Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


539. LTP ÁKOS (válaszként erre: 538. - K.iwi)
2008. jún. 16. 10:39

Szia!


Ha FHB-s HUF kamattámogatott hitelhez kötöd, van számítható nyereséged vele, de nem túl nagy. Havi 130-as törlesztőnél devizás hitelnél meg bizonytalan, hogy betörlesztéskor milyen árfolyam lesz.

18 millió hitelnél a kamat + kezelési költség közel 90-100 ezer Ft (ha nem számolunk az első pár hónap akcióival, a többi tud a tőkerészbe (Fundiba) menni.


Lényeges eredményt akkor érnél el, ha 50-60e tudna menni a tőkébe, tehát 150 körüli törlesztéssel több millió lehet a különbség visszafizetendőben.


Másik alternatíva: sima annuitásos bankhitel (tőke is a banknak megy), tőle függetlenül Fundi, lejáratkor te kérésedre elő lehet vele törleszteni.

538. k.iwi
2008. jún. 15. 21:59
ui.: építési hitelről lenne szó...
537. k.iwi
2008. jún. 15. 21:56

Sziasztok!

Mi most készülünk felvenni nagyobb összegű hitelt. Fundamentát már számoltak nekünk, és elég meggyőző. Viszont mégis van aki óvá intene ettől a dologtól. 18 milliónál érdemes fundamentázni? Havi 130e Ft körül be tudjuk vállalni a törlesztőt és nem nagyon akarjuk 20 évnél tovább húzni.

Segítsetek! Érdekel pro és contra is!

536. csanyka75 (válaszként erre: 535. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 15. 14:35

Szia!


Szóval akkor azt mondod nem feleslegesen pakolom?

Hát végül is ha lakást veszek rajta ha más nem lesz mx.kiadom albérletbe..de 30-35000 körül biztosan tudnék törleszteni.

Az mondjuk szöget ütött a fejembe ,hogy ez legyen sz önerő??

Mondjuk ha 4 év után vagy 6 vagy 8 megszüntetem és csak magát a bepakolt pénzt és az állami támogatást felveszem,akkor az lehet önerő egy áltakam választott banki kölcsönhöz? Vagy azt is a Fundi szabja meg hogy milyen hitelt és hol vehetem fel?

De egyszerre csak egy hitelt szeretnék,inkább meghúzom magam ,de kétfelé nem szeretnék tartozni.Vagy a Fundinak vagy a banknak ,de egyszerre többfelé nem tudnék fizetgetni.

Nem akarok két gyerek mellett nagyon eladósodni...és végül is ez a lakás vésztartalék lenne...

535. LTP ÁKOS (válaszként erre: 534. - Csanyka75)
2008. jún. 15. 13:23

SZia!


Ha nem pakolod, még egy bankhitelre sem lenne esélyed, így az önerő összejöhet belőle:)


HA a 4éves letelik, nem automatikus a lejárat, megkérdezőlevelet kapsz, mit szeretnél csinálni a pénzeddel: kéred most kölcsön nélkül, vagy kölcsönnel, vagy most nem kéred, folytathatod tovább is. Addig nem zárják le, míg te azt nem kéred. Ha pedig eltelik 8év, bármire felhasználhatod, nem kell lakáscélt igazolni.


KÉrdésem arra vonatkozott, hogy ha lejárt, és lakást vennél, akkor mennyit tudsz rászánni havonta, hogy kölcsönt vegyél fel, azért kérdeztem, mert ez alapján tudok kalkulációt, hogy Fundi kölcsönt is vegyél, vagy csak bankhitelt, mennyire emelj most, hogy meg tudjam mutatni, hogyan tudnád azt az 5 millió Ft-ot összehozni, mert sokféleképpen össze lehet hozni.

534. csanyka75 (válaszként erre: 532. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 14. 14:38

Magam sem tudom,túl hamar beleugrtttunk ebbe a pakolászósdiba.És végül is pakolom pakolom de igazából semmire nem megyek vele.

Azt kérdezed ,hogy mennyit tudnék még befizetni a fundiba?Hát az egyiket még fel tudnám emelni 20000-re csak melyiket?

És mi van ha a 4 éves letelik és még nem szeretném felhasználni,akkor elveszik az egész?Vagy kötelezően vennem kell rajta valamit?

Ne haragudj hogy ennyit számoltatlak és zaklatlak a kérdéseimmal.

köszi

533. LTP ÁKOS (válaszként erre: 530. - Pampa)
2008. jún. 14. 10:45
Szívesen:) Ha drága a hiteled, 6% körüli CHF kamattal sok hazai banknak van szabadfelhasználású hitelterméke, tudod annuitással is fizetni (minden a banknak megy),vagy türelmi idővel (tőketészt máshol gyűjtöd össze) Fundival kombizva, vagy más befektetéssel kombizva, előbbi számítható fix hozamú, utóbbi lehet többet hoz, lehet kevesebbet.
532. LTP ÁKOS (válaszként erre: 531. - Csanyka75)
2008. jún. 14. 10:41

mi az a havi max, amit még rá tudnál fordítani lakáscélra, ha bankhitelt is fel kell venned?


A mostani 10ezer Ft-os szerződésre, ha 2011 nyarán felmondod 323-ra módosítva 1.510.000 szö-re jön össze, ebből kb 650 lesz a kölcsönrész, fizetsz 5és fél évig 12.986 Ft-ot. A jelenlegi 5e Ft-os szerződésre ha a kölcsönrészt is igénybeveszed, havi 5612 Ft lesz a törlesztő 5 évig.


Fog kelleni 3-3,5M bankhitel is, ami 20-40e Ft/hó között lehet kalkulálni, attól függ mennyi időre veszed fel. Ha ez túl megterhelő, az is megoldás lehet, hogy csak a Fundi megtakarítást viszed be öerőként, lakáskölcsönét nem, és hosszabb futamidőre egy bank finanszíroz.

Rengeteg variáció van. Én a helyedben emelnék 20e Ft-ra, hogy később kevesebb hitelt kelljen felvenni.

2008. jún. 13. 21:14

nagyon köszönöm a választ!

Önerőnk az nincs ,úgyhogy ez egy lakáshoz édeskevés.

Nem tudom milegyen.Emeljem a befizetést??

Nekem legalább hitellel eggyütt kellene 5 m ft.

Mit tegyek?


Ha mindkettőre használnánk a hitel részt is akkor havonta mennyit és meddig fizetnénk?

vagy ha a nyolc éveste hagyom nyolc évig de a 4 évessel ha letelik nem tudok mit kezdeni akkor mit lehet csinálni.Mondjuk ha anyu nem akar újitani én meg 600000 nem igazán tudok mit kezdeni...akkor??

vagy akkor már úgy éri meg hogy 4 év letelte után kiveszem mindkettőt?? és kölcsönnel megpróbálok lakást venni??

530. pampa
2008. jún. 13. 20:15
Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást! LTP Ákos, köszi a sok számolást! Valószínűleg nem lesz hitelkiváltás a dologból, de ha eszetekbe jut még valami, várom.
529. LTP ÁKOS (válaszként erre: 528. - P.Laszlo)
2008. jún. 13. 14:01
Nem tudom, mit írtál, mert nem láttam, csak azt, hogy valószínű törölve lett valami. Én egyébként nem ismerek itt senkit, aki törölhet bármit is. Lehet, hogy volt benne honlapcím, vagy reklám, vagy csúnyán beszéltél:)
528. P.Laszlo (válaszként erre: 527. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 13. 13:14

Ja igen én is ezt mondtam neki, csak azt nem értem miért kell az én hozzászólásaimat törölni?

Vagy itt csak LTP ÁKOS válaszolhat mindenre?

Értem én hogy jobban tudja, és ez biztos, de én sem írtam hülyeséget /sőt, úgyanezt/.

Nem megsérteni akarlak, csak lehet, hogy valami szabályt megsértettem, ami elkerülte a figyelmem?

527. LTP ÁKOS (válaszként erre: 523. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 13. 12:35

Gondolkoztam, hogyan jöhetett ki ez a 8 évig 55, utána 50 törlesztés: ez igaz fundival kombizva, 25éves futamidőre, nem 10-re. 14M-et fizetsz vissza a 7-re Fundival, egyébként 25 évre 15M-et. HOgy ez jó-e, döntsd el magad. Ha többet bele tudsz tenni 55-nél, azért sokkal jobb ajánlatok is léteznek ennél, ha az össz visszafizetendő pénz a fő szempont számodra, én nem ajánlanék ilyet.


Valamennyi osztrák hitelintézet (a nevében szerepel a bank elnevezés) által nyújtott kölcsön/hitel, az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett jelzálogjog és egyéb ez biztosító tilalmak (pl. elidegenítési és terhelési tilalom, opciós jog) töröltetése mellett kiváltható.

2008. jún. 13. 12:26

Szia!


Nem nehéz hozzájutni a pénzhez, törvény írja elő a kifizetés módját és kormányrendeletek szabályozzák, amit ha idejében tudsz, és számítasz rá, nem fognak kellemetlenségek érni.


Először is leírom, mit tud a 2 szerződés:


324-es 2.630.000 sz.ö.: befizetés 93hóx10e Ft= 930.000 Ft + 279.000 Ft állami támogatás + 154.629 Ft betétkamat + felvehető lakáscélú kölcsön 1.266.371 ha megvan a 8 év.


321-es : 48 hó x 5000 Ft befizetés = 240.000 Ft+ 72.000 Ft állami támogatás + 20.379Ft kamat + felvehető lakáscélú kölcsön 277.621 Ft, ezek összege a 610.000 Ft, ami a szerződéses összeg.


A 48 hó befizetés után 3 hónap a kiutalási időszak (kormányrendelet írja elő). Ebből 2 hónap a tied, mely alatt válaszolnod kell, mit szeretnél, 30 nap a Fundié a feldolgozásra és az állampapírok visszaváltására a Kincstárnál. (Ott sem az az idegbajos kapkodósak:)) A megtakarítási idő része ez a 3 hó, tehát 4 év 3 hó után fizethető ki, ha rendszeres volt a befizetés, és leginkább ettől a rendszerességtől függ, kapsz-e kölcsönt rá.


2007. jún. 13-án lett kötve a rövidebb. A megtakarítási időszak annak a hónapnak az első napjától indul, amelyik hónapban az első havi teljes betét a számlára került. Ha nyitáskor a számlanyitási díjon felül az 5000 is ki lett fizetve, akkor 2007.06.01-től indult, ha csak következő hónapban fizettétek, akkor 2007.07.01-től, ez rajta kell legyen a szerződés visszaigazolásán, ami postán küldtek ki. Ezek alapján a kiutalási időpont 2011.09.30. vagy 2011.10.31. A kifizetés ez után 8 napon belüli, ha bennt van minden szükséges dokumentum.


48 befizetés után megkérdezőlevelet kapsz, mit szeretnél csinálni. Mikor ezt megkaptad, kéred a felmondását/módosítását a másiknak, és akkor egyszerre juthattok a kettőhöz.


Gondolom érdekes lehet, mennyi pénzhez juttok: ha nem kéritek a lakáskölcsön részt, akkor 332.379 a kicsi, és 852e Ft(ha rendszeres és elindult 2006.februárban), ez összesen 1.184.000 Ft teljes megtakarítás, ebben már benne van az álltám és a betétkamat is. A 8 éves szerződés rövidítése miatt 323-as 1.510.000 szerződéses összegre lehet módosítani, tehát a 2 szerződésre kb 900.000 Ft lakáscélú kölcsönt vehettek fel, összesen 2,1 millióhoz lehet jutni. Mindkét kölcsönt felvehetitek adós-adóstársi viszonyban, ha anyukád is résztulajdonosa lesz az ingatlannak, kötelező egyébként is bevonni.


Ha ezt a kis 5000 Ft-os szerződést nem viszed bele, fel lehet használni anyukád meglévő lakására pl. felújításra, és ekkor nem kell tulajdont szerezni az új ingatlanban (sok értelmét nem látom, hogy 300 vagy 600e Ft miatt az legyen, de nincs akadálya).Egyébként Fundinál nincs felső korhatár hitelnél sem ebben az esetben, és lakáskölcsönnél az összevont kockázat 1,5M alatt lesz, így jelzálogbejegyzés nélkül is meg lehet úszni.


Te leszel az adós, mert te vagy a kedvezményezett, de szerződő anyukád, így ő kötelező adóstárs lesz.


Nem tudom, ez elég lesz-e, mennyi önerőtök van/lesz, ill. kell-e hozzá bankhitel, az is megoldható. Ha komolyabb pénzt szeretnél összehozni, havi 20e Ft-ig tudod emelni a havi befizetést, és az arra járó állami támogatást is.

525. LTP ÁKOS (válaszként erre: 524. - Csanyka75)
2008. jún. 13. 11:25
igen, láttam, mindjárt válaszolok.
2008. jún. 13. 09:20

Szia LTP ÁKOS!


Írtam a másik fórumra.....elolvasnád?

523. LTP ÁKOS (válaszként erre: 519. - Pampa)
2008. jún. 12. 23:46

Szia! Nagyon sántít!

Erste szabfel hitel CHF alapon 6,59% kamatra megy 2008.06.02-től 0% kezelési költséggel. 7M hitel esetében 10 éves futamidőre normál annuitásos hitel 83e FT/hó lenne, ebből indulásnál 40e Ft csak a kamat. Havi 55e törlesztőt csak úgy lehet összerakni, hogy 15e Ft megy a Fundiba, mely 8év után hozamával együtt előtörleszt, de így lényegesen rosszabbul jársz, mintha nem is lenne fundid, kevés megy a tőkébe (hacsak nem az az előny neked, hogy kevesebbet kell havonta fizetni amíg megy a Fundi). Az utolsó 2 évre nem 50, hanem 233.000 Ft törlesztés jön ki, hiszen 8 év alatt nem is törlesztesz, csak kb 2 millát a 7-ből, a maradék 5-öt 2 év alatt kell kifizetni. Ilyen konstrukciója nincs is az Erstének, nem is adnak ilyet, ez 100%, kombinál meg va határozva, mennyi legyen a minimum Fundi, és szerintem csak 15 évre menne, a 10év az necces hitelbírálatnál. Valami félreértésről lehet szó.

Ha Fundival való kombizásról lenne szó, és ragaszkodsz a 10 év futamidőhöz, ezt 3 db 20e FT-os 8éves Fundival oldanám meg, +40e kamat/hó, ez 100eFt/hó törlesztést jelent, és 8 év alatt kifut, ha nincs durva árfolyamváltozás, egyéb esetben nem kombiznám Fundival. Sok esetben megéri, itt nem.

522. csanyka75 (válaszként erre: 514. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 12. 19:54

Szia!


Voltam otthon.Megnéztem mindent.

1.fundamenta:2006,02,02 lett kötve.Havi 10000 ft-ra,anyu a tulaj én pedig a kedvezményezett.2 630 000 a szerződéses összeg Futamidő 8 évMódozat:324

2.fundamenta:2007,06,13-án lett kötve.Havi 5000 ft-al,anyu a tulaj és nincs kedvezményezett.610 000 a szerződéses összeg.Futamidő 4 évMódozat:321


Ezek vannak.Mindkettőt egyidőben és ugyanarra a lakásra szeretnénk felhasználni.Anyu mondjuk a 1/4 tulajdonnal a többi pedig az enyém.

Úgy szeretném ,hogyha 2011-ben letelik a kisebb 4 éves akkor azt kivenniés mellé megbontani a 8 éveset azt is kivenni és erre a 8 évesre felvennék hitelt.Mivek én vagyok a kedvezményezett.

Szerinted ezt így meg lehet oldani?

ketten egy lakásra kalkulálhatunk vele?

Még egy kérdés...a szüleim már idősek anyu 2011-ben 74 éves lesz..ebbe nem tudnak belekötni?

Mondjuk a hitel csak az én nevemen lenne...de abba hogy ő is tulajdonos lesz?

Előre is köszönöm és ne haragudj hogy ennyi kérdéddel zaklatlak.Csak ezt még nekem úgy igazából senki nem magyarázta el.Nagyon félek ebbe így belemászni mert sok rosszat hallottam már arról hogy a fundis pénzhez nagyon nehezen lehet hozzájutni.


köszi

521. darkart (válaszként erre: 520. - Pampa)
2008. jún. 12. 15:07
Én csak információkat osztok meg, nem kezelem senki pénzét és legfőképp nem döntök senki helyett.
520. pampa
2008. jún. 12. 14:30
Hihetőbbnek tűnik. Ez most ajánlat?
519. pampa
2008. jún. 11. 20:35

Még nincs Fundamentánk. Az osztrák hitel szabad felhasználású jelzáloghitel, a mai nappal 25.472,- Eurót lehetne előtörleszteni, ez tartalmazza a 3% szerződésmódosítási díjat (742,- Eur).

A személyi kölcsönnel együtt számoltam 7 milliót, ebbe minden hitel és költség biztonságosan belefér.

Őszinte leszek! Tegnap megkerestek fundamentások. Most figyelj, a következőt ajánlották(Fundamenta-Erste bank bevonásával):


10 éves futamidőre, a 30%-os állami támogatást figyelembe véve a következő lenne 7 m Ft esetén:

1-8. év havi 55.000,-

9-10. év havi 50.000,-

Utána lejár, elfelejthetem minden tartozásomat. Fél millióval fizetek kevesebbet, mint amennyit igényeltem?

Nagyon várom a válaszod, mert úgy látom, Te értesz hozzá. Előre is köszi!

518. csanyka75 (válaszként erre: 514. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 11. 18:56
köszönöm.Holnap kiírom az összes adatot és jelentkezem.
517. LTP ÁKOS (válaszként erre: 516. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 11. 16:06
Annak nézz még utána, ha megszüntetjük az osztrák hitelt, milyen díjat kell fizetni, ez szerződésenként és hitelintézetenként eltérő lehet, ez is függvénye, hogy megéri-e.
2008. jún. 11. 16:04
osztrák hitelbe szerintem nem tudsz Fundit törleszteni, de körüljárom jobban. Olyan lehetséges, hogy 8éves Fundi ugye szabadon felhasználható, és azzal előtörleszteni, vagy kiváltani egy magyar banki hitellel, nagyobb biztonságot ad. Utánanézek infoknak, holnap írok. Jelenleg van Fundamentátok? Mióta és mennyi havonta?
515. zsugabubus007 (válaszként erre: 512. - LTP ÁKOS)
2008. jún. 11. 15:53

Túl komolyan vetted!Szerintem hatvan egynéhány válasz közé befér egy kis humor is!

Egyébként bankos vagyok, láttam már fulát is otp ltp-t is, ügyfelet meg bőven!Nekem nem kell bemutatnod egyik oldalt sem, mert egyik oldal sem szent és sérthetetlen!

Szóval kár, h ennyire komolyan vetted egy jóízű mosoly helyett!

A komoly véleményemet meg túl hosszú lenne leírni, annyira nem méltányolom a fulát és/vagy módszereit!

514. LTP ÁKOS (válaszként erre: 508. - Csanyka75)
2008. jún. 11. 15:29
Szia:) Igen, az úgy megoldható, legalább annyi tulajdonhányad legyen, mint a a Funditól kapott pénz és a vételár aránya. Az 50-50% is jó. Tulajdonrész nem kell abban az esetben, ha megvan 8 év megtakarítás, és ehhez nem vesz fel kölcsönt, akkor szabadon felhasználható a teljes megtakarítás (betétek + állami támogatás + kamatok)
2008. jún. 11. 15:23
A jelzálogra és a közjegyzői okiratra visszatérve, ha 2 különböző szerződésben adóstársként vagy adósként, vagy házastársként azonos személyek vannak, összevont kockázattal számolnak, így elképzelhetőnek tartom, hogy ezzel túllépték a limitet, amihez nem előírás a közjegyző.
512. LTP ÁKOS (válaszként erre: 509. - Zsugabubus007)
2008. jún. 11. 15:19

Én jobban örülnék saját tapasztalatoknak, kérdéseknek, ami még időben van, nem mások ismerőseivel megtörtént, vagy sem, írtad, te sem tudod.


Szívesen segítek kérdések megválaszolásával, tanácsokkal.

511. LTP ÁKOS (válaszként erre: 509. - Zsugabubus007)
2008. jún. 11. 15:15

Nem túl intelligens a szövegezés:) Én inkább híve vagyok az erőszak nélküli pozitív befolyásolás módszerének 2 dícséret közé ágyazva, többet el lehet érni vele:)


Nekem néhány száz lejáró szerződéssel volt dolgom, azt elmondhatom, hogy 99%-ban az az elégedetlenség oka, hogy nem tudják, vagy nem emlékeznek rá, hogy kormányrendelet ír elő egy 3 hónapos kiutalási időszakot, mely része a megtakarítási időnek. 2 hónapon belül kell válaszolni, mit szeretne az ember a pénzével: kéri most hitel nélkül, kéri hitellel, kéri álltám nélkül, vagy most nem kéri, folytatja tovább, később kéri, ezután 30 nap az ügyintézés. Csak akkor zárhatják le, ha az ügyfél kéri. Ha nem nyilatkozik, újból indul a 3 hó kiutalási időszak!

Hogy a lakáskölcsön jelzálogos-e vagy sem, és van-e közjegyző, ez nem csak a hitelösszegtől függ, hanem attól is, van-e adóstársa vagy egyedülálló. Nem automatikusan jár a kölcsön, csak ha hitelképes, ez pedig leginkább az eddigi megtakarítás rendszerességétől függ.


Egyébként szinte minden bank kér közjegyzői okiratot a jelzáloghitelekhez, a Fundinál legtöbb esetben nincs rá szükség.

Ezerszer egyszerűbb az igénylés,mint egy bankhitelnél, ezt tapasztalatból írom, 10 percnél nem több a papírmunka, és egy órában át lehet beszélni, hogy minden fontos info az ügyfélnél legyen. Nekem egy ügyfelemnél sem volt probléma a lakáskölcsön intézésénél. Aki meg 2-3 havonta bedob egy tizest,ha eszébe jut, ne várjon pozitív hitelbírálatot.


Még egy tisztázandó: a 'saját pénz' nem a Fundinál van, hanem állampapírokban, amit a Kincstáron keresztül kezel a Fundi, rendelkezik róla az LTP törvény és kormányrendeletek. Messze nem olyan gyors a pénzhez jutás, még a gyorsított felmondás is 30 nap.


Azért írom le ezeket, mert talán sokaknak segíthet felkészülni, ha nem olvasták, vagy nem hallották, vagy nem emlékeznek évekkel ezelőtt kötött szerződésik részleteire.


Egyébként tényleg olcsó 18ezerért a közjegyző, máshol 30 alatt szóba sem állnak az emberrel.

510. pampa
2008. jún. 11. 12:45

Kedves LTP Ákos!


Érdeklődéssel olvastam hozzászólásait a témával kapcsolatban és sürgős tanácsra lenne szükségem!

Hitelt szeretnénk kiváltani Fundamentával.

15 futamidős osztrák hitelről van szó, 11 év van hátra, 300 Eur. a havi törlesztőrészlet, + egy személyi kölcsön, kb. 350 e ft előtörlesztési lehetőséggel. Úgy számoltunk, hogy az egyéb költségeket is figyelembe véve 7 M Ft-ra lenne szükségünk. Hallottunk állami támogatásról. Milyen biztonságos, kiszámítható, kedvező konstrukció jöhet szóba?


Köszönöm válaszát!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook