Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


42. 228bb89282 (válaszként erre: 41. - Kishoresz)
2009. jún. 19. 19:13

Szegényke! Remélem, minél hamarabb meggyógyul! Szorítok nektek nagyon! És van már új időpontotok?! Remélem, nem rémített el az a kalamajka, ami velünk történt aznap, én csodálom, hogy nem szültem meg. :(


Akkor lehet, szerencsém volt csak nagyon, de én tényleg nem mondhatok rosszat arra a pár napra, amíg bent voltam, lehet kifogtam a normális csapatot. :)


Köszönöm a dícséretet a lányom nevében, sokat dolgoztunk rajta. ;)))

2009. jún. 19. 11:35
Kisbibe most látom, hogy kisfiad lesz - gratulálok. Nagyon szép a kislányod. A naplódba is belekukkantottam, és képzeld az én kislányomnak meg 9-én vették volna ki az orrmanduláját, de elmaradt a műtét, mert csúnyán köhögni kezdett kedd reggel...
40. kishoresz (válaszként erre: 39. - 228bb89282)
2009. jún. 19. 11:30

Szia Kisbibe!


Abszolút nem értek veled egyet. Végtelen türelmes ember vagyok, de ott mindig kiakadok ha a szülészeten járok. Bevallom neked őszintén az első gyermekemnél én sem tudtam "semmit" mindent megkérdeztem. Természetesen volt kivétel, aki nagyon kedves és segítőkész volt. De sajnos volt olyan is aki inkább kiment. Nem beszélve arról, hogy a gyereksírást nem bírják. Kolléganőm eü-ben dolgozott sokáig és mesélte, hogy a normális nővérkék menekültek a szülészetről, mert van egy-két normáltalan. És szerintem senki nem úgy megy szülni, hogy ott kiszolgálják. Nem ez a dolguk...

Állítólag fél évente "forognak" a nővérek az osztályok között, így remélem, hogy ismét kedves és nagyon segítőkész nővérkék fognak rád és gyermekedre vigyázni. :)

Kisfiad vagy kislányod lesz? Feltétlenül írj ám!

2009. jún. 18. 22:01

Szia! Én 2007-ben szültem a Koppány dokinál (ő volt az ügyeletes), nem panaszkodhatok rá. Akkor még nem voltak alternatív szülőszobák. Nekem a csecsemősökkel sem volt semmi gondom, szerintem kedvesek voltak, igaz nem is volt sok baba (12), de ha kérdeztem, nagyon kedvesek voltak. A titok itt van: kérdezni kell, ha nem tudunk valamit. Most kb 12 napom van a kiírt időpontig, kicsit én is izgulok már, de popsitörlőkendőt én is tettem el, anno is vittem.


Szerintem nem kell úgy bemenni a kórházba, hogy itt fullra kiszolgálnak és akkor nem jön ki onnan senki rossz érzéssel. Lehet szólni/kérni, ők is emberből vannak és nekem tényleg segítettek, ha kértem. Én vagyok a másik véglet a sok - minden csecsemős szemét és sz.r a szülészeti osztály után -, de tényleg így gondolom. Lehet két hét múlva már máshogyan fogom gondolni, de az emlékeim ilyenek... ;)))


Nekem leginkább azzal volt gondom, hogy egész nap lehet látogatni és a hócipőm tele volt azzal, hogy állandóan mindenki a nyakamra járt. :((

2009. jún. 17. 21:20

Szia.

9-én műtötték volna, de elmaradt a műtét, mert köhögött...

Homeopátiás bogyókat nem szedsz? Mármint szüléskönnyítő bogyókat? Kolléganőm áprilisban szült és szedte ezt a bogyót, hamar és könnyen meg lett a baba. A második szülésem sokkal jobb volt, mert tudtam mire készülhetek fel. Az első sem volt borzasztó, de nem is volt könnyű!

Remélem hamar túl leszel rajta! És szép emlék marad!

37. monizsofi1982 (válaszként erre: 34. - Kishoresz)
2009. jún. 16. 13:41

Szia!Hidegfront?Hol?Á,ez nagy nudli.Nem nagyon járkálunk sehova,csak itt Kőszegen belül.Bár vasárnap voltam Szhelyen cicifixért a Lidl-ben.Jaj,de kényelmes ez a szoptatós melltartó!Hát azt hiszem rászokok erre, ha már nem szoptatok, akkor is.Már lassan rátartolok a szülés témára,fosok mint állat,de csak túl leszek rajta, nem?!

Veletek mizu? Mikor műtik a lányod?

36. monizsofi1982 (válaszként erre: 35. - Da5a93d992)
2009. jún. 16. 13:37
elméletileg oda,ahol vért vesznek.mert azzal együtt csinálják.Reggel leveszik a vért, itatnak veled valami löttyöt.egy óra múlva kell visszamenni,újból vérvétel.Aztán megint egy óra múlva visszamenni,akkor már vizeletet is kell vinni, és vért vesznek ismét.Addig semmit sem szabad enni,csak vizet ihatsz.De el fogják mondani.
2009. jún. 16. 10:37
Vki tudja, hogy pontosan hova kell menni terheléses cukorvizsgálatra (persze Szhelyen belül)? :)
2009. jún. 15. 21:51
Monizsofi szia. Merre jártok a babával? Hogy vagytok? Megint hideg front jön, jól vagytok?
33. monizsofi1982 (válaszként erre: 32. - Kishoresz)
2009. jún. 12. 15:44

Ráadásul így is minden egy vagyonba kerül :( Drágábbak a gyerek holmik, mint a felnőttek. Szóval ez a szomorú,hogy nincs benne realitás.

Egyébként örülök, hogy jól éreztétek magatokat!

2009. jún. 11. 21:54

Szia


Szomorú, hogy az embernek mindent máshol kell megvenni, és mindennek utána kell járni...

Tudom a szoptatós melltartók igen drágák voltak.

Szuper volt Keszthelyen!

31. monizsofi1982 (válaszként erre: 30. - Kishoresz)
2009. jún. 11. 13:01

Szia!

Már vásároltunk abban a boltban, köszi, hogy szóltál. Na igen, kész pénzrablás, amit ezek csinálnak. Én mindenhol vásárolok, ahol akció van. Tescoban is vettünk pár dolgot, Brendonban.Baby Shop-ban... Vasárnap a Lidl-be készülök, mert ott lesz szoptatós melltartó 1500Ft-ért. Máshol 3000Ft körül mozog az ára 1db-nak.

A húgomnak is kivették a manduláját/ most nem tudom melyiket is/, utána sokáig betegeskedett. 1. osztályos volt, kicsit lemaradt a tanulásban, de anyu kérvényezte, hogy járhassa újra, nehogy később szívjon.

Remélem jól éreztétek magatokat! Vigyázzatok magatokra!

2009. jún. 10. 21:29

Sziasztok.

Köszönjük mi jól vagyunk, tegnap lett volna a kisebbik lányom orrmandula műtétje, de elmaradt, ezért ma kirándultunk Keszthelyre...

Merre jársz vásárolni a babának? A 11-es Huszár úton van egy bababolt, mindennap más van akcióban. Szemtelenül drágák a baba holmik, úgyis tudják megveszed, mert kell. De mindig ki lehet fogni valahol valami akciót, csak sokat kell menni utána.

Vigyázzatok magatokra.

29. monizsofi1982 (válaszként erre: 26. - Da5a93d992)
2009. jún. 10. 20:11

Remélem sikerrel jársz. Csak az a rossz az egészben, hogy ugye mindenképp kettőt veszel, mert ketten mentek szülőszoba látogatásra. Úgyhogy a tiédet tulajdon képpen potyára veszed meg. Ha szülsz, akkor meg úgyis kórházi hálóinget kapsz, mert ebben a ruhában szülni... Na, azt megnézném :) Azt egész egy "rövidujjú", ami önmagában épphogy takar hosszra, meg egy hosszúnadrág. Nadrágban szülni? Érdekes lenne...

Hehe. Nekem is azt mondta a párom, hogy bejön. Mondtam neki, hogy akkor mostantól ne igyon sört, vagy bármi alkoholt még véletlenül sem a vacsora mellé, mert ha megérzik rajta a pia szagot, akkor be sem engedik. Mert ő képes ugye 1 sörrel, vagy egy pohár borral bevezetni a kórházba, ezért figyelmeztettem. Ez fogadjátok meg ti is. :) De ne sértődj ám meg, ezen, jó?!

28. monizsofi1982 (válaszként erre: 25. - Kishoresz)
2009. jún. 10. 20:03

Ja, egyébként jól vagyunk, köszi. MÉg pár holmit be kell szerezni, próbálunk jól kijönni anyagilag, de sajnos szinte mindenhol ugyanazok az árak vannak, alig lehet spórolni egy kicsit. De nem baj, ennyi áldozatot megér. Bár, ez nem is áldozat. Na, mindegy, érted úgyis mire gondolok...

Veletek mizu?

27. monizsofi1982 (válaszként erre: 25. - Kishoresz)
2009. jún. 10. 20:00
Szerintem az ilyenekből próbálnak pénzt gyűjteni, hogy tudjanak koszerűsíteni, vagy vmi ilyemi. Most kék a divatszín :) Nagyon szexuális :)
26. da5a93d992 (válaszként erre: 24. - Monizsofi1982)
2009. jún. 9. 21:37
Köszi a bőséges infót, nem tudtam ezekről. A napokban felhívom a megadott számot, remélem sikerül. Köpeny mindenképpen kell, férjem bejön majd szülésre :)
2009. jún. 9. 21:08

Sziasztok! Hát 4 évvel ezelőtt nem volt még ilyen. Apás szülésnél is csak bejött a férjem, adtak neki egy zöld nadrágot, polót, "úszósapkát". Fizetni? Na nem kellett.

Hogy vagytok? Mi újság veletek?

2009. jún. 9. 17:15
Ja, és nekem azt mondták,4-ig menjek a köpenyért. Fél 4-kor már nem volt senki, leküldtek a földszintre, ahol tulajdonképpen az ügyelet van /ha éjjel szülsz, oda mész először, ott vizsgálnak meg/ Ott mondták, mivel akkor már ügyelet idő volt /állítólag/, nem fogadhatnak el pénzt, úgyhogy köpenyt sem adhatnak. Menjek vissza másnap. Hát, köszi! Ezért érj oda fél 2-ig. 1000Ft/db a köpeny. Ha egyedül mész, akkor 1 elég, de ha megy a férjd, akkor 2-t kell venni. De ne dobjátok el, mert ha apás szülés lesz, vagy bárki is megy be veled szülni, azt felveheti, nem kell még egyszer megvenni. Remélem azért érthetően írtam le mindent :)
23. monizsofi1982 (válaszként erre: 20. - Da5a93d992)
2009. jún. 9. 17:10
A védőnőm adott egy telfonszámot, hogyha akarok menni hívjam fel. Felhívtam, adtak időpontot /most már nyugodtan hívhatod, mert lehet, hogy 1 hónap múlva kapsz csak/. Ha megvan az időpont, akkor hétközben menj be 8-13:30 között a 2.emelet,206-os szobába, és vásárold meg a köpenyt, amibe beengednek majd, ne aznap kelljen rohangálni, meg nehogy kifogyjanak, mert előfordulhat. Ha lifttel mész, akkor kiszállsz, és a liftnél található üvegajtóval szemben van a 206. 94/311-542 a szám, és ha beleszól a gépi szöveg, üsd be a 5192-es számot, egyből odakapcsol. Majd írj, hogy sikerült-e.
22. monizsofi1982 (válaszként erre: 19. - Kishoresz)
2009. jún. 9. 17:05
Nekem nem a szombathelyi kórházban van a dokim, sajna, de majd csak lesz valahogy :)
21. kishoresz (válaszként erre: 20. - Da5a93d992)
2009. jún. 8. 21:03

Szia.


Ne is hagyd magad!

20. da5a93d992 (válaszként erre: 17. - Monizsofi1982)
2009. jún. 8. 18:03
Majd én is Szombathelyen szeretnék szülni, de még azért van (reméljük) 3 hónapom addig. Erre a szülőszoba látogatásra kinél jelentkeztél be? Szerintem meg kellene majd néznem nyáron nekem is, mégis milyen helyszínre számítsak. Barátnőm egyébként febr.-ban szülst, és a szülészővel, dokival maximálisan elégedett volt, de azt mondta, utána az a pár nap (ő 5 napot volt bent baba sárgasága miatt) szörnyű volt a csecsemősök miatt. Pl. szoptatásnál marékra fogta egy csecsemős se szó se beszéd a bnőm mellét, meghúzta (hogy minek nem tudom?) a baba fejét meg erősen nyomta hozzá. Ez volt a segítség. Meg pelenkázásnál ott álltak fölötte, hogy 'megszólják milyen lassan és gyakorlatlanul csinálja'....De azért az a pár nap csak eltelik vhogyan. Bizti nem állom meg, hogy beszóljak, ha ilyen bunkók lesznek.
2009. jún. 6. 21:07
Ki az orvosod ha szabad megkérdeznem? Van ő a kórházban? Hiszen lehet, hogy ő lesz pont az ügyeletes. Nekem mind a 2x az én dokim volt, vagy közben lett az ügyeletes. Szerencsém volt vele!
18. kishoresz (válaszként erre: 17. - Monizsofi1982)
2009. jún. 6. 21:05

Szia. Már megijedtem, hogy ez az össze-vissza időjárás...

Képzeld nekem a közvetlen kolléganőm azt mondta, hogy nem fog szülni, meg ő a kórházban mindig rosszul van. Aztán képzeld pikk-pakk megszült. Első baba, 8 óra alatt meg lett, úgy hogy szülés előtt 5 órával ment csak be a kórházba. Igazad van az a legfontosabb, hogy normálisan viselkedjenek, és ne lekezelően bánjanak az emberrel és kínjával! Amikor a nagylányomat szültem egy nagyon bunkó szülésznő volt. Nem hagyott kellemes élményt bennem. Másodjára viszont minden rendben volt.

Lélekben készülj rá - jól teszed! Hidd el nem lesz gond!

17. monizsofi1982 (válaszként erre: 16. - Kishoresz)
2009. jún. 5. 22:16
Itt vagyok. Próbálom magam felkészíteni az elkerülhetetlenre. Voltunk szülőszoba látogatáson. Hát, nem semmi. Remélem minden rendben megy majd, próbálok ezen nem agyalni. Koppány főorvos vezetett körbe minket. Jó fejnek tűnik. Bár tök mindegy kinél szülök, ne legyen lekezelő, mert fejbe rúgom. Karatéjos kismama, érdekesen fogok mutatni a Vas Népe címlapján. Kórházi hacuka+hatalmas pocak+vicsor az arcon :)
2009. jún. 1. 20:30
Mónizsófi merre jársz? Mi újság veletek?
2009. máj. 23. 18:18
Szia! Én tavaly májusban szültem, ha bármi kérdésed van írj, akár priviben is. A véleményem a személyzetről egyébként vegyes: dokik egy kivétellel nagyon rendesek voltak, szülésznők mind nagyon rendesek voltak! Csecsemősökről nem sok jót tudok írni, ha segítség kell, inkább a fiatalabbaktól kérj, ők segítőkészebbek! Ja, és popsitörlőt vigyél magaddal, mert van ugyan, de ha elfogy, kegyetlenül sajnálják! Minden szépet és jót, könnyű szülést kívánok!
14. monizsofi1982 (válaszként erre: 12. - Kishoresz)
2009. máj. 23. 14:48
Meglepően jól viselem, sok dicséretet kapok emiatt, ami nagyon jól esik. Bár most már elég jól "fulladok". Vagy valami hasonló érzés, néha alig kapok levegőt, de gondolom ez a bébi miatt van. Legalábbis eddig mindenki ezt mondta. Mostanában kezdett újból hányingerem lenni, de mindegy, kibírom. Lehetne rosszabb is. Nem panaszkodom. És is szeretek várandó lenni, talán azért, mert viszonylag kevés problémám volt. Meg itt a kutya, neki is vannak igényei, nem hagyhattam el magam. Meg amikor nagyon szarul voltam, a párom dolgozott, így nem látta, mennyire elhagyom magam. /néha azért sikerült nekem is :)/ De mire hazaért, össze szedtem magam, és csináltam egy kis házimunkát. Elmondtam neki, hogy szarabbul voltam, mint általában, és ennyire telt az erőmből, amennyire. De nem szólt érte. Mindig volt kaja az asztalon, meg azért rend is volt. :) És nálatok mi a helyzet?
2009. máj. 20. 23:06

Sziasztok.

Én 2007-ben szültem ott(vagyis császár lett belöle)

Na a csecsemösökről jot nem tudk irni.Egy idösebb néni volt(vagy van is)aki nagyon segitőkész volt.Amugy vágással a hasamon és elsö gyerekkel nekem kelett ugrálni hozzá elsö naptol kezdve.Éjjel is.Persze nem vártam el hogy ők csinálják.De legalább elsö nap segithettek volna ebben.Mert friss vágással jó 5perc volt mire felültem aztán még lemásztam az ágyról szegénykém meg eközben sirt.Segitség meg sehol.És még csak nem is magyaráztak mit hogyan kell.Pl:szoptatni.Más kismama magyarázta meg mutatta hogyan csináljam....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook