Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 feletti kismamákkal (illetve akik ebben a korba szültek) szeretnék beszélgetni. fórum

35 feletti kismamákkal (illetve akik ebben a korba szültek) szeretnék beszélgetni. (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Gagababi (válaszként erre: 69. - Kikata)
2009. nov. 30. 15:12
ok, persze:) köszi
69. kikata (válaszként erre: 67. - Gagababi)
2009. nov. 30. 15:07
Jól van:) Azért majd jelentkezz, hogy mi van Veled:)
68. Gagababi (válaszként erre: 66. - Badacsonyitimi)
2009. nov. 30. 14:53
Szia, köszönöm szépen! Gratulálok az ikrekhez!
67. Gagababi (válaszként erre: 65. - Kikata)
2009. nov. 30. 14:52
Szia, holnap találkozom a dokimmal, mert AFP-re megyek holnap..és még most azt hiszem, hogy elmegyek az amniocentézisre is.
66. badacsonyitimi (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 30. 10:24
Szia!Én 35voltam,mikor az ikreket vártam(ma 26-hósak)Én nem mertem kockáztatni,kétszer szúrtak,mert kétpetéjűek voltak,én jól viseltem,3napig pihiztem utánna!Nekem az AFP-m tök jó lett,mint az egyke babáknál!Ki érti ezt???Az a lényeg,hogy a döntés a tiéd,és az esetleges következmények is!Nagyon boldog pocakos hónapokat kívánok!Timi!
65. kikata (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 30. 09:25
Szia. Hogy döntöttél végül is? Mert ha jól számolom akkor mostanában kellene menned.
64. kesey (válaszként erre: 60. - 10e84b259d)
2009. nov. 28. 23:50

Nálam 1 orvos volt benn,de folyamatosan nézte az uh-n miközben csinálta az amniocentézist.

Egyébként futószalagon ment az egész,azon a napon rengetegen voltunk.Nekem se jutott eszembe, hogy bármi gond lehetne a beavatkozás után.

63. evetke67 (válaszként erre: 58. - Kikata)
2009. nov. 26. 13:50
A méhem természetesen azóta is megvan. Bár jelenleg is van miómám, de nem okoz különösebb problémát. Azért sajnálom kicsit, hogy már 42 éves vagyok, különben még simán bevállalnék egy új babát is!
62. Gagababi (válaszként erre: 60. - 10e84b259d)
2009. nov. 26. 11:29
teljesen felesleges vizsgálat az AFP, máshol már nem alkalmazzák, csak nálunk.
61. Zsuzska.. (válaszként erre: 60. - 10e84b259d)
2009. nov. 26. 11:06
Így van..nálam is benn voltak 4-en!
60. 10e84b259d (válaszként erre: 1. - Gagababi)
2009. nov. 26. 11:01

Szia! Én 36 évesen szültem a második babánkat, Gergőt. Nekem a dokim egyértelműen javasolta a magzatvíz vizsgálatot. Én nem merten felülbírálni a javaslatát. Megcsináltattam a MÁV Kórházban. Teljesen rendben volt minden, csak 4 nap múlva elkezdtem görcsölni, amit négy óránkénti Nospa szedésével és 2 nap kórházi megfigyeléssel rendbe hoztak. Utólag mondák, hogy megelőzés jelleggel nyugodtan szedhettem volna néhány napig Nospa-t, hogy ne görcsöljek be. Nekem végül is jó, hogy megcsináltattam, mert az AFP eredményem később lett meg, s az sajnos rosszat mutatott. Akkor jól megijedtem, de a dokim és a genetikus is azt mondta, hogy mivel a magzatvíz vizsgálat eredménye felülbírálja az AFP-t, nem kell a rossz eredménnyel foglalkozni. Igazuk lett szerencsére, azóta már elmúlt egyéves a makkegészséges manóm.

A vizsgálat egyébként nem fáj, több orvos jelen vagy egyszerre, folyamatosan nézik ultrahangon a babát, szinte nulla az esélye, hogy bármi baj legyen.

2009. nov. 26. 10:52

Az enyémek is nagyok már a fiam 14 a lányom 11 éves.

Már várják mindketten a picit..a lányom már most tervezgeti, hogy mikre tanítgatja majd:)

58. kikata (válaszként erre: 57. - Evetke67)
2009. nov. 26. 10:43

És nem is kellett eltávolítani a méhedet?

A nagyok nálunk is nagyon imádják a kicsit, körül van rajongva:) Nem is gondoltam volna a 17 éves fiamról, aki éppen a kamaszkorát éli, de szinte a második apukája:)

57. evetke67 (válaszként erre: 49. - Kikata)
2009. nov. 26. 06:22
Ha-ha, az érzés ismerős! 4 évvel ezelőtt azt mondta a nőgyógyász, hogy azonnal el kell távolítani a méhemet. Természetesen nem engedtem meg, inkább természetgyógyászhoz mentem. Aztán egyszer csak nem jött meg - mikor kiderült, hogy babát várok, fel sem tudtam fogni. (A lányom 18, a fiam 13 volt...)Bár mi sem terveztünk még egy babát, semmi pénzért vissza nem adnám! Kicsit féltem ugyan a nagyok reakciójától, de még a széltől is óvtak a várandósság alatt, azóta pedig imádják a kisöccsüket (már 2 és fél éves). Azt hiszem ennél gyönyörűbb dolog már sok-sok éve nem történt velem!!!
56. kesey
2009. nov. 25. 23:20

Sziasztok!Én 38 évesen szültem, és minden vizsgálatot elvégeztettem, amit csak lehetett.Voltam az Istenhegyi Klinikán kombinált teszten,majd a 18.héten integrált teszten, Dr.Bátorfinál és Dr.Hajdú Krisztinánál 12.,és 18. heti genetikai uh-n.Minden eredményem negatív volt,de ennek ellenére megcsináltattam az amniocentézist is.Pedig az AFP-m is negatív lett.

Nekem az orvosom ragaszkodott hozzá,én meg abszolut megbíztam benne,de nélküle is megcsináltattam volna.

Az amniocentézis után bent kellett maradnom a kórházba 1 napig,de a beavatkozásból semmit nem éreztem,úgyhogy most is bármikor megcsináltatnám.

55. kikata (válaszként erre: 48. - Gagababi)
2009. nov. 25. 22:23

Ezzel a cikkel én is találkoztam már akkor, amikor én is döntés előtt álltam, hogy igen vagy nem.

Egyébként az is biztos, hogy nem mindegy hogy hova kerülsz és hol csinálják. Egyébként nekem volt már magzatvízvizsgálatom, de korábban.

54. Dorka29 (válaszként erre: 48. - Gagababi)
2009. nov. 25. 22:00
Eolvastam. Megdöbbentő...
53. kikata
2009. nov. 25. 21:50
Köszönöm és köszönöm:))
52. Dorka29 (válaszként erre: 49. - Kikata)
2009. nov. 25. 21:45
Ja, és boldog névnapot.:)
51. Dorka29 (válaszként erre: 49. - Kikata)
2009. nov. 25. 21:44
De jó! Gratulálok.:)
50. Zsuzska.. (válaszként erre: 44. - Gagababi)
2009. nov. 25. 19:31

Sziasztok!

Én épp ma voltam ezen a magzatvíz mintavételen..

nem volt vészes..és most sincs semmi bajom, pihenek amennyit csak tudok!

nekem is a korom miatt ajánlották..elmúltam 36 éves!

Megnéztem az elszámolást..a kórháznak ez kb. 150ezer

ft-ot hoz..nem olcsó!

49. kikata (válaszként erre: 46. - Gagababi)
2009. nov. 25. 19:25

A nőgyógyász tuti nem, csak a kórház. Én legalább is így tudom. A nőgyógyász inkább azért küld el, mert neki kötelessége felajánlani, és ők inkább a biztosra mennek. Van olyan ismerősöm, akit csak úgy vállalt el a nőgyógyásza, ha megcsináltatja a magzatvízvizsgálatot.


Még annyit tennék hozzá a beszélgetéshez, hogy nekem már van egy 17 és egy 13 éves fiam. Nem akartam már több babát, nem akartam már ennyi idősen szülni, de az élet így alakult, és nagyon örülök neki:) Nagyon élvezem:) Talán jobban, mint fiatalon:)

48. Gagababi (válaszként erre: 47. - Dorka29)
2009. nov. 25. 17:56

Szia,

hát ma találtam egy jó hosszú véleményt, amit ugyan 2005ben írt egy anyuka, de el tudom képzelni, hogy ma is fennállhat ilyen slendriánság...

Ha valakit érdekel:


[link]

2009. nov. 25. 15:16

Sziasztok!


34 múltam, van egy 2.5 éves lányom. Jelenleg nem vagyok kismama, de ha lesz kistesó, az mindenképpen 35 éves korom után fog születni.


Az elejétől olvaslak benneteket, és az eddigi hozzászólások alapján, akár mellette, akár ellene voltak, azért nagyon biztató, hogy eddig mindenkinél rendben zajlott a terhesség és egészséges babák születtek.


Problémamentes babavárást.

46. Gagababi (válaszként erre: 45. - Kikata)
2009. nov. 25. 15:10

hm..ez csak amolyan agyalás részemről...a nőgyógyász, ha elküld egy kismamáját erre a vizsgálatra, kap érte pénzt?


Rámentem a géndiagnosztikai honlapra, nem olcsó. Máshol olcsóbb szerintem. Nekem a kombi tesztem pl. ingyen volt.

45. kikata (válaszként erre: 44. - Gagababi)
2009. nov. 25. 15:03
Igen, állítólag elég drága.
2009. nov. 25. 14:57
Az jutott eszembe, hogy az amniocentézis az mennyibe kerül a kórháznak? ugye, tb alapon csinálják, de a kórház kap érte manit.
43. Gagababi (válaszként erre: 42. - Kikata)
2009. nov. 25. 14:53
nekem is csak a korom..
42. kikata (válaszként erre: 41. - Gagababi)
2009. nov. 25. 14:48

Az orvos engem is rá akart beszélni a magzatvízvizsgálatra, illetve nem is rábeszélni, csak ő javasolta elég erősen, de elfogadta természetesen a döntésemet:)

Én is az Istenhegyi klinikán csináltattam a kombinált tesztet, ott teljesen megnyugtattak, hogy minden rendben, persze valóban ez csak egy becslés, de nekem elég meggyőzőnek tűntek. Persze, ha ott azt javasolták volna, hogy a leleteim alapján csináltassam meg, megcsináltatom.

Meg aztán úgy vagyok vele, hogy akkor minek megy el az ember erre a tesztre, ha utána akkor is elmegy a magzagvízvizsgálatra, ha ott azt mondják minden rendben...

Én is elmentem a SOTE-ra a tanácsadásra, ott azt mondta az orvos, hogy a leleteim nem indokolják a vizsgálatot, csak is a korom...

41. Gagababi (válaszként erre: 40. - Tweety74)
2009. nov. 25. 14:24
Nekem nem a kombinált teszt miatt vannak kétségeim, hanem a dokik dumái bizonytalanítottak el.."Azért mert nagyon jó a teszt eredménye, ez csak 90%-os becslés, és ebben a korban már... (a nőgyógyász szerint aki az első gyerekét szüli 35 fölött, az öreg)...etcetc..ettől vagyok kétségek között.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook