Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok fórum

Ágyi poloska kiirtása - tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
4680. noxika2
2019. aug. 27. 16:07
nem próbáltam ki csak azt hogy a vastagabb fajta szemeteszsák felfújva, szája összecsavarva, visszahajtva, befőttesgumizva nem ereszti a levegőt. tehát nem jut ki rajta semmi. sőt duplába kéne tenni párnát, takarót, ruhákat. és egy napon hagyott autóban 70 fok is lehet..... fekete zsákban tuti. olcsóbb mint az állandó mosás (persze csak nyáron jó. vagy ha -25 fok van de akkor nem kocsiba, csak a szabadba. kettő között muszáj mosni). amúgy kis fertőzöttség esetén mennek párnába? mert a fotókon azért főleg fa részeken vannak, meg ha sok akkor meg mindenütt. főleg szakértő válasza lenne jó akinek van tapasztalata, nem csak találgat :) köszi
4679. PanniBp. (válaszként erre: 4675. - Nonchika)
2019. aug. 27. 10:45

Ez őrület - nálunk detto. Elszúrták a dögök a heteinket, hónapjainkat. Nyaralás?! Örülünk, amikor kevesebb a csípés. Azt sem mondhatom, pl. Te (Ti) nem törődtök ezzel a dologgal. A fekete spray-t én is vettem. A legszomorúbb, mondjuk magánügy, akiktől elhoztam, vasárnap hazaértek, hisz' vége a nyárnak, megbeszéltünk, ismét lesz írták, azóta se kép, se hang. Nem hiszem el, hogy náluk nincs még. Max. mivel hetekig nem éltek otthon, max. olykor 1-2 napra ugrottak haza, a dögök nem észlelték(?). Jah, majd elfelejtettem: szubjektíve vélemény nagy pofátlanság kell ahhoz, hogy a bogár nappal is látható legyen. Tegnap du. fogtam 1-et....Még azt sem mondhatom, hogy az írtás utáni bódulatban jött elő - szegény... Hisz az kb. 5 hete volt utoljára.

Egyelőre csak reménykedni tudok, egyszer megszabadulunk tőlünk, mindenkinek ezt kívánom, aki az oldalon van.

4678. horakulum (válaszként erre: 4673. - Nonchika)
2019. aug. 26. 22:00

Fhu. De sajnállak Benneteket es totál megértem. Nalunk is így volt anno es mi is a 4.laktunk.


A csoveknel minél előbb szilozzatok, rovarhalot minden szellőző nyílásra, erkélyen csak akkor tarts ágyneműt ha felülről nem razhatjak ra a dögöket masok fentről a saját ágyneműjükből, ugyanis éppenséggel onnan is kaphattok.


Mi sem találtunk soha nyomokat, de élő felnőtt pár példányt igen. Sosem vált világossá hogy honnan jottek vagy hol bújtak meg...


Irix napi többször, segit a viszketesen.


Nem érdemes nagyon felbolyditani őket szerintem porszivozassal pl.mert még mélyebbre bújnak. Porszívó tartalmát nem elfelejteni azonnal kidobni!


Megoldás? Mérget a dögöknek, csak a hatásosokat az EU nem engedélyezi...


Teafaolaj sztem nem hatja meg őket, akár abba is hagyhatjatok, az sem olcsó mulatság.


Ha a harmadik irtás sem végez veluk, elgondolkodtató hogy akkor milyen anyaggal dolgoznak. Amire már rezisztensek?


Kitartás! Előbb vagy utóbb vége lesz a pokolnak...

4677. Nonchika (válaszként erre: 4676. - Melcsi3)
2019. aug. 26. 17:23
Szia Melcsi3!Igen olvastam, sajnos ez kárpitos kanapé, kipróbáltuk egy kis részen és marja a szövetet, ill elszínezi és nem 2 forintos az ágy így nem tenném tönkre:( Most Protect rovarirtó aerosol 3* hatás-t használtunk/hasonló a szaga am mint a féktisztító/ hátha péntekig kibírom akkor meg jönnek gariba az írtók. Még a hőlégfúvó jött szóba, illetve egy nagy teljesítményű hajszárító hátha elsőnek az is segíthet.Csak egyedül pakolni nehéz ezért fogom be esténként a férjemet h legalább akkor segítsen.
4676. Melcsi3
2019. aug. 26. 16:28

Sziasztok

Szia Nonchika

Régebbi hozzászólásaimban olvashattad, hogy mi féktisztítóval tizedeltük a dögöket , mert 1 írtás került 30 ezerbe , és kicsit sokalltuk.

Nem tudom milyen ágyatok van

de nyitott ablakoknál , alapos fújás minden résbe , lyukba

Utánna 2 óra szellőztezés , de éjszakára is hagyd nyitva az ablakot.

4675. Nonchika (válaszként erre: 4674. - PanniBp.)
2019. aug. 26. 11:38
Köszönöm, igen a csöveket konnektorokat meg nem szilóztuk körbe az a napokban készül el, de a napi ágynemű húzás, minden 60 fokon mosás, a körbe elpakolás, zsákolás, 10 napig nem felmosás ágynemű tartók , ágyak körben üresen tartása meg volt amit mondtak. Nem alszunk másik ágyban, 3 szobás a lakás, elsőben vagyunk mi, a másikban a gyerek, a 3. ban volt édesanyám 3-4 hónappal ezelőtt költözött el,/amugy gyanítom ő volt az első gazda,csak akkor nem tudtuk még mi az/, a szoba azóta üres, sztem tőle vándoroltak át a másik kettőbe. Azóta csak a 2 használt szobában voltak bogarak, illetve már csak nálunk tapasztaljuk, de látni nem látok semmit se éjjel sem nappal sem homályban. Se pete, se döglött se mozgó semmi. Az ágyneműk napközben az erkélyen vannak a tűző napon, ha van is hátha megsül....a teafát itt olvastam, de már ezt is hanyagolom. Tettem én krémbe, samponba, tusfürdőbe, az ágyat körbecsöpögtettem, a lepedőt, a matracot, párnákat....mindent naponta locsolom de eddig csak a gyereknél láttam hatását mert onnan eltűntek. Sajnos gázosítást nem tudok kérni mert nem tudjuk elhagyni a lakást napokig, és a halainkat így is necces 2 órára szűrő nélkül hagyni. Hát most jönnek pénteken ismét, remélem ez már végleges lesz mert beleőrülök! Tegnap valami fekete protecttel fújtunk nálunk körbe ismét, meg a teafát szórtam, egyenlőre nem látok új csipit de általában du-ra kezdek el viszketni. Most beszereztem Irixet is azzal próbálok enyhíteni...
4674. PanniBp. (válaszként erre: 4673. - Nonchika)
2019. aug. 26. 11:09
Szervusz! Együttérzésem, annyit tudok segíteni, elmondom a véleményemet, amennyiben megoldható, ne aludjatok újabb és újab ágyban. (Amennyiben már megtörtént, jól nézzétek át.) Elég aljas dolog az, hogy az ANTSz, stb. nem vesz részt e témában. Szintén mocsok dolog az, hogy normálisan képtelen elmondani, akár 10x is, mit és hogyan csináljon a megrendelő a cél érdekében, talaán az a cél, minél sűrűbben legyen szükség igénybe venni a szolgáltatást? Nos ez a kérdés költői marad. Utóiratként, az éjszaka, kb. fél 1-1 óra tájban ismét éreztem magamon, a motoszkálást. Felkapcsoltam a villanyt: találtam is, magát halottnak tetetőt nagyot, kicsit, szaladgáló közepest. A paplanon, a lepedőn, és a párna alatt megbújva. Sajnos a mi ágyunk kihúzható, nem lehet könnyen szétszedni. Az ágyneműtartóban viszont nem láttam újat, az ágy mögött, ott ahol a párnák vannak, abban a vonalban, a parkettán sem látok millió számra... értem alatta, kb. u. annyi volt ott 1 hete, mint amennyi mostanság. A panelben a csövön keresztül is átjut szerintem. Mondják a teafa olajat, mint védekezést, ennek pl. nem jártam utána, elég egy csepp magamon - magunkon. Nem gondolom túl hatásosnak. Gondolkodom még a lehetőségeken, melyekről írok, márha eszembe jut valami, ill. hallok erről. Az igazsághoz tartozik: nem könnyű az ágyi poloskáról beszélgetni bárkivel. Üdv.!
