Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fiatalkori izületi gyulladás fórum

Fiatalkori izületi gyulladás (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
329. szimba
2009. nov. 6. 07:17

Sziasztok! Hogy vagytok?

Nekem ma reggelre jól bedagadtak a térdeim, bokám... Vagy az időjárás, vagy az az oka, hogy tegnapelőtt óta csak 4 mg Medrolt szedek. Mondjuk nem lenne sok értelme az injekciónak, ha mellette ugyanúgy kellene a szteroidot is szedni. Ez a baj, hogy a betegségem 10 éve alatt a milliónyi kipróbált dolgoból egyesegyedül a szteroid az, ami abszolút érezhetően és látványosan csökkenti a tüneteimet. De hát már megint lassan fél éve szedem...

328. Morka
2009. nov. 1. 14:34

Szia Erika! Szombaton a doktornő a Dóra bal térdéből leszívta a folyadékot, majd Kenalog injekciót kapott. Szerencsére még aludni is tudott egyet a Dóra, amíg én a papírmunkát intéztem. Rengeteg beteg jött az ügyeletre. Meg sem állt a doktornő egy pillanatra sem, amig ott voltunk. Pedig háromnegyed 10-től fél kettőig voltunk bennt. Egyébként nagyon kedves volt. Ha lenne valami, akkor hívnom kell, különben 3 hónap múlva kontrol. Bízom benne, tünetmentes lesz...

Köszi a segítségeket!

Minden fórumozónak jobbulást kívánok!

327. Meda
2009. okt. 31. 18:00
Hanem?
326. szimba (válaszként erre: 325. - Meda)
2009. okt. 31. 03:59
SAJNOS még nem is ez a legnagyobb gond a mai magyar egészségüggyel.
325. Meda
2009. okt. 30. 21:57

Off: És 16 évesen másodikos gimis koromban 2 hétig beraktak haldoklók közé az Uzsoki belosztályára. Ezért megrázó 2 élményem volt, mert 2 halottat láttam 1 héten belül!

Az egyik csendes szívbeteg szívrohamot kapott, sikertelen újraélesztést néztem VÉGIG!!

Nem tudtam akkor hogy mit LÁTOK...csak évekkel később raktam össze az eseményeket, akkor kaptam észbe.

Következő eset: éjjel legnagyobb bosszúságomra felkapcsolták a kislámpát. Aztán láttam a sótétben két fehér ruhás csupaerős férfit, akik a szomszédomhoz mentek, lepedőbe burkolták a nénit és vállon úgy vitték ki őt a teremben a legnagyobb csendben.

Ijesztő látvány volt egy 16 éves gimisnek, az egész olyan mint 1 kísértethistória.

Jó volna ha a 14 éven túli egyéneket nem raknák az idősek közé!


LEGYEN ÁTMENETI, KAMASZOSZTÁLY.....

324. Meda
2009. okt. 29. 20:39

medrol

Kedves doktor úr!

Több éve medrolt szedek,ill.most metypredet ízületi gyulladásra.

Szeretném tudni hogy vesekövességemet okozhatja e ez a gyogyszer? És mik a mellék hatásai? Kérjem e a reumatologust hogy más gyógyszert írjon ha már 4éve szedem napi:4mg-ot?


2146. kérdés:

karol

2008-03-08 18:07:28


Kedves KArol!


A kérdéseivel forduljon a rheumatológus szakértő kollégához, vagy kezelőorvosához.


Általánosságban a szteroidok HOSSZÚ távon, nagyobb dózisban csontritkuláshoz, cukorbetegséghez, hormonális, és pszichés zavarokhoz vezethetnek.


Váltáshoz rheumatológus szakorvosi vizsgálat kell. Megnyugvást hozhat, ha kér másodvéleményt egy másik szakorvostól is!

323. Meda
2009. okt. 29. 20:09
Hát egyetlen kezelés sem veszélytelen. Nagyon jól teszitek, ha azonnal szóltok orvosaitoknak, ha nem esik jól...
322. Meda
2009. okt. 29. 20:02
Hát egyetlen kezelés sem veszélytelen. Jól teszitek, ha szóltok orvosaitoknak ha nem esik jól.
321. Era81 (válaszként erre: 320. - Morka)
2009. okt. 28. 20:58

Szia!

Biztos, hogy kitalál valamit a doktornő, ambulánsan is megszúrhatja az izületet és akkor jobb lesz.Egyébként én is Naprosynnal kezdtem. Az említett ANA,SSA stb eredményekről most így hirtelen fogalmam sincs hogy mit mérnek vagy mire utalnak.Nekem a reuma faktorra meg a CRP-re szoktak mindig rákérdezni.

Egyébként most jól vagyok, mert kaptam egy injekciót, ami minden izüetre hat, mert elég rosszul voltam a biológiai terápia mellett is.Le is állítottuk.

320. Morka
2009. okt. 28. 13:28
Szia Erika! Szombaton viszem a Dórát Budapestre. Ügyeletes lesz a doktornő és megnézi a lábait. A bal térde ismét föltellett és melegebb is mint a jobb. Elkezdtük szedni a Naprosynt. Kiváncsi leszek mit szól az orvos a szombathelyi eredményekhez. Ugyanis az ANA, SSA, SSB, DNA, SMRN stb. eredményei mind a normál tartományom belül vannak. Még egy kérdést intézek hozzád priviben. Remélem jól vagy. További szép napot!
2009. okt. 27. 21:17

Sziasztok

Az újabb lámpákhoz szín terápia is van és az sokkal jobban felerősíti a hatását és nekem az alap vagyis sárga színtől jobban fájt mindenem. De amint kékkel kezeltem magam 1-2hét alatt a napi 2-3 erős fájdalom csillapítót 0-ára váltottam és egy hónapja majd ki csattanok:)

318. Meda
2009. okt. 27. 20:16
Nekem semmilyen színű bioptron, csak a régi kifli alakú alapszínes van meg....
317. Andriss (válaszként erre: 316. - Bettykee)
2009. okt. 26. 20:49

köszi! a citromsárga jó?


megkaptam, s azzal próbáltam ma ,mert azt írták izületi gyulladásra....

316. Bettykee (válaszként erre: 315. - Andriss)
2009. okt. 26. 20:41

Szia Andriss

Én csak annyival tudnék segíteni hogy az alapszínnel ne kezeld magad mert az csak aktivizálja a sejteket és attól csak jobban fog fájni nekem is így volt a kék szín viszont kifejezetten a fájdalmakra ajánlott.

315. Andriss
2009. okt. 26. 14:20

Én ma kapok kölcsön Bioptron lámpát.

Valaki tud még infot írni róla ?

314. Meda (válaszként erre: 312. - Szimba)
2009. okt. 22. 19:03
Budapesten, Zuglóban lakom, rendben tegyük el későbbre a témát. Köszi
313. Meda
2009. okt. 22. 19:01

Tudom már mit: ha lesz rá mód, megkérdezem orvos rokonomat és annak lányát is, mindketten gyerekorvosok. Az orvos rokonom férje biokémikus. Ő állítja össze gyermekorvos feleségének a gyógyszereket (nem reumára). Az anyja itthon gyermek háziorvos, a lánya külföldön dolgozik, kongresszusokra jár.


Hátha tudnak valamit mondani a reumás betegségekről, mint gyulladás. A kopásokról sajna már eleget tudok. Szegény apámat megműtötték meniscus miatt térdprtozissel. Ha még itt lenne velem, sokat tudnék kérdezni......

312. szimba (válaszként erre: 311. - Meda)
2009. okt. 22. 19:00

Én fel tudnám hozni Pestre, én Békásmegyeren lakom.

Jó, akkor ezt a témát tegyük el későbbre, de előbb nekem is úgyis meg kell néznem, hogy műkdik-e egyáltalán!!

311. Meda (válaszként erre: 308. - Szimba)
2009. okt. 22. 18:53

Köszönöm Szimba.


Anyukád hol lakik? És jó-e még? Ha aktuális, szólok, most nem ígérek semmit.


Üdv: Éva

310. szimba (válaszként erre: 307. - Meda)
2009. okt. 22. 18:53
Nekem a főorvos úr azt mondta, hogy nálam nincs, nem is volt góc. Egyszerűen a szervezetem saját maga ellen fordult (autoimmun betegség). Na igen, de ismerős orvos azt mondta nekem, hogy ez is egy olyan dolog, hogy ha nem találnak mást, okot, nem egy tipikus a betegsége az embernek, hanem úgymond "rejtélyes", mint az enyém is, akkor simán rámondják, hogy autoimmun és kész.
309. Meda
2009. okt. 22. 18:49
Bocs, felkopna az orvosok álla.... kijavítottam
308. szimba (válaszként erre: 301. - Meda)
2009. okt. 22. 18:49
Mi beruháztunk nemrég egy szobabiciklire, csak lusta vagyok használni. Viszont van otthon anyukámnál egy másik, nem elektromos, hanem szalagos, régebbi típus, de talán még használható. Megnézem neked, ha gondolod (már vagy két éve nem próbáltam, hogy jó-e), és ha a szállítást meg tudod oldani, én nagyon szívesen felajánlom neked.
307. Meda
2009. okt. 22. 18:47

Jó volna nem szimpla, hanem orvos-természetgyógyász, aki nem pénzéhes és képes holisztikusan (egész embert figyelembe vevő) vizsgálni. Nemcsak egy csontdarabot vagy ízületet tud nézni, mint a legtöbb orvosnál, kórházakban.


Mert pl. CT, MRI nagyon drága minden kórháznak és ezért meg van tiltva, hogy sűrűn alkossanak képet az egész emberről.

Mindenhol megkérdezte már (ORFI-t kivéve) minden orvos lesújtóan és félvállról: Minek az magának?!


Azért mert az orvosok mögött álló tőke nem engedi meg nekik, csak a betegségfejlesztő kutatást engedélyezik. Ha minden beteg meggyógyulna, felkopna az orvosok válla.


Szóval kéne holisztikus vizsgálat, de a kórházakban ez reménytelen. :(


Pl.: mitől van Nektek ilyen sok fájdalmaitok már fiatalkorban, mitől akakult ki az ízületi gyulladás, hol alakult ki benne a góc, ahonnan elindult?


Mi a véleményetek?

306. szimba (válaszként erre: 300. - Morka)
2009. okt. 22. 18:45
Hú, én nem tudok segíteni sajnos.
305. szimba (válaszként erre: 304. - Meda)
2009. okt. 22. 18:44
A Humira annyiból áll, hogy kéthetente beadok a hasamba egy szurit. Mit érzek? Hát néha fáj kicsit. :-) Bár tegnap épp tök jól beadtam. Igazából olyat nem érzek, hogy a szuri után az elején jobb, a pár nap elteltével meg romlik, nálam teljesen egyenletesen hat, tehát a két hétig végig érzem a hatását. Hullámzások mondjuk mindig vannak, egy-egy rosszabb nap, de az időjárástól meg ilyesmiktől függ szerintem. (Bár tavaly például a tavasz és az ősz volt rosszabb, idén a nyár - nem nagyon tudok törvényszerűséget felfedezni.)
304. Meda (válaszként erre: 294. - Szimba)
2009. okt. 22. 18:37

Kedves Szimba.


Hogyan hat a Humira kezelés? És a kkezelés alatt mit csinálnak Veled? Jó, szuri. Abban a pillanatban mit érzel és utána? Van-e különbség az eltelt idők között?


Lehet hogy butaságokat kérdeztem?


Üdv

303. Meda (válaszként erre: 302. - Bettykee)
2009. okt. 22. 18:32

Szia és köszi Bettyke.


Még nem néztem meg otthon hogy jó-e még a Bioptron lámpa, ugyanis a szekrényben porosodik. Ha már nem lenne jó, kipróbálhatom? És hogyan?


Ugyanis sokizületi, de főleg erős térdkopásom van...

Ha úgy lenne jobb priviben is megírhatod.


Eszembe jutott:70 éves Édesanyám tegnap elkezdett mutatni gyógytorna gyakorlatokat amikor a fürdőkbe járt, meglepődtem, mert minden izmot megfeszít, azt érezni kell. Mondom ez meg az fáj, mire ezért kell mindennap csinálni egy seprűnyél Nagyon nem látszik rajta a kor és mindennap sétál és tornázik, tevékenykedik. Még le is tud hajolni a földre és vmit felemelni a dolgokat. Mindenki csak néz....Gyulladásos-kopásos reumás. Csontritkulása van. Kora ellenére úgy néz ki mint egy 60 körüli és fiatalosan tartja magát. Pedig 3 éve volt szívinfarktusa.....

302. Bettykee (válaszként erre: 299. - Meda)
2009. okt. 22. 16:33
Szia!Esetleg a kipróbálásnál is tudok segíteni, ha nincs készüléked.
301. Meda (válaszként erre: 292. - Andriss)
2009. okt. 22. 15:01

Kedves Andriss!


Nagyon jó ötletet adtál, de a felét kezdetektől ettem, de később elhagytam.

Jelenleg saját készítésű régi, hagyományos kovászos kenyeret eszek reggelente, nem a boltból veszek.

Jó volna hozzájutni a házi tehén vagy kecsketejhez, de a távolság miatt nem lehetséges a megoldás. Nem tudok vidékekre utazgatni.


Keresek szobabiciklit is.


Üdv: Éva

No meg sok zöldséget, diót, joghurtot.


Most újra próbálkozom diétával.

300. Morka
2009. okt. 22. 14:59

Sziasztok! Segítene valaki abban, hogy az ANA negatív eredménynek milyen jelentősége van egy 8 éves JIA-s kislány esetében? Jelenleg is folyadék van a bal térdében, és egy kicsit melegebb is. Érdekelne, hogyan történik a réslámpás szemvizsgálat? Előre is köszi a választ!

Üdv: Morka

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook