Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Meghalt a kutyám fórum

Meghalt a kutyám (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2012. ápr. 9. 16:11
Sikerült felraknom képet a kis drága Dórhkáról!
2012. ápr. 9. 11:32
Én is megsirattam Marley-t:(
652. f487189883 (válaszként erre: 651. - Turkkati)
2012. ápr. 9. 10:46
Igen mi is néztük.Nekünk nagyon friss még a gyász!Átéltük ismét Drága Dórika halálát.Mint ha magunkat láttuk volna!
2012. ápr. 8. 21:48
Ma este volt az RTL Klubbon a Marley meg én című film. Kedves, megható történet.
650. Petis07
2012. ápr. 3. 11:17
Az ember bármit tesz egész életében, amikor ilyen helyzet adódik mindig lelkiismeret furadása van mit lehetett volna másképp tenni. Ilyenek vagyunk. Néha idegesesek, fáradtak, ingerültek. Ezért csodálatosak, hiszen egyetlen másodpercet sem mulasztanak el az életükből szeretni és ez nagyon nagy dolog. Bármilyen fáradtak, betegek, éhesek, mindig látni fogod a ragaszkodást és a rajongást a szemében. Ha tisztességel megadtál neki mindent az életben nem szabad magad okolni semmiért. Nekik kevesebb idő jut mint nekünk. Önzőség lenne csak azért szenvedni hagyni hogy még lássuk, érezzük. Mindig ugyanaz az érzés: még egy picit, csak még egy picit, csak utoljára átöltlni.....A leg önzetlenebb dolog átsegíteni és nellette lenni, elviselni a fájdalmat amit az elvesztése okoz. Sajnos mi emberek sok mindent nem tudunk felfogni, megérteni. Ha valaki elmegy az az élet természets része, épúgy mint a születés, mégsem értjük, mégsem tudjuk soha feldolgozni magunkban. Az idő az nem oldja meg, de enyhití a fájdalmat, és sok sok szép emlék is megmarad.
649. f487189883 (válaszként erre: 648. - Turkkati)
2012. ápr. 3. 08:13
Ó istenem!Nagyon sajnálom szegénykét! Valóban,igazad van,csak én még reményekkek mentem az orvoshoz és hirtelen kellett dönteni!Egy hetet adott volna a doki hogy szeretgessem,de az önzőség lett volna!Orvos is azt tanácsolta hogy ne várjak.Mert a leépülés hirtelen nagy tragédiához vezethetett volna!Mármint így is az ,de durvult volna még!Nagyon sajnálom hogy karácsonykor ment el szegénykéd!Nálam is a férjem szülinapján ment el Dórika!
648. turkkati (válaszként erre: 647. - F487189883)
2012. ápr. 2. 21:37

Nem hagytad cserben, csak nem hagytad szenvedni.


Alízkánk 1 éjszakán át haldoklott, nekem azért volt lelkifurdalásom, hogy nem tudtam neki megrövidíteni az elmenetelt:(

647. f487189883 (válaszként erre: 646. - Turkkati)
2012. ápr. 2. 12:28
Igen ő is lakásban élt!Meg az is olyan nehéz hogy mindig számíthatott rám,és most cserben hagytam. Annyira ragaszkodó kedves mosolygnós és barátkozó volt!
646. turkkati (válaszként erre: 645. - F487189883)
2012. ápr. 1. 11:33
A lakásban tartottnál még nehezebb, ők még jobban hozzánk nőnek, mint az udvariak.
645. f487189883 (válaszként erre: 639. - Turkkati)
2012. márc. 31. 12:02
Nagyon köszönöm aranyos vagy!Te is átmentél sajnos többször ezen!Teljesen igazad van,mint a gyerekeink olyanok ők.Ezért is rossz bíznak bennünk,és a végén nem tudjuk megmenteni.Sokak szerint ők a végét érzik és tudják ott már nem tudunk segíteni.
644. f487189883 (válaszként erre: 638. - 388b941089)
2012. márc. 31. 11:54
Nagyon köszönöm a bíztatást!Nagyon sokat segít!
643. f487189883 (válaszként erre: 641. - Turkkati)
2012. márc. 31. 11:17
Szia!Fekete palota pincsi volt.Nem a törékeny,böszme volt.A másik fehér ,ő is nagydarab.
642. f487189883 (válaszként erre: 637. - Sutyek)
2012. márc. 31. 11:13
Kedves Sutyek!Nagyon aranyos Vagy!Olvastam a Te történetedet is!Elég friss még Neked is!
641. turkkati (válaszként erre: 640. - F487189883)
2012. márc. 31. 11:03
Milyen fajta volt?
2012. márc. 31. 10:52
Köszönöm Nektek! Soha nem akarom elfelejteni őt.Annyira utálom magam mert hatalmas akarata volt .akart felállni,de férjem szerint miattam.Tudtam hogy inteligens,de még a halál előu kicsavarta magát és nézett.Láttam ahogy kiment a szeméből az élet!Ö mindenhol ott volt velem.Dolgozni válásomon,esküvőmön,orvosnál,bárhol.Ma történt egy édes dolog.Az ittmaradt barátja kikisért a telken oda ahol Dórika jött velem 3napja mióta Dórika elment.Apa mikor meghalt jelentkezett álmomban sokszor.aztán csak mikor Dórikának rákja volt.Másnap megtaláltam a mellében.Ez 3 alkalommal volt.Mindig időben megmentették.Noverben álmomban 1pasas azt mondta:Dórika márciusban meg fog halni.Rettenet hogy megtörtént,nem hittem benne!Ma ahova temettük rózsát ültetek.Hiszek benne hogy vissza születik.Várok kicsit aki március 27 e után születik.Nagyon aranyosak Vagytok ha legalább meghalgattok!De látom írtok is.Köszönöm Nektek!
639. turkkati (válaszként erre: 635. - F487189883)
2012. márc. 31. 09:36

Részvétem!

2002. januárban ment el Alíz, a gyönyörű német dogunk.Úristen, már 10 éve, erre eddig nem is döbbentem rá!! Mai napig emlegetjük. Csak épp beszélni nem tudott.

Tudtuk, hogy öreg, megviselte a hideg, de nagyon nehéz volt.

Mi rögtön pótolni akartuk, már tudom, hogy pótolhatatlan volt. Nagyon hamar hoztuk Viktort, ő megbetegedett, 3 és fél évet élt.


Na akkor azt mondtuk csak menhelyi, nem kell fajtatiszta, a civilizációs betegségeikkel.


2005 karácsonyán jött Maja, következő karácsonykor Gina. Akkor azt mondtuk, gyerekből 3_at akartunk, kutyából elég 2:) Rá 1 hétre 1 forgalmas főút szélén találtuk, és mentettük meg Macit. 5 kilós, gyönyörű gombóc volt, ma 60 kilós, még mindig gyönyörű házőrző.


Na akkor tényleg meg akartunk állni, de valahogy nem sikerült:))),megkaptam Mona babát.


Nem szeretném egyhamar gyarapítani a kertben a sírok számát, de Ginácskánk már 8 év körül van (ő felnőttként került hozzánk).


A kutyánk elvesztése ngyon fájdalmas, együttérzek mindenkivel, aki most megy át ezen.

Kell másik, minél hamarabb, de nem helyette, mert ő ugyanolyan megismételhetelen, mint 1 ember.

638. 388b941089 (válaszként erre: 635. - F487189883)
2012. márc. 31. 08:57

Nagyon sajnálom, őszinte részvétem. :'( 2 évvel ezelőtt én is úgy keveredtem ide hoxára, mert elvesztettük 13 és fél éves spánielünket és kerestem egy fórumot, ahol kisírhatom magam. :(

Kitartást nektek!!

637. sutyek
2012. márc. 30. 20:03

Nem szabad meg próbálni elfelejteni és nagyon sokat beszélni róla .Nekünk is 15 évesen halt meg Jackie család tagunk.Nem volt könnyű hidd el

Dórika.Majd még írok neked mert én nekem is itt segitettek feldolgozni.De még nem teljesen sikerült.Tehát beszélni és emlékezni a szép időkre.

2012. márc. 29. 15:55
Itt maradt 4éves kis barátja,akit sok mindenre megtanított drága Dórikám!
2012. márc. 29. 15:45
Tudna valaki segíteni hogy lehet feldolgozni 2napja elhunyt kutyuskám halálát?Reménnyel mentünk a dokihoz hogy kap szteoridot még és hátha lábra áll.De a szemfekélyét kilyukasztotta a szteroid mellékhatása.1hete nem tudou a két hátsó lábára állni. Nagyon akart,mindent kitalált hogy felálljon.A doki megvárta hat e a szteorid,de keveset kapott mert 15éves volt.Arra jutott hogy végelgyengülés és még agyi idegrendszeri zavar amitől nem áll fel.El kellett altatni.Mikor adták a végső szurit,én fogtam a kis fejét.Kicsavarta a fejét hogy rámnézzen még utoljára.Nem tudok megnyugodni.Ő mindig a legkedvesebb legfigyelmesebb volt velem.
634. sutyek (válaszként erre: 633. - Petis07)
2012. márc. 27. 20:11
Amit irtál hát velünk ugyan az játszódott le.Köszönöm még egyszer a biztatást .sutyek.
633. Petis07 (válaszként erre: 632. - Sutyek)
2012. márc. 27. 14:56
Szia örülök. Biztos, hogy jól döntöttél. Én is jól döntötem a kis Vizsla lánnyal kapcsolatban, pedig a soha nem lesz kutyám nagyon erős érzés volt bennem. Pedig elég rossz egy kis igazi ördög :-)) Sokszor segít, elterlni a figyelmet a rosszról elfelejteni a sok rosszat, milyen mocsok világban élünk most is. Próbálok tanulni a hibáimból és nem elkövetni ugyanazokat hogy boldog kiegyensúlyozozz legyen. Talán jó is, hogy ilyen kis gyagyás, nem gyengén hiperaktív így sokat kell vele foglalkozni. Tettem fel róla nagyobb képeket is :))
632. sutyek
2012. márc. 26. 18:23
Sutyikának meg jött a kis társa március 15-én.Nehéz volt nekünk de már tudom hogy jó volt hogy hoztuk.Igazad volt Petis07 .Te biztattál hogy legyen Társa Sutyikának.Hihetetlen otthon marad eszik kimennek a kertbe.De Jackit nem tudjuk még mindig el felejteni.Köszönöm nekked Petis07.
631. sutyek (válaszként erre: 627. - Petis07)
2012. márc. 5. 17:42
Kedves Petis07.Igazad van hozni kell másik kutyust mert mióta a másik meghalt ,ha kimegy az udvarra csak áll és néz.Ha el viszem sétálni nem akar bejönni néz hátra mert várja hogy jöjjön a Jackye .Mindig be várta mert őt mindig a feleségam vitte.Én meg Jackyt vittem ő midig tovább szaglászott mert ő egy terier volt és egy kicsit öntörvényű.De pont ez volt ami igazán a szemünkben naggyá tette és nagy szive volt.Én döntöttem meg van a kutyus feleségem még nem tudja.Két nappal előtte megmondom na most hozzuk a Sutyika társát.
2012. márc. 3. 14:57
Nagyon sajnálom!Tudom mit érzel,nekünk 3,5 éve halt meg a Lady, rottwailer kutyusunk még most is nagyon fáj.
629. Artemisz59 (válaszként erre: 628. - Gbbetty)
2012. márc. 3. 12:28

Őszinte részvétem!

Nekünk, decemberben ment el a kis kutyánk, tudom milyen nehéz most Nektek!

628. gbbetty
2012. márc. 3. 12:08

Szisztok. Meghalt a kutyusunk. Már 2 hete, de a fájdalom nem enyhül...9 éves, gyönyörű beagle volt, Apcsnak hívták.

Előtte a férjemmel mindketten németjuhászosok voltunk, de mikor 9 évvel ezelőtt úgy döntöttünk, hogy kutyát szeretnénk tömben éltünk, ezért esett a választásunk egy beagle-re. Életünk egyik legjobb döntése volt!!! Addig még nem tapasztaltunk olyat, h egy kutyus felülbírálhatja a gazdáit...(akinek már volt beagle-je tudja miről beszélek)de mi nagyon élveztük, és sok munkával, türelemmel a férjem a 6 sávos út mellett is póráz nélkül vitte, a zebránál leült :-) Ezt azért fontos kiemelni, mert a beagle-k vadászkutyák, ráadásul az öntörvényűbb fajtából. Ezért nagyon sokukat egész élete alatt nem engedik el a pórázról, mert nem jönnek vissza, csak ha ők úgy gondolják.

Apacs a kertesházba költözésünk után is bennt volt, nem szerette a hideget :-) Igazi személyiség volt: reggel költött minket a kajáért hangos fülrázással, azután türelmetlenül várta, h átvigyük anyukámékhoz, míg mi dolgozni voltunk, ha hazaértünk ugrálva üdvözölt, és muszáj volt hagyni, h megnyalja a kezünket :-), ismét türelmetlen volt, míg hazaértünk, élvezettel rohant a tányérhoz, hátha került bele valami, míg nem volt itthon...a konyhában szigorúan csak vele lehetett bármit is csinálni ...pogácsa sütéskor példáúl nem mozdult el a tűzhely mellől...és még folytathatnám reggelig...ezért olyan nagyon üres most az életünk nélküle...és ezért tűnik a napsütés is értelmetlennek.

Február 16-án a reggeli induláskor szokásától eltérően átszaladt az úton (nagy hó volt, és azt hiszem ez zavarta meg) a férjem utánna kiabált, visszanézett rá...de jött az autó......

Még soha nem láttam olyan állapotban a férjemet, önfegyelem nélküli ordítás, zokogás...Az autó meg sem állt, Apacsunk azonnal meghalt...Soha nem fogom elfelejteni ahogy a hófehér havas útról hozza be a férjem zokogva a gyönyörű, sérülésmentes, de élettelen testét.....

Ezután következett az önhibáztatás, miért engedtük ki? Miért is? Mert neki az a reggeli és esti 5 perc szaglászódás jelentette a nap fénypontját!!! Aki ismeri a fajtát érti miről beszélek...a férjem nem akarja megbocsájtani önmagának. Az vígasztal talán, h nagyon boldog, tartalmas élete volt, rendszeres kirándulások, hegyek (imádta az avarban futást), folyópart,

nyúlkergetések tarkították az életét...ha nem engedjük ki, ezektől is megfosztottuk volna...

Nagyon sokat érintettük őt, esténként kötelező dögönyözés, tappancs-mosás...érezzük a kezünk alatt a bársonyos bőrét, izmait....a hiánya mélyen fáj, szinte mar belülről...

Vígasztalom a férjem, hogy tartalmas életet élt, a kedvenc foglalatossága közben, szaglászódás közben, egyetlen gyors pillanat alatt költözött el a menyországba...

627. Petis07 (válaszként erre: 626. - Sutyek)
2012. febr. 29. 16:53

Szia.

Ha eddig mindig ketten voltak és bírjátok szusszal én hoznák egy társat neki. Én sem akartam új kutyaát úgy voltam vele soha nem....

Azonban nem bántam meg. Nagyon sokat gondolok az én kiskutyámra hiszen pótolhatatlan volt ő volt az én kiskutyám. Nem is lehet összehasonlítani a két "jómadarat" de mindig arra gondolok ha itt lenne biztosan megnevelné ezt a kis ördögöt :)

626. sutyek
2012. febr. 22. 16:28
Hát Jackie most egy hónapja ment el.De még mindig könnyes lesz a szemem ha a kis sírjához teszem a gyertyát esténként.Nem tudom ez meddig tart.Amásik Tibet terierünk is csak lézeng.Hiába engedem ki pár perc és jön vissza.Csak körülöttük érzi valahogy magát.Igaz 9 évig mindig együtt voltak.Való színű hogy hozni kell társat talán nekünk is jobb lesz.Ti mit Csinálnátok?
2012. febr. 13. 18:23

Őszinte részvétem!

Nagyon át tudom érezni 4 éve ment el az imádott rottwailerünk,csontrákja volt el kellett altatni.

Mindketten a férjemmmel nagyon sírattuk,4 napig bírtuk kutya nélkűl és megvettük a szintén rotti,Cyndit ő volt a fájdalomcsillapító.Soha nem fogjuk elfelejteni most is Ő a monitor háttérképe.

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook