Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
299. Meda (válaszként erre: 297. - Bettykee)
2009. okt. 22. 14:55

Szia Betti!


Nem is gondoltam erre, ki fogom próbálni a Bioptron lámpát, nem tudom hogy ennek milyen hatása lesz?


Üdv: Meda

298. szimba (válaszként erre: 297. - Bettykee)
2009. okt. 22. 14:08
Az jó, ha neked használt!!! Nekem sajnos az sem. :(
2009. okt. 22. 13:27

Sziasztok, Betti vagyok.

Már elég régen jártam fenn az oldalon, mert sajnos annyi rosszat olvas az ember, és én is nagyon beteg voltam,nem akartam még jobban elkeseredni. Röviden:21éves vagyok,10éve van JCA betegségem, tavaly lett rosszabb az állapotom,volt h nem tudtam lábra állni napokig. Jelenleg a biológiai terápiát kapom. Én is kipróbáltam mindent amit lehetett: vitaminok, akupunktúra, természetgyógyászat, hűtőterápia, de eddig semmi nem segített. 1 hónapja kezdtem el a Bioptron lámpás kezelést fényterápiával, és úgy érzem csodát tett. Az eddigi napi 3 szem Cataflan 0-ra csökkent, és steroidot sem szedek. Ha valakit bővebben érdekelne szívesen mesélek róla.

Üdv: Betti

296. szimba (válaszként erre: 295. - Era81)
2009. okt. 22. 13:18

Én is Prednisolonnal kezdtem, asszem 2002-ben, és olyan 2005 körül váltottunk Medrolra. Attól tartok, nincs nagy különbség, egyik rosszabb, mint a másik... Én a szteroidra nagyon jól reagálok, de sajnos a kezdetektől fogva csak arra... A nemszteroidok, végigpróbáltuk szerintem szó szerint mindet, egyik sem ért semmit. Volt olyan, hogy a Medrol mellé bejött az Arava, MTX, Salazopyrin és a Delagil szépen sorban, mind maximális dózisban, hogy a Medrolt meg közben el tudjam hagyni. Hát így az öt gyógyszer mellett egyetlen hajszállal sem voltam jobban, mint csak Medrollal, úgyhogy a vége megint az lett, hogy a Medrol maradt, és a többit hagytam el.


Érdeklődök a téma iránt és tervben van: FLP termékek (aloe vera), ** és egy szellemgyógyász (vagy valami ilyesmi). Nehezen veszem már rá magam ezekre, ez a baj. Annyit (mindig) csalódtam.



** A védjegy jogtulajdonosa nem járult hozzá a szó használatához.
295. Era81 (válaszként erre: 294. - Szimba)
2009. okt. 22. 12:10

Örülök, hogy jobban vagy.Ehhez a Medrolhoz így hozzá lehet szokni? Én Prednisolont szedek, az is szteroid, de állítólag a legrégebbi fajta, aminek még több a mellékhatása mint a haszna. Napi 2,5 mg-t szedek, 5-öt ha rosszabbul vagyok.A Medrolt nekem nem is említette az orvosom, pedig más betegeinek szokta adni.Na nem mintha hiányozna.Elárulod, hogy miket tervezel?

Én most a Bioptron lámpának akarok utánanézni, hogy érdemes lenne-e.

294. szimba (válaszként erre: 293. - Era81)
2009. okt. 22. 11:41
Én is sok mindent kipróbáltam, és semmi nem segített, egy kicsit sem. Ennek ellenére én is mindig találok új alternatív gyógymódokat, csak ennyi csalódás után már nagyon nehezen vágok bele... Most is van 2-3 módszer, ami tervben van, de majd meglátjuk... Egyelőre nem kezdek el semmit, hanem várom, hogy önmagában a Humira mennyire használ. Most egyébként sokkal jobban vagyok, mint előtte, igaz, még mindig megy mellette a 6 mg Medrol is. Az lesz az igazi próba, ha azt elhagyom. Hirtelen nem megy, mert most hogy két napig nem vettem be, nagyon bedagadt a térdem (elsősorban).
293. Era81 (válaszként erre: 291. - Szimba)
2009. okt. 22. 10:53
Nekem természetgyógyász mondta,amit a táplálkozásról írtam, a vitaminokat meg orvosok ajánlották.Amúgy én is kipróbáltam már többféle alternatív gyógymódot,hókuszpókuszt, volt ami nem segített, így eléggé kételkedő vagyok.De néha nagy a kísértés, hogy ezt-azt még meg kellene próbálni.
292. Andriss
2009. okt. 22. 09:52

Tablettákban szedek + vitamint én is pl. halolajkapszula ,ami az omega 3 telítetlen zsírsav miatt fontos.na meg a gyogyó mellé amit felírtak .kálium -r meg a calcivid tabletta.

De ezek mellett fontos a helyes táplálkozás szerintem.

Bár többen mondták h teljes húsmentes diéta javallott ,de sztem ez nem teljesen igaz.

Sok gyümölcs ,ami erősíti az immunrendszert

,és mellette a zöldségek is igen jót tehetnek

pl brokkoli ,káposzta.

Mivel szakács vagyok ezért is foglalkoztat jobban a kérdés .

291. szimba
2009. okt. 22. 08:58
Sajnos nekem senki - még természetgyógyászok sem! pedig jártam jó néhánynál - nem mondott egyetlen szót sem a helyes táplálkozásról, vitaminokról, így én nem is foglalkozom vele. Azt tudom, olvastam, hogy a vörös hús tényleg nem jó, bár ezt is inkább csak a köszvénynél írják.
290. Era81 (válaszként erre: 289. - Andriss)
2009. okt. 22. 08:56

Szia!

Az jó, hogy próbálsz kevés húst enni, a vörös hús fogyasztása fokozza a gyulladást. Én a tejtermékeket nem iktatnám ki a kalciumtartalom miatt,ami a csontoknak jó. Helyesen tudod, hogy sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni,én azt hallottam, hogy a bogyós gyümölcsök nagyon ajánlottak.Ezen kívül E-vitamin, ami olajos magvakban van, de én például tablettában szedem. És D-vitamint is, ami nyáron napfény hatására képződik, de nekem javasolta az orvos, hogy ajánlott ősszel és télen tablettában szedni.Ez segíti a kalcium beépülését a csontokba.Hirtelen ennyi jutott eszembe.Biztos fognak még írni a többiek is.

289. Andriss
2009. okt. 22. 08:25

Én azt szeretném kérdezni h izületi gyulladásos betegségre (nálam kb 2 hónapja jelentkeztek a tünetek ,azóta is a lábfejeim folyamatosan ,s a jobb lábam néha eléggé begyullad),amire medrolt szedek..

Milyen étrendváltoztatást javasoltok?

Próbáltam kiiktatni a húst ill.minnél kevesebbet,mellőzni a tejtermékeket és több gyümölcsöt ,zöldséget fogyasztani ill halat.

Bár nem tudom pontosan mi tenne jót ill.jobbat.

Ha tud valaki segítsen. köszkösz

288. Meda
2009. okt. 21. 20:33

Tehát nemcsak a szemünk világára, csontjainkra kell vigyáznunk.

Senki nem gondol arra, hogy micsoda kincs HALLANI!


Esküszöm.

287. Meda (válaszként erre: 286. - Szimba)
2009. okt. 21. 20:03

Ha a kisbabák megkapják a fertőzéseket, ellenállóbbakká válnak. De azért vannak kivételek, amikor a korai orvoshoz fordulás megelőzi a szövődményeket.


Egyik volt ált. isk. osztálytársam 6 hónapos korában megkapta az oltást, mire teljesen elveszítette hallását. De a sorozatos középfül gyulladástól, agyhártya gyulladástól is el lehet veszíteni a hallást, no és a maximális hangerőre beállított fejhallgatós zenétől is, olyannyira hogy a végén még egyetlen szerelmes suttogást sem fogja meghallani....


Amit az ember egyszer elveszít, sosem kapja vissza többet....


Ez ccsak egy példa a sok közül.

286. szimba (válaszként erre: 285. - Meda)
2009. okt. 21. 19:41
Maximálisan egyetértek. Csak beteg ne legyen soha az ember...
285. Meda (válaszként erre: 283. - Szimba)
2009. okt. 21. 19:07

Szintén gyógyszer- és oltás ellenes vagyok!!!!


Már sok mindenre rájöttem. Most nem az orvosokról írok: Úgy vettem észre, hogy elég sok gazságot művelnek velünk jó 30 éve. Tudjátok nagyon jól, hogy kik "állnak" az orvosok mögött!!! Ők adják ki a parancsot, ennek megfelelően kénytelenek olyan recepteket felírni ahogyan "nekik" tetszik.

Hatalmas üzlet a gyógyszer....

284. Meda
2009. okt. 21. 18:54

Emlékeztek: Írtam a H1N1-es védőoltással kapcsolatos álláspontomról.


Elvileg a babáknak sem kéne semmiféle oltásokat kapnia, bármit is mondjanak az orvosok. Tudni kell, hogy ők parancsra "gyógyítanak". Nehogy eltűnjön a nevük mellé díszelgő DR.


MERT A BABÁK IMMUNRENDSZERERÉT HAGYNI KELL KIFEJLŐDNI ÉS SOK ANYATEJET KAPNI ORVOSSÁGOK HELYET! Csak így lesznek életerős, vasgyúró gyerekek, ifjak, felnőttek....


Én pl. diftéria elleni oltást kaptam másfélévesen amitől lázgörcsöt kaptam, egy életre megnyomorította a szervezetemet, ebből sosem gyógyulok ki...

283. szimba (válaszként erre: 280. - Meda)
2009. okt. 21. 18:51
Ez sajnos így van, és gondolhatod, ha lenne választásom, nem szedném ezeket. Egyáltalán semmilyen más gyógyszert nem szedek, mert nagyon gyógyszerellenes vagyok (évente ha egy darab fájdalomcsillapítót beveszek a fejemre, szerintem már sokat is mondtam), de ezt nem lehet kivédeni.
282. szimba (válaszként erre: 278. - Era81)
2009. okt. 21. 18:49
Nekem az a "kedvencem", amikor megyek tüdőgondozóba meg kardiológiára a féléves kontrollokra, és senkinek fogalma sincs, hogy mit kell csinálni...
281. Meda
2009. okt. 21. 18:23

Hja!


Ha az apák is szednek gyógyszereket, az is ugyanúgy árt a babának....

280. Meda
2009. okt. 21. 18:20

Köszönöm Era és Szimba az együttérzést.

Sem a terhesség előőt vagy után nem ajánlott a gyógyszerek szedése. Előtte azért nem mert akkor is árt fogantatáskor, utána meg szoptatáson keresztül neki is jut a gyógyszerekből.

Szerintem orvossal kell megbeszélni hogy mennyi idő kell, mire az ÖSSZES gyógyszer kiürül lehessen vállalni gyereket.


De ahogy elnézem írásaitokat, egymás után kapjátok a baba számára mérgező anyagokat. Sajnálom...


Ez tuti.

279. Era81 (válaszként erre: 276. - Meda)
2009. okt. 21. 17:34
Ez nagyon szomorú.
278. Era81 (válaszként erre: 275. - Szimba)
2009. okt. 21. 17:33
A Humirát teherbeesés előtt fél évvel kell abbahagyni, a többi biológiai terápiánál nem tudom, mi a helyzet.Egyébként nekem most állították le a Humirát, de új szert fogok kapni helyette.Csak ez a nagy macera ne lenne, ami ezzel jár!
277. szimba (válaszként erre: 276. - Meda)
2009. okt. 21. 17:33
nagyon sajnálom :(((
276. Meda
2009. okt. 21. 17:18

Hali!


Nagyon fiatalon megbotlottam és akkor is szedtem közben a más, nem reumatikus gyógyszereket. Az élő magzat csak pár hónapig bírta.....és meghalt.


Az élet ilyen kegyetlen, azóta nem is vállalhattam gyereket.

A lényeg: a gyógyszerek semmiképpen NEM tesznek jót az áldott állapotban lévő kismamáknak. Egyetlenegy sem.

275. szimba (válaszként erre: 274. - Era81)
2009. okt. 21. 16:39

én is szedtem Aravát, de annak már 3-4 éve. most a MTX miatt kell majd várni, meg a szuri miatt is, gondolom, pár hónapot.

akkoriban még tényleg nem létezett biológiai terápia, és végülis elképzelhető, hogy szülés után azonnal el lehet újra kezdeni, és az TALÁN megóv a leromlástól - bár szoptatni sem lehet mellette, de azt hiszem, ebben az esetben ez a legkisebb gond. sokan nőttek már fel tápszeren.

274. Era81 (válaszként erre: 273. - Szimba)
2009. okt. 21. 15:44

Szia!

Hát igen megdöbbentő,amit a sógornőd látott. Most azzal nyugtatom magam, hogy az biztos régen volt, amikor még nem létezett biológiai terápia. Vagy nem?

Egyébként a koromat tekintve már nálam is ideje lenne a szülésnek, csak én fél éve hagytam abba az Aravát és egy csomó idő, amíg kiürül a szervezetből.Hát nem egyszerű ilyen betegségnél ez a baba dolog.

273. szimba (válaszként erre: 272. - Era81)
2009. okt. 21. 15:21

Az az igazság, hogy én már többször rákérdeztem a gyerek-témára, nálunk már igen aktuális lenne, de mindig csak tereltek, hogy majd-majd... Egyik se mondta, hogy jó, akkor most álljunk neki a tervezésnek, hogyan is lehetne, milyen kezelésekkel stb. Ezzel az a nagy gond, hogy lassan 31 vagyok, hagyni kell kiürülni a gyógyszereket, plusz lehet, hogy elsőre nem jön össze, meg a kilenc hónap terhesség, ja és ugye most kezdem a Humirát, azt se mondhatom 2 hónap múlva, hogy abbahagynám... Szóval én nagyon jó esetben 34-35 éves koromra szülhetek, ha egyáltalán... Nekem sem ez volt az álmom, elhiheted...

A lerobbanásról: sógornőm dolgozott az ORFI-ban, ortopédián, most balesetin, és ő látott már olyat, aki gyakorlatilag mozgásképtelenné (persze nem szó szerint lebénult) vált szülés után. Ez az egyik legocsmányabb része ennek a betegségnek, én egyébként már belenyugodtam, el is lennék így, de gyereket (és nem is egyet) nagyon szeretnék...

272. Era81 (válaszként erre: 271. - Szimba)
2009. okt. 21. 15:09

Ezt a végleges és teljes lerobbanást úgy kell érteni, hogy tolószék? Ez nagyon ijesztő.Erről orvost még nem nagyon kérdezgettem (mert a gyerek még távoli dolog),hogy mi lehet terhesség után. Elképzelhető, hogy egyeseknek nem is javasolják a gyermekvállalást? Mert akkor is gond lehet, ha a baba nem nagyon akar elsőre összejönni.

Na mindegy, én úgy vagyok vele, hogy nehogy már egy ilyen hülye betegség miatt ne szüljek gyereket!

271. szimba (válaszként erre: 269. - Era81)
2009. okt. 20. 21:51

Ez pontosan így van. Én már szeretnék gyereket, de sajnos az injekciók, gyógyszerek mellett nem lehet. Ha meg abbahagyom, két nap után annyira begyullad mindenem, hogy úgy sem lehet nekimenni a terhességnek.

A hormonok miatt tényleg így van, terhesség alatt akár rengeteget is javulhat a betegség (szteroidinjekciót még néha lehet is közben kapni), de utána akár végleg teljesen lerobbanhat az ember, és ezt egyáltalán nem lehet előre kiszűrni, hogy kit ér el és kit nem. Lutri.

270. Meda (válaszként erre: 268. - Szimba)
2009. okt. 20. 19:06

A húgom is kosarazott az első osztályban klubszinten. Volt KSI-ben (kivételesen ott ifjúsági válogatott is volt), MTK-ban, Diósgyőrben, BSE-ben.

Sportpályafutása 1995-ben ért véget esküvője miatt. Még kosarazgatott 30-on túl is, de most nyáron kapott új állást, ennek szenteli most.

Hát neki is van reumás kopása....főleg a térdben.


Jómagam 1982-1985 között versenyszerűen asztaliteniszeztem hébe-hóba, a 90es években félévig röplabdáztam. Közben jártam kis ideig aerobicra. Azóta csak túráztam barátnagyokat társasággal magam mögött hagyva az egészet.


Aztán 2000 óta abbahagytam ezt is... Utána jöttek a nyavalyáim.

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook