Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


11472. keki70 (válaszként erre: 11471. - Vivike0712)
2015. okt. 22. 10:54

Szívesen :-)


Én mindig azt mondom,hogy akkor kell bevállalni a műtétet,ha biztos vagy benne.Én az voltam.És így,hogy az orrsövényem is rendben van,jön a levegő is rendesen.Előtte szinte csak a számon át lélegeztem,főleg alváskor.Bár engem az allergia is kínzott,de most úgy eltalálták a gyógyszereimet,hogy kezd túl szép lenni,hogy nem vagyok náthás és nem tüsszögök.Nagyon jó így.

Előtted való nap műt KT a fórumról egy sorstársat,ha ő akar,akkor úgyis írja neked.Még lehet,hogy találkoztok is.

11471. Vivike0712 (válaszként erre: 11465. - Keki70)
2015. okt. 22. 10:50

Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos információt, amiket küldtél! Tényleg lelke vagy a fórumnak! :)

Kezdek barátkozni az altatással, jobban mondva próbálkozom. Viszont kicsit elvették a kedvem a dologtól (tudom, hogy nem szabad ilyenre hagyatkozni), hogy semmi baj nincs az orrommal. Nos, én egyáltalán nem így látom, hiszen orrsövényferdülésem is van: minden képen (és most már "élő en is) látszik, hogy eléggé kikacsint jobbra. Van bennem egy olyan érzés, hogy biztos tényleg kell ez nekem? De pl hajfestésnél is így szoktam lenni, úgyhogy ez biztos el fog múlni. :D

Most reggel beszereztem mindent a patikában, laboron is voltam, hétfőn megyek erdeményért, úgyhogy keddre épp meg lesz minden.

Van még valaki, akit esetleg 27-én műt KT?

11470. Vivike0712 (válaszként erre: 11463. - ElvenSpirit)
2015. okt. 22. 10:43
Köszönöm szépen, jelentkeztem rá! :)
11469. keki70 (válaszként erre: 11460. - ElvenSpirit)
2015. okt. 22. 10:38

ES annyi minden változott...ha én annakidején orrszívó-porszívózhattam volna az orromat,nagyon nagy segítség lett volna.

Ezért írtam,ha nyomja a szemüveg,azonnal levenni és várni vele.

11468. keki70 (válaszként erre: 11458. - Szil 2)
2015. okt. 22. 10:36

Szil gratulálok az új orrodhoz,nagyon jó olvasni a boldogságodat!

Igen,vannak bizonyos határok,amit be kell tartani az orrplasztikánál,hiába akarunk még rövidebbet,ha egyszer nem lehet.Funkcionálisan is jónak kell maradnia az orrnak,a levegőt mégiscsak ott vesszük.

De így is nagy dolog,hogy széppé tudják formálni az orrunkat,nem kell,hogy tökéletes legyen,ha azonban megszabadulunk az alapvető tényezőktől,ami zavart bennünket az orrunkat illetően,akkor az orrplasztika sikerült.

Vigyázz rá nagyon!

Remélem,hogy a gyerkőcök meggyógyultak és örültek anya szép orrának <3

11467. keki70 (válaszként erre: 11457. - Bemutatkozassal)
2015. okt. 22. 10:31

Szívesen :-)

Jól emlékszel,C-vitamin 3*1000 mg pezsgőtabletta,de ha neked más formájában válik be,természetesen az is jó.

Ha hajlamos vagy bevérzésre,akkor műtét előtt két nappal kezdjél el szedni Rutascorbint,ez erősíti a hajszálerek falát.


Hát ha a szemüveg viselése bejön úgy,hogy basebal sapira rakod,akkor majd írd meg,mint új találmányt bejegyezzük :-)

11466. keki70 (válaszként erre: 11456. - Margit91)
2015. okt. 22. 10:27

Szívesen :-)


Igen,a körömvirágkrém nagyon jó.Ez a bevált.

Még jegelheted,én a hűtőzselés párnát szoktam ajánlani,viszont gyulladásra semmit nem hat,ezért inkább körömvirágkrém.Én DM-ben vettem,a legolcsóbbat.

11465. keki70 (válaszként erre: 11462. - Vivike0712)
2015. okt. 22. 10:21

ALTATÁS:

A műtőben a kéz vagy az alkar vénájába műanyag csövecskét (kanült) vezetnek be, abba infúziót adnak. Az altatást a kanülön át adott szerekkel indítják el a műtőben, és arcmaszkon keresztül oxigént adagolnak, amiből jó mélyeket kell belélegezni. Hosszabb műtétek esetén az altatókat és az erős fájdalomcsillapítókat megismételik, vagy az oxigén és altatógázok keverékét arcmaszk, gégemaszk, vagy a légcsőbe vezetett cső (tubus) segítségével közvetlenül a tüdőbe juttatják. A tubust, vagy más légút biztosító eszközt csak akkor helyezik be, amikor te már alszol, így nem érzed meg.

Az altatás során biztonsági riasztókkal felszerelt, korszerű műszerek (monitor, altatógép) segítenek a te alapvető élettani működésednek fenntartásában.

A műtét végén a műtőben fel fognak ébreszteni, de maszkon keresztül még adnak oxigént és megfigyelnek, s csak miután teljesen felébredtél szállítanak vissza a kórterembe. A gyógyszerek hatása miatt nem biztos, hogy emlékezni fogsz erre a periódusra. A kórterembe visszaszállítás idejére a műtét alatt adott fájdalomcsillapítók hatása is nagyjából lecseng.


VASTAG BŐR:

A vastagabb bőr nem gyógyul lassabban, mint a vékony , csak jobban beduzzad és lassabban múlik el a duzzanat róla. Az oka egyrészt az , hogy ha egy bőr vastagabb, akkor, ha kb. 30 % -kal beduzzad, az több, mint a vékony bőr 30%-a, ill. , hogy a vastag bőrnek jelentősen vastagabb az un. subcutan része, ami egy laza, elsősorban zsírt és kötőszövetet tartalmazó rész, ami sokkal jobban be tud duzzadni,mint maga a bőr ( dermis ), ami egy feszes, tömött szövet és a nyirokfolyadék és interstitialis folyadék nem "áll" meg olyan könnyen benne, mint a laza subcutisban. Minden műtét utána a műtéti területen elsősorban a subcutisban egy jelentős nyirok és folyadékpangás alakul ki és annál a bőrnél, amelyikben arányaiban jelentősebb a subcutis, a duzzanat is nagyobb lesz és lassabban múlik el.


ELŐSZÖR BONYOLULTNAK TŰNIK,DE HA TÖBBSZÖR ÁTOLVASSA AZ EMBER,AKKOR LOGIKUS LESZ.A LATIN ELNEVEZÉSEKET ÉRDEMES MEGNÉZNI,HOGY MIT TAKAR ÉS AKKOR TÉNYLEG ÉRTHETŐ LESZ.DE ÍGY EGYSZERŰBB LEÍRNI,MINTHA BEHELYETTESÍTEM ŐKET.

11464. keki70 (válaszként erre: 11462. - Vivike0712)
2015. okt. 22. 10:17

Szia Vivike!


Minden fontos dolgot átküldtem priviben.

Vastag bőr:nem lassabb a gyógyulás,hanem látványosságban.Több idő kell,mint a normál v.vékony bőrnél.

Altatás:bekötik az infúziót,belenyomják az altatót,5 mp lebegés,szédülés és már alszol is.A műtét alatt folyamatosan ellenőriz az altatóorvos,nem fogsz alatta felébredni,viszont a műtét befejeztével rögtön fel is ébresztenek.Úgy tűnik majd,mintha csak pár percet aludtál volna.

Nem kell félni,a műtőstáb,altatóorvos jól együttműködő csapat és hozzá még KT,a legjobb.Engem is ő műtött,2008-as évjáratú vagyok és azóta is rengeteg szép orrot láttam-látok tőle.Jó kezekben leszel.

És ha bármi van,ami miatt még izgulsz,itt vagyunk,segítünk.


Dóri

11463. ElvenSpirit (válaszként erre: 11462. - Vivike0712)
2015. okt. 22. 07:22
Vastag a bőröm és még a spéci gép előtti korszokban műtött KT 2010 januárban. Ha jelentkezel a titkos naplómba megnézheted az eredményt.
11462. Vivike0712
2015. okt. 21. 23:43

Sziasztok!


Nekem is szükség lenne 1-2 infóra, biztató szóra (olyan jó, hogy itt vagytok egymásnak és barátságok szövődnek :) )!

Szombaton voltam a K. T. Doktor úrnál orrplasztika konzultáción és már kedden műt is délelőtt (november közepi időpont volt előszőr, de munkámból kifolyólag keresztül lettek húzva a számítások. Legalább nem kell sokat álmatlanul forgolódnom).

Sajnos vastag bőrűek közé tartozom, amihez társul némi púp, széles orrhát- és csúcs. Olyanok tapasztalatára lennék elsősorban kiváncsi, akik ebbe a kategóriába tartoznak. Olvastam eléggé ijesztő hozzászólásokat több helyen, hogy közel 1 évvel a műtét után még mindig széles, turcsi, nem jó, nem szép, főleg a vastag bőrnél.

Tudom, egyén függő. Viszont a T. spéci gépével elvileg mindenféle duzzadás és bevérzés kevesebb.

Amúgy a legnagyobb félelem az altatás! Lányok, én nagyon félek, hogy nem kelek fel vagy hogy érzek mindent a műtét alatt. Tudom, hogy ez hülyeség és az asszisztense is mondta, hogy profi a gép és az anesztes is, de volt köztetek valaki ilyen "bolond", mint én? :D

Köszönöm a válaszokat! <3


Vivi

2015. okt. 21. 22:14
Na kitaláltam, hogy baseball sapira ráerősítem a napszemüveget. :D és akkor csak a füleimet terheli. :D
11460. ElvenSpirit (válaszként erre: 11454. - Keki70)
2015. okt. 21. 22:09
Hát nem tudom, nekem annak idején Kárász annak sem örült, amikor 3 hónaposan volt rajtam napszemüveg. Pedig az enyém se nehéz, de az orrnyerget a mostani is megnyomja, látszik a helye elég sokáig.
11459. ElvenSpirit (válaszként erre: 11456. - Margit91)
2015. okt. 21. 22:07
Idő. :-) De komolyan.
11458. Szil 2
2015. okt. 21. 21:18
Sziasztok! Nos megláttam kedden az új orrocskámat.Úgy izgultam,hogy még a tükör is remegett a kezemben.😊Nagyon szép orrot csinált a doktornő.Igaz,hogy többet szeretett volna levenni a végéből,de nem engedte az orrom,és örülök,hogy ezt tiszteletben tartotta! Így is sokkal szebb lett,és lesz,mivel egyenesbe tette,levette a picike púpot,megemelte a végét,és levett belőle anbyit amennyit tudott.Most kenegetem,masszírozom,jegelem.Azért ha lemegy a duzzanat,akkor még kisebbnek fog látszani.Hihetetlen az,hogy aki nem ismer az meg se mobdja,hogy 1 hete műtöttek.A doktornő nem használ tapaszt a levétel után.Olvastam,hogy mások igen.A vége is buci,mert a varratoknak fel kell szívódni ott is.A levegőt tökéletesen tudom venni.Szóval minden oké.😊
11457. bemutatkozassal (válaszként erre: 11454. - Keki70)
2015. okt. 21. 20:53
Köszönöm. Na majd kibírom valahogy. :) Vitaminokat mikor kell elkezdenem szedi, hogy gyorsabban gyógyuljak? Arra emlékszem, hogy C vitamint 2 héttel a műtét előtt.
11456. margit91 (válaszként erre: 11455. - Keki70)
2015. okt. 21. 20:52
Kedves Keki! Köszönöm szépen! Kárász Tamás műtötte az orrom, őt ajánlották többen is. A duzzadtságra csak a körömvirágkrém jó? Más házi praktika esetleg? Szívesen fogadok bármilyen tanácsot :)
11455. keki70 (válaszként erre: 11452. - Margit91)
2015. okt. 21. 20:03
Fizikailag is,ugyanis nem hagy cserben minket a gravitáció :-)
11454. keki70 (válaszként erre: 11451. - Bemutatkozassal)
2015. okt. 21. 20:03
Hat hétig.Mivel a mostani szemüvegek már pillekönnyűek,lehet próbálkozni hat hét után.Ha azonban megnyomja az orrodat,érzed,hogy nem jó neki,azonnal le kell venni.
11453. keki70 (válaszként erre: 11448. - Margit91)
2015. okt. 21. 20:02

Szia!


Bizony,az orrcsúcs lejjebb megy.Igen,és így logikus,hogy az "alja" is.

A turcsiság eltűnik,oda kell kerülnie az orrcsúcsnak,ahová a látványterven az orvosod megtervezte.

Titok,vagy lehet tudni,hogy kinél szépültél?

Duzzadtságra kenjed be éjjelre körömvirágkrémmel külsőleg az orrodat,nagyon szokta szeretni az orr ezt a fajta törődést.

Gyógyulgassál!

11452. margit91 (válaszként erre: 11450. - Sisi1)
2015. okt. 21. 16:38
Szia! Köszönöm a választ! De fizikailag is ereszkedik (mm-ekben számolva) vagy csak optikailag, amiért apad a duzzadás?
2015. okt. 21. 15:05
Csajok, 3 hónapig tényleg nem lehet napszemüveget hordani??
11450. Sisi1 (válaszként erre: 11448. - Margit91)
2015. okt. 21. 14:19

Szia!


Nekem is turcsinak tünt az elsö 2 hetben. emiatt ne aggodj, majd szepen "kijön" a formaja :)

11449. margit91
2015. okt. 21. 14:03
*Azt még hozzátenném, hogy az orvos, aki műtött azt mondta erre, hogy a profil már nem nagyon fog változni, csak a szembe kép.
11448. margit91
2015. okt. 21. 14:01
Sziasztok! Múlt héten műtötték az orrom, ma vették le a gipszet. Még eléggé be van dagadva az orrom szemből, viszont nem is az a problémám ( az tudom, hogy majd apadni- dagadni fog hónapokig), viszont kicsit turcsinak tűnik az orrom. Volt esetleg valamelyikőtöknek hasonló problémája? Lejjebb fog még ereszkedni az orrcsúcs és az egész 'alja' az orrnak vagy szükség lesz másodlagos műtétre? Válaszotokat előre is köszönöm!
11447. keki70 (válaszként erre: 11444. - Massima)
2015. okt. 21. 09:23

Massima most esett le:megkaptam a piros pontot :-)

Ugyanis először nem értettem...pár perc kellett,köszike :-)

11446. keki70 (válaszként erre: 11444. - Massima)
2015. okt. 21. 09:22

Szívesen :-)


A műtétre fontos,hogy olyan felsőbe menjél,amit aztán gipszesen is feltudsz venni.Én jó szoros garbóban mentem,nehogy az utolsó pillanatban megfázzak,csak akkor volt gond,mikor indulhattam haza,és ott álltam a szoros nyakú garbómmal...

Megoldottam:pizsifelsőben jöttem haza :-)

Gipszlevétel után már a garbó is simán felvehető,csak a nyakát úgy fogtam,hogy az orromat ne érintse,amikor felveszem.

Ha pont akkor menstruálsz sincs gond,mert az orrplasztika kevés vérveszteséggel jár.

Inkább ilyenkor azon gondolkodnék el,hogy jár-e fájdalommal,görcsökkel a menstruáció,vagy simán lezajlik,tehát nem zavaró tényező.

11445. keki70 (válaszként erre: 11443. - Edynaa 95)
2015. okt. 21. 09:17
Szívesen :-)
11444. massima (válaszként erre: 11442. - Keki70)
2015. okt. 21. 08:52

[link]


köszi

:)


Gondolom ebben az időszakban ruhákban is főleg gombolós típus a jó,ne akarjak feltuszkolni egy garbót magamra igaz?:)

Főleg,hogy egy hétig otthon leszek.


Szerintem akkor én megnyitnám a hülye kérdések topicot;

Nem láttam még arra vonatkozóan kérdés,hogy mennyire okoz gondot,okoz-e,ha pontosan a műtét napjára várható a menstruáció?

11443. Edynaa 95 (válaszként erre: 11439. - Keki70)
2015. okt. 20. 21:10
Köszönöm szépen! Facebook oldat is már végig tanulmányoztam meg a videokat is! Tőletek szeretnék képeket kapni akik írnak a csoportba és már az új orrukkal mutatkoznak :-) Üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook