Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben fórum

Lombik vagy inszemináció a Forgács intézetben (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯
5926. Laki83
2018. aug. 1. 09:39

Kedves Jszvi04!

Köszönöm a gyors és kimerítő válaszodat, az eligazodásban ez sokat segít. Közben felmerült bennem a többiek hozzászólása alapján, hogy az én vizsgálati eredményeim már elég régiek. Tavaly nyáron volt meg a hormon panel, aztán teherbe esetem augusztusban, de sajnos októberben elment a baba. Utána kerültünk Sípos dokrot úrhoz. Idén volt nála egy cukorterheléses vizsgálat (ami rendben volt) illetve anti-müllerian hormont nézette csak meg. Továbbá volt a petevezeték átjárhatóság, ahogy korábban írtam. Mi még meg is kérdeztük a petevezeték átjárhatósági után, ne menjünk-e el a "nyári szünet" alatt valamilyen vizsgálatot megújíttatni, de nem látta szükségét. Szerintetek, ha augusztus 16-ra várom a menstruációt és akkor jelentkezem a doktor úrnál inszemre, van értelme még valamilyen vizsgálatot magánba elvégeztetnem előtte??

5925. roxi79
2018. júl. 31. 18:19

Nagyon aranyosak vagytok lányok!

Köszönöm szépen a hozzaszolasokat!

Gondolom ha megyünk a forgácsba, leletekkel, megmondjak h mi kell még, esetleg új leletek.

Pénteken lesz még a párom sperma vizsgálat eredménye is....

5924. jszvi04 (válaszként erre: 5919. - Ursula33)
2018. júl. 31. 17:21
Részben van, atjarhatósagi, spermavizsgalat elérhető a Forgácsban is. 3. és 21. napi vérvételnek valóban fél éven belulinek kell lenni, minél frissebb, annál jobb. Clostyt szoktak adni a Forgacsban 40 korul is, elso inszemnel én is kaptam, hasznalt, mert lett két tüsző, de én nem voltam túl jól tőle. Reverz T3-at, anti TG-t tőlem sosem kertek, persze, ha tobb vizsgalat van, az nem árt. Nem árt még egy 3 pontos cukor/inzulin vizsgalat, illetve D vitamin. Ezekbol már nagyjábol latni fogják, mi az irány, inszem, vagy lombik. 40 korul már nem nagyon kuldenek haza probalkozni...ezt sajat bőromon is tapasztaltam, baromi jo ertekeim voltak, mégsem sikerult 3 inszem sem, csak a lombik. Ha minden érték rendben, a kovetkezo ciklusban lehet kezdeni inszemet, fizetos lombikot, tehat elvileg 2-3 honapon belul mar lehet eredmény
5923. Ursula33 (válaszként erre: 5922. - Roxi79)
2018. júl. 31. 17:01
Csak fizetősön van. Magánlaborban csinálnak. De egyszerre kell nézni az összes pm értéket, mert arányt kell számolni belőlük. Tehát nem lehet, hogy ma egyiket, jövő héten másikat.
5922. roxi79 (válaszként erre: 5920. - Ursula33)
2018. júl. 31. 16:53

A reverz T3 at csinálnak e nálunk nem tudom... Kideritem

Majd

5921. roxi79 (válaszként erre: 5919. - Ursula33)
2018. júl. 31. 16:51

Semmi gond... Meglesz

Egészségügyben dolgozom... Megtudom csinaltatni őket.

A Müller hormont decemberben csinaltattam a synlabbban. Max azt kell újra, fizetősön.

5920. Ursula33 (válaszként erre: 5918. - Roxi79)
2018. júl. 31. 16:50
A reverz T3 az a kötött trijód. Ha sok van belőle, akkor T3 helyett reverz T3-at vesznek fel a sejtjeid és belassul az anyagcseréd.
5919. Ursula33 (válaszként erre: 5918. - Roxi79)
2018. júl. 31. 16:30
Forgácsban nincs kivizsgálás, másutt kell megcsinálni. Fél éven belüli legyen.
5918. roxi79 (válaszként erre: 5917. - Ursula33)
2018. júl. 31. 16:28

Igen... 79 es vagyok😒

Persze, igazad van, semmi nem olyan már mint 10 évvel ezelőtt... 😊

Ezek a vizsgálataim már megvannak...

21 ik naposak nincsenek, majd szabi utan😊

A reverz T3 az pontosan mi? Nem hallottam még róla, bocsi.

Atjarhatosagi nem volt még csak 11 évvel ezelőtt... Azt a forgácsba szeretném.

ATPO m nem jó... Az jelenleg 36...😒... A többi mind jó

5917. Ursula33 (válaszként erre: 5916. - Roxi79)
2018. júl. 31. 16:00

79-es vagy? Nem olyan már a tested, mint 10 éve. És negyvenhez közel felejtsd el a clostyt.

Csináltass 2-3. napi hormon vérvételt (FSH, LH, ösztrogén, progeszteron, TSH, T3, T4, reverz T3, anti TG, anti TPO, AMH).

Nem ártana egy átjárhatósági vizsgálat sem.

5916. roxi79
2018. júl. 31. 15:10

Kedves Ursula33!

Köszönöm a választ!

Nem tudom, hogy mit tegyünk... Ügye olvastam, hogy ott csak inszem vagy lombik van... De lehet nekünk elég egy kis hormon is... Nem tudom!

A 10 éves kisfiam is chlostyl mellett jött össze 😊

5915. Ursula33 (válaszként erre: 5914. - Roxi79)
2018. júl. 31. 14:26

Úgy tudom, szeptember körülre lehet időpontot kapni, ha most kéred.

Ha tb-sen akarsz lombikozni, akkor egy év a várólista. Fizetősön nincs várólista.

5914. roxi79
2018. júl. 31. 11:28

Sziasztok!

Mi már masfél éve próbálkozunk a párommal....sajnos sikertelenűl... :(

Forgács intézetbe készülünk mi is,sok jót olvastam róluk.

Holnap telefonálunk majd időpontért...szerintetek hogy zajlik majd ez? és mennyi idő lesz mire sor kerül bármire is...

Köszönöm...

5913. jszvi04 (válaszként erre: 5912. - Laki83)
2018. júl. 31. 10:56
Szia! Ha Sípos doki betege vagy, nála az a “menet”, hogy ahogy megjon a mensid, küldesz neki egy smst, hogy megjott a mensid, inszemet szeretnél, mikor mehetsz UH-ra. Még aznap válaszol, és valszeg masnapra/harmadnapra be is hív a Forgácsba. A Forgácsban 10-11 óra korul vannak az inszemes UH-k. Megvizsgal, ha minden ok, felírja a gyógyszert es indul is a történet:-) még egyszer, max 2-szer kell menni UH-ra, kb a 10. - 12. nap korul, aztan maga az inszem a 14. nap körül. Ez időben úgy néz ki, hogy reggel 8-ig oda kell érni a kiskatonákkal az intézetbe (kaptok egy steril kis dobozt, és ezt otthon kell “elintézni” indulas elott, es 1 órán belul az intézetbe kell érni vele. ezt a párod is viheti, nem kell neked, vagy ketten menni), leadja, es ott megmondják, hogy neked aznap hány órára kell menned (10 es fel 12 kozott). Kb ennyi az egész
5912. Laki83
2018. júl. 31. 09:16

Kedves sorstársak!

Férjemmel inszeminációra készülünk, már volt több stimulációs hónapunk természetes együttléttel kombinálva, sikertelenül. Májusban volt egy petevezeték átjárhatósági vizsgálat is, ahol végülis mindent rendben találtak. Sípos doktor úrhoz járunk, akivel megegyeztünk, hogy belevágunk az inszeminációba. Azt kérte hogy miután a Forgács intézet júliusban szabadságon van, augusztusban az első menstruáció alkalmával jelentkeznünk. Annyi lenne a kérdésem a nálamnál tapasztaltabbakhoz, hogy szerintetek ebben az esetben számíthatunk vajon már augusztusi beavatkozásra? Illetve másik kérdésem, hogy ez hol és melyik napszakban szokott történni? Tudom kicsit strelinek hangzik a kérdésem, de kezdenek összesűrűsödni a dolgok magán életi téren, ezért muszáj már előzetesen megterveznünk a következő heteket akár napszakra bontva.Köszönöm előre is mindenkinek, aki a részletekkel kapcsolatban tud valamit.

5911. Niky555 (válaszként erre: 5910. - Jszvi04)
2018. júl. 23. 15:29
Nagyon szépen köszönöm a választ, sokat segítettél!
5910. jszvi04 (válaszként erre: 5909. - Niky555)
2018. júl. 23. 12:59

Szia,


rengeteg vizsgálat van, de ezek szükségességéről megoszlanak a vélemények. Én Sípos doki maganrendelésére jartam, így kerultem a Forgacsba, de ott is kifejezetten hozzá jártam. Mivel volt már vetélésem, és egy biokemiai terhessegem, megkerdeztem, ő mit javasol a lombik előtt. A Synlabba küldott , ott van olyan vizsgalat, hogy Cellularis immunstatusz NK funkcio meressel es Th1/Th2 citokin arány. Ez így 50 ezer Ft. Az eredménnyel is hozza mentem vissza, a Genium Medbe kuldott , ahol lipid infuziot kaptam, a lombik soran pedig megemelte az amúgy is adott szteroid dózist. De van ismerősöm, aki a G1 Intezetbe ment az eredmennyel Szőnyi dokihoz, ő is ért hozzá, ott is be tudjak adni a lipidet. Én trombozis panelt nem nézettem, de sokan megnezetik ezt is, mert bizonyos esetekben vérhígítót kell szúrni. Centrumlabban, Synlabban elerheto ez is, bevallom , ennek nem nagyon néztem utana. És összeferhetetlensegi vizsgalatunk sem volt, mert ugye egyszer már megfogant a baba. Szóval en egyedul az NK vizsgalatot csinaltattam, ezen kívul endokrinologushoz is jartam, pajzsmirigyre Letroxot szedtem, 180 g CH dietat tartottam, heti 2-3szori mozgassal, terhesvitamint, Dvitamint szedtem, es napi 2 tasak Inofolicot ittam.

5909. Niky555 (válaszként erre: 5898. - Jszvi04)
2018. júl. 23. 10:39

Sziasztok!


Jszvi04, kérhetek egy kis segítséget tőled?!


Nálunk is felmerült a lombik, mivel 6 sikertelen inszemen vagyunk túl. Viszont nem tudom pontosan, hogy ezek az egyéb vizsgálatok, amik a lombik előtt javasoltak, azok mik is pontosan.


Olvastam a bejegyzésedben pl.: a beágyazódási zavar, és trombózis panel vizsgálatot is. Ezeket mindenképp ajánlott elvégeztetni?

Láttam a neten egy ilyen vizsgálat csomagot: Immunstátusz + NK funkció mérés + Th1/Th2 meghatározás. Ez az általad felsoroltakat magába foglalja?

Abban az esetben ahol gond volt az eredményeddel kihez tudtál fordulni vele, milyen orvoshoz?


Annyiféle vizsgálatot írnak, hogy belegabalyodtam. Gondolom mindent érdemes lenne megnézetni, de nem tudom mik azok amiket igencsak ajánlatos.


Ne haragudj, hogy így megzáporoztalak a kérdésekkel!


Arról tudsz/tudtok esetleg mondani valamit, hogy összeférhetetlenségi vizsgálatot is érdemes végeztetni?

5908. 33Andrea
2018. júl. 18. 11:55
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
5907. Ursula33 (válaszként erre: 5905. - 33Andrea)
2018. júl. 18. 10:03
Augusztus 1-jén hívd őket!
5906. jszvi04 (válaszként erre: 5905. - 33Andrea)
2018. júl. 18. 10:01

Szia,


Júliusban zárva vannak, senki sincs ott. Augusztusban telefonálj, de arra számíts, hogy másfél-két hónapra fogsz időpontot kapni, és az első konzultációra már érdemes leletekkel menni. Ha TB-s lombikot szeretnétek, akkor arra kb 1 éves a várólista, fizetősen azonnal kezdhető, úgy 500.000-600.000 Ft, attol fuggoen, hogy mennyi hormon injekciora lesz szukseg.

5905. 33Andrea
2018. júl. 18. 07:45

Sziasztok,

Nagyon örülök hogy van ilyen oldal,ahol a Forgács Intézetről megtudhatok többet :) Örülök hogy itt lehetek.

Sajnos nekem tegnap mondta a doki,hogy minél előbb lombik :(Ha most felhívom őket, akkor kapok is időpontot?Előre is köszönöm:)

5904. jszvi04 (válaszként erre: 5903. - Reaaa)
2018. júl. 17. 10:54
Igen, a mi szempontunkból valóban kár, de az ott dolgozó dokik, asszisztensek nonstop nyomják, karácsonyt leszámítva, még az ünnepeken is nyitva vannak (pl husvet, punkosd). Szóval így erthetobb az 1 honap rekreáció:-)
5903. Reaaa (válaszként erre: 5902. - Jszvi04)
2018. júl. 17. 08:33
Köszönöm!!!Kár :(
5902. jszvi04 (válaszként erre: 5901. - Reaaa)
2018. júl. 16. 11:10
Igen, egész júliusra bezártak, csak augusztusban kezdenek
5901. Reaaa
2018. júl. 16. 09:34
Sziasztok! Mikor nyit a Forgács? Úgy tudom nyári szabadságon vannak,és csak augusztusban mondta a doktor úr hogy menjek, ezek szerint egész júliusban nincs rendelés?
5900. Ursula33 (válaszként erre: 5899. - TLE)
2018. júl. 9. 12:59
Én über Kaáli fan voltam, de soha be nem tenném oda a lábamat már.
5899. TLE
2018. júl. 8. 19:58

Nálam már vizsgáltak pár dolgot, örökletes véralvadas/vérzékenység stb. Igazából d vitamin hiány jött ki de az sem kimagasló, amúgy minden jó.


A férjem műthető, de nincs garancia, sok esetben abszolút nem javul, 30%ban javulhat maximum, és van olyan eset is amikor sajnos romlik a dolog.


Az állami rész abszolút felejtős, egy másfél év várakozás kritikán aluli a magyar egészségügy szégyene de ez egy másik téma...

Lenne közelebb is, Debrecen Kaáli intézet de sajnos elég rosszak a visszhangok és inkább bevallalnank Budapestet, vag Győrt is akár.


Köszönöm a segítséget !

5898. jszvi04 (válaszként erre: 5896. - TLE)
2018. júl. 8. 11:19
Szia! Amit feltétlenül érdemes vinni: 3. napi hormonsor (LH, FSH, ösztradiol, tesztoszteron, SHBG), 21. napon progeszteron. Ezen kívül AMH, TSH, ft3, ft4, antiTPO, 3 pontos cukor/inzulin terheléses vizsgálat, petevezeték átjárhatósági vizsg. eredmény, párodnak spermavizsgálat. Ha ezt mind viszed a konzira, ezzel nagyon sok időt megspórolhatsz. Az Intézet valoban nagyon jo, kedvesek es profik, de jó, ha tudod, hogy meddőségi kivizsgálás nincs (más meddősegi intezmenyben sem). Eredmenyektol fuggoen inszemet, vagy lombikot fognak javasolni. Az inszem csak fizetosen elérheto (50 ezer ft, plusz a gyogyszerek), lombik TB alapon is, de kb 1 éves várolista van (lombik ára fizetosen 350 ezer ft + gyogyszerek, osszessegeben 5-600 ezer ftra jon ki 1 lombik magánúton). Jó messze laktok, azzal számolj, hogy inszemnél kb 2-3 UH van, plusz maga az inszem, lombiknál 4-5 UH, plusz a petesejtleszívas, es a beultetes. Vannak még tovabbi vizsgalatok is, amik elvégezhetőek, ezeket a Forgacsban nem fogjak maguktol mondani, en is más fórumokbol bányásztam ki. Pl vetélés, beágyazódasi zavar mögött állhat immunológiai, vagy trombopholiai zavar. Ezekre is vannak vizsgálatok, pl NK funkcio vizsg., illetve trombozis panel. Nálam NK problema volt, lipid infúzio es szteroid kellett, trombozis problemamal vérhígítot kell szúrni. Ha barmi kerdesed van, írj nyugodtan :-)
5897. EllaBp (válaszként erre: 5896. - TLE)
2018. júl. 8. 11:00
Szia! A férjed műthető? Szerintem leginkább az ő eredményeit fogják kérni, mert neked sikerült teherbe esned kétszer is. Azért alap 3. és 21. napi hormonsor, TSH biztos kelleni fog. Sok sikert! Mi is most készülünk az első konzultációra.
❮❮ ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook