Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Orrplasztika tapasztalatok fórum

Orrplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
32802. keki70 (válaszként erre: 32801. - Viktoriaerks)
nov. 17. 18:48

Szia!


4-6 hetesen már lehet próbálkozni a szemüveg ill. napszemüveg hordásával.Ha nem marad az orron benyomódás,akkor nyugodtan lehet hordani.Ha igen,akkor még várni kell vele és később próbálkozni.

Mivel nálad egyik sincs jelen,nyugodtan hordhatod.Valószínűleg azért érzed nehéznek,mert a melegtől duzzadhat az orrod és ezáltal ez a "terhelés" is könnyebben megviseli az orrot,érzékenyebbé válik.

Fél évesen nem lesz gond,már stramm az orrod.

Jó nyaralást!✌️😊

nov. 17. 16:41

Sziasztok!

A fél éves orromnak már nem lehet baja a napszemüveg hordástól, ugye? Épp nyaralunk és bàtorkodtam felvenni a napszemüveget, mert 100 fok van és kiég a szemem. Picit nehéznek éreztem az orromnak, de nem volt rajtam otthon egész nyáron napszemüveg, szval a májusi műtét óta nem is próbáltam. 😊

32800. keki70 (válaszként erre: 32799. - Julianna99)
nov. 16. 17:37

Szia!


A megfázástól,orrfújástól még az az orr is beduzzad,amelyik egyébként nem volt operálva sem.De ha még volt is,így még érzékenyebb.

A kisebb púp amit látsz valószínűleg a megfázásból ered,ha meggyógyulsz,eltűnik,nem kell aggódni.

Jobbulást!

32799. Julianna99
nov. 16. 16:52
Sziasztok! 6honapos lesz az orrom és sikerült megfaznom . Duzzadt így estére Erőss tapaszoltam. Viszont azóta észrevettem egy kisebb púpot az orrhaton és most talán érzékenyebb is az orrom. Vajon ez el fog tűnni ,vagy aggodasra adhat okot? 🥺
32798. Livike52
nov. 9. 17:36
Sziasztok jövőre orr plasztikára készülök kit ajánlatok? Köszönöm 🤔
32797. MissHern (válaszként erre: 32796. - Pocokzsu)
2023. szept. 25. 19:09

A szám felvan töltve, de csak olyan kis decensen, mivel 2 kis csikocska volt elotte😅 bele se merek gondolni, h enelkul hogy neznek ki. Tegnap olvastam h noknel az idealis szaj-orr kozti zavolsag 13 mm korul mozog, na nekem ez igy nutet utan laza 2 centi :( :( :(

Gondolkodtam a bullhornon, de nincs kedvem (de ha lenne is, idom ugysem) utana x idonkent lezeres kezelesre jarni. Kutakodom, de semmi erdemlegeset nem talaltam eddig.

32796. pocokzsu (válaszként erre: 32795. - MissHern)
2023. szept. 25. 17:37

Szia, engem maga az orrmutetem es a szaj kozti tavolsag is zavar :'DD

Alternativak keves, pl van a lip flip amit botoxal csinalnak meg a russian lips feltoltes de mindkettot nehez fent tartani hogy ne legyen kovetkezmenye, csunya egy ido utan.


Pl egy lip lift sokkal jobb csak szakemberhez kell menni. En voltam ilyen kozultacion es azt mondtak egy maxillofacial surgeon azaz arc-állcsontsebészt kell keresni.

Ok csak azzal a terulettel foglalkoznak mig mas plasztikai sebeszek csomoszor csunyan dolgoznak vele es pl termeszetellenes utana a szaj, szilard meg nem mozog ugy ahogy egy normal szaj.



Szerintem megeri kulfoldon keresni egy ilyen sebeszt, a heg azt lattam sokaknak hosszu ido alatt mulik el, de le lehet lézeresztetni.

32795. MissHern
2023. szept. 24. 18:03

Sziasztok lanyok! :)


Aki anno követte a naplómat, tudja hogy 3 éve volt egy orrplasztikám, amit biztosan fog követni mégegy, csak hát eszméletlen nehéz ujra rászánni magam. Nem is maga a műtét, hanem az azt követő közvetlen időszak miatt. Na de hogy a tárgyra térjek, időközben rajöttem, hogy nem is annyira az orrom, mintsem az orr es száj közti nagy távolság zavar leginkább...

Olvasgattam a bullhorn lip liftrol, de hogy az orvosok többsége nem szivesen vállalja be a csunya hegesedés miatt.

Van esetleg vki, aki hasonlo cipoben jar a mutet utan es tud mas alternativ módszerrol? Botox vagy barmi mas, amivel csökkenthető a nózi es száj kozti tavolsag?

Nagyon szepen koszonom a valaszotokat😊😊😊😊

32794. Gina04
2023. szept. 21. 07:23
Sziasztok! Van itt olyan, akinek "megérzi" az időjárás változást az orra? :)
32793. pocokzsu
2023. szept. 18. 11:22

Sziasztok, lassan 2 éve hogy mutottek kulfoldon, hazaennék korrekcióra.


Az orr hegyét és keskenységét javitanám (tul csontos és csípett + fitos)-nyitott naplómban lehet látni hogy milyen groteszk :D


Rezek Odonrol irták hogy nincs elájulva a korreciójátol, van valakinek jó tapasztalata mással?


Koszi <3

32792. gabriella81 (válaszként erre: 32766. - Viktoriaerks)
2023. szept. 4. 13:48

szia:)

jelentkeztem a naplódba,köszönöm ha beengedsz:)

32791. szivar82 (válaszként erre: 32787. - B9696)
2023. aug. 31. 14:56

Szia!


Én január elején voltam konzultáción, és június 2-án műtött.

A kérdésed második felére nem tudom a választ sajnos, de szerintem igen. Én úgy gondolom neki teljesen mindegy hol műt.

32790. szivar82
2023. aug. 31. 13:46

Sziasztok! Még mindig ott tartok hogy van egy törés az orromban. Teszek fel képet esetleg megnézitek?

Amúgy megyek majd vissza Jaraihoz.

32789. Kolibri63 (válaszként erre: 32788. - Julianna99)
2023. aug. 30. 14:28

Szia.

Ez még ödéma. Kárász Tamásnak vannak YouTube videói, az egyikben elmondja, hogy 3-6 hónapig is lehet ödémás az orr, ami teljesen normális. Pluszban itt van ez a brutális meleg hőmérséklet, ami szintén nem kedvez az ödéma apadásának.

Nyugodj meg és kitartás.

32788. Julianna99
2023. aug. 27. 09:02

Sziasztok ! Lassan 3 hónapja műtöttek és nem vagyok elegedett az orrommal . Úgy érzem nagyobb mint volt és idomtalan/formátlan . Elképzelhető ,hogy ez még ödéma ,vagy ez már olyan nagyon sokat nem fog valtozni?

Töltök fel képet az oldalamra . 😊

32787. B9696
2023. aug. 26. 13:38

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni elsősorban azoktól, akik mostanában voltak Járai Tamásnál konzultáción, hogy konzultációt követően mikorra tud/tudott műtéti időpontot adni.


Illetve több helyen olvastam, hogy Pécsen olcsóbb a műtét ára nála. Dönthetek a pécsi műtéti helyszín mellett abban az esetben is, ha Budapestre megyek hozzá konzultációra?


Köszönöm ha tudtok segíteni! :)

32786. keki70
2023. aug. 22. 22:48

Szívesen❤️


Jó úszkálást,hajrá Balaton!✌️

32785. novara2 (válaszként erre: 32784. - Keki70)
2023. aug. 22. 17:49

Szia!


Hűha, évekig...? :O Hmm, akkor lehet, hogy csak februárban kipróbálnám, és ha még mindig érzékeny lenne az orrom, vagy nyomot hagyna a szemüveg, akkor megvárom a 2025-öt.


Szerencsére van SUP-os Balaton "áthúzás", arra nem kell úszószemüveg :D


Köszi szépen a részletes választ! <3

32784. keki70 (válaszként erre: 32783. - Novara2)
2023. aug. 21. 12:14

Szia!


Persze,az a lényeg,hogy ne tegyen kárt az orrodban,én is erre törekednék és ha úgy látnám,hogy nyomot hagy,akkor várnék.


Igen,lesz majd olyan,amikor meg sem fognak kottyanni,de nekem éveket vett igénybe az úszószemüveg,sokáig érzékeny volt az orrom és nagyon nem szerette.Egy ideig hanyagoltam is az úszást.De ez csak az én példám,biztosan van olyan,akinek egy év után már simán vette az orra ezt az akadályt.

32783. novara2 (válaszként erre: 32782. - Keki70)
2023. aug. 21. 00:13

Szia! Megpróbálom, hátha.


A három hónapos kontrollon rákérdeztem, hogy kezdhetek-e úszni, úszószemüveggel meg mindennel, és azt mondta, hogy igen. De mikor megláttam, hogy egy egyszerű szemüvegre hogy reagál a bőröm, elbizonytalanodtam hirtelen.


Viszont ha csak arról lenne szó, hogy kellemetlen lesz, akkor bevállalnám. Nekem csak az a fontos, hogy ne tegyen kárt az orromban. Vagy hogy a bőrömről tuti múljan el idővel a szemüveg okozta benyomódás. Bár mondjuk szerintem még februárban sem lenne túl késő elkezdeni rá edzeni, ha nagyon aggatna...


Viszont nyugtassatok meg, hogy ezek egy nap múlva meg sem fognak kottyani majd, hogy mikor és hogyan hordhatok majd szemüveget vagy éppen úszószemüveget? Én a műtét előtt többször is rákérdeztem az orvosnál, hogy ugye akkor nem kell lemondanom pl. az úszásról, és azt mondta, hogy nem...

32782. keki70 (válaszként erre: 32781. - Novara2)
2023. aug. 17. 22:37

Szia!


Ha csak a papucsra raknál kétoldali ragasztóval a korongból?Se nem kisebbet,se nem nagyobbat,mint a papucs.


Úszószemüveg:ha rólam lenne szó,akkor mindenképpen megvárnám a kerek 1 évet.Viszont fel kellene próbálni,hátha valami csoda folytán nem okoz kellemetlenséget a hordása.Mert ha igen,akkor lehet,hogy még 1 év után is fog.

De javaslom,hogy kérjed ki az orvosod tanácsát!

32781. novara2
2023. aug. 17. 21:49

Sziasztok!


Ismét jövök a szemüveges kérdéseimmel :D


A héten lettem 6 hónapos (yay!), igy elkezdtem hordani szemüveget, (biztos ami biztos, eddig szigorúan csak kontaktlencsét hordtam.) Viszont észrevettem, hogy ha már csak pár órára felteszem, akkor oldalt, ott, ahol a papucsok vannak, nagyon besüpped a bőr, piros lesz.


Tudom, hogy nem tesz kárt az orromban, mert aztán ha nem hordom, elmúlik, legkésőbb másnap már úgy kelek fel, hogy nyoma nincs, de ha pl. bemegyek az irodába, és épp levenném egy pár percre, akkor nagyon látszódnak a piros korongok. Erre van valakinek tippje? Könnyű, vékony keretes szemüvegem van ráadásul. Itthon egy vattakorongot kettévágok, és azt csúsztatom a papucs és a bőröm közé, ez tökéletesen működik, de igy nem léphetek ki az utcára, értitek ... :D


És apropó szemüveg: Jövőre átakarom úszni a Balatont, és kb decemberben elkezdeni edzeni rá. Viszont nagyon félek az úszószemüvegtől, eddig még fel sem próbáltam, mert ha egy sima szemüvegtől igy benyomódik a bőr, akkor egy gumis, fejhez szoruló úszószemüvegre nem is merek gondolni. Mire 2024 július lesz, gondolom már nem kell (ene?) tőle féljek (bár 3 óra hosszáig fogom hordani...) de nem tudom hogy az edzéshez várjam-e meg a februárt inkább, amikor is meg lesz a kerek 1 év, vagy inkább tegyek le róla teljesen, és nevezzek be 2025-ben? :(

32780. keki70 (válaszként erre: 32779. - 8864flouence)
2023. aug. 11. 13:09
Szuper,csak így tovább!✌️🌺
2023. aug. 11. 10:21
Egy kis helyzetjelentés: elindult az orrom zsugorodása, és a columella emelkedése is. Persze még van hova változnia, de legalább megnyugodtam, hogy nem marad úgy, mint amikor bepánikoltam a formáján. Szóval igaza volt az orvosnak, korai volt aggódni, a duzzatnatnak le kell mennie, ami pedig időbe telik. Teszek fel új képet is, hogy mennyit emelkedett már.
32778. keki70 (válaszként erre: 32777. - 8864flouence)
2023. aug. 7. 15:35
így van,a gyógyulás ilyen.Mindig tartogat az orr meglepetéseket,aggódik az ember,a vége legyen jó :-)
32777. 8864flouence (válaszként erre: 32776. - Keki70)
2023. aug. 7. 15:27
Köszönöm, aranyos vagy:) Igazából már egy hét alatt is látszik minimális columella emelkedés, ami persze még nem sok, de legalább elindult. Remélem 1 év múlva már mosolyogni fogok ezen az aggódásomon:) de hát ez ilyen:)
32776. keki70 (válaszként erre: 32774. - 8864flouence)
2023. aug. 7. 15:22

Igen,a duzzanat is okozhatja,akár az orrcsúcs és orrcimpák-orrszárnyak duzzanata.Ha bekövetkezik az apadás,akkor ha ezek minimálisan lejjebb kerülnek,már kisebb lesz az a távolság,ami miatt az orr "belső fala" látszódik.Ez is egy variáció,ami számomra logikusnak tűnik,de nyilván az a mérvadó,amit az orvosod mond.


Így van,még nagyon az elején vagy a gyógyulási folyamatnak,az orr napról-napra változik,van ideje bőven gyógyulni,az egy éves átlagos gyógyulási idő neked dolgozik.

32775. 8864flouence (válaszként erre: 32772. - Keki70)
2023. aug. 7. 15:01
És köszönöm a jókívansagot is:) Próbálok türelmes lenni, mert még nagyon az elején vagyok.
32774. 8864flouence (válaszként erre: 32772. - Keki70)
2023. aug. 7. 14:58

"Nekem a képekből nem az jön le,hogy a columella "lóg",inkább az,hogy az orrcimpák vannak fent"


És ezt hogy érted? A műtét miatti duzzanat okozza, vagy ez már adott volt nálam, amin nem lehet változtatni?

32773. keki70 (válaszként erre: 32772. - Keki70)
2023. aug. 7. 14:50
Ja=Ha
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook