Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? fórum

A szombathelyi Markusovszky Kórház Szülészete. Mire számítsak? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
432. monizsofi1982 (válaszként erre: 429. - 228bb89282)
2009. szept. 18. 20:10
Ja,tök jó.De honnan ismertél meg?Mert tök hamar kiszúrtál,nekem meg kellett egy kis idő,mire rájöttem.Megzavart a hajszíned,iwiwen szőke voltál,nem?
2009. szept. 18. 19:33
Ja,azt hozzáteszem tegnap vasaltam egy rakás ruhát,meg felmostam a lakást,elmosogattam...És beültem este egy órát netelni...
2009. szept. 18. 19:11

Néha már úgy vagyok vele,hogy tökre lesz..om,hogy mit csinál,csak engem hagyjon békén,inkább bemegyek a gyerekhez,és elnézegetem őt alvás közben,mint a "kedves" páromat.Tegnap este is hazajött,és nekiállt puffogni.Mire rájöttem mi a gond:beültem netezni,és nem öntöttem ki a felmosóvizet,meg nem terítettem le a rongyszőnyeget a két szoba ajtaja közé.Ezen felhúzta magát /bár igaz,tegnap őt is elkapta a takonykór./Szerintem tökre nem normális.Meg az sem,hogy tegnap ebéd után valamikor csak este ettem egy zsemlét tejjel,meg mikor megjött egy palacsintát.Azt terveztem,ha elalszik Nadin,és utána hazaér a melóból együtt megvacsizunk,majd beszélgetünk.Szerintetek ilyen viselkedés után,mit csináltam?Letusoltam,és köszönés nélkül bementem a gyerekszobába,lefekeüdtem a bébim mellé /mert most velem alszik,és fáj minden porcikám is,de nem érdekel/,aztán aludtam.Vagy 2 órát,aztán megetettem,majd alig akart visszaaludni,de végül csak sikerült 4 óra után elaludni.Fél 8-ig bealudt,de fél 9-ig lustiztunk :)

Nem érdekel más ezek után,csak a gyerekem, a kutyám,én,és végül ő! Hehehe :D

2009. szept. 18. 18:51
Képzeljétek, ma összefutottam Mónizsófival és láttam a kis Nadint, nagyon szép kisbaba. :) Ráadásul majdnem szomszédok voltunk, amikor még mindketten otthon laktunk, hihetetlen! De kicsi ez a város! :)
2009. szept. 18. 08:54

Sziasztok.


Hát nem egyszerű a férjekkel, párokkal. Én már megcsináltam, hogy magára hagytam, hogy csak csinálja az én dolgomat és akkor belátta, hogy tényleg nem heverészek egész nap. Mondjuk nekem sokat segít a férjem, ha megkérem, de magától nem lát meg semmit! :( De tényleg bele lehet jönni és a kedélyek is megnyugszanak. Szóval csak kitartás. Mindketten egyenrangúak vagytok, akkor is ha Te a babával vagy otthon...

A Nurofen 3 hónapos kortól adható, előtte csak orvosi utasításra. Nálunk is nagyon bevált. Betegek azért ne legyenek...

Szép napot!!!

427. 228bb89282 (válaszként erre: 424. - Monizsofi1982)
2009. szept. 18. 08:19
Nem, ez rendes láz és fájdalomcsillapító, szerezz be otthonra, fog kelleni előbb-utóbb. Nurofen szuszpenzió a neve és narancsos és epres ízben van, Kata mindkettőt imádja. :)
426. ice kuszi (válaszként erre: 418. - Monizsofi1982)
2009. szept. 17. 22:42

"A házimunkában az a rossz, hogy igaz, megvár, de ha apára rájön az idegbaj, és nekiáll takarítani, mindig morog, és ettől hülyét kapok. Mrt az egész úgy jön le, hogy:Na, ezt sem csináltam meg rendesen. . . ! "- Ezt akár én is írhattam volna, az én férjem ugyanilyen!!!

Hihetetlennek tűnik, de mielőtt megszületett a lányunk, SOHA nem veszekedtünk!!! Azóta meg szinte egyfolytában. A fő okok: szerinte nekem nagyon jó dolgom van, mert én egész nap itthon vagyok, nem kell dolgoznom, ő olyan szívesen cserélne velem.-Na erre szoktam nagyon felhúzni magam. Próbálna meg csak egyetlen napra cserélni velem, összefosná magát estére azt hiszem. Miközeben ő munkából hazaérve órákat netezik gondtalanul, addig én talpalok egész nap, addig ülök le amíg eszek, sokszor egyszerre több dolgot csinálok. Még késő este is sokszor mosogatok, vasalok, stb. Persze ezért is kapok, hogy miért most kell csinálni mikor egész nap otthon vagyok? A másik ok: ő mindig jobban tudja mikor mit hogyan kell csinálni a gyerekkel. Persze csak elméletben... Gyakorlatban egyetlen egyszer próbálta 16 hónap alatt megetetni és egyetlen egyszer pelenkázni. Mondanom sem kell, egyik sem sült el túl jól...

Szóval csak azt akarom mondani, hogy nem vagy egyedül, valamilyen szinten ez természetes. Nálunk is az eleje volt a legrosszabb, mostanra már beleszoktunk az új helyzetbe, jóval kevesebbet veszekszünk! Úgyhogy nyugi, ez is változni fog!

2009. szept. 17. 22:02
Mi még lábadozunk,ma apát kapta el ez a "dögvész" :(
424. monizsofi1982 (válaszként erre: 423. - Kishoresz)
2009. szept. 17. 22:02
A Nurofen az homeopátiás?
2009. szept. 17. 21:46

Köszönöm lányok.

Nem csinálhattam vele semmit, orrcseppentés, nurofen és kész. De túl vagyunk rajta. Ma már gyógyultnak mondták. :)

Remélem mindenki jól van!!!!

422. monizsofi1982 (válaszként erre: 420. - 228bb89282)
2009. szept. 17. 21:23
Hú,kíváncsi vagyok én is! :)
421. monizsofi1982 (válaszként erre: 419. - 228bb89282)
2009. szept. 17. 21:23
Nekem még nem a férjem,de ha így folytatja,soha nem lesz :D
2009. szept. 17. 21:16
Szeleburdi, hol vagy?! Csak neeeeem?!
419. 228bb89282 (válaszként erre: 418. - Monizsofi1982)
2009. szept. 17. 21:15
A te férjed véletlenül nem az én férjem?! Tök ugyanez van nálunk! :)
418. monizsofi1982 (válaszként erre: 412. - 228bb89282)
2009. szept. 17. 17:57

A házimunkában az a rossz,hogy igaz,megvár,de ha apára rájön az idegbaj,és nekiáll takarítani,mindig morog,és ettől hülyét kapok.Mrt az egész úgy jön le,hogy:Na,ezt sem csináltam meg rendesen...!

Mertha idegbajosan segít a házimunkában,akkor folyton azt érzem,hogy minek vagyok otthon,mert erre,meg arra sem jutott időm.Ha nyugiban segít,akkor sokkal megértőbbnek tűnik.Ilyenkor elmondom neki,hogy erre,meg arra volt időm,a másikra nem,mert rumlizott a bébi...

Szeleburdi,szorítok neked.Kitartás,ha én túléltem,neked is menni fog! :)

417. monizsofi1982 (válaszként erre: 415. - Kishoresz)
2009. szept. 17. 17:53
Jobbulást nektek,és kitartást!
416. 228bb89282 (válaszként erre: 415. - Kishoresz)
2009. szept. 17. 08:05
Szegényem, ezt nem mondod! :((( És akkor most mit cisnálsz? Tudtommal nem lehet leszívni az orrát az első napokban. Sajnálom, de a lényeg, hogy túl vagytok rajta és minden nappal jobb lesz! Kitartást és jobbulást kívánok!
415. kishoresz (válaszként erre: 413. - 228bb89282)
2009. szept. 16. 21:26

Köszönjük most már jól vagyunk.

Nem volt egyszerű. Hiába kapott kúpot műtét előtt, mégis befulladt amikor kitolták a műtőből. A tubussal a nyelvét, a szájpadlását. Másnap reggel tüsszentett egyet és eleredt az orra vére. De azért haza engedtek bennünket. A f-o-g nem tudott átjönni a gyerekosztályra, nekünk kellett átvinni a fülészetre. Ott össze is szedtünk egy jó kis náthát. Szóval nem ragozom már tovább. Remélem ti is jól vagytok!!!

414. 228bb89282 (válaszként erre: 410. - Da5a93d992)
2009. szept. 15. 22:33

Nyugi, szegény Mónizsófi is nagyon várta már, de túlhordott. Ki fog jönni az a baba. :))) Csak türelem! És próbálj még most pihenni, szükséged lesz az erődre a szülőszobán.


Ja és annyi, hoyg a hasmenés is lehet előjele a szülésnek - nálam megvolt pénteken egész nap, szombat reggelre ugye kint volt Tomi. Már mindennap kíváncsian nézem, leszel-e!? :)

413. 228bb89282 (válaszként erre: 411. - Kishoresz)
2009. szept. 15. 22:31
Jaj, de jó! :))) És hogy vagy(tok)?
412. 228bb89282 (válaszként erre: 408. - Monizsofi1982)
2009. szept. 15. 22:31
Nyugi, a pasiknak nehezebb. Nálunk RE 8 hónapos korában mondta Katánál, hogy ha ekkorában érkezne a második, nem lenne ellene kifogása. Elég nehéz is volt meggyőznöm, hogy legyen második, már túl vagyunk mi a fagyos hangulaton, a rutin miatt. Csak annyit tudok mondnai, hogy légy erős, neked kell összetartani a családot! Hidd el, nem is olyan nehéz, majd egyszer te is kipihened magad! :) Csak tarts ki, veled vagyunk!
2009. szept. 15. 21:55

Sziasztok.

Szeleburdi ügyes legyél. Szorítok Nektek!!

Ice kuszi teljesen igazad van.

Móni fel a fejjel, tényleg könnyebb, jobb lesz. Az eleje nehéz neked is párodnak is. Belejöttök.

Túl vagyunk a műtéten!!

Aludjatok jól!!!

410. da5a93d992 (válaszként erre: 407. - 228bb89282)
2009. szept. 15. 10:35

A férjemnek a cuki rucikáját már megvettem pár hete, biztos ami biztos.

Jó, hogy írtad, hogy hova kell mennem ha szülni fogok, nem tudtam pontosan :) Ma még mnidig nem érzek semmit, szóval csak nem akar jönni ez a baba....Jó, jó, még csüt.-ig mindig van 2 nap. :)

409. ice kuszi (válaszként erre: 408. - Monizsofi1982)
2009. szept. 14. 15:28
Szia! Ne aggódj, teljesen normális, ha mindketten idegesek és fáradtak vagytok, végülis fenekestől fordult fel az egész életetek, mióta Nadin megérkezett. Majd ha kialakul a napirendetek, akkor jobb lesz mindenkinek. Az a lényeg, hogy minden nap szakíts egy kicsike időt saját magadra, pihenésre. Akkor több türelmed lesz a babához is! Ne hajszold agyon magad a házimunka miatt, az mindig megvár. (Helyettem sem szokta senki megcsinálni:-)))) Az elején én is ebbe a hibába estem, hülyére fárasztottam magam, csak hogy tiszta legyen a lakás. Ma már nem nagyon érdekel, első a gyerek, a második pedig én! Csak így lehet csinálni hosszútávon! Igenis mindennap ülj le a gép mellé, ha ahhoz van kedved! Ennyi jár Neked!!!
2009. szept. 14. 14:52

Sziasztok.Sajnos nem tudok nagyon géphez jönni,mert lefoglal Nadin,meg a házimunka.Ha van egy kis időm,akkor pihenek vele.

Sajnos most betegek vagyunk.Nekem "csak" a mandulám durrant be,Nadin taknyos,szürcsög,mint állat,meg köhög.Szerencsére nincs láza,meg azért eszik is,úgyhogy...

Nem tudom,nálatok hogy volt anno,de apával egyre szarabbul vagyunk.Állandóan ideges,meg fáradt,alig van a bébivel,mert munka után ment festeni Nadin keresztanyjához.Most fejezte be,remélem csak ennyi oka volt.Mintha én nem lennék fáradt,nem tudom mi lesz,de a bébi is érzi,szerintem azért sír néha sokat.Főleg,ha az apja a közelében van.Hétvégén anyunál voltunk,ott szinte nem is sírt.Csak az abszolút dolgok miatt:éhes volt,kakis a pelus,meg,hogy vegyük fel,mert unja a fekvést :) Itthon,meg néha katasztrófa...

Nemhogy jobbak lennének a dolgok...De amúgy jól vagyunk,4,5kg a kb.súlyunk.Iwiw-re raktam fel múlt héten képeket,nagyon tutik.Aki teheti,majd nézze meg,meg ha érdekel titeket :)

Veletek mizu?És hova tűnt a vénasszonyok nyara?

2009. szept. 13. 13:06

A ruhát megvettétek már?!


Azt tudod, hogy a földszinten kell "bejelentkezni", hogy szülni jöttél? Ha jól elmékszem a 37-ben.


Nekem is 2 időpontom volt. Júli 1. és júni 26. Tamás júni 27-én hajnalban született. :) Pénteken vették meg nekem a ruhát és szombat reggel fél 2kor elfolyt a magzatvíz. :)

406. 228bb89282 (válaszként erre: 405. - Da5a93d992)
2009. szept. 13. 12:38
Helyes, az a biztos! Meg amúgy is mindegy, ki a választott orvos, mert aki az ügyeletes, annál szülsz. Én mondjuk ahhoz az orvoshoz jártam, akihez már lassan 10 éve (de durva ezt kimondani) és pont ő is volt a szülőszobán aznap éjjal az ügyeletes. :)
405. da5a93d992 (válaszként erre: 404. - 228bb89282)
2009. szept. 13. 10:04

Választott orvosom nincsen, szóval annak kell szólnom, aki ott lesz, de fogok kérni Uh-t mindenképpen. Nehogy az legyen, hogy 5 kg-os a Manó....:) Hivatalosan 17.-re vagyok kiírva (jövő csüt.), de már nem akartam annyit változtatni a vonalzón. Hú már nagyon türelmetlen vagyok ám, pedig tudom, gyerek bent még nem maradt :)

Jól vagyok, vannak közben jóslófájásaim, de egyenlőre ennyi. A baba pl. tegnap iszonyú izgő-mozgó volt, előtte 2 napban szinte alig produkálta magát, s még most sem jelentkezett be.....midnenesetre figyelek, ha nem érzem elégszer, akkor irány a kórház...

404. 228bb89282 (válaszként erre: 402. - Da5a93d992)
2009. szept. 13. 09:32

Hű, te jó ég, nagyon izgi, a jövő hétre vagy kiírva!!! :)))


Kérünk új, nagypocakos képet rólad! :))) És szorítunk nagyon! Hogy érzed magad különben? Nagyon izgulsz már? CD-t vigyél be magaddal, van CD lejátszó a szülőszobán és hallgathatod a kedvenc zenéidet közben. Mellbimbó krémed is legyen készenlétben. Jaj, nagyon izgi. Most, hogy megnéztem, mikorra is vagy kiírva, eszembe jut a 3 hónappal ezelőtti izgalmam, hogy mikor érkezik már a kisfiam. :) Minden rendben lesz ám! :)

403. 228bb89282 (válaszként erre: 402. - Da5a93d992)
2009. szept. 13. 09:29
Nekem nem csináltak. Ki az orvosod? Szerintem, ha beszélsz vele, akkor csinálnak. Most a másodiknál azért csináltak, mert csütörtökön szinte egész nap nem mozdult meg, eléggé meg is ijedtünk. Berohantunk a kórházba, ilyenkor csinálnak egy NST-t és egy UH-t is. Szombat hajnalban pedig elfolyt a magzatvíz. Szokták mondani, hogy a szülés előtt 1-2 nappal nagyon meglassulnak a babák, ránk igaz volt.
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook