Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
6599. Idna2015 (válaszként erre: 6597. - Firpo)
2015. aug. 15. 07:41

Korrektség? ...

1. 2014. december 31-vel lejárt a szerződésem. Május 5-én indítottam az ügyletet - kiutaltatást - , mégis a papírok beadásakor 2 hónap erejéig áthidaló kölcsönként "kellett" mindent beírni (úgy tudom, az akkor van, ha valaki a futamidő lejárta előtt szeretné a szerződéses összeget kiutaltatni...). Így a saját befizetésemre és a vissza nem térítendő állami támogatásra is fizetem a kamatot 2 hónapig... Korrekt?Kérdésemre a tanácsadó azt mondta, hogy ezt így kell, de nem tudta megmondani miért. Az adásvételi szerződést 04. 29-én kötöttük július végi kifizetési határidővel, nem óhajtottam napokat, heteket vesztegetni.

2. A jelzálogot a teljes szerződéses összegre bejegyezte a Fundamenta, holott az igényelt kölcsönösszeg a szerződéses összegnek mindössze 56%-a, a "maradék" 44% a saját, minden hónapban maradéktalanul és hiánytalanul befizetett pénzem, illetve a vissza nem térítendő állami támogatás. Korrekt? Amennyiben csak a saját befizetésemet + állami támogatást igényeltem volna, és más banktól vettem volna fel a kölcsönt/hitelt, nyilván nem ez lenne.

3. A kézhez kapott hitelszerződés természetesen a teljes szerződéses összeget hitelként írja le, így a közjegyzői díjat is az alapján fizettem.... Korrekt?

Természetesen nem kekeckedtem, mert hetek csúsztak volna, én meg elvesztettem volna 1,5 millió forintot, és a kinézett lakást.

Sok ismerősöm van, közülük nem kevesen rendelkeztek Fundamenta szerződéssel, de egyikük sem volt megelégedve az ügyintézéssel - és itt most nem az egyszeri üzletkötőkre gondolok, akiknek halvány gőzük sincs a dolgokról -, ezért részemről a nem megelégedettségi index sajnos 100%.

Az is igaz, hogy sem én, sem ezen ismerőseim nem kötöttünk új szerződést - én attól tettem függővé, hogy zajlik le az egész procedúra -, és gondolom, hogy a megelégedett ügyfelek zöme azonnal újraszerződő (más értékszámuk van, nyilván másképpen kezelik őket...), az "aranytojást tojó tyúkot" meg senki nem vágja le.... :))

6598. Firpo
2015. aug. 14. 23:33
A tapasztalatmegosztás,tanácsadás jó dolog,ezért is írkálok én is ide,hogy segítsek. ;)
6597. Firpo (válaszként erre: 6595. - Idna2015)
2015. aug. 14. 23:31

Mint írtam a puffogást nem címeztem senkinek.

A leírás valóban félrevezető kissé az eredetiségre vonatkozólag,jók a kinyomtatott dolgok is,a központ elmondta volna.

Az hogy senki nincs megelégedve,az barokkos túlzás,az ügyfélpanaszok száma kiugróan alacsony a pénzintézetek közötti összehasonlításban (tudom,akivel történik valami negatív,azt ez nem vigasztalja...),az elutasított kérelmek is nagyon alacsony számban vannak.

A bürökrácia valóban kicsit nehézkes,de azt nem szabad elfelejteni,hogy mit nyújt a cég cserébe!

Korrekt törlesztések,kamatok,eljárási díjak,szemben a bankokkal.

Nincsenek kamatemelések,díjemelések,inkorrektségek.

Kisebb ügyintézői apparátussal dolgozik a cég,mint a nagybankok.

Az arányokról csak annyit,hogy a tavalyi évben csak a funda adta ki az összes lakáscélú hitel közel 40%-át!

Tehát közel annyit,amennyit az összes bank együttvéve...

Idén még erősebb az arány,ami nem véletlen.

Ebben a nagy volumenben törvényszerű,hogy nem mindenki elégedett 100%-ban sajnos.

6596. Idna2015
2015. aug. 14. 22:51
Bocsánat: referenssel (6595-ben) ... :))
6595. Idna2015 (válaszként erre: 6593. - Firpo)
2015. aug. 14. 22:44

Kedves Firpo!

Lehet, hogy elfogadták volna a másolatot, de a befizetést igazoló átutalási megbízás EREDETI PÉLDÁNYÁT kellett beküldenem. Az szerintem nem azonos a másolattal...akár. Ebből adódott, hogy elmentem a bankomba, megmutattam a Fundamentától kapott leírást, amely erre vonatkozott, összedugták a fejüket, és 5 perc alatt minden megoldódott, kezemben volt az "eredeti" papír. Azt nem mertem megkockáztatni-az ügyintézés tengeri csillag mozgásának gyorsaságát megtapasztalva-, hogy 2 hetet ( simán e papír esetleges el nem fogadása miatt ) csússzon a kifizetés.

Az ügyintézőkkel kapcsolatban: igen, lehet panaszt tenni, 30 napig áll minden, amíg válaszolnak (olvastam nem egy ilyen tapasztalatot...), tehát az idő szorításában leledző ügyfél nem fog ezzel élni. Próbáltam én felsőbb vezetővel, legalább egy regerenssel beszélni, de AZT BIZONY NEM LEHETETT.

Felmentem a budapesti, Váci u. 19-21. szám alatti központba, hogy egy "impotens" ügyintézőnél talán többet tudó felsőbb vezetővel beszéljek, bizony a portánál tovább nem jutottam. A Tölgyfa utcában működő ügyfélszolgálaton, egyetlen kérdésemre nem tudtak válaszolni, de azt megtudtam, hogy a Fundamenta nem vállal garanciát semmire, és nem vállal felelősséget semmiért. Tudom, hogy Zrt., na de ennyire?

Személyesen sem találkoztam olyan emberrel, aki meg lett volna elégedve a Fundamenta ügyintézésével. Nem csak én tapasztaltam a felesleges körök futtatását, amelynek nyilván az a célja, hogy a bent lévő pénzek minél tobább kamatozzanak....

Még egy apróság: teljesen nyugodt vagyok, nem puffogok, csak nemes egyszerűséggel a saját tapasztalataimat próbàlom megosztani másokkal, hogy milyen lehetséges, időhúzásra okot adó hibát ne kövessenek el. Lehet, hogy a foglaló és a lakás is bukhat ugyanis az miatt, ha valaki kifut az adásvételi szerződésben rögzített kifizetések nem teljesülnek időben. Sok ezer ember nehezen megtakarított pénzére gondolok... Ez pedig nem más, mint empátia...

6594. Firpo
2015. aug. 14. 21:11

Azt egyébként kevesen tudják,hogy a fundás üzletkötő feladata véget ér azzal,hogy leadta/továbbította a hitelcsomagot a központ felé.

Onnantól az Ügyfél csak a központtal áll(hat) kapcsolatban,a köztük lévő kommunikáció a mérvadó,az üzletkötőnek nincs feladata tovább.

(Más kérdés,hogy a jó üzletkötő segíti az ügyfelet eligazodni a továbbiakban is. Viszont ezzel kockázatot is vállal,mert ha téves tanácsot ad,vagy erőszakolnak ki belőle,esetleg félreért valamit és azért,akkor már kockáztat egy ügyfél-panaszt,mert ő mondta hogy...)

6593. Firpo (válaszként erre: 6591. - Idna2015)
2015. aug. 14. 21:05

Elfogadták volna a kinyomtatott netbankos tranzakció adatait is,meg azt is amit a bankos visszaad,ha bankból utalunk.

Pont erről beszélek.

Nem találgatni kell,meg küzdeni az ügyintézővel ha nem áll a helyzet magaslatán (meg a neten puffogni - nem konkrétan szól senkinek,csak általában),hanem felhívni a központi számot (5 percen belül felveszik),és ott konkrét választ adnak azonnal.

6592. Idna2015 (válaszként erre: 6589. - Idhikai)
2015. aug. 14. 20:46

Teljesen egyetértek: minden dolgozó, ügyintéző a saját munkahelyét, cégét képviseli. AZ ÁLTALUK VÉGZETT MUNKA MINŐSÉGE MUTATJA A VÁLLALAT, CÉG, HIVATAL, GYÁR MEGBÍZHATÓSÁGÁT! Örök igazság: "AMILYEN A MOSDÓ, OLYAN A TÖRÖLKÖZŐ!"

:))

6591. Idna2015 (válaszként erre: 6576. - Idhikai)
2015. aug. 14. 20:38

A saját tapasztalatom az volt, hogy az összes köztes hivatal igyekezett a lehető legkorrektebbül és minél gyorsabban elintézni azokat a feladatokat, amelyek az ügylet intézésében "megoldásra" vártak. A "kerékkötő", folyamatosan ötölő-hatoló, különböző akadályokat állító cég egyedül a Fundamenta volt. Pl. mind a mai napig nem értem, miért kellett 3 "Általános tájékoztató a jelzáloghitelekről", illetve "Díjtáblázat" nyomtatványt aláírnom, és záros határidőn belül visszaküldenem, ugyanis már első olvasatra felfogtam. A végén kezdett el derengeni, hogy nyilván magukból indultak ki, hiszen egy egyszerű szövegértés is meghaladta a képességeiket.

Eredeti banki utalást a bankom készített: ott helyben átutaltam netbankon a pénzt a földhivatalnak-precízen beírva a közleménybe, amit kell-, ott helyben kinyomtatták, ketten is aláírták és lepecsételték. (Attól tartottam, ha otthonról utalom ugyanígy, és kinyomtatom, nem fogadják el eredetinek, a papír alapú utalás eredeti példánya meg mindig a banké...:)))))

6590. Firpo (válaszként erre: 6589. - Idhikai)
2015. aug. 14. 20:23

Persze,a céget képviseli.

Bár itt sokan panaszkodnak ügyintézőkre,én biztos egyeztetnék a központtal,ha valami nem kerek úgy érzem,és már ki is derül ha az ügyintéző sumákol.

6589. Idhikai (válaszként erre: 6587. - Firpo)
2015. aug. 14. 19:12
Szerinted ki a "cég"? ... szerintem az ügyintéző igenis az!
6588. Idhikai (válaszként erre: 6586. - Firpo)
2015. aug. 14. 19:11
... köszönöm.
6587. Firpo (válaszként erre: 6578. - Nita9598)
2015. aug. 14. 18:59

Kedves nita9598!

Ebből nehéz mit mondani,nem ismerem az ügyletet...

Viszont sajna mindegy mit mondott szóban,az számít,hogy az adásvételiben mi van leírva határidőnek.

90%-ban egyébként nem a cég hibázik,hanem az ügyintéző,vagy az ügyfél.

Addig sajnos nem tudsz reklamálni,ameddig le nem telik az adásvételiben kikötött határidő.

6586. Firpo (válaszként erre: 6580. - Idhikai)
2015. aug. 14. 18:56
Tehát igen a válasz a kérdésedre.
6585. Firpo (válaszként erre: 6582. - Idna2015)
2015. aug. 14. 18:55

A Funda csak akkor állítja ki/adja ki a jelzálog bejegyzési kérelmet a Földhivatal felé,ha a hitelszerződések és a közjegyzői okirat megvan már aláírva.

Függetlenül attól,hogy a funda intézi a bejegyzést,vagy az ügyfél gyorsítva maga.

6584. Firpo (válaszként erre: 6583. - Akela86)
2015. aug. 14. 18:53

Kedves Akela86!

Nem probléma ha van másik hitele az adóstársnak (vagy adóstárs egy másik ügyletben),viszont a rá eső (vagy eshető) törlesztőrészlet összegét le kell vonni a nettó jövedelméből.

Ha így is marad értékelhető összege a nettójának,akkor lehet adóstárs.

Példa;

Keres az adóstárs 120 ezret nettóban,van egy 30 ezres törlesztője,akkor olyan mintha 90 nettója lenne.

Ha az elég összeg az adóstársiságához,akkor jó.

6583. Akela86
2015. aug. 14. 18:14

Kedves Firpo!

Azt szeretném kérdezi,hogy kezesnek el jöhet olyan, akinek van egy autóhitele és kezes egy másik személynek!

6582. Idna2015 (válaszként erre: 6580. - Idhikai)
2015. aug. 14. 15:37

Kedves Ildhikai!

A közjegyzőnek a hitelszerződés kellett, az adásvételi nem. Még egy apróság: én beküldtem Fundamentának a biztosítási kötvényt (másolatot),+ az egész évre befizetett biztosítási díjról a bankszámla kivonatot, pirossal aláhúzva az adott összeget. A földhivatali jelzálogjog bejegyzést szerintem közjegyzői okirat nélkül is lehet intézni. ( A biztosítónál pont egy olyan hölgyhöz kerültünk, aki szintén Fundamenta hibájából futott versenyt az idővel - neki elkeverték totálisan a beküldött papírjait -, és személyesen intézte a földhivatali jelzálogjog bejegyzést, majd személyesen vitte fel a Tölgyfa utcába a kitöltött, aláírt hitelcsomagot...)

6581. Idhikai (válaszként erre: 6580. - Idhikai)
2015. aug. 14. 14:20
... lehet, hogy benn van a szerződésben, de én azt még nem láttam. Anyu a szerződő, neki küldték, én adóstárs vagyok (és hitelfizető).
6580. Idhikai
2015. aug. 14. 14:19
Megjött a szerződést... holnap megyünk az ügyvédhez (szerződést módosítani), és tegye oda az ujját, ahol alá kell írnunk. Jövő szerda 10.00 közjegyző. Földhivatal csak közjegyző után lehetséges?
6579. nita9598
2015. aug. 14. 08:25
Kedves Firpo!elnézést kérek elírtam a neved.Az iménti kérdésemnél.
6578. nita9598
2015. aug. 14. 08:19
Kedves Fripo!egy olyan kérdésem lenne,hogy május 28-an alairtuk az adásvételi szerződést a megvásárolni kívánt házra az eladóval,aki fundamenta áthidaló kölcsönt vett fel egy másik lakás vásárlására.Azt mondta nekünk a szerződésbe csak a formaságok miatt a kifizezestol számított 3honapos kikoltozesi idot írjunk,de mihelyst megkapja a kölcsönt ő azonnal kiköltözik mi a vételár teljes részét atutaltuk neki 9 millió forintot,június 23-an.Azt mondta július 27-an megkapta a pozitív hitelbíralatot már közjegyzőnél is jártak minden rendben volt náluk,az lenne a kérdésem mennyi idő múlva költöznek ki a hazunkbol,aminek a torlesztőjet már 2 hónapja fizetjük,közben persze albérletet is fizetünk.Időhúzás lenne részükről,mert folyamatosan a fundamentát hibáztatják.de közben a Komája intézi a dolgait És a vicc a dologban.hogy fundamentas ügyintéző az úriember.szóval a kérdésem az lenne.hogy nekik.ha minden okés És csak a kiutalasra várnak mennyi idő múlva utálják a hitelt.Vagy csak időhúzás lenne részükről mert közbe elszoltak magukat.hogy felszeretnek újítani amit vásárolnak es igy van hol lakniuk.persze a másik házában amit már 2 hónapja fizetünk.segitsetek kérlek !
6577. Idhikai (válaszként erre: 6576. - Idhikai)
2015. aug. 14. 06:47

... azért amikor a Cégbíróságon, egy hónappal a határidő letelte után (a jogerős ítéletet kellett volna megküldeni már egy hónapja), telefonos érdeklődésemre közlik velem, hogy mit képzelek, ők nagyon kevesen vannak, és nem tudnak előre se venni, mert vannak akik régebben várnak (egy néhány soros határozatra)

Magyarország én így szeretlek! ... vagy nem, mert ez nem országprobléma, hanem emberi...

6576. Idhikai (válaszként erre: 6575. - Idna2015)
2015. aug. 14. 06:39

Köszönöm.... én elengedtem ezt az egészet, és elfogadtam, hogy max bebukom, de "vaaaaaaaaan lábunk!". Ezt a kisfiam szokta mondani annak idején, ha valamiért megszidtam... "igeen, igeeen, ez olyan nagy baj? ... és jobban örülnél, ha inkább nem lenne lábam?"


3 hónapja ügyeket intézek.. több területen, közben egyesület alapítás miegymás... ami letisztult: nagyobb az önbecsülésem, még jobban tisztelem a kollégáimat (nálunk nem a "szokásos" módon megy az ügyintézés, és már tudom, miért nem működik ez az ország....

... ettől persze még nem lesz jobb semmi..

6575. Idna2015 (válaszként erre: 6569. - Idhikai)
2015. aug. 13. 22:27

Őszintén kívánom, hogy úgy legyen! :)

Én június 16-án hajnalban kaptam meg az emailt, június 24-én hozta a postás ajánlottan a hitelcsomagot. Az első olyan borítékban érkezett (nagy), amelyen volt bélyegző. A szerződések szignózva voltak minden lapon 2 ügyintéző tolla által...alig hittem a szememnek. A szerződéseket azokon az oldalakon kell aláírni, ahol a Fundamenta ügyintézőit, de majd fogod látni...meg a többit is. A biztosítónál a jelzálogjog "bejegyzést" a biztosításra pillanatok alatt elintézik. Időtartam: a szerződés létrejötte és végidőpontja - mindkettőt tartalmazni fogja a szerződés-, de az enyémet speciel (határozatlan idővel visszavonásig) más idő intervallummal is elfogadta a Fundamenta. A földhivatali jelzálogjog bejegyeztetést intézheted Te magad is gyorsított eljárásban plusz 5000 forintért -1-2 nap alatt kész -, és nyersz cca. 1 hetet. Én 25-én adtam postára az enyémet ajánlottan, elsőbbséggel, de a Fundamenta csak július 3-án továbbította a földhivatalnak, 7-én kérdezte le, megtörtént-e, 9-én meg utalt...már ahogy...(nos, az tragikomikus volt, és hihetetlen szégyen a Fundamentára nézve...).

Továbbra is nagyon szurkolok! :)

6574. Firpo (válaszként erre: 6573. - Idhikai)
2015. aug. 13. 16:17

Akkor igen!

Jövő héten már intézhető a dolog! ;)

6573. Idhikai (válaszként erre: 6572. - Firpo)
2015. aug. 13. 15:45
8.-án itt volt az email... ezért várom holnap péntekre, így jövő hét elején még beleférne egy közjegyző, ha lesz olyan a városban, aki éppen nem nyaral.
6572. Firpo (válaszként erre: 6569. - Idhikai)
2015. aug. 13. 15:42

Persze ha megjön a csomag,akkor egy későbbi dátummal alá tudjátok írni előre,de a közjegyzőt csak 4-ei héten tudjátok leghamarabb elintézni sajna.

(Ott meg úgyis találkozni kell az adós/adóstárs/esetleges haszonélvezők,tulajdonosoknak,tehát a hitelügylet aláíróinak.)

6571. Idhikai (válaszként erre: 6570. - Firpo)
2015. aug. 13. 15:40
8.-án, szombaton jött az email.
6570. Firpo (válaszként erre: 6569. - Idhikai)
2015. aug. 13. 15:39

Sajnos nem fog összejönni.

A közjegyzőnél egyszerre meg kell jelennie az összes szereplőnek egyszerre hogy aláírjanak.

Ha most jött a mail,akkor 8 napig nem mehettek közjegyzőhöz,jövő héten 20-iai hosszú hétvége,tehát 24-én hétfőn tudtok közjegyzőhöz menni leghamarabb.

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook