Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dietetikus vagyok miben segíthetek? fórum

Dietetikus vagyok miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
165. Serry (válaszként erre: 164. - Maja300)
2011. jan. 6. 16:22

Kedves Maja mikor méri ezt a 7 feletti értéket? Melyik étkezés után? Milyne időpontban.Nem hiszme,hogy az inzulin adása lenne az első ha felmerül a diéta hiba lehetőésge. konkrét étrendet itt nem tudok közölni, ewhhez sok mnidnet kellene önről és étkezéséről, annak ritmusáéról tudnom.

Kérem ezzel a gondjával a helyi diabetologián dolgozó kollegínőmhoz forduljon ( dietetikushoz ott).

164. maja300
2011. jan. 6. 11:11

Kedves dietetikus!

26hetes lombikoskismami vagyok.175g Ch éttrendel.

Napi 1x 7fölé megy a cukrom amivel azt érem el,hogy inzulinos leszek.

Tudna nekem 1-2napi éttrendet leírni.

reggeli:25g

tízórai:20g

ebéd:55g

uzsi:20g

vaxsi:40g

utóvacsi:15g CH


Előre is köszönöm!

163. Serry (válaszként erre: 162. - Dzsitty)
2010. dec. 6. 11:06
Igazán nincs mit.
162. Dzsitty
2010. dec. 6. 00:29
koszonom valaszat, kiderult pajzsmirigy alulmukodesem van, remelem innetol minden rendben lesz
161. Serry (válaszként erre: 160. - Dzsitty)
2010. nov. 9. 21:30

Sajnos nem tudok innen tanácsot adni.. talán valamiért elkezdett a szervezete raktározni. De ennek pontos okát nem tudom így látatlanban megmondani. érdemes hormon vizsgálatokat is végezni főleg pajzsmirigyre.

Ennyit tudok segíteni.

160. Dzsitty
2010. nov. 4. 14:11

Tisztelt dietetikus!

Egy osszetetebb kerdesem lenne. Egy 20 eves lany vagyok egy evvel ezelott 47 kilogram voltam 152 centimeteremhez, majd valami kovetkezteben elkezdtem hizni. Nem ettem tobbet vagy mast mint addig. Tehat reggelire egy tal muzlit, ebedre 1 db szendvics, vacsorara altalaban 1 tanyer salata, csirkemell hal vagy barmi egyebb grilezve es egy kis koret. Kozben ha ehes vagyok gyumolcsot eszem. Imadom a tejet, jgohurto tejtermekeket. Nagyon ritkan bunozok egy kicsit csokolade vagy keksz formajaban, ez altalaban 1 heten egyszer fordul elo. Emelett mivel Hollandiaban elek minden napi bicikliadag megvan, valamint rendszeresen tancolok ami heti 4 alkalom biztos. Emelett napi 2 liter biztos, vagy tobb folyadekot iszom, ami viz vagy tea cukor citrom es mez nelkul, tisztan. Soha nem iszom edes cukrozott uditoket, egyszeruen nem kivanom oket.

gyakori a zold tea is mert szekrekedessel szenvedek.

Szerintem idealis etrenddel elek megis egy ev alatt 10 kilot szedtem fel.

Fel eve megelegeltem es elmentem teljes vizelet es ver vizsgalatra, valamint candida tesztet vegeztem, Minden ertekem optimalis lett es a teszt is negativ.

Barmilyen tanacsot szivesen fogadok.

159. Serry (válaszként erre: 158. - Kicsilányka1984)
2010. ápr. 23. 15:59

Egyél egészségesen.

Priviben adok honlapcímet is majd

2010. ápr. 23. 14:57

szia:)

én is szeretnék segítséget kérni ha lehet:D

most csináltam egy pozitív tesztet:):::de 109 kiló vagyok.

mennyi kalóriát ehetek egy nap,hogy ne hízzak,de a baba is megkapjon minden fontos tápanyagot?

köszönöm

157. Serry (válaszként erre: 156. - Leelan666)
2010. márc. 22. 09:27
Természetesen van ilyen étel. De ajánlom figyelmedbe Tihanyi András Hízókúra könyvét ami a Golden book kiadnál jelent meg. Recepteket is találsz. A számítást majd elvégzem.
2010. márc. 22. 08:56

Értem!

21 éves vagyok!

Akkor megtudnád nekem azt mondani, h mennyi kalóriát kellene megennem ahhoz, h elkezdjek hízni!

Van valami olyan étel-ital ami jó sok kalóriát tartalmaz?


Köszönöm

155. Serry (válaszként erre: 154. - Leelan666)
2010. márc. 21. 21:02
Életkorod is kéne,mert a harrys- benedickt képlet ezzel is számol. És ez nem a napi energia szükséglet csupáncsak az alapanyacsere mai a létfenntartáshoz szükséges. A napi energiához kicsit több kell.
2010. márc. 21. 19:07

Sziasztok!


Láttam lejjebb,hogy magasság és testsúly alapján meg lehet tudni a kalória szükségletemet!

174cm vagyok, 50 kg. Sajnos a hízás nem túl egyszerű!

1 éve elég beteg voltam...38kg voltam csupán...

Köszönöm a választ előre is!

153. KTina (válaszként erre: 152. - Serry)
2010. márc. 11. 19:21

Köszi Serry!

Abból gondolom, hogy nincs túl nagy gond, hogy nem fáj a fejem.

152. Serry (válaszként erre: 151. - KTina)
2010. márc. 11. 09:39

Semmi gond.

Nem tudom de így kicsit jobbnak tűnik. De nem bízom benne 100%-osan

151. KTina (válaszként erre: 149. - Serry)
2010. márc. 10. 20:33

Szia Serry!


Bocsi, de elnéztem a nevedet!

Akkor is fenn áll a hiányállapot, ha hétvégén normálisan, odafigyelve étkezünk? Egyébként én még plusszban iszok hozzá napi 2 adag ultra loss shaket. Nem tudom, hogy ismered e. Ebben van vitamin, ásványi anyag, nyomelem, fehérje és "jó" szénhidrát. Reggel 2,5 dl 1,5%-os tejjel este pedig 2 dl vízzel. Egyáltalán nem fáj a fejem, mint más diétáknál.

Mégegyszer elnézést a név miatt és köszi a válaszodat!

150. Pirosalma (válaszként erre: 147. - 43cdfa3862)
2010. márc. 10. 17:43

A gyümölcsök túlnyomó többsége lúgosító hatású.

az, hogy a gyümölcsök hogyan befolyásolják a gyomorsav-elválasztást, az más kérdés.

149. Serry
2010. márc. 10. 16:51
Mivel túl szigorú diéta csak 3 hétig szabad csinálni. Ha ennél tovább csinálod súlyos fehérje és vitamin hiány állapotok lépnek fel.
148. KTina
2010. márc. 10. 13:46

Szia Lucy!


Azt szeretném kérdezni, hogy szerinted a level diétát lehet e tovább is folytatni mint 3x5 nap?

A barátnőmmel csináljuk ezt a fajta fogyókúrát úgy, hogy 5 nap diéta és 2 nap (szombat, vasárnap)rendes, természetesen nem kalória és zsírdús étkezés. Mindkettőnknek nagyon jó így, nincs semmi problémánk, nem érezzük rosszul magunkat és nagyon bejön ez a fajta fogyi. Nem kell pepecselni a kajával, könnyebben oldjuk meg így az étkezésünket a munkahelyen.

Viszont nem szeretnénk ha ez az egészségünk rovására menne.

Segítségedet köszönöm: Krisztina

147. 43cdfa3862 (válaszként erre: 146. - Serry)
2010. febr. 15. 15:05
Bocsi,hogy megint a lúgos étrenddel jövök elő,de ott azt irja,hogy minden gyümi savasit,kivéve a citrom,gréfrút,éretlen banán..
146. Serry (válaszként erre: 145. - 43cdfa3862)
2010. febr. 15. 15:01
bármelyiket amelyik nem csinál savat.
145. 43cdfa3862 (válaszként erre: 144. - Serry)
2010. febr. 15. 15:00

Nagyon szépen köszönöm:)


Gyümölcsökből milyet lehet enni?

igen,sajnos sok tünetre ráismerek.


mostanában elég nagy adag salátákat eszek,és kicsit úgy érzem kitágul a gyomrom.ezek szerint ez nem jó!

ha kevesebbet eszem akkor éhes maradok,ezért talán nincs meg a napi 5-6 étkezés,csak 2 max. 3-4

144. Serry (válaszként erre: 138. - 43cdfa3862)
2010. febr. 15. 13:59

Szia !


Amennyiben refluxod van érdemes ezt kipróbálni:

Reflux betegek étrendje

Egy, a közelmúltban zajlott felmérés szerint Magyarországon minden második ember érez rendszeresen vagy rendszertelenül gyomorégést.

A gyakori gyomorégésnek sokszor nem tulajdonítunk jelentőséget, pedig a tünetek hátterében akár komoly szövődményekkel járó betegség, a reflux betegség is állhat. Reflux betegségnek nevezzük azt a rendszeresen, gyakran jelentkező tünet együttest, amelynek során a gyomorsav a nyelőcsőbe áramlik, és ott égő, maró fájdalmat okoz.

Melyek a reflux betegség tünetei?

• gyomorégés

• kellemetlen érzés a szegycsont mögött, különösen lefekvés után

• égő érzés a torokban

• savas íz a szájban

• köhögés, köhécselés

• nyelési problémák, gombócérzés a torokban

• a gyakori - hetente kétszer, vagy többször - jelentkező gyomorégés, a savas felböfögés, köhécselés, a nehezített nyelés, a keserű, savas szájíz reflux betegségre utalhat

Az étrend célja:

• A tápláltsági állapot romlásának megakadályozása

• A kellemetlen tünetek megelőzése illetve megszüntetése

Az étrend lényege:

• Étkezzen sokszor, keveset, mivel a kiadós étkezés bőséges gyomorsavelválasztást okoz

• Ne étkezzen vízszintes testhelyzetben, vagy előre görnyedve

• Étkezést követő 2-3 órán belül ne feküdjön le

• Fontos a rendszeres, napi székletürítés

• Lassan egyen! Az ételt alaposan rágja meg ahelyett, hogy egészben lenyelné

• Lassan igyon, ne nyelje le az italt gyorsan

• Kerülje a szénsavas italok és a sör fogyasztását

• Ha egy mód van rá ne szívószállal, vagy keskeny nyakú üvegből igyon

• Ne rágózzon vagy szopogasson keménycukorkát

• Kerülje a dohányzást

• Fogyasztásra ajánlott ételek: magas rosttartalmú élelmiszereket, magas fehérjetartalmú élelmiszereket, sok zöldséget, főzelékfélét, gyümölcsöt

• Kerülendő élelmiszerek: alkohol, kávé, édesség, elsősorban csokoládé, citrusfélék, ezekből készült szénsavas italok, paradicsomlé, zsíros ételek

• Ajánlható konyhatechnikai eljárások: főzés, gőzben főzés, párolás, zsírszegény konyhatechnikai eljárások: teflonedényben, sütőzacskóban sütés

Az égő érzést az okozza, hogy a gyomrot a nyelőcsőtől elválasztó záróizom nem a megfelelő időben ernyed el vagy nem zár elég erősen ahhoz, hogy a gyomorsav visszaáramlását a nyelőcsőbe megakadályozhassa. A kiváltó okok betegenként változnak.

• Hagyja abba a dohányzást, ugyanis a dohányzás felszárítja a nyálat, amely normális esetben a nyelőcsövet védi a gyomorsavtól.

• Egyszerre ne egyen sokat. A bőséges étkezés kitágítja a gyomrot és ezáltal a gyomrot a nyelőcsőtől elválasztó záróizom megnyílik, és a gyomorsav feljut a nyelőcsőbe.

• Ne feküdjön le közvetlenül étkezés után. Lefekvéskor a gravitáció megszűnik az Ön számára dolgozni. Étkezés után várjon legalább 3 órát, mielőtt lefeküdne, hogy az étel megemésztődjön.

• Közvetlenül evés után kerülje az intenzívebb testmozgást. Az erőteljes testmozgás hatására a gyomorsav behatolhat a nyelőcsőbe. Étkezés után legalább 1 órát várjon az erőteljes fizikai tevékenységgel.

• Kerülje a problémás ételeket. A csokoládé, fokhagyma, hagyma, borsmenta, menta, fahéj, szénsavas italok, alkohol és minden nagy zsírtartalmú étel előidézheti azt, hogy a gyomrot a nyelőcsőtől elválasztó záróizom nem a megfelelő időben ernyed el. Ezen kívül a citrom- és narancsfélék és azok leve, a kávé (normál és koffeinmentes) és minden, amiben paradicsom van, irritálhatja a nyelőcsövet.

• Emelje meg az ágy fejét 15-20 centiméterrel. Állítsa a gravitációt a saját szolgálatába. Nem elegendő az, ha egy nagy párnát tesz a feje alá, a törzs felső részét is meg kell emelnie. Ez történhet az ágy fejrész felőli lábainak felpolcolásával, vagy helyezzen ék alakú matracot az ágy fejrészébe.

• Ne viseljen szoros ruhát ugyanis, ha egy szoros nadrágba préseli be magát, azzal nyomást gyakorolhat a gyomrára, és a gyomorsavat felfelé, a nyelőcső felé kényszeríti.

• Nagyobb a reflux kockázata dohányzó, túlsúlyos, magas zsírtartalmú ételeket fogyasztó, illetve túlzott mennyiségű alkoholt fogyasztó személyek estében.

143. 43cdfa3862 (válaszként erre: 142. - Pirosalma)
2010. febr. 15. 08:24
Kedves vagy!Köszönöm szépen!:)
142. Pirosalma (válaszként erre: 140. - 43cdfa3862)
2010. febr. 14. 22:11

Holnap írok neked bővebben, megpróbáljuk megtalálni a megfelelő egyensúlyt;-)

Jó éjt!

2010. febr. 14. 22:06

igyekszem megtalálni az egyensúlyt!:)

az a legjobb megoldás!

140. 43cdfa3862 (válaszként erre: 139. - Pirosalma)
2010. febr. 14. 22:05

elvileg sav-bázis egyensúly...ez a lényege a lúgos életmódnak...

nem vagyok szakértő,én csak egészségesen szeretnék étkezni!:)

139. Pirosalma (válaszként erre: 138. - 43cdfa3862)
2010. febr. 14. 21:29
Hát...kapcsolat egyelőre nem ismert a gyomorsavtermelés és a "lúgosító" étrend között.
138. 43cdfa3862 (válaszként erre: 137. - Pirosalma)
2010. febr. 14. 21:17

Szia!


Elvileg túl sok gyomorsavam van.

Azért elvileg,mert nem gyomorvizsgálaton voltam,hanem gégészeten,és a gégégem valamilyen pirosságot,vagy már nem is tudom mit láttak.

és ezért feltételezik hogy a gyomorsavam van...


de sajnos allergia is gyötör,szóval nem biztos,hogy a legfőbb ok a gyomorsav,bár néha visszagondolva sokszor baj volt a gyomrommal is.

és úgy gondoltam,hogy akkor próbálkozom a lúgos életmóddal,mert elvileg egészséges...:)

137. Pirosalma (válaszként erre: 121. - 43cdfa3862)
2010. febr. 14. 19:35

Szia, Lucy!


Milyen egészségügyi problémára gondolod, hogy lúgosító diétát kellene követned?

136. kicsi80
2010. febr. 14. 16:50

Szia.

Köszi a gyors választ. Ülőmunkát végzek, ha összejön heti 3-4* tornázom. Szobabicikli, taposó RR. De ez persze nem minden héten jön össze. Inni iszok általában napi 2l-t. Szóval tényleg kevés most 2 napja próbálok átállni az 1200-ra. Csak ilyenkor meg úgy érzem, hogy biztos sokat ettem.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook