Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
6539. Firpo
2015. aug. 7. 22:31

Kedves Akela86!

Ahogy Debrecen88 írja.

Pár soros kérelmet én javasolnék azért akár kézzel írva mellékelni,melyben leírod az adóstárs cserét,és kéred az új bírálatot.

(Szerződésszámot írd bele.)

Újraindul a 30 nap bírálati idő,bár mostanában nem szokott annyi lenni.

Még ezt is ki kell nyomtatni/aláírni;

[link]

Adósnál Te írsz alá,adóstárs 1-nél az új adóstárs,dologi adósnál az/azok,akik az ingatlan tulajdonosa(i) lesz(nek),ami terhelve lesz.

6538. Debrecen88 (válaszként erre: 6536. - Akela86)
2015. aug. 7. 22:14

Szia!


[link]


Ezt kell kitőlteni és a munkáltatóit meg a folyószámla kivonatokat küld el! Az új adós társ is irja alá a nyilatkozatot amit most kaptál meg és úgy küld vissza!


Ui: Az ügyintéződnek is oda adhatod, aki továbbítja a hitelreferensen keresztül!!! -így nem is kell kérelmet irj!


Üdv: Marianna

6537. Akela86
2015. aug. 7. 20:12
vagy ezt a tájékoztatót hagyjam figyelmen kívül?illetve adóstárs cserénél is ugyanannyi az elbírálás vagy rövidebb mivel már csak az adóstársat kell megvizsgálni?
6536. Akela86 (válaszként erre: 6535. - Firpo)
2015. aug. 7. 18:58

Tisztelt Firpo!

Köszönöm válaszát.Olyan kérdésem lenne,hogy a Funda honlapján van letölthető nyomtatvány esetleg vagy kézzel írott kérelmet kell beadni?Milyen papírokat kell még mellékelni(pl.:munkáltatói,számlakivonat stb.)illetve még olyan kérdés,hogy kaptam egy általános tájékoztatót amit 15napon belül vissza kellene küldenem adós(én),adóstárs aláírásával.ezt visszaküldhetem az új adóstárs aláírásával?

Választ köszönöm.

6535. Firpo (válaszként erre: 6534. - Akela86)
2015. aug. 7. 14:10

Kedves Aleka86!

Lehet cserélni adóstársat,még új hitelcsomagot sem muszáj beadni.

Írni kell egy kérelmet,hogy az adóstársad cserélnéd a pozitív KHR-je miatt,kéred hogy bírálják újra az új paraméterekkel.

Az új adóstársra vonatkozó nyomtatványokat kell kitöltetni/aláíratni vele,és beküldeni a kérelemmel.

6534. Akela86
2015. aug. 6. 21:12

Kedves Firpo!

olyan kérdésem lenne,hogy elutasították a hitelkérelmemet khr miatt.valószínű az adóstárs a khr-es én tudomásom szerint nem vagyok rajta.lehetne azt csinálni,hogy egy barátom aki szintén most akar fundamenta hitelt felvenni ő lenne adóstárs?

választ előre is köszönöm

6533. Firpo (válaszként erre: 6532. - Missouri)
2015. aug. 5. 14:50

Kedves missouri!


A központ állásfoglalása a biztos.

Nem kell írogatni nekik,fel kell hívni a 061-4118181-es számot,és azonnal megmondják.

6532. missouri
2015. aug. 5. 09:45

Sziasztok, felújítás esetén a számlák beküldéséről szeretnék kérdezni, sajnos az ügyfélszolgálat nem válaszolt, már több hete elküldtem a kérdéseimet... Ezt az összesítő papírt hogy kell kitölteni? Ha több tétel szerepel a számlán, akkor mindet be kell zsúfolni a "Tárgya" rubrikába? Van olyan számlánk hogy van rajta vagy 20 féle elszámolható tétel! A másik hogy ha a számlán elszámolható és nem elszámolható tételek is szerepelnek, akkor az "Értéke" rovatba a számla teljes összegét kell beírni, vagy csak azt az összeget ami elszámolható?

Köszönöm előre is a válaszokat!

6531. Firpo (válaszként erre: 6530. - Purzi)
2015. júl. 30. 21:02

Nincs mit. :)

Konkrét kérdésre a központ tud megfelelő válaszokat adni,mert ott be van szkennelve minden beadott dokumentum,látnak minden történést.

6530. purzi (válaszként erre: 6529. - Firpo)
2015. júl. 30. 20:33

Kedves Firpo!


Köszönjük szépen a korrekt válaszokat,és ha valami menet közbe adódna,még zaklatunk:-)

6529. Firpo (válaszként erre: 6528. - Purzi)
2015. júl. 30. 14:45

Kedves purzi!


Az értékbecslést valóban lehetett volna hamarabb megrendelni,az ügylet előtt már.

Nincs olyan,hogy a becslő szabadságon van,ha elvállalta a feladatot,akkor 6 napja van a szemlére és az eredmény továbbítására.

Ha 28-án fogadták be a kérelmet,akkor onnan indul a maximum 30 napos hitelbírálati idő.

(Nem szokott mostanában annyi lenni,2 hét alatt megvan általában.)

Ha pozitív a bírálat,akkor megjön pár nap alatt a csomag,benne az aláírandó dokumentumokkal,kifizetési feltételekkel.

(Közjegyző,földhivatali díj rendezése,aláírások,biztosítás kötése,stb.)

Ha ezzel megvan az ember,akkor visszaküldi a csomagot,és ha rendben van minden papír akkor 15 napon belül fizet a cég.

Ha nem lesz fennakadás,akkor szeptember közepe/vége felé lesz ebből pénz.

6528. purzi
2015. júl. 30. 13:21

Kedves Firpo!

Alább olvasva,Te egy igazi Fundi guru vagy:-)Szeretnék kérdezni tőled,és szeretném ha tudnál segiteni azzal,hogy információt adsz nekem!A hitelpapirokat a szem.bankárnak leadtuk 13-án,ő megrendelte az értékbecslőt(szerintem előtte kellett volna)aki éppen természetesen szabadságon volt és csak múlt hét csütörtökjén volt becsülni.Szóval igy teltek el hetek,és a Fundi ma azt mondta 28-án fogadták be az anyagot,hát nem kicsit kiakadtunk....Most mi lesz az elvesztegetett idővel???Mire várható a kifizetés ilyen felállás mellet?Illetve pontosan a kifizetési feltételek mit takarnak,mert ezt-azt olvastam itt a fórumon,de a teljes kp még hiányzik.Lakásbiztositást kér a Fundi előre?Nagyon szépen köszönöm,ha válaszolsz!

6527. Firpo (válaszként erre: 6526. - Zsú71)
2015. júl. 29. 22:57

De elfogadja,így is jó.

Így viszont addig szöszmötöl a vevő,ameddig jólesik neki.

6526. zsú71
2015. júl. 29. 22:43

Firponak címezve

a két tanús nyilatkozatban nem lett feltüntetve konkrét időpont, csak idézem..... " fundamenta kifizetéséig nem áll el az ingatlan eladásától az eladó." ebben az esetben akkor hónapokig is várhatunk, míg kifizetésre kerül???, vagy a fundamenta ezt a nyilatkozatott ebben a formában nem fogadja el.???

6525. Firpo (válaszként erre: 6524. - Zsú71)
2015. júl. 29. 20:32

Konkrét határidőt kell kikötni a kifizetés teljesítésére a két tanús nyilatkozatban.

(Amit gondoltok.)

Ha addig nem történik meg a kifizetés,akkor el lehet állni az adásvételtől.

(Ahogy akár most is,hogy lejárt a fizetési határidő.)

6524. zsú71
2015. júl. 29. 17:39
köszönöm Firpo...... és ha ez a két tanús nyilatkozat megtörtént....és mondjuk 3 hétenbelül sincs érdemleges kifizetés, akkor mint a férjem elállhat az adásvételítől.... mert ugyebár a végtelenségig várni nem lehet. Nem tudni mit nem teljesítettek ezen a papiron kívül a fundamenta felé.Annyit tudunk hogy ügyvédi letéti szerződés nincs, kőzjegyzői nincs.... és ezt már 1 hónappal ezelőt is kérte a fundamenta tőlük. Még a mai napig nem küldték be.
6523. Firpo (válaszként erre: 6521. - Zsú71)
2015. júl. 28. 23:03

Kedves zsú71!


Ha pozitív a hitelbírálat,akkor kell teljesíteni az előírt úgynevezett kifizetési feltételeket.

(Ezek közé tartozik például a közjegyzői okirat elkészíttetése,ügyvédi letéti szerződés aláírása,stb.)

Ha az összes előírt (többnyire adminisztratív) feltétel teljesítésre,visszaküldésre került,azután 15 napon belül utal a cég.

Ha a feltételek teljesítése közben lejár az adásvételi szerződésben kikötött fizetési határidő (ha jól olvasom ki az írásodból,akkor erről van szó),akkor újabb feltételnek elő fogja írni a funda,hogy az Eladó(k) és Vevő(k) írjanak egy két tanús vagy ügyvéd által ellenjegyzett nyilatkozatot,miszerint továbbra is fenntartják az eladási/vételi szándékukat.

Ha a szándék nem változott időközben (tehát mindkét fél azt szeretné,hogy az adásvétel létrejöjjön),akkor csak ez a papír beszerzése a feladat pluszban.

6522. zsú71
2015. júl. 28. 20:32
bocsi az eladónak utal a fundamenta... korrigáltam
6521. zsú71
2015. júl. 28. 20:30

kedves Firpo


kérlek segíts!!! az a helyzet, hogy férjem eladja az 1/2 ingatlanát a volt feleségnek exnek, A fundaamenta hitelt igénybe véve.A volt feleségnek ez év márciusban lejárt egy fundamentája, amit a házvásárlására fordít. április 14 meg is történt az adásvételiszerződés, 3 hónapos kifizetési határidővel.Ami 2 hete lejárt. kőzjegyzői aláirás még nem történt, de állandóan azt halljuk, a fundamenta elfogatta csak még ügyvédi letétiszerződést kér.... meg egyébb ilyen sztorival jöttek. Kérdésem, ha lejárt az ügyvédi szerződés akkor ebben az esetben is utal a vevőnek a fundamenta??? a másik ... a szerződés akkor kerül kiküldésre, ha már minden papir rendben bent van??? pl: ügyvédi letétiszerz., kőzjegyzői, stb????

6520. Firpo (válaszként erre: 6516. - Ficánka86)
2015. júl. 27. 23:45

A 2 saját pénzetek mellé önerőnek számít a lakásszámlákba eddig befizetett összeg is. Az még 1 millió nagyságrendileg.

Ha 15 körül ér az ingatlan a becslés szerint esetlegesen,akkor kijöhet a matek.

A jövedelem elégséges lehet.

Ha marad a futamidő,akkor 2 x 20 ezerből 10 millió esetén 20 + 5 ezer (vagy 2 x 12.500) lesz 10 millió esetében,és igen,az általam leírt törlesztőben az már benne van! ;)

2015. júl. 27. 23:08
Most olvastam utána, hogy a maximális GYED összege 108.780 Ft. Szerintem nekem annyi jár is.
2015. júl. 27. 22:42
Ja azt nem írtam, hogy a GYED-em kb. 120.000 Ft. (nem tudom pontosan, mert eddig tgys-t kaptam, most fog majd változni). Ezenkívül kapok még 52.250 Ft családi támogatást (családi pótlék+gyes).
2015. júl. 27. 22:36
Ja és a 68.333 Ft-ban benne van a kétszer 20.000 Ft is, mert az nagyon hihetetlennek tűnik.
2015. júl. 27. 22:35

Köszönöm a gyors választ!


Közben azon gondolkodtam, hogy a házat 14.500.000 Ft-ért néztük ki. Mondjuk, hogy az értékbecslő 14.500.000 Ft-ra felbecsüli az ingatlant, akkor arra csak kb. 10.500.000 Ft hitelt kaphatunk. Önerőnek meg úgy tudom, hogy a Fundamenta nem számít bele (csak ha lejár a megtakarítás ideje), sem a szocpol, így marad az a 2.000.000 ft, amiről beszéltem. De ez a max. amit össze tudunk szedni. Úgyhogy így nem esélytelen az ügylet?

6515. Firpo (válaszként erre: 6514. - Ficánka86)
2015. júl. 27. 17:00

Kedves ficánka86!


Mindegy,hogy milyen szerződéses összegekből tevődik össze a 10 millió. (Ha jól értem ennyi kellene az önerőn és a csok-on kívül.)

Ha marad a futamidő (még 15 év lenne így hátra összesen),akkor 68.333,-Ft lenne a törleszteni való havonta,ebben a megtakarítások is benne vannak,ha a fundától veszitek fel a kölcsönt!

Azt hogy ki-honnan veszi fel,magának kell eldöntenie,mindenesetre a banki hitelek elég kockázatosak most,mert egy évtizedes hitelnél az esetleges jegybanki kamatemelések csúnyán drágítani tudják a későbbiekben a hitelt.

A fundánál ugye ettől nem kell félni.

Az önerő határeset,az értékbecslés után derül ki biztosan,hogy elégséges lesz-e?

A jövedelem szintén határeset,mert 10 millió áthidaló kölcsönnél 2 gyerekkel minimum 150-160 ezer nettót le kell igazolnotok kettőtöknek összesen.

(Nem írtad mennyi a gyed-ed,de 70 ezernek legalább lennie kellene.)

Nem lehetetlen az ügylet a leírt paraméterek alapján,sőt,de mielőtt belekezdtek jól körbe kell járni a témát,hogy minden zökkenőmentesen menjen.

Írtam üzenetet.

2015. júl. 27. 08:00

Szia Firpo! Hozzáèrtő segìtsègèt szeretnèm kèrni.

Az èdesapám nevèn van egy Fundamenta, ahol èn vagyok a kedvemènyezett (829-es mòdozatù). Illetve a páromnak is van egy Fundamentája (824-es mòdozatú). A megtakarìtás kezdete 2013.05.01. Szerződèses összeg mindkèt esetben 8.000.000 Ft. Havi megtakarítás mindkèt esetben 20.000 Ft.

Már több, mint kèt ève fizetjük a lakáselőtakarèkosságot, így szeretnénk megelőlegező hitelt felvenni. Az eddig megtakarított összeg fejenként még nem éri el a szerződéses összeg 10 %-át, de ennek kiegészítése megoldható.

Kb. 14.500.000 Ft eladási áru használt családi házat néztünk ki Balatonalmádiban. A Fundamentán kívül 2.000.000 Ft önerővel rendelkezünk. Van két gyermekünk, így a szocpol-ra is jogosultak vagyunk. Illetve szívesen vállalnánk még 2 gyereket.

Én jelenleg gyed-en vagyok. A párom igazolható nettó jövedelme 85.000 Ft. Ő lenne az adós és én az adóstárs.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen feltételekkel kaphatunk-e egyáltalán hitelt? És hol érdemes felvenni? A Fundamentán keresztül vagy egy másik banknál? Ha a Fundamentán keresztül vennénk fel, mennyi lenne a törlesztőrészlet + a lakáselőtakarékosság továbbfizetése? És hogy érdemes felvenni, mindkét számláról kb. 5.000.000 Ft értékben vagy egyikről 8 a másikról 2 millió Ft értékben?

Várom a választ! Előre is nagyon köszönöm!

6513. Idhikai (válaszként erre: 6511. - Idna2015)
2015. júl. 27. 06:45

Nem csak postabélyegző nincs... se aláírás nincs levélen, se egy ügyintéző, se semmi csak az, hogy Fundamenta Lakáskassza. Mi is dolgozunk ügyfelekkel, minden levélen ott az ügyintéző neve... munkahelyi telefonszáma, munkahelyi mobilszáma és email címe.

Fundamentánál úgy érzem, mintha ajándékért könyörögnék, pedig hááát ugye mindennek megvan az ára, amit fizetünk is keményen. Ők minden oldalról bebiztosítják magukat... legyen munkaviszony, jó fizetés, aki él és mozog a családban, legyen adóstárs + terhelhető ingatlan.. és akkor még pitizzen is az ügyfél. Nem értem... komolyan...

2015. júl. 26. 11:58

Hmm...sokszor azt érzem a Fundánál, hogy agymosást végeznek az ottani dolgozókon keresztül az ügyfelekre is

...

:)

6511. Idna2015
2015. júl. 26. 09:28

A napi - akár többszöri - telefonálás azért szükséges, mert talán hamarabb kiderül, ha van valamilyen "hiány" a dokumentumokban és előbb lehet intézkedni. Na, azt a Fundamenta nem szereti... A nekem írt értesítő leveleiken mindig csütörtöki, vagy pénteki dátumozás volt, és a feladásaikat úgy időzítették, hogy a következő hét csütörtökön, avagy pénteken landolt nálam (postabélyegző egyetlen értesítő levél borítékján sem volt-egyedüli kivétel a hitelcsomagé...), nehogy azonnal intézkedni lehessen (az ügyfeleik nagy része ugyanis dolgozó ember-ezt ők tudják nagyon jól...). Bizony, a "probléma" orvoslása így akár 2 hét is lehetett...

Lentebb már írtam a hibás utalásukkal kapcsolatban. Megtudtam, hogy az eladó bankja - amelyben a hiányos adatok miatt nem tudták lekönyvelni a beérkezett pénzt - hívta fel az eladót - szerencsére azonnal -,hogy gond van, az eladó meg azonnal engem.(Egyébként elárulták, hogy speciel az ahhoz a bankhoz érkező fundamentás utalásokkal MINDIG probléma van...vajon miért?...)

Akkor, amikor én azonnal hívtam a Fundamentát, sikerült is megzavarnom a rendszert: totálisan "nem akarták érteni", hogy miről is van szó (kb. 25 perc telefonálás...közben azért volt jónéhány perc zenehallgatás is...elismerem).

A valószínűsíthető forgatókönyv Fundamenta módra ez lett volna szerintem:

1.mivel a fogadó bank adathiány miatt nem tudja lekönyvelni a pénzt, visszautalja

2. keddre visszaérkezik a pénz, szerdán lekönyvelik

3. csütörtökön, vagy pénteken írnak nekem egy értesítést, hogy az eladó bankja visszautalta a pénzt, nyilván én derítsem ki, hogy mi a probléma

4. 1 hét múlva, csütörtökön, avagy pénteken én kézhez kapom a levelet, vagy tudok intézkedni azonnal, vagy nem (nyár van, eladó elérhető, vagy szabin van, illetve ha ez utóbbi, tudja-e a bankja telefonszámát, hogy érdeklődjön etc....)AZ UTALÁS ÓTA MÁR A 2. HÉT VÉGÉNÉL JÁRUNK...

5.amennyiben nincs azonnali válasz- bonyolultabb az ügy kiderítése-, már jön az újabb levél, hogy módosítsunk az eladóval az adásvételi szerződésben rögzített kifizetési időponton, mert nem fogják tudni tartani, ÉS AZ ÜGYMENET - KIUTALÁS- ADDIG IS FELFÜGGESZTVE.

6. A PÉNZEM MEG FOLYAMATOSAN KAMATOZIK ADDIG IS NEKIK.

7. eladó vagy belemegy a szerződésmódosításba, vagy nem

8. ha nem, bukom 1,5 millió forintot, a kinézett lakást, és ha szeretnék a pénzemhez hozzájutni indul az újabb kör: új lakás új eladóval, új adásvételi új foglalóval, és az összes, újból felmerült költség. Természetesen a pénzem még újabb hónapokig kinek "termel" hasznot? Nos nem nekem...

Szerencsére nem így történt: a Fogyasztóvédelem és a PSZÁF felemlegetése sokat lendített a dolgok előrevitelében:1 héttel a hibás utalás után sikerült jól beírniuk az adatokat, és az eladó megkapta a pénzét...

6510. Idhikai (válaszként erre: 6509. - Idna2015)
2015. júl. 26. 07:59
Igen, mindig ráírom... ajánlott, elsőbbségi..
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook