Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
625. Anka71 (válaszként erre: 621. - 454db8ee37)
2009. dec. 18. 18:16
Köszi, hogy leírtad, ez isteni finom lehet:)
624. Anka71
2009. dec. 18. 18:04
Segítsetek légyszi! Hol tudok szerintetek natúr gesztenyemasszát venni? (Tescoban, Lidlben nem volt). Pulykamell tekercshez kellene.
2009. dec. 18. 16:51
Sziasztok!Már régóta"nyomon"követlek benneteket.Jobbnál-jobb ötleteket,recepteket írtok.Lehet,hogy már a ropogós kacsáról is szó volt.De idő hiányában nem tudom visszaolvasni.Adjatok már tanácsot,hogy egészben a kacsát hogy kell finom ropogósra sütni.És a párolt káposztán kívül van-e valami a köret mellé?egyszer olvastam valahol gesztenyéről,egészben,de nem tudom tovább.Köszi a segítséget.
622. 454db8ee37 (válaszként erre: 619. - C33bd8536b)
2009. dec. 18. 15:56
Bocs.
621. 454db8ee37 (válaszként erre: 618. - 4b6a2525df)
2009. dec. 18. 15:56

Kapros-juhtúrós tepsis csülök:

héjában főtt krumplit megtisztítva, felkarikázva kivajazott edénybe teszed,só, bors és 10 dkg juhtúró rámorzsolva.Főtt füstölt csülköt felszeletelve ráteszed,be a sütőbe, pirulásig sütöd.

Kiveszed, 10dkg juhtúró, tejföl, kapor keverékével nyakon öntöd úgy, hogy jó tatyakos legyen és összesütöd .ISTENI!! ( és egyszerű)

2009. dec. 18. 15:44
SZiasztok!Muszály ehez szolni,ezek a menük nagyon jók,és biztos finomak!:)))
619. c33bd8536b (válaszként erre: 617. - 454db8ee37)
2009. dec. 18. 15:42

"gordon bleu ( a fiam kedvence)"

Cordon bleu.... így hívják az illető kaját..

2009. dec. 18. 15:39
Ezt a kapros juhturos csülköt leirnád:)
2009. dec. 18. 15:10

Na,összeállt, megvan az idei ünnepi menü.

24-e dél:a tavalyi: tárkonyos harcsaleves,sztrapacska

szenteste:

előétel:sajttekercs

főétel:

süllő egészben sütve (remélem sikerül)

gordon bleu ( a fiam kedvence)

aszalt szilvás-sajtos gesztenyés tekercs,bacon-be tekerve

köret:festetics zöldség,krumplipüré pirított hagymával


25-én: ez évek óta ugyanaz (remélem még néhány évig marad is)anyánál ebédelünk, már november közepe óta erre készül.

marhahúsleves minden finom belefőttel,

pontypaprikás apró,szép sárga nokedlivel,sok tejföllel,fejes salival.

töltött kacsacomb és karaj tejfölben sütve(ez a fiamnak)hagymás tört krumplival


26-án:itthon:

fácánerőleves (majd valahogy különlegessé teszem, mert a lé már kész, a fagyóban)

káposztatál

aszalt szilvás,májas,baconos csirkemelltorta, zöldséges rizottóval,fokhagymás sajtszósszal


31-e szilveszter:

ebéd:kocsonya

vacsi: kapros-juhtúrós tepsis csülök (ez valami nagyon szuper kaja!)


1-e ebéd:szerencsehozó lencseleves

szerencsés rakott lencse


és süti, süti, süti, süti.

sok, nagyrésze már készen a fagyóban.

pl.hartyáni krémes,nutellás-marcipános szelet,

orosz pite,flódni,narancsos-csokis keksz,gesztenyés tallérok,majomkenyér,mártott kókuszos...

Ne ájulj el, mindenből csak kicsit készítek (fél adag,a többi a fagyóban marad),hogy lehessen válogatni, ajándékozni,cserélni.Szentestére megpróbálom megcsinálni a fahéjas bailey's tortát,aminek a recijét egy tavalyi újságból szedtem ki.(kicsit tartok tőle, mert sok benne a tejszín,nem tudom sikerül-e)

Na, ha karácsonyig nem jelentkeznék:

BOLDOG ÜNNEPEKET KÍVÁNOK MINDENKINEK!!!(és finom kajákat, sok elismerést a konyhai munkákért,és al

legeslegfontosabb: JÓ EGÉSZSÉGET!!!!!!

2009. dec. 14. 12:29
sziasztok, én megpróbálnám az igazi rétest is, (már próbáltam számtalan receptet) nem igazán tökéletes, kicsit ragad,lejön az asztalról meg minden de nekem kicsit vastag mikor megsül pedig próbálom vékonyra tényleg, tud valaki igazán jó receptet?!
2009. dec. 14. 10:52

Halászlé

Ropogós kacsasült krumplipürével és párolt káposztával

2009. dec. 13. 19:06

Rögtön puha mézes


Hozzávalók:

• 1 kg liszt

• 30 dkg margarin

• 30 dkg cukor

• 25 dkg méz

• 3 db tojás

• 2 kiskanál őrölt gyömbér

• 2 kiskanál őrölt fahéj

• 2 kiskanál őrölt szegfűszeg (a fűszerek helyett én 1/2 csomag Kotányi mézes sütemény fűszerkeveréket használok)

• 1 evőkanál szódabikarbóna

• 1 csipetnyi só

A mézet takaréklángon összemelegítem a fűszerekkel, beleteszem a margarint , de azzal már nem főzöm tovább. Hűlni hagyom egy kicsit, addig a tojásokat habosra keverem a cukorral. A lisztbe belekeverem a szódabikarbónát és a sót, hozzáadom a mézes - és a tojásos keveréket.

Összegyúrom - közben lehet fohászkodni Szent Ambrushoz, a mézeskalácsosok védőszentjéhez . A lágy tésztát egy éjszakát hűvös helyen pihentetem (ő is elfáradt, nem csak én). A kicsit merev tészta nyújtás közben visszapuhul. Kb. 1/2 cm vastagra nyújtom és különböző formákkal kiszaggatom. Tepsire sorakoztatom őket, nem túl közelre egymáshoz (sülés közben egy kicsit megdagadnak). Előmelegített légkeveréses sütőben 180 fokon sütöm. Nem szabad magára hagyni, gyorsan megsül, 6-7 perc!



A mézesek tetszés szerint díszíthetők. A hagyományos tojásfehérjés máz esetében 1 tojásfehérjét 25-30 dkg szitált porcukorral kell kikeverni, nejlonzacskóba tenni, aminek a sarkán pici lukat vágunk. Ezzel az írókával máris rajzolhatunk.

Hagyhatjuk a mézeseket natúran is, egy csésze teával így is finom. Ajándéknak sem utolsó.

2009. dec. 13. 11:37

Karácsonyi sült pulyka sonkakrémes burgonyával


Hozzávalók:

A pulykához:

- 1 fiatal pulyka (6-8 kg)

- 20 dkg füstölt bacon

- só

- bors

A krumplihoz:

- 6 nagy főtt krumpli

- 1 hagyma

- fél liter tej

- 20 dkg füstölt sonka

- 5 dkg vaj

- 1 kanál őrölt bazsalikom

- 1 kanál őrölt petrezselyem

- 3 kanál sima liszt

- só, bors


Elkészítés

A pulykát dörzsöljük be kívül-belül sóval és borssal, majd borítsuk be a baconnal és kötözzük meg. Ezután süssük meg 220 fokon 50 percig. Ezután vagyük lejjebb a hőmérsékletet 180 fokra, és hagyjuk a sütőben további 3 órára. 2 és fél óra múlva szabadítsuk meg a húst a bacontól, hogy színt kaphasson. Közben készítsük el a krumplit: pirítsuk meg egy serpenyőben a hagymát és a vajat. Pár perc múlva vegyük le a tűzről, és adjuk hozzá a lisztet, majd apránként a tejet. Ezután tegyük vissza a serpenyőt a tűzre és kevergessük. 10 perc múlva tegyük bele a sonkát és a petrezselymet, bazsalikomot. Szeleteljük fel vastag darabokra a krumplit, és egy előre kivajazott tepsibe tegyük, majd öntsük rá a sonkás krémet. Előre melegített sütőben 180 fokon 15 percig sütjük.

2009. dec. 13. 10:18

Gombás ponty tejfölben sütve

________________________________________

Hozzávalók (6 személyre)

________________________________________

1 nagyobb ponty (kb. 2 kg), só 1 közepes vöröshagyma 5 dkg vaj 1,5 dl száraz fehérbor 25 dkg csiperke őrölt bors, fél citrom leve 1 csapott evőkanál finomliszt 4 dl tejföl, 2 tojássárgája 1 kis csokor petrezselyem

A pontyot lepikkelyezzük, megmossuk és vágódeszkára fektetjük. Fejét, farkát levágjuk, törzsét kifilézzük. Az összes halcsontot - miután a fejből a méregfogát is kiszedtük - lábasba rakjuk. Kissé megsózzuk, a lehéjazott, apróra vágott vöröshagymát beleszórjuk, és annyi vízzel öntjük fel, hogy jócskán ellepje. Nagy lángon fölforraljuk, majd 10-15 percig kis lángon főzzük. Egy tepsit kivajazunk, a kissé besózott pontyfiléket belefektetjük. A bort meg ugyanannyi leszűrt halalaplevet ráöntjük, megvajazott alufóliával letakarjuk, és közepesen forró sütőben (180 °C; légkeveréses sütőben 165 °C) 15 percig sütjük. A gombát megtisztítjuk, cikkekre vágjuk, a maradék, fölolvasztott vajon kb. 5 perc alatt megpirítjuk. Kissé megsózzuk, megborsozzuk, a citrom levével ízesítjük. A liszttel meghintjük, 1-2 percig pirítjuk, majd a tejföllel fölöntjük és 2-3 percig forraljuk. A tűzről levéve a tojássárgájával dúsítjuk, és a fölaprított petrezselyemmel fűszerezzük. A félig puha halra öntjük, majd - immár fedetlenül - még 15 percig sütjük. Köretnek rizibizi illik hozzá.

________________________________________

Elkészítési idő: 1 óra.

Egy adag: 631 kcal / 2683 kJ.

Italajánlat: száraz fehérbor (Badacsonyi kéknyelű '2000).

2009. dec. 13. 10:18

Harcsa tejszínes gombamártással


Hozzávalók: 4, egyenként kb. 15 dkg-os harcsa-, vagy tengerihal-filé, só, 6-7 dkg liszt, a sütéshez: 5-6 evőkanál olaj, a mártáshoz: 1 kisebb vöröshagyma, 5 dkg vaj, 30 dkg csiperke, 2 csapott evőkanál liszt, 1 csapott kiskanál ételízesítő por, fél mokkáskanál őrölt bors, 2-2 dl tejszín és víz.

A halfilét besózzuk és félretesszük, amíg a mártást elkészítjük. Ehhez a hagymát lehéjazzuk, finomra aprítjuk, majd a vajon megfonnyasztjuk. A gombát is megtisztítjuk, fölszeleteljük, a hagymához adjuk, kevergetve 3-4 percig pirítjuk. A liszttel meghintjük, és még 1 percig a tűzön hagyjuk. Ezután az ételízesítővel meg a borssal fűszerezzük, a tejszínnel és a vízzel fölöntjük. Kevergetve 2-3 percig forraljuk, ezalatt a leve mártásszerűen besűrűsödik. A halat lisztbe forgatjuk és a forró olajban oldalanként kb. 3-3 perc alatt megsütjük. Jól lecsöpögtetjük, majd tálaláskor a forró gombamártással leöntjük. Zúzott fokhagymával ízesített burgonyapüré illik hozzá köretnek, amit reszelt sajttal is meghinthetünk. Aki idegenkedik a fokhagymától, el is hagyhatja.

Elkészítési idő: 35 perc.

Egy adag: 659 kcal / 2755 kJ.

Italajánlat: száraz rosébor (Villányi kékfrankos rosé ’98).

2009. dec. 13. 10:15

Diós panírba bundázott hal

Hozzávalók:

4 közepes méretû filézett hal

A panírhoz

liszt

2 tojás

1 gerezd fokhagyma

10 dkg darált dió

zsemlemorzsa

bors

Elkészítés:

A halat megsózzuk, megborsozzuk.

A tojást habosra verjük, hozzáadjuk a zúzott fokhagymát és egy kis sót.

A zsemlemorzsát összekeverjük a dióval.

A halakat megforgatjuk a lisztben, a tojásban majd a zsemlemorzsában. Közepesen forró olajban kisütjük.

Burgonyapürével vagy párolt rizzsel tálaljuk.

2009. dec. 12. 07:29

Karácsonyi bor krémleves


Hozzávalók


6 dl édes fehérbor 1 citrom 1 darabka fahéj 3-4 szegfűszeg 8 tojássárgája 15 dkg cukor 2 dl tejszín 8 dkg mazsola a tetejére: édes tejszínhab

A bort 3 deci vízzel hígítjuk, a citrom levét belefacsarjuk, és vékonyan lehántott sárga héjával, a fahéjjal meg a szegfűszeggel fűszerezve felforraljuk. A tojások sárgáját a cukorral habosra verjük, tejszínnel hígítjuk. A forró bort vigyázva, élénken kevergetve - nehogy összekapjon - rászűrjük. A tűzre téve habverővel addig kevergetjük tovább, amíg kissé besűrűsödik. Ezután átszűrjük, majd a megmosott, borba áztatott mazsolát beleszórjuk. Jól behűtve, édes tejszínhabbal díszítve tálaljuk. Előnye, hogy előre elkészíthető.


Elkészítési idő: 30 perc + hűtés.

Egy adag: 571 kcal / 2387 kJ.

608. 4b6a2525df (válaszként erre: 572. - Tixtina)
2009. dec. 12. 07:27

Nézd meg az Étkek cimű

naplóm 21. pontját, vagy 50 pogácsa recept van benne


Én szoktam hajtogatós túróst csinálni, de másnap este már száraz:(

2009. dec. 12. 07:22

Citromfüves lazac sült zöldségekkel


Lazac hozzávalók:

1-1,5 kg lazacfilé

citromfű vagy citromgyökér

1 citrom

só, bors, oliva olaj



Grill zöldség hozzávalók:

kis méretű, vékony héjú burgonya

répa

zöldség igény szerint

bors

rozmaring

oliva olaj


A halat bőrével lefelé az olajos, fűszeres fóliába fektetjük, a tetejét is megfűszerezzük, rátesszük a citromfüvet vagy gyökeret és beburkoljuk alufóliába.


180 fokon 10-15 perc alatt készül el.


A zöldségeket megtisztítjuk, felaprítjuk, bőségesen fűszerezzük, meglocsoljuk olajjal majd fólia alatt puhára pároljuk és végül 10 perc alatt megpirítjuk grill funkció alatt.

606. Katinkaboszi (válaszként erre: 604. - Futi)
2009. dec. 11. 23:52
Jöhet azért nem csak menű, hanem ahogy mondtad, bármi, ami segíthet az olvasónak :)
605. 33aa509d53 (válaszként erre: 604. - Futi)
2009. dec. 11. 23:47
köszönöm. most kapcsolok....még egyszer ne haragudj.
604. Futi (válaszként erre: 602. - 33aa509d53)
2009. dec. 11. 23:40

Sziasztok,szia csillagfény!

kedvenceim közé teszem a naplód nagyon jó!

2009. dec. 11. 22:50
én köszönöm az engedélyt :)))
602. 33aa509d53 (válaszként erre: 601. - Katinkaboszi)
2009. dec. 11. 22:42
köszönöm.
601. Katinkaboszi (válaszként erre: 600. - 33aa509d53)
2009. dec. 11. 22:38
kiemelem engedelmeddel :)))
2009. dec. 11. 22:31
meg is van. ott meg tudjátok nézni.
2009. dec. 11. 22:26
ok. itt is van a recept, mindjárt leírom.
598. 33aa509d53 (válaszként erre: 594. - 2c2de63135)
2009. dec. 11. 22:25
karácsonyfa az alakja, és még valamelyik régi receptes újságomban találtam. ezt megtalálod a receptjeim között a naplómba, az almás bögresütit meg nemsokára leírom a naplómba.
597. Katinkaboszi (válaszként erre: 596. - 33aa509d53)
2009. dec. 11. 22:25

köszönjük,

szerintem többek nevében is mondhatom :DDD

596. 33aa509d53 (válaszként erre: 591. - Katinkaboszi)
2009. dec. 11. 22:23
nemsokára beleírom a naplómba, ott megtalálod.
❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook