Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
1543. Pezsi
2011. szept. 29. 09:00

Jóreggelt,

Egyenlőre semmi nincsen, kicsit fáj a mellem, de semmi egyéb. Tán csak annyi, amit a férjem vett észre, hogy most nem volt az a nagyon rossz hangulatom, ami szokott lenni mensi előtt.

Szóval még én is drukkolok, neked is, magamnak is.

Neem fogok tudni ma torntzni, mert a kocsit viszem szerelőhöz, és az itt egész napos program lesz.

Én még nem merek tesztelni, olyan jó azt gondoli, hogy bármi is lehet :)

1542. tigrr
2011. szept. 29. 08:12

Pezsi: hogy vagy? Mi a helyzet mensi fronton???? Végül megcsinálod ma a tornát???


alibab: köszönöm a bíztatást. Még egyenlőre nem tudom mizu.

A helyzet az, hogy néha fájogat a pocim, de mensi előjel nincs. Ma, vagy holnap kellene megjönnie, de még mindig magasan van a hőm, úgyhogy reménykedem. Talán holnap csinálok egy tesztet, mert már nagyon kííííváncsi vagyok mi a helyzet....:D:D:D

1541. alibab
2011. szept. 28. 20:56
tigrr irigyellek, olyan jó hogy így állsz hozzá! és tuti ez is segít , mert jó dolgokra kell gondolni! tudom én is, csak néha kiakaDOK! kemény a 2 év! remélem hamar jön a baba hozzátok is! vagy már jött is? drukkkkk! :)
1540. Pezsi
2011. szept. 28. 13:12
Ehh, az előző hozzászólásban a Főrdés természetesn fürdés :))
1539. Pezsi
2011. szept. 28. 13:11
Főrdás után szoktam, mert utána nem szabad fürdeni elvileg 36 órán keresztül, de annyit én nem bírok ki. Szóval reggel zuhi, torna, és utána kis pihi. amikor nyáron a dögmelegben csináltam, akkor kis nedves frottir törölközővel "mosdottam" utána.
1538. tigrr
2011. szept. 28. 12:33

Pezsi: te reggel szoktál tornázni? Én amikr tornáztam mindig estefelé csináltam.....mondjuk nekem akkor volt több időm.

Jajj amúgy ne is mondd!!! Én már nem is tűkön, hanem dárdákon ülök, fekszek! :D

1537. Pezsi
2011. szept. 28. 10:43

Ma kellett vonal tornáznom, de lusta voltam, tán holnap.... vagy pénteken :)

De már csak 1-2 nap, és kiderül, ugye Tigrr? :))

1536. tigrr
2011. szept. 27. 19:39

Pezsi: a tünetek csak jönnek mennek. Szóval még bármi lehet.

Nekem például a mellem egyáltalán nem feszül, sőt, nem is érzékeny. Pedig mensi előtt szokott. Szóval én már tényleg nem tudom mizu. Nagyon bízom abban, hogy a holnap,holnaputáni hőm is magas marad, és a néha-néha érzett pocifájás nem a mensi közeledését jelzi.....egyenlőre csak reménykedhetek, nem tehetek, tehetünk mást!

Én azért nagyon szurkolok neked is!:D:D


Ibarbee: nagyon sok türelmet, és kitartást a próbálkozós hónapokhoz! Remélem minél hamarabb sikerülni fog, és nemsokára te is boldog kismami leszel!!!

Én nem igazán ittam sosem ilyen teákat, mert nem akartam bekavarni velük. Mondjuk, ha csak heti 1X iszol, azt nem hiszem, hogy gondot okozhat. A legjobb lenne olyantól megkérdezni, akik oktató.

1535. Pezsi
2011. szept. 27. 18:26

Tigrr: naggggyon kivácsni vagyok, hogy milesz, nekem minden tünetem eltűnt, szóval én már nem izgulok annyira. Egyedül a mellem feszül kissé, de talán ez csak a szokásos :) Sevész marad a következő hónap, neked meg drukkolok! Hamarosn kiderül úgyis :))


Ibarbee: Úgy tudom a palástfű teát cickafarkteával szokták inni, a málnalevél tea meg inkább a szülés segítésére használ. Persze, lehet, hogy tévedek.

Az Aviva tanfolyamon azt mondták, hogy a torna mellett nincs szükség semmire. De szerintem ártani nem árthat, és nem dolgonak ezek egymás ellen, szóval szerintem a napi egy pohárka tea mehet nyugodtan. A palástfűnek nézz utána, mert hosszas használattól májkárosodást okozhat, ha jól emlékszem.

Ha van bármi kérdésed, igyekszünk válaszolni :)


Holnap emgint csinálok egy lájtosabb tornát.

1534. lbarbee
2011. szept. 27. 15:47

Sziasztok!


Mi 3 hónapja kezdtünk a babaprojektbe, eddig sikertelenül. Most elkezdtem a málnalevél teát, a ciklus második felében pedig a palástfű teát. Szeretném kérdezni, mivel ez is valamennyire a hormonokat támogatja, hogy lehet-e az Aviva módszert alkalmazni, vagy addig függesszem fel a teaivászatot, és válasszam ezt a módszer? Előre is köszönöm a válaszotokat!

1533. tigrr
2011. szept. 27. 08:45

Jó reggelt!

Nos ki hogy van ma?

Én nem aludtam túl jól az éjszaka. Fél 4-kor már felébredtem, és azt hittem vissza sem tudok majd aludni. Azt hiszem a nemvárt időpontjához közeledve én is kezdem bebeszélni a tüneteket....:D Ma reggel tök hányingerem volt, sőt egy kicsit még mindig van. Bár éjszaka azt hittem, hogy meg is fog jönni, mert fájdogált a hasam. Szóval teljes a kétely! :D:D:D

1532. Pezsi (válaszként erre: 1529. - Tigrr)
2011. szept. 26. 16:42
Hátigen, most pénteken nem kéne megjönnie, az márnem sok, de elég nehezen bírom :)
1531. tigrr (válaszként erre: 1530. - Bodolinka)
2011. szept. 26. 10:14

Grstulálok!!! Nagyon ügyes vagy! :)

Milyen vizsgálatokra fogtok menni? Hormon követéses v.v? Pajzsmirígy? Katona vizsgálat? :)

Kitartást hozzájuk, megéri! :D

1530. Bodolinka (válaszként erre: 1527. - Pezsi)
2011. szept. 26. 10:09

szia Pezsi, köszi a kérdést!! egy hős vagyok, megvolt, még késő este megcsináltam :) úgyhogy megvolt a heti kettő. ha már réveszem magam, nem vészes, tökjó, hogy ilyen rövid.

mi most elmegyünk egy csomó orvosi vizsgálatra, remélem, azokból kiderül valami.

1529. tigrr
2011. szept. 26. 10:04
Ugye jól tudom Pezsi, hogy te is akkorra nem várod??? :):):)
1528. tigrr
2011. szept. 26. 10:02

Szia pezsi! :)

Na milyen tüneteket képzelsz már be magadnak??? :D

Én majd csütörtök, péntekre nem várom, szóval van még időm izgulni......! :D


alibab: mi 2 éve próbálkozunk, voltak ugyan nagyon magamalatt lévős hónapjaim, de most megint igyekszem pozitívan gondolkodni, és izgatottan várni a végét. Persze ilyenkor sokkal jobban fáj a pofáraesés, ha mégsem jön össze, de nem tudom mit tenni! :) Bevállalom! :D


judit: én egy évvel ezelőtt csináltam végig egy 3 hónapos candida diétát, hát nem kívánom senkinek. Ok lement 12 kiló, de a szervezetem pár hónapon belül majdnem mindent vissza is követelt. Nekem sem mennek a diéták. Megpróbálok több gyümölcsöt, zöldséget enni, mozogni, de külön diétát nem tartok.

1527. Pezsi
2011. szept. 26. 09:41

Ma reggel megcsináltam a tornát, de csak a könnyed verziót, hátha. A héten úgyis kiderül, hogy mi a helyzet, Tigrr neked mikor (nem) kéne megjönnie?

Bár ez még csak az első komoly hónapunk, amilyen hülye vagyok már egészen beképzeltem magamnak a tüneteket :) Na majd ebbe is belejövök biztosan.

Ti hogy álltok? Bodolinka, torna megvolt tegnap?

1526. fd8e423e9e (válaszként erre: 1523. - Bodolinka)
2011. szept. 25. 19:16
Én sem lúgosítottam, elutasítom ezeket a dolgokat. MINDENT ettem, csak számoltam a ch-t, és mozogtam. Szerintem ahhoz, hogy sikerüljön egy kisbaba szükséges a húsféle, a tk kenyérféle, a tejtermékek, stb... várandósság alatt is folytattam ezt az étkezést. Sajnos a tej miatt nagyon sokat eszek, iszonyatosan éhes vagyok a szoptatások miatt, de majd ha már nem szoptatok, akkor újra intenzív mozgás és ch kontrollált étkezés, és ha akarunk majd babát, újra az aviva.
1525. alibab
2011. szept. 25. 11:53

hát eleinte nekem is az volt, de sajnos így 1 év után már nem nagyon vagyok reménykedő! persze most kiderült egy probléma, ha kapok rá gyógyszert megint ez lesz :)

drukkolunk!

1524. tigrr
2011. szept. 25. 10:23

Én is nagyon szeretném egy újabb sikersztorival gyarapítani a fórumot! :)

Már eléggé tűkön ülök ilyenkor, hogy vajon sikerült-e ez a hónap. Nem tudom ti hogy vagytok veled de nekem Nagyon kemények az utolsó napok, az utolsó 1 hét!

1523. Bodolinka
2011. szept. 25. 10:12

köszi a bíztatásokat :) én a Nyugati környékén voltam, igen, ott is sokmindenről szó esett. nekem az étkezés része volt túl sok, de mondjuk én nehezen mondok le arról, hogy azt eszem, amit kívánok. ha tejet, akkor tejet :)

jó, hogy írjátok a sikersztorikat, segít motiváltnak maradnom.

1522. alibab
2011. szept. 25. 10:00

sziasztok! tök jó mekkora élet lett itt :)

és jó olvasni sikersztorit is! nekünk tanfolyamon mondták hogy melyik feladaton kell módosítani hogyan hogy ovu után se legyen tőle baj ha van baba akkor sem. szeirntem abbahagyni nemkéne utána, pont akkor kéne rásegítés a babának beágyazódni megfelelő hormonszint mellett. nem kell csapkodni a térdet, de pl ahol csak kicsit berázkódik az alhas, az éppen hogy jó!

direkt kérdeztük ezt tanfolyamon, és azt mondték hogy akkor hagyjuk abba ha megvan a poz. teszt! és akkor sem lenne muszáj, bajt nem okozhat igazából ha midnen jól megy, de úgy lesz nyugodt a lelkiismeretünk ha abbahagyjuk, és már pihenünk és lenyugszunk :)

szóval én végig szoktam csinálni!

nekem babás sikersztori még nincs, de azért a nagyon hosszú ciklusom nagyon szépen rövidül! 60 napról indultam, már "csak" 42 körül van! ha így folytatódik, októberben már majdnemhogy elfogadható lesz!

én ennek is nagyon örülök! most kiderült hogy a TSH-m 3, azzal kell kezdeni valamit, aztán várhatjuk a sikersztori folyatatását :D

sok sikert mindenkinek!

1521. tigrr
2011. szept. 25. 09:34
Bodolinka: nagyon jó, hogy eltűnt a cisztád! Minden bizonnyal segített a torna is ebben!Hajrá, tornázz tovább szorgalmasan. Én is fogok, ha most megjön....
1520. tigrr
2011. szept. 25. 09:31

Sziasztok!

Pezsi: én biza most szünteltetem a tornát. Jövőhéten kell megjönnie, és ha megjött, majd folytatom, akkor teljesen a ciklus végéig....:)

1519. Pezsi (válaszként erre: 1518. - Bodolinka)
2011. szept. 25. 09:28

Hát az aviva hatással van a hormonokra, szóval lehet, hogy a mellfeszülés attól van? Nem tudom, csak tippelek. Hol voltál tanfolyamon? Én is voltam, ott még a kajákról, helyes ülésről, állásról, járásról, fekvésről is volt szó. Volt ami érdekes volt, volt ami nekem kicsit túlspirázott.

Tökjó, hogy eltűnt a cisztád, nem tudom előtte mennyit tornáztál, de szerintem simán lehet attól.


És ma csináld meg, hajrá hajrá :))

1518. Bodolinka
2011. szept. 25. 09:19

sziasztok, jó olvasni titeket, köszi, hogy leírjátok, mi van veletek. én a múlt hetet teljesen kihagytam, a mostani héten ma lesz a 2. tornám.


én azért örülök, hogy elmentem tanfolyamra, mert egy csomó érdekes dolgot mondott, aki vezette: bizonyos gyakorlatokat máshogy / nem kell csinálni, mint ahogy a könyvben van. kaptunk zenét is hozzá, nekem úgy sokkal könnyebb gyakorolnom. és sok gyakorlatnál az ismétlésszámok is mások. a változtatás legtöbb esetben pont olyan, ami jobban segíti a megtapadást - pl. kivette belőle a sarokrahuppanós mozdulatokat. szóval szerintem, ha meg tudjátok tenni, érdemes elmenni tanfolyamra. és drukkoljatok, hogy ma tényleg megcsináljam a másodikat :)

ja még egy sztori: nekem legutóbb a nőgyógyász talált egy cisztát, ami egy nem kilökődött megérett petesejt volt. vissza kellett mennem a menzesz után - szerencsére kiürült, már nem volt ott :) nem tudom, mennyiben köszönhető ez az Avivának, de nagyon örültem!


kérdésem: nekem nagyon feszül a mellem pár hete - nektek volt ilyen tapasztalatotok? lehet ez az avivától?

1517. Pezsi
2011. szept. 25. 08:27

Jó reggelt, itt minden rendben, volt kis szúrkálás ma, de nyilván beképzelem csak magamnak, hiszen csak most kezdtük el.

Holnap tornázom megint, de csak finoman...

Ti hogy vagytok?

Tigrr: te most akkor nem is csinálod a tornát?

Judit: gratula a fogyáshoz, tudom, hogy az nagyon kemény meló, és a persze a lányodhoz is :)

1516. tigrr
2011. szept. 25. 06:46

Sziasztok!

Pezsi: hogy vagy?


Judit:gratulálok a kislányodhoz, és köszi, hogy megosztottad velünk a történeted!

1515. fd8e423e9e (válaszként erre: 1514. - Fd8e423e9e)
2011. szept. 24. 16:36

Jah, az első vetélésem után kerestem fel egy endokrinológus szülész-nőgyógyászt, és Ő derítette ki, hogy a mellékvesém működik túl, a női hormonjaim,pajzsmirigy minden tökéletes, és innen eredt a hízásom, az anyagcserezavar, stb...


De természetes úton sikerült a Kislányunk.

1514. fd8e423e9e (válaszként erre: 1513. - Pezsi)
2011. szept. 24. 16:34

Én egy életmódváltás keretében kezdtem el (három hónapig menstruáltam folyamatosan és nem tudták megmondani, hogy mi lehet a gond, de a vérképem iszonyatosan rossz volt), fogytam -30 kg-t (persze nem az aviva segítségével - ch diéta és egyéb mozgás), kb. 8 hónap alatt történt mindez, kevesebb, mint egy év múlva sikerült a baba (előtte már volt egy vetélésem 8 hónapra).

-15 kg-nál visszaálltak a ciklusaim, de tudtam, hogy még mindig nagy a súlyom egy egészséges várandóssághoz, így tovább fogyóztam.


Most a szoptatás miatt van rajtam 10-12 kg felesleg, de most egyenlőre az intenzív mozgás felejtős.


Az avivának a hatását igazából akkor éreztem, amikor már próbálkoztunk, mert peteéréskor szinte éreztem melyik petefészkemben érik a pete, és mikor reped meg a tüsző (a fekvős, láblengetős gyakorlatoknál, stb...), én a meghozóakat soha nem csináltam intenzíven pl.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook