Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
5626. Kriking (válaszként erre: 5625. - Jszvi04)
2017. jún. 3. 07:13
Megy a drukk neked🍀
5625. jszvi04 (válaszként erre: 5624. - Kriking)
2017. jún. 2. 21:59
Igen, azt írta Sípos doki, hogy hétfőn teszteljek újra uazzal a teszttel, amivel ma reggel. Meglátjuk :-)
5624. Kriking (válaszként erre: 5623. - Jszvi04)
2017. jún. 2. 18:12
Nekem első inszemmel 64 volt. Szerintem még ad esélyt és nyomatnod kell a progit. Van akinél lassan termelődik. Nekem a mostani negatív tesztnél is várt még 2 napot.
5623. jszvi04
2017. jún. 2. 17:32
sziasztok, ma reggel, inszem utáni 14. napon teszteltem, de csak nagyon halvány pozitív lett, ezért gyorsan beugrottam vérvételre. HCG: 38,6 U/L (ref:<30 U/L). írtam sms-t Sípos dokinak, várom mit mond....
5622. Kriking (válaszként erre: 5617. - Sima0120)
2017. jún. 2. 16:37
Ez borzasztó. Sajnálom hogy ilyenek veled. Az intézetben kapsz igazolást ha ott voltál, ha jól tudom. Nekem felajánlottak de én ikszemkor szabira megyek
5621. Kriking (válaszként erre: 5616. - Csakazertis2010)
2017. jún. 2. 16:35

Én is legtöbbször reggel megyek mindig azt mondja a doki nekem. Eddig nem volt belőle gondom.

Mondjuk nekem a főnökasszonyom is megértő és támogat szerencsére

5620. Kriking (válaszként erre: 5612. - Csakazertis2010)
2017. jún. 2. 16:32
Volt mert az első után pozőr teszteltem de nem tapadt meg és a második tüsző meg bent ragadt. Aztán ft egy stílus hónap de 8 túszom lett 4-5 dominánssal és abban maradtunk nincs inszem csak repesztő és ohne együttlét. Nem birta volna a szervezetem el ha teherbe esem. De utána jött a 2. Inszem rögtön mert szabad volt az út. Az nem sikert és most jön a 3. Rögtön a 2. Után
2017. jún. 2. 14:56

Hát durva a melóhelyed :( Nem tudod otthagyni? Azért elég sok magánrendelő van. Persze így a próbálkozások közepette nem jó keresgélni, de lehet jobb lenne egy nyugisabb helyről nekiindulni az egésznek.

Leállt a szíved? Akkor i a meló miatt idegeskedtél? :(

5618. Sima0120
2017. jún. 2. 11:50
a nappal előtt kimaradt a végén a fél. bocsánat.
5617. Sima0120
2017. jún. 2. 11:49

Elmondtam mindent, hogy mi van velünk. Hogy voltunk orvosnál, miért, menni kell vizsgálatra, és az dönti el hogy az inszeminációt megcsinálja-e a Tanár Úr. Illetve mondtam hogy augusztusban lenne vagy az inszemináció vagy a lombik. Miután itt olvastam meg rámentem a Forgách Intézet munkarendjére is. Az Uh-k nincsennek korán , én 7-15 ig dolgozom sehogy nem jó. Nekünk ha szabin vagyunk a helyettesítést meg kell szerveznünk magunk helyett, mert egy nővér nem elég a rendelőbe. De igazából bánom hogy beavattam őket, mert jobb lett volna ha beteget jelentek, csak evvel az a baj, hogy nem szeretek hazudni.

Amikor kórházba kerültem egy csütörtök este (leállt a szívem) akkor azért kellett lelkifurdalást érezzek mert a kolleganő nappal később jutott le a balatoni nyaralóba. Nem péntek reggel hanem délután. Hálásnak kellett lennem.

2017. jún. 2. 11:23

Azért mégsem megértő, mert neki valószínűleg hamar sikerültek (?).

Neked kell mérlegelned, hogy kiteríted a lapjaidat, vagy megoldod másként. Pl kora reggeli időpontot kérsz a munkahelyed miatt. Vhogy biztos megoldják az intézetben. Hányra jársz dolgozni és hová?

Egyes napokon táppénzre is mehetsz, de persze nem tudsz 3 naponta, az feltűnő. Hanem mondjuk az UHk idején nem mész egy hétig és a háziorvosodat beavatod hogy írjon ki hasmenéssel vagy bármi.

5615. Sima0120
2017. jún. 2. 11:03
Az a baj hogy ez egy magánrendelő ahol vagyok, a dokinőnek három gyereke van mégsem megértő. A kolleganőmnek nincs gyereke (ő is 40 éves mint én csak még nem döntötte el akar-e?) szóval részéről sincs sok empátia. Valahogy itt nincs rendben minden. Ez nem fontos, de múlt héten leégett a háta a kolleganőnek a napon, és emiatt ő hazamehetett. Lehet nekem is sírnom kéne egész nap....
2017. jún. 2. 10:33
Ha bejelented, hogy inszeminációs kezelésen veszel részt, papírokkal igazolva, fél éves védettséget élvezel. Ebben az a kockázatos, hogy ha félév alatt neadjisten nem jön össze, ez a védettség megszűnik.
5613. Sima0120
2017. jún. 2. 10:23
Hát nem tudom én hogy fogok eljutni egyáltalán... a jövő heti átjárhatósági vizsgálatra is úgy kellett könyörögni hogy elengedjenek. Elmondtam, hogy mire mennék,és még nem biztos hogy aznap nem lesz belőle balhé. Tejesen kikészít.Mit lehet ilyenkor tenni? Nem szeretném hogy kirúgjanak.
2017. jún. 2. 09:22
Kriking: a két inszem között volt szünet? Vagy egyből folytattátok?
5611. Kriking (válaszként erre: 5608. - Jszvi04)
2017. jún. 1. 16:21
nekem a sima nőgyógyászom csinálta a SOTE II-n a HSG-t és nem került pénzbe. Utána küldött Sípos doktorhoz a Múzeum utcába, majd mentem a Forgácsba hozzá. Én is sms-ben vagy telefonon értekezek vele :-)
5610. Kriking (válaszként erre: 5597. - Jszvi04)
2017. jún. 1. 16:16

Én is így voltam, clostilbegyt+ovitrelle+duphaston volt elsőre, a másodiknál Letrozole Teva 2,5 mg filmtabletta +ovitrelle+duphaston.

Most a Letrozole Teva 2,5 mg filmtablettánál tartok ,jövő szerdán uh és gondolom utána a többi.

2017. máj. 31. 14:07

A konzultációra amúgy úgy számolj, hogy kb 2 hónap múlva kapsz időpontot.

Júliusban az intézet zárva tart, július utolsó hetében talán már nyitnak, de augtól biztos. Felhívtam őket.

5608. jszvi04 (válaszként erre: 5607. - Csakazertis2010)
2017. máj. 31. 10:33
csakazertis2010 jó, hogy leírtad, mert úgy látszik picit más a "menet", ha az ember rögtön az Intézetben kezd az első konzival. Én az első konzira Sípos magánrendelésére mentem a Múzeum utcába, ahonnan rögtön a SOTE II-re irányított a röntgenes HSG-re (ami 35 ezer). Én is féltem, mert nagyon sok rosszat olvastam a vizsgálatról, de egyáltalán nem fájt. Sípos még mosolygott is, mondta, hogy kár volt félnem, mert , ahogy ő csinálja, az sosem fáj senkinek sem (nemtom, h ez mennyire igaz, nálam ok volt :-). Nekem, ha megjön, ciklus 1. napján kell dobnom egy sms-t Síposra, és ő mondja meg, hogy mikor menjek az UH-ra. Én első inszemnél napi 1 clostit kaptam 5 napig+ovitrelle+ciklus végéig 2X2 duphaston. 14. napon sms-t kellett küldeni Síposnak a teszt eredményről (ami akkor sajna negatív lett), duphastont abba kellett hagyni, és 3 napra rá megjött. Aztán újra elölről az egész, csak most 2 naponta Fostimont kellett szúrnom (összesen 5-öt), mert nekem a closti nagyon elvékonyította a nyálkahártyát.
2017. máj. 31. 09:56

Még ami fontos: az inszem előfeltétele a hycosy, ami ultrahangos petevezetés átjárhatósági vizsgálat. Ezt a konzi után érdemes megcsináltatni a ciklus első felében az intézetben és ha minden oké, a rákövetkező ciklusban már lehet kezdeni az inszemet.


Az átjárhatóságit máshol is meg lehet csináltatni, de drágább.

Van TB alapú röntgenes, HSG, nekem már olyan is volt a Bajcsyban, de rettenetesen fájt, hiába voltam (akkor is) mindkét oldalon átjárható. Így inkább fizettem :)

2017. máj. 31. 09:54

Zsniki85:


nem kell beutaló, ez egy magánintézmény, bár ha jól tudom lombikra van TBs hely, csak nagyon sokat kell várni. Máshol kevesebbet.


Telefonon be kell jelentkeznetek konzultációra, ami hétköznap délutáni, esti időpont, és 15 ezer Ftba kerül. Ide vigyetek minél több leletet, mert ezzel időt nyertek. Azaz női részről 3. és 21. napi hormonsor (részletezzem?), + TSH, Anti-TPO, FT4, cukorterhelés (3 pontos, inzulineredménnyel is), AMH!. Férfi részéről spermatogram, andorológiai lelet (nincs e herevisszér, egyéb fizikai gond).


Inszemről tudok nyilatkozni, mert én még csak azon voltam.

Megvárod, míg megjön és nem kell bejelentkezni, csak mész UHra 2. vagy 3. napon (de előtte a konzultációnak meg kell lennie).

Itt már lentebb leírták, hogy az isnzem ára 50 ezer + a gyógyszerek ára. Az AMH eredménytől, illetve a 2. napi ultrahang vizsgálattól függ, mit kapsz stimuhoz.

Inszemnél nincs várólista.

Inszem utáni 14. napon tesztelni kell. Ha negaítv, abba kell hagynod a progi tablettát, ha pozitív folytatod és mész megint Uhra, hogy megállapítsák, jó helyen tapadt e meg a baba.

2017. máj. 31. 09:46

Sima0120 nekem 25 volt a hycosy az intézetben, Sipos csinálta.


Az első uht a Tanár Úr a második ciklusnapon csinálta. Látott is egy érő tüszőt, emiatt csak egy clostyt írt fel 5 napra. De mire mentem a köv uhra a 8.ciklusnapon (Siposhoz), az már sehol nem volt, úgyhogy végül egy másik, 20 mmest repesztettünk meg. 12 ciklusnapon mentem utolsó Uh követésre, amikor látta Makai, hogy van repeszthető tüsző. 13. ciklusnapon adtam be, így a 15. napomon volt az inszem. És hétfőn kell tesztelnem.

2017. máj. 31. 09:43

Uhra én minden alkalommal 11 után mentem, az volt a lényeg, hogy 12ig odaérjek, így én ebédszüne gyanánt lógtam ki, de nekem közel van az intézet a munkahelyhez. Én sem avattam be sem kollégát, sem főnököt.


jszvi04: Drukkolok nagyon péntekre!!! ne temesd a ciklust! Ha görcsölgetsz az lehet jó jel is. Nekünk van már egy fiunk, aki természetes úton sikerült, de rá is sokat vártunk, és már majdnem inszemre mentünk. Most a tesónál 3 évnél tartunk, és mostmár inszemre került sor.

Duphastont szedsz? Mennyit?

Én 2 reggel, 2 este. És Clostival stimuztak, napi 1et kellett szednem. Plusz ovitrellet adtam be magamnak.

2017. máj. 30. 21:58
Lányok valaki ossze tudná nekem foglalni,mi is a menete ha én a Forgácsba akarok járni? Kell beutaló?Inszem,lombik?Mi mennyibe kerül?Mennyi idő?
5602. 0b281daa8e (válaszként erre: 5576. - Maximail)
2017. máj. 30. 21:56
Szia!Szakács Zoltán?Aki a Mensmentisben is dolgozik?
5601. jszvi04 (válaszként erre: 5600. - Sima0120)
2017. máj. 30. 15:25
Hát igen, sajna az inszem-es UH-k keresztbe vágják a délelőttöt:-( nagyon szívesen :-)
5600. Sima0120 (válaszként erre: 5599. - Jszvi04)
2017. máj. 30. 14:26

Hmmm akkor jó hogy megkérdeztem mennyibe kerül. Pedig direkt mondtam hogy azért kérdezem, mivel gondolom ott nincs terminál.

Ezek szerint lehet esélyem sem lesz úgy elmenni az uh-ra hogy a munkatársam és a főnököm ne avassam be. Ez nem jó hír, abban bíztam hogy korábban indulnak a stimulációs uh-k.

Köszönöm a válaszaid, sokat segítettél!

5599. jszvi04 (válaszként erre: 5598. - Sima0120)
2017. máj. 30. 14:01
A vizsgálat maga valóban 25 ezer, de 10 ezer a radiológiai koltseg (nekem a Sote II-n csinaltak, es a gazdasagi irodaban kellett fizetni a 10 ezret, a 25-ot pedig a vizsgalat utan kozvetlenul Sípos dokinak). UH van a 3. napon, aztan engem kb a 10-en, majd 12-en néztek, és utána a 14. Vagy 15. napon van a beavatkozás, tehát egy ciklusban 4-szer kellett menni. Időben úgy néz ki, hogy az UH-ra 10 körul kell menni, ez nem pontos időpont, erkezesi sorrendben van a behívás. De par perc alatt "lezavarják", én 15 percnél tobbet sosem vartam. Maga az inszem idoben ugy zajlik, hogy reggel 8-ra kell vinni a spermat (ezt férj is viheti), soron kívul beadhato, nincs sorbanállás. És ott mondjàk meg, hogy aznap hányra kell visszamenni (10 es fel12 kozott vegzik az inszemeket). Maga az inszem kb 5 perc+ 10-15 percet még fektetnek
5598. Sima0120
2017. máj. 30. 13:44

Köszönöm a választ. Nekem a nővér ma 25 ezret mondott a telefonban a vizsgálatra.

Számítunk egy 500-600 ezres költségre a lombik beavatkozásra, remélem több nem lesz....na meg a gyógyszerek persze.

Az uh-ra hány naponta kell menni? Sajnos a munkahelyemen nem túl megértők és én 7 kor kezdek(nővér vagyok) és már előre rettegek hogy fogom megoldani ezeket a napokat. Ráadásul egy órára van az Intézet a munkahelyemtől még kocsival is.

5597. jszvi04 (válaszként erre: 5596. - Sima0120)
2017. máj. 30. 13:24

Szia,


nekem az átjárhatóságit Sípos doki csinálta , 35 ezer volt. Az inszemináció ára 50 ezer Ft + a gyógyszerek. Az ötvenben benne van az összes ultrahang is, tehát ez egy "csomag", minden benne van az első UH-tól a beavatkozásig. A gyógyszerek 20 ezertől 40, vagy 50-ig is mehetnek, attol fuggoen, hogy mit kapsz. Nekem első körben clostilbegyt+ovitrelle+duphaston volt (kb 20 ezer), most a második fordulóban a closti helyett fostimon szurit kaptam, ez drágább volt, így kb 35 ezer volt a végére a gyógyszerkoltseg. Lombik árakat nem tudok, egyelőre nálunk még nincs szó róla

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook