Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ikerterhesség fórum

Ikerterhesség (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
34617. Lilla1985
2017. ápr. 3. 17:14
Annyira aranyosak vagytok, olyan sok erot ad :) Kezdek a kezdeti sokkbol kijonni es probalok pozitiv lenni. Tudom, hogy lehetne ennel sokkal rosszabb is, csak hat na, mindenki nyilvan kiakad, ha rossz hirt kap.
34616. witch959 (válaszként erre: 34609. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 16:40
Ne gondolj rögtön a legrosszabbra, még semmi sem biztos. Pont az a legfontosabb, hogy nyugodt legyél és pihenj sokat! Próbálj kizárni minden negatív hullámot! Drukkolok, hogy minden rendben legyen! 😊
34615. aranyeso (válaszként erre: 34614. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 16:19
Tudom nehéz, de minden rendben lesz! Ezt mondogattam minden egyes nap nekik. Kitartás! Én is alig hittem el hogy eljutok a 28. hétig. A következö gól a 32. ;) 23. héten befektettek egy hétre, kaptam 2* tüdöérlelöt, rengeteget fekszem az elejétöl. Vkinek minden veszély és komplikáció nélkül lemegy az ikerterhesség, vkinek pedig pont az ellenkezöje. Ne is gondolj ilyesmire, simàn kihordod öket!
34614. Lilla1985 (válaszként erre: 34612. - Aranyeso)
2017. ápr. 3. 15:40

Orulok, hogy Veletek vegul minden rendben lett :) Barcsak en is 28 hetes lennek mar :)

Egyebkent kepzeld nekem semmi panaszom nincs, sem verzes, sem gorcs, egyszeruen az ultrahangon ott figyelt ez a dolog es ennyi. Es hat jol ram is ijesztett, az uh-ostol hiaba kerdeztem, hogy mi ez, okozhat-e gondot, de kb semmit nem mondott, hanem utana az orvosom asszisztense..

Es most ez mellett el is torpul, hogy hanyingerem van.

Szoritok a penteki uh-hoz!! :)

34613. Lilla1985 (válaszként erre: 34611. - Angyajka)
2017. ápr. 3. 15:34

Igen, ezt mondtak bent is, hogy siman lehet, hogy felszivodik/ visszatapad. Csak azert elkenodtem, hogy mar most ilyen problemaval kell szembenezni, akkor mi lesz kesobb?! Egyaltalan ki birom-e hordani ezt a terhesseget. Nagyon az elejen vagyok meg..

Az orvosomat felhivtam, mert ma nem volt bent es aztan szabira megy, szoval vele husvet utan tudok talalkozni. O a telefonban abszolut nem riogatott, mondta, hogy pihenjek es kesz, es hogy az ilyen eleg gyakori. Husvet utan valszeg megnezi majd uh-n is.

34612. aranyeso (válaszként erre: 34609. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 15:13

Szia! Pihenj sokat és bízz, csak pozitívan! Engem is ez segített át, én sokat véreztem a 12. hétig és mindkét kislány megmaradt. Ma vagyunk 28+3 :)


Mellesleg én sosem hánytam, söt hányingerem sem nagyon volt. A szagokat nagyon rosszul viseltem, de ennyi.


Pénteken megyünk 29+0 ultrahangra, na ott pl. az ágyon félig fektetve többször is rám jön az ájulhatnék meg a hányinger. :D kb 45 percig szoktak ultrahangozni, no azt már nagyon nehezen bírjuk.

34611. Angyajka (válaszként erre: 34609. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 15:03
Ne gondolj rögtön a legrosszabbra. Lehet mire legközelebb mész ott sem lesz. Azért légy óvatos, pihenj amennyit tudsz, de ne olvasgass rémtörténeteket. Mikor lesz legközelebb uh, 2 hét múlva? Én megnézetném legközelebb 4d-ben is, hogy tuti-e. Szorítok!
34610. Angyajka (válaszként erre: 34606. - Lilla1985)
2017. ápr. 3. 14:58
Szia! Én a Bajcsyban fogok szülni, így a 36. hétig min. bírnunk kell. Az még 9 hét nekem. Én is nagyon féltem az elején, hogy lehet nem húzzuk addig, de most fel sem merül bennem, hogy előbb jönnének. Vhogy érzem, hogy minden rendben lesz. :)
34609. Lilla1985 (válaszként erre: 34608. - Witch959)
2017. ápr. 3. 14:45

Szia! Nagyon szoritok Neked, hogy ott tudj szulni ahol szeretnel..de biztosan igy is lesz, minden negativ gondolatot el kell szepen felejteni :)

Egyebkent ma voltam a 12 hetes uh-n, es az egyik szemem sir a masik nevet. A babak jol vannak es szep egyformak, CRL 67 mm mindkettojuknel, tarkodredok 0,8 es 1,4 mm. Viszont a B baba eseteben a placenta a hatso falon tapad, also szele mogott 21x5 mm nagysagu echoszegeny terulet lathato. Na most erre azt mondtak, hogy ez meg nem mondhato ennek, de ha sulyosbodik akkor ez levalas. Szoval nem tudom mire szamitsak:( Te ismersz olyan ikres anyukat, akinek volt ilyen? Itt a forumot egyelore a 60. oldalig olvastam vissza, de nem lattam ilyet.

34608. witch959 (válaszként erre: 34606. - Lilla1985)
2017. ápr. 2. 14:18
Na igen, ettől félek én is a leginkább, pláne, hogy olyan kórházban szeretnék szülni, ahol nincs PIC. Ez a Bajcsy Kórház. Itt dolgozik a dokim, akit nagyon szeretek, ezért szoktam is mondani a babáknak, hogy próbáljanak meg elhelyezkedni bent sokáig. :D
34607. witch959 (válaszként erre: 34605. - Angyajka)
2017. ápr. 2. 14:16
Köszönöm, mindjárt rákeresek erre is! :)
34606. Lilla1985
2017. ápr. 2. 13:35

Sziasztok! Nagyon aranyosak vagytok, koszonom! En is gratulalok am nektek! :) Hol fogtok szulni? En a sote 1-en, ott szultem az elso kisfiamat is, aki hosszu vajudas utan megis csaszarral bujt ki, ugyhogy en nem banom, hogy most is valoszinuleg ez lesz. Plusz azota volt meg egy hasi mutetem is, szoval tenyleg rizikos lenne a termeszetes szules. Masik param, hogy meddig fogom huzni. A kisfiam problemamentes terhesseg utan 36+6 napra szuletett, szoval most bennem van a felelem, mert a 36. hetig veluk is minimum huzni szeretnem.

Babakocsi: ezt a Dorjant en is megneztem, szuper jo, koszi az otletet! :) ilyesmik tetszenek nekem is.

A rosszulletekrol, faradtsagrol pedig koszonom a biztato sorokat, nagyon remelem, hogy igazatok lesz :)) Vigyazzatok magatokra!

34605. Angyajka (válaszként erre: 34604. - Angyajka)
2017. ápr. 2. 09:28

Most nézem, hogy van benne egy Danny is.

Dorjan Danny Sport 5 Twin

34604. Angyajka (válaszként erre: 34603. - Witch959)
2017. ápr. 2. 09:25

Tényleg mindent kibírunk, duplán is, csak ők legyenek jól. 😉

A babakocsi: Dorjan Sport 5 Twin

Rengeteget megnéztünk mindenfelé, de nekem ez áll a legközelebb az elképzeléseimhez, így ez a modell lesz más színben, nem pöttyös.

34603. witch959 (válaszként erre: 34601. - Angyajka)
2017. ápr. 2. 07:44

Nem biztos még a császár nálunk sem, csak elég esélyes. Majdnem 6 év volt, mire beköltöztek a babócáink a pocakomba (lombikkal) és a lehető legkevesebbet szeretném kockáztatni. Jó lenne természetesen szülni, de ha csak egyetlen pillanatra is azt mondják, hogy rájuk nézve veszélyes, akkor semmiképp sem fogok küzdeni ellene. Én pedig majd kibírom valahogy, csak ők legyenek jól. 😊

Viszont láttam az adatlapodon egy képet egy babakocsiról. Mi is ilyesmiket nézünk. Meg tudnád mondani, hogy ez konkrétan milyen típus?

34602. Angyajka (válaszként erre: 34599. - Lilla1985)
2017. ápr. 1. 22:02

Szia! Gratulálok, a kisfiadhoz és a pocaklakókhoz is. Biztos minden rendben lesz, nem is lehet másképp.

Én is az elején nagyon fáradt voltam. Sajnos a 14. hétig én is minden nap hánytam, utána elmúlt. Kb. a 16. héttől teljesen visszanyertem minden energiám és pörögtem, mint akit felhúztak. :)

34601. Angyajka (válaszként erre: 34597. - Witch959)
2017. ápr. 1. 21:54

Igazán nincs mit.

Nekem ezidáig T alakban feküdtek. Kevés esély volt rá, hogy a B baba lemásszon a padlásról, de megtette. A 26 hetes uh-on 2 buksi nézett lefelé, így kértem szülésznőre tippet a dokitól. Adott 2 telefonszámot, de még várok vele, hogy mit látunk a 30 hetesen. Ha akkor is így lesznek, akkor felhívom vmelyiket.

Te már tudod előre, hogy vmiért csak a császár jöhet szóba? Én szeretném őket természetesen megszülni, ha minden adott, de persze nem ragaszkodom hozzá, fő a biztonság és az egészségük.

34600. witch959 (válaszként erre: 34599. - Lilla1985)
2017. ápr. 1. 15:25

Szia!

Gratulálok! :) Minden rendben lesz a genetikán is, ne aggódj! :) Nekem ez a folyamatos álomkór kb. a 14. hétig tartott, aztán pár hétig kivirult minden, de most megint kb. 2 hete hamar elfáradok. Holnap kezdjük a 22. hetet. :)

34599. Lilla1985
2017. ápr. 1. 15:08
Sziasztok! Ha megengeditek én is csatlakoznék az ikres fórumhoz. 12+2 naposak vagyunk ma, már a 7. és a 8. heti uh-n is ketten voltak, elvileg két külön petezsákban. Hétfőn megyek a 12 hetes uh-ra, és nagyon izgulok, remélem még mindig ketten vannak, bár a hasam méretéből és a rosszullétekből ítélve valószínűleg igen :) Már az 5. héttől tart a napi többszöri hányás és egész napos rosszullét plusz fáradtság. Felmegyek az első emeletre és le kell ülnöm..ezzel más is így van? Remélem ez a nehezebb időszak nemsokára véget ér, mert van már egy 2,5 éves kisfiunk, aki mellett "nem érhetek rá" rosszul lenni :) Boldog babavárást és gyönyörű hétvégét mindenkinek!
34598. witch959 (válaszként erre: 34595. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 1. 14:27

Szia!

Általában az első trimeszternél szokták mondani, hogy előfordulhat, hogy az egyikük meggondolja magát, utána azért már csökken ennek az esélye jelentősen. A hányásról én szerencsére saját tapasztalatot nem tudok írni, mert egyszer sem volt ilyesmi nálunk, de úgy tudom, hogy többnyire a 16. hétig elmúlik. Bár sajnos egy barátnőm nem volt ilyen szerencsés, ő gyakorlatilag a végéig rohangált a wc -re. Gondolom ez is egyénfüggő.

Az viszont biztos, hogy minden ikerterhesség veszélyeztetett terhesség, így nagyon - nagyon fontos a vitaminok és ásványi anyagok pótlása, valamint a sok pihenés! :)

Drukkolok, hogy minden rendben legyen nálatok is a genetikain! Mindenképp írd majd meg, hogy mit láttak! :)

34597. witch959 (válaszként erre: 34594. - Angyajka)
2017. ápr. 1. 14:22

Köszönöm az infokat a kórházról!

Én közben beszéltem a védőnénivel a fogadott szülésznőről és azt mondta, hogy császárnál teljesen felesleges, de természetes szülésnél sem biztos, hogy jobban járnék, mint az éppen ügyeletessel. Szóval úgy döntöttünk, hogy nem fogadunk szülésznőt külön. :)

34596. Angyajka (válaszként erre: 34595. - Milegyenanevem)
2017. ápr. 1. 08:50

Szia, gratulálok. Nekem is folyamatosan mondta a doki, hogy ne éljem bele a 12. hétig magamat. Amíg nem éreztem őket mozogni, addig örökké aggódtam, hogy vajon mind2 ott van még, dobog még a kicsi szívük. A 12. hét a vízválasztó, utána is lehet gond, de mindig más miatt.

Én a 14. hétig hánytam minden nap. A pocakom is látványos volt számomra már a 10. héten, de szerintem is akkor az még inkább puffadás volt.

2017. márc. 31. 21:58
Sziasztok, megorultem mikor lattam, hogy aktiv a forum:) 12 hetes ketpeteju ikrekkel terhes kismama vagyok, olvasgattam mindenfelet a neten, tudna valaki nekem abban segiteni, hogy mennyi esely van arra hogy megmarad mindketto baba?? Megyek nemsoka a 12 hetes uh-ra ott persze kiderul.. eloszor 6 hetesen egy babat latott a doki majd a 8 heten mar 2 petezsakot:) azt mondtam magamban ez nem lehet igaz! Nekem ikrek soha nem gondolkodtam rajta h valaha is lehetseges, de mar no a pocakom bar alig inkabb meg mindig a puffadas a fo okozo. Hanyingerem van meg mindig.. hanyi is hanytam par hete, ennek nem kene mar elmulnia? Koszi a valaszokat es orulok h ra bukkantam erre a forumra:)
34594. Angyajka (válaszként erre: 34589. - Witch959)
2017. márc. 28. 11:31

Végül tegnap jutottam be, de kész bolondok háza volt.

Ha abból kellene következtetést levonni, akkor a nővérekről/ápolónőkről nem tudnék jót mondani a hallottak alapján. Tiszta, barátságos, kultúrált. Egy másik alkalommal megpróbálunk rendesen körbenézni mikor ott járunk.

Szülésznőről én sem beszéltem még a dokival, mert a B baba elhelyezkedése miatt császár van kilátásban sajnos. Azért reménykedem még, hátha befordul. Idő van, csak a hely egyre kevesebb.

34593. aranyeso
2017. márc. 27. 11:52
5-6 Hete :D
34592. aranyeso (válaszként erre: 34591. - Vigyorex6)
2017. márc. 27. 11:50

Szia!

Köszönöm a válaszod!

Kétpetéjü lombik babák.

Jelenleg 3 hetente, majd 29. héttöl 2 hetente járunk majd ultrahangra.

Jo nagy eltérések vannak a számok között amiket írtál, szép nagy súllyal születtek.


Esetleg vkinek van pesszáriummal kapcsolatban tapasztalata? Nekem 5-6 here van fent, 23mm-es rövidült méhnyak miatt rakták del.

34591. Vigyorex6 (válaszként erre: 34590. - Aranyeso)
2017. márc. 27. 06:48

Szia! Ezt kontroll alatt szokták tartani. Nekem volt olyan ultrahangom, amikor az egyik babát 1350, a másik babát 1530 grammra becsülték.

Néha nagyon elnézik és csak a szülésnél derül ki a valóság. Ahogy nőnek, egyre nehezebb őket mérni.

Két hetente ultrahangoztak. Volt amikor 2 hét elteltével ugyanakkorák voltak, tehát mintha nem híztak volna semmit.

Szülés előtt azt mondták, hogy megközelítőleg 2600 grammok. Ehhez képest 3300 és 3440 grammok voltak születésükkor.

Ezért a becslést nagy fenntartásokkal kezelem.

Egy vagy kétpetéjűek?

34590. aranyeso
2017. márc. 26. 22:56

Sziasztok!


Kérdezni szeretnék ikres anyuciktól:

27+0 uh-on a nagyobbik babánkat 28+4-re lötte be a masina, a kisebbet pedig 25+0-ra. Átlagban 200gr súlykülönbség van köztük. Kicsit aggódik a különbség miatt as orvosom. Volt vki hasonló értékekkel? Nyugtassatok meg - hiszen a kisebbik babám is szépen fejlödik, gondolom ez a méret különbség Meg fog maradni. Köszi!

34589. witch959 (válaszként erre: 34588. - Angyajka)
2017. márc. 17. 19:46
Mi is arra fogunk pályázni mindenképp. :) Majd megírnád, hogy mit tapasztaltatok nézelődés közben? Még nem döntöttük el a szülésznő kérdést, először mindenképp meg akarom kérdezni a dokimat, csak mindig elfelejtem. :D Amióta itt vannak a pocakomban, azóta teljesen szita az agyam. :D
34588. Angyajka (válaszként erre: 34587. - Witch959)
2017. márc. 17. 16:32

Apukának kitartást! Az ujjuk köré fogják csavarni a kiscsajok. ;)

Most már kezdhettek ötletelni, nézelődni.

Jövő csütörtökön megyünk megnézni a szülőszobát a Bajcsyba. Benézek az 1 ágyas szobába is, mert arra pályázunk, ha szabad lesz vmelyik. Remélem az lesz. Szülésznőt fogadtok?

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook