Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Champix, a segítő!! fórum

Champix, a segítő!! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯
8807. Vili8 (válaszként erre: 8804. - Uzsi58)
2019. júl. 31. 13:15
Köszönöm szépen!!
8806. Vili8 (válaszként erre: 8803. - Szabíínaa31)
2019. júl. 31. 13:14
Szia! Koszi. Igazából egy napon belül van 3-4 alkalom amikor nagyon ragyújtanék, de ezeket ilyenkor kivédém egy rágóval v valami gyümölccsel. Az első nap nagyon fura volt ahogy te is említetted a megszokás! Bizonyos fix napi/reggeli rutinok amik az elmúlt 22 évben cigivel teltek! De így a negyedik füst mentes napomon már nagyon élvezem, és az előbb dohányoztak mellettem és rohadt büdösnek éreztem!! Ez irtó durva volt, h ez tényleg ilyen!!:) és én is ilyen büdös voltam évekig!! Tedd le minél előbb!! Jó! Sokkal jobb!! Segít ez a gyógyszer az biztos, de Te is kellesz hozzá!
8805. uzsi58 (válaszként erre: 8802. - Anika61)
2019. júl. 30. 21:16
Anika, ha csupán köhögtetne.., de tudjuk jól, hogy nem csupán ez az egyetlen érv ellene :-) Bizony minél előbb, annál jobb véget vetni.., drukkolok neked is.
8804. uzsi58 (válaszként erre: 8801. - Vili8)
2019. júl. 30. 21:11
Ezer gratula Vili8 és további kitartást! :-)
8803. Szabíínaa31 (válaszként erre: 8801. - Vili8)
2019. júl. 30. 18:28

Szia! Nagyon szuper! 🙂 És mit érzel?

Én holnap veszem a 8. napit, szombatra van kitűzve a nemdohányzó nap, mivel 1-2 napja van hogy csak fél szálakat szívok mert nem kívànom, így én el tudom képzelni, hogy menni fog, leginkább a megszokàst lesz nehéz leküzdenem!

8802. Anika61 (válaszként erre: 8800. - Uzsi58)
2019. júl. 30. 08:39
Köszi szépen, nekem legutóbb elég volt a 3 havi adag, megpróbálom akkor a háziorvost, mert sajnos köhögtet a cigi, ráadásul szeptemberben mennem kell csontizotóp és CT vizsgálatra, ott nem kellene krehácsolnom. Mindenkinek kívánom, hogy le tudjon mondani!
8801. Vili8
2019. júl. 30. 06:53
Sziasztok! 22év dohányzás után (doboz/nap) szombaton este 22órakor szívtam el az utolsó szálat. Lassan három napja nem szívom és biztos, h sokat segít a ch mert álmomban nem gondoltam volna,h én ezt ki bírom! A kezdő csomagból ma vettem be a 12. reggeli szemet.
8800. uzsi58 (válaszként erre: 8798. - Anika61)
2019. júl. 29. 20:17
Tudom mit érzel Anika, nekem is a közelmúltban volt olyan időszak, amit úgy érzem, cigi nélkül nem tudtam volna végigcsinálni. Viszont, tényleg ördögi kör, mert az immunrendszert is rombolja, anyagilag sem mindegy, tehát.., Igen, jó az elhatározásod, kívánom, hogy sikerüljön. Szerintem itt nem tudsz annyi Ch-et összeszedni, ami elég az újabb leszokáshoz. Tehát jobb ha a háziorvossal megbeszéled. Nekem 12 heti adagot írt fel, úgy hogy azt mondta, reméli elég lesz, mert volt akinek 5 hónapra volt szüksége.
8799. uzsi58 (válaszként erre: 8797. - Szabíínaa31)
2019. júl. 29. 19:54

Igen tudom, hogy baromság volt. A 23. nap volt a Ch-val.., de cigimentesen csak 3 nap telt el, amikor tegnap egy baráti összejövetelnél bűnbe estem. Ez az, ami teljesen feleslegessé tette az eddigi "szenvedést". Ma már 4-et, holnapra 3 szálat szavazok meg, így, marad az eredeti terv: holnapután hajnalban, a reptéren elszívom az utolsót és 3 óra múlva Barcelonában már nemdohányzóként fogok viselkedni :-)Na nem akarok vicceskedni, tényleg bánt a dolog, és komoly az elhatározás.

Neked Szabíí, tanulságként, remélem jó példa vagyok arra, hogy mit, hogyan nem szabad.

8798. Anika61
2019. júl. 29. 11:54
Sziasztok! Én 5,5 éve tettem le a cigit a champix segítségével, de sajnos annyi bajom volt, betegségek, idegeim is kimerültek, hogy rágyújtottam kb. 3 hete, azóta pedig szívom. Tudom, hogy nem kifogás, de enélkül felrobbantam volna az idegtől, hiába, ez volt a gyógyír, amit nagyon sajnálok. Már megbántam, mert ez egy ördögi játék. Valakinek nincs-e felesleges, kimaradt gyógyszere, mert átvenném, nem kérem ingyen, kifizetem az árát. Várom válaszotokat.
8797. Szabíínaa31 (válaszként erre: 8796. - Uzsi58)
2019. júl. 28. 22:51

Szia! 1 szál hiba, de három? 🙄😁 Persze, nem használ sajnos az önostor, de a te esetedben valószínű, hogy én is haragudnék magamra. Hanyadik napnál tartasz? Mi a hétvégén Siófokra utaztunk.. Az 5.napnál tartok.. A hétvége folyamán azt vettem észre, hogy lényegesen kevesebbet szívtam (bár ez lehet tudatos volt), és amikor nem szívtam, ugyanúgy éreztem magam mint amikor szívtam, tehát magyarán nem éreztem magam rosszabbul vagy feszültebbül ha nem cigiztem (bár itt is hozzátenném, lehet azért voltam nyugodt, mert a tudatom tudta, hogy ott lapul a táskámban csak elő kell kapni). 🙂 Viszont sajnos a megszokások nagyon húzóak (kaja után, lefekvés előtt... Stb)

Várom a többi napot.

8796. uzsi58 (válaszként erre: 8795. - Szabíínaa31)
2019. júl. 28. 20:58

Neked is kívánok sok sikert :-)

Ma 3 szál terheli a lelkiismeretemet. Nem is értem miért gyújtottam rá... ?! Mérges vagyok magamra.., bár, nem hiszem, hogy az önostor sokat használ :-(

8795. Szabíínaa31 (válaszként erre: 8793. - Uzsi58)
2019. júl. 24. 22:02
Na akkor nem vagyok egyedül! 🙂 Igazából nekem már az nagy változás volt, hogy belevágtam ebbe. Hiszen ahogy írtam, nem szeretem a változást sajnos semmilyen értelemben.. Gyomorideggel kezdtem neki, de már ezután az egy szem után büszkébb és erősebb voltam! Sok sikert! 🙂
8794. uzsi58 (válaszként erre: 8789. - Adlene)
2019. júl. 24. 21:46

Nahát Adlene..,közel 7 éve, őszinte gratula! Igazán rendes tőled, hogy visszajársz ide, Úgy gondolom, ez komoly segítség tőletek, bátorítás, hogy tényleg meg lehet csinálni.

Megkérdezhetem, hogy hány évig dohányoztál ?

8793. uzsi58 (válaszként erre: 8788. - Szabíínaa31)
2019. júl. 24. 21:41

Légy üdvözölve Szabíínaa31 ! Örülök, hogy akad valaki, aki időben is kb. ott tart a leszokásban, ahol én. Az első szem nem fog különösebb nagy hatást kiváltani. Én, kb a 4. napon vettem észre, hogy nem esik olyan jól, de persze a Ch mindenkire másképp hat, gondolom.

Ami a változást illeti, ez bizony (ha sikerül), gyökeresen fogja megváltoztatni a mindennapjainkat.., és úgy gondolom pozitív irányban.

8792. Szabíínaa31 (válaszként erre: 8791. - Tüsszy)
2019. júl. 24. 20:56
Nagyon Köszönöm! 🙂
8791. Tüsszy (válaszként erre: 8790. - Szabíínaa31)
2019. júl. 24. 18:25
Sok sikert Neked. 2.5 éve tettem le chamipix-szel a bagót. Életem legjobb döntése volt. Azóta is büszke vagyok magamra. Igazából az eleje volt nehezebb, de ott a Champix, jó mankó. Ahogy telik az idő egyre könnyebb és könnyebb bagó arrnélkül. Szétpukkad valamennyi "miért is jó nekem dohányozni" lufi. Egy ilyen volt, hogy jó a kollegákkal bandázni a cigihelyen. Múltkor próbából lementem. Az udvaron van, de így is olyan büdös volt, hányingerem lett.
2019. júl. 24. 18:06

Sziasztok! Reggel 9-kor vetzem be a legelső bogyót! Igazából annyi a tapasztalat, hogy rengeteget ásítottam, viszont nem tudom, hogy amiatt van-e 🙂

A híres napot már kitűztem, várom a többi napot! 🙂

8789. Adlene
2019. júl. 24. 08:44

Sziasztok!

Jó látni, hogy vannak újabb leszokók. Kitartás, ez a bogyó tényleg működik!


Számokban:


2012/09/14 23:00 óta az eltelt dohányzásmentes idő:

6 év, 10 hónap, 9 nap, 9 óra, 40 perc.

A leszokás óta el nem szívott cigaretták száma: 95114 db.

Az így megspórolt költség: 3 804 560 Ft 

 

Egyéb adatok:

Ezen idő alatt nem füstölt el 95,114 kg. dohányt,

nem szívódott fel a szervezetében 190,228 gramm nikotin,

nem mérgezte magát 570.684 gramm kátránnyal és 475,57 gramm szénmonoxiddal.

2019. júl. 23. 21:52

Sziasztok!

Holnap reggel veszem be az első darabot! Nagyon új és furcsa érzés már most! Sosem szerettem a változást! 🙂

8787. uzsi58 (válaszként erre: 8786. - Cinder ella)
2019. júl. 23. 20:43

Huhh,,az utazás napja ?!..van benne logika, de kicsit parázom a repülőtől, meg egyáltalán: 6 ember nyaralása múlik a szervezésemen..,és még annyi az intéznivaló.., persze tudom, kifogások mindig akadnak, hogy miért gyújtunk rá. Mint az alkeszeknél :-)

Nna jó. Hajnal 4-re kell kiérni a reptérre, ott felszállás előtt fogom elszívni az utsót. Így aztán, mire leszállok a Gaudiéknál, már nem dohányosnak számítok.., remélem :-)

Köszi a biztatást Cinder ella !

Tetszik a nicked, valamikor egy fórumon, nekem is hasonló nevem volt: ott Szörny Ella voltam.

8786. cinder ella (válaszként erre: 8785. - Uzsi58)
2019. júl. 23. 15:24
Uzsiii, ne már :) 16. nap... lassan tűzd ki azt a napot! Én is paráztam kicsit, de este elszívtam az utsó szálat ami a dobozban volt, másnapra nem is vettem, és tittára paráztam, és semmi nem volt! Tényleg! Szemernyi akaraterő azért kell!! Legrosszabb esetben akkor utazás napja legyen az új dohányzásmentes életed első napja... de nem húzd az időt, hidd el felesleges.. <3 képes vagy rá!
8785. uzsi58
2019. júl. 23. 13:44

Látom, itt is uborkaszezon, mindenki nyaral ezerrel. Én jövő héten, szerdán utazom Barcelonába. Ott találkozik a család, szeretném meglepni őket, hogy már nem cigizek, ami most elég reménytelennek látszik. Ez a 16. napom, és a Ch mellékhatásán (erős hányinger leküzdése naponta többször) kívül nem sok jóról tudok beszámolni. Hacsak annyi nem, hogy felére tudtam csökkenteni (napi 20-22-ről, 10 szál)a cigit. Még most sem tudom kitűzni a D napot, amikor egyáltalán egy szálat sem fogok elszívni.

:-(

Annyi még, hogy a futógépezés segít. Ha feljövök a másfél óra után, nincs kedvem rágyújtani. Lehet, hogy az egész napomat a Fitneszben kéne töltenem ?!

8784. uzsi58 (válaszként erre: 8781. - Cinder ella)
2019. júl. 18. 12:11

Köszönöm kedves Cinder ella, nagyon szívesen veszem mindenkinek a hsz.-val a segítséget.

30 év kisebb-nagyobb megszakításokkal (gyerekek születése körüli időszak füstmentes volt, de ahogy visszatértem a munkába, azonnal jött a cigi is :-(

Ahogy most eljöttem nyugdíjba,gyerekek kirepültek, elváltam, nem nagyon volt ami visszatartson, és azt vettem észre, hogy egyre többet szívok, könnyen elkap az influenza, és bizony a hátam is szúrkál olykor. Biztos vagyok benne, hogy az immunrendszerre nagy hatással van a dohányzás.

Neked is gratula, hogy már a Ch-re sincs szükséged, azért néha nézzetek ide a topikra, mert jó dolog az új bátraknak, hogy olvashatják a sikeres sztorikat.

8783. uzsi58 (válaszként erre: 8782. - Human)
2019. júl. 18. 11:56

Igen, visszaolvasva a hsz-okat azt láttam, hogy sokat segít, ha van "sorstárs", hiszen közel azonos problémák merülnek fel a leszokás során.


Ó én még csak a 11. napnál tartok (1 hétre felfüggesztettem, mert nagyon megijedtem a kiütések miatt). Egyenlőre, annyit értem csak el, hogy a napi 1 doboz helyett, tegnap már csak 12 szál fogyott, de rájöttem, hogy leginkább csak a hamutartóban füstölődött el. Nem mertem még kitűzni a "D" napot,

mert még riaszt a gondolat is, hogy jaj mi lesz nélküle ?! Pedig tudom, az eszemmel mindig is tudtam,hogy jobb lesz.

A lakóparkunkban müxik egy fitnesz stúdió, vettem egy bérletet és már 4-szer voltam másfél órácskát futógépen.A futásról lebeszélt a reumatológus, de ez az ún. gyors gyaloglás (5km/h) nem bántja az ízületeket.

Úgy érzem ez segíteni fog, mert hát félek a hízástól is.

Tényleg, nálatok hogy alakultak a kilók ?!

8782. Human (válaszként erre: 8779. - Uzsi58)
2019. júl. 18. 09:39
Szia köszönöm aranyos vagy :-) őszintén megmondva kellett hozzá elszántság is de ez a gyógyszer segített leginkább!Én 15 évet dohányoztam napi 3 doboz cigit is elszívtam!Te hány napnál tartasz! Sokat segített nem utolsó sorban a szavaival Cinder Ella is :-)
8781. cinder ella (válaszként erre: 8779. - Uzsi58)
2019. júl. 17. 10:56
Szia. Nem engem kérdeztél ugyan, és ,ajd jön Human is, de ha nem haragszol, az én tapasztalatom, 30 év dohányzás után, hogy ennél könnyebben nem lehet letenni... Ha le akarod tenni, ezzel nagyon könnyen megteheted!!
8780. cinder ella (válaszként erre: 8778. - Human)
2019. júl. 17. 10:54

41. nap. :) ügyik vagyunk! Én azóta sme szedem.

Annyi történt, hogy párszor cigivel álmodtam..

valamelyik éjjel is, hogy cigit akartam venni, de már álmomban figyelmeztettem magam, hogy nem kellene, hiszen én már nem dohányzok. :D

8779. uzsi58 (válaszként erre: 8778. - Human)
2019. júl. 16. 18:23

Szia Human ! Hatalmas gratula a 33 naphoz ! Nagyon irigyellek, remélem, egyszer majd én is leírhatom ezt a számot :-)

Most így utólag, áruld el: nagyon kemény volt.., vagy sajnálod, hogy nem korábban csináltad végig ?!

Nálam a kiütések, nem a ch-tól lettek, sima allergia (valszeg naptól). Hadd írjam le a gél nevét, megérdemli a reklámot, mert tényleg hatásos. Ez az URIAGE termék,PRURICED gél, amely bármilyen allergiás kiütést,szúnyogcsípést, viszketést szinte azonnal, enyhít, és a legtöbb ilyen jellegű krémmel szemben nem fényérzékeny, tehát lehet napra menni vele.

8778. Human
2019. júl. 16. 14:59
Sziasztok!Bocsi h eddig eltüntem,de igazán sok dolgom volt!Először is sikeresen elmondhatom h 33napja egyetlen egy szál cigi kivételével nem gyújtottam rá!Viszont a pötyök nem tüntek el és maszekorvoshoz-bőrgyógyászhoz mentem el és ez gomba-nem allergia!A champix gyógyszer tájékoztatójában benne van h 100emberből egyet érint a gombafertőzés olvassátok el!Bizony ez lett!A továbbiakban sem szedem nem is fogom szedni a champixet!Ti hogy vagytok?
❮❮ ... 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook