Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Orrplasztika tapasztalatok (27. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

15881. keki702016-12-07 20:23
Szívesen 💗

Nálam van fent kép,naplóm nincs,de sokan vezetnek és biztosan beengednek :-)
(válasz Dalmika09 15878. hozzászólására)

15880. Nasenbär2016-12-07 20:16
Nagyon jó ötlet az ezüst kolloid mint orrspré, hogy könnyebben gyógyuljanak a sebek! Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe!?
(válasz AngelHeart1980 15868. hozzászólására)

15879. LeaLea2016-12-07 18:48
az elso hetekben en is ugy lattam, hogy ferde es az orrcsucsom balra huz. most 5 honaposan mar latszik, hogy nem ferde, es az orrcsucsom is kozepen van. viszont balrol jobban kidomborodik az orrcsucsom :( es ez miatt tunt ferdenek az elejen, mikor meg jobban be volt duzzadva.
(válasz AngelHeart1980 15876. hozzászólására)

15878. Dalmika092016-12-07 16:26
Nagyon szépen köszönöm. Szuper jól le írtad. És teljesen megnyugodtam:D. Már csak annyi hogy bele szeretnék nézni a naplókba hogy kin mi latszik....
(válasz keki70 15862. hozzászólására)

15877. AngelHeart19802016-12-07 15:02
De már arra is gondoltam, hogy lehet a helyettes orvos úgy megnyomta, hogy eltört.. valamilyen szondával szedte le, iszonyatosan fájt, a cérnakihúzás szintúgy. (A helyettes dr. Urszán Albert, na őt nem ajánlom, gondolom nem ő kapta a pénzt, aztán nem érdekelte annyira..)

15876. AngelHeart19802016-12-07 14:51
Köszönöm a válaszokat! Engem Varga Klára doktornő műtött. Amúgy nagyon jó szakember. Ő sajnos lebetegedett, így más vette le a gipszet. De ma felhívott és biztatott, hogy normálisak a puklik.. és elmondta, mit, hogy kenjek stb., szombaton pedig megyek és megnézi. Remélem tényleg nem lesz ferde vagy görbe, mert olvastam, hogy lehetnek ilyen szövődmények... Annyira már nem látom ferdének, mint miután levették a gipszet, de a görbület ott van, a bal oldalon kritikus, ha lefotózom oldalról is látni, és félek, ha a duzzanat lemegy még görbébb lesz.
(válasz Janky80 15875. hozzászólására)

15875. Janky802016-12-07 13:52
Ja és a kenegetést sem szabad elfelejteni :)én az ajánlott körömvirág fekete nadálytő mellett árnika krémmel is kenegettem. Most már csak körömvirág. én szedtem az árnika golyót is plusz egy másikat ami a műtéti vágott sebek gyógyulását segíti elvileg :)

15874. Janky802016-12-07 13:45
Szia,
nekem is volt egy kis ideig hogy ferdébbnek láttam, de valószínű az is benne volt hogy kiegyenesítette és a régihez képest volt ferde amit már megszoktam :D pici orrcsúcs oldalra húzás volt nekem is de az elmúlt és most már nincsenek szimmetria problémái.Az orrlukak is tök egyformák. Sőt az én orrom olyan jó fej, hogy egyenlőre szép egyenletesen duzzad :) szóval most is tök szép reggel amikor duzzadtabb (pedig 5 hetesen is félig ülve alszom) délre délutánra meg már kis csini ügyes.Egy hét után még nem szabad nagyon kétségbe esni :D
Én használom az ezüstkolloidot is elvileg az fertőtlenítésre jó.Vettem egy üveggel és a gyógyszertárban hozzá ilyen orrspray üveget és beletöltöttem. Nekem nagyon szép (érzésre) a belseje. Már a műtét után sem volt semmi vérzés és váladék sem. Nem fáj nem ég semmi. Ami pici váladékszerű volt azt kiszuszogtam. Most csak az a sokat említett fehér cucc van naponta egyszer kiszedem fültisztítóval.
Nem tudom, hogy az mennyit tett hozzá a duzzanat lejjebb meneteléhez, de én rengeteg kamilla és csipkebogyó teát iszom (2-3 litert naponta) jó gyulladáscsökkentő és sok C vitamin van benne :) Az orrom szuper és a bőröm is hálás a sok fincsi folyadékért. :) Olyan sima az arcom hogy az csuda :D a combomról nem is beszélve :)
Szóval szerintem még ne ess kétségbe bár tudom hogy rohadt nehéz türelmesnek lenni :)

15873. Janky802016-12-07 13:35
Szia, én a Jutavit tengervizes orrspray-t használom az fele annyiba kerül kb, mint a sterimar :)

15872. J.Hajni2016-12-07 12:13
Sziasztok! Sterimar helyett tudtok valamit ajánlani ami ugyan azt a célt szolgálja de olcsóbb?

15871. Karlie2016-12-07 10:56
Mindenkeppen menj vissza es nezzek meg. Gipszlevetelnel eleg dagadt, optikai ferdeseg elofordulhat. Remeljuk elmulik...azert kepeket keszits most is, hogy kesobb legyen errol dokumentaciod, hogy mar gipszlevetelnel ferde volt. Nekem iszonyatos ferde lett az elso mutet utan, de csak evekre ra rajzolodott ki teljesen...bizzunk azert abban, hogy optikai csalodas. Ki mutott?

15870. Bxrbxra2016-12-07 09:57
Teged ki mutott?

15869. Karlie2016-12-07 07:52
Krasznai bonyolult orrmutetet nem vallal. Van rola youtube video is, ahol arrol mesel hogy egy bonyolultabb orrmutetnel, hogy leizzadt. De becsulom, hogy o visszautasitja legalabb az ilyen eseteket. Sokan nem teszik meg... Masban nagyon dicserik. De orrban o be is vallja, hogy nem a legjobbak kozott van. Ha ketto kozul vacilalsz, mindenkepp RO-re bizd! :)
(válasz Gincike84 15866. hozzászólására)

15868. AngelHeart19802016-12-07 07:02
Sziasztok! Tegnap lekerült a gipszem! De sajna nem a mi orvosunknál, hanem helyettesítőnél egyéb okok miatt. Letépte a gipszet, jól odavolt ragadva, nagyon fájt, a cérnaszedés szintúgy! Ma reggel észrevettem, hogy belülről még lóg egy cérna, és az a fajta amit húzkodott... az nem hinném, hogy a felszívódós.. Nos... Még elég duzzadt az orrom, de látni benne még görbületet, főleg a bal felén. Az asszisztens szerint mindig az dagad fel jobban, ahol a doktornő több műveletet csinált. De ez akkor is normális, hogy még van görbület?! Olyasfajta, mint mikor pl. unokatesómnak amikor eltört az orra az iskolában. A helyettesítő orvos nem látott deformitást, szerinte 6 hét mire lemegy a duzzanat. Amikor kiértem a váróba, egyből a bal felemet mutogatták, hogy ott fura. Utána még görbének is láttam. Ha lefotózom ott is más, tükörben is más. Egyelőre még nem hasonlít a megalkotott képre. Sokan észre sem veszik, hogy volt műtve, pedig eléggé kampós orrom volt, hosszú is, nagy is. Remélem a duzzanat eltűnése utána ez változik.. főleg, hogy ilyen sok pénzt beleöltem. Még egy kérdés! Ezüst kolloid spray-t használt már valaki?

15867. Xy1234xy2016-12-07 05:30
Szia!

Januárral el vagy csúszva bőven...2-3 hónap mire van időpont!Itt Minket nagyjából KT műtött...utàna Rezek..és egyre több a kérdés Varga Klàrához is..Ők fül-orr-gégészek is-így szerintem Őket nézd meg.Krasznaira kiváncsi lennék árra stb☺😄😎 de Őt itt mèg nem hallottuk! /biztos jó-de nem orrban ha itt nincs róla szó.
(válasz Gincike84 15866. hozzászólására)

15866. Gincike842016-12-06 23:28
Sziasztok!
Januari nozimutetet tervezek...
Meg nem dontottem el, hogy Dr. Rezek O. vagy Dr. Krasznai Zs. Kerlek segitsetek tapasztalatokkal!
Szep estet es mielobbi szep orrot mindenkinek!

15865. Xy1234xy2016-12-06 18:19
Sziasztok!

Műtét után rettegtem hogy ne legyek beteg...de akkor gondolom a sok C vitamintól nem lettem az..De most...elkaptam a hányós hasmenős vírust ami van..😥🤐😫 Rettegtem hogy milyen lesz amikor éppen hányni fogok-úgy féltem az orrom miatt...de minden ok volt-ezt is bírja egy 3 hónapos orr-már tudjuk!😂😎😀 Bocsánat ha valakit "felzaklat" a téma de mivel sokan betegek hátha téma lesz;)

15864. Xy1234xy2016-12-06 18:15
Szia!

Én is azért mentem..de mivel amúgy is utáltam..kellemest a hasznossal!😉 én 3 hétig voltam monoklis pedig KT műtött...és tényleg semmi nem fáj viszont annál kellemetlenebb és hosszabb a gyógyulás-de nem bántam meg!;) Én most voltam 3 hónapos-most kezdem érezni hogy sokkal jobb mint volt!
(válasz Dalmika09 15861. hozzászólására)

15863. J.Hajni2016-12-05 21:04
Szeritnem még hanyagold az ilyet fél évig. :D forralt borozás simán, én sem fogom kihagyni Bécsben, pedig akkor még csak 6 hetes leszek :)
(válasz Karlie 15860. hozzászólására)

15862. keki702016-12-05 20:21
Szia Dalma!

Fájdalom:az orrplasztika nem fáj,a műtét alatt alszol,amikor felébredsz,akkor sincs fájdalom.Húzódó,zsibbadó érzés lehet,sőt lesz is,ez a gyógyulási időszak alatt is.Van,akinél tovább elhúzódik-pl.én 8 hónap-de van,akinél jóval rövidebb ez az időszak,hetekben mérhető.
Egyébként a zsibbadó,húzódó érzés nem vészes egyáltalán,csak úgy érezni,hogy gyógyul az orrod,hogy ott van,létezik,változáson ment át,és ennek van egy gyógyulási folyamata.
A felépülés megkívánja,hogy ne csak fizikailag,hanem lelkileg is készen álljál a műtétre.Az átlagban nézve egy év gyógyulási időszak tartogat meglepetéseket és ez is a műtét velejárója,ezt is meg kell élni anélkül,hogy pánikolnál.Gondolok itt a hol duzzad,hol apad az orr,aztán bármikor kijöhet egy ödéma az orron,ahol helyet talál a nyirokfolyadék,ott össze is gyűlik.De ezek nem különös dolgok,a gyógyulás velejárói.Csak ilyenkor nem szabad megijedni.
Monokli:nekem nem volt,pedig aztán a vérvétel helyén mindig színes vagyok és kell egy hét,mire a lila-bordóból átvált sárgára és aztán felszívódik.
Mindenkinél más,ha szerencsés vagy,akkor csak kissé színesedsz vagy egyáltalán nem,ha a hajszálerek könnyebben szétmennek,akkor színesebb lehetsz.KT kímélő technikát alkalmaz,hogy ezeket is elkerülje.
De megjósolni előre a színesedést nem lehet.A legjobb,amikor gipszlevételre már csak egy kis sárga szín van,ami aztán a száj köré húzódik,majd fel is szívódik.
Vannak olyan készítmények,amikkel lehet befolyásolni a színesedést,ha szükséged van rá,megírom a nevüket és az alkalmazásukat.
(válasz Dalmika09 15861. hozzászólására)

15861. Dalmika092016-12-05 18:41
Sziasztok. Én orrsövényes vagyok, ez miatt a dokik szerint már műtétre szorulok záros határidőn belül.Viszont az orrhátamon is van púp amit jó lenne eltüntetni ha már úgy is kés alá fekszem :) KT a választottam. A kérdésem az lenne hogy mennyire fájdalmas a felépülés illetve meddig monoklis az ember?előre is köszönöm.

15860. Karlie2016-12-05 16:03
Olyan szerencsetlen tudok lenni, hogy most en is elbizonytalanodtam, hogy kockara tegyem-e a szepen kijavitott nozikamat... Sztem kihagyok minden ilyen progit, de a forraltborozas legalabb vallalhato most is:D
(válasz J.Hajni 15859. hozzászólására)

15859. J.Hajni2016-12-05 15:03
Háát nem tudom, túl nagy esélye van az esésnek, én félnék :D
(válasz Karlie 15857. hozzászólására)

15858. keki702016-12-05 13:00
Szia Karlie!

Persze,lehet,csak ne törjed össze magadat.Ha esel,ne az orrodra.
(válasz Karlie 15857. hozzászólására)

15857. Karlie2016-12-05 10:01
Sziasztok! Szerintetek sieles, korcsolyazas mehet mar 5 honaposan? Nem szoktam normal esetben beverni az orrom, de felmerult bennem hogy lehet korai, nehogy pont most essek hasra :)) Amugy a hetvegen remesen felduzzadt az orrom, akkora volt mint a regi. Mara apadt le picikere. Ugyhogy meg jo par honap itan us tudja magat produkalni..

15856. Xy1234xy2016-12-04 11:46
Èn sem maradtam csak a joghurtnàl!Vittem magammal linzert 1 dobozzal...azt mondták hoznak még 1 hoghurtot ha éhes lennék....aha..ja..megettem a doboz sütit😂😁
(válasz nikki16 15842. hozzászólására)

15855. Xy1234xy2016-12-04 11:44
Igyekeztünk!😍

Meglepődtek amikor megláttak!Anyáknapin voltunk áprilisban..ott még tervben sem volt ;)
(válasz keki70 15835. hozzászólására)

15854. keki702016-12-03 20:35
Allergia gyógyszert?Persze!
(válasz Bxrbxra 15852. hozzászólására)

15853. Janky802016-12-03 20:33
Nálam nem a fűtés, hanem a parketta alatt lévő salak miatt volt por. Régi polgári lakás szép klasszikus parketta sajnáltam felszedetni. Ahogy a száraz levegő miatt kirepedt a lakkozás feljött a finom salak por. Olyan volt, mintha mindig füst lenne a lakásban.(ez még veszélyes is) Én vettem egy légtisztító gépet. Elég húzós (100 ezer Ft felett van...) de van benne egy rakat szűrő és még a levegő páratartalmat is tudja szabályozni (nem azzal a ködölős technológiával az nem sokat ér)Azóta nincs homály és port törölni is ritkábban kell :D Ha valakinek nagyon megkeserítik az ilyen dolgok az életét érdemes átgondolni hogy beruház valami ilyen masinába. (van olyan gép is ami csak tisztít a párát nem szabályozza az olcsóbb)
(válasz Bxrbxra 15852. hozzászólására)

15852. Bxrbxra2016-12-03 20:15
Telen nekem a futes miatt a szallo por, hiaba takaritok allandoan:-(
Igen volt gyogyszer nekem is ami segitett, de azt lehet szedni mutet utan?
(válasz keki70 15851. hozzászólására)