Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
31092. agica09
2021. júl. 19. 12:24
Sziasztok!Volt úgy valakinek, hogy orrplasztika után az egyik oldalon a bőr nem volt elég erős,feszes és ezáltal nem jött a levegő sem azon a felén, szóval kicsit össze esett a bőr,porcok? Korrekcióval megoldották?Jobb lett utána?
31091. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31090. - Fannychenal)
2021. júl. 18. 18:13
Akkor továbbra is türelem, türelem, türelem… A legnehezebb az egészben😄😄 nagyon köszönöm!
31090. fannychenal (válaszként erre: 31089. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 18. 17:44

Szió! Nyugi, ez tök normális ennyi idő után, nekem két hónapig folyamatosan bedugult, betelt, és folyt is az orrom, mintha náthás lennék. A 2hónapos kontrollon aztán belenézett Járai, és mondta, hogy az orrsövény mellett, ahol végig van varrva, még elég duzzadt, nagyon lassan gyógyul, és nem este ki a varratok sem.


Felírt egy szteroidos orrsprét, amitől sokkal jobb lett, már nem dugul, nem telik be és az orrhangom is elmúlt. Most vagyok négy hónapos: még naponta többször ki kell fújnom, illetve kemény/dagi az orrcsúcsom is, viszont a columella teljesen begyógyult és fel is puhult már például. Semmit sem használok már jó ideje, csak a tengervizes mosást.

2021. júl. 18. 16:33

Sziasztok! Van valami módja, hogy előbb elmúljon az orrdugulásom, vagy csak a türelem? Használom a tengervizes sprayt és a unguemtum nasale krémet is. Néha jön a levegő, de nem annyira, hogy elég legyen, a nap 80%-ban pedig semennyire.

Töltöttem fel új képeket, mèg mindig nagyon dagadt szerintem, gondolom azért se kapok levegőt. Mindent betartok, nem hajolok, ülve alszok, tapaszolok, a lakásban 22 fok van.

31088. Eszti1224 (válaszként erre: 31086. - Keki70)
2021. júl. 18. 03:00
Nagyon köszönöm!
31087. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31086. - Keki70)
2021. júl. 17. 14:56
Huu köszi! Mondjuk eleggé bedugtam az orrba, lehet ez volt a probléma
31086. keki70 (válaszként erre: 31084. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 17. 11:17

Szia!


Ha van az orrodban váladék,ami olyan folyékony állagú,hogy kiszívja az orrszívó-porszívó,akkor a legjobb megoldás és a legkönnyebb.

Nem szív olyan erővel,hogy ez vérzést okozzon,az orrba nem kell bedugni,az orrjárat elejéhez kell határozottan tenni.

Ha a váladék távozásakor látsz benne piros ill. rózsaszínű színt az nem baj,előfordul,hiszen az orr mélye is tele van sebbel,amíg alatta az orrnyálkahártya nem gyógyul be,lehet vele számolni.

31085. keki70 (válaszként erre: 31083. - Eszti1224)
2021. júl. 17. 11:08

Eszti négy hónaposan még érezheted keménynek,kb.fél év kell,mire az orr rendes vérkeringése beindul.Ha ez megtörténik,utána kezd látványosabban apadni az orrcsúcs,ahogy a keménység és érzéketlenség is egyre inkább kezd megszűnni.Ez az időszak persze tolódhat is,ahogy van,akinél előbb bekövetkezik.Nem mindegy pl.,hogy milyen vastagságú a bőr,ha vékony ill. normál,akkor látványosabb az orrcsúcs apadása,mint vastag bőrnél.

Érzéketlenség,ellenben érintésre fájdalom:ez nálam is volt,furcsa érzés,hogy egyszerre érezni az orrcsúcsot érzéketlennek,míg ha az ember véletlenül meglegyinti,akkor nagyon tud fájni,könnyfakasztóig.


Porcos részek befogása:ahhoz,hogy az orrtörlés is simán menjen kb. ugyanannyi idő kell,mint az orrcsúcs keménység érzésének a megszűnésére.Átlagban számoljál egy évvel.Nekem vékony a bőröm,de mégis a keménység érzés ill. érzéketlenség bizony egy évig eltartott és még utána sem éreztem azt a természetességet,ami a műtét előtt volt.

Mivel idegek kerültek átvágásra,az egész orr újra lett építve,csontok,porcok forrtak újra össze,ezért az az érzet,ami műtét előtt volt már sohasem lesz.De ahogy megy az idő,úgy lesz egyre jobb,míg aztán már egy orrfújás sem fog gondot okozni,hogy jól fogtad-e be az zsepibe és jól törölted-e meg.

Rendeződni fog,de még idő kell.

A dugulás is előfordul,lehet,hogy a hőség játszott közre,ilyenkor intenzíven váltakozhat a duzzad-apad állapot,négy hónapos korban teljesen normális.

Fél év után már inkább oda kell rá figyelni,akkor már azért meg kell szűnnie.


Szívesen :-)


Kitartás,gyógyulsz szépen,de nagy beavatkozáson esett át az orrod-adj neki időt!

2021. júl. 17. 09:30
Sziasztok! Ma reggel porszivoztam az orromat es utana kicsit verzett… lehet ez meg sem a legjobb megoldas?
31083. Eszti1224
2021. júl. 17. 07:04

Nekem 4 hónapos és most kezdem jobban látni hogy kezd apadni az orrcsúcs, de egy nap alatt is sokat változik. Most is nagyon kemény és újra el kezdett érzékeny lenni. Viszket nagy ha hozzáérek fáj. Normális ez,hogy így visszatér egy-egy periódusa a gyógyulási folyamatnak? A múltkor még be is dugult. Azt vettem észre, hogy a szó számom veszek levegőt. Lehet, hogy még mindig ennyire dagadt?

A orvos rugalmassága mikor tér vissza? Úgy értem, hogy lehet majd rendesen kitörölni és mozogni fognak a porcos részek úgy műtét előtt.

Köszi

31082. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31081. - Brigusz)
2021. júl. 16. 22:58
Szia! Ez mindenkinek egyedi, hogy milyen gyorsan megy le. Nekem 2.5 hónap után nagyon sokat apadt (persze napközben is változott kicsit), úgyhogy ha első műtét, vigyázol rá, nem erőlteted, nem hajolgatsz, elvileg sokat kell, hogy apadjon. Ha 2. műtét és/vagy ki van téve mozgásnak, hajolásnak stb., akkor sokkal több idő kell neki, meleg is van… Légy türelemmel, nekem még 1 év után is változott picit (gipszlevételhez viszonyítva majdnem fele akkora lett végül).
31081. Brigusz
2021. júl. 16. 22:00

Sziasztok! Tudom, hogy fél év, mire helyreáll az orr vérkeringése és még több, mire elnyeri a végleges formát, de addig is ha meg tudna nyugtatni valaki… :D

A gipszlevételkor az orrhát szép volt, a csúcs viszont már akkor gombóc volt. Azóta persze dagadt közben az egész orrom időjárás, igénybevétel meg ki tudja mi függvényében, meg aszimmetrikus volt erre-arra, ez rendben is van, DE 2.5 hónap után kicsit se várjam, hogy apadjon az orrcsúcs? Csak azért aggaszt, mert nem kb. olyan lesz majd, mint a gipszlevételkor? Ettől félek. Hogy valójában az lesz a végleges formája. Vagy lehetséges, hogy az orrcsúcs pikkpakk egyik napról a másikra sokkal kisebb lesz..? Előre is köszönöm.

31080. Zsóka123 (válaszként erre: 31079. - Andi980708)
2021. júl. 16. 17:14
Nem kell :)
31079. Andi980708
2021. júl. 16. 16:52
Illetve gipszlevetelnel kell fizetni? 😊
31078. Andi980708
2021. júl. 15. 15:38
Sziasztok! Van aki szombaton megy vissza Jarai doktor úrhoz gipszlevetelre? Nektek irt oda idopontot hanyra kell mennetek?
31077. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31076. - Anaelisa)
2021. júl. 14. 22:43
Igen, ez a 2.hetem itthon… sajnos nálunk nincs olyan, hogy lazán állunk a munkához, egész nap vonalban vagyok :( meglátom péntekre hogy leszek, remélem elég lesz ez a hét.
31076. Anaelisa (válaszként erre: 31075. - SzaboJazmin24)
2021. júl. 14. 22:33
Én 2 hetet pihentem (egy hét gipsz, utána egy hét fekvés). Amikor a 3. héten munkába álltam home office-ban, nekem fájt a sok beszédtől (nagy beavatkozás volt). Szerintem ha teheted, pihenj egy hetet. Félig ülő helyzetben olvasgass, filmezz, regenerálódj és utána is csak lazán állj a munkához, ne terheld túl magad.
2021. júl. 14. 22:13
Én pedig azt szeretném kérdezni, hogy mikor àlltatok munkába a műtét után? Én hétfőtől dolgoznék, viszont telesalesen dolgozom ami azt jelenti, hogy napi 9 órát beszélek megállás nélkül. Levegőt még nem kapok, és a szám sem úgy mozog, amit írtam lejjebb…. Kárt tudok ezzel tenni az orromban szerintetek?
31074. SzaboJazmin24 (válaszként erre: 31063. - Bubbybon)
2021. júl. 14. 22:11
Szia! Engem is Járai műtött 12 napja, és augusztusban olyan allergiás vagyok, hogy fulladok, taknyom nyálam egybefolyik, minden bajom van. Mondtam neki, hogy ez mennyire gázos, és ő maga kezdte sorolni a gyógyszereket, hogy miket szedek ( én személy szerint Lendin és Dymista szteroidos orrspray), tehát tisztában van az ilyen dolgokkal. Mondta, hogy ha jön az allergia lehet használni. De hívd fel, vagy írj neki emailt, hogy megnyugodj
31073. Bubbybon (válaszként erre: 31072. - Mon926)
2021. júl. 14. 22:09
Augusztus közepére van időpontom, ha lehet, akkor átkérem őszre, de jövőre tolni nem szeretném, mert remélem jövőre már kistesó lesz :) akkor még megintcsak kiesik egy év..
31072. Mon926 (válaszként erre: 31071. - Bubbybon)
2021. júl. 14. 21:43
Szerintem ha ez már szoba jön, akkor felesleges nyárra kényszeríteni a mutetedet , a saját érdekedben😇 Raersz ősszel, de akar télen is..
31071. Bubbybon (válaszként erre: 31064. - Angyallanyka_Agi)
2021. júl. 14. 21:08
Csak nem szeretnék esetleg úgy járni, hogy megszervezem a 4 hónapos kislányom felügyeletét két napra, leutazok Érdről Pécsre, aztán közlik, hogy így nem tudják megcsinálni a műtétet.. :(
31070. Kovisimi (válaszként erre: 31066. - Keki70)
2021. júl. 14. 17:44
Nagyon szépen köszönöm! :)
31069. BabiNéni (válaszként erre: 31065. - Kovisimi)
2021. júl. 14. 17:03
Kiegészítésként az előző kommentemhez - mivel az orrszi porszi istenesen szív a legalacsonyabb fokozaton is, így lehet túl erős lenne egy műtött orrhoz abban az esetben, ha nem állítható a szívóerő.
31068. keki70 (válaszként erre: 31065. - Kovisimi)
2021. júl. 14. 16:59

Nasivin:Ez a hatóanyag érszűkítő tulajdonságokkal rendelkezik,és ezáltal a nyálkahártya duzzanatának csökkenését idézi elő.Vagyis elősegíti a levegő szabad áramlását.


Míg az E-vitaminnak értágító hatása van,tehát ellened dolgozik ilyenkor.Mert a cél az,hogy ne táguljanak az erek,akkor akadályozva van a szabad levegő áramlása.

Ezt a vitamint tehát mellőzni kell és akkor zárójelbe hozzáteszem még:/alkohol,dohányzás/

Ennyit tudtam ebben segíteni.

31067. BabiNéni (válaszként erre: 31065. - Kovisimi)
2021. júl. 14. 16:59

Szia,


Vérhígító készítmények szedését (pl. Aspirin) mindenképp abba kell hagyni. Viszont a magas dózisú C vitamint nekem kimondottan ajánlotta az orvos műtét előtt. Azt tanácsolom amúgy, hogy ez ügyben inkább az orvosoddal konzultálj. :)


Én használtam orrszi porszit a porszívó leggyengébb fokozatán és még az is elég erős volt, így lehet jobban jársz ha egy elektromosat veszel.

31066. keki70 (válaszként erre: 31065. - Kovisimi)
2021. júl. 14. 16:52

Szia!


Nyugodtan használjad az orrszívó-porszívót,nem a porszívó erejével szív.

Ezt használják csecsemőknek és pici gyerekeknek is,akik még nem tudják az orrukat kifújni.

Olyat vegyél,ami porszívóhoz csatlakoztatható,ez a legjobb,leghatékonyabb.

Nekem Arianna orrszívó-porszívóm van,üsd be a keresőbe,ott látod.Sima műanyag.Gyermekeim babakora óta megvan,ez nem tud eltörni,könnyen át lehet öblíteni,mert azt bizony párszor majd kell,ha lesz váladék az orrodban.


Szívesen,neked is szép napot! :-)

31065. Kovisimi
2021. júl. 14. 16:26

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, két dologgal kapcsolatban!

1.) Műtét előtt milyen vitaminokat, étrendkiegészítőket kell esetleg abbahagyni? Olvastam valahol,hogy a CBD készítmények befolyásolhatják az altatást. Én régóta szedek magas hatóanyag tartalmú CBD kapszulát. Ezen felül C és D vitamint, biotint, és Brandenburg neurot.

2.) A másik kérdés, hogy a műtét után szeretnék használni majd orszi-porszit, viszont a mi porszívók elég erős és sajnos nem szabályozható a szívóereje!

Ettől függetlenül használhatnék sima orszi-porszit, vagy vegyek kézi, elektromosat?

Előre is köszönöm a segítséget, válaszokat!

Szép napot!

31064. Angyallanyka_Agi (válaszként erre: 31061. - Bubbybon)
2021. júl. 14. 15:30

Szia, én is érzékeny, allergiás vagyok és beszereztem egy légtisztító készüléket, ami rengeteget segít. Egyfolytában megy és hatalmas a különbség az első és második műtét (korrekció) után, sokkal kevesebbet folyik az orrom, szinte semmit.

Nem olcsó egy jó készülék (pl Philips), de szerintem megéri befektetni, nem csak műtét miatt.

31063. Bubbybon (válaszként erre: 31062. - Anaelisa)
2021. júl. 14. 14:24

Köszönöm a választ :) Én nem is annyira a tüsszögésen aggódom, hanem azon, hogy ha ott bedurran a nyálkahártya, mert esetleg kevésnek bizonyul a gyógyszerem, akkor az vajon nem akadály műtét közben?

Mondtam a doktor úrnak, sőt a gyógyszereimet is mutattam neki, de őszintén szólva olyan szinten lazán kezelte a kérdést, hogy az is megfordult a fejemben, hogy talán nem esett le neki, hogy a szezon közepén fog műteni :D na persze ennél jóval többet nézek ki belőle, csak hát meglepett.. én aggódom azért. Tényleg kiszámíthatatlan, hogy mikor hogyan viselem a dolgot. Bocsi a kifejezésért, de van, hogy "taknyom-nyálam egybefolyik", szerintem olyankor eléggé be lehet lobbanva az orrjáratomban... minden.

❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook