Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta, tapasztalatok? fórum

Fundamenta, tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


1829. CsillagTM (válaszként erre: 1828. - GyG007)
2010. máj. 25. 21:24
aha:)
1828. GyG007 (válaszként erre: 1826. - CsillagTM)
2010. máj. 25. 21:19
Amíg keveset mentem tárgyalni kevés volt az eredmény, aztán megembereltem magamat és most heti 25 körül tárgyalok és jönnek az eredmények szépen.
1827. cilus (válaszként erre: 1825. - GyG007)
2010. máj. 25. 17:51
Gratulálok!!!!Örülök a sikerednek:) Legyen szép napod!!
1826. CsillagTM (válaszként erre: 1825. - GyG007)
2010. máj. 25. 12:26
bocs, de nem értem ezt a részt: "a nagy számok törvénye"...
1825. GyG007
2010. máj. 25. 12:07

Sziasztok!


Kicsit off lesz amit megosztok veletek, de baromi jó érzés!

A következő hónaptól vezető SZEB leszek, meglett a 4-es szinthez szükséges pont, sikerült nagyon jó munkatársakat találnom, kiválóan dolgoznak. Egy hónapja még nem hittem, abban, hogy meg lehet csinálni, de elkezdtem nagyon sokat tárgyalni és a nagy számok törvénye érvényesült.


Úgy érzem most végre a helyemen vagyok a világban, és itt a Fundamentánál, nem érzem magam rosszul, ha szerződést kötök, ez az előző cégnél nem így volt, szerencsére jött a Funda és ott tudtam hagyni őket.


Sose legyen rosszabb napom! :D

2010. máj. 24. 21:09

Nagyon köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!

A válaszod nagyon hasznos volt számunkra.

Ha már meglesz a kiszemelt ingatlan utána járunk.

Az AÁK-nál engem is a magas kamat ami riaszt.

Ahogy írtad, nem akarok semmivel sem többet bevállalni mint, amennyit "elbír a költségvetés".

1823. nagycigi (válaszként erre: 1821. - B7b34c9ca4)
2010. máj. 24. 18:43

szükségetek van az AÁK-val megszerezhető összegre? igan sok a kamatteher, (3 évig) utána a szerz. összeg lakáskölcsön részének a törlesztése még öt évig...

Inkább úgy vegyetek fel banktól hitelt, hogy kombináljátok bele a a párod meglévő ltp-jét, akár úgy is, felemelitek 20.000.-/hóra, nyolc évesre. (van olyan bank, ahol elfogadják a Tiéddel együtt)

Személyi bankárod számolja ki, mekkora lesz így a szerződéses összeg, amit a banknak zároltok, és amikor lejár a nyolc év, odatolják ezt a pénzt a banknak, ennyivel csökken a tőketartozásotok!

A Te ltp-det esetleg meg lehet osztani, (mondjuk: "klónozni") Az így létrehozott ltp ugyanazokkal a kondiciókkal bír, mint a mostani, csak még nincs rajta pénz... (kell mégvalaki, kedvezményezettnek, aki még nem kapott állami támogatást)Megosztás után mindkettőt felemelni akkora havi összegre, amekkorát elbír a költségvetés. Így lesz két szerződés, és akár mindkettő kifuttatható nyolc évig, amikor szabadfelhasználású lesz. A Ti döntésetek, hogy kell-e most, a lejáratkor, vagy ráér később (a hátralévő időben bármikor elkérhető lakáscélra) vagy végigviszitek szabadfelhasználási lehetőségig

1822. nagycigi (válaszként erre: 1820. - Gorbi24)
2010. máj. 24. 18:31

Sia!

Gyanúsan olcsó a ház.

De max (igen jó esetben) a forgalmi érték 70 %-áig kapsz rá hitelt. (tehát kb. 2,5 mFt)

Milyen régi és milyen módozatú a fundamentád? mert, ha pl. 4 éves, akkor már kapsz rá áthidaló kölcsönt. Módozattól függően 2,6 vagy 3.2 mFt-ot kaphatnál, áthidalókölcsönként ha nem lenne a fenti korlát. Esetleg, ha tudsz egy másik, értékesebb ingatlant felajánlani jelzálogként, akkor annak az értéknek a 70 %-át veszik...

Ez igaz banki hitelre is. Mondjuk egy 10 milliós ingatlan lesz a jelzálog 20 évre, kb. havi 34 eFt-ért, mellette fzeted a fundamentát, és amikor lejár, betörleszted. ha bírja a költségvetés, 10 eFt helyett fizess 20-at, (nem kell a szerződést módosítani!) és lehet, hogy a teljes banki hitelt ki tudod váltani.

2010. máj. 24. 10:24

Szia Nagycigi!


Úgy látom te nagyon otthon vagy Fundi ügyben.

Szeretnék tanácsot kérni az alábbiakban.

A férjemnek egy 421-es módozatú Fundamentája van (960eFt a sz.ö.)és júliusban lesz egy éve, hogy fizeti.Nekem egy 321-es (sz.ö.530eFt) és novemberben letelik a 4 év futamidő.Ház vásárlását tervezzük a közeljövőben.Úgy gondoltam, hogy mivel a férjemé a magasabb összegű, ezért erre azonnali áthidalót vennénk majd fel, az enyémet meg a lejárat után a felújításra fordítanánk.Utóbbi úgyis kevés lenne az önrészhez.

Mi a véleményed?Esetleg más megoldás kedvezőbb lenne számunkra?

Előre is köszönöm a válaszodat!

1820. gorbi24
2010. máj. 23. 21:51

Sziasztok

Tudna nekem segíteni abban hogy van egy ház 3,7milláért

saját önerőm 500ezer forint van egy fundamentám 8éves havi 10ezer forintos

Kérdésem mekkora hitelt tudok felvenni vagy milyen megoldás lenne rá

Segítséget előre is köszönöm

1819. nagycigi (válaszként erre: 1816. - Dizzy)
2010. máj. 22. 19:54

(folyt)

kamattámogatott lakáshitel új lakás vásárlásakor:


A hitel maximuma fedezet alapú 1-2 kategória, ill. jövedelem alapon: Budapesten és megyei jogú városban 12,5 mFt, egyéb településen 10 mFt. A hitel összege nem haladhatja meg a fedezetül felajánlott ingatlan(ok)hitelbiztosítéki értékének 80 %-át ill. forgalmi értékének 75%-át, de maximum a vételár 100%-a lehet.


A hitel összegét jövedelem alapon, ill. magasfinanszírozású hányaddal:

a fedezetül szolgáló ingatlan(ok)hitelbiztosítéki és forgalmi értéke, valamint az Ti háztartásotok fizetőképessége határozza meg.

A hitel összege nem haladhatja meg a fedezetül felajánlott ingatlan hitelbiztosítéki értékének 100%-át, forgalmi értékének 75%-át, de maximum a vételár 100%-a lehet.

(a hitelbizt.érték általában a forgalmi érték 80%-a)

Használt lakásra kb. ugyanez érvényes, csak magasabb a kamat

1818. nagycigi (válaszként erre: 1816. - Dizzy)
2010. máj. 22. 19:42

A vásárolni kivánt lakásra-házra kell a jelzálogot bejegyeztetni, a forgalmi érték 70%-áig tehelhető jelzáloggal.(10 mFt.os lakás 7 mFt-nyi különböző hitelt lehet felvenni - pl. banktól, Fundától, munkahelytől)

Banktól összeségében sem kapsz többet forint-hitelnél, mint értékének a 70 %-a

Keressétek meg a megfelelő lakást (amelynek az árát hitelből és törlesztésekből elbírja a költségvetésetek) kérjetek banktól hitelt, mint írtam 10 milliósra 7 milliót kaphattok, annak törlesztőrészlete 20 évre kevesebb mint hatvanezer. Sajnos, a hiányzó 3 milliót elő kell valahonnan teremteni...

(folyt.köv.)

1817. nagycigi (válaszként erre: 1815. - Fungi)
2010. máj. 22. 19:20

Alaphelyzetben minden megtakarítási év (az első betét elhelyezésétől számítva) 6. - 9. - 12. hónapjában megvizsgálják, beérkezett-e az adott időszakra vállalt befizetés. Ha igen, akkor megigénylik az állami támogatást, és hozzáírják az egyenlegedhez. Ha pl. az adott időszak első hat hónapjában csak 5 befizetés van, akkor a következő három hónapban (egy képlet szerint számolva) nem kapod meg a teljes 3x30 % ÁT-t erre a három hónapra - hiába fizetted be az ide vonatkozó három betétet.

Általában a periódus utolsó hónapjában, ha nincs befizetve a kellő összeg, értesít a Funda, hogy elmaradás van, és meddig tudod bepótolni a hiányzó összeget, anélkül, hogy a következő periódusban ne csökkentett mértékű állami támogatást kapj.

Mindez azért fontos, mert a szerződéses összeg 40 %-a a saját megtakarítás (ami a befizetéseid, az állami támogatások és ezek kamata) a60 %-a pedig az igényelhető kedvezményes (3,9%) kamatú hitel.

Namármost. Ha a futamidő végére nem jön össze a szerz. összeg 40%-a, akkor nem kapsz hitelt, Azonban, ha egy-vagy több- hónappal (amennyi kimaradt)tovább fizeted, erre is kapod az ÁT-t, és akkor elérheted az eredeti célértékszámot (ill. a 40 %-ot) így jogosult leszel a hitelre.

Ha a periódus elején fizeted be a szükséges összeget, akkor rendben, visszamenőleg nem működik, csak úgy ahogy leírtam.

Az állami támogatásokat és a kamatokat a fentiek szerint hozzáírják az egyenlegedhez, de ténylegesen csak a teljes megtakarítási idő végén kerül a számládra.

1816. Dizzy (válaszként erre: 1826. - Nagycigi)
2010. máj. 22. 18:51

Szia!

Köszönöm a gyors válaszodat,ezt még emésztenem kell egy kicsit.

De kérdés:

Írtad ezt a 321 es módozatot,tehát ez 4 év és 20000Ft/hó?

De mint írtam a banknál nem tudtunk hitelt felvenni mert nincs mire..nincs lakás,ház vagy egyéb...az a baj hogy ez az egy év is hosszú idő,mert elköltöznünk már most kell és ezt is a szülőknél kell kibekkelni,de 4 év az már sok...mit tudok csinálni?

1815. fungi
2010. máj. 22. 16:03

Sziasztok


420as módozatom van, lassan már egy éve:D

A kérdés,hogy sikeresen lezárjak egy évet mit kell teljesíteni, hogy megkapjam a 30%állami támogatást (72.000)??? Elegendő ha évzáráskor rajta van a számlámon a 12*20000.- + 12*150.- ???? Ezenkívül, hogy a 72.000 "évente" jóváírják, vagy csak a 6. szerződés végén (6év) egyösszegben??? Köszi az eddigi segítéget is

1814. nagycigi
2010. máj. 21. 21:20
Jelentkezz, ha szükséged van segítségre... :)
1813. pedrotakax (válaszként erre: 1820. - Nagycigi)
2010. máj. 21. 20:58

Szia nagycigi!


Köszönöm szépen a tanácsot, valószínűleg meg is lépem majd.

1812. nagycigi (válaszként erre: 1811. - CsillagTM)
2010. máj. 16. 18:32

Akkor előbb-utóbb én is hallani fogom... :)))

azonban:

1., Nem kötelező megvárni, amíg bevezetik

(mert mi van, ha nem?)

2., Jobb a járulékos költségeket időben elosztani

(nem a hitelfelvételkor fizetni mindent...)

3., Jobb, ha én dönthetek, és nem helyettem dönt

a bank (többnyire a nekik kedvezőbb

változatot tukmálják az ügyfélre...)

1811. CsillagTM (válaszként erre: 1810. - Nagycigi)
2010. máj. 15. 22:28

ő azt mondta:


a jövőben minden lakáskölcsönnél feltétel lesz az ltp.


_minden_.


és h ezt vmi továbbképzésen hallotta, és h így lesz a jövőben.

1810. nagycigi (válaszként erre: 1809. - CsillagTM)
2010. máj. 15. 20:30

A "FECSKE-HÁZAKBAN" MOST KB IS ÍGY VAN...

de azok olyan lakások, amelyeket alacsony bérleti díjjal az önkormányzat ad fiatal házasoknak, azzal a feltétellel, hogy öt év múlva kiköltöznek, saját lakásba, és ehhez a feltétel az LTP...nem a hitelhez van kötve

1809. CsillagTM (válaszként erre: 1808. - Nagycigi)
2010. máj. 15. 19:54
egy másik fundamentás mondta, és tényként :) ez vicces :)
1808. nagycigi (válaszként erre: 1807. - CsillagTM)
2010. máj. 15. 18:12

ezt már kérdezted, és nem válaszoltam... :)


mert nem hallottam erről...

Te hol hallottad?


amit hallottam, az a szoc-pollal köti össze, de jelenleg csak pletyka....

1807. CsillagTM
2010. máj. 15. 17:19
szóval, igaz az, h a jövőben csak az fog lakáshitelt kapni, akinek ltp-je van?
1806. Mondiráj (válaszként erre: 1805. - Nagycigi)
2010. máj. 14. 21:22
Most felnyitottad a szemem, köszi szépen. :) Én eddig teljesen abban a hitben éltem, hogy egyszerre mehet 2 szerződés egymás mellett, holott az egyik szabadfelhasználású, a másik lakáscélú. A fene egye meg...de most legalább okosabb lettem. :) Köszi mégegyszer! :)
1805. nagycigi (válaszként erre: 1803. - Mondiráj)
2010. máj. 14. 21:06

ne hagyd magad megvezetni...

Egy ember egy időben csak egyszer részesülhet állami támogatásban. Ha 49,56 vagy 95 hónapos megtakarítási időt választ, akkor az idő alatt nem nyithat saját nevére még egy ltp-t, csak közeli hozzátartozójára, mint kedvezményezettre...

Ha lejár a megtakarítási idő, lehet új ltp.t nyitni, újból jár az állami támogatás.


És meghosszabbítani sem kell a szerződésedet.

Előnye semmi, hátránya sok:

- 2000.- Ft szerződésmódosítási díj

- lemondás egy döntési lehetőségről (ha a rövid futamidőnek vége, eldöntheted, kell-e a pénz, vagy tovább spórolsz...)

- számlanyitási díj különbözet kifizetése )akár mit változtatsz, futamidőt, módozatot, a szerződéses összeg megváltozásával jár, márpedig a szerződéses összeg 1%-a a számlanyitási díj, , az sz. ö. emelésével azonnal jelentkezik a különbözet, amit módosítástkor be kell fizetni...


Próbáltam már az előbb is megírni, hogy nem lehet úgy, ahogy elképzelted. Talán most érthetőbb voltam...


Ha valóban azt mondta a személyi bankár, amire most emléxel, akkor ki kell rúgni... :)

1804. Mondiráj
2010. máj. 14. 20:08
A 15 millás dolgot meg nézd el kérlek...péntek van :)
1803. Mondiráj (válaszként erre: 1801. - Nagycigi)
2010. máj. 14. 20:06

Szia nagycigi!


A 4 éves szerződés megszűnését úgy értettem(utólag belegondoltam, hogy félreérthetően írtam), hogy a múltkor amikor édesapámat adtam meg kedvezményezettnek, a Fundamentás hölgy azt mondta nekem, hogy úgy kerülhetem el, hogy ne az édesapám legyen a kedvezményezett, hogy a 2009.05-ban nyitott 56 hónapos szerződést meghosszabbítom 8 évesre és akkor nyithatok egy 4 éveset, ahol szintén én vagyok a kedvezményezett. Ez lehetséges így, hogy egyszerre fizessek egy 8 éves és egy 4 éves számlát, ahol mindkét estben én vagyok a kedvezményezett? Mert hát egyik szabadfelhasználású lesz, a másik meg csak lakáscélra fordítható. Mert ha lehetséges én a következőket gondoltam ki, amiről kikérném a véleményed:

- meghosszabbítom a 2009.05.-ban kötött szerződést 8 éves szabadfelhasználásúra, ami 2017.decemberéig szól (+3 hónap)

- nyitok egy 4 éves szerződést a 8 éves "helyett"(mert eddig lakáscélú volt, most már szabadfelhasználású), ami 2014.06-ban jár le (+3 hónap)

- ahogy te is írtad, a páromé 2013.11.-ban (3 hónap) jár le, amihez igen, veszünk fel hitelt + a következőhöz is ("édesapámé), majd a 3.-hoz is, amit most kötnék meg.

- amikor a 8 éves szabadfelhasználású lejár 2017-ben, azzal kiütnénk az eddig felvett hitelek egy részét(remélem ez így működik).

Szerinted kivitelezhető ez az ötlet?

Előre is köszi! :)

1802. nagycigi (válaszként erre: 1799. - Mondiráj)
2010. máj. 14. 18:56
Bocs, összekevertem a dátumokat...csak a Te ltp-d lesz szabadfelhasználású, ha nyolc évig fizeted. A másik kettő nem, mert 2009. július 1. után nyitottátok. De a többi stimmel...
1801. nagycigi (válaszként erre: 1799. - Mondiráj)
2010. máj. 14. 18:51

Szia...

Nem értem, amit tervezel. az 56 hónaposat átkérni 8 évesre, és így felszabadul a 4 éves szerződésed..?!?

A már meglévő szerződés megtakarítási idejének végén választhatsz, hogy kiveszed a megtakrított összeget, hitellel, vagy anélkül, esetleg nem kéred ki, hanem fizeted tovább a 95. hónapig. (ez utőbbi esetben az összegyűlt pénz felhasználást nem kell igazolni. De ezzel semmi nem szabadul fel, hiszen egész idő alatt kapod rá a 30%-os államit támogatást. A három említett szerződésetek közül egyedül a párodé (tavaly novemberben nyitott) szerződésre nem vonatkozik a szabadfelhasználás lehetősége, mert 2009.07-től megszűnt ez a lehetőség. A régebbieket ez nem érinti! Ha újabbat szeretnél nyitni, akkor bizony meg kell találnod azt a közeli rokont, aki kedvezményezett lesz. (Tőled nézve: szülő, nagyszülő, gyermek, testvér, házastárs) Az LTP-ken összegyűlt pénzt a csak kedvezményezett tulajdonában lévő lakásra (vagy annak megvásárlására) lehet fordítani - kivéve, ha a 2009. júl. előtt nyitott ltp-re a nyolc évig fizetik a megtakarítást.

Nem tudom, mit lehet 15 milliótól igényelni?


Négy év múlva szeretnétek kezdeni az építkezést?

Az első ltp-re az utolsó betétet 2013. decemberben fizeted, 2014. áprilisban kapod a pénzt. Hitel nélkül: 1.492.000 Ft-ot (nem kell kivenni, fizetheted tovább!

A második ltp-nek (édesapádé) 2014. áprilisában van vége, a pénzt augusztusban kapod meg. Hitel nélkül 1.301.800.- Ft-ot.

A párod ltp-jére 2013.novemberben fizettek utoljára, és 2014. márciusában kapjátok a pénzt.

Hitel nélkül 1.301.800.-

Mindháromhoz az utolsó befizetést követő két hónapban eldönthetitek, kell-e a hitel? ez a hitel 3,9%-os, a teljes törlesztési idő alatt változatlan kamatozású, és nincs folyósítási díj.

A pénz felhasználásának igazolását építkezés esetén 18 hónap múlva kell benyújtani.

A pénz kifizetése előtti keltezésű számlákat nem fogadják el.

Úgy gondolom, hogy párod ltp-jére kérjétek el a hitelt is (1.918.100.- törlesztése 65 hónapig 34.132.-/hó) ebből a 3.2 millióból elkezdhetitek az építkezést. Közben lejár a Tied, eldöntheted, kell-e a pénz (a hitel: 2.077.800.- 78 hónapig 31.400.-/hó) vagy ezt kifuttatod a nyolcadik évig.

Ha még kell pénz az építkezéshez, édesapád nevén lévőből hitellel együtt 3.2 milliót kapsz, törlesztés feltételei, mint a párodé.

Ha ennél sokkal több pénz kell, azt már banktól kérd... de ahhoz már újra köthetsz Fundamenta ltp-t, mert akkor újból jogosultak lesztek az állami támogatásra...

1800. Mondiráj
2010. máj. 14. 15:12
Ja, még annyi, hogy ha egyáltalán nincs önerőm, csak a Fundamentába fektetem minden pénzem a támogatások miatt, akkor el lehet-e indítani egy építkezést? Természetesen az előző kommentemben mind a 3 db 4 éves szerződés mellé igényelnénk kedvezméynes hitelt,így közel 10.000.000 Ft-hoz fogunk hozzájutni, amiből azért már lehet építkezni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook