Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Orrplasztika tapasztalatok (27. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

16814. Karlie2017-01-26 22:54
Persze, az tok mas akinek tenyleg nem jo az inzulinja es azt kezelni is kell. Orulok, hogy neked be tudtak allitani es mar jol erzed magad. Tudom mennyit lehet ezzel szenvedni. En is komolyan vettem, csak nagyon kikeszultem a dietatol, nekem nem jott jol a fogyas es mivel az eredmenyeim alapjan nem talaltam logikat a meforal szedesre, tovabbmentem. Nekem jo az ehgyomri cukrom, es az inzulinom is normal terheles utan is. Annyi h a cukorbevitel utan viszont 2,3-ra zuhan a cukrom. Szoval ez nem jo. Tobb ev utan vegul en megtalaltam azt az eletmodot ami kizarja a cukrot es finomitott lisztet, de nem szamolok annyira szigoruan. Es nyaralaskor nem dietazok, barmilyem helyi edesseg lecsuszik. :))
(válasz Lisbon55 16805. hozzászólására)

16813. Karlie2017-01-26 22:44
Tul leszel te is rajta :) mivel nem lehet inni kavet se en igy eleg komaban mentem be a klinikara, ugyhogy emiatt sem tort ram az ehseg meg delelott. Amugy zold gyumolcsoket szoktam venni, a banant is csak akkor eszem meg ha meg nem erett..igy nincs akkora cukitartalma :)
(válasz Narrna 16804. hozzászólására)

16812. Bxrbxra2017-01-26 21:38
💜💜💜💜
(válasz Lizzy588 16811. hozzászólására)

16811. Lizzy5882017-01-26 21:17
Sziasztok! Szinte fel sem fogom, de túl vagyok rajta!! Minden rendben ment, 3 órás volt a műtét, utána sikerült aludnom egy kicsit, azóta viszont nem sokat. Persze ez várható volt :) Holnap reggel tamponkiszedés, már alig várom! Majd írok még holnap/holnapután, most eléggé álmos vagyok. Puszi nektek

16810. LindaZ2017-01-26 21:08
Van híretek a mai műtöttekről? Gondolom inkább holnap értesülünk a történtekről. Remélem minden rendben van :)
(válasz keki70 16790. hozzászólására)

16809. keki702017-01-26 20:22
Nagyon figyelnek,ha szimpi,ha nem :-)
(válasz Bxrbxra 16808. hozzászólására)

16808. Bxrbxra2017-01-26 20:21
Mondjuk iszonyatosan nem volt szimpi az altatodokino 😄
Akkor lehet h ezert? En meg inni sem nagyon tudtam ugy kaptam infuziokat 😩
(válasz keki70 16807. hozzászólására)

16807. keki702017-01-26 20:14
Fontos,hogy jól adagolja az altatóorvos.Ezért is kérdezi meg,hogy mennyi a páciens súlya.A műtét alatt is folyamatosan figyeli a pácienst,hogy mikor kell még altatószert adagolni.
Azért voltál olyan sokáig kiütve,mert egy kicsit többet kaptál annál az adagnál,mint amennyi kellett volna.Ilyenkor az ébredés is lehet kellemetlen.
(válasz Bxrbxra 16806. hozzászólására)

16806. Bxrbxra2017-01-26 20:07
Engem egyszer altattak mar es a reggeli mutet utan en este 6 ig ki voltam utve. Azt mondtak h nem minden altatoorvos hasznalja uazt a szert. Van amelyiktol szarabbul van az ember utana. :-/

16805. Lisbon552017-01-26 20:03
Én is annak a híve vagyok, hogy mindenkinek kicsit máshogy működik a szervezete. Nekem sajnos Hashimotóm is van, hashisok között pedig nagyon sok az ir-es is, nálam pedig sajna nem volt nagy meglepi, hogy cukoranyagcsere-gond van, mert gyerekkorom óta kövér voltam és már a 90-es évek közepén is ilyesmi diétára fogtak az orvosok, pedig akkor az IR mint fogalom még nem is volt ismert, csak a cukorbetegség. Én sem 160g-ot eszem amúgy, mert attól híztam, olyan 140g körül eszem. Közben lefogytam 30 kilót, és most teljesen ideális a súlyom, de ez az ir-étrend, a Meforal és a pajzsmirigy funkció beállítása nélkül nem sikerült volna, és már biztos cukros lennék és az életminőségem úgy általában véve sehol nem lenne a mostanihoz képest. Szóval én örülök, hogy "feltalálták" az IR-t (és a kezelését) :)
(válasz Karlie 16791. hozzászólására)

16804. Narrna2017-01-26 19:21
Karlie, Lisbon55 nagyon köszi a választ, így most megnyugodtam :)

Karlie, ha a vérvételen nem látszott akkor egyetértek, hogy igen túlzásba vitte a dokid a dolgot. Lehet így is hogy IR-ed van, de biztos nem olyan szintű, hogy csak 160 CH-t egyél, és gyógyszert is kapj. Az úgy nagyon sok.

Nekem brutális volt az inzulinom, először 200 volt 2 óra elteltével a normál 30 körüli helyett, azt mondták ilyet még sosem láttak. ://

180 CH diétát kell tartanom, de mondjuk már növelnem is kéne. Azóta sokat javult szerencsére, nem szédülök meg olyan könnyen, ha normális kaját eszek :) Mondjuk a banán pont nem jó. Legtöbb cukor abban van a gyümölcsök közül :D

Remélhetőleg én is majd le tudom küzdeni ha eljön az idő :)
(válasz Karlie 16787. hozzászólására)

16803. keki702017-01-26 17:26
A legjobb,ha két nagy párnával megtámasztod a hátadat.Fontos,hogy a derekad ne lógjon a levegőben,mert nem csak kényelmetlen,de meg is fájdul.Én oda egy kis párnát raktam.Takaróval jól kibéleltem magamat,esélyem sem volt nem betartani a félig ülve alvást.A nyaktámasz is hasznos,nem engedi,hogy elmozduljon a fejed.
Ki kell tapasztalni,hogy a legjobb,legkényelmesebb,hat hétig így aludtam😂
(válasz usignolo 16798. hozzászólására)

16802. keki702017-01-26 17:23
Igen,írtam az utóbbit is,nem hagytam ki😂
(válasz Xy1234xy 16801. hozzászólására)

16801. Xy1234xy2017-01-26 17:02
Vastag szívószál!!!Strepfen direkt-torokra!Ezt biztosan😉
(válasz usignolo 16793. hozzászólására)

16800. Xy1234xy2017-01-26 17:01
Szia!

Menni fog-úgysem kapsz levegőt...😐 De kitartàs-megéri😘
(válasz usignolo 16798. hozzászólására)

16799. Xy1234xy2017-01-26 16:59
Sziasztok!

Engem délelött műtöttek /reggel helyet/:( Ami mostanában jött azoknak mondom èn éhes voltam!!Fél 3-kor tértem magamhoz úgy hogy "tiszta is lett a fejem"-de már akkor tudtam volna enni...Én lisztérzèkeny vagyok tehát mindig van nálam útravaló😂 Oda is egy doboz linzerrel mentem ami kicsi ès pha volt..Banánnal ès az ivójoghurtal én nem laktam jól így megettem a doboz sütim is!😍😍😍

16798. usignolo2017-01-26 16:46
Köszönöm Lányok az építő jellegű tanácsokat...ülve alvást mennyire lehet betartani?

16797. Nasenbär2017-01-26 16:30
Látom van aki már írta, hogy banánt és egy ivójoghurtot kapsz a műtét után. Annyi szerintem bőven elég is, mert jobbik esetben megnyugtatja a gyomrod és alszol utána egy kört, rosszabbikban viszont kihányod, és az elég kellemetlen. Másnap reggel meg úgyis szélnek eresztik az embert. Ha olyan jó állapotban vagy, és nagyon megjönne az étvágyat másnapra, menj be feltétlenül a klinika melletti "Törökméz" kávézóba, finom a kávéjuk, frissen sütnek omlettet és még sok minden finomságot találsz náluk. (Ha mégis kihagynád, akkor gipszlevételkor mindenképp menj be!;) )
Wifijük van, és még jól is működik.

16796. Kismacsek822017-01-26 13:23
Èn a mutetre vittem magammal egy adag feherje turmixot...es a mutet utan este azt megittam es nem ettem semmit csak vizet ittam. Masnap is csak delutan ettem...egyszeruen nem voltam ehes. A szobatarsammal sztem 1kgt siman ledobtunk aznap. Mivel a szervezet azonnal gyogyitasba kezd a mutet utan illetve a szaglast is elveszted par napra...igy nincs mi uzenetet kuldjon az agynak hogy kaja kell...illetve szerintem a szervezet is a serult orr gyogyitasara forditja a test osszes energiajat igy hatterbe szoritja az etketest...mert az emesztes csak energiat von el. Viszont szomjas az voltam...szurcsoltem is a vizet szorgosan. Meg az altalam bevitt 1.5l vizet is beszlopaltam. Utana napokig nem ettem normalisan es egyik baratnom mondta h bizti azert mert nem erzed a kaják szagát...Addig nem is gondoltam h ilyen fontos szerepe van a szaglásnak az éhsèg erzet kiváltásában.

16795. keki702017-01-26 12:30
😊😊😊
(válasz Koriandra 16784. hozzászólására)

16794. keki702017-01-26 12:25
Szia!

Átküldtem priviben a fontosabb dolgokat,hogy tudjál készülni.
Sima ásványvizet kapsz,adnak szívószálat,de ha van olyan otthon,ami neked bevált-átmérőre értem-akkor vigyél magaddal.
Adnak bizonyos mennyiségű élelmet,de biztos,ami biztos vigyél,nehogy éhes maradjál.Bár műtét után direkt adnak keveset és olyat,amit nem kell sokat rágni,de banánt,joghurtot,stb...vihetsz,legfeljebb hazaviszed,ha még sem fogyasztod el.
Wifi van.

16793. usignolo2017-01-26 10:50
Sziasztok,
jövő héten megyek K.T-hez műtétre. Minden hasznos tippnek, tanácsnak örülnék, ami a műtétre és az azt követő lábadozási időszakra vonatkozik.
Ti vittetek magatokkal élelmet, vagy kaptatok? Van Wifi?
Köszönöm előre is mindenkinek, aki beenged a naplójába. Szép napot!

16792. keki702017-01-26 09:56
Erről a betegségről most a fórumon hallottam először,aztán utánanéztem,hogy tudjam pontosan mit takar.

Értem,amit írsz,még jó,hogy odafigyeltél...A lényeg,hogy most már szuperul vagy és hát nem árt,ha az ember energikus,mert a közérzetünk mindjárt jobb.
(válasz Karlie 16791. hozzászólására)

16791. Karlie2017-01-26 09:53
Sajnos ez egy divatbetegseg lett, sok emberre rafogjak...az elso orvos jo vereredmenyek ellenere felirta nekem ra a gyogyszert..es 160 ch-s dietat irt elo..johogy nem dobtam fel a pacskert tole, mert 45 killora fogytam...es emellett kellett volna meg heti 5szor edzeni, nagyon legyengultem, alig eltem, nyuzott voltam...aztan a veredmenyek alapjan mi nem lattuk ertelmet, hogy szedjem a gyogyszert, az inzulin szintem jo volt, igy elvesztettuk a bizalmunkat az orvos fele, hablatyolt hogy akkor is az ha a verkep nem mutatja.....ezert felkerestem ket masik orvost, akik megerositettek h nem IR, ilyen tipus vagyok egyszeruen, hogy tobbszor kell ennem es a cukrot keruljem mert ha eszek utana lezuhan a vercukorszintem, de nem a magas inzulintol...Iszonyat nagy uzlet van most ebben, szerintem a felere rafogjak csak hogy az..amugy amiota a cukrot feherlisztet kerulom en szuperul vagyok, energikus es megszuntek a regi problemak..
(válasz keki70 16789. hozzászólására)

16790. keki702017-01-26 09:30
Lizzy,Natusska gondolunk rátok🍀🍀

16789. keki702017-01-26 09:25
KT-sek evés:általánosságban éjfélig lehet,de aki délután van operálva az nyugodtan ehet egy könnyű reggelit a műtét előtt maximum 6 órával.Később már egyértelműen semmit.

Inzulinrezisztencia:hihetetlen,hogy mennyi embert érint :-(
Náluk főleg fontos az evés műtét előtt maximum 6 órával,a héten operált páciens is alátámasztotta,hogy így lehet enni,de az asszisztensnek is tudnia kell,és KT-tól is rá kell kérdezni.Különbözőek vagyunk,de sok embernek gondot okoz,ha több órán keresztül nem eszik,aki meg érintett ebben a betegségben,főleg fontos számára az evés.

16788. Lisbon552017-01-26 08:47
Én is IR-es vagyok, a konzultáción mondtam KT-nek. Mondta, hogy nem gond (ő még cukorbeteget is meg tud műteni). A műtét napján nem szabad bevenni a Meforalt, talán már előtte sem, erre nem emlékszem már, ezt meg kell beszélni vele és az altatóorvossal. Én is rosszul vagyok, ha nem eszem időben, ezért kértem, hogy én legyek az első. 9-re mentem, de csak fél 12-kor toltak be... elég szar volt. Örültem volna, ha nincs ekkora csúszás. A klinikán csak banánt ettem és vittem magamnak cukormentes dolgokat, de egyébként felajánlották, hogy vesznek nekem, csak mondjam meg pontosan, hogy mit.
(válasz Narrna 16786. hozzászólására)

16787. Karlie2017-01-26 08:04
Szia! Nekem is ilyen problemam van, csak az inzulinom szerencsere tartomanyon belul van. Engem 9re hivtak es 11 elott toltak be a mutobe, nem volt gond mert nem jutott eszembe az eves. De jelezd a dokinak es kerd hogy kezdjenek veled! Ha lehet ilyet, elvileg nehezsegi szint szerinti a sorrend, de ez meltanyolhato sztem. Ha delutani az idopont az neccesebb...mutet utan lehet enni, en vittem cukormentes joghurtot, abbol ittam. Bar delutan csak modjaval engedtek, de estetol mar batrabban lehet. Szerintem kibirhato, agynyugalom mellett nem leszel rosszul.
(válasz Narrna 16786. hozzászólására)

16786. Narrna2017-01-25 23:00
Elfelejtettem megkérdezni, hogy az inzulinrezisztencia ugye nem kizáró ok? Nem vagyok cukorbeteg, de gyakran kell ennem, mert különben nagyon éhes leszek és leesik a cukrom. Ha nagyon muszáj kibírom, csak nagyon legyengülök.

Ugye emiatt nem utasítanak el? :(

16785. lara052017-01-25 22:13
Köszönöm, hogy beengedtél a naplódba! 😊
"de a két kicsi gyerekem és a távolság miatt nem könnyű." Ugyanebben a szituban vagyok én is..annyi különbséggel, hogy nekem csak egy kis törpém van. 😄 Tőlem BP 4 óra kocsiút, oda-vissza 8 (és akkor a Pesten belüli közlekedést még nem számoltam bele), plusz a lányom most 11 hós, és fél percre nem tudok kimenni anélkül, hogy ne kezdjen eszeveszett sírásba. 😄 Ősz óta indulok műtétre, de még konzira se jutottam el így. 😂 Viszont azóta számtalan új infót szereztem, amik rávilágítottak pár dologra, és máshogy látok sok mindent, úgyhogy összességében örülök, hogy nem azonnal csaptam bele a lecsóba. 😄
(válasz ne bántsátok a feketerigót 16777. hozzászólására)