Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Mi hatásos a hajhullás ellen?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15742. SSszonja2017-09-06 09:25
Örülök Zsú hogy alakulsz:) Sajnos én most nagyon nem jól állok. Reggeli fésülködéskor rengeteg jött ki. Viszont az az érdekes, hogy nem ritkul láthatóan és növöget is.Már arra is gondoltam hogy nem lehet ez egy ilyen éves hajváltás..? mint a kutyáknál mikor nyáron kijön a téli vastag bunda?tudom hülyeség:(
Én most a Plantur39 hajszeszt kezdtem el 4 napja mert nagyon jókat olvastam róla mindenhol. Nem tudom még hogy hat, de a hajam állagára, tartására nagyon jó hatása van.
Most arra gondolom (remélem nem így van) hogy esetleg az ösztrogénem csökken és ez okozza a hullást. Mandula teljesen negatív, tenyésztés is negativ.

15741. Zsú19652017-09-06 08:47
Újabb helyzetjelentés: a hajmosás volt még a mumus nekem, de azon is túl vagyok. Végre nem dugult el a lefolyó.... Igaz, kifésüléskor még jött ki bőven, de a korábbiakhoz képest ez is láthatóan kevesebb.
Majd egy hónap múlva ismét jelentkezem, hogy tartós-e az eredmény.

15740. Lilibeth2017-09-05 20:29
Egyszer-kétszer már "belekotyogtam", most megint írok Nektek. Tavasz óta - tehát a dög meleg nyarat és még most is átvészeltem úgy, hogy nem mosok samponnal hajat. Langyos vízbe sima konyhasó, nem jódozott, hanem a legolcsóbb só, amit lehet kapni, bele pici almaecet, ezzel jól átdörzsölöm a fejbőrömet, végig húzkodom a hajam, ami ki akar jönni hajszál, kijön, aztán éppen nem hideg, nagyon picit langyos almaecetes vízzel még átöblítem. Most jön az ősz, a természetes hajhullás ideje, de csak annyi jön ki, amennyi tényleg természetes, pár szál, nem számoltatom. Ja, és a sampon nem hiányzik, nem zsírosodik a hajam, igaz, nem is repked, olyan, amilyennek lennie kell. Lenmagzselét szoktam készíteni néha, mikor van rá időm, nagyon jó hajformázó, ha valakit érdekel, hogy készül, és hogy miért jó hajhulás ellen, szívesen megírom a receptjét.

15739. kori542017-09-05 14:39
Klassz, remélem továbbra is így marad :)
(válasz Zsú1965 15738. hozzászólására)

15738. Zsú19652017-09-04 07:46
Hat nap után talán már kijelenthetem, hogy határozottan negyedére csökkent a hajhullásom. Végre!

15737. SSszonja2017-08-31 16:45
Hát én elkiabáltam... ma ismét nagyon rossz a helyzet:(
Voltam mandula góckutatáson, az orvos szerint nincs semmi, de még a kitenyésztést meg kell várni.

15736. Zsú19652017-08-30 11:42
Igen, bár még nem merem elkiabálni...
(válasz SSszonja 15735. hozzászólására)

15735. SSszonja2017-08-30 10:55
Tényleg így már emlékszem.es pont azt ígérték hogy a második után fog javulni ugye?
(válasz Zsú1965 15734. hozzászólására)

15734. Zsú19652017-08-30 09:04
Mezoterápiás kezelésen voltam.
(válasz SSszonja 15733. hozzászólására)

15733. SSszonja2017-08-30 08:40
Zsú nálam is hasonló a helyzet..:)Te mit teszel ami szerinted hat? szedsz vmit? én megint annyi bogyót szedek már vagy 2 hónapja... de úgy látszik talán kezd hatni!
(válasz Zsú1965 15732. hozzászólására)

15732. Zsú19652017-08-30 07:18
Ma reggel is csak negyedannyi jött ki... Még nem merem elkiabálni.

15731. kori542017-08-29 18:46
Nekem Ferritin 337,4 µg/L * normálérték 10,0 - 120,0
és mégis hullik folyamatosan, vagyis fogy a hajam.

15730. SSszonja2017-08-29 16:29
Ha valaki megy vérképet nézetni: a vas mellett kérje mindenképp a ferritin értéket is, mert külföldi oldalakon olvasom mindenhol, hogy ha az 70 alatt van (a vas akár normális is lehet) akkor hullik a haj. Azt fel kell vinni, az az igazi vasraktár.

15729. SSszonja2017-08-29 14:00
Egyébként nekem anno az előző hajhullás korszakom úgy ért véget hogy egy ideig voltak nem hullos aztán megint hullós napok váltakozva.lehet hogy ez jó jel.nalam i ez van most.

15728. Zsú19652017-08-29 07:10
Lehet, van valami a levegőben, mert ma reggel nekem is határozottan (nagyon határozottan) kevesebb hullott ki fésülködéskor...

15727. Hajni01282017-08-28 17:34
Sokszor az van, hogy felkelek reggel és látom, hogy lógnak lefele a hajszálaim...meghúzom és jön csomókba. Lehet, hogy csak ledobódik, aztán úgy érzem, hogy nem is tőböl jön. Van olyan szál, amin semmi nincs, de olyan is akad, ami ketté van választódva....vagy rajta van az a kis fehér izé. Bevallom, hogy sokat vasaltam régen, égettem a hajamat felül is, aztán melírozva volt...nem nagyon ápolgattam, mondta a fodrászom is, hogy vasaláskor, melírozáskor kevés a sampon. A hajam szerencsére újranő, hátul is, meg a fejtetőn is televagyok kis hajakkal...csak ami már hosszú, előbb kihullik. Egyébként nekem gyorsan zsírosodó hajam van, 3 naponta mosnom kell és néha begyullad, pattanások lesznek rajta. Gondolom, az se túl jó a hajnak, ezért se ártana egy hajgyógyász. Sajnos örököltem fateromtól, gyereknek is már gyorsan zsírosodott. Amúgy az a Forcapil tabletta nemtudod véletlenül mekkora? Akarnám szedni, csak ha túl nagy, nem fogom tudni lenyelni. Egyébként tök fura...nem akarom elkiabálni, de ma 5 szálnál több hajam nem jött ki, igaz, hogy ma már fésülködni se mertem, de az szerintem mindegy, ami ki akar hullani, az fésülködés nélkül is kifog. Én ezt nem értem...vagy csak ilyen napom van? Mondjuk most eszegetem az ilyen magokat, mogyoró meg szotyi, kicsit többet iszom és multivitamint iszogatok...bár hogy az mennyit ér.
(válasz SSszonja 15725. hozzászólására)

15726. SSszonja2017-08-28 16:20
Nekem is nagyon hullik..volt pár jobb nap. Szerdán megyek gégészetre góc miatt.

15725. SSszonja2017-08-28 16:19
Uhh ez érdekes.Ezt lehet hogy érdemes lenne megmutatni egy hajgyógyásznak aki kamerával megnézi.Nekem csak a fehér izé van a végén vagy semmi. Egyebként az a fehér nem a hajhagyma, mert akkor nagy baj lenne mert ha az kijön ott nincs új hajszál többet.ez a hajgyökeret körülbevő kreatin, remélem jól írom a szót.
(válasz Hajni0128 15724. hozzászólására)

15724. Hajni01282017-08-27 11:23
Olyan fura a hajhullásom...nézegetem itt a hajszálaimat, ami kihulott rengeteg, és a legtöbben nincs is burok, hajhagyma, tehát mintha nem is tövestül jönne ki a legtöbb. Amikor meghúzom és érzem, hogy jön kifelé a hajam, olyan, mintha a fejem közepéből jönne meg alulról, nem is érzem a fejbőrömön, hogy húzom, hogy onnan jönne ki haj...és valamelyik hajszálam végén kétfelé ágazik a szál, ketté van hasadva, de érdekes módon az a fele, ami a töve felöl jön, tehát nem a hajvég van kettéágazva...de olyan haj is van, aminek a végén van kettéhasadás. Lehet, hogy a tövénél törik a hajam?

15723. siss272017-08-26 15:23
Szerintem azt nevezik zsíros korpának.Bizony,hullhat tőle a haj.
(válasz norma2 15721. hozzászólására)

15722. Hajni01282017-08-26 10:48
Szia! Nem tudom, de szerintem a fejbőrnek valamilyen betegsége. Bőrgyógyász vagy hajgyógyász lehet tud segíteni.
(válasz norma2 15721. hozzászólására)

15721. norma22017-08-25 22:57
sziasztok

szerintetek mi lehet: elől hullik (már láthatóan a hajam). ezen területen ha a körmömmel megkaparom, ilyen zsir szerü hámréteg féle jön le a fejbőrömről. de csak ott ahol hullik ritkul a hajam (azon a területen). ez mi? es mi lehet az oka, egyáltalán ez okozat vagy az oka lehet a hajhullasnak?

15720. SSszonja2017-08-25 07:11
Nekem meg is van a vérvétel eredményem,talán csak a d vitaminra kell még várni.mondanom se kell gondolom hogy minden normális...a vas 13 , az alsó határ 10.arra gondolok hogy mivel már jópár hete eszek vasat ezert ennyi es lehet hogy két hónapja alacsony volt es akkor vashiany az ok.de ugye nem biztos.

15719. Zsú19652017-08-25 07:00
Szerdán megkaptam a második mezoterápiás kezelést. Továbbra is várok az eredményre....

15718. Hajni01282017-08-24 18:42
Hát ez a fogyás úgy 4-5 éve volt. Utána meg már nem úgy ettem, ahogy addig, így nem híztam vissza, vigyáztam az alakomra. Én is néztem ezt a fehérjetáblázatot, hogy mibe mennyi van...a tejföl, tej, yoghurt pl nem is fehérjeforrás vagy legalábbis nagyon keveset tartalmaznak. Csirkemell, túró, tojás, dió, sajt, görög yoghurt, mogyoró, ezek amik nagyobb mennyiségűt tartalmaznak. Mondjuk sose vittem ezeket túlzásba, de szoktam őket enni. Bár azt írja, hogy ritka, hogy valakinél proteinhiány lépjen fel...nekem akkor 4-5 éve simán lehetett, aztán most hiába étkezem, ha nem elég a fehérje. Hát rejtély, hogy működnek ezek a dolgok...

15717. SSszonja2017-08-24 16:30
Mikor volt ez a nagy fogyás? bocs csak nem tudok most részletesen visszaolvasni. A diéta igenis nagyonis lehet az ok. meg az hogy olyanokat eszel mint kakaós csiga. Még nálam is ez a legvalószínűbb pedig én ennél azért sokkal jobban eszem sőt és mégis a rengeteg vitamin stb hatására áll el anno, nem hormon vagy egyéb bajom volt.Van aki azt eszik amit akar és a haja bitang erős. Ezt se értem mondjuk.
(válasz Hajni0128 15716. hozzászólására)

15716. Hajni01282017-08-24 14:45
Elfelejtettem mesélni, hogy a 60 kilómat úgy adtam le, hogy elmentem dolgozni és egész nap nem ettem, csak vacsorát. Nem is nagyon volt időm, meg bevallom őszintén, kövérnek éreztem magam. Mondjuk több is volt a kelleténél rajtam a 155 centimhez, úgy néztem ki, mint egy kis tokás hörcsög. 3 hónap alatt 13 kilót fogytam. Aztán úgy összszűkült a gyomrom, hogy sokszor 1 tányér étel alig ment le.
(válasz SSszonja 15714. hozzászólására)

15715. Hajni01282017-08-24 14:36
Most így visszagondolva, már az se zárható ki, hogy ebbe a tápanyaghiányba is lehet valami...mert hiába is eszem, ha olyan kerül be a szervezetembe, amiből hiányzik a tápanyag, aminosavak, fehérje. Pl. kakaóscsiga meg ilyen pékáruk, amibe semmi nincs, csak cukor, zsír meg szénhidrát, ami hízlal(már akit, engem nem) és még egészségtelen is. Ugye nem mindegy, hogy az ember mit eszik 1 nap. Egész februárban alig tudtam enni...ilyen depis időszakom volt, aztán olyan is akadt, hogy egész nap csak vizet ittam(jó pár napig) vacsira talán 1 kakaóscsigát ettem. Aztán próbálkoztam enni napközbe, de 1 tányér babot se tudtam megenni, mert az se esett jól, meg nem is voltam éhes, nem volt étvágyam. Mondjuk az nehéz kaja, de akkor is, pár kannálal ha ettem. Úgyhogy így össze-vissza étkeztem, hogy egész nap semmi, este pár falat, vagy napközbe valamit, de már este semmit. Aztán visszaálltam az addigi étkezési szokásomhoz és nem híztam vissza. Mikor voltam 60 kiló(igen, voltam régen annyi is, 16 évesen), nem emlékszem, hogy ennyi hajam hullott volna...bár én mindig is egy vékonyka voltam, csak akkor faterom felhízlalt...de kisgyereknek csont és bőr. Sose voltam egy hízós típus, csak ha megdolgoztam érte, azt a 60 kilót is úgy értem el, hogy 1 nap vagy 8x-10x ettem. Előtte meg nem tudom, hogy mennyi hajam hullott, arra már ki emlékszik, csak arra, hogy sok volt a hajam és nem ritkult.
Nem szoktam festeni. Régen melíroztattam, de tönkrevágta a hajamat, úgyhogy abbahagytam. Kiszáradt, sprőd lett, nem bírtam kifésülni, mert beleakadt a fésü. Hát nem tudom...lehet, hogy először valami hajgyógyászhoz kéne mennem, aztán végső esetbe orvoshoz...mert lehet, hogy tényleg csak valami vitaminhiány. Bár ő nem hiszem, hogy meg tudná mondani, hogy az-e, gondolom azt mondaná, hogy próbáljam meg, aztán ha nem változik semmi, menjek orvoshoz. Feleslegesen nem szúrkáltatnám magam, ha nem muszáj.
(válasz SSszonja 15714. hozzászólására)

15714. SSszonja2017-08-24 10:14
így ahogy egyre többet mesélsz magadról nekem mégis az az érzésem, hogy tápanyaghiány. Azzal a kevés étellel egyszerűen nem jut be megfelelően a B vitamin és az aminosavak.
Én csak magamat tudom példának felhozni. Hosszú hónapokig ettem a vitamin és hajkapszulákat de tényleg emelt dózist és attól állt helyre és évekig nem volt vele bajom. Szóval 1-2 hónap vitamintól pláne ha csak alapdózis nem lehet csodát várni. A Forcapilnál is 3-6 hónapot írnak egy kúrára nem véletlenül. A haj ami ma kihullik 2 hónapja halt meg. HA te pl egy hónapja szeded a vitamint akkor arra még semmi hatása nem tudott lenni. így kell ezt végiggondolni és nem feladni 2 hónap múlva.Tény, hogy ez a sok vitamin is állati sok pénz.
Festeni nem szoktad?
(válasz Hajni0128 15713. hozzászólására)

15713. Hajni01282017-08-24 09:43
Hát én most nézegettem a már kihulott hajszálaimat, ami a pizsimen volt, de ha jól láttam a legtöbb hajszálon nincs burok, de van olyan is, amin van, de a burok nélküli az több. Olyan hajszálam is volt a ruhámon, ami tök rövid, pedig hosszú hajam van, lassan mellig ér. Most végighúztam a kezemet a hajamon és vagy 10 szál marad egyszerre a kezembe, mint egy kisebb hajtincs...és előtte már fésülködtem, akkor is jött ki haj. Elmegyek majd ma még hajat mosni, akkor is hullik a kádba meg szárításkor, meg szedegetem magamról....simán több szál jön össze egy nap, mint kellene :/
(válasz SSszonja 15711. hozzászólására)