4673. Nonchika
2019. aug. 25. 21:24
Sziasztok!Kb 1 honapja kerestem fel elsonek a forumot,azota olvaslak titeket.Sajnos nalunk is megjelentek a panelban a 4.-n.Juli vegen vettem eszre a dragakat,aug elejen ra par napra jottek is irtani,szerencsere mi nyaraltunk anyum mindent ugy csinalt ahogy kertek.11.napon hivtak,mondtam h meg mindig jelen vannak,jottek ujra,szinten minden ugy ahogy elo van irva megcsinaltam.Ma a 13.napon vagyunk a masodik irtas ota,es tegnap ujjabb csipesek ,de kisse megterhelte a hazi kasszat a 2irtas,igy hnap kenytelen vagyok felhivni oket,hatha gariba megcsinaljak.En vagyok a gazdatest,3szobat csinaltattunk,abbol mar csak 2ben lakunk,jelenleg 1szobaban tapasztaljuk a kis rohadekokat.Folyamat megy a porszivozas mindenhol alaposan nagy takaritogeppel,teafa olaj mar vagy 20 uveggel elfogyott.Volt 2-3nyugalmas napom de most ujra jonnek a csipik.Ha nincs gari nem tudom megcsinaltatni,sajnos anyagilag a suli kezdes,a 40.000ftos 2irtas kicsinalt,kerlek adjatok szeptember elejeig tanacsot mit vegyek mivel tudom enyhiteni amig lesz penzem ujra irtatni. Raadasul en is allergias vagyok ezekre is,uh szepek a foltjaim,szerencsere a gyereknel most nem lattam de mar kezdek kikeszulni teljesen.Ma ismet atforgattam mindent porszivo,teafa mindenhova a karpitos kanapera ahol alszunk,semmit nem talaltam meg petet,uruleket,doglottet sem:( akkor hol az istenbe vannak ezek?segitsetek Pls Koszonom
4672. horakulum (válaszként erre: 4670. - PanniBp.)
2019. aug. 25. 14:13
A néninek Sosem született gyermeke, férje kb. 15 eve elhunyt. 90 éves mult. Bár szellemileg ép, de jóságát, naívsagat lump alakok kihasználták, használják sztem most is. Milliós nagyságrendben csalták ki a kis pénzét. Megélt háborút, tíz éves gyermekként egy nap különbséggel elveszítette szüleit tüdőbajban, majd kesobb egyetlen testvérét is. Tündér egy asszony, imádom...nem akarok neki hatat fordítani. Talan az egyetlen jó es hiteles erdekmentes ember vagyok, voltam az életében. Emiatt term.en nem illene eltavolodnom tőle de rettegek a dögöktől..
4671. PanniBp. (válaszként erre: 4669. - Horakulum)
2019. aug. 25. 11:59
Köszönöm szépen. S.O.S. veszek Irix sprayt. Azt azért elmondom, az akitől szerintem áthoztam, nos Ő ismét ki fogja hívni valamelyik figurát, én már így nevezem a "szakemberek zömét". A tavaly augusztus végén, szeptember elején, első észlelére kihívott ember jónak tünt, csakhát... a 2.-ra már nem került sor. Ott be kellett pakolni mindent - előre. Az ablakok nem voltak nyitva. A lakást cicástul, emberestül elhagytuk a lakást. (Én csak segítő voltam, a tulaj dolgozott, én erről korábban már írtam...) Jó lenne tudni előre, s az elválásokra, a teendőkre figyelve intézkedni.
4670. PanniBp. (válaszként erre: 4668. - Horakulum)
2019. aug. 25. 11:52
Szia, szegény Néni bizonyára fáradt, egyedűl van, (esetleg távol él a gyereke?!) Nagyon gáz, a Tiétekhez hasonló eset: mennétek, de nem mertek. Hozzá sem, Szomszédhoz sem. Nehogy.... Üdv.: P.
4669. horakulum (válaszként erre: 4667. - PanniBp.)
2019. aug. 24. 10:47

Hat persze. A testunket nem mérgezik, deva pszichenket es a nyugalmunkat annál inkább.


A csípés irtózatosan viszket, szóval nem csoda, ha vki.elvakarja. En nagyon allergiás voltam vagyok a csipesre, ezért us voltam idén febr.ban is én a csali,h.ha nem is látunk dögöt, de a gyanú felmerül, akkor én vagyok az élő csali, a csípés helye azonnal, jellegzetesen feldagad, begyullad, hatalmas méretű lesz. A vakarás során, es idővel közepén apró gyulladt kifakadas lesz, amit ha elvakar az ember lánya, na akkor tuti az évekig látható hegesedés. Na, egyszer esküszöm rakok fel képeket.


Szoval Irix, napi több alkalommal. Nekem tenyérnyi forró gyulladt, duzzadt foktjaim is voltak anno, ha eleget tudott zabálni belőlem az a par db. Akkor kellett a hideg vizes borogatás is.

4668. horakulum (válaszként erre: 4665. - Tormás30)
2019. aug. 24. 10:28

Hat én teljesen megértelek Benneteket. Ezt tényleg mindenki megérti aki megjárta a hadak útját...


Meg vagyunk győződve róla,h.mi is a régi fertőzött házunkban elő néni meglatogatasakor hurcoltunk el poloskát vagy a ruhazatunkkal vagy ciponk talpán vagy adott holmival. Szerencsétlen néninél azóta nem voltunk, voltam, pedig nagyon kedvelem, csak azt nem tudom,hogyan mondhatnám el neki úgy hogy ne bantsam meg hogy szerintem poloskái vannak. Mikor nala voltunk, szaladgáltak mindenhol a csótányok, tányéron amiben a süteményt kínálta, tévén, falakon, földön, mindenhol. Sosem tapasztaltam meg hasonlót. Leirtottunk nala a külföldi szerrel, es kerdeztuk az agyi poloskát. Azt mondta, az soha nem volt nala. A fölötte elő lakóra panaszkodott,h.egy részeges, tőle jonnek a csótányok. Stb. De ez az a strang, ahol voltak poloskák, mi a 4.-en laktunk, a néni az elsőn, akire panaszkodott fölötte a másodikon. Szerintem az egész ház fertőzött már. A neninel az ágy mellett faliszőnyeg, padlószonyeg mindenhol, tapéta, álmennyezet, szoval...nem tudom. Idős kezén nem lattam csípés nyomokat.

4667. PanniBp. (válaszként erre: 4664. - Horakulum)
2019. aug. 24. 10:19
Szia, köszönöm üzenetedet. Valóban ott maradt a helye, igaz megvakartam. Lásd, nem mérgeznek ezek, viszont hosszútávon teszik tönkre a napokat, a bőrt, az egész mifenét. Nagyon kedves vagy. Üdv.: P.
4666. PanniBp. (válaszként erre: 4665. - Tormás30)
2019. aug. 24. 10:16
Szia! Köszönöm ezt a részletes, valahol horrorisztikus tudósítást. Nem szeretnélek Benneteket überelni, csak az ITT és MOST eszembe jutott dolgot elevenítem fel - ismét. Korábban megtettem, itt. Anno 1 évvel ezelőtt át lettem hívva, a távolabbi szomszédhoz egy kis beszélgetésre. Telefonon kért, menjek át... Azt gondoltam, kérni akar tőlem valamit. Átértem, bementem a lakásba, Ő ott állt az egyik szobában az ágy előtt, és ekkor láttam valamit. Fogalmam sem volt mi az, kb. 15 cm-es átmérőben voltak többen. Ő neten próbált tájékozódni. Azt nem értettem, mondtam is anno, végülis én mit tudok csinálni. Ekkor szerintem még nem volt gond, kisvártatva jött 1 ember, megcsinálta, kimentünk a lakásból. Két óra hosszat ültünk kinn, én voltam ott, majd vissza lehetett menni, csomaglás, stb. Kellett volna egy másik írtás is. Sajnos ez nem lett megejtve. Itt a rákfene, eltelt X hónap, hiába a küszködés egy másik céggel, nem ok. Nálunk legalábbis nem. Köszönöm a türelmedet és a Többiekét szintén. Igaz nem kérdeztétek, megpróbáljuk egy másik társulattal, aki jó előre a fejembe - fejünkbe vési, mi a teendő. A hab a tortán lenne, ha nem kéne összepakolni még a fogpiszkálót is. Üdvözlet!
4665. Tormás30
2019. aug. 24. 08:32
Na hogy meséljek én is egy kicsit. Tegnap este felhívott minket egy régi ismerős, hogy nagyon nem érzi jól magát menjünk át hozzá mert el kéne vinni a dokihoz. Abban a házban lakik ahol laktunk csak másik szektorban. Ott nem voltak poloskák mikor onnan elköltöztünk. Átmentünk hozzá. A párom elvitte dokihoz én ott maradtam vigyázni a kutyusra a gyerekkel. Egyszer csak arra lettem figyelmes hogy bogarak vannak a plafonon. Gyanúsak lettek. Felmásztam egy székre hogy megnézzem mik azok. Az ütő megállt bennem mert ágyi poloskák voltak.... wd40 találtam a konyhai szekrényben azzal fújtam le őket. Megnéztem az ágyát. Nagyon nem szedtem szét de az ágyneműn találtam nyomokat. Vérfoltot és ürüléket. A nagyobbik lányom szó szerint sokkot kapott. A sírás kerülgette. Ma a kocsi alaposan ki lesz takarítva. Késő este mikor haza értünk mindenki az udvaron vetkőzött le. Ruhák zsákba be lezárva légmentesen. Kint maradt az udvaron. Ma majd megy a mosásba. Az egész család attól retteg hogy nehogy haza hozzuk... már lassan 2 éve hogy elköltöztünk de az emlékek elő jönnek... ;(
4664. horakulum (válaszként erre: 4663. - PanniBp.)
2019. aug. 24. 02:05

Szia!


Viszketésre nekem anno a legjobban az Irix spray vált be, jó szívvel ajanlom mindenkinek tenyleg mindenféle csípésre es napegesre. Ha nem vakarod annyit már jobb a helyzet, nem mélyül el annyira a kivakart seb. A poloska csípés jellegzetessége a sokáig megmaradó csípés hely, ez ellen nem sokat tudsz tenni...Min.fél de inkabb egy év mire elhalványul...


Hívjatok irtot,m.igy nincs nyugodt pihenesetek, és az élő dögök tovább szaporodnak. Nyirjatok ki őket!


Kitartást kívánok!

4663. PanniBp.
2019. aug. 23. 10:52
Sziasztok! Legutóbbi "tudosításom óta" a helyzet ágyi poloska ügyben szinte semmit nem változott: lefekvés után kb. 30 perc elteltével újra és újra előbúnak. Igaz nem tömegével érkeznek, 3-4 ugrál, szalad, vagy éppen halottnak tettetve magát van. Tegnap este pl. erősebben csíptek, mint előzőleg. Ugy döntöttünk, ismét meg kell keresni egy MÁSIK céget, aki remélhetőleg megoldja a kérdést. A lényeg szerintem Nálatok is, KÉRDEZZETEK RÁ, MIT ÉS HOGYAN KELL TENNI AZ ADOTT LAKÁSBAN A CÉL ELÉRÉSE ÉRDEKÉBEN. NEM ÁLTALÁNOSSÁGBAN. A mindenkori ITT és MOST-ban. Egy kérdésem még lenne. Van-e krém, amelyet ismertek, a csípések helye, főleg az elvakartak, nyomot hagytak a bőrömön. Próbálkozom Sudokremmel, valamennyit javult, de nem az igazi. Üdvözlettel!
4662. Melcsi3 (válaszként erre: 4661. - Doboszika)
2019. aug. 16. 05:14

Mi pedig Pécs mellett.

Drukkolok Nektek , hogy ne legyen több dög.

Mi 4 hónapja vagyunk mentesek

4661. doboszika (válaszként erre: 4660. - Melcsi3)
2019. aug. 15. 15:51
Szegeden lakunk és július 12-én volt a 2.írtás. Azóta nem vettünk észre új csípéseket. 🙏🙏
4660. Melcsi3 (válaszként erre: 4659. - Doboszika)
2019. aug. 15. 15:03

Szia Doboszika.


Azért ez mennyire durva, hogy Nektek 2 írtás 16 ezer , nálunk pedig 1 kerül 30 ba


Megkérdezhetem merre laktok?


Egyèrtelmü , hogy kárpitos ágynál bútoroknál nem müködik a kézi gázlángos pörkölés, én azoknak szeretnék tanácsot adni, ill tapasztalatot megosztani , akik szintén fa ágykerettel ill bùtorokkal rendelkeznek.

4659. doboszika (válaszként erre: 4657. - Melcsi3)
2019. aug. 14. 21:26
Mi is vidéken lakunk és a 2 alkalom összesen volt 16 ezer forint. Szerencsére eddig nem kellett 3 írtás ami nálunk se garanciás. Nekünk kárpitos kihúzhatós ágy van, ezt nem tudom, hogy pörkölnétek de lehet oda lenne az ágy. Nekünk se adott 1 alkalommal se számlát.
4658. Robcsi76 (válaszként erre: 4657. - Melcsi3)
2019. aug. 13. 16:30

Szia Melcsi!

Ágykeret égetésnek nem nevezhetem, mert akkor elégne, így maradt a pörkölés. :) Mint írtam nálatok valószínűleg éppen időben lett elkapva és azt is megértem, hogy nem olcsó és máshoz folyamodtatok. Viszont a ti eljárásotok nem biztos, hogy mindenkinél kielégítő lenne. Pl. nagyon sok olyan ágy van, ahol nincs külön ágykeret, hanem össze van kárpitozva a vázzal és sajnos a kárpit mögé is bebújnak. Ott megnézném milyen eredmény lenne a gázláng által felhevített eljárásnak. A petéket már nem is említem. Az nem az irtó hibája, hogy másodjára nem hívtátok, viszont az ő hibája, hogy ilyen irgalmatlanul sokat kér. Nem mondtam, hogy nincs szabad vélemény nyilvánítás. Azt mondom, hogy ha konkrétan megnevezel egy embert vagy céget és rossz hírét kelted, akkor ne csodálkozz rajta, ha beperel, mert megteheti ezt hidd el nekem!

4657. Melcsi3
2019. aug. 13. 05:31

Sziasztok

Szia Robcsi

Ma már mindenre , és mindenhol van kiskapu, gondolom az írtó cégek is teljesen tisztában vannak velük, és ki is használják.

Nem bántom az írtót aki nàlunk volt, egyszerü kisember , nem világi vállakozó.

De sajna itt vidéken nálunk egy írtás 30 ezer, két hét múlva ismét 30 ezer, és nincs garanciális harmadik irtás.

Van kettö db gázmester a környéken.

Ill egy cég aki hökezel 100 ezerért.

Na ezért álltunk neki mi a házilagos írtásnak , amit Te ágypörkölèsnek neveztél.

És igen így is van , de ez legalább biztos módszer. Kombinálva a féktisztítóval.

Ez egy fórum, és úgy gondolom ma a szabad vélemény nyilvánítás idöszakában , le lehet , és le is kell írjuk , melyik szolgáltató, hogy , és miképp vègzi munkáját, akár pozítivan akár negatívan. Ezzel segítvén egymást , hisz nem kevés összegekbe kerül általuk megszabadulni a dögöktől.

Szép napot Mindenkinek

Melcsi

4656. Robcsi76 (válaszként erre: 4653. - Horakulum)
2019. aug. 12. 22:47

Miért ne adnának számlát? Persze biztosan van olyan aki nem ad vagy a megrendelő nem ragaszkodik hozzá. Én úgy tudom mivel méreggel dolgoznak és méregkönyvet kell vezetni, akkor elég nehéz úgy vezetni, hogy vett 5 liter mérget és elfogyott 3 irtás alatt, mert csak annyiról írt számlát, viszont 5 literből 100 lakást lekezel.Persze lehet erre is van kiskapu :)

Én azon gondolkodtam, ha megint bekapom a dögöket, bérelek ipari hősugárzókat azt felfűtöm a lakást helyiségenként. 60C°-ra simán be lehet, de szerintem többre is.

4655. Robcsi76 (válaszként erre: 4652. - PanniBp.)
2019. aug. 12. 22:28

Szia!

Miért ne olvashatna fórumot??? Te is dolgozol gondolom és olvasol fórumokat. A kettő miért zárná ki egymást? Én például hegesztő, lakatos vagyok és rengeteg ilyen témájú fórumban vagyok aktív fórumozó. Eddig a munkáimra nem volt panasz, sőt... :)

4654. PanniBp. (válaszként erre: 4653. - Horakulum)
2019. aug. 11. 09:55
Nálunk adtak - 2x. A harmadiknál nem - érthetően, "grátisz volt" az írtás. Megjegyzem, az elsőnél, s talán a másodiknál kérnem kellett. Sajnos ez nemcsak a poloska írtónál történt meg. Egyéb helyeken is előfordul, hogy szólnom kell: kérem a számlát, máshová is megyek. Üdv. Minden olvasónak. P.
4653. horakulum (válaszként erre: 4651. - Robcsi76)
2019. aug. 10. 15:21

Nem célom egyébként,m.hal Istennek nem is aktuális -ne is legyen- de szerintem egy szolgáltatásról barmikor véleményt formalhatunk, akár nyilvanosan is. Ilyen pl. A BKV, vagy a Sziget fesztivál :) vagy egy étterem. A nivosabb es inteligensebb helyek felveszik a kesztyűt és megvedik érdekeiket ha arról van szó, vagy ha nem értenek egyet a vevővel. Az a baj,h.poloskairtas esetén nem igen tudok arról,h.a fogyasztóvédelem kepviselne a vásárlók érdekeit. Tudjatok, engem pl.zavar az is,h.nyoma sincs hogy ott jartak,m.gondolom nem adnak számlát vagy igen?


Minden agyon van szabalyozva a de ez nem. Na mindegy!

4652. PanniBp. (válaszként erre: 4651. - Robcsi76)
2019. aug. 10. 09:53
Szia Robi! Ugy gondolom az Írtónak a munkával kéne foglalkoznia, nem pedig a fórum olvasgatásával... Egyébiránt Ő a szolgáltató lenne, mi pedig a szolgáltaltó szolgálatát megfizető megrendelő.
4651. Robcsi76 (válaszként erre: 4649. - Horakulum)
2019. aug. 9. 14:35
Szerintem a szabályzat nem tiltja, de a cég vagy irtó embert megnevesíted és negatívumokat írsz róla, akkor sajnos beperelhet rágalmazásért. Ahol neked kell bizonyítani, hogy rossz munkát végzett. Azt pedig az életbe nem fogod bizonyítani :(
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook