Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi hatásos a hajhullás ellen? fórum

Mi hatásos a hajhullás ellen? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
15603. kori54 (válaszként erre: 15584. - Esther_1984)
2017. jan. 12. 18:22
Szia, nem tudom. A háziorvos szerint egy értékkel nem kell törődni. Pár évig szedtem vasat, utóbb már csak heti egyszer, de a vas értékem soha nem volt 18-nál magasabb. A Ferritint csak véletlenül nézettem meg. Lehet, hogy túl sokáig szedtem. Valahol olvastam, hogy idősebb korban már más a határérték. Mivel a barátnőmnek is magas lett az eredménye kicsit megnyugodtam. Külföldi oldalakon meg pont azt írják, hogy a hajhullás szempontjából a magasabb ferritin érték a jó. Na ezt nekem sikerült megcáfolnom.
15602. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15601. - Reményhal)
2017. jan. 10. 20:56
írtam privit
15601. Reményhal (válaszként erre: 15600. - 35d45e2ed1)
2017. jan. 10. 20:29

Szia Mazsumazsu!


Tudsz nekem segíteni, hogy melyik készítmény tartalmazza ezt a gránátalmamagot? Akár priviben is.Nekem az ösztrogénszintem most alacsony, szóval pont jókor írtál. :) Köszi!

15600. 35d45e2ed1
2017. jan. 10. 19:41
sziasztok, nekem régen egyfajta sampon összetevőre volt allergiám, hál'istennek ahogy ezt nem használtam elmúlt a hullás helyre is jött a hajcsim de most nem ezért írok nektek, hanem mert azóta is azért sokat olvasok vitaminokról és találtam egy jót hátha valakinek hasznos: az ösztrogénszint csökken bizonyos esetekben (terhesség, kor)és ez durván okozhat hajhullást na most nagyon nehéz ezt pótolni biztonságosan, de ma olvastam egy cikkben hogy a gránátalma magja egyedülállóként pontosan ugyanazt a női ösztrogént tartalmazza és pótolja ami nekünk nőknek is szükséges és teljesen biztonságosan pótolható vele az ösztrogén. szerintem akinek semmi nem segített próbálja ki ezt ez is egy komoly ok lehet és a gránátalmamag ezt megoldja. Remélem tudtam bárkinek is segíteni! sziasztok.
15599. Melon83
2017. jan. 9. 20:40
Még annyi hogy korpától szerintem nagyon hullhat, meg zsírosodástól is, ezért meg kell találni a megfelelő sampont, plusz egészséges életmód is sokat számít.
15598. Melon83
2017. jan. 9. 20:38
Sziasztok! Régebben írtam ide, nagyon hullott a hajam évek óta, sok mindent kipróbáltam, voltam mindenféle vizsgálaton, orvosoknál, minden lelet negatív, sehol semmi, viszont a hajam csak hullott, és sokszor korpás is volt. Aztán 2015-ben terhes lettem, a hullás nem állt meg terhesen, de csökkent, és így már egész megbarátkoztam vele. 2016 február megszületett a kisfiam, és a hajam 2 hónap után brutálisan hullani kezdett, ilyet még nem láttam, konkrétan tincsekben jött ki. Ez tartott 3 hónapig kb, amikor egyik napról a másikra jobb lett. Azóta 7 hónapja alig hullik valami, szépen visszadúsult, rengeteg új haj, szinte tincsekben, és a korpa is teljesen eltűnt. Ami segített a Forcapil kapszula, bár ez csak tüneti kezelés, a korpára a LaRoche Posay kerium samponja volt eddig a legjobb, illetve most dr immun samponnal mosom. Most ott tartok hogy napközben szinte 0, heti hasmosásnál max 10 szál jön ki. Korábban terhességem előtt egy szimpla félülködésnél is volt vagy 50(igen megszámoltam). Szóval szerintem nálam a korpásodás és talán hormonális okok is közrejátszottak, de most 10 év után olyan a hajam mint tinikoromban.Szóval ne adjátok fel, ami kihullik az visszanő előbb utóbb.
15597. kori54 (válaszként erre: 15596. - Agneees82)
2017. jan. 8. 21:10
Én már nagyon régen próbáltam a bioptront, de nekem sajnos semmit sem használt. :( Csak jó nagy reklámot csináltak neki. Orvosnál fizettem 10 alkalmat, ingyen kaptam volna még 10-et, de nem mentem többet, mert még zsírosította is a fejbőrömet. Szerintem a folyadék ivás nagyon fontos és talán többet is ér mint a lámpázás. Nekem a Hairclinik enyhítette a hullást és a Forcapil is használt hosszabb távon. Persze vissza nem dúsult.
15596. agneees82
2017. jan. 8. 14:12

Sziasztok! 2008-2010 között iszonyúan hullott a hajam, majdnem mindent kipróbáltam, természetesen voltam hajgyógyásznál, bőrgyógyásznál, nőgyógyásznál, hormonvizsgálaton, vérvételeken, hőtérképes vizsgálaton, pajzsmirigy vizsgálaton, haematológusnál, és még sorolhatnám. Minden eredményem negatív volt, a hajam viszont már úgy elkopott, h kezdett átlátszani fejtetőn... Aztán 2010-ben terhes lettem és bumm... besűrűsödött, megerősödött, gyönyörű lett... aztán jött még egy gyerkőc, 2016. nyaráig nem is volt gondom a hajammal, de most kezdődik megint... :( szóval tuti, h hormonálisan van nálam valami, de a korábbi hormonvizsgálatok szerint nincs gondom... ami picit segített még 2009-ben az a töménytelen mennyiségű vitamin volt, nem állt meg a hullás, de csökkent.. Most ismét ott tartok, h kb. 10 féle vitamint szedek (Forcapil, Nuskin-Lifepak, Neo-ferro-folgamma, C vitamin, Cink+C, Hair-Revall, Béres csepp, B1 vitamin, L-Lysine, D vitamin, Béta-karotin) és várom, h visszadúsuljon. Mondjuk sok kis növésem van, de már nem áll sehogy sem, ha összefogom, akkor kb. olyan vastag a copfom, mint a kisujjam :(

Próbált már valaki bioptron lámpát hajhullásra? pár éve olvastam, h megállítja a hajhullást.. talán azt még nem próbáltam ki.. Ami tény, h az utóbbi fél évben nagyon kevés folyadékot ittam, most erre is odafigyelek, hátha..

15595. Lilibeth59
2016. dec. 6. 14:25

Fejbőrradírt használjatok, a fejbőrnek is szüksége van időnként egy alapos tisztításra, megújulásra, ugyanúgy, mint az arcbőrünknek, ill. testradírozás is nagyon ajánlott hetente 1x.

Kávézacc, kristálycukor és valamilyen olaj )én pl. olívát, vagy kókuszt szoktam használni. Összekeverni, majd a fejbőrt alaposan, de kíméletesen átdörzsőljük a masszával. Kicsit hagyjuk, 1-2 percig, majd alaposan öblítsük ki. Utána mossunk hajat a megszokott módon.

15594. Nyamitörp (válaszként erre: 15585. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 29. 15:07

Ha a fejbőr illetve haj méreganyagokkal való túltöltődésére gondoltok, akkor próbáljatok ki valami mélytisztító sampont.

Állítólag ennek pont az a funkciója, hogy kiszedi a hajból a beleragadt sampon és egyéb anyagok maradványait. Én is még csak olvastam róla, azt írták, hogy nagyon kiszárítja a hajat, de utána rendes samponos és balzsamos mosás után szebb lesz a hajad.


[link]

15593. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15591. - Reményhal)
2016. nov. 28. 20:37
szia, remélem sikerül helyreállítani a hormonháztartásodat, szerintem a gyógynövények nagyon jók és a vitaminokról is nagyon sokat lehet itt olvasni ami szintén jó a hajnak.
15592. Huncut63 (válaszként erre: 15591. - Reményhal)
2016. nov. 28. 08:55
Mivel én is érintett vagyok olvasgattam utána és orvosnál is jártam. A változó kori hajhullás ellen nincs segítség, viszont ha lezajlik magától visszanő a haj, de a minősége már nem lesz olyan mint régen. Persze, ki lehet mindent próbálni. Sok mindennel próbálkoztam, rágörcsöltem, mert nem szeretnék kopasz lenni, viszont a hormonpótlás negatívumai sem vonzanak. Nem véletlen, hogy nem írják fel a nőgyógyászok szívest örömest. Ne haragudjatok, de akinél komolyabb hormonhiány van annak holmi cickafark és egyebek....mindenkinek jó egészséget!
15591. Reményhal (válaszként erre: 15590. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 27. 18:12

Szia Mazsumazsu!

Köszi a segítséget! Én is pont erre jutottam. Cickafarkot már vettem. Nekem még látszani nem látszik semmi, de a véreredményem kimutatja, hogy az ösztrogén a minimumot sem éri el. Előtte ösztrogén dominenciám volt, na akkor hasznos a progeszteron kiegyensúlyozónak. Jelenleg Macat szedek. Ez egy hormonkiegyensúlyozó szer. Különösebben nincs még eredmény, azt írják hosszú távon fejti ki a hatását. A múltkor azon voltam ki, hogy klimaxolok, most meg már ez nem is érdekel, csak a hajam ne hulljon :)

15590. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15589. - Reményhal)
2016. nov. 27. 16:47
szia olvasom ezt a topikot mert nagyon hasznos dolgok vannak benne a hajról. Ha ösztrögénnel kapcs.gondod van, én sokat olvastam erről, ha ez hiányzik a szervezetedből annak a legszembetünőbb jele az, ha a száj felett megjelenik két függőleges ránc,illetve a bőr kicsit kezd vékonyodni, érzékenyebb lesz. van az ösztro-nak hormonális pótlási lehetősége is, de ennél jobb a gyógynövényes pótlás. Pld a szója de arra sokan allergiásak viszont ilyen a cickafarkfű , a rozmaring és még több ilyen is van a google-ben utána tudsz nézni, ez rendben tartja a szintet.
15589. Reményhal (válaszként erre: 15588. - Mosolyka1111)
2016. nov. 27. 09:30

Szia Mosolyka!


Én visszafele kezdtem el olvasni a fórumot, meg néha a legelejére ugrok. Most 2011-nél tartok, épp akkor jöttetek rá, h IR-es a lányod. Nagyon örülök, h írtál. Nekem is van 2 gyermekem, tudom, hogy az jobban tud fájni, ha nekik van bajuk, mint nekem. Az ember elképzel vmit a gyermekének, és azt reméli, minden jobb lesz neki, mint, ami neki volt és megvalósítja a mi álmainkat is. Nagyon örülök, hogy találtál egy jó hajdoktort! Megkérhetlek rá, h küldd el priviben a nevét? Nekem a nyáron kezdett hullani a hajam, de nagyon durván. Rengeteg mindent csináltam, vmitől megállt a hajhullás, pedig változókor kezdődött nálam. Azt mondta a nőgyógyászom, h ha nem kezdek el hormont szedni, meg fogok kopaszodni. Azt gondoltam, h minden vizsgálatot megcsináltatok, ami létezik, gócot kutatok, vitamint szedek és ha akkor is hullik, akkor beszedem.Ösztrogénem nincs mostanában, a vérkép nem mutatja, mégsem hullik, csak napi pár szál. Viszont tudom, h ez egy időzített bomba. Arra gondolok, hogy sok embernek hullik a haja az IR-től és a pajzsmirígy gyulladástól. Ugyanis nem tudják, h van nekik olyan. Nekem most pici a lányom, a szülés után pajzsmirigy gyulladásom lett, alulműködéssel párosítva. Cukorterhelést csináltattam és bár nem vészes, biztosan nem jó, mert az inzulinom felfelé ment nem lefele. Nem emlékszem az értékre, de 50-60 volt. Kis pocakom van szülés óta, ami nem megy le, bármit csinálok. Lehet ezért... Most, hogy olvasom a 2011-es bejegyzéseket, sok minden kezd világossá válni.Még egyszer örülök, hogy sínen vagytok, a lányod javul, és, h ezt megírtad. Kérlek ha teljesen rendbejön azt is írd meg! Ez biztatás a sorstársaknak! :)

2016. nov. 26. 14:05

Sziasztok!

Régebben írtam ide én is, akkor volt a lányom 16 éves, most 20. Neki 15 évesen kezdett ritkulni, és csúnyán leritkult 18 éves korára. IR-es is.

A hormonjai helyre lettek téve diétával, mozgással (napi szinten), és az elején gyógyszer is kellett (már nem kell.)

A lényeg, hogy mindezek ellenére sem javult a haja, sőt rosszabb lett. Neki nem hullik, csak beálltak a hajhagymák nyugvóba.

Konkrétan már port (hairmax) kellett szórni a fejbőrére a hajszálak tövére, hogy emberek közé mehessen (nagy szolgálatot tett akkor ez a por, valahogy optikailag dúsít).

A lényeg, hogy egy évvel ezelőtt úgy döntöttünk, hogy így, teljes hormonális javulás után hogy nincs változás a hajában, futunk még egy kört, ezúttal hajgyógyásznál.

Ajánlásra felkerestünk egy nagyon jót (megkockáztatnám, hogy a legjobbat). Kapja a hajkezeléseket (január 20-án kezdtük), itthon is kell kezelgetni, diéta is van (de az ugyanaz, amire eddig is vigyázott). És beindultak a hajhagymák, vannak kishajak. Először csak a homloka felett körbe, de most már a fejtetőnél is jönnek szépen. MÁr nem kell hajdúsító port használni (már kb. április óta nem).

Szegényemnek persze júniusban lett egy vírusos betegsége, na akkor rájött erre az egész javulásra egy diffúz hajhullás rá három hónapra, de az egyértelműen a vírustól volt, csak pont rosszkor jött. Akkor a dokinő még akupunktúrát adott a fejbőrbe, és ez is rendeződött.

Őszintén, a lányzó már nagyon el volt kenődve (ez előtt az egész hajkezelés előtt), már feladta, hogy nem kell, de én azt mondtam, ha nem próbáljuk meg, sosem derül ki, és mindig bántani fog (főleg engem), hogy nem tettünk meg mindent.

Ami még fontos, és a hajdokinő mondta: Napi szinten megeszik egy kis tálka főtt hajdinát (szárazon 3 dkg). Állítólag van benne olyan, amit csak ezzel lehet bevinni.

Csak tanácsképpen írom annak, csakis annak, akinek már a hormonjai rendeződtek, és még ennek ellenére sem indult be a haja, ez a kezelés annak segíthet.

15587. SSszonja
2016. nov. 25. 14:11

Sziasztok!ne haragudjatok hogy beleszólok de én is írogattam ide regebben eleg sokat.tehat szerintem nagyon sok esetben a tápanyag es vitaminhiány okozza a hullast.egyszerűen az ételből nem lehet felvenni az elegendo menyiseget.vegyetek egy jó multivitamint pl Biotech es tömjetek egy ideig dupla adagban.melle lehet még vmi hajvitamin is.En korábban leirtam miket szedtem.honapok alatt segített es azóta sincs gondom de rendszeresen szedek azóta is pár cuccot.Sajnos a szervezet sokkal tobb tápanyagot igényel mint amit be lehet vinni.ez az én véleményem én sem hittem soha hogy Ennyire banális oka van ennek az állandó problémának.B vitamin!!nagyon fontos mega dózisban.lecithin nagyon jo kiegeszitesneka lenyeg hogy az elejen dupla adagot mega dozisokat hogy a szervezet visszatoltodjon.

Es persze tudom van akinek nem ez okozza de szerintem az esetek nagy részében lehet ez mögötte.

2016. nov. 21. 20:56

Ginseng csepp ampullában!!

Már másodszor használom, tavaly ilyenkor is nagyon hullott a hajam és már az első !!! használat után látszott a hatás.

Fodrászkellékesnél árulják.

15585. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15583. - Esther_1984)
2016. nov. 21. 19:31
igen, sokszor a legegyszerűbb nem jut eszünkbe, hogy alapjában véve semmi bajunk, csak egyszerűen egy idő után besokall a fejbőrünk a sok méreganyagtól. de vannak nagyon jó SLS és parabénmentes egészségesebb samponok. de mielőtt megveszed nézz utána mindig az összetevőknek a neten.
15584. Esther_1984 (válaszként erre: 15582. - Kori54)
2016. nov. 20. 22:44
Az már túl magas. Azt tudod, h miért ilyen magas neked?
15583. Esther_1984 (válaszként erre: 15581. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 20. 22:44

Köszönöm szépen, kipróbálom.

Teljesen igazad van, egyszer kiütéses lett az arcom, mindent lecseréltem, kivéve az arckrémemet, amit évek óta használtam, nem múltak a foltok. A kozmetikusom tanácsára lecseréltem a krémet, és elmúltak a kiütések :-) Mindenre gondoltam, csak arra nem.

15582. kori54 (válaszként erre: 15578. - Esther_1984)
2016. nov. 20. 16:07
Nekem 320 a Ferritinem és hullik a hajam.
15581. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15577. - Esther_1984)
2016. nov. 20. 07:47
szia, ne legyél szkeptikus, amellett, hogy teljesen megértem a lelkiállapotodat. de ha minden rendben vn egyébként és mégis hullik szerintem ez lehet, érdemes kipróbálni, persze azért ha ez is lesz a megoldás, kis időt várni kell amíg ez helyreáll. csak ez annyira egyszerű és kézenfekvő megoldás, hogy az emberek nagy része nem is gondolja, hogy ez lehet a gond, pedig teljesen simán előfordulhat, hogy mondjuk évekig ezt használtad és egyszer csak besokallt a fejbőröd. próbáld ki, hogy ezeket mellőzöd veszíteni nem fog vele semmit. drukkolok neked
15580. Huncut63
2016. nov. 20. 07:45
Miondenki megnézette a pajzsmirigyét is? És nem csak a TSH-t...
15579. Zizmusz (válaszként erre: 15578. - Esther_1984)
2016. nov. 19. 22:38
Jaj, őszintén remélem, hogy vaspótlással rendeződik a helyzet, mert az értékekből erre a következtetésre jutott az orvosom is, de sajnos annyi minden lehet még, hogy bizonytalan vagyok a sikerben :/ főleg, hogy az itt olvasottak alapján annyiunk életét megkeseríti a látszólag ok nélküli hullás...
15578. Esther_1984 (válaszként erre: 15571. - Zizmusz)
2016. nov. 19. 20:38
Akkor biztos a vas lesz a ludas. A ferritin-nek 80 felett kell lennie, h ne hulljon a haj. Nekem nagyon alacsony volt, akkor sok külföldi oldalt is elolvastam erről, meg voltam róla győződve, ha helyre hozom, akkor megáll a hullás. Sajnos én kivétel vagyok, mert most tökéletesek a vas értékeim, de a hajam még mindig hullik...
15577. Esther_1984 (válaszként erre: 15572. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 19. 20:35
Bárcsak igazad lenne, ki fogom próbálni az SLS mentes sampont, de én már annyira szkeptikus vagyok, mert minden kipróbáltam már és csak jobban hullik :-(
15576. Esther_1984 (válaszként erre: 15568. - Lilibeth59)
2016. nov. 19. 20:32
Köszönöm szépen, ki fogom próbálni.
15575. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 15574. - Zizmusz)
2016. nov. 19. 19:43
szivesen
15574. Zizmusz (válaszként erre: 15573. - 35d45e2ed1)
2016. nov. 19. 18:30
Köszönöm a segítséget, meg is nézem :)
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook