Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
5026. baybee (válaszként erre: 5021. - Angyajka)
2016. szept. 5. 17:23

Én meg megjártam a nőgyogyit. Ciszták szerencsére nincsenek. Az NK cuccban nem tudott segíteni. Nézte az endós papíromat is. Kicsit húzta a száját arra, hogy levett a merkfirminról is meg az inozitolról is. De már okt. 11ig kihúzom ennélkül. Kaptam től vv.es beutalót. Legalább erre nem kell fizetnem most. A Kaális tervemről lebeszélt.

Szerinte az április is mindjárt itt van. Inkább hozzunk mindent rendbe, mint értelmetlenül kidobjam a fél millát. Igaza van.

Szóval most nyugalomra intett. Sztem kérek holnap időpontot a Szőnyihez, az lesz a következő. Azzal a véleménnyel akarok visszamenni Naszihoz.


A trombózisos pasinál Te hányszor voltál? És milyen vizsgálatok kellenek neki? /Tudom, hogy írtad, de szita az agyam, bocsi/

Őt is meg akarom keresni.

Végülis így valószínüleg az októberi ciklus is ugrik. Szóval vagy november lesz a mi hónapunk, vagy akkor marad az április.

Bár azon is gondolkodtam, hogy ugye azt mondta a Tanár úr, hogy ez 1-2 hónappal csökkenhet is (hajrá 2). Nade hogy tudom én azt meg, hogy pl. februárban is lenne lehetőségem. De jó is lenne... Tudom, nem nagy különbség, de mégis az. És ugye ahhoz kell azt a lipides cuccot is igazítani... Na mind1. NYUGI VAN...

5025. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5024. - Angyajka)
2016. szept. 5. 14:10
Köszi a választ! :)
5024. Angyajka (válaszként erre: 5018. - 42233ef8c1)
2016. szept. 5. 13:55

Mindenképp, csak most körültekintőbb vagyok.


A lipidet 3 havonta lehet, de nem tudom, hogy hányszor vagy kell-e szünet.


Az inszemnek mindenképp kell adni esélyt, ha nálad is ez lesz a bibi.

5023. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5019. - Petyó86)
2016. szept. 5. 13:52

Cuki vagy, köszönöm! :)

Jajj, úgy szeretném, ha valaki itt közülünk "megtörné a csendet", babás hírekkel jönne! :) Tuti utána beindulnanak itt az események, sorra jönnének a babák! ;)

5022. Angyajka (válaszként erre: 5015. - Petyó86)
2016. szept. 5. 13:43

Igen, Szőnyiben én is jobban megbízom, mint bármelyikben (Wandán kívül). Nem ígérgetett, korrekt volt. Meg szerintem ő otthon van sok mindenben.


De muszáj több szálon, nehogy megint rossz irányba menjünk. ;)

5021. Angyajka (válaszként erre: 5013. - Baybee)
2016. szept. 5. 13:36

Én nem értem, hogy ez eddig miért nem jutot bárkinek is eszébe. Legalább egy magánintézet lenne, ahol végigjárod a folyosót, minden ajtó alatt más orvos és a vége a cél. Ott meg megmondják, hogy mire van esély és mi a bibi. Nevetséges ez az egész, esküszöm. Én is csak a múlt héten 60ezret költöttem konzira és még itt vagyok, hogy van egy csomó kérdésem, ami akkor merült fel, miután utánaolvastam.


A smoflipidet mindenképp megpróbálom, mert nincs más. Csak most próbálok körültekintő lenni és nem úgy mint az eddigi 5 inszemnél, hogy megyek az "okosabb" után.

5020. Angyajka (válaszként erre: 5010. - NLbaby)
2016. szept. 5. 13:30

Pont ezt akartam kérdezni.

Fantasztikus. :(

5019. Petyó86 (válaszként erre: 5016. - 42233ef8c1)
2016. szept. 5. 13:23

Akkor Te is jól belendültél a vizsgálatokba, reméljük nem derül ki semmi vészes dolog. ;)

Elhiszem hogy idegenkedsz a beültitől, de reménykedjünk hogy nem is lesz rá szükség. :) Próbálkozzatok, hátha! :D Nagyon drukkolok Regina!!!!

5018. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5005. - Angyajka)
2016. szept. 5. 12:49

Angyajka, azert megpróbaljatok a smoflipides inszemet, ugye?

Azt tudod esetleg, hogy ezt a lipid kezelést hány cikluson keresztül kaphatja az ember?

Ha nalam is kiderülne az emelkedett NK funkció, lehet, en is elsősorban egy inszemet próbálnék meg ezzel a módszerrel, ha esetlegesen nem sikerülne, csak utána a lombikot.

5017. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5013. - Baybee)
2016. szept. 5. 12:39
Igazad van Baybee, egy ilyen intézet kellene! :)
5016. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5015. - Petyó86)
2016. szept. 5. 12:30

De jó, szuperül csinálod, ennyi irányból biztosan lesz megoldás! ;))

Az összes eredményt várom még, amit Szakács dr úr felírt: karyotipizálás, NK, trombózis hajlam, alloimmun, autoimmun panelről jó sok vérvétel...

Valahogy azt érzem - vagy csak azert, mert nagyon szeretném, ha így lenne - a mandula okozta góc már nincs a szervezetemben, ezert spontán jön a babácskank.

Nekem nem is igazan az intézetben ingott meg a hitem, hanem nagyon idegenkedek a lombiktól. Egy hatalmas hormonbomba, amit csak azert javasolnak mert evek óta nem jön a baba és nem azert, mert megvan az oka, hogy csak így lehet.

Igen, ez szomorú, amit írsz, hogy több sikertelen IVF után nézik az NK funkciót pl.

5015. Petyó86 (válaszként erre: 5011. - 42233ef8c1)
2016. szept. 5. 12:14

Haladnak bizony, szépen lassan, de nem panaszkodom. :) Én szeptember végén megyek vissza Sipos dokihoz, elviszem neki a papírjaimat, aztán meglátjuk. Én bízom a Szőnyiben. Ha ő nem is, de a kapcsolatai révén biztosan ajánl majd olyan dokit, akinél sikerre visszük az ügyet. Voltam a Honvédos meddőségiben is, az a doki is lelkes volt, mondta hogy náluk is csak inszem van, de a Kaáliban majd beszél valakivel, akinek felvázolja az esetemet. Most több vasat tartok a tűzben, aztán a véleményeket majd összegyúrom. :)

Nekem is megingott a bizodalmam az intézetet illetően, szerintem egyébként nagyon jó szakemberek, csak mi spécibb esetek vagyunk, akikkel igenis foglalkozni kellene. Te milyen eredményekre vársz Regina? :) Elhiszem hogy szomorú vagy, de ne hallgass a hormonjaidra! :DMinden rendben lesz! Az agyalás nem feltétlenül probléma, ez visz minket előre. Mikor olyat hallok hogy 3-4 lombik után derülneki ki pl. NK dolgok, ilyenkor megfordul a fejemben, hogy miért ilyenek az orvosok? Persze mindenki pénzből él, na de akkor is. :/

5014. baybee (válaszként erre: 5007. - Viki1987)
2016. szept. 5. 12:10
Én is gondolkodtam örökbefogadáson. De mi lecsúsztunk erről a lehetőségről.
5013. baybee (válaszként erre: 5005. - Angyajka)
2016. szept. 5. 12:08

Basszus... Egyre jobb. Akkor asszem még mielőtt a Naszihoz visszamegyek, akkor el kéne mennem a Szőnyihez is... Komolyan mondom, hogy ha nyerek a lottón csinálok egy olyan intézetet, ahol az összes ilyen főagy egy helyen van, akinek vmilyen formában köze lehet lombik sikerességéhez.

Ide-oda rohangálni, itt egy 10es, ott 20... észre se veszi az ember és többszázezer elmegy arra, hogy most akkor kinek higgyél, de a micsinálj kérdéssel persze magadra hagynak...


De akkor most mi lesz, mégsem lesz infúziós-inszem?


Én egyre kevésbé tudom, hogy mi legyen. :,(

5012. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5007. - Viki1987)
2016. szept. 5. 12:07

Szia Viki!

Igen, ahogy Angyajka is írta, a következő ciklusban.

Az örökbefogadást mi is komolyan fontolóra vettük a férjemmel.

5011. 42233ef8c1 (válaszként erre: 5001. - Petyó86)
2016. szept. 5. 12:00

De jó, akkor haladnak a dolgok, mennek a vizsgálatok! :)

Elhiszem, ilyenkor lassan telik az idő, amikor nagyon várunk valamit. Nekem is még legalabb 2 hét, mire meglesz minden eredmény. Vegyesek az érzéseim, egyrészt örülnék, ha kiderülne valami, másrészt meg nem. A jövő hónap elején kellene jelentkeznem Sipos dokinál a lombik ügyében, de annyi kérdés van bennem; kell ez nekem?! Valóban az IVF hozza meg a sikert?! Ha fizikai ok (pl. elzárt petevezető, stb) tenné indokolttá, elfogadnám, hogy ez a mi utunk, csak így lehet babánk. Ez az én problémamra is megoldás lesz??!!! :-/

Biztosan ez a szürke idő, meg a hormonok (holnapra nem várom) miatt agyalok most ennyit!

5010. NLbaby (válaszként erre: 5005. - Angyajka)
2016. szept. 5. 11:51
A prednisilon is ugyanugy megemeli a cukrot, mint a medrol :( Nalam legalabbis megemelte. A medrolt meg nem probaltam.
5009. NLbaby (válaszként erre: 5003. - Angyajka)
2016. szept. 5. 11:48
Volt amikor szedtem a prednisolont es volt amikor nem. Sem igy, sem ugy nem sikerult.
5008. Angyajka (válaszként erre: 5007. - Viki1987)
2016. szept. 5. 11:26

A következő ciklusban.


Szerintem ez a lombik - örökbefogadás kérdés egyének szerint változik. Ki mit tud elfogadni magában. Én azt mondom, hogy azt kell választani, amivel ti magatok boldogok lennétek. Vki a donorspermával, donorpetesejttel is megpróbálkozik, hogy akár csak a fele is, de az övék legyen biológiailag. Vki ódzkodik az egésztől és teljesen természetellenesnek tartja. Én mindkettőt megértem. Tiszteletben tartom mindenki választását.


Ha úgy érzitek, hogy örökbe fogadnátok inkább, mint a sajáttal próbálkozni lombikkal, akkor indítsátok meg azt, mert az nagyon hosszú idő (de ezt Te is tudod).

5007. Viki1987
2016. szept. 5. 11:00

Sziasztok lânyok! Azt szeretnèm kérdezni,hogy ha magam fizetek érte akkor milyen hamar megy a lombik?

A màsik pedig megmondom őszintén nagyon gondolkodunk az örökbefogadáson. Vessenek ràm követ,de ez szàmomra sokkal természetesebb megoldádnak tűnik. Lehet azért mert gyerek otthonban dolgozom.

5006. Angyajka (válaszként erre: 5005. - Angyajka)
2016. szept. 5. 10:50
Azt meg kihagytam, hogy smoflipid. Arra gondoltam, hogy az dobja meg az inzulint.
5005. Angyajka (válaszként erre: 5004. - Baybee)
2016. szept. 5. 10:50

:(((


Most én is kicsit el vagyok kenődve, hiába találtunk egy újabb opciót.


Sok helyen azt olvasom, hogy megdobja az inzulinszintet. Szőnyi doki rá is kérdezett van-e ir-em (lehet ezért). Igaz, hogy nincs, de nekem is van egy kis hiperinzulinémiára való hajlamom. Ennél jobban diétázni, sportolni nem tudok. Így is egy kis giliszta vagyok. :/


A Prednisolon betegtájékoztatójában az van, hogy torombózishajlam esetén NE, pm alulműködés esetén orvossal egyeztetve.


Na, én pénteken hivatalosan is megkaptam a papírt, hogy fokozott trombózishajlamom van. Medrol lenne helyette, de az meg szintén NE kategória az inzulin dolog miatt és van a családomban cukorbeteg, ami szintén NE a betegtájékoztató szerint.


Most ott tartok, hogy menthetetlennek minősítettem magam. Hiába van gyógymód, ha nálam nem alkalmazható. Valami kockáztatnom kell. Gondolom a Prednisolon lesz, mert ott csak a trombózishajlamot áldozom be. De Blaskó prof. meg azt mondta elég pozitív teszt esetén szúrni magam. 0,3 Frang... vagy milyen kezdetű szurit írt fel. :/


Olvastam, hogy vkinek Aspirin protectet kellett a Prednisolon mellett, na de azt nekem senki nem mondta. Most nem is tudom, hogy kihez forduljak ezekkel a kérdésekkel.


Csak, ezért ömlengek itt, mert Nálad ezek szintén jelen vannak vmilyen formában. Ezzel is számolj majd, ha konzira mész vhova.


Bár addigra már kitaposom az utat. ;)

5004. baybee
2016. szept. 5. 10:20

Egész hétvégén /már amennyi időm volt/ ezen az egész NK izén, meg a kezelésen és a hogyan továbbon agyaltam.

Jelenleg arra jutottam, hogy ezt az infúziós vackot én is kérni fogom. Viszont fizetős lombikra NEM megyek vissza Forgiékhoz. Akárhogy nézem a dolgokat, és akármilyen kedvesek és mézes-mázasak pénzéhes banda, akinek nem érdeke, hogy sikerüljön elsőre.

Ha csak azt nézzük, hogy belekényszerítettek 2 inszembe értelmetlenül, holott én nem akartam egyet sem. Simán lelkifurka nélkül csináltak volna egy fizetős lombikot minden egyéb vizsgálat nélkül, egy fél éves (alap) leletre hagyatkozva... Ez nagyon nem korrekt.


Ma du. megyek a saját nőgyogyimhoz, bár tudom, hogy ő védeni fogja a Tanár urat, mert a keze alatt "nőtt fel". Megkérdezem őt erről az NK-s meg trombózisos izéről. Hátha tud segíteni. Ha nem, akkor megyek a G'-be, és felhívom a Kaálit, ahol legalább van olcsóbb fizetős lombik is. Elmegyek egy konzira, elmondom mit és hogyan akarom, ha vállalják oké, ha nem vállalják, akkor esetleg elgondolkodom azon, hogy a Forgácsban is előadom az ultimátumot, és mindent írásban rögzítve úgy lesz, ahogy én akarom.

Hát kb. erre jutottam. De most nagyon vacakul érzem magam... Na mind1.

5003. Angyajka (válaszként erre: 5002. - NLbaby)
2016. szept. 5. 09:42

Sajnos nem, és nem is érdem alapján. :(


Neked a lombik során kellett szedni a Prednisolont?

5002. NLbaby (válaszként erre: 5000. - 42233ef8c1)
2016. szept. 5. 09:08
Koszonom szepen. Jo lenne, ha csak tenyleg azon mulna, hogy ki mennyit tesz erte. De sajnos ez nem igy mukodik :(
5001. Petyó86
2016. szept. 5. 08:58

Jó reggelt Csajok!

Regina, igeeen én is Szőnyinél voltam! :) Épp itt vagyok a G1-ben most is cukorterhelésen. :) Kell egy pár vizsgálat még, aztán meglátjuk. Szeptember végéig kiderül hogy milyenek a kilátásaim. Kezdek izgulni. Készülök en is az NK-vizsgálatra, igazából 24-25 cn. mennék, de nem akarom még egy hónapot tolni. Vannak kétségeim hogy volt-e egyáltalán ebben a hónapban peteérésem, mert most semmi látványos nem volt, Szőnyi a 17. cn-on látott egy 17mm-es tüszőt. Lesz majd PCT vizsgálatom is. Jó lenne egy hónappal oregebbnek lenni. :)

5000. 42233ef8c1 (válaszként erre: 4998. - NLbaby)
2016. szept. 4. 21:01
Olyan sok mindent megtettél, nagyon megerdemled, hogy Anyuci legyel! Drukkolok nagyon!
4999. Angyajka (válaszként erre: 4998. - NLbaby)
2016. szept. 4. 19:25

Basszus, bennetek van kitartás, az tuti. Szerintem bennünk nem lenne ennyi. :(

Most már nagyon szép a tsh-d és a D vitamin szinted is. Ennél többet nem tehetsz. :(

4998. NLbaby (válaszként erre: 4997. - Angyajka)
2016. szept. 4. 18:14
Igen ott es mindent ingazva csinalunk.
4997. Angyajka (válaszként erre: 4995. - NLbaby)
2016. szept. 4. 16:21

Uhh, akkor értékelni kell az itthoni lehetőségeket. :(

Legalább fizetős formában szinte mindenhez hozzájutsz, igaz a tb-t feleslegesen fizetjük, de legalább nem zárnak el minden lehetőséget.


Itthon a Kaáliban voltatok? Azt is így ingázva?

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook