Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


4961. BuksiCica (válaszként erre: 4954. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 21:34

Arra a tejpormárkára gondolok, ami nélkül a kávé olyan, mint a Dallas Bobby Ewing nélkül. Ha emlékszel még erre a reklámra.

Nálunk az egyetlen dolog, amit férjem csinál , az a reggeli kávé, és eddig bizony beletette.

Mostanában kezdek áttérni rá, hogy reggel is kókusztejjel igyam. A héten már párszor "feketén" kaptam a mestertől.

4960. Lillus-M (válaszként erre: 4954. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 21:02

Ne is mondd, ha elképzelem, hogy életemben hány zacskóval megittam...

Ma egyébként konyhatakarítást végeztem. Még minden tárolómban a már nem használt cuccok terpeszkedtek. PL volt még maresi is. Csak a levestésztát hagytam meg, mert apuci az még csak félig meddig sem paleozik, és neki veszek kenyeret is. A gyerekeknek sütöttem GM kenyeret, de nem ájultak el tőle, (bár szerintem a boltiakhoz képest tökéletes) úgyhogy mostanában soxor kenyértelenül esznek mindent. Végülis nagyjából ez a cél, és így is jóllaknak a szalonnájukkal, vagy a kolbászukkal. A paleo kenyereket nem eszik meg.

4959. Lillus-M (válaszként erre: 4939. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 20:08

Ma én is meséltem a gyerekeimnek, hogy ha a krumplit ma lelnék fel, és bevizsgálnák, akkor nem engedélyeznék élelmezési célra.

Na erre megkaptam a fejemre, hogy ezzel etetsz minket? Mondtam nekik, hogy mindig van kétféle köret az asztalon, de még soha nem választottátok az egészségesebbet.

Már így is kivertem a biztosítékot a családnál, hogy mindenféle laboratóriumi bizonyíték nélkül gluténmentesen etetem a gyerekeket, és próbálom paleo felé terelgetni őket, lassan-lassan-lassan megy, de a gyerekeim elfogadták, hogy most már sok minden nicsen a régi cuccok közül, és értik, hogy miért (mindkettőnek van olyan nyavalyája amitől meg tudnának szabadulni-szerintem).

Na szóval nem lehet őket egy csapásra a krumplitól is megfosztani, de nem lesz ez mindig így, de ha vasárnap előadják anyósomnak, hogy a krumpli milyen egészségtelen, akkor nekem leharapják a fejemet ott.


Egyébként meg a paradicsom is rokon a krumplival, na én nyáron paradicsomszedés után vakaródzok fél napokat

4958. Lillus-M (válaszként erre: 4934. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 19:58
Én ma készítettem a piros szakácskönyből a pulyka vadas módra. Ez az egyik kedvencem, aki még nem próbálta főzze meg. Na ott a hús zöldségeken párolódik, ugyanígy jó a zöldségmaradék is a szárnyasok alá, vagy a bőrük alá tölteléknek.
2011. dec. 1. 19:39
Szerintem mindannyian bűnözünk, csak ez egy paleo fórum és nem szoktunk vele dicsekedni! :)
4956. doriicu (válaszként erre: 4944. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 19:34
Jobbulást Neked. Én a kenyérrel bünöztem régebben, és olyan pokoli rossz volt a számize, saját magamnak okoztam kellemetlen órákat.
4955. Sarika54 (válaszként erre: 4954. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 19:34
Hát akkor én is gyónok ma én is bünöztem panirral ettem a rántotthúst,az egy hónap alatt ez volt a harmadik bünöm szerintetek ez sok ?
2011. dec. 1. 19:30

Mi van itt ma? Gyónás? ;)


Buksicica, a kávéfehérítő porok nagyon-nagyon kemény anyagok, ha tejpor alatt azt érted. Azt azért érdemes hamarosan mellőzni.

4953. doriicu (válaszként erre: 4930. - Derya)
2011. dec. 1. 19:22
Szia Derya! Biztosan a szezámmagtól lett keserü én is igy jártam anno az első kenyereimmel. Igy a szezámmagból mindig jóval kevesebbet teszek mindenbe.
4952. BuksiCica (válaszként erre: 4950. - BuksiCica)
2011. dec. 1. 18:51
A húsokon a panírt én bizony nem szedem le, és nem okoz problémát, legalább is azonnalit.
4951. BuksiCica (válaszként erre: 4945. - Macskanyó)
2011. dec. 1. 18:49

Ami nekem néha a fő bűnök közül becsúszik: kis glutén, pl. tegnap marhahúsos MCWrap formájában, és kis krumpli.

Reggelente tejpor a kávéba, és tejföl az ubrokasalátára. Csináltam már tzatzikit kókusztejszínnel, elég egzotikus lett, de az uborka saláta az tejfölös uborka saláta.

Székelykáposztát is volt már hogy kókuszosan ettem, de az is tejföllel az igazi.

Soha nem lett egyiktől sem semmi bajom.

Más bűn hirtelen nem jut eszembe.

4950. BuksiCica (válaszként erre: 4933. - Berillke)
2011. dec. 1. 18:41

Én az olcsóbbik menüt szoktam rendelni, ami 2220 Ft körül van és hozzá vagy a desszertet vagy a reggelit pluszban a férjemnek. Eleinte fel volt háborodva, hogy neki ilyen paleós sz...ság nem kell, de most már engedelmesen rákérdez, hogy akkor melyiket viheti.

Levest csak akkor rendelek, ha ez a bizonyos menü nem tetszik, akkor összeválogatom a dolgokat. Korábban általában üres lé szokott lenni, és én akkor szeretem a levest, ha van benne anyag.(A gesztenyés levest elég érdekes volt a héten.)

Nem tudom ettél-e ma desszertet , de a mai szerintem nagyon jó volt.

Általában mikor fogom a főételes dobozt, mint pl. ma is, elszörnyedek, hogy hú milyen kevés, ez biztos nem lesz elég.

ÉS mégis elég lett. Sokáig nem lettem éhes.

Majd kitapasztolod te is, ha rendelsz még.

Nekem még az is szerencsém, hogy csak 200 Ft a kiszállítás.

2011. dec. 1. 18:35

Igen, folyton. Azóta csak diétahibára! Szóval semmi baj. Tanulság!


Ha elszokunk a rossztól, és újra esszük, tünetet fog okozni. Ennyi.


Ha elszokunk a jótól és újra esszük nem fog tünetet okozni.


:) Vigyázni kell!

4948. BuksiCica (válaszként erre: 4918. - Szikati)
2011. dec. 1. 18:29

Ez a 4. hetem nagyjából a paleófutárral.

Igazából nagyon élvezem a legtöbb fogást, de kb. 2 hete volt, hogy steaknek hozták a pulykamellet, azaz a belseje rózsaszín nyers volt. Ezt befejeztem, azaz volt hol megsütnöm.

Most hétfőn birkatokány volt, ahol a hús 80 %-ban csont és porc volt. De pl. a tegnapi ebédtől majd el olvadtam, annyira tetszett. ÉS a legtöbb fogás soha nem tapasztalt kulináris élmény. Kedden még a céklát is megettem, amit azelőtt soha.

Még nyáron volt, hogy a rendelt kenyér olyan "puha" volt mint a háztartási keksz, és sült paradicsom helyett nyerset hoztak, amit utálok.

4947. Sarika54 (válaszként erre: 4939. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 17:29
Szegénykém nagyon sajnállak, máskór is volt ilyen mielőtt elkezdted a paleot valami alergiád?
4946. f1fee9d062 (válaszként erre: 4945. - Macskanyó)
2011. dec. 1. 16:10
:) Köfi! :)
4945. macskanyó (válaszként erre: 4944. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 15:57

Szegénykém, én is nagyon sajnálom, hogy így jártál. Én inkább olyat hallottam, hogy ha valaki egy (jó) ideig paleózik, utána már sokkal érzékenyebb a káros dolgokra. Példa: még ha nem is volt valaki kimutathatóan gluténérzékeny, és paleózik mondjuk egy évig, utána már nem is fogja bírni a glutént. VAn aki éppen ezért nem is kezdi el, nehogy már aztán egész életében soha többé ne ehessen meg valami gluténest, mert akkor beteg lesz tőle.

Erről mi a véleményetek? (na persze sejtem, hogy mi :DD)

Lehet, hogy azért van, mert már nem áteresztő a belecskéd, :), vagyis záródott a 4 év alatt, és a krumpli szaponintartalma most rosszat tett, a bőrödön ütött ki.

Levonhatjuk a tanulságot, köszi, hogy leírtad, örülök, hogy máris jobban vagy! :))

2011. dec. 1. 15:00

Rettentő instant vagyok, már múlik, pedig be se vettem a kálciumot.


Ez az ügyfelem azt mondja, ha tesztelni akarja, valami káros, vagy nem, akkor két hónapig nem fogyasztja, és ha utána mennyiséget eszik, rosszul van, az tuti rossz. Így bizonyította be a gyerekének a kólát, sugárhányt tőle.


Szóval lehet ez igaz, de nem biztos, hogy mindent ki kell próbálni, valamit el is lehet hinni. Hát, ez meg már nyakasság kérdése. Én rémesen nyakas vagyok. Sajna.


@ntea, igazad van, az jobb, ha úgy, még nyersen! :) A mennyiség miatt meg kell mindenféle ötlet! :) Nyammmmm!


És köszönöm a velem levést! Megmaradok! A csudába az érzékeny belsőmmel! :(

4943. b486c9cf7d (válaszként erre: 4922. - Sarika54)
2011. dec. 1. 14:55
De jo otlet ez is, en is koszonom! :)
4942. b486c9cf7d (válaszként erre: 4934. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 14:53
ha zoldseg, akkor citromot, olivat es sot ra es hamm, mint a salatat.
4941. b486c9cf7d (válaszként erre: 4939. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 14:51

Ez egy marhasag, sajnos :(

Mihamarabb legy jobban!

4940. redi71 (válaszként erre: 4939. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 14:47

jajajajaj. remélem, nem lesz nagyobb baj.

ezt még nem hallottam, persze attól még simán lehet igaz.

én félek, sosem bűnözök, ez is csak megerősített, hogy nem szabad.

persze sajnálom, hogy ezt történt veled.

2011. dec. 1. 14:15

Bűűűűnöztem!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! Mindjárt elsírom magam! Ez hihetetlen, tele lett hólyaggal a kezem! Krumplival sürítettem! Minek csinálok ilyen hülyeséget?! Viszketek mintha csalánba estem volna! Ha kifekélyesedek megint, megőrülök!


Épp a napokban tört rám egy bizonytalanság, egy ügyfelemmel való beszélgetés után.


Ő azt mondta, ha valami nem káros az embernek, hanem hasznos, akkor azt ha hónapokig nem fogyasztja, utána sem fog betegséget okozni. Vagyis ha nem eszem egy évig pl diót, nem lesz semmi bajom, ha újra eszem. Igaz?!


Na gondoltam, megnézem ezt a krumplival...

Ez kész! Nem voltam régen rosszul a krumplitól! Vagyis ?!


A krumpliról most meggyőződtem, hogy káros, és örülök, ha ennyivel megúsztam, mert már szédülök és zúg a fülem! Hogy lehetek ekkora fax?!

4938. f1fee9d062 (válaszként erre: 4937. - Redi71)
2011. dec. 1. 14:03
Igen! Még ha akkor le is fagyasztanánk, bármikor hozzá lehet nyúlni! :)
4937. redi71
2011. dec. 1. 13:57
vagy zöldséges fasírtot?
4936. f1fee9d062 (válaszként erre: 4935. - Redi71)
2011. dec. 1. 13:57
Lehet... ilyesmi kéne! Sajnálom azt a sok jóságot a szemétben látni! Ha lenne valami háziállat, de most az sincs! :(
4935. redi71 (válaszként erre: 4934. - F1fee9d062)
2011. dec. 1. 13:55
valamizöldséges tésztát csinálni belőle? megdinsztelni hagymán fűszerekkel és belekeverni valami sós "piskótába", reszeltsajttal megszórni, tepsiben megsütni?
2011. dec. 1. 13:35

Kérdés, agyalás:


Gyümölcscantrifugából a facsarék hatalmas mennyiségben képzi a nedv nélküli, ám hasznos zöldséganyagot. Mit lehetne belőle kreálni??

4933. Berillke (válaszként erre: 4904. - BuksiCica)
2011. dec. 1. 13:26

na, most már nekem is van tapasztalatom

a mennyiséget kissé kevésnek tartom a második fogást illetően, illetve a minimum rendelés sem szimpi nekem

a leves elég (elég sok is), viszont a másodikat szoktam vacsira enni, de az sztem meg kevés :-(

4932. Sarika54 (válaszként erre: 4930. - Derya)
2011. dec. 1. 10:24
Ez inkább elképzelhető

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook