Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
1513. Pezsi (válaszként erre: 1512. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 24. 08:31

Mennyi ideig csináltad a tornát? miért kezdted el?

köszi :)

2011. szept. 23. 13:08

Én a baba előtt a mensi kezdetétől a peteérésig csináltam a tornát, utána már nem (ha mégis, csak heti egyszer és lightosan, semmi sarokcsapkodás, ilyesmi) - de van egy hoxastársam, aki babásan is csinálta (mert nem tudta, hogy babát vár, nem voltak rendszeresek a ciklusai), és azóta már rég megszületett az egészséges kisfia, úgyhogy szerintem, ha a baba meg akar maradni, megmarad.


Jah ovutesztek nekem sem mutattak semmit, emellett volt normális peteérésem, mert a dokim is látta többször uhun a szép sárgatestet.


Hőmérőzés és törpemikroszkóp jött be nekem.

1511. Pezsi
2011. szept. 23. 11:54
Volt kis szurkálás pár napja, ma reggel meg inkább görcsszerű... fura, mert eddig nem volt ilyen mens. előtt. Lehet, hogy dolgozik a torna :) Szerdán csináltam utoljára, hétfőn lesz a következő
1510. tigrr
2011. szept. 23. 08:00

Hát tényleg úgy tűnik, de lehet időközben majd csatlakoznak még páran.

Mikor tornáztál utóljára? Nem lehet amiatt volt? Remélem semmi rossz, inkább jó! Görcsölés vagy szurkálás, mert az sem mindegy....! Én nagyon drukkolok neked! :)

1509. Pezsi
2011. szept. 23. 07:19

Úgy tűnik csak ketten maradtunk :)

Ma reggel göürcsölésre ébredtem, remélem nem jelent semmi rosszat, még midnig van 7 nap amit ki kell várni :)

1508. tigrr
2011. szept. 21. 10:53

Pezsi: én egy időben használtam ovu tesztet is, de nekem nem vált be. Lehet nem jót használtam, mert ugye azok sem egyformák. A lényeg, hogy azt már egy jóideje nem nézem, csak a hőmérsékletet.

Viszont akkor ciklustársak vagyunk, mert én is a 22. napon vagyok!:D:D

Neked hány naposak a ciklusaid? Nekem 28-31. Ovum viszont későn a 19 cn-en van....

A tornát nem adom fel, csak annyira félek, hogy ha vki készülőben lenne pont ezzel teszek vmi kárt a dolgokban. Nem tudom mit tegyek. HA ez a hónap nem jön össze, akkor a köv.-ben már végig csinálom. :)

1507. Pezsi (válaszként erre: 1506. - Tigrr)
2011. szept. 21. 10:28

Tigrr: most a 22-ik naon vagyok, én sem tudom, hogy volt-e ovum, mert nem nézem sehogy, bár már gondoltam ilyen tesztre, azzal van tapasztalat?

Án ma is megcsinálom, mert ha nincs is baba, szerintem a rendszeresség fontos, meghogy odabent is erősödjenek a dolgok.

Te biztos feladod?

1506. tigrr
2011. szept. 20. 21:19

Pezsi: én végülis kihagyom most a tornát. Igazság szerint nem is tudom volt-e most ovum. Vezetek hőgörbét, és nem túl szép....szóval inkább most amíg meg nem jön hanyagolom a tornát. Utána majd a 3 cn-en újra kezdem. Te a ciklus hanyadik napján jársz?


Süty82: a szúrás szerintem nem nagy baj, hiszen elindítja a dolgokat. Az émelygés nem azért lehet, mert esetleg előtte eszel? 4 órával ugyanis torna előtt nem szabad....

2011. szept. 20. 18:18
A "mintha meg akarna jönni" érzés normális, mert ugyanúgy vérbőséget okoz az alhasban. A görcsölés, hát, van akinél az előbbi érzéshez társul.
1504. Süty82
2011. szept. 20. 15:16

Sziasztok!

A torna után erős szúrást, émelygést érzek és úgy görcsöl, mintha meg akarna jönni. Normális ez?

Amúgy évek óta kimaradt menzesz miatt kezdtem el

Kb. 1 hónapja egyedül a könyvből.

Tanfolyamra is megyek, amint lesz a közelünkben.

1503. Pezsi (válaszként erre: 1502. - Tigrr)
2011. szept. 20. 08:58

Hát a könyv 18 oldalának tetején van ez, vagy ehhez hasonló. Nekem logikusnak tűnik, hogy ovuláció után csak azokat a gyakorlatokat kell csinálni, amik nem hoznak menstruációt... Én azokat ilyenkor kihagyom.


Ebben a hónapban ovuláció környékén volt kevés szúrós érzés a méhem környékén, remélem ez nem a torna miatt van, mert ilyen még sosem volt. Azóta is néha kicsit fáj, olyan megjövős szerűen. Nem tudom ti mióta cisnáljátok, de van valami, ami más mint eddig?

1502. tigrr
2011. szept. 19. 12:41

A dolgozó zóna szerintem megvan, mert már jártam intimtornára, ahol elég sokat gyakoroltuk annak a feszítését. Szóval remélem jól is csinálom.

Azt hiszem én is ma fogok tornázni majd, bár az ovum ha minden igaz most volt. Akkor ilyenkor most mi van? Nem kell a 18 gyakorlatot mindet csinálni???

1501. Pezsi
2011. szept. 19. 09:25

Bodolinka: Lívia az oktatáson azt mondta, hogy a mentruáció első 4 napján csak akkor kell cisnálni, ha erősebb vérzést akarsz, vagy vetélésed volt. Egyébként az egész mentruációnak 3-4 napig kéne tartania... hát nem tudom :)

A kontaktlencsét köszi, hogy megírtad, így már érthető, egyébként sehogy nem volt logikus.


Tigrr: nem tudom, hogy könyvből meg lehet-e tanulni, biztos, nem próbáltam. Szerintem ha megvan a "Dolgozó Zóna" akkor csak jól mehet. De ha van kérdésed, szólj.


Ma hétfő van, szóval nekem ma van a napja. A könyv szerint a 14. nap után nem kell minden gyakorlatot megcsinálni, csak a könnyebbeket, vagyis az 5, 6, 8, 10, 11, 13 és a rövidített módszerből az 1. Ezt nem mondták az oktatáson, csak hogy vannak gyakorlatok, amit "finoman" kell. Ti emlékeztek hogy van ez?

1500. tigrr
2011. szept. 19. 09:15

Pezsi: én amúgy nem tanultam senkinél. Megvan a könyv, és itthon csinálgatom a leírás, képek alapján. Lehet nem éppen a legtökéletsebben, de kárt biztos vagyok benne, hogy nem okozhatok.:)

Idővel majd tökélesednek a mozdulataim is!

1499. tigrr
2011. szept. 19. 07:41

Sziasztok Csajok!

örülök, hogy egyre többen leszünk itt! :)

Így sokkal inkább motíváltabbak leszünk! :)

Csatolom amit Lívia írt a sportról:

"Ami még nagyon fontos: Vigyázni egyéb sportokkal. Egy szerva a teniszpályán, vagy egy kosárra dobás a várható menzesz előtt két nappal behoz egy észrevétlen vetélést. De vigyázni kell ilyenkor a lovaglással, a rázós úton kerékpározással, de még a szexszel is.


A fitnesz torna gyors mozdulatai a végtagokban csinálják a vérbőséget és azt elvonják a genitáliás szervekből. Ha babát akar egy ideig hagyja ki."

1498. Bodolinka (válaszként erre: 1495. - Pezsi)
2011. szept. 18. 22:12

szia Pezsi,


a kontaktlencse kapcsán: úgy tudom, ez inkább a régi, kemény típusú lencsékre vonatkozott, a mai soft lencsékkel már nyugodtan csinálhatod :) én is abban tornázok általában.


üdv, Bodolinka

1497. Bodolinka
2011. szept. 18. 22:11

Sziasztok, hú, hogy beindult a fórum :) Pár reakció:


tigrr: persze, lehet mellette bármit bármennyit, csak avivából nem szabad heti kettőnél többet, mert stimulálja a hormontermelést.


kicsicica86: én úgy emlékszem, minden további nélkül lehet menzesz alatt is, persze ha görcsölsz, ne erőltesd!! nem kell a rutint követni, csak annyi, hogy kb heti 2x, de ezek lehetnek más-más napokon - legalábbis én így értettem.


Pezsi: te akkor azt mondod, jól értem, hogy menzesz első 4 napján nem is ajánlott?? nekem nem rémlik ilyen.. de lehet, hogy igazad van. erre eddig én nem figyeltem.

edzőtárs-jelentkezést köszi :) sztem mehet itt a fórumon is, ha így beindult. nekem ez a hét az ördögé lett, még ma este lehet, hogy megcsinálom, de akkor csak az 1. lesz ezen a héten :( nem könnyű nekem beilleszteni néhány nagyon sűrű hétbe. pedig most kéne csinálni, mert ciszta lett egy nem kilökődött petesejtből.. gondolom, arra is hatásos tudna lenni a torna.


sport: én tollasozni járok, és arról nagyon nehezen mondanék le, pedig nekem is mondták, hogy a rázkódás nem jó.. nem tudom, ez mennyire komoly dolog, egyelőre még nem adtam fel, hogy így is összejöhet.


örülök, hogy beindult a fórum :)

1496. Pezsi (válaszként erre: 1493. - Manikácska)
2011. szept. 18. 10:13
Manikácska: Hát nekem azért könnyű, mert most nem dolgozom, így magam osztom be. Amikor az oktatáson voltam, azt mondta Lívia, hogy az a fontos, hogy a heti kettő meglegyen és a kettő között legyen egy nap kihagyás. Ha ez megvan, akkor a rendszeresség nem is fontos, nem? :))
1495. Pezsi (válaszként erre: 1494. - Tigrr)
2011. szept. 18. 10:11

Hahó,

igen, mi babát szeretnénk most már, 34 éves vagyok, és férjemmel most alakult úgy az élet, hogy belevágjunk.

Hetente kétszer csinálom, és szívesen megbeszélem mik történnek. Pl. csak most olvastam, hogy kontaktlencsében nem szabad csinálni, viszont én anélkül nem látok igazán, de szemüvegem meg nincs. Valaki tudja miért nem jó a lencse aviva közben?


Tigrr szerintem úszni lehet, én úgy vettem, hogy a rázkódéssal járó sportok nem jók, mint pl a futás, vagy tenisz, vagy aerobik, talán mert ezek gátolják a megtapadást? Nem tudom :)

Kinél tanultad egyébként?

1494. tigrr
2011. szept. 16. 15:35

Pezsi: köszi a választ! A kondit abba is hagytam, mert bár akkor jól esett, utánna nagyon nem volt jó a pocimnak. Szóval marad az aviva.

Viszont arra gondoltam még, hogy lehet kondi helyett úszni járok. Azt szerinted lehet csinálni?

Örülnék neki, ha itt is lennél akár az én edzőtársam is, mert eddig totál egyedül vagyok aki csinálja, és tök jó lenne megbeszélni a fejleményeket! :)

Én is heti 2szer csinálom, még csak most kezdtem, úgyhogy mondhatni tanulom a mozdulatokat. De lelkes vagyok, és nagyon bizakodó! :)


Te miért csinálod? Babát szeretnétek, vagy ciklust, hormont rendezni?

1493. Manikácska (válaszként erre: 1491. - Pezsi)
2011. szept. 16. 13:14
Hajjaj, hol állok én a rendszerestől!
2011. szept. 16. 11:30
Köszönöm alibab és Pezsi a válaszokat! :)
1491. Pezsi
2011. szept. 16. 10:25

Sziasztok,

én nyáron tanultam meg a módszert, de csak ebben a hónapban kezdtem igazán.

alibab: menstruáció alatt nem kell csinálni, csak akkor, ha vetélésed volt. Egyébként a vérzés 4. napjától lehet.

tigrr: más mozgást is lehet az aviva mellett csinálni, de azt mondták a tanfolyamon, hogy a teherbeesni vágyóknak csak a tai chi, a jóga és a hastánc megengedett, futni vagy aerobikozni pl nem javasolt.

Manikácska: a tanfolyamon azt mondták, hogy az ovulációt segítő tornát csak akkor érdemes elkezdeni, ha félévig rendszeresen csináltad a 18 gyakorlatot. Először a rendszeres mentruációt kell elérni.

Bodolinka: szívesen jelentkezem edzőtársnak, akár e-mailben, akár itt. Én hetente kétszer végzem, szerencsére van rá időm, így általában hétfőn és csütörtökön.

üdv: Pezsi

1490. alibab
2011. szept. 13. 18:15
nem, nyugodtan hagyd ki ilyenkor!
2011. szept. 13. 11:38
Menstruáció alatt szoktatok avivázni? Én ugye hetente 2x szoktam kedden és pénteken. Legutóbb pénteken tornáztam ma kellene a kialakított ritmusom szerint de eléggé görcsölök most nem esne túl jól, nem zavarok be a dolgokba, ha csak ismét pénteken fogok?
1488. tigrr
2011. szept. 11. 07:55
Sziasztok! Nekem pm alulműködésem volt, de azis egy injekciónak köszönhetően, úgyhogy az helyre is állt magától. Műtöttek dermoid cisztára, meg hashártya összenövések voltak, de más nem. Most a prolaktinom volt még magas, amire kaptam 2x2,5 Bromot, de az meg annyira levitte, hogy 3x alacsonyabb lett a min. ref.értéknél. Szóval most abbahagytam a gyógyszert (Kb: 2hete), és úgy döntöttem inkább tornázok, és remélem az is helyreáll magától. Amúgy a műtét közben az is világossá vált, hogy túl kacskaringós, és nehezen átjárható a petevezetékem. Ennyi ami nekünk gondot okozhat....de remélem a torna ezeken tud rövid időn belül segíteni! :)
1487. Manikácska (válaszként erre: 1486. - Alibab)
2011. szept. 10. 11:00
Én is PCOS-gyanús vagyok, de egyelőre csak magam számára. Jövő héten megyek orvoshoz.
1486. alibab
2011. szept. 10. 09:05

nekem a héten derült ki hogy PCO-s a petefészkem! még sok laborvizsgálat van előttem, addig is szoktatom magama diétához, és tornázok szorgalmasan! akinek PCOS gyanúja van az jól járjon utána, sok hormon is lehet mellette borulva :( én is várom az erdményeket hogy mi nem klappol még.

tigrr neked tudni hogy mi a baj? néztek inzulint, hormonokat? leginkább IR okozza a PCO-t ahogy olvasom, szóval diétával és sporttal lehet ellenne tenni! és persze az AVIVA is nagyon jó rá, mivel élénkíti a PÉ-t, meg a ciszták eltűnését!

1485. tigrr
2011. szept. 7. 10:59

Sziasztok!

Én is új vagyok, tegnap este csináltam először a tornát! Már 2 éve babát szeretnénk, de igazából 5 éve nem védekezünk. Sok-sok kivizsgáláson, és már műtéten is túlvagyok. Most jöttem vissza a műtét utáni rehabról, és eldöntöttem tornázni fogok.

Nem egyszerűek a gyakorlatok, de meg lehet őket tanulni. Én tanfolyamra nem tudok elmenni, de a könyvből igyekszem a képek alapján a legjobban csinálni. Nagyon bízom benne, mert sok jót olvastam róla!

A kérdésem az lenne, ha heti2x csinálom mellette csinálhatok más edzést is? Pl: kodi terembe lehet járni? Úszni, Norbizni? Mert jó lenne fogyni legalább 10 kg-t is! Diétázni viszont nem akarok.

2011. szept. 6. 10:44

Sziasztok!

Egy éve tornázom, de hetente leginkább hetente csak egyszer. Sajnos pár hónapja elkezdett hullani a hajam. Valószínűleg pcos-em van, legalábbis idén még csak 3-szor jött, utoljára június végén. Elkezdtem cickafark teát is inni. Ezen a héten kétnaponta fogok tornázni. Eddig az egyszerű módszer 18 gyakorlatát csináltam. Próbáljam ki a peteérést serkentő gyakorlatokat is?

Van valakinek ilyesmivel tapasztalata?

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook