Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
5783. Mireella
2013. ápr. 7. 10:55
Sziasztok! Az én problémám az lenne, hogy 1 hete voltam fodrásznál, aki sötétszőkével festette a hajam, a végeredmény pedig sötétbarna lett.. Nagyon nem tetszik ez a szín magamon, fodrászhoz is csak azért mentem el, mert előtte lévő nap saját magam festettem a hajam ,csak elég foltosra sikerült,úgyhogy el kellett mennem a fodrászhoz.A kérdésem az lenne, hogyha világosbarna/sötétszőke hajat szeretnék, elkerülhetetlen a leszívatás? Semmiképpen nem szeretném, főleg így, hogy egymás után kétszer festettem hajat:( A másik pedig az lenne, hogy mikor festethetném újra,ha kb. 2 hét múlva, az nagyon káros? Köszönöm a választ előre.
5782. Anda39 (válaszként erre: 5781. - Lampaernyo)
2013. ápr. 7. 09:13

Sajnálom, ami a hajaddal történt, de szerintem nem lesz egyszerű megoldani. Ha sötétebb a festés, mint kellene, akkor világosítani csak szőkítéssel vagy ún. oxy reload használatával lehetséges - és utána természetesen újra festés...szóval nem is olcsó mulatság.


Nem értem, hogyan történhetett meg, hogy jóval sötétebb lett az eredmény...egy nyolcas színmélységű festék nem lehet fekete. Ráadásul a kiszőkített haj általában világosabb lesz festés után, mint amit az ember ráken. Lehet, hogy nincs elég tapasztalatom, de én még ilyet nem tapasztaltam, ami veled történt.

Abban még reménykedhetünk, hogy a melírozott rész hamar ledobja a festéket és világosodik a hajtömeg. Főleg ha korpásodás elleni samponnal mosol hajat, mert ez a fajta sampon igencsak fakítja a festett hajat.

(Most már ugyan mindegy, de mindenkinek azt tanácsolnám, ha teljesen más lett a festés eredménye a fodrásznál, mint amit kért, nyugodtan jelezze és ne hagyja annyiban. Nem feltétlenül kell leüvölteni a szakember fejét, de ettől függetlenül meg kell próbálni megoldani a helyzetet. Mindkét félnek az a célja, hogy a vendég elégedett legyen.)


Szóval ha nem kopik a hajad színe, akkor két lehetőség: visszamész korrigálásra, vagy otthon megpróbálod leszedni. Drogériában kapható a ColourB4, ami nem szőkítőporos megoldás, ezért nem árthat vele senki a hajának, aki otthon áll neki a színkorrekciónak. Viszont több ezer forint.

2013. ápr. 6. 10:40
én is kérnék segítséget, egy óriási fodrászbaleset áldozata vagyok :-(. Közel tíz éve melírozott a hajam, az eredeti hajam az a tipikus kelet-európai középbarna, mint annyi magyar lánynak, ebbe volt belehúzva blanche, átlagos sűrűséggel. tegnap szántam rá magam a változtatásra, mivel két egyéves ikerlányom mellett nemigen van időm eljárkálni két-három órás melírszeánszokra fodrászhoz (bár tudom, az hozza a legjobb, legtermészetesebb eredményt). ráadásul pár alkalommal nagyon csúnyán, vastagon és ritkán melírozott a fodrász, ez is elvette a kedvem. Az volt a célom, hogy olyan sötétszőke/világosbarna árnyalatot érjek el, ami közel van ahhoz, amilyen a melírozott hajam összhatásában volt, csak egységesen, hogy otthon tudjam frissíteni, tőfesteni magam is. gondoltam, első alkalommal elmegyek fodrászhoz, hogy együtt kitaláljuk, mi legyen, megfesti, és onnantól tőle rendelem az általa tanácsolt festéket, ő ért hozzá. az eredmény: most az eredeti hajszínemnél is sötétebb, vöröses árnyalatú, mahagóniszerű barna. és sírás... :-( a fodrász azt mondta, az eredeti hajszínem 5-ös, 6-os színmélységű, a melírcsík 9-es, 10-es. ő elvileg natúr 8-assal festette, kis arany árnyalattal. (keverte a natúrt az aranyos 8-assal). nagyon rosszul érzem magam most, hollófeketének és becsapottnak. Nincs már pénzem arra, hogy elmenjek újra hozzá, hogy korrigáljon, 10 ezer volt ez a festés is! még egyszer ennyit nem tudok kifizetni :-( . Tudok tenni valamit én otthon házilag? Mondom, a célom valami természetes hatású sötétszőke (amit a köznyelv annak nevez). Segítsen valaki :-) Egy nyúzott anya nagyon elkeseredett tud lenni, amikor pluszkilóihoz és karikás szemeihez nem kívánt vöröses tincseket kap... :-(
5780. rege27
2013. ápr. 6. 09:20
odrászkellékesben vásárolt hajfesték után,amihez 9%os oxy-t vettem,sárga lett a töve. Ha rámegyek hamvas színnel,akkor már elég a 6%os oxy is,hogy megadja a kellő színt?
5779. Anda39 (válaszként erre: 5778. - Kitty1130)
2013. ápr. 4. 15:13
Mivel nem használom a Wellát, csak azt tudom, mondani, ha elmész a fodrászkellékesben, nézd meg a színmintát, melyik tetszik. Mivel most sárga a hajad, mindenképpen hamvasat-lilásat válassz. A hajvégre gyenge oxi elég, akár a Wella színezője is jó lehet. A hajtőre minimum 9-eset kell használni, de ha nagyon sötét a hajad, akkor inkább a speciális szőkék közül kell választanod, amik 12-es számozásúak és ezek képesek több tónus felvilágosítására, mint a hajfestékek. Ehhez akár 12-es oxit is kell használni, hogy elérje az ígért színt.
5778. kitty1130
2013. ápr. 4. 11:01

Szia! Jelenleg nagyon világos szőke ( inkább sárga) hajam van. Ilyesmi szép hamvas szőkét szeretnék [link]


Tudnál ajánlani fodrászkellékesben kapható festékeket ( főleg a wella érdekel, de más is jó) amivel ilyesmi színt lehet elérni? Ha az eredeti hajszínem barna, hányas oxival ajánlatos keverni? Nagyon hálás lennék! Köszönöm! :)

5777. evica02
2013. ápr. 3. 19:29
Én sem értem, erre a 9.2-re is vártam 2 hetet, most írtak, hogy van raktáron. Külföldi honlapokról biztos lehet rendelni, de azt nem igazán szeretem! Megkérdezem itt, nagyon segítőkészek, talán tudnak rendelni és legközelebb úgy csinálom! Köszönöm szépen!:)
5776. Anda39 (válaszként erre: 5775. - Evica02)
2013. ápr. 3. 17:53
Igen, jó. Én is a neten néztem a színskálát, bocsi. Rákerestem, tényleg alig lehet pár színt rendelni, nem is értem...
5775. evica02 (válaszként erre: 5774. - Anda39)
2013. ápr. 3. 16:48
Szia! Köszönöm a gyors választ, ahonnan szoktam rendelni, ott a 9.12 nincs, még nem is láttam!:( A színskálán látom, de sajnos az Inoa elég kevés helyen kapható, és ezt nagyon megszerettem!:) Azért keresgélek a neten, hátha találok valahol. Véleményed szerint, ha nem kapok, akkor ez az elmélet is jó? Nagyon köszönöm a segítséget!
5774. Anda39 (válaszként erre: 5773. - Evica02)
2013. ápr. 3. 16:25
Jó a gondolatmeneted. Mi lenne, ha a 9.1 helyett 9.12-t tennél a 8.1-hez, és nem kellene háromfélét? De ez is csak egy ötlet.
5773. evica02
2013. ápr. 3. 15:25

Szia! Lenne egy nagyon fontos kérdésem! Most 8.1 és 9.1 Inoa (9%-os oxi)hajfestékkel festem a hajam. Nagyon szép lett tőle, előtte kolestonnal festettem, (8.11-9.11)összehasonlíthatatlan a fogása, fénye...

A színe még mindig nem az igazi, egy kicsit rezes a töve. Most arra gondoltam, hogy rendelek hozzá 9.2-es festéket és a 3 színt keverem egyenlő arányban, az nem baj, ha egy kicsit világosabb, de érdekelne, hogy a rezesség eltűnik-e? Vagy más tippet is elfogadok! Előre is köszönöm!:)

5772. Anda39 (válaszként erre: 5770. - 4316941ade)
2013. márc. 31. 17:58

A hennához nem értek, de találtam neked egy oldalt, itt érdemes olvasgatni róla. Hátha a válaszodra is megleled a kérdést. :)

[link]

5771. 4316941ade (válaszként erre: 5770. - 4316941ade)
2013. márc. 30. 10:38
senki nem tudja?
2013. márc. 29. 13:50
azt szeretném kérdezni, hogy ha melírozott a hajam, vagyis festék nincs rajta, csak le van szivatva, akkor azt a henna be fogja e?
5769. Anda39 (válaszként erre: 5767. - Melike0817)
2013. márc. 26. 12:35

Nem próbálkozom a megnyitásokkal, csak az alapján írok, amit olvastam.

A hajfesték nem jön ki a hajból, tehát amit rákentél, az benne lesz a hajadban mindig. Majd ha levágják a festett részt, akkor tűnik el fokozatosan. Mivel a számok szerint csak egy árnyalattal akarsz világosabbat, én rákenném a hajadra. Az biztos, hogy ahol már vannak mesterséges pigmentek, befolyásolhatják a festés eredményét, esetleg a pigmenttorlódás miatt sötétebb lesz az eredmény, mint amit vársz.

5768. Anda39 (válaszként erre: 5766. - E-vike)
2013. márc. 26. 12:31
Nem tudta, mi az? Hát igen, ha az ember nem tájékozódik folyamatosan az újdonságokról, járhat így...
2013. márc. 25. 21:56

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Eddig kétszer volt festve a hajam. Eredetileg közép-sötétbarna hajam van. Elsőre a W.lla Illumina festékkel volt festve, szinte a saját hajszínemre, amiből egy enyhe vöröses aranyló csillogás maradt meg mostanra. Most befestettem a hajam egy 4-es árnyalatú semleges sötétbarnával, egy tartós hajszínezővel, mert zavart a lenövésem. Ez a szín is elég közel áll a hajszínemhez, de sötétebb lett. A kérdésem az lenne, hogy tudom, hogy világosítani nem lehet nagyon a hajszínen színezővel. Amit ki szeretnék próbálni, az egy 535ös csokoládébarna szín, ez lenne e a végleges. Be fogja fogni a hajamat, és ha igen, lehetséges hogy ilyesmi színeket kapok, vagy ezek teljesen más jellegű csokibarnák? És mennyi idő amíg egy hajfesték teljesen kikopok a hajból, ha az közel áll az eredeti hajszínhez? Félek, hogy túl világos lesz a hajam, bár a 4-es is nagyon sötét lett, használhatom ezek szerint az 535-öst bátran?

[link]

[link]

5766. e-vike (válaszként erre: 5765. - Anda39)
2013. márc. 25. 21:08
Köszönöm! Pint ezt szeretném én is,hogy szép átmenetes legyen,de a fodrász aki csinálni akarta, barnát akart bele melírozni,meg látszott rajta,hogy fogalma nincs,így inkább csak szimplán melíroztattam!
5765. Anda39 (válaszként erre: 5764. - E-vike)
2013. márc. 24. 17:43

Az ombre lényege a szép, fokozatos színátmenet. Engem a melírozott gyöngyfonalra emlékeztet, de manapság már nem divat a hímzés, úgyhogy ezt nem biztos, hogy ismered. Tehát a hajvéged a legvilágosabb, és a hajtő felé fokozatosan sötétedik, az átmenet nem határozott vonal.

Nem tudom, mennyire melírozott a hajad, és hogyan. Egyszínű hajtömegre van szükség, különben tiritarka lesz az egész.

5764. e-vike
2013. márc. 24. 08:33

Sziasztok! Melírozott hajam van és szeretném az ombre

Festést kipróbàlni! Hogy lehet azt megoldani, hogy a fönti

Melíros rész is bele olvadjon a hajamba, ne legyen az éles

átmenet?

5763. btinka
2013. márc. 23. 20:14
Sziasztok! Hosszú szőke hajam van, melírporral volt festve kb. egy évvel ezelőttig. Azóta nem volt hozzányúlva, kb. a fülemig lenövésem van, de az eredeti hajszínem is eléggé világos, szőkésbarna. Szeretném kipróbálni a világosbarna hajat, viszont nagyon félek, hogy teljesen tönkretenné a hajam, ha rákenném a melírporos részre.. egyébként a vékonyszálú, töredezésre hajlamos csapatot erősítem. Lassan nő, és nagyon sok idő még, míg lenő róla a szőke festés... mit javasoltok, merjek bevállalni egy barna festést? Ha igen, akkor milyen festéket javasoltok? Bolti/professzionális?
5762. Tice
2013. márc. 20. 12:11
Köszönöm! A fodrászom azt javasolta fessük be világosabb barnával, az elnyomja a vöröset. Ő nem javasolta, hogy szedjük le. Azt hiszem kipróbálom.
5761. Anda39 (válaszként erre: 5760. - Tice)
2013. márc. 20. 08:50

Én a Bes decobes removerjét használom, de van még: Selective

kemon kromaklin

bes decobes remover

colour b4

5760. Tice (válaszként erre: 5759. - Anda39)
2013. márc. 19. 18:08
Igen, én is hallottam róla. Tudnál ajánlani egy konkrét márkát, amit már próbáltál?
5759. Anda39 (válaszként erre: 5758. - Tice)
2013. márc. 19. 18:02
Én a színleszedők híve vagyok, mert ezek egyáltalán nem ártanak a hajnak.
5758. Tice
2013. márc. 19. 17:03

Szia Anda!

Most találtam rá erre a fórumra, nem olvastam végig, lehet már volt téma.

Szóval Wella egzotikus vörössel festem a hajam.

A vége ( úgy a felétől) sokkal sötétebb, mint a fejtetőnél. Nem tetszik, szeretnék a vöröstől megszabadulni. Világos gesztenyét néztem ki, az eredeti színem is sötétbarna.

Mit javasolsz, hogyan szedjem le a vöröset. Csak szőkítőporral lehet? A barna így nem fog rajta látszani? Nagyon roncsolja a hajat a szőkítőpor? Van más megoldás?

5757. Nikita4 (válaszként erre: 5756. - Ivi79)
2013. márc. 19. 17:03
:)) Köszönöm!
5756. ivi79 (válaszként erre: 5755. - Nikita4)
2013. márc. 19. 12:29
hidrogénnel:) igaz akkor már viszonylag rövid, kb 10centis hajam volt. elsőre nem lett gyönyörű hamvas, hanem inkább bézs, de akkor még azt is akartam
5755. Nikita4 (válaszként erre: 5754. - Ivi79)
2013. márc. 19. 10:09
Az szép!!! :) Mekérdezhetem, hogy csináltad? Az eredeti hajszínem szőkésbarna... szóval ha majd egyszer visszatérnék rá... :)
5754. ivi79 (válaszként erre: 5753. - Nikita4)
2013. márc. 18. 12:56
nekem volt régen lilásvörös, de vörösfesték kb 2hét után kopik úgyis. én abból a szinből csináltam szőkét házilag..
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook