Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2711. f1fee9d062 (válaszként erre: 2710. - Andreasaghy)
2011. jún. 2. 13:07
Én elsőre is értettem... :)
2011. jún. 2. 13:03

Újra begépeltem.


Igaz-igaz. Van gyumifa alma korte szilva barack es egy hatalnas szederbokor, eper, szollo, ribizli, malna, füge is ennél több nem fer:) allatoknak hely is kene a felkelessel nincs bajom nekem, de az en munkam kiszamithatatlan tehat nem az van hogy hatkor felallok hanem rugalmas, amig van munka addig ott vagyok. Majd ha lesz baba elpucolok egy idore:) nekünk mondjuk kell azert permetezni most is a korte vacakol, a szollot meg tobbszor is szoktuk. Lenyeg hogy az otthontartas megoldas lehet addig meg piac.

2011. jún. 2. 08:15
Bocsanat megint telefonról.
2011. jún. 2. 08:10
Igaz-igaz. Van gyumifa alma korte szilva barack es egy hatalnas szederbokor, eper, szollo, ribizli, malna, is ennél tobb nem fer:) allatoknak hely is kene a felkelessel nincs vajom nekem de az en munkam kiszamitgatatlan tehat nem az can hogy hatkor felallok hanem rugalmas, amig van munka addig ott vagyok. Majd ha lesz baba elpucolok egy idore:) neounk monjuk kell azert permetezni most is a korte vacakol, a szollot meg tobbszor is szoktuk. Lenyek hogy az otthontartas megoldas lehet addig meg piac.:)
2707. f1fee9d062 (válaszként erre: 2705. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 1. 20:50

KlasssssssssZ!!! :)

Én is ilyesmit akarok. Már volt egyszer, és igazán nagy boldogság!!! A munkával együtt!

Én a szénát mindig bálával vettem a kecskéknek, mert azok is voltak. :) Rengeteg energia még az ő kajájukat is megtermelni... A kert is egy csoda dolog!

A tujákkal naggggggyon igazad van!

2011. jún. 1. 20:44

Ha már előjött ismét a termesztés minap vettem gyümölcsfákat. jártam Kovács Gyulánál, bevásároltam, az autó csomagterét megpakolva facsemetékkel. Csak ajánlani tudom mindenkinek, a tuja és más puccos haszontalan fák helyett tessék visszahozni a régi bevált igénytelen fajokat! (ezeket nem kell permetezni) A témával kapcsolatban ajánlom ezt a videót:


www.youtube.com/watch?v=TOrfBx09PjQ

www.youtube.com/watch?v=YQTq2d6Adsg


Kovács Gyula elérhetősége és oltási listájának egy töredéke itt megtalálható:


[link]



Alma körte és szilva fákon kívül hoztam fekete berkenyéket. E növény köztudottan sok flavont tartalmaz. www.energylife-world.com/index.php

Nem őshonos a Kárpátmedencében. Kovács Gyula vadkörte alanyba oltva szaporítja. Szerinte a vadkörte áttörés e téren a mi vidékünkön való elterjesztésének. Hoztam még naspolyát


www.hazipatika.com/topics/gyogynovenytar/herbs/Naspolya?id=118

olajrózsát, valamint kerti berkenyét. hu.wikipedia.org/wiki/Berkenye

2705. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2700. - Andreasaghy)
2011. jún. 1. 20:37
Részben bolti, részben saját tartás. Önfenntartáshoz még sok hiányzik, de már mégsem 0. Jelenleg 4 kotlós szaladgál (többi nem kotlott meg) a kiscsibékkel, és 4 anyanyúlnak vannak kicsinyei. Én is műszakra járok melózni, tudom mit jelent hajnali fél ötkor állatokat etetni. Arról is tudnék mesélni, mennyi munka télre bekészíteni a szénát (azt először le kell kaszálni - fűnyíró erre nem jó). Egy biztos, hogy saját tartásból nehezen lehet húst enni hússal. Tojásügyileg más a helyzet, abból már a rokonoknak is jut.
2011. jún. 1. 14:13
A tojás nekünk mindig vidékről jön. De én állatot nem tudok tartani mert arra se időm se helyem nincsen. sajnos.
2703. f1fee9d062 (válaszként erre: 2700. - Andreasaghy)
2011. jún. 1. 13:06

Én hamarosan tartásra adom a fejem. Csirkét, nyulat akarok. A tojást háztól veszem. Csirkét egyenlőre piacon, valamivel jobb, mint a tecsós. Az ha fő, büdös. A kutya ette meg a múltkor is.


Ide tartozó téma: egy gazdálkodó hegylakó barátom a vemhes nyulát sárgarépával akarta kényeztetni, mert az a kedvenc kajája. Az öregnek meg a tavalyi elfogyott, hozatott a tecsóból.

Hát a nyúlnak nem kellett!

Durva!!!

2011. jún. 1. 10:28
tegnap nem ettem húst. de szerintem nem aludtam jobban mostmár mindenre gyanakszom, a melegre, a magokra, a húsra, a koromra, mert én még ilyet nem értem. Ma sem eszem húst és meglátjuk mi lesz.
2701. andreasaghy (válaszként erre: 2698. - Szikati)
2011. jún. 1. 10:26
örömmel hallom hogy nem vagyok egyedül:)
2700. andreasaghy (válaszként erre: 2695. - Fe9e12ede0)
2011. jún. 1. 10:25
ööööö... nekünk van vidéki kapcsolatunk tehát néha hozzájutunk nem bolti vagy piaci csirkéhez. ti hol veszitek a húst, mert az egy dolog tudni hogy mi minden szar van benne meg egy másik dolog hozzá jutni olyanhoz amiről biztos vagy hogy tiszta (ami szerintem lehet hogy már nem is létezik vagy ha igen akkor annak az a baja hogy valami géntenyészetből való, vagy nem lehet hozzájutni). Mindenesetre érdekelne hogy átlag emberként hol jutok ezekhez hozzá, tehát este 18ig dolgozom azután tudok vásárolni és mondjuk hogy szombat vagy vasárnap délelőtt, de sokszor hétvégén is dolgozom tehát nehéz. Néha ondom jön vidékről csirke vagy pulyka vagy tyúk ami jobb mint a boltban de már sokszor hallja az ember hogy ezeket is tömik és mindenféle szerrel gyógyítgatják.
2699. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2697. - F1fee9d062)
2011. jún. 1. 00:05

Inkább az EPA és DHA tartlmat kellene szem előtt tartani.


[link]

2698. szikati (válaszként erre: 2660. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 22:34

Szia!

Januárban kezdtem a paleot, akkor gyorsan leszaladt 4 kiló, azóta lassabban ugyan, de folytatódik a fogyás (havi -1).

Húst naponta egyszer eszem (ebédre), a mennyiség kb annyi, mint egy egész csirkecomb (átlagos méretű). A húshoz általában sült, párolt zöldségekez eszem, vagy salátát.

Néha főzök paleosított főzelékeket is, most a tökfőzelék a jedvencem.

A reggelik nálam eléggé egyhangúak: gyümölcsök vagy egy laza tojásrántotta. Attól függ mihez van kedvem és időm.

Vacsorázni nem szoktam, hanem délután ls este gyümölcsöt eszem szintén és magokat (most a mandula a nyerő). A magok terén kissé vissza kellene fogni magam, főleg este, de szeretek rágcsálni.

2697. f1fee9d062 (válaszként erre: 2695. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 31. 21:52

ÁÁÁÁ! Basszus!

Milyen halat javasolsz, ami nem erős szagú, és zsírosabb?

2696. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2671. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 18:41
Akkor ezek szerint kivétel lennék? Napi szinten megeszek egy hatalmaas tál zöldet, de már vödörre is volt példa. Nekem a spenót jön be, piros és zöld mangold, sóska. Rukkola nem olyan nyerő ízre. Petrezselyem zöld és újhagyma szára, metélőhagyma szintén bejön.
2695. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2686. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 18:27

Szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a panasius (cápaharcsa) a ketreces csirke édesvízi váltózata. A koszos vietnami Mekong vizben lekerített gazdaságokban tenyésztik. Az országban használnak DDT-t és más hasonló finomságokat, ami előbb utóbb a vízbe kerül.

Télen részletesen körbejártuk a témát, ami "kötelező olvasmány" minden halevőnek, az itt megtalálható:


[link]


[link]


(a lapra betett video önmagában mindent elmesél)

2694. f1fee9d062 (válaszként erre: 2693. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 16:40
:):D
2693. andreasaghy (válaszként erre: 2688. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 16:29

dehogy én konkréten éhenhalok hús nélkül most kesudiót nyomok éppen már unom a mazsolát :D:D:D:D

minnyá összedobok egy salit... és olyat alszom:)

2692. andreasaghy (válaszként erre: 2691. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 16:28
és=ér
2691. andreasaghy (válaszként erre: 2686. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 16:27

áhhá, akkor és kipróbálni zabliszttel mert az mondjuk van de a hajdinámat ami még maradt régről azt is meg tudom őrőlni.

Kipróbálom mindenképpen.

2690. andreasaghy (válaszként erre: 2687. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 16:25
ennyire nem lehetek vaksi.
2689. f3000dc5ef (válaszként erre: 2688. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 15:56

:D

Hát én speciel melóban---de most már indulok haza.

2011. máj. 31. 15:19

Mi van??? Bealudtatok??? Fogadni mernék, hogy bűnöztetek!!! :D;)

Mindenki szundít? ;)

(csak vicceltem!!!)

2687. f1fee9d062 (válaszként erre: 2685. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 14:54
Itt, a hozzászólás négyzet alatt.
2686. f1fee9d062 (válaszként erre: 2684. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 14:54

Húsmentest azért csinálok, hogy tisztuljon a belsőm. Ha két napot hagyok ki, vagy többet, éjszaka begörcsöl a lábam gyűrűs ujja! ;):D


Hal!!! Miután gyakran fogyasztom, nekem fontos, hogy ne legyen erőteljes az íze. A pangasius, amit nagyon szeretek. Kiengedem természetes módon, rengeteg vizet kap a fagyasztási technológiával. Aztán most írom az egyik bűnömet, sózás, citromozás után hajdinalisztbe forgatom.

Hirtelen, pár perc alatt kisütöm serpenyőbe, kevés zsíron. Nagyon finom, ha kérge képződik!

De ha valaki erősen tiltakozik a nem paleo hajdina ellen, anélkül is jó.

A pisztráng pl nagyon finom sütőben, citrommal.

A múltkor a busát is sikrült pácolással finomra készíteni sepenyőben.

Halhoz nagyon finomak a zöld saláták, de gyakran csak magában eszem... A pangasius jó zsííííros!!! :) Nyammmm! :)

2011. máj. 31. 14:42
MÁS: technikailag hogyan tudom kedvencekhez hozzáadni ezt a fórumot? Se a fórumok se a tudásbázis alatt nem találok ilyen opciót.
2684. andreasaghy (válaszként erre: 2682. - F1fee9d062)
2011. máj. 31. 14:40
Jó de milyen halat, én tonhalat szeretem nagyon de mondjuk a tengeri cuccokat annyira nem. A hekket igen de az meg csak lisztes cuccban jó. Hogy csinálod meg ahalakat és hol veszed mert a jó hal elég drága?
2683. andreasaghy (válaszként erre: 2681. - F3000dc5ef)
2011. máj. 31. 14:39

Hát azt úgy értem hogy a szó régi értelmében vett köret nélkül egy kis szó vicc volt csak :D

De ha te csak egy napot nem eszel húst akkor ez hogy van? Na mindegy kipróbálom legalább két napig nem eszek húst és meglátom hogy alszom.

littledevil nagyon tudományosan levezette én hiyszek neki.:)

paleo kenyeret zsirral attól még nyomhatok gondolom, azt is csinálok nemsoká.

2682. f1fee9d062 (válaszként erre: 2674. - Andreasaghy)
2011. máj. 31. 14:09

Én minden héten csinálok egy húsmentes napot. Jól esik!

És naggggyon gyakran fogyasztok halat! :) Nyammm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook