam és a hormonhoz nyúltam(cypromix),így nem tudom,mi lett volna ,ha nem lépem meg.

De nagyon sok alternatív megoldás van.

Vannak természetes tesztoszteron blokkolók,pl Fűrészpálma,nagyon jó még a kardió edzés.Kardió során egy olyan enzim termelődik,ami blokkolja az androgén hormonokat.


A mikroszkópos hajvizsgálattal kapcsolatban,mindig seborrheás gyulladást és zsíros korpát diagnosztizálnak.

Úgy képezik ki őket,hogy mindig ezt a 2-t hozzák ki konzultációból.

Patikában dolgozok,és saját fülemmel hallottam,hogy megkérdezte az egyik betegtől,szárítja a haját?Válasz igen,hűű nem szabad és okfejtés.

Fél óra múlva,másik beteg,ugyanez a kérdés,na ő nem szárítja,hűű nem szabad és okfejtés.


Pajzsmirigy témában nincs tapasztalatom.

15392. SSszonja
2015. márc. 21. 07:21

Szia! Ne aggodj, szerintem igencsak valoszínű, hogy az alacsony vas okozza, sőt gondolom ha ez ilyen alacsony talán az összes vitamin és ásv. anyag raktárad ki van merülve. Én 3 évig szenvedtem visszatérő hajhullással és a végén a hatalmas dozis vitaminok segítettek. Pedig egészségesen étkezem és mégis úgy látszik kell a plusz bevitel mindenféléből.Honapokig tarto folyamat ez, bár az is lehet hogy szerencséd lesz elkezdesz szedni valami erősebb vastablettát (csak receptessel probálkozz a bolti sz..t sem ér ilyen esetben szerintemé én a Ferrofolgammára esküszöm)és lehet hogy ez meg is oldja. Viszont mivel jelen pillanatban is vannak halálba taszított hajszálaid a fenti okok miatt ezért arra számíts hogy azok ugye amíg eljutnak a kieséshez az kb egy honap, tehát amik ma meghalnak 1 ho mulva fognak kb kiesni. Emiatt még egy honap múlva is tapasztalhatsz hullást. Igy kell gondolkodni ennél mindig. Szerintem kezdd el feltölteni magadat mindenfélével, olvasgass a hszeimben én szedtem már mindent.

A hormonra csináltathatsz hormonpanelt, és ha mégis az derülne ki hogy sok a teszto arra is van asszem vmi hajszesz ami közömbösíti a hatását, de erről sajnos nem sokat tudok, nekem nem ez volt a bajom.

Én nálad a vasra tippelnék, hiszen van egy konkrétan rossz értéked miért ne az okozná?

2015. márc. 20. 21:40
Sziasztok! Bocsánat, kicsit hosszú lesz, de nagyon el vagyok keseredve és abszolút tanácstalan vagyok. 24 éves leszek idén és valamikor januárban tűnt fel, hogy eléggé hullik a hajam (ekkoriban vágattam le derékig érőről hátközépig érőre), és a fejbőröm is elkezdett égni/viszketni, valamint nagyon gyorsan zsírosodott és a szokásosnál jobban korpásodott is. Megijedtem, el is mentem egy magánorvoshoz (nem bőrgyógyász, csak végez ilyen vizsgálatokat), ő azonban csak annyit tudott mondani, hogy seborrheás bőrgyulladásom van, a hajhullásról szó sem esett, mondván "a hajsűrűséggel nincs baj". Nizoralt és kénes sampont kezdtem a tanácsára használni, semmi eredménnyel. Ezután kétségbeesésemben elmentem egy bőrgyógyászhoz, aki nagyon alaposan kikérdezett és megvizsgált. Szerinte megritkult a hajam és a választékom szélesebb a kelleténél (utólag megfigyelve sajnos igaza van), valamint pici, szőrszerű kifejletlen hajakat is mutatott középen. Ezek állítólag egy bizonyos mennyiségben a férfihormon miatti visszafordíthatatlan kopaszodásra utalnak (azzal együtt, hogy sajnos rengeteg pici hajam is kihullik), de a doki szerint krónikus hajhullás miatt is lehet. Végül a pull teszt alapján telogén hajhullást diagnosztizált. Elküldött vérvételre, ahol néztek vérképet, vasat, pajzsmirigy hormonokat, gyulladást. Eredmény: nagyon súlyos vashiány (szérum vas 3,5), és a TSH-m is kevéssel a határérték felett van (4,45). A TSH-t endokrinológus szerint a hosszan tartó vashiány is befolyásolja és visszaállhat normál szintre. Olvastam olyasmit is, hogy a seborrhea is kialakulhat valamilyen hiány miatt. Kérdésem az lenne, hogy szerintetek reménykedhetek benne, hogy a szedett vastablettától, esetleges későbbi pajzsmirigy gyógyszertől visszanő a hajam? Ha igen, kb. mikorra várhatok javulást? Ha mégis férfihormon miatt hullik, azt is el lehet állítani fogamzásgátló nélkül? :( Sötét a hajam, sajnos gyerekkorom óta szőrös vagyok, már általános 1.-ben volt a lábamon, viszont nem erősödik, sőt talán kopik is mostanában. Egyéb problémám nincs. Köszönöm, hogy elolvastátok.
15390. SSszonja
2015. márc. 20. 13:51

Állítólag a nagyobb stressz hatására a hajhagymak hirtelen atkerulnek a halott fazisba,asszem telogen szakasznak hivjak es onnan kb 1honap múlva kiesnek.tehat nagyobb stressz utan tobb héttel kezd hullani a haj ezért.de az le is áll.

a hormonális is leallhat ezek szerint mert latod nálam is leállt.

Én iszonyat sokat küszködtem a hajammal nezd vissza,eleg sok mindent szedek meg kenek de most totálisan rendben van.mondom meg ezt a hirmonborulast is sikerül megúszni nagyobb veszteség nelkul.

15389. optimista100 (válaszként erre: 15388. - SSszonja)
2015. márc. 19. 09:15

Szia Szonja! köszönöm szépen a válaszod. Igen, igazad lehet, stresszből kijutott nekem az utóbbi időben...Utánanézek az ajánlott hajszesznek és beszerzem, a dokitól meg rákérdezek a fitoösztrogénekre.A görögszénamag kapszulát is beszerzem, nagyon köszi a javaslatokat.

Egyébként nekem sem a halántékomon hullik jobban.

Még egyszer köszi, majd beszámolok az eredményről!

Szép napot kívánok! :)

15388. SSszonja (válaszként erre: 15387. - Optimista100)
2015. márc. 19. 06:31

Szia Optimista!igen szerintem lehet attól.Vagy meg esetleg lehet a műtét miatti stressztől de inkabb a hormon valószínű.ugyanis most lecsökkent az osztrogenszinted hiszen a petefészek mar nem termeli.van azert mashol is ösztrogén a testben pl zsírszövetben,de a petefészek az elsőrendű termelő.Velem hasolonlo volt 2honapja én a fogamzásgátlót hagytam abba es amint erzekelte a test a hormon esést hullani kezdett. Én két dolgot tudok javasolni amit ilyen esetre ajánlanak:

az egyik a Plantur hajszesz,keress ra neten,ez a csökkenő osztrogenszint miatti hajhullasra van.

A masik a fitoosztrogenek vagyis növényi osztrogsnek szedése.Errol viszont mindenképp kérdezd meg az orvost,mert nem tudom a te esetedben szabad e.Bar ezek bioboltban kapható termékek de allitolag eleg erősek.En gorogszenamag kapszulát szedtem es nem tudom ettol e de nálam viszonylag gyorsan leállt a hullás.Többször probaltam mar elhagyni a gyógyszert korabban es mindig az volt a vege hogy Max 3honapig bírtam annyira erősen hullott.

halántékon nem hullik kobban?azt olvastam az az osztrogenhianyos hajhullás,bar nálam nem ugy hullott.

2015. márc. 18. 12:48

Sziasztok!

Új vagyok még a fórumon. Januárban volt teljes méheltávolításom, petefészkekkel együtt. Kb. egy hete vettem észre, hogy erősen hullik a hajam. (Nem töredezik, hanem hajhagymákkal együtt hullik, tehát hajvesztés...)Szerintetek lehet ez a hormonváltozás hatása? :(

Áprilisi időpontot kaptam a dokinál, de addig is megpróbálok tájékozódni.

Köszi,ha valaki tudna válaszolni.

15386. pippin
2015. márc. 15. 01:00

Sziasztok,a Spectral.CSF nevű szert próbálta már valaki?

[link]

15385. SSszonja
2015. márc. 7. 21:57

Nem kapszulásat hanem üveges krémes méhpempőt. Sok helyen lehet venni neten az igazi onnan ismerhető fel, hogy drága (100g 16 e) és rossz az íze, egyáltalán nem finom.

Valamit ezek a cuccok csinálnak, el se hiszem, hogy elhagytam kb 15 év után a fogamzásgátlot és a hajam összvissz kb 2-3 hétig hullott csak és be is állt a hormonszintem rögtön. Nem zsíros a bőröm, a hajam is csak kicsit. Ég és föld most ahhoz képest ami a tavalyi probálkozásomkor volt! akkor a bőröm 3 hét után tele volt pattanással, a hajam omlott kifele, aranyerem lett! most ezek csak nagyon enyhén jelentkeztek és meg is szűnnek teljesen. El se hiszem.és ez biztosan a táplálékkiegészítőknek köszönhető. Most annyira lelkes vagyok, hogy összeírok mindent amit szedek-szedtem hátha segítek vele másnak:

kollagén

kovaföld kapszula

B vitamin

multivitamin

Forcapil kapszula

vas

méhpempő

búzafűlé (Steinbeck féle)

Bioemsan soszappal a pattanások ellen (szuper!! egy pattanás nélkül megúsztam a fogamzásg. elhagyását!! én ezt komolyan el sem hiszem)

Plantur, Aminexil, Varga csepp-ezeket váltakozva

Hús elhagyása, délelőtt banánturmix rizstejjel+vmi egyéb gyümölccsel

halolaj kapszula, régebben szojalecithin

görögszéna mag kapszula most a fog. elhagyása alatt

Huminiqum szirup(fúj nagyon rossz)


Ja és a nagyon hullos idoszakban Hair Cliniket ettem, de megettem vagy 4 dolbozzal mire lett hatása. Szoval ez hosszú menet.Tömni kell a vitaminokat ás ásv. anyagokat és akkor ezek szerint még a hormonszint ingadozás is gyorsabban helyreáll.Lassan asszem kiadom a hajhullás megállítása c. könyvet:DD

15384. sütibaba1 (válaszként erre: 15381. - SSszonja)
2015. márc. 7. 16:45
Szia! Milyen méhpempőt szedsz? Kapszulásat? Én is egy ideje gondolkozom rajta, hogy ki kéne próbálnom:)
15383. SSszonja (válaszként erre: 15382. - Nissi)
2015. márc. 6. 09:21

Igen én sem tervezem tovább szedni csak még ezt a dobozt. Úgy tűnik beállhatottak a hormonjaim szépen, mert leállt a hullás. MA reggel összesen 4 szál jött ki.. pedig tavaly is abbahagytam és akkor még a 3. hónapban is ömlött kifele a hajam, vissza is kellett vennem az antibébit emiatt sajnos. Én arra tippelek, hogy segítettek a hormonszabályozó cuccok (cickafark tea, görögszéna, méhpempő) mert a bőrömön is észrevettem hogy nem jött az a katasztrofális zsírosodás mint a tavalyi kísérletnél. Valószínűleg nem engedték ezek a dolgok annyira előretörni a tesztoszteront gondolom én.

Az aminexilt én írtam, nekem a forászom le volt döbbenve mennyi hajam jött tőle. főleg oldalt jól besűrűsödött.használom most is felváltva Planturral és Varga cseppel. Ja merthogy még ezeket is használok:))

15382. Nissi
2015. márc. 5. 16:55

Lejebb irtam hogy megvettem az aminexil hajszeszt az itteni javaslatok alapján. Már elhasználtam egy dobozt és talán azt mondhatom hogy használ. Nem hullik annyira és mintha baba hajam is lenne :)

A görögszéna ahogy irtátok erös fito-ösztrögén. Menstruáló nöknek ritán van ösztogén hiányuk éppen forditva ösztogén domiencia van igy azt ovatosan kéne szedni.

A fogigátló csak a tüneteket fedi el és csak addig használ amig szeded. Ahogy abba hagyod majd triplán kapod vissza, igy érdemesebb minél elöbb abbahagyni és elkezdeni a szervezeted rendbe tenni.

15381. SSszonja
2015. márc. 4. 06:47

Ajánlok még egy nagyon jó táplálékkiegeszítőt:Huminiqum.vagy a Humet R szirup.ezt is iszom.előbbinek pokoli íze van utóbbi finom,csak néha nem lehet kapni.Feltölti a szervezetet nyomelemekkel tehát ebben nem vitaminok vannak hanem ásványi es nyomelemek amik szinten baromi fontosak.

Eszek meg méhpempőt es iszok minden nap búzafűlevet.ezeket csak azert írom,mert ugy tűnik ez a siker kulcsa hogy totálisan fel kell tölteni a szervezetet minden jóval.

egyébként 2napja látványosan csökken a hullás!

Ha egyszer lesz időm tenyleg összeszedem az összes cuccot amit szedek,mert lassan kb ennem se kéne annyi van😊😊

olvastam egy cikket aminek az a lényege hogy mivel a táplálékunk mar nem tartalmaz elegendo vitamint es egyebet ezeket pótolni kell.mert szerinte minden betegséget vmelyik anyag hiánya okozza.

15380. Lilibeth (válaszként erre: 15379. - SSszonja)
2015. márc. 2. 18:23

Én nem szoktam kapszulát venni, mint ahogy filteres teát sem, ki tudja/látja mi van benne...?


A görögszénáról amit tudok:



A görögszéna segít a hajhullást, korpát megszüntetni, a haj pedig szép fényes lesz tőle.

Külsőleg hajpakolásként és belsőleg teaként fogyasztva is nagyon hatásos.


5 g (1 teáskanál) magot 5 percig áztassuk 200 ml hideg vízben, majd 8-10 percig lassan főzzük, majd leszűrjük. Teaként mézzel ízesítve fogyasztjuk.

A megfőzött magot is elfogyaszthatjuk egy kis mézzel. Ízét, hatását kakukkfűvel, vagy ánizzsal kiegészítve javíthatjuk.

Az egészség megőrzésére, a betegségek megelőzésére napi 1-3 csésze tea fogyasztása javasolható, az étkezések előtt félórával.


Görögszénás hajpakolás:

2-3 teáskanál görögszéna magot áztassunk be éjszakára (de legalább 2-3 órára) fél pohár vízbe.

Turmixoljuk sűrű péppé a beáztatott magokat.

Keverjünk bele 2 teáskanál zsíros joghurtot.

Vigyük fel a hajra és a fejbőrre, hagyjuk rajta száradni 20 percig. (Használjunk fürdősapkát, vagy tekerjük be folpackkal, törülközővel is betekerhetjük még, nehogy a joghurt elkezdjen lefolyni.

Hetente 1x alkalmazzuk.

15379. SSszonja (válaszként erre: 15377. - Lilibeth)
2015. márc. 1. 08:14

Igen Lilibeth,kapszulában.miert?van valami egyéb jo tipped?ugy emlékszem te otthon vagy a bio termeszetes dolgokban.

Bioemsan sószappan meg egyszer leírom,nem érdekel,hogy reklam😊😊ez egy csoda.Egy darab lattanasom nincs miota elhagytam az antibebit ennek köszönhetően szerintem.

15378. SSszonja
2015. márc. 1. 08:11

Jó beszámolok majd.bar segítene..eleg rendesen hullik.de megfogadtam,hogy több műhormont nem szedek.meg igazabol jobban is érzem magamat Nélküle.

Ilyen az élet..vegre sikerült evek alatt helyrehozni sőt bedúsítani a hajamat erre most par hónap alatt lerombolódik😊😊

15377. Lilibeth (válaszként erre: 15375. - SSszonja)
2015. febr. 28. 16:41
Belsőleg fogyasztod a görögszénát?
15376. pink habroló (válaszként erre: 15375. - SSszonja)
2015. febr. 28. 08:42

Kíváncsian várom,mit tapasztalasz,majd 1 hónap után írd meg légyszíves.

Nekem is jól jönne valami zöld alternatíva,ha elhagyom a cyprot.

15375. SSszonja
2015. febr. 27. 11:00
Hát én most elkezdtem dupla adagban a görögszénát (fitoösztrogén) hátha!!
15374. pink habroló (válaszként erre: 15373. - Pink habroló)
2015. febr. 26. 19:15
Szerk.: az egyes fogamzásgátlókban található vízhajtók mint pl Yadine
15373. pink habroló (válaszként erre: 15372. - Cifra)
2015. febr. 26. 19:14

Sajnos nekem nem sikerült,én is pont így gondolkodtam,hogy hátha hasonló lesz a helyzet,mint terhesség alatt,mikor gyönyör volt a hajam.

diane 35 később cypromixre váltottam,és hát folyamatosan lassan kopik,nem hullik,nincs látszatja,de mégis mindig kevesebb-és kevesebb.

5év hajügy miatti szedés után fontolgatom az abbahagyását.Nincs értelme tovább mérgezni magam vele,és hát lelkileg készülök a csapásra amit ez rám fog mérni.

Kis pontosítás,remélem nem baj,ne vedd okoskodásnak,csak hát sajnos hajban jó vagyok,7 év önképzés a szülés után, lassan doktorálhatnák is belőle:

A cyproteron acetát és egyes vízhajtók pl yadine,nem elnyomják a tesztoszteron hatását,hanem teljesen leblokkolják,és így csak minimális androgénnel találkoznak a sejtjeink.

15372. cifra
2015. febr. 25. 11:32
Minimálisan magas tesztoszteronom volt. Később ez lecsökkent a normálisra, de a hullás továbbra is tartott. Az inzulin értékeim is csak minimálisan voltak magasak. Szerintem ne aggódj, adj a szervezetednek 2-3 hónapot, ennyi minimum kell a rendeződéshez. Ha akkor is hullik, akkor kezdj aggódni és kivizsgáltatni. Én hallottam olyat, hogy 1-2 hónap alatt rendeződött a dolog. Terhesen nekem az extra magas progeszteron és ösztrogén szinttől nem hullott, ami elnyomja a teszto hatásait. Ezért szedek most újra tablettát, hátha sikerül mesterségesen elérni a terhességhez hasonló hormonális állapotot. Valószínű ez lehet a tabletta elhagyásakor is, hogy előtérbe kerül a tesztoszteron. A fitoösztrogének, meg egyéb állítólag "természetes, növényi" progeszteron tartalmú termékek semmit nem érnek, pénzkidobás. Igazából vannak olyan szerencsétlenek, akiknek hromonális hajhullás esetén csak a komoly cuccok segíthetnek, pl diane 35 és minoxidil, de ezek is csak addig míg szedi őket az ember. Aztán visszacsap és még egyéb egészségkárosító hatással is számolni kell.
15371. SSszonja (válaszként erre: 15368. - Cifra)
2015. febr. 25. 10:05
Cifra, a hormonértékeid akkor nem voltak rendben? gondolkodom, hogy elmegyek megnézetem. Mi okozza ilyenkor a hajhullást? előtérbe kerül a tesztoszteron vagy miért van a hullás? Azt tudom hogy hirtelen megvonódik az ösztrogén, ami ugye a tablettában volt, na de azért termelődik az magától is, az hogyhogy nem elég?
15370. SSszonja (válaszként erre: 15368. - Cifra)
2015. febr. 25. 09:55
Ne már:((( ez nem jó hír. De nekem nincs inzulinrezisztanciám, egyszer voltam ilyet vizsgáltatni és nem volt.Akkor van esélyem, hogy helyreáll a dolog? egyáltalán vki hallott olyanról, hogy helyreállt a hullás ilyen esetben?
15369. SSszonja
2015. febr. 25. 09:54
Vmano: Pharmekal kollagén tablettát szedek, ebben 1000mg kollagén van, nekem ez bejött. 4ezervalamennyibe kerül keress rá neten rögtön kidobja.Sok helyen kapható bioboltokban vagy neten.
15368. cifra (válaszként erre: 15366. - SSszonja)
2015. febr. 24. 21:23
Kedves Sszonja! Én 4 éve hagytam abba a fogamzasgatlót, rá 1-2 hóbapra kezdett hullani a hajam, előtte gyönyörű volt! Azóta szenvedek vele, nekem a bromo sem segített és a PCOS harmas kezeles sem... Pedig a hormon és inzulin értékeim szerint az a problema valszeg. Egy dolog segített: a terhesség. A végén egy szal sem hullott, hajmosásnál sem. De aztan... Bepótolta. Most visszatérek a fogamzasgatlóhoz, hatha segít...
15367. vmano76
2015. febr. 23. 18:37

Köszi, megtaláltam a hsz-odat :)

A kollagént milyen formában szeded, melyik márkát és mennyibe kerül?

15366. SSszonja
2015. febr. 23. 14:59

Nem értem hova tűnt a hszem. Az volt a gond, hogy belekattintottam egy korábbi oldalnyi hszbe és ott válaszoltam úgyhogy időben valahova visszahelyezte a múltba:) de ha rákeresel a nevemre akkor ott megtalálod, leírtam miket szedek.


Fogamzásgátló abbahagyás miatti hajhullásban jártasok tapasztalatait azért várnám... kicsit kezdek aggódni..

15365. 96c7e4d0bf
2015. febr. 17. 14:57
nullás gép.
15364. vmano76
2015. febr. 17. 10:36

Szia SSszonja! Korábban váltottunk tapasztalatokat, talán emlékszel :) A kérdésedre sajnos nem tudok saját tapasztalatot írni. Én annak idején már akkor hagytam abba a fog.gátlót, mikor nagyon elhatalmasodott a hajhullás és már teljesen tehetetlen voltam. Ez után néztek hormonértéket, de rendben volt...gyakorlatilag minden rendben volt. Rengeteg mindent szedtem, talán nem elég kitartóan nem tudom, de nekem végül is mindig (eddig 3X volt ilyen drasztikus hajhullásom) a bromocriptin szedése segített. A mellékhatása az ami nálam eredményre vezetett csak hát drasztikus és nincs olyan alapproblémám, amire kellene, így csupán a mellékhatását kihasználni nem tudom mennyire kockázatos... Ne haragudj, hogy nem a kérdésedre válaszoltam!!

Esetleg ha nem megterhelő írnál egy listát azokról a vitaminokról, ásványi anyagokról - dózissal együtt - amiket szedtél akkor amikor hullott a hajad? Nekem most óvatosan egyenlőre de megint el kezdett hulani. Most lehet, hogy ez csak a rendes tavaszi hullás...de már előre aggódom :) :( Szép napot!

❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook