Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok fórum

Debreceni Kaáli-ról tapasztalatok (beszélgetős fórum)


228. metume (válaszként erre: 227. - Zergecica)
2012. jan. 19. 17:15
Zergecica örülök ,hogy minden renben van. Az ilyen hírek miatt járok erre a fórumra. Én kedden voltam Leskónál, a megszokottól eltérően beszédes volt,hátradőlt a székbe úgy válaszolt.... utána azon gondolkodtam, hogy lehet benézett a fórumra , tudja mit mondunk róla. Egyébként nagyon segítőkész, dehát Ő is ember,lehet jó és rossz napja is.
2012. jan. 19. 16:06

Ma voltam a kaáliban 6+6 nál tartok. 18x12 mm petezsák, benne épp szikhólyag, melette 2mm embriocsomó. kedden megyek ismét. 9 nap alatt 10mm--t nőtt, az jó?

Mi az ÁNTSZ-hez háziorvosi beutalóval mentünk, nem volt gond. Leskó jó, csak mindent ki kell húzni belőle. én is ma feküdtem az ágyon Ő ultrahangon figyelte a babócámat én síri csönd volt. Már megkérdeztem hogy baj van e azért nem mond semmit, de nem volt. kedden elmentem a nógyógyászhoz, hüvely vizsgálatot csinált, estig fájt utána a hasam. rendesen féltem mi lesz a következménye.

226. nagymaya (válaszként erre: 225. - Ircsi 45)
2012. jan. 19. 13:18
Nem mondták hány óra? Pedig az nem mindegy. Jobb ha mielőtt mentek, felhívod őket. A dokival nekem nincs jó élményem, de mi csak egyszer voltunk nála, mert a mi orvosunk épp nem dolgozott. De úgy látom, hogy akik hozzá járnak, meg vannak elégedve vele.
2012. jan. 19. 12:28
Konzultáció március 7 de nem mondták hányóra és Dr Leskóhoz mindent elmondott ami kell.A dokiról nem tudok semmit???
224. 7d6739e46c (válaszként erre: 223. - Metume)
2012. jan. 18. 21:07

Úgy vettem észre hogy attól is függ melyik megyében mész az ÁNTSZ-hez,mert itt Debrecenben pld.nem csinálják meg beutalóval sem.

Én mérges voltam és egészen az OEP főigazgatójáig mentem hogy magyrázza már el a jogszabályokat.HHogy van ez,hogy egyik háziorvos ad a betegének,míg másik nem.És elmagyarázta,hogy hivatalosan nem adhat,de gykorlatban sokan adnak beutalót csak az akkor a háziorvos kontójára írják,magyarul neki kell kifizetnie a vizsgálatot.

Mivel ezzel sok háziorvos nincs tisztában/az enyém sajnos igen/ezért megírják a beutalót kanyar nélkül.

Az szerencsés ember akinek olyan a házidokija hogy nem követi napról-napra a Közlönyt...

223. metume
2012. jan. 18. 20:11

Sziasztok!

Nekem az Antsz-be mondták , hogy kérjek háziorvostól beutalót. Kaptunk is mind a ketten . De szerintem , nem monták volna pont ott hogy kérjek, ha tudják , hogy nem adhat.

222. 7d6739e46c (válaszként erre: 221. - Love<3)
2012. jan. 18. 19:25

Szia!Nálunk nem csak a férjemnek,de nekem sem írta ki a H.O.És mint kiderült nem is írhatná hivatalosan!

Szerintem örüljetek hogy legalább a tiédért nem kell fizetni.

De ha bementek az ÁNTSZ-hez,ott csinálnak ingyenes anonim HIV szűrést

221. Love<3
2012. jan. 18. 18:41

Sziasztok

A Hepatitis B,C,Hiv vizsgálatot a férjem háziorvosa nem írja ki TB-re. Milyen út lehetséges még, hogy neki is meg tudjuk TB-re csináltatni?

220. metume
2012. jan. 17. 19:04

Hali !

Voltam ma A Kaliban . Fogamzásgátlót kell szednem kb. ciklus 18. napjáig, utána előstimuláció. Volt már ilyen valakinek? Ez azért van, hogy meggátolja, hogy petéből ciszta legyen

2012. jan. 16. 15:00
Nekünk először volt 1 konzultáció, amiről papírt is kaptam és szerepelt rajta minden vizsgálat ami a beültetés előtt kötelező. Nekem megmondták mi mennyi náluk, és mit érdemes beutalóval csinálni. pl átjárhatósági vizsgálatot náluk csináltam, mert 15 perc volt, kórházi esetben 3 nap kórház, ja és több hónap a bekerüléshez hiába rutin eljárás, ez megért 40000,-, de a többit tb alapon csinálták,kivétel a sperma vizsgálatot. Mikor mindent beszereztem következő menszesznél indult is a program. Én 1 hónap alatt minden vizsgálatot letudtam, januárban volt az elbeszélgetés, február végén inszem. Szerintem ügyi voltam. Volt olyan ismerősöm aki ezt tb alapon 3 hónap alatt tette meg. Pénztárca és türelem függő:) ha belekezdtem én pörgetni akartam az eseményeket. ja fontos 1 jó nőgyógyász a beutalókhoz!
218. nagymaya (válaszként erre: 215. - Love<3)
2012. jan. 15. 22:04

Ha minden rendben akkor a következő menstruációnál kezdhetitek szerintem.

Az alaphormont ott csinálták nekem is- és ezt mindenkinél néznek-de szerintem ha viszel magaddal frisset, akkor elfogadják azt is. Egy 3. és egy 21. napi hormonvizsgálat kel. Ha meg tudod beszélni a nőgyógyászoddal, hogy adjon beutalót, akkor nem kell fizetni 14ezret. A spermavizsgálatot meg érdemes megcsináltatni előtte, nehogy akkor derüljön ki, hogy esetleg "apával"is gond van, mikor már programban vagytok. Mi ugyanis így jártunk:-(

A doki nekünk "bejött":-) Nem beszél mellé, mikor kell biztat, lehet nyugodtan kérdezni tőle, és normálisan válaszol is.

217. Love<3 (válaszként erre: 214. - Zergecica)
2012. jan. 15. 20:33
Köszönöm válaszaidat és szorítok neked, biztos minden rendben lesz.
216. Love<3 (válaszként erre: 213. - Nagymaya)
2012. jan. 15. 20:30
Most látom, hogy a másik Klub - LOMBIK - esély az anyaságra fórumban is vagy.
215. Love<3 (válaszként erre: 213. - Nagymaya)
2012. jan. 15. 20:02

Szia!

Köszönöm válaszodat. Héten kértünk időpontot és pont rá 2hónapra adtak. Alapban elmondták mi kell viszont nem volt benne az alaphormon és a spermavizsgálat. Az alaphormont meg lehet csináltatni a teljes vérképpel együtt? Szted, ha ezt mind viszem az első konzultáció után mikor lehetséges a beültetés? És milyen a doki?

2012. jan. 15. 14:22

hogy meddig kell a kaáliba járni nem tudom, sokan a terhesség véégéig járnak, megnyugtatás képpen, lehet én is ezt fogom csinálni. Kedden jelentkezek be a nőgyogyihoz, kíváncsi vagyok mit fog mondani, fél évre le akarta állítani a petefészkem, remélem addig megszülök. Szerencsén múlik minden és hogy ne görcsöljön az ember. nekem is volt sok vizsgálat amit az előttem szólók leírtak. Fontos a trombofilia és aimmunológia is, az is bezevarhat, normál életre nincs, de babóca vállaláshoz elengedhető, aids vizsgálat mindkettőtől, nekem volt CA125, prolaktin, tünet nélkü eltérést mutatot. EXTRÉM eset vagyok, sperma vizsgálat, ékgaltatásmiatt, teljes vérkép, nőgyógyászati szűrés, clamidia, isztasági fok , kb ennyi. ja én mellvizsgálaton is voltam, ami eszembe jutott. 6 +2 vagyok, állítólag kell megint nőgyógyászati minta vétel, azt mikor veszik le, nehogy a babócámnak baja legyen?????

Hová fognak küldeni még? Mindenkinek nagyon drukkolok és segítek ha tudok, van néha szurkálás de pici, mellfeszülés nem mindig, NINCS hányinger, nem vérzem és nem görvcsölök, ez JÓ? K9öszi a választ.Szorítok mindenkinek!!!!!!!!!!

2012. jan. 14. 22:22

Szia!

Mikor időpontot kaptál nem mondták el?

Kell mindkettőtöknek Hiv, Hepatis B,C,neked egy teljes vérkép, vizelet, cytológia,clamydia, férjednek érdemes egy spermavizsgálat. Alaphormont néznek ott 14000ért, de ha tudod előtte csináltasd meg tb-re, nőgyógyász ad rá beutalót, és azt is elfogadják.

Mi is Tándorhoz járunk, vagyis most nem, mert decemberben volt az első lombik, sajnos sikertelen lett és most szünetelünk kicsit. Mikor kérted az időpontot, hogy csak márciusra kaptál. Nekünk jövő hónapban kell új időpontot kérni, és hát kíváncsi vagyok, most mennyit kell majd várni.

212. Love<3
2012. jan. 14. 18:11

Sziasztok!

Teljesen új vagyok itt.Márciusra kaptunk időpontot Debrecenbe konzultációra Dr.Tándor-hoz.Tud valaki nekem abban segíteni milyen vizsgálati papirokat, eredményeket kell vinnem, hogy minél hamarabb el tudják kezdeni a kezeléseket.

2012. jan. 14. 15:12
érdekes. Nekem a jobb petefészek lomha, három havonta van egy tüsző, ha van,a bal meg túlműködik, eddig legalábbis erre volt példa. Reménykedek, hogy elég lesz a lombikhoz.
210. metume
2012. jan. 14. 15:02
Azt mondta doki ,hogy a cisztás tüsző elnyomta a többit.
209. nagymaya (válaszként erre: 208. - Metume)
2012. jan. 14. 12:26
Minden tüszőből ciszta lett? Nekem a jobb petefészekben ciszta lett, a balban viszon normálisan nőttek a tüszők, és végig csináltuk a lombikot.
208. metume (válaszként erre: 203. - Zergecica)
2012. jan. 14. 11:42
Nem tudja a doki miért lesz ciszta,de következő ciklus elejére mindig eltünik. Kérdeztem is , hogy nem lehet -e stimu nélkül leszívni? Azt a választ kaptam , hogy csinálnak olyat is de nem ilyen esetben. Kedden megyünk megint, ha rendben van minden(és most nem lett ciszta)akkor 25.-ke körül kezdjük a programot. Csak kicsit félek , hogymegint mi lesz, decemberbe program 7. napján leállított mindent a ciszta miatt. Szóval fölöslegesen szúrkáltam magam( be is kavarta a ciklust utána).37 éves vagyok és a petefészkem a vizsgálat szerint már nem sokáig bírja, úgyhogy nem bánnám ha legalább már addig eljutnánk, hogy le tudják szívni a petéket.Drukkolok neked nagyon , hogy minden rendben legyen. Mikortól nem kell már a Kaáliba járni?
2012. jan. 14. 08:39
Ja és mellesleg nekemmár van 3 felnőtt gyermekem de ez egy új kapcsolat és neki még nincs.
206. Ircsi 45 (válaszként erre: 205. - Nagymaya)
2012. jan. 14. 08:23
szia. Nincs orvosunk és akihezkerülümk majd.Nyiregyen csináltak átjárhatósági vizsgálatot meg petevezeték át fúvást ugyhogy ez oké a tüszők is termelődnek és a férjem eredménye is itt az inszemhez megfelelővolt de valamiért mégsem sikerül.Nekem azt mondta a doktórnő hogy ami vizsgálatokat még kérnek ő ahoz ad nekünk papirt.A korom miatt nem javasolja tovább az inszemet hogy ne huzzuk az időt.
205. nagymaya (válaszként erre: 204. - Ircsi 45)
2012. jan. 13. 21:59

Szia!

Én augusztus elején október közepére kaptam időpontot. Igaz nem volt konkrét orvos, hanem adtak gondolom ahhoz, akinél volt hamarabb időpont. Végülis nem bántuk meg. Tándor dokihoz kerültünk. Te kihez szeretnél menni? Vagy nektek sincs konkrét elképzelésetek?

Amit fizettünk: első konzultáció 13.000, ebben volt egy ultrahang is. Alaphormon vizsgálat: 14.000. Mi kértünk egy spermavizsgálatot is 13.000. Ezt az utóbbit nem muszáj a kaáliban csináltatni, csak előtte a férjem volt nyíregyen a sztk-ban, és nagyon rossz lett az eredmény, ezért kértünk egyet itt is. Ezután már nem kellett fizetni "csak" a gyógyszerekért.

Nálatok miért kell lombik, illetve kellett az inszem?

2012. jan. 13. 20:40
Sziasztok.Érdeklődnék hogy Debrecenbe lombikra ha időpontotkérek kb menyit kellvárni,hétfőn mondenképp kérek.Nyiregyen már volt 2inszem és átküldtek a korom miatt a kaáliba,meg szakrendelőben milyen vizsgálatok nem tb támogattotak és menyibe kerülnek.
2012. jan. 13. 17:45

nekem azért is Andi, mer segített sos orvost váltani a nőgyógyászati műtét miatt, így 3 héten belül megvolt, nem 8 hét. Sőtt mivel a kórházban is dolgozik már mondta, hogy ő fog ultrahangozni. Metume, miért lesz ciszta, ezt nem tudják? furcsa. Február pedig mindját itt van, szúrod már magadat?

Ma vagyok 6 hetes.Úgy tekerném a napokat, remélem a pici fejlődik, nincs hányingerem sem, csak a mellem feszül.ha nem görcsölök és nem vérzem elvileg minden jó. remélem úgy is van.

202. metume
2012. jan. 12. 12:20
Igen Miskolcra járok, remélem már Februárba eljutok Debrecenbe is,mert Decemberbe elmaradt a leszívás mert a petéből ciszta lett. De ez már többedször van így.Ha stimut kapok cisztám lesz, ha nem kapok semmit minden renben van. Augusztus óta járunk oda, ja amúgy mindeki nagyon kedves. Mondjuk nekem Éva a kedvencem.
2012. jan. 12. 09:08
Rh negatív is vagyok, illetve az autoimmun betegség ellenanyagot képez saját szervezetem ellen, ezért szedem a medrolt hogy tompítsa ezt, a doktornő azt mondta, hogy mivel kicsi az eltérés, és nincs tünetem így kivéddhető hogy ne legyen károsodott a magzat. Ennyi idegességet!!!!
200. nagymaya (válaszként erre: 199. - Zergecica)
2012. jan. 11. 18:47
Mi okozza az ellenanyag termelést? RH negativ vagy?
2012. jan. 11. 18:41

hú csajok, tegnap uh után kettőre hazaértem és 6ig aludtam. Úgy megnyugodtam utánna... nekem nem mérték az embriocsomót, az baj?

Napzuhany: leszívás után 2 hétig táppénzen voltam, hason feküdtem, derékfájás lett a vége.De megérte... pihi pihi,nekem azt üzente a doki, ha felkelek kilő... maradtam a fekvésnél, bejött, élek.Nekem uh-ra csak 1 hét múlva kell mennem . nekem a főnök normális, drukkol nekem, tudja minmentem keresztül 1 év alatt, ha elmegyek 2 órára még szabit se kell kiírnom, szerencsém van.

metume: drukkolok neked, remélem sikerül. Te is Miskolcra jársz? Az asszisztensek közül Andi 1 angyal, mindig őt hívom ha valami van, ma is szurkált bal oldalon lennt, megnyugtatott, ha nem vérezgetek és nem görcsölök nincs baj.Imádom.

felhívtam az immunológust is, szednek kell a medrolt, mert a bébi ellen ellenananyagot termelek, ez tompítja. Bonyolult szervezet:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook