Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A legjobb könyv(ek), ami(ke)t olvastam fórum

A legjobb könyv(ek), ami(ke)t olvastam (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
142. 66e1cac033 (válaszként erre: 140. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 27. 17:38
Rendben, később, meg fogom nézni, és adott esetben majd "filozofálhatunk" rajta.
141. 66e1cac033 (válaszként erre: 139. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 27. 17:35

Azon én is gondolkoztam, hogy biztos nem csak egyedül filozofált (lévén, hogy utalások is vannak másokra is) ezeken a dolgokon. Még nem volt ilyen "rohanó világban", biztos jobban ráért.

Azért mondjuk az orvostudomány biztos pozitív irányba fejlődött. (Talan ennek is köszönhető, hogy az emberek ma már magasabb életkort élnek meg.)Jó, hát az ipari forradalom sokmindent elindított, a maga előnyeivel, hátrányaival egyaránt.


Nekem meg a mai kommunikációs, konfliktus és stresszkezelő tréningek jutottak most eszembe. Pedig sokaknak, csak ezt a könyvet elég lenne a kezükbe adni, hogy olvassák el, és fogadják meg a tanácsait.

Sokan állás nélkül maradnának.

140. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 138. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 13:53
Nekem a 4.könyv 3.fejezete az egyik nagy kedvencem...(Bár igazábol kedvencem az egész könyv,az első betüjétöl,az utolsóig...)Most nem idézem ki,mert kicsit hosszú lenne a szöveg, de ha lesz kedved, nézd meg azt a fejezetet...Lebilincselő gondolatokat fogalmaz meg ott is a szerző...
139. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 137. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 13:47
Tudod hogy én min szoktam elgondolkozni leginkább,amikor olvasom ezt a kis könyvecskét? Azon, hogy ugyan hol van itt "evolúció",meg "társadalmi fejlődés" a minket körülvevő világban"? Sehol...Egy humbug,meg hazugság az egész "darwini elmélet",meg annak társadalmi vonatkozása is...Hát csak gondoljunk bele...2000 évvel ezelőtt ILYEN szellemi tulajdonságu emberek éltek, írtak,és alkottak,mint pl. M.A császár...És még hány de hány hasonló formátumu ember és gondolkodó lehetett akkoriban, akinek a művei nem maradtak fenn,vagy eleve le sem jegyezték őket! A császár gondolatainak a logikai rendje,a következtetések levonása,a kérdések megfogalmazása mind-mind arra vallanak, hogy NEM EGYEDÜLIKÉNT járhatott ilyesmi dolgokon az esze,és gyakorta folytathatott eszmecseréket más, hasonlóan okos, és gondolkodni szerető,és tudó emberekkel is...És akkor mondom:2000 évvel ezelőtt...Mára viszont hova jutottak a mai emberek? 2000 év után? Úgy néz itt ki BÁRMI IS ebben a mai világban, mint ahol ILYEN FORMÁTUMU emberek élnének-gondolkoznának,alkotnának,mint pl. M.A.? Csak végig kell nézni ezen a mai világon...Néha olyan érzésem szokott lenni manapság,mintha valami gigantikus őrültekházában lennék kénytelen élni...Elmebaj,félrecsúszott értékrendek, ezerrel folytatott néphülyítések,fékevesztett anyagiasság,pénzhajszolás, a MINIMÁLIS gondolkodási képesség teljes hiánya az emberek döntő többségénél,stb.stb, a végtelenségig...Hát HOL volt/van itt fejlődés M.A. kora óta? Meg MIBEN fejlődött itt bármi is 2000 év eltelte után? Max,csak a "technikai civilizáció" az, ami kifejlődött,meg a "fogyasztói szemléletü társadalom",de az emberi lét végső kérdéseit,értelmét illetően szerintem egy tapodtat sem lépett előre a mai kor embere úgy álltalában 2000 év történelme után sem...Sőt...Inkább visszafelé haladunk folyamatosan az állatvilág irányába,minden téren...
138. 66e1cac033 (válaszként erre: 137. - 66e1cac033)
2017. febr. 27. 00:09

"Bármi legyek is, nem vagyok más, mint test, pára, és vezérlő értelem. - Hagyd a könyveket! Szedd össze magad! Nincs tovább! Mintha már halálos ágyadon feküdnél, vedd semmibe a testet, hisz az csak vér, csont, idegek, visszerek, ütőerek esendő szövedéke. Vedd szemügyre az éltető leheletet! Ugyan mi az? Pára! még csak nem is mindig állandó, hanem pillanatonként kilökött, újra beszívott pára. Harmadik pedig a vezérlő értelem; gondolj arra, hogy öreg vagy, s ne hagyd tovább szolgaságban, ne rángassa tovább dróton az önző ösztön, ne zúgolódjék a sors, sem a jelen ellen, s ne rettentse a jövő."



"Három részből állsz: testből, párából, értelemből. Ezek közül kettő csak annyiban a tiéd, hogy gondozásodra van bízva: egyedül a harmadik a tiéd a szó szoros értelmében. Ha énedből, azaz értelmedből eltávolítod mindazt, amit mások tesznek vagy mondanak, amit magad tettél vagy mondtál, ami a jövőben már előre nyugtalanít, amit testburkodnak és a vele összeforrt párának a tartozéka, és így nincs bele szólásod, mindazt, amit a külvilág rohanó árja hömpölyget, úgy hogy gondolatod ereje a sors hatalmából kiszakítva magát, tisztán, függetlenül önmagára támaszkodva él, azt teszi, ami igazságos, mindent szívesen vesz, az igazságot mondja ki - ha, mint mondom, vezérlő értelmedtől távol tartod mindazt, ami a testtel van kapcsolatban, az idő fogalmától pedig a múltat éppúgy, mint a jövőt, ha olyanná formálod magad, mint az Empedoklés-féle "tökéletes gömb, mely kiegyensúlyozott kerekségére büszke", ha csak azzal az élettel gondolsz, amit élsz, vagyis a jelennel: akkor módodban lesz a halálodig hátralévő időt nyugodtan, nemesen, szellemeddel összhangban leélned."


Marcus Aurelius: Elmélkedések

137. 66e1cac033 (válaszként erre: 136. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 26. 22:16

Igen olvastam, bár annyiszor azért nem, hogy kívülről tudjam.

Számomra (is) meglepő, hogy szinte most is mondhatná(nk), ugyanúgy aktuális minden sora.És a LEBILINCSELŐ is jó szó rá.


A filozofálgatás szerintem kell az embernek. Sajnos kevés időnk van erre a mai világban, bár nem tudom, régen mennyi ideje volt erre pl.M.A.-nak. :-)

Az "embernek saját magába való visszavonulása", az elme, az ÉRTELEM fontossága...többet kellene "magunkkal" foglalkoznunk.


Ahogy leírja, hogy hogyan viszonyuljunk embertársainkhoz, mi fontos az életben és mi nem, a test és a lélek kapcsolata, a múlandóságunk, miszerint csak itt vagyunk, elmúlik, miközben mindenki élete "ugyanaz", csak egy pillanat...


Mivel feltettem neked a kérdést, próbáltam volna most szűkíteni melyik része is tetszik nekem leginkább. Keresgéltem, hogy legyen akkor a 6. 7. 8. könyv de aztán néztem, hogy a 4. meg az 5.is...itt feladtam, mondván ennyit nem lehet kiemelni, szűkíteni pedig nem tudom.

Esetleg arra, hogy a kulcsszó talán az ÉRTELEM...Ez nekem valahogy kiemelkedik belőle, csak nem tudom jobban megfogalmazni most...

136. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 134. - 66e1cac033)
2017. febr. 26. 11:33
Na...Csak nem olvastad te is az "Elmélkedéseket"? Bár az is igaz, hogy amilyen művelt-okos nőnek ismertelek meg eddig,akkor csodálkoztam volna,ha nem olvastad volna még ez ideig ezt a kis terjedelmü,DE LEBILINCSELŐ MONDANIVALÓKAT TARTALMAZÓ könyvecskét...Éshát igen...Szeretek filozofálgatni,meg gondolatvilágokban élni...Igazábol ha tehetném,nemis nagyon foglalkoznék semmi mással, csak a filozófálással,meg a könyvek olvasásával...Ez a velejéig rohadt és visszataszító, "anyagias világ",egyszerűen nem egy nekem való világ,erre már régen rájöttem...Meg ez a pénzközpontu "fogyasztói társadalom"...Engem a pénz sohasem érdekelt,meg nemis életcélom a pénzhajszolás, viszont az ÉRTÉKES GONDOLATOK gyűjtése és "előállítása",a világ megismerésére való törekvés, az mindigis kedvenc tevékenységem volt,és ma is az...Szóval ezért kedvelem én az ilyesmi könyveket is pl. mint az "Elmélkedések"...Mert segít eligazodni a világ megismerésében...
135. Titusz Titusz 2 (válaszként erre: 133. - 66e1cac033)
2017. febr. 26. 11:23
Hát...Engem a derék császár EGÉSZ eszmefuttatása megfogott...Az első szótol az utolsóig...De leginkább az olyan részek tetszettek, amikor arrol filozofált a már 2000 éve halott szerző,hogy nincs semmi értelme az emberek tetszésére,meg a hírnévre építeni az életünket,mivel ezek MÚLÓ DOLGOK...Na...Pl. ezek a gondolatok különösen nagyon megfogtak...
134. 66e1cac033 (válaszként erre: 133. - 66e1cac033)
2017. febr. 26. 08:48

...bár igaz, ha engem kérdeznél, én nem igazán tudnék kiválasztani egy-egy gondolatot...hogy ez meg ez...

Inkább azt, hogy ez ezért, az azért...

(Szeretsz filozofálgatni?)

133. 66e1cac033 (válaszként erre: 131. - Titusz Titusz 2)
2017. febr. 25. 20:04

Miről elmélkedett?

(Tudom sok mindenről)

Akkor úgy kérdezem, mi az benne, ami Téged legjobban megfogott?

2016. dec. 29. 11:58
Ha valaki szereti a fantasyt: Anthony Ryan Hollóárnyék trilógiája az egyik legjobb, amit olvastam.
2016. dec. 29. 11:55
Marcus Aurelius:"Elmélkedések" címü művét olvasgattam tegnap este...Mondjuk nem először volt már ez a könyv a kezemben, az idők során annyit olvastam már, hogy szinte már kívülröl tudom, de mégis újra és újra lebilincsel, ahányszor csak kézbe veszem ezt a kis könyvecskét...Szinte hihetetlen az a mérhetetlen intelligencia és éleslátás, ami árad ennek a könyvecskének minden sorábol...És életbölcsesség...Az ember szinte el se hiszi, hogy a szerző EZELŐTT 2000 ÉVVEL ÉLT...Annyira aktuális a mondanivalója,és annyira jól ül az amiröl elmélkedett, a MAI KORRA IS...
2016. dec. 29. 11:30

Daniel Keyes-Virágot Algernonnak. Nagyon jó. Egy fogyatékos fiatalemberről szól, aki beleegyezik, hogy kísérleti alanyként megemeljék az IQ szintjét. Algernon a kísérleti egér, aki az elődje volt. Romantikus is, izgalmas, és szívet tépő a vége.


Harper Lee-Ne bántsátok a feketerigót. Többször belekezdtem, de nem sikerült elolvasni a gyerekek mellett, de nagyon jó lehet.


Tracy Chevalier-A hölgy és az egyszarvú. Romantikus, történelmi regény.


Robert Merlétől olvastam az Állati elméket, a Majomparádét és a Védett férfiakat is.


Sajnos mostanában kevés időm van olvasni, valahogy az egyetem alatti kötelező olvasmányok után csökkent az olvasási kedvem.


Nagyon szeretem Vekerdy-t , Ranschburg Jenőt is.

129. RLindi
2013. jan. 12. 08:01

Philippa Gregory: A másik Boleyn lány! Ha szereted a Tudor kort akor imádni fogod de lehet egyébként is, nagyon jó könyv:)

Az írónőtől a Szűz királynő szeretője szintén a letehetetlen kategória

2013. jan. 9. 09:43

John Steinbeck: Egerek és emberek

Harry Potter 1-7

Mario Puzo: A Keresztapa

Ken Follett: A Katedrális

2011. márc. 20. 19:06
Micimackó és a Tao
126. Zanna01
2011. márc. 20. 19:03
Imádom még Ken Follett-et, Stephen King-et, Lőrinc L Lászlót....
125. Zanna01
2011. márc. 20. 19:01
Jackie Collins könyvek minden mennyiségben! Letehetetlen, nagyon jó! Főként Hollywood-i sztárokról szóló regények. Ez így uncsinak hangzik, de nagyon izgalmas, szókimondó, lebilincselő.
124. RLindi
2011. jan. 24. 15:04

Harlan Coben-től először az Erdőt olvastam, állítom letehetetlen!

Utána szintén tőle a Senkinek egy szót se, nem hittem volna de még az Erdőnél is lebilincselőbb.

Most szereztem másik 2 könyvet tőle, alig várom,hogy elkezdjem.

2011. jan. 23. 22:05
Coelho összes
122. gyuri55 (válaszként erre: 117. - 021a029148)
2011. jan. 23. 19:54

Ha romantikus,izgalmas regényt ajánlhatok,akkor

Ken Follett A Katedrális című regényét ill.a folytatását Az idők végezetéig címűt ajánlanám.

2011. jan. 23. 19:50
Coelho: Veronika meg akar halni
120. gyuri55
2011. jan. 23. 19:49

Most olvasom Wass Abert-től A Funtinelli boszorkány

Című könyvet.Ajánlom mindenkinek,nagyon szép,nem csak azért, mert a legjobb könyvek között a 12.

2010. dec. 10. 22:30

Margaret Mitchell: Elfújta a szél ---- Romantikus, többzsepis.

Jókai: Az aranyember --- Szép álom.

Szepes Mária: A mindennapi élet mágiája


Mindet többször is olvastam, ajánlani tudom.

118. Sodrika
2010. febr. 6. 11:24
Virginia C. Andrews könyveit mindet, Dean R. Koontz könyveit is imádom és Leslie L. lawrence könyveit is, szeretem még Elisabeth Adlert, Mary Higgins Clark-ot is.
2009. nov. 10. 08:26

Gustave Flaubert: Bovaryné

Nekem nagyon tetszett. Igazi XIX. századi romantikus regény.

116. Lala10
2009. nov. 9. 17:06

Sziasztok!

Tudtok nekem valami jó kis romantikus könyvet ajánlani? De ha lehet ne legyenek benne vámpírok... :/

115. Berni25 (válaszként erre: 114. - 021a029148)
2009. nov. 6. 09:48

megnéztem a bejövő üzeneteimet és rájöttem mi volt a baj...

Ajánlottam egy honlapot, és letörölték :(


Nem néztem meg, hogy azt itt nem szabad.


köszönöm a segítséget :)

114. 021a029148 (válaszként erre: 113. - Berni25)
2009. nov. 4. 07:39
Meg tudod nézni az adatlapodon az interaktivitás fülön, hogy mely fórumokhoz szóltál hozzá. :)
113. Berni25 (válaszként erre: 110. - 021a029148)
2009. nov. 3. 16:10

Szia,

Hmmmm kerestem a másik fórumot, amit említettél, és nem találom!!! Ah komolyan lehet tényleg olyan gyagya voltam, hogy oda írtam...

Legalább felnyitottad a szemem :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook