Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
5716. shongu (válaszként erre: 5715. - Jszvi04)
2017. nov. 13. 21:26
Nagyon koszi a segitseget :) drukkolok neked, irj majd hogyan alakulnak a dolgok veled, olvasok itt szinte minden nap. :)
5715. jszvi04 (válaszként erre: 5713. - Shongu)
2017. nov. 13. 21:21
Ha te is hozzá jársz, akkor OK:-). Valszeg írni fog neked is szteroidot, és téged is tovább irányít a Genium Medbe a lipid miatt. Bocsánat, felreértettem, azt hittem, csak úgy magadtól nézetted. Ha Sípos kerte az ismétlést, akkor tudja is, hogy mit mondjon az eredményre. Nekem írt egy beutaló féleséget a Geniumba, amin javasolta a lipidet. Mennyiséget nem írt rá, csak azt, hogy a HCG szuri és a leszívás között kell beadatni, illetve a sikeres lombik utan. És kérte, hogy vegyem fel a kapcsolatot a Geniummal. Akkor hívtam őket telefonon, és mindent tudott az asszisztens (rogton kerdezte, h lombik, vagy inszem, és azt is mondta, hogy 1 palack). Egy palack lipid ott 26 ezer Ft. Azt nem tudom, hogy ez meddig hat, hányszor lehet ismételni.
5714. shongu
2017. nov. 13. 20:23
Es milyen arban mozog egy ilyen lipid kura? Egy "ciklusban" mennyi ajanlott?
5713. shongu
2017. nov. 13. 20:21
Köszi a válaszodat, en is maganrendelesre jarok Siposhoz, a forgacsban meg soha nem voltam, gondolom az inszemet ott csinalja majd. Nekem volt egy kozel 2 eves nk eredmenyem ami mar akkor is rossz volt igy kerte az ismetlest, es hat meg rosszabb lett. Az viszont nem jo ha nem tudja kiertekelni es a megfelelo dozist beallitani a gyogyszerekbol... :(
5712. jszvi04 (válaszként erre: 5711. - Shongu)
2017. nov. 13. 20:03
A Forgácsban nem tudom, hogy működik-( Én Sípos doki magánrendelésére járok, így kerültem tulajdonképpen a Forgácsba. Amikor konzultáción voltam, akkor vetettem fel ezt a vizsgálatot, mint lehetőséget. Ő irányított a Synlabba, majd az eredménnyel a Genium Medbe. A Genium Meddel telefonon beszeltem, már az asszisztens hölgy is nagyon képben volt a dolgokkal. A lipid mellett szteroid is kell, ha nem jó az eredmény. Én lombikozok, a szteroid a lombik protokoll része, annyi a változás, hogy emelt dózisban kapom. Szóval sztem, ha az eredményt akarod “kiértékeltetni”, akkor vagy kérj egy konzultációt a Forgácsban, vagy a G1-be menj Szőnyihez, vagy a Genium Medbe kérdezd meg az adszisztenst, hogy melyik dokit ajánlja.
5711. shongu (válaszként erre: 5705. - Jszvi04)
2017. nov. 13. 16:56

Szia jszvi04! Tudnal nekem segiteni lipid ugyben? Nekem is most lett kesz az nk-s eredmenyem. Nk sejtarany 20% folott van es a funkcios is valami 131%. Tuti lipid kell majd, de ez a forgacsban hogyan mukodik? Sztem decemberben inszemmel kezdunk.

Elore is koszi a valaszodat

5710. gabric
2017. nov. 8. 17:16
Felhívtam őket, elvileg van...Valakinek volt már ilyen kezelése a Forgácsban?És donoros megtermékenyítés van?
5709. jszvi04 (válaszként erre: 5708. - Gabric)
2017. nov. 8. 17:04
Ezt nem tudom sajnos:-(
5708. gabric
2017. nov. 8. 15:51
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy a Forgács Intézetben csinálnak-e herebiopsziából megtermékenyítést(TESE)? Vagy csak a 'normál' lombikot?
5707. jszvi04 (válaszként erre: 5706. - Csakazertis2010)
2017. nov. 7. 22:14
Nálunk elindult a lombik, stimu van :-)
5706. csakazertis2010 (válaszként erre: 5705. - Jszvi04)
2017. nov. 7. 20:38

Mi ujsag veletek jszvi?

Es a tobbiekkel?

Nekunk piheno idoszak van es jovore lesz a harmadik inszem.

5705. jszvi04 (válaszként erre: 5704. - Chris1113)
2017. okt. 13. 12:17
ezek jó hírek :-) én várom, hogy megjöjjön a mensim, és akkor mi is kezdünk:-) én közben megcsinaltattam az NK vizsgálatot, ott van eltérés, úgyhogy kapok Intralipid infúziót, és magasabb dózisú szteroidot is a Th1/Th2 citokin arány miatt. Szóval most még várakozás :-)
5704. Chris1113 (válaszként erre: 5661. - Jszvi04)
2017. okt. 13. 11:56
Szia! Ne haragudj,de annyira belemerültünk a programba,hogy el is felejtettem belépni. Mennék az injekciók,ma jártam éppen a Forgácsban...nem akarom elkiabálni,de egyenlőre nagyon biztatóak az eredmények. 😁A hétfői ultrahangtól függően szerdán vagy pénteken lesz a punctió! Tehát van izgalom!😉Veled mi a helyzet?
5703. jszvi04 (válaszként erre: 5702. - Csakazertis2010)
2017. okt. 6. 15:43
Egyelőre semmit nem tudok az infúzióról, hétfőn megyek Síposhoz, majd ő irányít tovább. Én a Synlabban csináltattam. Nekem ebben Angyajka segített itt a fórumról, ő irányított nyáron Szakács dokihoz az Endocare-be. Szakacs egy csomó vizsgálatot javasolt (immunologia, hematologiai stb), kb 150 ezerert. De kb uazt. mondta, mint Magni1, hogy nem kotelezoek, ha akarom, csinaltassam meg, lehet, h segít, lehet, hogy nem. Ha megcsinaltatom, akkor menjek vissza az eredményekkel, es majd küld tovább. Bevallom, en jol elbizonytalanodtam, es akkor ugy dontottem, megvarom , mit mond Sípos a szeptemberi konzin. Ő azt mondta, ha akarom ki tud írni egy rakás vizsgàlatot kb 800 ezer Ftert, de szte egyelore nincs sok ertelme. Amit javasolt, az az NK funkcio, benne a Th1/Th2 citokin aránnyal (ez utobbi még nem jött meg. )
2017. okt. 6. 11:59

Köszi Magni :)


jszvi04: nagyon remélem, hogy meglett az ok. Ezt az infúziót hányszor kell kapjad a lombik előtt? Illetve alatta is majd? Nagyon drukkolok nektek!


Ti hol csináltattátok az NK tesztet?

Látok Synlabban, Gellért Medicalban is.

Immunológus - genetikust tud valaki ajánlani aki megmondja, milyen vizsgálatra érdemes még mennem?

5701. jszvi04 (válaszként erre: 5700. - Magni1)
2017. okt. 6. 09:04
Köszi Magni1, ez megnyugtató:-) Sípos is mondta, hogy ne aggódjak, arra is van lehetőség, hogyha úgy látja, hogy túlpörögnek a petefészkek, akkor fagyasztás, és majd , ha megnyugszik minden, akkor egy spontán ciklusban beülti. Szóval próbálok pozitív maradni, és köszi minden jó tanácsot :-)
5700. Magni1 (válaszként erre: 5699. - Jszvi04)
2017. okt. 6. 00:17

Attól ne tarts!

Forgácsék nagyon óvatosak, mindig minimál hormonra mennek.

Az másik intézmény, ahol szinte mindenkit túlstimulálnak. Nekem is 6.6os amhval volt az első lombik tavaly, semmi bajom nem volt. :)

5699. jszvi04 (válaszként erre: 5695. - Petyó86)
2017. okt. 5. 21:53
Köszi csajok! Hát meglátjuk, tudom, hogy lutri az egész, csak hát az ember kutakodik, talál vmit, aztán bízik, reménykedik:-) nekem első lombik lesz, be is vagyok tojva rendesen:-) a 6.9-es AMH-mal kicsit tartok a túlstimutól, meg az egész procedúrától, dehát ez van:-) 40 vagyok, muszáj menni előre
5698. Magni1 (válaszként erre: 5697. - Magni1)
2017. okt. 5. 17:45
vagyis hármotokért... igazából itt mindenkiért... :)
5697. Magni1 (válaszként erre: 5696. - Magni1)
2017. okt. 5. 17:44
és természetesen én is szívből szorítok mindkettőtökért, hogy hamarosan megkapaszkodjon egy erős bébi. :)
5696. Magni1
2017. okt. 5. 17:43

Bocs, hogy beleszólok, de nekem azt mondta egy igen jó nevű immunológus doktor, hogy az nk arány nagyon sok mindentől függ, és pl ő egyáltalán nem hisz benne.

pl. fél éven belül kihordott bármilyen kis betegség / nátha befolyásolhatja az eredményt.

így mikor nekem néztek immunológiai panelt, ő nem is kérte ezt a vizsgálatot. Sok más alapvizsgálatot egyébként igen.


ettől függetlenül van, akinek segít a lipid, másnak meg más, nyilván ilyen helyzetben mindent ki kell próbálni.


én 2 sikertelen (egyik biokémiai terhesség, másik 12. heti vetélés) lombik után most pl vérhigítót szúrok leiden hetero mutáció miatt, a hematológus szerint hülyeség, semmi jelentősége, de ha akarom, szúrjam, ártani nem árt.

Olvastam olyan tanulmányt, miszerint leiden mutáció esetén segít a heparin, másik szerint viszont tényleg semmi értelme, egyáltalán nem csökkenti a terhesség alatti trombotikus események kockázatát, minden esetre most 33 hetes terhes vagyok, de egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez a szuri miatt van.

(persze leállni biztosan nem fogok vele :) )

5695. Petyó86 (válaszként erre: 5693. - Jszvi04)
2017. okt. 5. 17:34
Ez valóban magasabb mint kellene... Drukkolok hogy lipiddel sikerüljön! 🙂
5694. Petyó86 (válaszként erre: 5692. - Csakazertis2010)
2017. okt. 5. 17:33
Sajnos itthon nem tartozik sem az nk sem a habab a protokollba, pedig nagyon alap szerintem... Nekem sem volt vetélésem, csak hómező tesztem. Lombik alatt produkáltam halovány pozi teszteket, és utólag már okosabb vagyok, épp hogy elindulhatott valami, már ki is lökte az immunrendszerem. Most kapok majd lipid infúziót, és remélem sikerülni is fog a lombik. Az Nk is jobb egyébként a semminél, ha szerencséd van ott már kiderül a magas immunreakcio, de például nekem egy eve tökéletes volt az NK-m, idén meg magas. Lutri az egész,és ráadásul pénztárca függő..:-\
5693. jszvi04 (válaszként erre: 5692. - Csakazertis2010)
2017. okt. 5. 10:24
Nekem tegnap jött meg az NK eredmény, az NK lymphocyta sejtarány emelkedett (17,73%). Hétfőn megyek Síposhoz a magánrendelésére, azt mondta ad vmi papírt, amivel a G1-be kell mennem, ott kapok lipid infúziót. Én egyszer már elvetéltem, kb a 6 héten, és az egyik inszem biokémiai terhesség volt. Hát remélem, h megtaláltuk az okot...
2017. okt. 4. 20:14

Most nezem h habitualis vetelesnel kerik. En meg nem veteltem. Pozitiv tesztig se jutottam.

Csak egyszer es abbol lett is gyerek, hala az egnek.

De az Nk lehet meger egy kort.

2017. okt. 4. 20:11

Koszi Petyo!

Mi az a Habab?

Ezt a kettot mindket nemnel vizsgaljak vagy csak a nonel?

5690. Petyó86 (válaszként erre: 5688. - Csakazertis2010)
2017. okt. 3. 18:00
Szia! Épp csak belepillantottam a fórumba, látom, hogy felmerült immun kérdés. A válasz, lehet igen olyan,hogy van már közös gyerkőc, mégsem jön a második. Ez ugy lehet talán, hogy például sok embernek felnőtt korára derül ki autoimmun betegsége. Nem tudni mi a kiváltó ok, bepöccen az immunrendszer, és kész. A forgiba tuti hogy nem fognak habab vagy nk vizsgálatot javasolni, főleg ha van már közös gyerek. De ha minden körbe van már járva, akkor megér egy drága kört. (Nk 30.000, Habab 130.000)
5689. jszvi04 (válaszként erre: 5688. - Csakazertis2010)
2017. okt. 3. 14:41
Bevallom, nem sokat tudok az immunológiai okokról..arról pláne, hogy mi van olyankor, amikor már van egy természetes úton, de nem jön a második...bonyolult ez az egész. Nekem Sípos már a múltkori konzin azt mondta, hogy ne olvasgassak az interneten, inkább kérdezzem őt :-D
2017. okt. 3. 11:12

Igen csak nekünk már van egy fiunk, akit természetesen hoztunk össze. Ez az immunológiai ok akkor is fennállhat szerinted?


Drukkolok nektek, hogy az első lombik sikeres legyen. Épp tegnap beszélgettem egy anyukával, aki így járt, több inszem után az első lombik sikerült.

De azt mondta nem akarnak több lombikot, inkább elfogadják, hogy egy marad. Próbálkoznak természetesen.

5687. jszvi04 (válaszként erre: 5686. - Csakazertis2010)
2017. okt. 2. 10:19
Sajnálom, hogy nem sikerült :-( Nem tudom, hogy mi alapján választják ki a stimu gyógyszert. Sokaknál működik a Closty, van petesejt, jó a nyálkahártya, igazából ennyi éppen elég. És olcsó is.., a szurik jóval drágábbak, 15-20 ezerrel megdobják az árat. Az NK sejtek fokozott száma, vagy aktivitása miatt az immunrendszer idegenként érzékeli a magzatot, és ellenanyagot termel. Beágyazódási zavarok, vetélés lehet a következmény. Egyfajta lipid infúzió+szteroid lehet rá a megoldás inszem, vagy lombik előtt. Volt itt a csopiban egy lány, akinek végül így sikerült a 6. inszem. Ha visszaolvasod a fórumot, sok infót lehet találni, plusz van a B.V.K.CS. (Babára várók kutató csoportja), az ebből a csopiből "nőtte" ki magát, sokmindennek utána jártak a csajok :-) Úgy tudom, Tanár úr nem nyitott ezekre a vizsgálatokra, de Sípos nem zárkózott el, vele lehetett róla beszélni.
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook