Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


8031. Lolita63
2010. aug. 2. 22:19
“Jó és rossz tulajdonságainkkal együtt születtünk, de rajtunk múlik, melyiket érvényesítjük az életben.” (Tatiosz)
8030. Lolita63
2010. aug. 2. 22:18

“Sokan elengedik az élet apró örömeit, miközben a nagy boldogságot várják.”

(Pearl Buck)

8029. Sexton
2010. aug. 2. 21:43

"Tehetséges az, aki többet tud, mint amennyit tanult."


/Osváth Ernő/

2010. aug. 2. 21:15

Üres vagyok,

mint egy kiszáradt tönk.

Meghalt lelkem magával temette

a vidámságot,

belebonyolódtam az élet kusza hálóiba

és vesztesen kerültem ki belőle.

Letör a sok kudarc,vonz a mélység,

eszemben más nem jár,

csak a reménytelenség.

Nincs erőm,

testem fáradt,

a létezés felér egy örökkévalósággal.

Már nem bízok az erőmben,

félek,elveszem a sötétségben.

Sorsom új arcot ölt,

ha nem hagyom kihúnyni

szívem éltető tüzét.

Már látom a fényt,

amely mutatja a kiutat

a csüggedésből,

Ó,még nincs erőm

belekapaszkodni-

majd holnap.

8027. Lolita63
2010. aug. 2. 20:36
"Gondolom sokunknak ismerős az érzés, amikor fáj belül... valahol a mellkasnál... Talán ez lenne a lélek, vagy valami ilyesmi. Vagy erre mondják azt, mintha megszakadna a szívem. Amikor rájössz, hogy az örökre nem is olyan hosszú idő, amikor fel kell fognod, hogy egyszerűen túlléptek rajtad, és már nem is tudsz sírni, csak nézel ki a fejedből. Mit lehet ilyenkor tenni? Egy idézet jut erről eszembe: "Nincs rettenetesebb érzés, mint elválni, örökre elszakadni attól, akit szeretünk, s tudni, hogy az a kín, melyet ma is alig bírtunk elviselni, holnap is visszatér, holnapután is, azután is..." De mi van akkor, ha nem akarom? Ha nem akarok holnap is így ébredni...hogy belehaltam...egy kicsit. Mert már másé az, amiről azt hittem, mindig az enyém lesz. Igen, biztos sokan érezték már ezt, és sokan túl is élték, talán nekem is sikerül."
8026. Lolita63
2010. aug. 2. 20:35
"Feladni nem mindig azt jelenti,hogy gyenge vagy;néha azt jelenti:elég erős vagy ahhoz,hogy elengedd. "
8025. Lolita63
2010. aug. 2. 20:34
"A szeretet nem múlhat el - megmarad. Ezért van az, hogy senkit sem lehet megvigasztalni, ha elveszti azt, akit szeret. Minden vigasz erőtlen és hamis. Főleg az a mondat, hogy "az idő majd begyógyítja a sebedet". Nem igaz. Ez nem olyan seb, ami gyógyul. A fájdalom érzése idővel csökkenhet, de a széttépettség érzése megmarad."
8024. Lolita63
2010. aug. 2. 20:33

„ Jegyezd meg az élet kemény

Egy tart minket álva, a remény,

S ha bár a legtöbb ember gyáva

A remény hal meg utoljára”

8023. Lolita63
2010. aug. 2. 20:32
"Ha megbántanak, ne azzal törődj hogy mennyire fáj, hanem azzal hogy az később a megbántás feladójának mennyire fog fájni... "Szebbet találhatsz tőlem, de jobbat soha!"
8022. Lolita63
2010. aug. 2. 20:31
"Sose várd a jövőtől, miként a bolond várja a folyóparton, hogy a víz lefolyjon egyszer. Mert a folyó, akárcsak az élet, örök, miközben pillanatról pillanatra más és más."
8021. 270a06dab6 (válaszként erre: 7964. - Angyalka20)
2010. aug. 2. 20:09
Mennyire igaz!
2010. aug. 2. 20:07

"És lám, ez vagyok én: egy lány, aki elhiteti a haldoklóval, hogy van remény, aki megtanít egy felnőttet nevetni, és elhiteti a gyerekkel,

hogy léteznek csodák.

Aki bármikor odatartja a vállát egy megtört

léleknek, aki akkor is mosolyog, ha mások mosolyognak rajta, aki nem

hagyja sírni a maga körül lévőket, és aki addig nem hagy el, amíg

szükséged van rá. És ez is én vagyok: aki eltűri, hogy minden

cselekedete ellenére tőle sose kérdik, jól van-e? Miért olyan nyilvánvaló, hogy velem minden rendben van, hogy nekem nincsenek problémáim? Miért hiszik azt rólam, hogy tökéletes vagyok? Csak egy átlagos, szürke senki akarok lenni. Mert valójában az is vagyok. "

8019. f587bda976 (válaszként erre: 8017. - Csirike57)
2010. aug. 2. 14:33
Ez tetszik :)
8018. csirike57
2010. aug. 2. 13:12

Olyan sok ember boldogtalan, még sincs bátorsága, hogy változtasson a helyzetén, mert arra nevelték, hogy az életben a biztonság, az alkalmazkodás és a hagyománytisztelet a fő.


Christopher Johnson McCandless

8017. csirike57
2010. aug. 2. 13:00

Tudod, fiú, a bölcsességhez élettapasztalat kell, hogy sok mindent megélj, de ez még nem elég, a szívedbe kell zárnod, amit megéltél. Van olyan sokat látott ember, aki hatvan év alatt sem szerez több bölcsességet, mint egy csecsemő, viszont akad olyan, aki akár tíz-húsz év alatt is megtölti a szívét.


Kiss Attila

2010. aug. 2. 12:42
"Oly egy voltam veled, hogy más mellett dideregnék." (Paul Éluard)
8015. Tarah
2010. aug. 2. 12:13

Nem az rendített meg, hogy hazudtál nekem, hanem hogy többé nem hiszek neked.


Nietzsche

2010. aug. 2. 11:25

- Milyen szép a világ - gondolta -, Istenem!

Mindez csupán egy megszokott kis sóhajtás volt a lelkén, semmivel sem több.

Hála volt benne és szomorúság. Hála a szépségért, amit Isten a világnak adott, és szomorúság, mert akivel mindezt a sok szépséget megosztani érdemes lett volna, nem volt többé ezen a világon.


Akivel nem lehetett beszélni többé, akinek nem lehetett megmutatni egy különösen szép világot, akivel nem lehetett együtt hallgatni a madarak vidám csivitelését a park bokrai között, annak a lelki létezése kevés vigasztalást nyújtott az ilyen napokon. Annak a halálát szinte érezni és tapintani lehetett. Mindegy, hogy távozása óta mennyi esztendő telt el, s a megszokás apró pókhálószálai mennyire takarták el látszólag a hiány okozta űrt: az üresség, amit maga mögött hagyott, fájdalmas valósággként sajdult föl újra az asszony szívében, ahogy ott állt a boltajtóban, s szembetalálkozott a tavaszi szépségben fürdő világgal.



Wass Albert :Magukrahagyottak

8013. Gretaa
2010. aug. 2. 09:42
„Ha képes vagy úgy működni, mintha nem lennének gondjaid, akkor rá fogsz döbbenni, hogy nincsenek gondjaid! Minden gond csupán látszat; hiszel bennük , ezért vannak ott.”
2010. aug. 2. 05:16

Miként szélcsendben a hajó

lelkem ma veszteg úgy lebeg

vitorla nélkül! - Ah be jó,

hogy most melletted ülhetek!

(Babits Mihály)

8011. alexandracska83 (válaszként erre: 8010. - Lolita63)
2010. aug. 1. 23:25
Ez szép!!
8010. Lolita63
2010. aug. 1. 22:42

Azt akarom, hogy az arcomba essen az eső, s hogy rámosolyoghassak minden férfira, aki tetszik, és el akarom fogadni az összes kávét, amire meghívnak. Meg kell csókolnom az anyámat, meg kell mondanom neki, hogy szeretem, ki akarom sírni magam az ölében - hogy végre ne szégyelljem kimutatni az érzelmeimet, amelyek mindig is léteztek, bár magamnak sem mertem bevallani.

Paulo Coelho

8009. Lolita63
2010. aug. 1. 22:41

Élni olyan, mint szeretni: az ész mindenestől ellene van, s az egészséges ösztön mindenestől mellette.

Samuel Butler

8008. Lolita63
2010. aug. 1. 22:39

A világon minden ember kapott valami adományt az égtől. Ez valakiben magától megmutatkozik, valakinek viszont meg kell dolgoznia érte, hogy megtalálja.

Paulo Coelho

8007. Lolita63
2010. aug. 1. 22:38

Életedre gondolj úgy, mint egy gyöngysorra! A jó cselekedetek fehér gyöngyként ragyognak rajta, a rosszak pedig fekete gyöngyként csúfítják el azt. Nincs olyan ügyes kezű mester, aki képes lenne utólag a fekete gyöngyöket kifehéríteni. Ezért kell törekedned arra, hogy életed gyöngysora csak hibátlan szemekből álljon.

Motoori Norinaga

8006. Lolita63
2010. aug. 1. 22:37

A próba nem vár. Az élet nem néz hátra. Egy hét nagyon is elegendő arra, hogy eldöntsük: vállaljuk-e a sorsunkat vagy nem.

Paulo Coelho

2010. aug. 1. 22:05
Vigyázz, hogy világosat gondolsz-e, vagy sötétet; mert amit gondoltál megteremtetted.
8004. csirike57
2010. aug. 1. 17:24

Minél inkább szeretsz valakit, annál többet akar tőled, és annál kevesebbet tudsz neki adni, hiszen már odaadtad szerelmed.


Nikki Giovanni

2010. aug. 1. 15:17

Mese arról, ki hogyan szeret


Van, aki azt hiszi, tehet, amit akar, hisz szeretik.

Van, aki azt hiszi, tehet, amit akar, hiszen szeret.

Van, aki úgy érzi, minden tettére vigyáznia kell, éppen mert szeret.

Van, aki úgy érzi, minden tettére vigyáznia kell, éppen mert szeretik.

Van, akinek számára a szerelem határos a gyűlölettel.

Van, akinek számára a szerelem határos a szeretettel.

De van olyan is, aki a szerelmet összetéveszti a szeretettel, s nem érti, hogy mások feleletül a

gyűlölettel tévesztik össze a szerelmet.

Van, aki úgy szeret, mint az országútra tévedt nyúl, amely a fénycsóvák csapdájába esett.

Van, aki úgy, mint az oroszlán, amely széttépi azt, amit szeret.

Van, aki úgy szeret, mint a pilóta a várost, amelyre bombáit ledobja.

Van, aki úgy, mint a radar, amely a repülők útját vezeti a levegőben.

Van, aki békésen szeret, mint a kecske, amely hagyja, hogy megszopja az éhező kisgyerek.

Van, aki vakon, mint a másikat alaktalanságába nyelő amőba.

Van, aki esztelenül, mint az éjszakai lepke a lángot.

Van, aki bölcsen, mint a medve a téli álmot.

Van, aki önmagát szereti másban, s van, aki önmagában azt a másikat, akivé maga is válik általa.

Somlyó György

2010. aug. 1. 15:04

Nem tudom pontosan megfogalmazni, voltaképpen mit is értek azon, hogy két ember összeillik. Talán azt, hogy ha együtt vannak, megszűnik a magány. Minden emberi szenvedések legnagyobbika, a magányosság akkor a leggyötrelmesebb, ha emberek között, még inkább, ha társunk mellett érezzük. De ha ráakadunk arra az emberre, aki mellett szünetel a magányosság érzete, annál álljunk meg! Mert az az igazi!"

(Székely Júlia)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook